ILLUMINATIErFRIJSVRAAG. No. 19801. VRIJDAG 26 SEPTEMBER Anno 1924 OfficiMe Kennssaevincien. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van hprfpm. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTCEN: 30 Cts. per regel. Bij regelaboniiement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertentiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANTi .Voor Leiden per 8 maanden 'ƒ.2.36, per week Buiten Leiden, waar agenlen gevestigd zijn, per week Franco per post f 2.85 -f- portokosten. Z 0.18. „0.18. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Hedenavond zullen ter gelegenheid van de opening der Leidsche Winkelweek onze ge- bonwen aan het Noordeindsplein van acht tot tien nnr geïllumineerd worden. De Leid- eche firma De Vries en Stevens heeft die ver lichting verzorgd en o.i. met voortreffelijk resultaat, hetgeen vanavond en volgende avonden want ook dan wordt geïllumi - neerd zal blijken. Wij stellen ieder in de gelegenheid door te raden naar het aantal lampjes, welke 's avonds bij de verlichting van den buiten kant onzer gebouwen dienst doen, als beloo- ning een prijs te behalen. Er zijn door ons tien prijzen beschikbaar gesteld voor hen, die öf het juiste aantal lampjes raden of er het dichtst bij zijn in hun schatting. Bovendien looft de firma De Vries en Stevens nog een artikel als prijs uit (ter waarde van vijf en twintig gulden), in haar magazijnen uit te kiezen. Zij, die hetzelfde aantal opgeven, nemen deel aan een alsdan noodige verloting tot toewijzing van de prijzen. Duidelijke schriftelijke antwoorden moe ten vóór 1 Oei a.s. twaalf nnr 's middags aan ons Bureau bezorgd zijn. Wij maken er eventueele mededingers near deze prijzen opmerkzaam op, dat men goed zal doen niet overdag het getal lampjes to willen bepalen, aangezien wij er niet voor kunnen instaan, dat er dan niet éenige zul len zijn uitgehaald. DE DIRECTIE. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken visch winkel (Vdschmankt 18, tel. 1225, is Zaterdag en [Foor zoover voorradig ook Zaterdagavond verkrijgbaar SCHELVISGH a f 0.15—f 0.40, KLEINE POON a f 0.15 per pond en Nieuwe HARING (ook voor den inleg) a f 0.06 per etuk. N. G. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 26 September 1924. SCHOUW VAN WEGEN, ENZ. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 17 der Verordening van 6 Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15), laatste lijk gewijzigd bij Verordening van den 6en Februari 1913 (Gemeenteblad No. 4). Brengen ter kennis van belanghebbenden, dait te beginnen met Maandag 6 October a.s. zullen worden geschouwd alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, ste gen, sloppen of poorten en gangen, bene vens de daarin gelegen of daartoe behoo- rendie bruggen én andere kunstwerken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn, en, zon der verhindering door of vanwege rechtheb benden, voor het publiek verkeer open staan en alle wateringen en glooien, en de riolen ter vervanging daarvan gemaakt, be nevens de daartoe béhoo rende sluizen, dui kers, buizen, toegangkokers en dergelijke werken, voor zoover diie bijzonder eigendom zijn. N. C DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 26 September 1924. REGELING VAN EET VERKEER op 3 en 4 October a.s. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Overwegende dat het, met het oog op de feestelijkheden op 3 en 4 October a.s., in verband met de 350-jarige he-rdenking van Leidens Ontzet, noodzakelijk is bijzondere maatregelen voor te schrijven ten opzichte van het rij verkeer; Gelet op de Verordening op het Rijden; HEBBEN BESLOTEN: den toegang tot de binnenstad voor Rij paarden, door paarden getrokken Voertuigen en Motorrijtuigen op meer dan 2 wielen, op 3 en 4 OCTOBER a.s., van des voormiddags 7 nnr tot des nachts 12*/* nnr, AF TE SLUITEN. Deze afsluiting zal geschieden door het aanbrengen van afsluitboomen op de vol gende plaatsen: lo. den Morschweg bij de samenkomst yan Lagen en Hoogen Morschweg 2o. den Rijnsbnrgerweg hoek Warmon- derweg; 3o. den Haarlemmerweg bij de Warmon- derbrug en Trekvaartbrug; 4o. de Verversbrug zijde Oude-Hoeren gracht;. 