GEMENGD NIEUWS. U8T PE RIJNSTREEK. 081 OE OMSTREKEN. tem in roeds een hccle vooruitgang, verge leken bij verleden jaar, dien wij met dank baarheid erkennen. En het bJad eindigt: er blijft reden lol tevredenheid, en men mag den heer Colijn, ondank9 zijn gegoochel met de 18,5 millioen van het In- yalidileilsfonds, en ondanks enkele andere zwakke punten van zijn bcgrooling, den kif niet onthouden, dat hij op den moeilijken weg, die moest afgelegd worden, ons een Hink stuk in de goede richting heeft geleid. Het „Handelsblad" (lib.) meent, dat met groole voldoening allen, wien het herstel van een gezonden toestand van 's lands h- nanciën ter harte gaat, van de millioenen- uola kennis genomen zullen hebben. Voor het eerst sinds jaren is het niet meer hel benauwende gevoel van steeds verder toenemende tekorten, de machte- looze waarschuwingen tegen een dreigen de ontreddering van 's lands financiën en de sombere vrees voor een inflatie van ons ruilmiddel, met al de onheilen, die daaruit voor vrijwel alle groepen der bevolking zouden zijn voortgesproten. En verder: Vraagt men, hoe hel Minister Golijn is gelukt, in zoo korten tijd een zoo verras sende en bevredigende wijziging in den locsland van 's lands financiën te verkrij gen, dan ligt het antwoord, behalve in hel tijdelijk stipprimeereh van uitgaven als die van hot ïnvalidileilsfonds, deels in be zuinigingen op den Staatsdienst, voorname lijk wel op salarissen en deels in het in voeren van nieuwe lasten. Overigens geeft het blad toe, dal hel werk van het herstel van normale verhoudingen door het thans bereikte resultaat nog niet yoltooid is, maar nog nauwelijks halverwege gevorderd. Er zit iets onbevredigends in, dal ondanks het vaak mei ruwe hand ingrijpen in oe Staatsuitgaven, de gewone uitgaven voor 3925, bij een eindcijfer van meer dan f 605 millioen slechts f 36'/» millioen lager zijn dan hel voor 1924 toegestane bedrag. Evenmin kan hel bevredigend stemmen, dal van de hoogcre raming der gewone in komsten met ruim f 31 millioen een zeer belangrijk deel op rékening komt van ver zwaring van druk door de verhooging van accijnzen en invoerrechten op bier en op thee, de nieuwe rijwielbelasling en ce voorgestelde verhooging der tabaksbelas ting en der invoerrechten. De bcgrooling zal thans wel is waar, indien deze welu- onlwerpen worden aangenomen, sluiten, naar men hopen mag zelfs tijdelijk een overschot opleveren. Zij sluit echter op een veel te hoog niveau. Hel „Vaderland" (lib.) besluit als volgt: Is dus de sluitende begrooting op papier bereikt, men dooidringe zich er wel van, dat wij daardoor niet weer in den toestand van vóór den oorlog zullen terugkomen. Er zal nog heel wat water door de zee moeten vloeien, vóór de geestelijke welvaart van ons volk, gekweekt door goed onderwijs en door ruimen steun aan wetenschappen en kunsten, weer op hel gewenschte peil zal zijn gekomen. Wat alleen mogelijk zal zijn door verlaging der belastingen, die zeker ook door opleving van landbouw, handel en industrie zal kunnen worden verkregen, maar toch vooreerst door de commerciee'e richting van Slaasbedrijven en Departemen- en zal moeien worden bereikt. Wie de Millioenennota bestudeert, kan niet anders dan tot de conclusie komen, dat er voor den oplimistisehen toon in de Troon rede nog geen aanleiding was. De „Standaard" (a.-r.) constateert, dat de dekking van hel tekort volledig werd ver kregen. Antwoordende op de vraag, hoe de dek king is verkregen, schrijft het A.