R.H.W. Limonades LIJNOLIE"'".'™?'" No. 19799 LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 24 September Derde BSad. Anno 1924. BINNENLAND. SPORT. KUNST EN LETTEREN. 'n Verwaarloosde verkoudheid VARIA. EL M. (ie Koningin heeft gisteravond |fen paled ze Noordeinde in Den Haag ont vangen den heer Zdenek Fieri in ger, die zijn terugroepingsbrief als buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Tsjeoho- Slowakije bij Hr. Ms. Hof heeft overhan digd. De Koningin heeft na deze audiëntie den afgetreden minister aan Haar tafel genoo- digd. Den heer Fieriingier is door de Koningin beit Grootkruis der orde van Oranje-Nassau Verleend Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau P. van der Drift, lid van de conferentie St.-Anlonius tvan Padua der Vereeniging van don H. Vin- centius h Paulo te Rotterdam. Eervol is ontslagen, wegens benoeming in andere botrekkinig, de heer P. J. A. D. Dirkmaat ab directeur van het Huis van Bewaring te Haarlem. Op 1 October a.s. zal het 25 jaar gele den zijn, dat ds. J. C. Voorduin, vrijz. pre dikant bij de Nod.-Herv. Oem. te Naarden, zijn ambt aldaar aanvaardde. De Oommi8sari8 der Koningin ïn Zuid- Holland heeft tot de burgemeesters in deze provincie een circulaire gericht, waarin hij wijst op de wenschelijkheid, dat in die go- meenten, waarin een inspecteur van poli tie roohfcsbreeks onder den burgemeester leiding geeft, de keuze met de meest moge lijke zorg geschiedt. Met name verzoekt de Commissaris, om, ingeval een inspecteur van pclitie rechtstreeks onder den burgr meester met de ie:dmg van het politiecorps 2a of zal worden belast: lo. in een even- .tueele vacature van inspecteur van politie piet te voorzien dan na vooraf opengestelde openbare sollioitatie2o. voor de vervulling ivan een vacature in de eerste plaats in aanmerking te doen komen sollicitanten, die in het bezit zijn van heb inspecteurs-di ploma De Ministers van Onderwijs, Kunsten fen Wetenschappen en van Binnenlandsche {Zaken en Landbouw hebben: A. ingesteld een commissie aan welke Wordt opgedragen de tot-3tand-koming van een vereeniging van de Veeartsenijkundige Hoogeschool met de Rijksuniversiteit te Utrecht voor te bereiden en daartoe de noo- dige voorstellen te ontworpen van wetgeven- den en adniinistratieven aard, daaronder begrepen de regeling van het onderwijs, .waarbij hot verband, hetwelk bestaat tus- Bdhen het veearlsenijkundig hooger onder wijs en de belangen van Landbouw en vee teelt, b> het oog zal moeien worden gehou den; B. bepaald, dat de sub A bedoelde commissie bevoegd is, voor zoover zij dat ivoor cte uitvoering van liaar taak noodig "oordeelt, personen uit te noodigen, in haar [Vergaderingen aan de gedachtenwisselin den deel te nemen; C. benoemd in de sub A bedoelde commissie; a. tot lid en voorzitter par. A. F. baron van Lynden, voorzitter van het college van curatoren der Rijksuniversi teit te Utrecht; b. tot leden: mr. A. J. L, van Beeck Calkoen, administrateur bij het De partement van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen; dr. J. H. Hartog, hooglecraar aan de Veearlsenijkundige Hoogeschool te .utrecht; dr. P. van Hoek, directeur-gene raal van den landbouw; dr. J. C. Konings bergen, voorzitter van het college van cura toren der Veeartsenij kundige Hoogeschool 6e Utrecht; dr. B. J. Kouwer, hoogleeraar lum dc Rijksuniversiteit te Utrecht; c. tot lid ftn secretaris mr. B. J. L. baron de Geer van imtphaas, secretaris van het college van jpuratoren der Rijksuniversiteit te Utrecht; 0. tot lid en adjunct-secretaris H. Tromp (van Holst, secretaris