WannoLd. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Alle leden zijn aanwezig. Loco-secretaris de beer Jac. Luyten. De gemeente-secretaris is wegens ziekte verhinderd. Na opening der vergadering worden de notulen aangehouden. De voorzitter doet mededeeling van in gekomen stukken: De algem. Vereen, voor Bloemb.cultuur te Haarlem, heeft een dank betuiging gezonden voor de toegekende medaille. Goedgekeurd ia door Ged. Sta ten de aanvulling politieverordening op het hebben van mesthoopen, enz. in de ge meente. Ged. Staten berichten, dat zij in over weging geven, uit de verordening op het ligplaats nemen van schepen, in de Leede, de woorden te schrappen ,,naar oordeel van den Burgemeester". Aldus goedgekeurd De heer Koppers vraagt revisie van de afwijzende beschikking op zijil vergunnings rechtreclame, wat wordt, als hebbende zijn beslag gekregen, afgewezen. Do heer Alb. Oudshoorn, vraagt vergun ning heb bord bij den ingang der Forfchaven, te mogen laten hangen, zooals het nu hangt;. De Voorzitter stelt namens B. en W. -oor dit verzoek in to willegen. De heer Van Stijn zou deze zaak willen aanhouden totdat de verordening gewijzigd is Hij kan zich er niet mee vereenigen dit toe te staan, terwijl het in een vorige ver gadering aan Kieken geweigerd werd, en wel op grond dat het het uitzicht op bord ,,'b Fort" benam. De heer Haverkort weerspreekt dat het op dien grond afgewezen is. Het ontsierde en daarom is er niet op ingegaan. De heer Van Stijn meent dat ieder recht moet hebben reclames te maken zoo hij wil. Br wordt hier met 2 maten gemeten, en er is persoonlijke preferentie, zoo ook met de bekende vlag in de dorpstraat die nu verbo den wordt. De Voorzitter zegt, dat eerstens de aan vrager Kieken, voldoende gelegenheid heeft om reclame te maken op andere wijze, in tegenstelling met de haven ,,'t Fort"; twee- dens is het bord van Kieken zeer ontsie rend voor de omgeving, wat niet het geval is met het andere bord, dat daar zeer goed slaat. De heer v. Stijn wil alle reclame toestaan, doch de grootte van het bord bepalen. De heer Haverkort vreest dan, dat het dorp er niet op zal verfraaien. Ook de heer Molhuijzen is van die mee ning. Een gelijke maat, is geen maatstaf voor fraaiheid. Zeer terecht merkte de heer v. Stijn op dat hier geen schoonheidscom missie is, doch dan dient de raad daarvoor te zorgen. Spreker heeft van uitzicht belemmeren, voor het bord ,,'t Fort" niets bemerkt, ctoch het staat ontzettend 1 eel ijk, wat van het laatste niet kan gezegd. Ook is volgens spreker de heer v. Stijn inconsequent, daar hij het in de vórige ver gadering heeft hél pen afstemmen omdat het zöo leelijk was. De lieer Hei# kan niet inzien waarom op 100 meter afstands dit bord mooier zou staan dan het andclre. De heer Haverkort: Hebt u het gezien? De lieer Hèijl: Neen, ik heb er niet naar gekeken, ctoch ik stem hiertegen. Do heer MolhuijzenDan is U ook niet be voegd hierover te oordeelen, het bord ,,'t Fort" staat in dat groen heel goed, en do vergunning kan gegeven worden tot weder opzegging. Do heer van Stijn ziet wel dat hij geen meerderheid krijgt doch gaat er niet met mede. Bij stemming wordt de vergunning ver leend met 4 stemmen vóór, twee tegen (de 'hoeren Heijl en v. Stijn). De heer Oudehoorn zegt, dat hij met op zet hierin niet heeft medegesproken, doch dat hij, als iemand anders er last van heeft, het zal wegnemen of verplaatsen. Namens dc bouwvakarbeiders-vereeniging „St.