-R. hoofd orgaan o.rn.: In de eerste plaats kunnen wij wijzen op dc- in de Millioenennota aangegeven stij ging der middelen. De gewone middelen A—F kunnen 19 millioen hooger worden geraamd. In de opgave, daaromtrent in de Nota gegeven, komen drie posten nieuwe middelen voor. De accijns op bier 6 mil lioen, de rijwielbelasling 3 millioen en de theebelasting 3 millioen of samen 12 mil lioen. De oude reeds bestaande middelen vielen dus 7 millioen mee, welk verblijdend resultaat aanstonds werd aangewend tot een vermindering van de eerst Doodig ge dachte salarisvermindering. M a.w. de Minister gebruikte die 7 mil lioen niet orn zich de eigen laak te verge makkelijken, maar om den ambtenaren to-, ge-moct te komen. „Geen voorbarig optimismeI" schrijft „De Tijd" (r.-k.) boven een korte beschouwing over de millioenennota, welke waarschu wing het blad als volgt motiveert: Dc balans van den beheerder onzer schat kist klopt nu wel. Ilij kan de loopende uit gaven betalen zonder nieuwe schulden te maken. Het was een hecle toer, om het zóó- ver te brengen, en wij mogen hem binnen kort felicileeren, dat hij dit heelt klaar ge speeld. Maar gezond is de financieele toestand van den Ncderlandschen Slaat nog lang niet. Het moeilijke werk is nog maar pas begonnen. Want de belastingschroef is te sterk aangedraaid. In 1910 beliep het be drag per hoofd der bevolking aan belas- fingen voor rijk, provincie en gemeente 133.24; in 1921 was dit cijfer lol 1139.30 gestegen, dus meer dan verviervoudigd. Dat Ï9 op den duur niet uit te houden. De belastingen moeten omlaag. Het stre ven naar verlaging van de staatsuitgaven blijft als het meest-noodzakelijke op het .eerste plan. Daarnaast zal ook gestreefd worden naar een betere verdeeling tu f- schcn de directe en indirecte belastingen „De Maasbode" (r.-k.) schrijft o.m.: „Niet duidelijk uiteengezet wordt door hoeveel bezuinigingen het bedrag der wet telijke begrootingen eerst is neergedrukt, tot het aanvankelijk tekort van 60 millioen, in plaats van 106 millioen. Zoo ook is do nota voor het dienstjaar 3925 Diet bijster duidelijk." „Hel Centrum" (r.-k.) zegt: De Rcgecring betoogt ook nu v/eer, dut zij naar een betere regeling lusschen de directe en indirecte belastingen streeft en daartoe reeds het een en ander gedaan heeft en nog doen zal. Echter zal men zich niet daartoe kunnen bepalen Belasting naar draagkracht blijft steeds een dringende en redelijke eiscb. De sluitende begroeting voor 1925, schrijft „Hel Huisgezin" (r.-k.) i* ongetwijfeld sen mooi resultaat, maar zij wordt alleen ont sierd door te groote, in sommige, waar schijnlijk veel gevallen van ondraaglijke korting op de ambtelijke salarissen en loo- nen. Daarom rnoel nog een uiterste poging worden gewaagd om die korting tot beschei dener afmetingen terug te brengen. Dit v/are mogelijk, indien de minister er toe le brengen was, het bedrag van de sa- lariskorling le verminderen met de ge raamde opbrengst van de voorgenomen be lasting op wcclde-verleringcn. liet zou een uitermate geschikt equiva lent vormen. Het levenspeil der ambtenaren wordt door dc te hooge korting dermate gedrukt, dat he| daalt beneden een mensehwaardig be staan. Dit is tegen hel belang der ambtenaren, legen h?t belang van den dienst en ook te gen de rechtvaardigheid. De Minister van Financiën mogo in zijn nota een betuiging vqd leedwezen vlechten over den stap, waartoe hij zich gedwongen ziet, hij is daarmee niet verantwoord. Niet verantwoord zeker, nu er een mid del is, een weelde-verteringsbelasüng, waar door do slag, dien hij aan de ambtenaren toebrengt, kan worden getemperd. Wc wc ten wel, dat de minister aan de opbrengst der belasting op weelde-vertcrin- ig»/i al kb bestemming heeft gegeven: ver mindering van sommige al te drukkende be lastingen en ook dit doe! is sympathiek rna.