5o. de Groote Havenbrng zijde Haven; 6o. den Hoogen Rijndijk hij den ingang Sportterrein; 76. den Zoeterwondschen Singel hoëfc Heerenstraat; 8o. de Koepoortsbrn# *jde Heerenstraat; 9o. de Wittepoortsbrng zijde Noordeinde; terwijl de tunnel aan den Maredijk, het Pater straatje, de Roomburgerweg aan den Kanaal weg en de Vreewijkbrng aan de zijde van den Witten Singel door palen zullen worden afgesloten. Zij brengen mede ter kennis van belang hebbenden lo. dat in de nabijheid van elke afsluiting een gelegenheid bestaat tot plaatsing van mo torrijtuigen, welke gelegenheid door borden zal worden aangeduid-, 2o. dat rij- en voertuigen en motorrijtuigen mogen worden geplaatst in de Zijstraten van den Maresingel, den Heerensingel, den Witten Singel en de Heerenstraat; 3o. dat het steeds geoorloofd zal zijn met rij- en voertuigen en motorrijtuigen de stad door de afsluitboomen te verlaten; 4o. dat zij, die binnen de afsluiting met hunne rij- en voertuigen en motorrijtuigen wenschen te worden toegelaten, voorzien moeten zijn van een vergunning, afgegeven door den Commissaris van Politic. Bij het daartoe strekkend verzoek moet worden opgegeven de reden, waarom men wenscht te worden toegelaten, de plaats, waar het vervoermiddel zal woïden gestald en de tijd, waarop men ie stad mei het vervoermiddel weder zal verlaten. Dames en Eieren geneeskundigen, die zich voor de uitoefening van hun praktijk met een rijtuig of automobiel naar de buiten- stad moeien begeven en van daar weder terugkeeren, gelieven hunne aanvragen tijdig in te zenden. Het is ten STRENGSTE VERBODEN met een Rij- of Voertnig of Automobiel in de binnenstad op den openbaren weg een plaats in te nemen. N. G- DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN Secretaris. Ledden, 26 September 1924 De Leidsche Winkelweek. De opening. Hedenmiddag kwamen in den feestelijk aangerichten foyer va.n de Stadszaal met de Regelingscommissie een aantal genoodigden bijeen, ten einde getuige te zijn van de offi cieel© opening van -de Winkelweek door onzen burgemeester. Aanwezig waren de be sturen van de meewerkende Middenstands- organisaiies, hel bestuur der 3-Oclober- Vereeniging, het bestuur der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenver keer, het Bureau van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland, het be stuur der Vereeniging Nederlandsck Fabri kaat", de Centrale Commissie voor de Straatversieringbenevens vele deelnemen de winkeliers, terwijl, behalve mevrouw De Gijselaar, nog ©enige meerdere dames aan- wazig waren, zoodat de zaal vrijwel geheel bezel was. Er heersohle al dadelijk .een opgewekte geest, waartoe de aanwezige muziek het hare bijdroeg. Door ontstentenis van den voorzitter, den i heer IIW. Ca hen, wegens ongesteldheid, I werd het eerst het woord gevoerd door den vice-voorzitter, den heer G. Th. Breebaart, die aanving met zijn leedwezen uit te spre ken, dat de voorzitter zelf hier niet kon aan wezig zijn. Hij zou nu trachten te zeggen, wat deze anders zou geze-gd hebben. Even als de voorzitter zelf was het ook hem een voorrecht namens de Winkelweek-commis sie op deze bijeenkomst ©en woord van wel kom den aanwezigen toe te roepen. Een dubbel voorrecht was hem zulks, waar deze bijeenkomst belegd is, ten einde onzen alom beminden burgemees Ier, jhr. De Gijse laar, de gelegenheid te geven de Leidsche Winkelweek officieel be openen, en daar mede de schitterende