-Josef" is door den heer Berkheij te Leiden een verzoek ingediend om het school lokaal te mogen gebruiken voor het geven van teekenonderwijs. Afwijzend" wordt hierop beschikt daar het vroegere lokaal dat niet gebruikt werd, thans wel in gebruik is. Do raad blijkt echter als elders een gele genheid gevonden wordt, niet ongenegen eenige subsidie to geven.1 Aan Ged. Staten moet worden ingezon den een voordracht voor de benoeming van zetters. Aftredend zijn de hoeren G. B. de Vroo- men en A. P. v. d. Geest welke, met als plaatsvervangers de hoeren G. Onderwater en L. P. de Haas. op de voordracht worden gebracht. De heeren Molhuijzen en Haverkort, heb ben als aanwezigen Commissie voor het na zien der rekening deze, behoudens enkele kleine opmerkingen, in orde bevonden, en adviseeren tot voorloopige vaststelling. De opmerkingen, aldus deelde de heer Mol huizen mede, betroffen o.m. het ontbreken van eenige kwitanties bij de maandstaten, om de uitgaven juist vast te stellen. Hij meent dat er nu al in voorzien is, wat de voorzitter bevestigd, doch dit had z. i. bij de verificatie moeten opgemerkt zijn. Verder zou spreker het wenschelijk vin den, een lijst te houden van de forensen. Het onderhoud van „De Draai" en loop plank in het land van het' Semenarie, vraagt toelichting. Het blijkt echter dat dit voor re kening der gemeente is. De uitgaven voor de werkverschaffing, zoo meent de commissie, lijken hooger, dan ze in werkelijkheid zijn, doordien ook uitgaven voor materiaal daar bij ten onrechte zijn ondergebracht. Er is ruim f 4900 uitgegeven, waarvan nog heel wat zou moeten afgeschreven worden, o.a. voor iepenboomen enz. wat' onder „ver fraaiing" behoort. De heer Haverkort zegt, da.t daarvoor af zonderlijk f500 was gevoteerd. Wethouder Oudshoorn zegt dat dit reeds m het college van B. en W. ter sprake is ge- kpmen en dat het onder de oogeh wordt ge- zltm. i %Mr *-oj ioosnèldsverzcKermg daarvoor in rekening gebracht, doen hem denken aan een vergissing in Den Haag. I-Iet zal dan ook onderzocht worden. Hierna wordt goedgekeurd het bouwen van een schuurtje bij net tuinmanshuis van den heer Pluijgers. Door den heer v. Stijn wordt gevraagd, waarom of het bouwen van een schuur bij het raadslid Haverkort niet door den Raad behoefde te worden goedgekeurd. En de garage van den Burgemeester?, zegt de heer Haverkort. „Omdat beide gebouwtjes niet aan den weg geplaatst zijn," zegt de Voorzitter, „anders had het zeker moeten gebeuren." Bg de rondvraag klaagde de heer v. Stijn over het geluidvol gevent van een ijsco-verkooper op Zondag. Al zijn ijsco's volgens dr. Gorter gezond voor kinderen, dit zai echter toch verboden moeten worden. De heer v. Stijn zou al tevreden zijn als stil werd doorgereden. De heer Heijl heeft er vorig jaar al over geklaagd. Wethouder Oudshoorn zou, als er niet mee opgehouden werd, de vergunning willen intrekken. De vergadering werd hierop gesloten. Zoefcerwoude. Dinsdagavond heeft er in het Patronaat alhier eene algemeene ver gadering plaats van do harddraverijvereeni- ging inzake de te houden harddraverij op 24 dezer. Zooals reeds eerder vermeld is dit feest enkele weken geleden vanwege bet slechte weer uitgesteld