-r nog liever zagen wij dit even trit- gf-sleld, ten einde de ambtenaren In hun neergang voor le diepen val te -behoeden. Aig.z.'Hj van deze reserve hebben we niets dan lol voor minister Colijn's stevig en krachtdadig beleid. RECLAME. 6932 Voorzien van meerdan 120O linndteoke-ningen van meerderjarige ingeze tenen van Hilligorsberg ïb een request ge zonden aan Ged. Staten van Zuid-Holland voor annesatTie dier gemeente bij Rotterdam. De commanditairó vennoot schap Broelchuys-Sn eeuwbal-systeem is gis teren failliet verklaard. Bij de N. V. Sigarenfabriek v.h. Gebrs. Majoor, te Beverwijk, zijn in den loop van eenige weken reeds weder eem 75 arbeiders aangenomen. Zooals men weet, was deze fabriek vóór eenigen tijd geheel stopgezet. Te Heeacb, bij O s s, speelden eenige kinderen met lucifers. Het jongstö broertje werd door de zusjes op een hoopje hooi'en stroo golegd, dat voor een schuurtje op het erf lag, terwijl achter het schuurtje al de kinderen met lucifers speelden. Op eens vatte het schuurtje vlam, met het ge volg, dat een der kinderen deerlijk aan han den en aangezicht word verwond en eenige uren later is overleden. Bij de conferentie, gehouden tusschen vertegenwoordigers van den Me- taalbond en van d§ betrokken vakorgani saties, in verband mot de door de directie der Kon. Mij. „De Schelde" te Ylissingen, voorgestelde wijziging van arbeidsduur en loonregeling, heeft de directie verklaard de 55.-urige werkweek te handhaven, doch be reid te zijn de loonsverlaging terug te bren gen op 10 pCt. en wel 6 pCt. ingaande 1 October en 5 pCt. op 1 Januari a.s. De ver tegenwoordigers der vakorganisaties kon den zioh biermede niet vereenigen en zul len nadere besprekingen houden met do leden der afdeelingen. Dinsdagmiddag is in de coö peratieve stoomzuivelfabriek te Wirdum (Fr.) de buiier met een inhoud van 2500 li ter gesprongen en door den muur der bo- termakerij geslagen. Zoowel in de kaas- als in de botermakerij werd groote verwoesting aangericht, terwijl het perslokaal instortte. De kaasbakken werden verzet, vele ruiten vernieldtot de bovenkap op deze gebou wen werd geheel verzet. Er zijn geen per soonlijke ongelukken gebeurd. Vermoed wordt, dat de veiligheid bij een te hoogc spanning niet heeft gewerkt. Dc melk der leden dezer fabriek wordt nu door de fa brieken in den omtrek verwerkt. Acteur: .,Het slot van het stuk zit me nog niet recht. Maar dan komt de routine me wel te hulp." Regisseur: „Routine! Pardon, mijnheer; onze souffleuze heet Clementine." g) BUITENLANDSCH GEMENGD. Maurits Goonichstein en Louis Borizc- witz hebben samen een winkelhuis gehuurd in de Jodenbuurt te Antwerpen. Het win kelraam is in tweeën gedeeld: rechts biedt Goonichstein juweelen en horloges aan en links heeft Borizewils zijn electrisehe bc- noodigdhed.en geëtaleerd. Dinsdag kregen de vrienden ruzie. Borizewits werd zoo woedend, dat hij drie revolverschoten op zijn vriend afvuurde. Deze viel en in wan hoop wilde de moordenaar zelfmoord ple gen. Hij had echter geen kogels meer en nam een mes om zich den hals af te snij den. Intusschen bleek Goonichstein niet doodelijk gewond te zijn en toen verliet hij het huis maar. Hij sloot de deur zorgvuldig achter zich en zeide aan een buurman, dat hij ora een dokter ging. Dc buren vertrouw den echter dc zaak niet; dc politie werd gewaarschuwd. De deur werd opengebro ken en men vond Borizewitz badende in zijn bloed. Twee Fransche militaire vliegers zijn bij eon proefvlucht in de nabijheid van Parijs nedergestortde vliegtuigen