Ik kreeg verscheidene aanbiedingen van de kindercourant van 9 Augustus. Heeft nie mand die van 3 Mei meer te missen? Die famiiie laat ze bij elkaar inbinden, dus vindt ze het jammer als er een ontbreekt. Aafje Key, wat bedoel je, heb je eens goede Oplossingen gezonden en heb ik toen je naam niet vermeld? Of dacht je, dat je mij nieuwe raadsels om te pfaatsen nad toe gezonden? Die heb ik niet ontvangen. Ik kon je brief best lezen, al had je het zonder bril gedaan; maar weee voorzichtig, bederf je oogen niet. Rika en Jaantje van Leeuwen, jullie bent immers 2 zusjes, dus kan ik wel aan je samen antwoorden. Het is anders een heele toer voor mij om al die raadselnichtjes van Leeuwen nit elkaar te honden; van daag heb ik er, geloof ik, wel 6. Zondag was het mooi weer, hè, om te wandelen en ook om in het Plantsoen eens gezellig wat op een bank te gaan zitten. Rika wil mij de volgende week de kindercourant van 9 Augustus bij den brief doen, ik las jou aanbod het eerste. Toos Gaastra, naar ik hoorde was het Konmgïnnefeest op 1 September heel aardig en is er vrolijk gezongen in de Gehoorzaal. Het weer was ook nogal goed dien dag. Annie Bavelaar, ik wensch je veel plezier met je Vliegende Hollander; maar zal je geen menschen aanraden? Och, dat zie ik zóó dikwqjs, dat kinderen pardoes tegen de menschen aanrijden, doordat ze nog niet goed kmmen sturen. Jo vac Dnnren, fokker, niet waar, zoo vrij te spelen in een weiland, en daar is toch ruimte genoeg om niet zóó dicht k>Ö het water te komen, dat je er in valt, tenzij «r koeien zjjto, die zin hebben om je «r in te jagen. Jet dn Croix, ja zeker, vanaf 1 Sep- ber ben ik weer gewoon thuis in Den Haag. 8 Augustus is de Koningin in Kloosterzande geweest en heb ik haar heel goed gezien. Nico Kwestroo, ik hoop 3 October in leiden te zjjn, ik hoor ook al van vele kanten, dat de stad heed mooi versierd wordt Hè ja, bet zou heerlijk zijn, als het die feestdagen zulk mooi weer was, aioais we mi pas eenige dagen hebben gehad. Ik weet wel, waar je woont, ik al eens naar je huis kijken. NaDie van Leeuwen (Oegstgeest), ik zet igf jon altijd maar je woonplaats om je met te verwarren met Neeltje van Leeuwen uit Nïeuwveen. Je hebt genoten, hoor, in de vacantie, eerst in Amsterdam gelogeerd en daarna nog in Scheveningen. Hoe ver velend voor kleine Corrie, ik begrijp, dat ze er vee! last van heeft. Ik ken die kar tonnen rollen wel, ze zijn heel practisch. Annie Huisman, het verheugt mij, dat het je zoo uitstekend bevalt op de nieuwe school, het is zoo'n prettig gevoel als je steeds met plezier aan je werk gaat Nelly Mens, hoe komt het dat Corrie nu 4 weken naar Gelderland is, is het voor hare gezondheid of voor plezier? Ge makkelijk, dat je nu vlak bij de bus woont. Dat vind ik heelemaal niet erg, als je voor één keertje met potlood schrijft Mathilde Hassler, ik heb jullie al vele weken gemist; maar als jullie uit logeeren bent geweest en daardoor de kindercourant niet had, kon je ook geen raadsels oplossen. Annie Blansjaar, je bent mij welkom, ga dan maar trouw meedoen met Jo. En als je broertje er ook al zin in heeft en de raadsels kan oplossen, mag hij ook meedoen. Jo Otto, heb je lang op Katwijk gelogeerd? En heb je het nogal goed gehad met het weer? Dat wat jij opschreef voor een nieuw raadsel, is eigenlijk geen raadsel, dit is gewoon een vraag. Nel van Biezen, je kunt net zoo goed op een velletje uit een schrift schrijven, dat vind ik best ik vraag niet om mooi postpapier. Piet Nieboer, dank je voor je aanbod van de kindercourant; dat van Rika van Leeuwen las ik het eerst dus heb ik het maar het eerste aangenomen. Nico Mieloo, die eene