feesten van „Leidens Ontzet" als het ware in te luiden. Want deze Leidsche Winkelweek behoort bij de feest viering. Zij zal reeds van heden af de feest stemming in Leiden brengen; een feest stemming, die climax zal bereiken op 3 en 4 Octoberde dagen, waarvoor het bestuur der 3-October-Vereend ging een zoo schitte rend feestprogramma samengesteld heeft en waarbij H. M. de Koningin en Haar Gemaal aanwezig zullen zijn. In dit programma vervult de Leidsche Winkelweek een historische rol. Immers, reeds in den eersten lijd na het ontzet in 1577 werd ter gedachtenis aan deze voor Leiden zoo belangrijke gebeurtenis van 1 tot 10 Octobei een „Öcloberraarkt" gehou den. Zoo wist de Leidsche burgerij toen reeds het nuttige met hei aangename te ver- 0enigen en dit nu bij'deze feestviering even zoo te doen, ligt dus in de lijn eener histo rische herdenking. Een historische «cboot- sing van de „Octobermarkt" zou evenwel niet meer het nuttig effect bewerkstelligen, hetwelk de -markt in 1577 had Deze Winkelweek dient uien derhalve als een gemoderniseerde, aan de eischen dezes tijds beantwoordende „Oclobers- markt te beschouwen. Het is nu niet kra men, dat men u de in- en uitheernsche voortbrengselen Laat zien, doch de prach tige uitstallingen of étalages in groote en kleine winkelzaken bieden daartoe thans volop gelegenheid De belangstelling voor deze étalages te wekkenzie daar den opzet dezer Winkel week. Spr. schetste deze vroeger gehouden Wan loei weken en deed uitkomen, dat de op zet thans geheel anders is. De deelnemers zullen met elkaar in fraaie en aardige éta lages wedijveren, niet om medailles of prij zen, maar om een veel hoogeren inzet, nl. de klandizie van het publiek; want daarom is het winkeliers in de eerste plaats te doen. Herinnerend aan het groot aantal deel nemers, zeide spr., dat deze Winkelweek is geworden, wat de Commissie van den aan vang af gaarne wenschte: een collectieve reclame van den Leidsche Middenstand; een reclame, die niet alleen haar nuttig effect, maar ook buiten loeiden zal be reiken, door de duizenden van heinde en ver, die Leiden in deze feestperiode zullen bezoeken. Dezen allen moeten van Leiden kunnen getuigen, dat Leiden een stad is, waar men op waardige wijze weet feest te vieren, doch ook, dat Leiden een winkel stad is, waar men op elk gebied uitstekend en voordeelig terecht kan. Aan de winkeliers van Leiden, om dit ook in deze dagen waar te maken 1 In hel kader van deze Winkelweek kon van een vakjury geen sprake zijn. En het is dan ook om die reden, dat de Commissie, hoe sympathiek overigens staande tegen over hei streven van de vereeniging „Neder- landsoh Fabrikaat", liet bestuur dier Ver eeniging moest verzoeken, zelf het noodige te verrichten in verband met de aanbieding van medailles voor de fraaiste étalages, lot stand gebracht met artikelen, uitsluitend aan Nederlamdsch fabrikaat. Een woord van dank richtte spr. ook tot mevrouw Van Aken, die met medewerking van de heeren Frentzen en Wijkmans, zich bereid verklaarden het secretariaat der con trole-commissie voor den beoordeelingswed- strijd op zich te nomen. Spr. zou nog tal van woorden van dank tot anderen kunnen spreken, doch hij achtte daarvoor de openingsplechtigheid der Win kelweek niet het meest geschikte oogen- blik. Daarvoor zal bij de sluiting nog wel gelegenheid zijn. Eén uitzondering wilde hij hierop maken en dat is voor onzen burgemeester. Hij dankte deze voor de bereidwilligheid deze Winkelweek officieel te willen openen, om door deze daad aan de handeldrijvende burgers te toonen zijn voortdurende belang stelling ook in hun belangen. Spr. is er van overtuigd, dat de burgemeester met mevrouw zijn echtgenoote, als hij straks een rijtoer langs Leidens winkelstraten maakt, de vol doend ng zal smaken