geraakten in brand waardoor de vliegers om het leven kwamen. De laatste weken hebben onbekende booswichten herhaaldelijk Js avonds ijzer- dradcD over de straatwegen in de omstre ken van Berlijn gespannen ten einde aldus automobielongelukken te veroorzaken met het doel de reizigers uit te plunderen. Gis teravond zag een chauffeur nabij het sta tion van Chorin dat een ijzerdvaad over den weg was gespannen, maar daar het te laat was om te stoppen reed de chauffeur zoo hard mogelijk, zoodat de draad een voudig werd doorgesneden. Enkele minuten later merkten de reizigers, dat zij door een anderen1 auto werden achtervolgd. Met re volverschoten slaagde men er in de achter volgers te verdrijven. Uit het onderzoek ;s gebleken dat bij het doorsnijden van den draad door den auto een boom, waaraan do draad was gebonden uit den grond was ge rukt. In Armenic heeft een hevige aardbeving gewoed. Er zijn 102 dorpen verwoest en honderden slachtoffers gevallen. De mate rieede schade is belangrijk. De Turkscho re geering en de roode halve maan hebben spoedig hulp verleend. De directie der Z.-A. Spoorwegen ver strekt op haar treinen veiligheidskettingen tegen 2 i>h. 6 p, per stuk en per reis aan alleen reizende vrouwen. Met deze kettin gen kunnen de deuren der compartimenten aan de binnenzijde afgesloten wordenze moeten dienen als voorzorgsmaatregel te gen overrompeling gedurende den rit. Op hej; station van bestemming kan de ketting ingeleverd worden en wordt de ge storte som terugbetaald. Volgens berichten uit Tokio heeft een typhön in verschillende declcn van Japan groote verwoestingen aangericht. Bij de overstroom!ngen zijn ongeveer 100 men- schen omgekomen. Te Saitana worden ruim 300 personen vermist. Talrijke huizen zijn daar verwoest. Leop'óld en Loeb, do moordenaars van Chicago, zitten nu in de gewangenis, voor de rest van hun leven, volgens het vonnis. Hun haar is afgeschoren en zij zijn in het boevenpak gestoken. Leopold vlecht mand jes en Loeb houdt zich den tijd onledig met 8toelenmatten. Volgens de telegrammen uit Chicago hebben zij iets van hun bravou- ro verloven, maar blijkbaar alle hoop nog niet opgegeven. Althans, hun advokaat, Clarence Darrow, aan wiens knappe ver dediging het te danken was dat zij oén strop ontsnapten, heeft voorspeld dat beide jongens binnen vijf jaar krankzinnig zul len zijn. Dit klinkt nu,wel niet aanmoedi gend, maar de bedoeling is, naar het schijnt, dat de motieven van ontoerekenbaarheid, die door de jury werden verworpen, over eonigen tijd beter kunnen worden bewezen. Darrow is dan ook van plan om de zaak naderhand weer aanhangig te maken, en het tweetal op dien grond vrij te krijgen. Na het, volgens zekere beoordeelaars te milde vonnis voor Loeb en Leopold, de jeug dige moordenaars- te Chicago, is in den slaat Illinois- groole opwinding ontstaan over he lot, dat aan twee andere misdadigers le wachten slaat. Dal zijn de ter dood veroor deelden Bernard Grant een jongen van 19 jaar en Waller Krauèer. Grant, die zijn schuld ontkende, was veroordeeld op grond van verklaringen, aanvankelijk door den medeplichtige, gedaan, doch later door dezen gedeeltelijk teruggenomen. Het mis drijf was moord, gepleegd op een politie agent, doch in ieder geval schijnt hel hier geen daad met voorbedachte rade te zijn ge weest. Dc openbare meening in Illinois- vindt nu, dat.in elk geval Grant van den strop moet worden gered. Wat Krauser betreit, deze is in beroep gekomen bij het Opperste Gerechtshof, doch op zijn appèl is nog geen beschikking gegeven. de doodstraf ten gunste van Grant e Kravi- Ter bepleiling van een