van het college van curatoren der Veeartsenijkundige Iiooge- Bohool te Utrecht. Te Utrecht is gisteren een zeer druk Bezochte buitengewone algemeene vergader ping van de onderofficieren-vereeniging „Ons Belang" gehouden. Na een inleiding van den voorzitter, d?n Keer W. Wijk, werd onder daverenden bij-. Ural de volgende motie aangenomen: De vergadering, enz., bijeen ter bespre king van de bovenmatige verslechteringen, Welke in den Iaatsten tijd in de materieele positie der onderofficieren zijn aangebracht, constateert: dat de salarissen van de onder- Officieren laatstelijk, na grondig onderzoek Ün de commissiën Idenburg en Van Oor- Schot, zijn vastgesteld overeenkomstig de behoeften en van de salarissen van het ove rige Rijkspersoneel, rekening houdende met tie indexcijfers van het eerste halfjaar 1913; dat sedert dien de levensstandaard nog geen 10 pet. is gedaald; dat echter de salarissen idwr onderofficieren na dat tijdstip (naast aa lttere verslechteringen in- dè materieele po sitie) zijn reeds verlaagd achtereecnvolgens Jnet 5 pet., 8l/s pet. en 5 pet. ongehuwd© n &Q pet.), gemiddeld ruim 20 pet.; dat daar door de militairen en hun gezinnen nu reeds in ernstig financieele moeilijkheden kwamen te ve-rkeeren-, dat schier dagelijks 0e prijzen der levensbehoeften stijgen, waar door de verhouding tussehen inkomsten en Uitgaven steeds verslechtert en de komende Winter dan ook met arooten zorg wordt te gemoet gezien; dat is bepaald dat ingaande 11 October a.s. de salarissen der gehuwden wederom met 5 pet. zullen worden vermin- Berd, dal al de vorenbedoelde verlagingen Werden ingevoerd met het oog op.een tekort In do schatkist; dat de staatsinkomsten voor foei loopende en komende jaar echter zeer belangrijk hocgwr zijn dan waarop deze zijn Beraamd; dat de schatkist nu wel in vol doende mate is voorzien en verlaging der be lastingen wordt overwogen, doch dal thans 0e ambtenaren en ir. hel bijzonder de onder- ftflieJerer. oen belangrijk tekort hebben; dat Bui; redelijkerwijze verdere verlagingen niet inoer mogen worden toegepast; besluit der Scgeering te verzoeken, de voorgenomen Keri&glng der salarissen van de gehuwde P>0ihdnen en de kostwinners op 1 October a.s. niet te doen doorgaan en voor die der ongehuwden overeenkomstige beslissing te nemen. In 1923 werd in art. 51 van de i.o.- wet sub 6 deze alinea ingevoegd: „Het wachtgeld vervalt, indien de op wachtgeld gestelde een hem aangeboden betrekking, die hem in verband met zijn persoonlijkheid en omstandigheden redelijkerwijze kan wor den opgedragen, weigert te aanvaarden." Een onderwijzer in de buurt van Alk maar, £5 jaar oud, in het bezit van hoofd akte, akte Fransch en handelskennis, laatste salaris f3610, met 26 dienstjaren, werd via het bemiddelingsbureau door den Minister van Financiën een betrekking opgedragen op het kantoor voor kadaster en hypotheken. Deze betrekking staat gelijk met dat van het jongste klerkje. Hot salaris is pl.rn. f 790 zijn onmiddellijke chef is een beëedigd klerk. De betrokken onderwijzer meent, dat hier aan de wet een uitlog wordt gegeven, die een degradatie beteekent van hel ambt van onderwijzer. In onderwijskringen is men benieuwd hoe deze kwcslic zich zal ont wikkelen. Gisteravond zijn de deelnemers aan het Middenetandsoopgres officieel op het stadhuis tc Amersfoort ontvangen. Te vo ren hadden de heeren zich verzameld in het hotel „De Zwaan", en terwijl de klok kenist de middenstandsbondsliederen over de stad beierde, toog men naar het stad huis, waar het dagelijksch bestuur der ge meente en vele raadsleden aanwezig