ook het zijne tot - het succes dezer Winkelweek te hebben bijge dragen, Spr. gelooft niet, dat er in de laatste eeuw in Leiden een. burgemeester is geweest, zoo geëerd, zoo innig populair als deze burge meester. Dat hij dat reeds zoo spoedig na zijn benoeming was, dankt hij aan de warme belangstelling, door hem gekoesterd voor alles, wat Leiden betreft. Mijnheer de Burgemeester, zeide de waar nemende voorzitter, ook namens den voor zitter: Ik wensch U, maar voorat Leiden, toe, dait gij nog een lange reeks van jaren aan het hoofd dezer gemeente moogt staan en dat deze periode er tevens oen zal zijn, van de grootste welvaart en vooruitgang van Leiden. Spr. richtte zich ook tot mevrouw De Gijselaar en dankte haar er voor, dat de zware taak van onzen burgervader zoo zeer verlicht en hem bij tail van officieel© plech tigheden vergezelt, zelfs af en toe vervangt Dat gij dan ook deelt in de innige populari teit die uw echtgenoot hier ten deed is ge vallen, hebt u te danken aan het feit, aldus besloot spr. dal gij getoond hebt, de Stads vrouw te zijn, die Leiden, evenals een Burgervader noodig heeft en waardeert, (luid applaus). Hierna noodigda de heer Breebaart den burgemeester uit tot de opening van de Winkelweek over te gaan. Hij gaf daaraan gevolg met het uitspreken van een rede, waarin ook hij zijn leedwezen betuigde over de ongesteldheid van den sympathieken voorzitter, die zooveel heeft bijgedragen tol de tot-stand-komang van deze Winkelweek en ik mag het gerust zeggen, zeide hij, zoo'n energiek .middenstander is. Hij heeft het nu wel wat al te bont met mij gemaakt en mij a4 te zeer op een standpunt geplaatst. Ik vergeef hem zulks echter te wille van het- goede doel en met prof. Jelgersma gespreken morgen ben ik mijn lof weer vergeten. „Burge-i vader" noemde de voorzitter mij. Dat wil ik ook -gaarne zijn, doch voor alle ingezetenen, niet uitsluitend voor één stand. Niet alleen .voor winkeliers en midden standers Herhaalde malen mocht ik in dergelijke bijeenkomsten ats deze bete ogen, dat ook de middenstand, cte winkelierssland, zijn nut tig sociaal doel heeft n'en déplaiise sommige we reidhervormers Ik lean nog steeds niet inzien, dat de dis tributie der waren lx?ter zal geschieden; ben minste in normale tijden, door ambtenaren dan door particulieren. Maar voorwaarde voor had nuttig effect van het bestaan van dien winkelstand moet dan zijn behoorlijke matige winst, geen oor logswinst. Liefst zoo groot mogelijke omzet met zoo klein mogelijke winst. Omdat be verkrijgen, is noodig de dikwerf afgekeurde gezonde concurrentie. Men moet concurreeren in prijzen, doch ook in'het smakelijk maken van de uitstal ling. Hiertoe dient deze Winkelweek, die daar om spr.'* volle sympathie beeft, omdat hij nog steeds blijft hechten aan het inspannen der particuliere krachten. Doch hiervan genoeg, zeide de burge meester. Ik apprecieer bij deze Winkelweek, die ik sta te openen, de eensgezinde samenwerking aller middenstandsorganisaties hier ter stede. Trusts en bonden, om gezamenlijk tegen het publiek op te trekken, keur ik af. Heilzame samenwerking bij concurrentie is alleszins toe te juichen. En wat mij vooral aantrekt bij deze Win kelweek is, dat zij gelegenheid geeft aan in woners en vreemdelingen te toonen, wat de Leidsche winkeliers vermogen. Zoo vaak geeft men op de neringdoenden van eigen stad af, zoo vaak trekt men naar naburige steden om dezelfde waren, dook duurder te koopen. Gelukkig verandert deze hebbelijkheid, misschien wel hel meest onder de hoogere standen, doch ook door deze Winkelweek kan aan vreemdelingen getoond worden, dat men hier dikwijls beter en goedkooper terecht kan dan elders. Koopen van buiten brengt welvaart in deze stad, die een metropolis is van een om vangrijke bloeiende en welvarende