geworden. Tot eere-voorzitter van de poiitiekon- den-dressimrclub alhier is benoemd met al gemeen© stemmen de heer P. Wap, burge meester. Ten einde een collecte te houden voor het Vredeswerk ten bate van de Ned. Ver- eeniging Het Roode Kruis is door den bur germeester eene commissie gevormd bestaan de uit mevr. L. Wap—Verwer, merv. Boot- Van der Linden, mevr. StadhouderHoh- mann en mej, M. Vlasveld. Bedoelde oollecte zal worden gehouden in het tijdvak 26 Sep tember4 October aanstaande. VOETBAL1. Uitslagen. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Zuidel. Ie klasse: Willem II—Eindhoven 1—1; N.A.C.Philips 5—1; Alliance—Do Valk 3-6; M.V.V.-B.V.V. 1—1. Om den Zilveren Bal. Rotterdam: D.F.C.H.V.V. 20. (H.V.V. wint bij loting). H.B.S.S.V.V. 4—1 A.D.O.Wilhelmina 02 Jy FeyenoordBredania 1—0 Demi-finale. )f H.V.V.—H.B.S. 1—1 (H.B.S. wint bij loting). jj. FeyenoordWilhelmina 2—(X Buiten de competitie. Leiden A. SC.—Lugdunum 3—$, L.F.O. II—Quick Boys I 2—0. Haarlónri H.F.O. IIA.S.O. II 1 8. BremenN. DuitsohlandN. Nederl. 2—0 Amsterdam: AmsterdamDuisburg 11. Assen: Acbilles—-Velocitas 31. Arnhem.: VitesseBlauw Wit 1L Delft: D.H.C.-^Quick (Haag) 6—9. ConcordiaV.O.C. 5—1. Hilversum: 't GooiU.V.V. I1. LeeuwardenLeeuwarden XIËn6o]je4ó 2—3. Van Overal. De eerste competitie-wedstrijden in het Zuiden hebben geen verrassingen gebracht, althans indien wij rekenen naar de presta ties van het vorig jaar. Opvallend zijn alleen de vele doelpunten in den wedstrijd Allian ce—Do Valk, met eventjes 6—3 zegevierden de benjamins dezer af deeling. Of hun voor hoede zoo bijzonder productief is Och, neen, tenminste gisteren is daar niet zoo heel veel van gebleken, als viel de ploeg als geheel dan ook niet tegen. Veeleer is de hoogc score een gevolg van de zonderlinge handelwijze van den doelman der tegenpar tij, die de gemakkelijkste schoten liet gaan, zonder een haüd uit te steken. Zoo moest hij niet minder dan zesmaal vissöhen. Dat, Alliance er in slaagde binnen tieü ^minuten drie doelpunten daar tegenover te stellen pleit inmiddels niet voor de verdediging van De Valk. In Tilburg was Willem II sterker dan Eindhoven, doch het goede schot ontbrak en aldus wist Eindhoven tenslotte een draw te forceeren. N.A.C. zette het seizoen beter in dan de tricolores en zond Philips rnet een 51 ne derlaag huistoe. Ei- gingen geruchten dat de Phüips-ploeg zoo enorm was versterkt, doch het resultaat van gisteren wijst daarop nu niet bepaald, zelfs al is het waar dat N.A.C. bijzonder op dreef was. Tenslotte deelden M.V.V. en B.V.V. de punten in Maastricht. De thuisclub was stukken ster ker en nam, na vele aanvallen, dan ook ein delijk (het was al na rust) de leiding, doch een fout in de verdediging stelde Fleuren in staat voor de Bosschenaren te scoren. Te Rotterdam vond de tweede ronde plaats voor den Zilveren Bal. H.V.V. en D.F.C. speelden een matigen wedstrijd, wel ke na een 22 gelijk spel, bij loting door de Hagenaars werd gewonnen. H.B.S. be haalde 'daarop een gemakkelijke 41 zege op S.V.V., waarna Wilhelmina, in een fana- tieken kamp, A.D.O. met 20 klopte on danks veel tegenstand. Feyenoord kwain nu in het veld tegen Bredania. Een gemakkelijke zege f 'i Mocht watl De kampioenen Hebben heel hard moeten vechten en wonnen slechts met den oneven goal. Vopr de demifinale kwamen vervolgens H.V.V. en H.B.