waren. De burgemeester, mr. J. O. Graaf van Randwijck, sprak een welkomstwoord. De voorzitter van den Bond, de heer Ed, G. Schiirmann, uit Rotterdam, dankte voor de hartelijke woorden. Daarna werden ververechlngen rondge diend. Er volgde een concert op het terras van ,,Amicitia", door het gemeentebestuur aangeboden. Heden werd het congres geopend met rede van den heer Ed. G. Schürmann. De Ned. Bond van Personeel in Open- baren dienst heeft zich met een vlugschrift gewend tot het Overheidspersoneel, waarin hij publiceert de gevoerde correspondentie met het comité (A.C.O.P. en C.N.O.P.) in zake samenwerking tegen de maatregelen der Regeering betreffende de aangebrachte verslechteringen in de positie van het Rijks personeel. Waar het comité deze samenwer king heeft afgewezen rioht do Federatie zioh nu tot heb overheidspersoneel en ven klaart zich bereid een samenwerking to aanvaarden op den grondslag van a. Wederinvoering der 45-urige werk week b. wederinvoering van premievrij pensioenc. intrekking van loonsverlagin gen, enz.d. intrekking van de wijziginge.u der Pensioenwet; e. intrekking der wijzi ging van het Bezoldigingsbesluit 1920." Yóor de inwilliging van deze eisclien spoort zij hot personeel aan haar de hand toe te steken, om daar gezamenlijk voor te strijden. In 'b bijzonder rioht zij zich tot de ongeorganiseerden. Het vlugschrift is onderteekend door de heeren D. Schilp, voorzitter, en J. Schenk, secretaris der Fe deratie. In den Raad van Tubbergen is behan deld een zeer lijvig adres van de familie W., te Vasse, in zake het rooien van drie booinen vau gemeentewege, welke boomen volgens hen hun eigendom waren Zij eisch ten een schadevergoeding van f 60 en dreig den anders een adres te richten tot Gedep. Staten. Met algemeenc stemmen werd afwijzend besloten en daarna sprak een wethouder: Mijnheer, de voorzitter, waar deze menschen op een manier, hun eigen, tegen het ge meentebestuur to volde trekken, daar moe ten wij toch zeker niet hun den bal toewer pen. Ik bedoel hier dit: de autobus stopt nabij het café Wcrmeling en brengt hun daardoor een flink voordcol. Dat hebben zij niet noodig en ik stol den Raad drin gend vopr, deze stopplaats onverwijld op te heffen. De voorzitter wees er op, dat het aanwij zen van stop- en standplaatsen der autobus- sen behoort tot de uitvoering van B. en W. en beloofde deze zaak in heb college onder het oog te zullen zien, doch nadat veiEohil- lende leden er krachtig op hadden aange drongen de stopplaats terstond op to her- fen eu niet meer te wacht n, zegde hij over weging toe. De gewone audiëntie van den Minister van Justitie zal a.s Zaterdag niet plaats hebben. RECLAME. De sigaret voor U, Neemt direct proef. 7079 ATHLETIEK. Be bijzondere algemeenc vergadering van den L. A. K. Negen van de dertien aangesloten veree- rhgingen waren gisteravond vertegenwoor digd op de in de bovenzaal van café ,,De Harmonie" aan de B re es tra at gehouden bij zondere algemeenc vergadering van den Lcidschcn Alhtelick-Kring. Alleen de ver- eenigingen Vitesse, Fluks, Lugdunura en Raceët hadden niets van zich doen hooren. Hoewel het geheolc bestuur was afgetre den, had toch de ex-secrelari9, de heer Eeckelaert, de leiding der vergadering op zich genomen. Onder de aanwezigen bevon den zich, behalve vele belangstellenden, ook de heeren Deenen en Verwaal, respectieve lijk voorzitter en gedelegeerd vertegenwoor diger (toegevoegd aan den L. A. K.), van den Zuid-Hollandse hen Athletiek-Bond, die door den heer Eeckelaert, in diens openings woord in het bijzonder werden welkom