verandering van de doodstraf ten gunste van Grant en Krauser wordt het argument gebruikt, dat mochten zij worden ter dood gebracht, het duidelijk zou zijn geworden, dat er in Illinois tweeër lei rechtspraak is een milde voor de rijken (Loeb en Leopold) en een onmeedoogende voor de armen (Grant en Krauser). Te Southampton zijn Zaterdag proeven genomen met een nieuwe toestel om ver ontreiniging van water door petroleum-resi du en stockolie van stoomschepen te voor komen. Het toestel werd daarbij gebruikt om met olie verontreinigd ballast-water van het stoomschip Leviathan te verwijderen. De nieuwe machine die opgesteld was in ec-n stalen lichter, scheidde deze olie voort durend automatisch van het water. Volgens de beschrijving, is het een een voudig toestel, dat werkt zonder dat het bijzondere zorg of bediening vereischt. Men verwacht ervan dat het een eind zal maken aan de verontreiniging van havens, zeeën en rivier die zoo noodlottig is voor het le ven van visschen en vogels. Alphen. Mej. M. Veltman alhier en mej. G. de Moor te Amsterdam zijn belden benoemd tot onderwijzeressen aan de bij zondere lagere school Gouwsluis, hoofd de heer Nijhoff. De heer J. J. van Noort alhier is ge slaagd voor hot diploma van den Alg. Nc derlandschen Politiebond. Voor een beroep tot predikant bij de Geref. Gemeente te Aarlandevveen zijn op een tweetal geplaatst ds. W. S. Poortier te Maasdijk en E. Sietsma, candidaat ie Den Haag. Hedennacht, is in do Torenstraafc al hier ingebroken bij B. cd v. d. IJ. In beide woningen werd do muntgasmeter geopend en de inhoud ervan meegenomen. Bij eerst genoemde werden bovendien alle kasten doorsnuffeld doch er wordt niets vermist dan een portemonnaie met ecnig geld. Do dief heeft zich door openbreking van een deur toegang weten te verschaffen. Bodegraven. Door het bestuur van het Huldigingscomité voor oud-burgemeester le Coultre was het geheele, uit ong. 70 personen bestaande comité ter vergadering bijeen geroepen. Door den penningmeester den heer C. van Rijn, werd rekening en ver antwoording uitgebracht, die werd aceoord bevonden. Aan den oud-burgemeester werd bij zijn vertrek een bedrag onder couvert aangeboden voor een blijvende herinnering. Geadviseerd zal hem worden daarvoor aan te schaffen een electrisehe klok of een mu ziektent. De eerste zou men dan op het kruispunt bij hotel van Rossum willen plaatsen. Op de vraag van een der aanwe zig en of dit comité ook den nieuwen burge meester zou inhalen, bon nog geen antwoord worden gegeven. De boerenarbeider de R. reed in Oüd- Bodcgraven op een z.g. driewielige kar, toen het paard schrok, en zooals dat meestal gaat op hol sloeg. De R. viel er af en ge raakte onder den wagen. Hij bekwam zwaar letsel, zoodat de hulp van een geneesheer moest worden ingeroepen. Zijn toestand is redelijk wel. Bij het opkomen der voor herhalings oefeningen opgeroepen militairen kwamen aan het station, alhier eenigo ongeregeld heden voor. Er was in deD trein niet vol doende ruimte, waarom enkele militairen in een bagagewagen moesten plaats nemen, wat zij weigerden. Zij namen daarbij tegen den.stationschef een dreigende houding aan. Alles liep gelukkig goed af. Koudekerk. Tot onderwijzeres aan de Chr. «School aan den Rijndijk C hoofd de he-er Bersma is benoemd mej. Laurens van Amsterdam, Ds. H. Haspers, geref. pred. alhier, komt voor op een tweetal t© Naarden. Lelmuideu. Het hoofd dezer gemeente is van zijn verlof teruggekeerd en heeft zijn ambtsbezigheden hervat. Ged. Staten hebben de bcgrooting dezer gemeente dienst 102-1 goedgekeurd Leiderdorp. In den namiddag is gis teren door de