Ó. in het veld. De partijen wogen flink tegen elkaar op en eindigden onbeslist (11.) Bij loting was H.B.S. de gelukkige. De zwartjes komen derhalve in aen eindstrijd tegen Feyenoord dat de l&at- mat^ffh van dezen dag won tegen Wilheï- jnlna. Het resultaat was 2—0. Tenslotte valt nog te vermelden dat Noord- Nederland in Bremen met 20 werd geklopt door de Noord-Duitschcrs, die weinig ster ker waren doch wonnen als gevolg van de machteloosheid der Noordelijke voorhoede; Vooral Witlox bleek specialist in Eet mis sen van kansen, terwijl Spraakman in de half linie weinig goed deed. A.S.C.Lugdunum 33. Slechts weinig publiek is getuige geweest van dezen, vriendschappelijk gespeelden, wedstrijd, waarin do roodzwarten niet dan op het nippertje aan pen nederlaag zijn ont komen. A.S.C. telde invallers voor Josson, Blom en Van Hoften, terwijl Lugdunum met een volledige ploeg uitkwam. De samenstel ling der partijen was als volgt: A.S.C.doel J. Wamsteker; achter Stephanus (links) en H. Wamsteker; midden: Wassenaar, Brou wer en Vreeken; voor: Meyer, Goslings, De Ruyter, Roem en Janssen. Lugdunum: doel: Van den Berg; achter: F. Goddijn ènTrouwéo; midden: A. Goddijn Van Well en J. van Deventer; voor: Keere- weer, Bavelaar, Winkelman, Leuering en B. Goddijn. Uit den aard der zaak is het geen slechte prestatie van Lugdunum om als 3e klasser een gelijk spel te forceeren tegen A.S.O., doch daarbij dient uit het oog te worden verloren dat de roodzwarten zwaar gehan- dioapt waren door het afwezig zijn vooral van Josson en Blom, en tevens door het minder ,,fit" zijn van eenige andere, wèt aanwezige spelers, wier namen hier natuur lijk niet ter zake doen. A.S.C. gaf nu eea matig spelletje ten beste, waarbij eigenllijk alleen het werk van De Ruyter en Stepha nus viel te prijzen. Eerstgenoemde was zeer actief, handig en snellaatstgenoemdo bereikte succes met de off-side tactiek waar door de groenwitten onophoudelijk in de val liepen en scheidsrechter Eeckelaert druk werk kreeg. De rest der roodzwarten speelde over het algemeen vrij laks en slaagde er, tenminste voor de rust, niet in het noodige verband in de ploeg te brengen. Er was slecht aangegeven en daarenboven was het goede schot meestal zoek. Pas in de tweede elft toen Roem weer midhalf stond, kwam er een weinig gang in het spel der thuisclub Lugdunum is ons niet tegengevallen. De groen-witten begrijpen elkaar vrij goed en beschikken over een flinke dosis enthousias me. Jammer echter dat de goede midvoor nog altijd ontbreekt. Winkelman heeft geen schot en brengt van zijn taak als spelverdee- ler weinig terecht. Interessant blijft altijd het spel van den midhalf Van Well, die vooral in den aanval uitblinkt. Zijn verde digend werk is dikwijls heel wat minder. Over den wedstrijd zelf zullen wij verder kort zijn. In den beginne wogen de ploegen behoorlijk tegen elkaar op, hoewel A.S.C. toen met tien man speelde. Een fraai schot van De Ruyter ging rakelings over de lat, terwijl aan de overzijde een kogel van A. Goddijn door den A.S. O.