streek. En wat welvaart hier ter stede brengt, ver heugt liet Gemeenlehstuur, verheugt mijn hart. Wait den bloei van den Middenstand kan verhoogen, zal steeds de belangstelling van het Bestuur der Gemeente en van mij hebben. Gaarne heb ik dus op mij genomen deze Winkelweek te openen. Ik hoop, dat zij moge strekken tot voor deel en heil van den Middenstand en ook van alle ingezetenen van deze goede stad Leiden. I Moge het slagen van de Winkelweek een I voorbode zijn van het slagen van a.lle ove- i rige feesten, die hier evenals deze week, gehouden zullen worden ter eere van de 350ste herdenking van Leidens Ontzet. De mooie étalages, de goed versierde stra ten mogen, naar ik hoop, een goeden indruk maken op Hare Majesteit, wanneer Zij, ver gezeld van Haar Gemaal, over een week haar Leidsche onderdanen komt bezoeken, om met ons hel 350 jaren geleden Ontzei, dat Leiden 9teeds met Oranje verbindt, le vieren. En hiermede verklaar ik deze Winkelweek voor geopend. (Luid applaus). Onmiddellijk na de opening werden door het dochtertje van den voorzitter, de jonge juffrouw Cahen, aan mevrouw De Gijselaar bloemen aangeboden, die door haar aller vriendelijkst werden aanvaard. Na de opening door den burgemeester werd slaande het Wilhelmus gezongen.. De vice-voorzitter, C. Th. Breebaart, sprak nog een enkel opwekkend woord en hoopte, dat de winkelweek mocht gelukken en velen er naar zouden komen kijken. Daarop stonden de rijtuigen gereed voor den rijtoer. Daarin namen, behalve de bur gemeester en diens echtgenoote, de leden der i Regelingscommissie, de aanwezige leden der 3-October-vereeniging, benevens de dagelijk- sche besturen der vertegenwoordigde boven door ons genoemde vereenigingen, plaats. De muziek van het Leidsch Polilie-Muziek- gezelschap deed zich hooren en onder de op gewekte tonen dezer muziek zette de stoet zich in beweging. De Pers reed ook in een rijtuig mee. De winkel-etalages waren nu natuurlijk alle open en schitterden in de eerste frissche pracht der nieuwheid. In sommige straten had men zich gehaast om ook al met de straalversiering klaar te komen. Er waren veel menschen op straat en de winkels hadden druk bekijks. Wij kunnen al vast constaleeren, dat zij aller belangstelling ten volle waard zijn. De eerste indruk is dikwijls verbijsterend. Zon der overdrijving kan worden gezegd, dat deze winkelweek al de andere die er aan vooraf gingen, verre in de schaduw laat. Hier en daar werd door den stoet even halt gehouden, allereerst aan den Stationsweg voor den winkel van den heer Warnccke, waar mevrouw De Gijselaar bloemen werden aangeboden. Deze aanbieding herhaalde zich bij elke volgende halte, zooals bij den heer Brouwer, Haarlemmerstraat, die namens het slraalversieringscomité een bloemenhulde aanbood, en verder in deze straat hij de firma Meijers, in de Janvossensteeg bij den heer Van Wijk, op de Mare bij den winkel van den vice-voorzitter den lieer Breebaart; aan de Haarlemrnerslr. (Wielinga), aan den Nieuwe Rijn, waar het dochtertje van den heer De Haan, mevrouw De Gijselaar een heel bijzonderen flacon Magda eau de co logne. aanbood Iegelijk met bloemen. Eindelijk werd nog halt. gehouden bij den heer Van Deene aan de Breestraat. Aan de Stadszaal werden de rijtuigen ver laten én daar verecnigde zich het gezelschap nog even in de receptiekamer. Wij besluiten voor vandaag met te ver klaren dat de inzet van deze Leidsche Win kelweek bij uitstek geslaagd is. Wij vestigen de aandacht op de offi cieels kennisgeving betreffende de regeling van het verkeer op 3 en 4 October. Heden is liet veertig jaar geleden, dat prof dr. P. J. Blok het hoogleeraarsambt in de Vaderlandsche Geschiedenis aan de Uni versiteit te Groningen aanvaardde, welken leerstoel hij in 1894 verwisselde met dien te Leiden, waar