ge- heeten. Spreker zeide dat het wel zelden zal voorkomen, dat een algemcene vergadering door den secretaris wordt geleid. Het zal echter niet noodig zijn,de reden daarvan nog eens uiteen te zetten. Heel in het kort wees spreker er nu op, dat het bestuur van den Kring aanvankelijk, namelijk bij de wed strijden van den Z. II. A. B., wel goed werk heeft gedaan. Doch daarna is de misère be gonnen. De deelneming der vereenigingen aan de competitie was slecht, terwijl boven dien de voorzitter, de heer Menso, geen moeite deed, toen de secretaris afwezig was, om van dén tweeden cornpelitiedag nog iets terecht te brengen. Verder wilde de heer Eeckelaert geen oude koeien uit den sloot halen. Hij zeide een streep te willen halen door wat gebeurd was, en verzocht ook de vereenigingen zulks te doen. Na eenige discussie over de vraag of op de oprichtingsvergadering wel duidelijk naar voren was gebracht dat de L. A. IC. een on derdeel zou zijn van den Z. H. A. B. (de heer Galjaard, die zulks betwijfelde, leze er ónze artikeltjes en verslagen nog eens op na. Hij zal dan dadelijk inzien zich vergist te hebben) stelde de Keer Bakker (Donar) de vraag wat de bestuursleden van den Z. II. A. B. gedaan hebben toen bekend werd dat het mis ging in den L. A. IC. Hierop ant woordde de heer Deenen uit een artikel in het ,,Leidsch Dagblad" kennis te hebben genomen van den verkeerden gang van za ken te Leiden, en vervolgens den bonds- secretaris opdracht te hebben gegeven na te gaan hoe de Leidsche Kring zoü kunnen worden gered. Het resultaat was geweest een brief uit Leiden waarin gezegd werd dat een algemeene vergadering zou worden be legd, en gevraagd werd daarop te wachten. Was dit niet medegedeeld dan zou, aldus de heer Deenen, de bond zelf een vergade ring bobben bijeengeroepen. De heer Ver waal verklaarde eveneens dat de heer Menso hem had medegedeeld dat er een vergade ring zou plaatsvinden. Daarna had deze echter niets meer van zich laten hooren. Alsnu vroeg de lieer Bakker hoe het eigenlijk stond met de kwestie van de tabel voor de puntentelling. Voor den eersten competitiedag alhier was een dergelijke ta bel niet te krijgen geweest, omdat er volgens den secretaris van den bond, den heer Van Krevelen, maar één exemplaar van bestond welke in gebruik was. De heer Deenen noemde die verklaring van den heer Van Krevelen onjuist. Er is er één te Dordrecht, één te Rotterdam en één te Den Haag. In dien de secretaris hem ingelicht had zou hij gaarne die van Dordt hebben toegezonden. Hij stemde echter in met de door den heer Bakker gemaakte opmerking dat alle krin gen gelijk moeten worden behandeld en dal er ook te Leiden een tabel zal moeten ko men. Daarvoor zal dan ook, ondanks de daaraan verbonden kosten en moeiten, wor den gezorgd. Aan het woord kwam nu de heer Van der Loff (Donar), die zeide, evenals de heer Eeckelaert, bereid to zijn een 9lrecp te halen door hel verleden; maar dan ni den heer Menso. Van iemand als den ex-voorzitter, die een naam heeft op athlctiek-gebied, kan een dergelijke manier van handelen niet worden geduld. Daarover meende spr. dan ook zijn afkeuring te moeten uitspreken. De heer Do Cler (A. S. G.) merkte op dat de schuld der mislukking ligt bij de veree nigingen, doch de heer Van der Mey (A.S.G.) deelde mede het daarmede geenszins eens te zijn. Het i3 de taak van het bestuur te trachten de zaak bij elkaaf te houden en het gaat niet aan, in plaats daarvan, allen weg te loopen. De heer Deenen zeide er niet aan te denken het beleid van den heer Menso te verdedigen, maar hij wilde er toch op aan dringen