-doelman corner werd gestompt. Eenige oogenblikken is A.S.C. dan sterker, doch desondanks neemt Lugdunum na 23 minuten door Leuering de leiding 01. Mot dezen stand komt de rust in de tweede helft is do samenstelling van A.S.C.doel: J. Wamsteker; aohter Ste phanus (links) en H. Wamsteker; midden: Brouwer, Roem en Vreeken; voor';'Wasse naar, GosÜDge, De Ruyter, Meyer en Jans sen. Deze wijziging schijnt werkelijk te hel- g>n. Het vlot heel wat beter en vooral Da uyter brengt het Lugduaum-doel eenige malen in gevaar. Het ia tenslotte Meyer, die een vrije kans benut erl hard onder do lat schiet. Van der Berg werkt het leer weg, (Joch de heer Eeckelaert geeft goal 1I. Weer komt A.S.C. terug en ala Meyer den bal van De Ruyter krijgt aangegeven schiet hij tegen den paal. „Er komen doelpunten", zegt men op de tribune. Jawel, maar aan. de andere zijde. Plotseling snelt Keereweer langs de lijn en uit zijn scherpe voorzet kanjert Bavelaar hoog in het doel, terwijl Wamteker Jr. in den verkeerden hoek staat. 12. Een moment later heeft groen-wit den voorprong nog vergroot als Leuering naar B. Goddijn door geeft en deze onhoudbaar scoort. Tever geefs doet A.S.C. dan pogingen om op te halen. Een inederlaag schijnt zeker, doch even voor afloop wordt haar- een penalty toe gekend, waaruit De Ruyter doelpunt. 23. En als hetpubliek dan gereed staat om te vertrekken bemachtigt De Ruyter den, bal na een voorzet van reohte. Een dribbel...... dan ligt het'leer achter Van "don Berg. De stand is gelijk. 3—3. Zóó komt het einde. L.P.O. Quick [Boys I 20. In een zeer fairen strijd heelt L.F.C. de overwinning behaald en verdiend. Bijna ge durende den geheelen wedstrijd was zij In de meerderheid. Toch is Quick Boys een ploeg waar wel degelijk rekening mede moet wor den gehouden.. Het 2e elftal van L. F. G. is vooral wat betreft de middenlinie zeer ver sterkt, daar A. v. Schooten en M. Labordua in het elftal zijn opgenomen. In dé eerste helft is het een verkenning van beide doelen doch al spoedig komt L. F. C. in de meerder heid. Vele aanvallen worden door buitenspel hetzij terecht of ten onrechte onderbroken. Na een half uur weet F. v. Schooten uit een voorzet van. links onhoudbaar te doelpunten. Nog voor de rust weet dezelfde speler den stand te vergrooten. Na de rust blijft L. F. G. nog eonigskins in de meerderheid doch tot doelpunten komt het niet. Quiok Boys komt niet verder dan de backs die in schitterende conditie zijn. Het geheele elftal van L. F. 0. speelde een goe den wedstrijd. D. V. 8. n—Raced II. Bovengenoemde elftallen spepklep giste ren een oefenwedstrijd óp het D. V. S.-ter rein. Voor rust, met wind mee, was de Ra cing© lub overwegend sterker en ze wist dan ook drie doelpunten te maken. Na rust wa ren de rollen omgekeerd, en D. V. 8. wist den achterstand tot 32 te reduceeren, waarmee het einde kwam Yan dezen ge noeglijken kamp. Wedstrijden te Alphen. De A. Y.-V. „Alphen" had tegen gisteren het Haagsohe „V. U. 0." uilgenoodigd tot het »pelen ▼an e,en vriendschappelijk^ wi ftrijxl Ds ga<theeren waren echter nj»t tegen hun Haagsche collega's opgewassen en verloven de match met 14. Voor de competitie speelde Alphia I thuis tegen Bodegraven II, waarbij zij met -I0 won. Leidsche Voetbalbond. Voor het nieuwe seizoen zijn de commis sies als volgt samengesteld: Bestuurscommissie: P. H. Stcenhauer, voorz.; J. van den Burg, lid; E. Eecke laert, lid. N. V. B.-elftalcommissie: P. H. Steen- hauer, voorz.; E. Eeckelaert, seer.; P. J. Hoogendam, S. N. Waringa, J. v. d. Burg. L. V. B.