hij 6 October van dat jaar het ambt aanvaardde met oom rede: „De Ge schiedenis als sociale wetenschap." BINNENLAND. De opening van de Leidsche Winkelweek. Begrafenis van mr. A. C. Visser van IJzen- doorn. De soc-dem. Kamerfractie besloot een ini tiatiefvoorstel tot ontwapening in te dienen. BUITENLAND. Voortzetting der werkzaamheden te Ge neve. De Dnitsche Volkspaitij zet de actie in tot opneming der Dnitsch-nationalen in de Dnit sche regeering. De Dnitsch-Engelsche en Dnitsch-Belgi- sche onderhandelingen over een handelsver drag vooreerst verdaagd. Hitier en Kriebel worden 1 Oct in vrij heid gesteld. Prof. Blok, diie het in verband met de a s. 3-0cleber-fee9ten zeer druk heeft, heeft zich aan alle huldebetoon onttrokken en is van daag niet in de stad. Prof. dr. II. ICamerlingh Onnes is ba- noemd tot buitenlandsch lid van het Gesell- fcchaft für Wissenschaften le Götlingen. Voor hel examen vrije- en orde-oefe ningen is te Amsterdam geslaagd mej. P. C H. Krijnen, en zijn in Den Haag geslaagd de dames J. W. van Loon en E. E. IC. Scholz, allen alhier. Naar wij vernemen, behaalde de heer G. P. J. Gorba, alhier (Oude Rijn 11), in den tweedaagschen vakwedstrijd van bak kerspatroons. le Rotterdam, voor zijn inzen- ding brood en beschuit, twee zeer eervolle I vermeldingen. i Het bestuur der 3-October-Vereeniging verzoekt ons mede te deelen, dal aan de taptoe op 2 October óók nog zal worden deelgenomen door het Muziekgezelschap „De Post", dat den volgenden weg zal nemen: Nieuwe-Rijn, Aalmarkt. Apothe- kersdijk, Prinsessekade, Haarlemmerstraat, Janvossensteeg, Oude-Vest, Mare, Van-der- I Werf-straat, Pelikaanstraat, Haarlemmer - I straat, Prinsessekade, Breestraat, Stadhuis. De Leidsche Ohr. Oranje-Verceniging houdt op 1 October een feestavond in de Stadszaal, waar tableaux zullen vertoond worden en ds. Van den Bosch, van Den Haag, de feestrede zal houden. j Woensdag 22 en Donderdag 23 Oclo- j ber zal het 25-jarig bestaan van het Leid sche Volkshuis aan den Apolhekersdijk al- hier worden herdacht. De stichting „Het Leidsche Volkshuis" I kwam door een aantal volksvrienden, waar onder in de eerste plaats moeten worden ge- j noemd wijlen mr. H. L Drucker en de fabrikant de heer Krantz tot stand in navol- j ging van „Ons Huis", te Amsterdam, i Mej. E. C. Knappert, thans staande aan I hel hoofd van „Ons Huis", was de eerste directrice. Daarna werd mej. J. Funk© directrice, die deze betrekking ook thans I nog bekleedt I De collectie fee&l-arlikelen is weer l vergroot. Wij hebben n.l. een proefje ontvan- gen van „Hutspotkoekjes", een koekje te koopen bij de firma W. de Laait, Sophia- straai 17. Zoo'n potje hutspot zou niemand ongetwijfeld afslaan I De firma A H. J. Wijtenburig brengt een nieuw sigarenmerk in den handel, dat den naam „Lugdunum" heeft gekregen, populair in dubbele beteekeni3. De aroma van zoo'n Luigdunumer omgeeft ons op 't oogenblik en stemt ons zeer aangenaam. Het toeback- Lruid is van uitstekende kwaliteit. De verpakking in nolle kistjes mag er ook i zijn. De „SU.-Crt." bevat de statuten van de Leidsche Melkinrichting „De Toekomst", voorheen J. Prins, alhier. Aangifte is gedaan door S. P. W. dat hij is op den Nieuwe-Rijn mishandeld door B P Op verzoek van den Commissaris van Politie, alhier, zijn te Den Haag aangehou den en naar hier overgebracht twee ver dachten inzake de onlangs vermelde zak kenrollerij-gevallen, nl f. J. v. H. en E. A., resp. 47 en 34 jaar oud, wmmmn. De onderwijzers-salarissen. In „,De Chr. Ond." geelt hel hoofdbestuur der Unie van Cfcir. Onderwijzers verslag vno de op Vrijdag 19 dezer gehouden bespre king van de salarisplannen der Regeering met de ministers de Visser en Westerveid. Na er op gewezen te hebben, dat vertel

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1