bij de beoordeeling rekening te houden met het feit. dat deze in het afge- loopen seizoen verkeerde in een toestand van zenuwachtige spanning, als gevolg van de training voor de Olympiade, enz. Ver volgens drong hij er op aan na deze eerste gedeeltelijke mislukking niet bij de pakken neer le gaan zitten, doch gezamenlijk de schouders er onder le zeiten en opnieuw op te bouwen. Daarvoor is allereerst noodig dat een bestuur wordt gekozen dat bereid is met enthousiasme te werken voor onze mooie sport, en ten tweede dat de vereenigingen het bestuur in alle opzichten steunen. Laten wij samenwerken, aldus spr., tot een her boren Lcidschen Kring, die het volgend jaar dadelijk met kracht aan den arbeid kan tijgen; Tenslotte gaf spr. nog den rand niet alléén, maar le zamen 4e oefenen onder één leiding. Voor steun kan men in dat opzicht gerust aankloppen bij den Z. TL A. B. Thans volgde de bestuursverkiezing. De heer Bakker deelde mede dat op de voor vergadering van de zes ondeugende vereeni gingen besloten was den heer J. W. Henny, directeur van het „Leidkcli Dagblad" le ver zoeken een candidatuur als voorzitter le aanvaarden. Deze had aanvankelijk gewei gerd doch na aandrang toegestemd voor één jaar de funclie tc aanvaarden indien hij ge kozen mocht* worden. En de heer Bakker moen^o dezen candidaat met nadruk le moeten aanbevelen. Laten wij zorgen, zeide spr., dat het goed gaat' in den kring. Dan zullen wij hem stellig veel langer dan één jaar behouden. Na adhaesie-betuigingen van de heeren Deenen en Galjaard (Excelsior) werd vervolgens de heer Henny, die even later ter vergadering kwam. met algemeene stemmen gekozen. Tot bestuursleden werden verder benoemd: mevr. A. DiebenTConings (Brunhilde), met S st.Ph. van der Loff (Donar) met 6 sL; E. Eeckelaert (aftredend) met 8 sL; J. H. Keuncn (S. D. O.), mei 7 st.; Th, van der Meer (L. F. C.), met 7 st.; en F. van der Mey (A. S. C.) met 8 st. Op don heer Schmidt (D. L. V.) waren 4 stemmen uitgebracht. Alle gekozenen nomen hun be noeming aan, waarna de heer Henny dank bracht voor het in hem en z'n medébesluur- deren gestelde vertrouwen. Spr. zeide z'n functie liever niet te hebben willen aan vaarden, doch verklaarde tenslotte toege stemd te hebben om de goede zaak te die nen. Het bestuur zal thans toonen dat de Kring er is, en wenscht te beginnen met de samenstelling eener technische commissie. In deze commissie werden nu benoemd de heeren S. J. Koopmans, M. P. Bakker en F. de Haan, allen van Donar. De eerste twee namen hun benoeming aan, terwijl de heer De Haan met z'n verkiezing in kennis zal worden gesteld. Over de a s. winterperiode viel momentc-el weinig te zeggen. Het bestuur zal daar eens over beraadslagen en de mogelijkheid eener jury-cursus overwegen. Na een vraag van den heer Bakker zegde de lieer Deenen zijn steun toe om het be stuur van den Z. H. A. B. te bewegen de contributies over het afgeloopen seizoen, welke bovendien nog lang niet allemaal zijn voldaan, over te schrijven voor het vol gend jaar. De heer Henny wekte thans nogmaals de vereenigingen op het bestuur haar volle meuewerking le verleenen, waarna de heer Deenen, namens den Z. H. A. B. in sympa thieke bewoordingen den heer Henny dank bracht voor z'n bereidwilligheid om het voorzitterschap té aanvaarden. Hierna werd de vergadering gesloten. Weer een zege van Paaien. Bij de Dinsdag voortgezette internatio nale wedstrijden te Stockholm won onze landgenoot Paulen de 500 M. ia 1 m. 4.3 s. 2. Kngdalü, in 1 min. 4.7 sec.; 3. Byhlen, in 1 min. 5 sop. VOETBAL. De Znid-Afrikaansche voetballers. De