-elftalcommissie: J. van den Burg, voorz.; J. Schmidt, secr,; Th. v. d. Meer, M. D. Stafleu, J. v. d. Berg, F. A. VVempo, en N. A. Blote, leden. Protest-commissie: W. Caro, voorz.; A. Murman, secr.; D. D. Stafleu, J. Guldemond en J. J. Stephanus, leden. Reglementen-commissie: J. J. Stephanus, voorz.; A. Murman, secr.; W. Caro, lid. Terrein-commissie: P. J. Hoogendam, voorz.; S. N. Waringa, secr.; J. van den Burg, lid. Scheidsrechter-commissie: J. v. d. Burg, voorzitter; J. Guldemond, secr.; M. D. Stafleu, lid. Interland-wedstrijden. De gisteren te Obrrstiania gespeeldo lan- denwedstrijd NoorwegenDenemarken ein digde met een 6—1 overwinning der gasten. De Noren speelden in den beginne slecht. Een der Deensche doelpunten ontstond uit een strafschop. Te Weenen speelde Oostenrijk tegen Hon garije. Met rust was de 3tand 11. Oos tenrijk won tenslotte met 2—1. KORFBAL, Uitslagen. Overg.kl. N. T.E.K.p.A.Swift 4—3. Seriewedstr. Deetos (Dordrecht) le Afd. DeetosO.S.G.R. 00. Dordt—Vélox 3—0. H.K.V.—H.S.V. 5—2. Verliezersronde Deetos-Velox 13. Velox- H.S.V. 1—1. H.S.V.Deeloa 1—2. Winnaarsronde O.S.C.R.Dordrecht 13. Dordrecht—II.K.V. 0—4. H.K.V.—O.S.C.R. 11. le pr. H.K.V., 2e pr. Dordrecht, 3e pr. O.S.C.R. 4e pr. Velox. CRICKET. De wedstrijd voor de T,B. R.W.Haarlem kon niet doorgaan wegens terreingebrek. Het eenige veld waarop deze wedstrijd gespeeld had kunnen worden, dat van Hilversum, was bezet door een friendly game tusschen Hilv. en een comb, van V.V.V. en A.G.G. De comb, sloeg 207 run9 (W. Grootmeijer 102*) en Hilversum 82. De comb, won dus met 126 LAWNTENNIS. Om den Davis-Cup. Ofschoon Amerika den beker reeds defi nitief gewonnen had, werden toch de twee laatste enkelspelen gespeeld met den vol genden uilslag: W. H. Tilden slaat Q'Hara Wood 02, 61, 61 en Vincent Richards slaat Gerald Patterson 03, 75, 04. Amerika heeft dus alle 5 wedstrijden ge wonnen. GOLF. De wedstrijden te Noordwijk. De Vlaggenwedstrijd, die Zater dag op het programma stond, mocht lich verheugen in buitengewoon groote belang stelling. In geen enkel jaar is de dcolne- ming zoo groot geweest. Niet minder dan 83 personen namen aan dezen handicapwed» strijd over 18 holes deel. Eerst om ruim 7 uur was de uitslag bekend. De eerste prijs werd behaald door H. Horstman cn mevr. Mispelblom Beyer, do tweede door Van Hinloopon Labberton en H. Binnendijk. De Van Heukelo m-b oker viel ten deel aan mej. A. van Tienhoven} die in den eindstrijd Frl Van Tets sloeg met 4 en 3. De Palaoe Hotel-beker is gena derd tot den halven eindstrijd. S. Maneok, die B. Losley op de 21o hole sloeg, komt nu tegenover E. van Visser. Conaolatie-wedstrijd Palaoe Hotel-bekpr. Halve eindstrijd j Von Flotow slaat Ra moer met 5 en 4. F. Cremera slaat ,W- J. Woldringh van der Hoop met 2 up. De wedstrijden zijn Zondag onder begun stiging van heerlijk zomerweder ten einde gebracht. Alleen do eindstrijd in den O o n- solatiewedstrijd Palace Hotel- beker wordt heden gespeeld. De eerste prijs iinde Approach and Putting Competition werd ge wonnen door R. E. O. Butter worth met 9 slagen, do tweede, prijs was een tie tus schen S. Maneok en movr. Bommerhoff, bei den met 9 slagen. Dö eerste won den prijs bij het overspelen. DePalace-beker werd veroverd door 9. Maneok, die in den eindstrijd Vaa Visser sloeg met 2 en 1. Aian den wedstrijd orn den British Challenge O up, open voor dames tn heeren van