politie aangehouden een meis je, dat den geheelen dag reeds in de ge meente had rondgeloopen. Het bleek te zijn de 8-jarige T. R., woonachtig te Leiden. Het kind, dat op haar zwerftochten honger had gekregen, werd, nadat het eenige bo terhammen had genuttigd, door den vader van het gemeentehuis afgehaald. Ondewetering. Dinsdag arriveerde alh. het circus Wild-West onder directie van den heer W. Kracht. Achter het café van den heer Veescar werden de tenten opgebouwd en des avonds te negen uur had de eerste voorstelling plaats. Is de plaatsruimte in het circus betrekkelijk klein, hetgeen ge presteerd wordt is werkelijk groot te noe men. Allereerst kregen we optreden van den directeur met zijn 14-jarig zoontje, als acrobaten. Een hartelijk applaus beloonde telkens de interessante toeren. Vevvolgens trad op Mr. Leonardi in verschillende ge daanten. Deze sterke persoon liet ons ver schillende staaltjes vaD kracht en vlugheid zien. Het optreden van Mr.JLeonardi werd afgewisseld door optreden der directie met enkele andere artistcn, welker verrichtin gen ook ten zeerste in den smaak van het publiek vielen. Rijnzaierwoude Het circus Wild-West" heeft ook in deze gemeente eenige voorstel lingen gegeven. De belangstelling was ta melijk groot. Maandagmiddag na schooltijd werd een kindervoorstelling gegeven. Roelof arendsveen. Dinsdagavond 16 «September hield de R.-K. inkoopvcreeni- ging Tuindersbelang haar jaarvergadering. Dc voorzitter opende de vergadering met gebed en gaf het woord aan den secretaris penningmeester. Deze deed voorlezing van de notulen, bracht verslag uit van zijn ge houden beheer en werkte de dividend-uit- keeving af, voor zoover de leden aanwezig waren. Daar de omzet in dit boekjaar tamelijk klein was, werd besloten niet per inteeken- biljet, maar per advertentie de leden en ook niet-leden wederom in de gelegenheid te stellen hun bestellingen te doen. De voor zitter merkte nog even op, dat vroeg inkoopen veel kans bood van voordeelig-inkoopen, reden waarom het dagelijksch bestuur ge dacht had reeds nu haar jaarvergadering te houden. Daar niemand meer iets te vra gen of te zeggen had werd de vergadering met gebed gesloten. Ter Aar. De heer PK. Nugteren alhier is geslaagd voor het diploma met aantee- kening van den Alg. Nederlandschen Politie-' bond. Waddingsveen. Bedankt is voor het bereep naar de Ned.-Herv. Gem. alhier door ds. W. J. van Lokhorst, "te Bennekoriï. Haarlemmermeer. Woensdagnacht ij bij H. P. aan den Hiüegommerdijk te Nieuw vennep alhier ingebroken. De dief heeft zich door verbreking van een slot toegang tot een schuur verschaft en zich meester gemaakt van een nog zoo goed als nieuw hecrenrijwiel. De politie ^telt een onder hoek in. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs t& Hoofddorp staan thans 23 personen als werkloos ingeschreven, waaronder 2 land arbeiders en 12 grondwerkers. Hiltegom. h De Feesten (Eerste dag). Het weer, de voorname factor van fees^ ten, was Woensdagmorgen niet al le mooi:' een zware donkere lucht zonder één zonne straal t je. De feestcommissie en de deelne mers aan de spelen trokken zich echter van. de lucht niets aan en waren omstreeks 10 uur in den morgen present op het feestter rein. Dndanks het optimisme keek toch toch menig commissie-lid met een benauwd gezicht naar de dreigende wolken. Tot halte twaalf bleef het droog; toen viel er voor een korten lijd een motregen, gelijk precies samenvallende met de pauze. In den morgen was de belangstelling al groot; behalve de honderden jeugdige deel-, nemers, waren er ook honderden toeschouw wers, die zich met de spelen op het veld lieten vermaken. Inmiddels waren vele tenten en kramen op het veld geopend, terwijl aan den op bouw van andere nog werd gewerkt. Hierna volgen de verschillende spelen en de prijswinners. Zij, die niets wonnen, kre gen een reep chocolade. Hardloopen met een blad met ballen dooi; meisjes van 13 lol 16 jaar. lsle prijs Maria Aarts. 