brief zonder naam verleden week was van jou. Ik herkende het nu ook direct aan het schrift en aan de kleur van de inkt; dns dat raadsel is voor mjj opgelost. Ldentje de Graaf, dat weet ik, dat op 3 October het feest vroeg begint en de Koningin ook heel vroeg bomt daarom hoop ik 2 October al te kunnen komen; 3 October zal het wel afschuwelijk druk zijn op treinen en trams. Suze Mazurel, ook vriendelijk dank voor .13 aanbod, maar zooals ik al schreef, heb ik het maar aangenomen van wie ik het het eerste had gelezen. Bernard Stikkelornm, je raadsel zaf ik eens plaatsen. Heb je een mooien vlieger? Ze.i gemaakt? Ging hij goed? Engeltje Staffelen, dat is gezond, hoor, om je lekker aan zee te laten verbranden. Dat is aardig gezegd, dat, al ben je nog zoo prettig uitgeweest, je toch weer bljj bent om thuis te zijn, en dat is heel ge lukkig ook, dat ben ik volkomen met je eens. Jan van der Heyden, dat is zoo, dat de leiters 12 tot 17 niet genoemd waren, maar de rest was zoo gemakkelijk, dat iedereen het best kon vinden. Louis Hartkamp, je hebt je schade inge haald en mij goed verteld, wat je de heele vacantie hebt gedaan, je bent veel uit geweest, hebt vee! gezien en veel genoten en gelukkig niet te veel te lijden gehad van het slechte weer Gerard Klay, van jou dus, was de tweede onbekende brief. Zal je er voortaan goed aan denken om te onderteekenen. Henk en Nelly Broers, ik feliciteer Henk nog wel met zijn verjaardag. Het is ge lukkig, hoor, dat je ergens toch weet te genieten al is het heel slecht weer, want aan zee vind ik het toch anders maar treurig als het steeds regent. Leendert Elderhorst, je moét al*ji -maar goea onthouden, dat je mij alles mag schrij ven wat je maar vilt En ik begrijp het o zoo goed, dat er dikwijls dingen zijn, die ik wel mag weten, maar waarop ik hensch niet ga antwoorden in een courant, die door zóóvelen wordt gelezen. Je be grijpt zeker wel, wat ik nu bedoel. Mientje Henny, zoo, nu begrijp ik het beter; en waarheen vaart de boot nu weer? En hoelang blijft je vader nu weer weg? Het kleedje staat toch zóó mooi op een donkerrood tafelkleed, daar komt het ecBt goed op uit. Clazina van Venetie, aardig, dat je mij nu eens nader hebt verteld over je bezig heden, ik weet graag wat naders van het leven van mijne raadseljeugd. Ina en Tonnie 'Houpt, zijn jullie nu met Fransch 6egonnen? Bevalt het goed? Corrie van Leeuwen, je raadsel zal ik eens een beurt geven. Met die warmere dagen ben je zeker nog gaan zwemmen? Nu is het weer guur en steeds stortbuien, dus zal je niet veel naar de zweminrichting gaan. Mien Remmelenkamp, ze hebben je flink bedorven op je verjaardag en heel wat gegeven. En daarvoor zoo genoten inDe venter? Je hebt dns ook over de heide gewandeld, merk ik uit je brief. Drie zusjes de Haas, gelukkig, dat kleine Lena weer vrooijk en gezond is en weer in haar wagen uit mag. Er is hier 1 Sept. wel feest geweest in Den Haag, maar ik kon er niet veel van zien; ik kwam dien dag net thuis na 6 weken weg te zjjn geweest, dus had genoeg te doen. Gerrie Slootweg, ik kreeg nu pas je brief der vorige week. Ben je nog naar Haarlem kunnen gaan; was je zuster weer beter? En heb je plezier gehad bjj de feesten in Oegstgeest? Geertje Ho ff, wel wat een uitvoerigen brief kreeg ik vandaag, daarmee heb je wel de schade ingehaald van vele weken, dat je weg bent geweest. Je bent gezellig veel uit logeeren geweest en je hebt het overal zeer naar je genoegen gehad, merk ik wel De beschrijving over het beklimmen van dien toren vond ik zeer grappig. Groot gelijk om ook nog een logeerpartijtje te be waren tot de Kerstvacantie. En het bevalt je uitstekend