Nederlandsclie Golfclubs, met max. handicap van 20, werd door 54 perso nen deelgenomen. De beker werd gewonnen door Mr. Pra- rr (20) met 67 netto, de tweede prijs door E. O. Butter worth (6) met 68 netto. Op dezen volgden mevr. Diemer Kool (18) met 69, H. Binnendijk met 73, T. T. Pat terson, J. C. Smalt, E. Vaa Visser, mej. A. van Tienhoven, Michiels van Verduy- non, allen met 74, Mr. Heister met 75, Beels ran Heemstede, P. Terschuyl, en S. Ma neok, alle a mét 77, alles netto. Door den lieer R. Butterworth werd een beker beschikbaar gesteld voor den besten gross score in de wedstrijden om den Van Limburg Stirum-beker en den British Chal lenge Chip. Deze beker werd gewonnen door zijn zoon R. E, C. Butterworth. De heer E. Cremera reikte na afloop de prijzen uit en deed de uitreiking vergezeld gaan van een toespraak, waarin hij dank uitsprak voor 4e grootp deelneming en be langstelling, ook vooral uit het buitenland. Dat de baneü door alle sftèlera in too goede conditie werden bevonden, was te danken aan den heer Dunn eü den green- keeper Van der Meulen, dio hierop door de talrijke aanwezigen luide werden toege juicht. Aan het einde nam jhr. R. Stoop het woord om een woord van hulde te 6preken namens de Haagflohe Golfclub voor de sohit- terendé qonditie, waarin de benen zich be vonden en het bestuur, speciaal den heer Gremers, te danken voor de ontvangst, waarna Mr. Orr Ewing drie cheors liet uit brengen op den heer E Gremers. HOCKEY. Nederlandsclie Hockey- en Bandybond. Onder leiding van zijn voorzitter, den heer J. D. Treslong uit 's-Gravenhage, heeft de Nederlandsche Hockey- en Bandybond te Utrecht zijn jaarlijksche algemeene ver gadering gehouden. Van de 28 aangesloten vereenigingen wa ren er 12 vertegenwoordigd, verder waren er verscheidene persoonlijk belangstellen den aanwezig. Bij den aanvang van de vergadering heeft de voorzitter het overleden eerelid. F, baron van Tuyll, herdacht, welke woorden door de vergadering staande werden aangehoord. Met genoegen memoreerde de voorzitter hierna dé viering van het zilveren jubileum van den bond. De secretaris-penningmeester, de heer F. Schiff, uit Den Haag, bracht hierna zijn fi nancieel verslag uit, waaruit bleek, dat het batig saldo f 618 bedraagt. De penning meester gaf zijn groot misnoegen te kennen over het feit, dat verschillende vereenigin gen in gebreke zijn gebleven haar contri buties te voldoen. Do contributie werd bepaald op f 10 por club. Het geheele bestuur werd herkozen. Het is samengesteld als volgt: J. D. Treeling, voorzitter; J. Wagener, 2e voorzitter; F. Schiff, secretaris-penningmeester, Ir .H. W. Mouton, jhr. mr. W. G. Hooft Graafland, rnr. G. G. H. Geyl, tevens corapetitieleidecr, en Tj. van Ilolkema, commissarissen. Na het voeren van besprekingen aangaan de het officieel orgaan De Nederlandschs Sport, die weer als zoodanig werd aange nomen, werd een gedachtenwlsseling ge houden over de al dan niet Invoering van de internationale spelregels. Hot bestuur wil do gelegenheid openen tot het spelen van zoowel een competitie met Nederlandsohe regels als een compe titie met internationale regels. De kampioen van eerstgenoemde competitie wordt kam pioen yan Nederland, en de kampioen van de tweede competitie komt in het bezit van den Van Tuyll-wissclbeker en zai daarna hebben uit te komen