in Engeland vertoevende Zuid-Af ri- kaansche voetballers hebben thans de con dities, hun aangeboden door de Ned. Co rinthians in overleg met den N. V. B., geac cepteerd, zoodat hun overkomst als vast staande is te beschouwen. Overeengekomen is de navolgende wedstrijden te spelen: Za-~ terdag 1 Nov. te Tilburg legen een Zuid. elftal. Zondag 2 Nov. le Amsterdam legen het Nederlandsch elftal. Woensdag 5 Nov. te Rotterdam tegen de Ned. Corinthians. De Holdertbeker. Het bestuur van de Ned. Corinthians heeft aan dat van den N. V. B. verzocht de wedstrijden om den Holdert-beker wederom in eere te herstellen, en aan de eere-leden dier vereoniging toe te staan, daar/oor in te schrijven. De wedstrijd U. V. V.Excelsior. Naar de ,.Tel." verneemt zal dc wedstrijd U, V. V.Excelsior welke 1.1. Zondag te Utrecht gespeeld werd en in een overwin ning voor de Utrechtenaren eindigde, ongel dig worden verklaard, daar U. V. V. een niet gerechtigd speler heeft laten uitkomen. De wedstrijd, zal waarschijnlijk le Kotter-* dam voorden overgespeeld. CRICKET Het systeem-de Mey ere. Het bestuur ran cle Amsterdaaische cric ketclub V.Y.V. heeft bij het bestuur van den N.C.B. een voorstel ingediend tot wijziging van de competitie-indeeling, welke in het afgeloopen seizoen is toegepast. De voor stellers zijn.vari meonkig dat heb systeem- De Meijere geen algemeene bevrediging heeft geschonken en zij verzoeken het N.C'. B.-bestuur onderstaande, door hen na lang durige studie samengestelde competitie-in deeling in overweging te willen nemen ter invoering in het volgende seizoen. De eerste klasse bestaat uit twee afdee- lingen, reap. A. en B., ingedeeld als volgt: Afdeeling AH.C.G. I, H.C.C. II, Rood en Wit, Y.O.O., H D.V.S en Ajax. Afdeeling B: V.ll.A., Haarlem, Hilv. O. C., P.W., Quick, Y.V.Y. Iedere afdeelrtig speelt een geheel© com petitie. De béide afdeclingskampioencn spelen twee wedstrijden (eventueel mot een derden beslissingswedstrijd) om het kam pioenschap van Nederland. Er zijn twee afdeelingen reserve eerste klasse resp. A en B, ingedeeld bij wijze van voorbeeld) als volgt: Afdeeling A: Z.C.C. Ill, V.O.C. II en H. D.V.S. II. Afdeeling B: V.R.A. II, R. W. II, Haar lem II en Y.V.Y. it. Elke afdeeling speelt een geheele compe titie. Bovendien spelen ter aanvulling de clubs dezer afdeeling A nog een halve com petitie met de clubs der afdeeling tweede klasse A (/.ie hieronder) evenals de reserve I B clubs tegen de clubs der tweede klasse 3. Er zijn twee afdeelinge.n tweede klussers al. A eu B, als volgt ingedeeld Afdeeling A: Te Wervo, Phoenix, U. V. Y. en Kampong. Afdeeling B: Albion. A.C.C., Vleermui zen en C.Y.H, Iedere afdeeling speelt een geheele com petitie plus de reeds gememoreerde halve competitie tegen de reserve eerste klasse elftallen. Voor promotie- en degradatie wordt voor gesteld dat de kampioen van IT A t weo wedstrijden speelt tegen den hekkensluiter van I A, terwijl de kampioen van II B twee wedstrijden speelt tegen No. laatst van I B. De voordeelen van deze geografisch gun stig gekozen indeeling zijn om.: 1. Een zuivere beslissing om het kam pioenschap van Nederland. 2. Een gunstiger oplossing voor de Oos telijke clubs, die in de eerste klasse blijven zonder tot al te veel verre reizen verplicht te zijn. 3o. Een gunstige promotie-regeling voor de tweede-klassers. 4o. Vermijding van een overladen compe titie-programma, zoodat alle. wedstrijden ook werkelijk gespeeld kunnen worden, terwijl er nog tijd beschikbaar is voor beker- eu vriendschappelijke wedstrijden. 