op de vakschool, dat doet mij genoegen. Ook nog jarig geweest in de vacantie, nog wel gefiliciteerd er mee, be ter laat dan nooit. Rika en Marie Meyers, je broertje mag natuurlijk ook mee doen, dan maar meit z*n drieën, dat is gezellig. Verschillende pretje6 genan, niet waar. de een meegespeeld in een operette, de ander mee naar Haarleas met de school. Nelly. jVejjers, je hebt allerlei feesten en vermakelijkheden bijgewoond, se ik-nit je brief. Dat touwtjes-trekken is grappig, dat ken ik wel. Dat je nog dikwjjls terug denkt aan je vriendinnetje, dat is heel na tuurlijk, en dat begrijp ik ook best Rika of Jacobus van Veen (Koudekerk), er stond geen naam op den brief, maar jullie zijn de eenigen, dié mjj nit Koudekerk schrijven, dus ik vermeldde je namen maar allebei. Neeltje 'en Annie van Leeuwen (Nieuw- veon), de volgende week hoor ik zeker wel van jullie hoe de feesten in Nieuwveen zjjn afgeloopen, of het niet te nat was op het land, of het vuurwerk kon door gaan, of jullie uog mee hebt gedaan aan het een of ander spel of wedstrijd. Lientje en Beppie Lefeber dus nu hebben jullie allerlei gevogelte, eenden op den vij ver. zijn ze al goed gewend en is de haan niet boos meer op hen. Zijn het mooie een den. wat voor kleur? Ida van Riet er stond geen naam in je brief maar ik begreep van wie die was, om dat er antwoord in stond over den hoepel wedstrijd. Ik vind bij zoo iets veel aardiger als men de versieringen geheel zelf: beeft gedaan dan dat men het door een bloemist laat doen. Je raadsel zal ik eens plaatsen. En nu hartelijk gegroet. Ik hoop dat mijne raadseljeugd' mét genoegen aan het werk za' gaan. Mej. A. KOOPMANS VAN EOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Hooge boomen vangen veel wina. 2. Een klomp. 3. Paard, paar, aar, ar. 4. Haast-rechfc. 5. Naar zijn lzén verjaardag. e. Papaverbloem, Papa, ver, bloem. 7. Een koetsier 8. Appingedam, pap, pin, dam, Mei, g. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Neeltje van Leeuwen. Annie van Leeu wen, Rika en Jacobus van Veen (Koude kerk), Geertje Hoff, Marie Meyers, Rika Meyers, Gerrie Slootweg, Nelly Broers, Henk Broers, Hendrik Jan Broeksema, Betje Broeksema Ina Houpt Tonnie Houpt, Lientje Lefeber, Leendert Elderhorst, Mientje Henfiy, Clazina van Venetië, Se- mien Voorbrood, Johanna Voorbrood, Bep pie Lefeber, Gerard Klay, Corrie van Leeu wen, Mien Remmelenkamp, Corrie de Groot, Emanuel Eljou, Mijntje de Haas, Annie de Haas, Marie de Haas, Louis hrart- kamp. Jan van der Heyden, Annie van der Heyden, Klazina Parlevliet, Suze Mazurel, Engeltje Stafeleu, Bernard Stikkelorum, Piet Esderts, Bernard Esderte, Nioo Mie loo, Piet Nieboer, Lientje de Graaf, Jo Otto, Annie BJansjaar, Nel van Biezen, Lena Planten, Siebe de Roos, Gerrie de Roos, Paultje de Roos, Dirk Boot Johrn., Rens Boot, Mathilde Haseler, Nellie Mens, Annie Huisman, Grietje Segaar, Marins Segaar, Nellie van Leeuwen (Oegstgeest), Nico Kwestroo, Sijtste de Jong, Jo van Zwieten de Blom. Mien van Zwïeten de Blom, Jet du Croix, Jaantje van Leeuwen, Jo van Duuren, Rika van Leeuwen, An me Bavelaar, Toos Gaastra, Aafje Key, Nel lie We verf Ida- van Riet. PRIJSRAADSEL Opgave bij wijze van prijsraadsels, waar bij ik als' naar gewoonte 4 boeken zal ver loten, 2 onder de grooteren en 2 onder de kleineren. Ieder kind moet weer eens met de lin ker hand voor mij schrijven: de grooteren een versje van 20 regels en de kleineren een versje van 12 regels. Men moet het zelf schrijven en ondertee kenen. Wie er geen naam bijzet of te lest inzendt, kan hensch niet meeloten; denkt daar dos goed aan.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 20