tegen een sterk buiteö- landscb elftal. Na langdurige besprekingen werd dtt voorstol aangenomen. Er waren slechte 4 tegenstemmers. De jaarlijksche hockeydag op Zondag 89 Soplembor zal onder Noderiandeche regelt worden gespeeld. Een Nedcrlandscho vertaÜM van d» nieuwe Engelsche regels werd hierna VÊt vergadering rondgedeeld. Een nieuwe inschrijving voor de compe tities zal worden geopend, zoowel voor at Nederlandsche als de Engelsche. Overwogen zal worden, zulks naar aan leiding van een geopperde klacht Inzake cte hooge inschrijfgelden, voor de internatio nale competitie geen inleggelden te heffen. Het jaarverslag van den secretaris, den heer F. Schiff, word onder dankzegging aan den samensteller goedgekeurd. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toeristvereeniging Swift. Gisteren hield „Swift" een betrouwbaar- heidsrit, welke aanvankelijk over ongeveer 100 K.M. zou gaan maar bij nader inzieh verkort moest worden. Nadat do renneré Th. de Wilde, H. J. Jsg- pers, N. Kop, II. Vogelezang, J. Brouwer, W. Hillebrand, A. Polanen, en N.N. gestart wa ren, gingen de heeren Kanbier in z'n auto en J. Laporte op de motor de renners achterna. Al spoedig daarop kregen we, zoo schrijft men ons, de achterblijver te pakken, welke N.N. bleek le zijn. Onder de gemeente Koudekerk aanvaardde H. Vogelezang de lerugTeis van wege pech. Bij Alphen kregen we Jaspers te pakken, welke na een flinks aansporing z'n tanden op elkaar zette en na'een fiksche sprint het geluk had weer bij Brouwer en Polanen te komen welke nu met hun drieën, ondanks den regen, hun reis voortzetten. Na nog eeni- gen tijd achter hen aangereden te hebben zouden we op de kopstukken afgaan, welke we in Nieuwerbrug inhaalden. De afstand was door hen gereden in 48 min. Onder de leiders bevonden zich Kop, de Wilde en Hil lebrand, welke met ongeveer een 31 k 32 K.M.-gang op het keerpunt aanreden. Daar er een keerpuntprijs was uitgeloofd, moesten we de zaak daar ook in orde bren gen, zoodat we hen bij Ilarmelen vooruit re den. Lang duurde het echter niet dat ze weg bleven, waarbij Hillebrand na 'n mooie sprint het eerst over de streep reed, hiermede dep keerpuntprijs winnende. De tijd wa9 1 u. 30 m. 5 1/5 sec. Zonder eenig oponthoud keer den zij terug. Daarna kwamen Brouwer en Jaspers aan in den tijd van 1 u. 35 m. 16 9. Ondanks hun achterstand gingen zij even rusten. Inmiddels kwam Polanen aan in 1 u. 39 m. 53 s. Direct keerde deze terug. Nu was het wachten nog op N.N. maar nu het over tijd ging worden aanvaardden ook wij den terugreis. Dat we lang hadden gewacht en de renners flink reden bemerkten we spoedig, want eerst tusschen Woerden en Bodegraven haalden we nu Polanen in, v/elke ondanks deze zware rit toch nog be hoorlijk reed. Lang konden we niet bij hem blijven. Bij Alphen kregen we Jaspers in t zicht die bij Brouwer moest achterblijven en verder de rit alleen moest rijden. Nu (png het op het einddoel aan en daar deze dich terbij was geplaatst konden we nog maar net de laatste sprint zien van de 4 renners waar van W. Hillebrand als eerste de eindstreep passeerde met gering verschil op J. Brouwer en N. Kop. Vierde was Th. de Wilde, 6e H. J, Jaspers, terwijl Polanen met eenJg tljdsveN schil binnen kwam. N. N. had moeten op* geven,

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 7