5o. Een behoorlijke indeeling der reser ve-elftallen (,»De Tel.") DUIVENSPORT. De Trekvogel. Coneoursvluchl met oude en jonge duiven vanaf Courselles Motte. Afstand 189 K M. Lostijd onbekend. De uitslag was ats volgt: 1. J. Selier 12 u. 47 m. 35 s 2. J. P. G. Kikkert 1.14.20; 3. W. v. d. Steen 1.28.23; 4. Idem 1.35.15; 5. J. P. G. Kikkert 1.59.58; 6. J. Harmse 2.6.34; 7. Idem 2.14.14 De Reisduif. Wedvlucht vanaf eindhoven. In concours 107 vogels. Vermoedelijk gelost om 11 uur wegens het slechte weer. Aankomst als volgt: 1. v. Dijk 12.26.52; 2. v. Oosten 12.30.22; 3. De Tombe 12.31.17; 4. Laman 12.42.7; 5. Baart 12.43.17; G. v. Duurcn 12.45.29; 7. Flippo 12.47.54; 8. v. Dijk 12.50.24; 9. Baart 12.55.25; 10. v. Dijk 12.55.34; 11. L. de Romijn 12.59.43; 12. La- man 1.1.17; 13. Overvliet 1.1.37; 14. Laman 1.2.34; 15. Barendse 1.3.30; IC. v. Duuren 1.4.46; 17. L. de Romijn 1.5.30; 18. Baart 1.G.49; 19. Roumen 1.22.15; 20. Overvliet 1.28.32; 21. A. v. Polane 1.29.1. i RECLAME. 7179 Hef Schouwtooneel. Voor het speelseizoen 19241925 zijti aan het gezelschap hel „Schouwlooncel" de volgende nieuwe leden verbonden: de hee ren Ivo Arnoldi, D. van Otlefen Sr., Jacq. de Haas, Jack Pisuisse en de dames Bcp Boo- leman, Nel Knoop en Willy Schermelé. Tournée Esther de Boer. Men meldt, dat mevrouw Esther de Boer- van Rijk in de eerstvolgende maanden oen reeks gastvoorstellingen in ons land zal ge ven en in verband daarmede haar reis naar Oosl-Indië heeft uitgesteld. RECLAME. Overal »'erkrij|,l»nar. 9230 LET OP HANOELSMEltK at. II. W. SCHEEPSTIJDINGEN. HOLLANDAMERIKA LIJN. NIEUW AMSTERDAM. 23 Sept. n.m. van R'dam n. New York. LOCH GOLL, 23 Sept. van Pacific Kust te Rotterdam. GAASTERDIJK. 22 Sopt. van R'dam te New Orleans. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INSULINDE, 25 Sept. van R'dam le Batavia verwacht SITOEBONDO, thuisr.. 21—25 Sept. le Mar seille verwacht STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". GROTIUS, uitr., 23 Sept. te Genua. SALEIER. uitr., 23 Sept. van Sues RONDO, 23 Sept. van Java te Am3t. HOLLAND—AFRIKA LIJN. DJOCJA, uitr.. pass. 20 Sept. Teneriffn. - Nederlaadsche en vreemde schepen. IJSSELDIJK, 22 Sept. van San Nicolas te Waterford. CASSEL. Java u. Amsterdam. 21 Sept. (e Barcelona. RANDWIJK, arr. 22.Sept. le Ruime, Wm. VAN DR1EL Sr.. R'dam n. Malt», pass. 23 Sept. Ouesaant EEM, arr. 22 Sept. le Rafsd RECLAME. ondermijnt Uw gezondheid t Waak daarvoor, neem direct Akker's Abdijsiroop 7181 Handenarbeid en handenschoonheidL Wij lezen in ,;Do Horllandsche Lelie." i.Maohineschrijven is, volgen» een schoon heidsspecialiste, eea der beste middelen ter bevordering van den fraaicn vorm der hau- den. De handen der typisteu zijn over 't algemeen mooi gevormd eo goed ontwik keld Naaien daarentegen is niet bevorderlijk voor de handen, omdat het sommige ktiox- kels meer inspant dan de andere, terwijl weer het draaien aan het wiel van de naai machine voor den pols een uitnemende oefe ning is. Yoor breien wordt de hcele hand ver- eischt; breien is dus voortreffelijk voor do hand, ©venals piano-spelen het hanteeren van den strijdslok verleent de hand eou groote mute van sierlijkheid. Golfspe-leu maakt de hand kloek en manlijk, ook gesta dig tennisspelen doet de hand uitzetten, maar... de tijd is lang voorbij, dab de edel- vrouwen zelfs aarzelden om eea deurknop om te draaien, uit vrees, haar gesoigneerde hand schade te doen, en daarom een lij'f- bediendo de deur voor haar deed openen, en gelukkig maarwij zouden ons in zoo'n afhankelijken staat niet meer thuis voelen."-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 9