2de prijs Geraröa Weijers, 3de prijs Marie Blokker. Zakloopen door jongens van 10 tot 12 jaar. 1ste prijs Eduard Duinkerken, 2de prijs Willem Walkers, 3de prijs Leo v. d. Velót Hardloopen mot hindernissen door jon gens van 1316 jaar. lsle prijs Thomas van Houten, 2de prijs Lucas Tolido, 3<le prijs Gerrit Dannijs. De middag werd vervolgd met de vol gende spelen: Ezeltje steken door meisjes, lsle prijs Mina dc Vries; 2de prijs Janni Jonkman, 3de prijs Sientje v. d. Weijden. Driebeen loopen door jongens-. 1ste prijs E DuinkerkenC. Blokker, 2de prijs B. LicvcrscG. Dannys, 3de prijs Zwager, manJ. Uilendaal. Plankrijden door meisjes per fiets. Isfo G. Berbee, 2de C. Spiering, 3de J. Bekkers. riankrijden door jongens, lsle Leo van Engelen, 2de R. v. d. Berg, 3de C. Vers fcrnggcm Tonknuppelen door jongens. 1. D. v. Roo. zen, 2de C Kleyn, 3de L. Licverse. Omstreeks 3 uur kwamen vijf militaire, vliegers uit Den Helder de gemeente en. speciaal hel feestterrein bezoeken. Zij ci/rs keiden Langen lijd in de lucht, maakten velschillende mooie manoeuvres en daalden af en toe vrij laag. Deze vertooning was natuurlijk zeer welkom en een buitenkansje voor het bestuur en de bezoekers. Het weer had zich goed gehouden, het regende al thans niet. De étalage-wedstrijd had den volgenden uitslag: lsle prijs G. P. Out, banketbakker; 2de prijs LubbeVan Lierop, modes; 3de prijs 11. G. Iloogervorst, bloemen; 4de prijs A. v. Zanten, groenten. Eervolle vermeldingen werden toegekend aan G. Seysenaar, J. H. Rusman, A. van Riek, H. Jonkman, Coöperatieven Winkel, Koppers, Van Drunen, P. Klaver, P. J. y. d. Klugt en Van Houten, Molenstraat. De jury bestond uit de heeren Hazebfoek, Bennebroek; N. Tissing, Lisse, en A. W. van der Meer, Lisse. "s Avonds trok men weer naar de ver makelijkheden op het terrein, naar de cafés en de uitvoering van de Icnieelvereeniging „Thalia" in de zaal van „Sistermans". Door plaatselijke dillettanlen werden gespeeld „Liefde", een huiselijk spel in één bedrijf, en ccn amusant familietafereel in één be-i drijf „De aardschok". Dezelfde slukkea wor-< den hoden, Donderdagavond, weer opga-* voord. E.m bezoek is aan le bevelen. Op deze uitvoeringen en op de bijeen komsten in de Herv. Kerk, het lokaal achi Ier deze kerk en „Patrimonium", vanwege dc anli-kermis-actie, komen wij morgen terug. Voor de ringrijderij r<?r fiets op heden, Donderdagmorgen, hadden zich moor dan 20 paren aangemeld; voor de harddraverij cp hedenmiddag waren 15 paaiden ingesehre-t yen. Voor zooverre het gisleren tc bezien was, zijn de feesten uitstekend geslaagd. Het bezoek aan hel terrein was in dftit middag zeer druk. Katwijk. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag, 19 September, des voormiddags te 10.10 uur. Punten van behandeling: 1. Mededeeling van ingekomen stukken* 2. Benoeming van twee leden in de Confr missie voor de Bedrijven. 3. Benoeming van twee leden in de Com missie van Fabricage. 4. Benoeming van twee leden in de Cont« missie voor het Grondbedrijf. 6. Benoeming van zes leden in de Belaa* tiiig-commissie. 6. Stemming over het verzoek van heü R.-E. Paroehiaal Kerkbestuur om het pad langs den Zeeweg tot den Callaoweg to be- I stemmen tot .voetpad*

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6