Een aardig Spel? CORRESPONDENTIE. (Weert jë, w&Arom ik niet graag „blindeman."' wil spelen? 'k ken een efch/tea blinden man en kan niet goed reien Zóó iets droevigs na te doen, moeder zegtde meesten, - staan daar niet zoo recht bij stil1 y op hun kinderfeesten, - - J*-" Daarom is 't misschien wel goed dit ook eens te zeggen, dan kan ieder 't voor. zichzelf stil eens overleggen HERMANNA. op het zachte kussen op de bank, rolde zich als een bal in elkaar.en sliep. Toen Mientje een uurtje later thuis kwam vond ze haar lief poesekind lekker slapend op de bank. Ze nam haar in de armen en streelde en liefkoosde haar. Mien was ook zoo blij. „Waar was je toch, stouterd?" Ja, daarop kon poes geen antwoord geven want praten had ze nooit geleerd. Ze zei dus alleen maar rruauw en daarmee waé Mien tevreden. D. B. De vier kinderen, die zoo gelukkig waren, *>m een prijs te loten, feliciteer ik wel. Als ik gezien beb wie de pnjswinnenden zijn, kijk ik altijd mijn lijst na, die ik vanat het begin heb gemaakt van de namen der- genen, die een prijs hebben veroverd, en nu zag ik dat het voor jullie alle vier den eersten keer is. Dus dan zal het wel een extra verrassing en vreugde zijn, te meer daar je alle vier wel al dikwijls hebt inge zonden. Dan begin je ook erg naar een prij9 te verlangen, en te meer als je weet, dat het zulke prachtige boeken zijn, die er gegeven warden. Ik hoor natuurlijk later wel wat voor boek of jullie hebt gekregen. Er is aardig gewerkt. Ik vind het niet9 erg of het krom en scheef door elkaar staat, dat is mij het bewijs dat het met de linker hand is gebeurd en dat heb ik liever dan zóó keurig netjes precies als met de rech terhand. Zoo ontving ik van een meisje (namen noemen doe ik hier natuurlijk niet) een versje zóó netjes geschrevenprecies hetzelfde als Het briefje dat er bij was, ik heb het eens goed met elkaar vergeleken en ben er voor mij zelf van overtuigd, dat het met roet de linkerhand is gedaanEr wa ren er eenigen bij, die mij schrevenik ben linksch, dus kostte het mij niet zóóveel moeite, en toch kon ik daarvan nog heel 40ed bet verschil zien tusschen het versje net de linkerband, en bet briefje met de rechterband. Bernard en Piet Esderts, je had mij dua best mogen sturen wat je geprobeerd bad, al was het nog zóó leelijk, dan bad ik toch gezien hoe je je best hebt gedaan en dan had je kunnen meeloten. Wie is er zoo vriendelijk geweest mij de kindercourant van 3 Mei te sturen? Er stond geen afzender bij, alleen aan de bin nenkant van het kruisbandj© stond Jac. Hoornen, Alpben, en dat is geen naam v«n een mijner raadsel jeugd. Er waren weer eenige brieven der vorige week, die toen zeker te laat zijn gekomen. Ik hoop dat er deze week geen brieven te laat komen. Jannie en Marietje Gordijn van jullie ontving ik 2 brieven, de brieven moeten Dinsdags vóór 4 uur bezorgd zijn, anders is er geen tijd genoeg om bet pakket Dins dags aan mi] te verzenden. Rietje hartelijk bedankt voor de mooie plaat, die je voor mij hebt gewerkt. Zoo, bad je die mooie doos van Jo gekregen? Nu die heeft mij deze week ook al wat moois gestuurd. Jam mer dat jullie niets met de linkerhand kon schrijven. Dat versje ken ik heel goed, ik heb het óók op muziek en heb het heel dikwijls gezongen. Rietje ik vind het een lief zwart poesje, hoor. Jo en Adriaan Reyngoud dat is zeker Jo die zoo aardig die bloemen voor mij heeft gemaakt wel bedankt er voor, het kwam goed over in dat doosje. Wat gelukkig dat Bobbie weer terecht is gekomen. Het was wel heel trouw van hem, dat hij je moeder zóó ver was gevolgd, maar hij moet bet toch maar niet meer doen, Nellie Mens je hand was stijf van het schrijven, je hebt er nu toch zeker geen spijt meer van dat je het hebt gedaan. En wat zal Corrie ook blij voor je zijn als je het haar naar Lunteren schrijft. Ida van Riet, je naam was er nu goed bij hoor. Blijf maar trouw meedoen, dan kom je ook wel eens aan de beurt. NeJie Oostveen, best begrepen, weee ge rust. Aardig dat je een prijs hebt voor ie plantjes, dat is prettig als je er moeite voor hebt gedaan. Ieder kind verheugt ziek natuurlijk op begin October, en wat heb jij dan ook nog veel verjaardagen in het voor uitzicht 1 1 -■=£* Francisca Giezen is je nichtje nu weer weg? Jij hebt echt grappig met je linker hand geschreven, net alsof je pen soma dacht: toe doe toch niet zoo gek met mij, ik kan dat niet. Beppie en Lientje Lefeber, jullie heóo ook erg je best gedaan en flink gewerkt, maar dit is eigenlijk spiegelschrift, net zoo- als van Oorrie van Leeuwen, is dot soms een vriendin van jullie want Beppie schrijft iets over een broertje van Cor. Jullie hebt alle drie, ik bedoel hier Corrie van Leeu wen ook bij, flink je best gedaan, het was nog een heel werk, daarom heb je ook alle drie meegeloot. Leendert Elderhorst, ik kon het beet le zen hoor, al zag ik best dat die linkerhand niet gewoon is om versjes mt 'te schrijven. Het was een mooi veis, dat je had gekozen of had Ya-der of Moeder het voor je uitge zocht? Lientje Mulder, een nieuwelinge. Worw maar net zoo trouw als je vriendinnetje die doet al lang mee. Kunnen Sjimmie en Nel het goed samen vinden, vechten' ze niet? Jo van Duur en van jou vind ik het cok een heel mooi gedicht, ik kende het nog met. Bernard Stikkelorum gelukkig gaf je ih je briefje antwoord op oen vraag, daardoor wist ik van wie het werk en de brief was en je kon dus meeloten. maar je bad je naam vergeten. Het trof dus dat ik je wat oveT je vlieger vroeg en je fmj daarop ant woordde. Ina en Tonme Houpt voor jullie doet h^ mij ook genoegen dat je plantjes goed wa ren geworden en een prijs kregen. Die anecdote is aardig, vooral ook, omdat twee^ lingen die inzenden. Lientje de Graaf je bent Irnksch, zeg jtf* en toch is het heel duidelijk dat je het versje niet met je rechterhand schreef. Ver leden week ben ik weer eens langs je huis getramd op weg naar Noord wijk, maar ik zag je niet. Suze Manure! wat mooie bloemkaart, soo- als je het noemt, dank je wei, waarom kreeg je die opeens, was het een reclamed Rika en Jacobus van Veen (Koudekerk) dus Rfflka weer voor goed thuis, nu konden jullie gezellig samen zitten schrijven. Ik kende bedde gedichten en vind ze mooi, jul lie had een goede keuze gedaan. Betje Broeksema wat een moeite had jij je gegeven zoo'n lang vers met de linker3 hand en dan ook nog met d© rechterhand om het mij duidelijk te maken. Dat behoef de heelemaal niet, maar ik waardeer hét daarom wel. Rika van Leeuwen vriendelijk dank root de kindercourant van 9 Augustus. "Wat jij mij nu vertelde over dat dagje in K. a* Z- had ik ook al in het L. D. gelezen. Hec is betrekkelijk nog goed afgeloopen, er had nog veel grooter ongeluk lamoen gebeuren. Is dat meisje nu weer beter? Gerrie Slootweg ik kon het geschrevene met de linkerhand voldoende lezen, dtfla heusch je hoefde ook niet zooveel moeite te doen met het ook nog met de rechterhand uit te schrijven en zekert" niet toea je nog naar een jarige zuster moest. Annie Huisman, het verheugt mij dat het werk zoo in je smaak viel en je met ple zier hebt zitten krabbelen. Adrie van Biemen ik wil graag raadsels plaatsen als ze geschikt zijn, maar je moec er direct het antwoord bijdoen, dat is nu eenmaal de afspraak, dus dat antwoord verwacht ik ook de volgende week. Niesje de Gelder je veraje was werkelijk heel goed en duidelijk geschreven, maar toch o zóó verschillend van het schrift met je rechterhand. Dat gedicht kende ik en vooral het tweede gedeelte er van vind ik zóó mooi. Het stukje: ,,Hoe men anderen gelukkig maakt", ken ik natuurlijk ook. Clazina van Venetië, dank voor de toege zonden raadsels en anecdotes. Jij schrijft ook dat je veel dingen links doet en tegen jou zeg ik hetzelfde als tegen Niesje de Gelder, het schrift is toch zóó verschmend. Van bedden is hot gewone schrift schuin,

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 17