No 19784 GEMENGD NIEUWS. buitenlandsch gemengd. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. 0efc koninklijk paleis aan het Noordeinde in Den Haag zal van 8 de- aer tot nader bericht voor de publieke be zichtiging zijn gesloten. De internationale post? egel- tentoonstelling, welk© ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Nederlandsche Vereeniging van Postzegelverzamelaars te te-Gravenhage gehouden wordt, is vanmor gen in „Pulchri Studio" door den Minister yan Waterstaat, officieel geopend. Gister na middag heeft de officieele opening plaats gehad van de ten- itoonstelling van het reddingswezen in het feurhaus te Scheveningen. D e 50-j a r i g e Cr. A reisde van Rotterdam naar Haarlem. In het station Leiden maakte de treinconducteur J v. V. hem er op opmerkzaam, dat A. met de voe ten op de kussens lag en dit verboden was De heer A meende echter, dat hij vow zijn duur spoorkaartje het recht had, het zich zoo gemakkelijk mogelijk te maken en schold yolgens den conducteur dezen uit voor dienstklopper, domkop, lafaard, mispunt en ylegel. De heer A. kreeg nu van den Haag- fcchen politierechter 5 gulden boete of 5 da gen hechtenis. De eisch was 25 gulden Men meldt aan h e t Haagsch e Anela-kantoor: In Augustus werd het vlieg terrein Waalhaven, bij Rotterdam, door 9077 personen bezocht. 227 verkeersvlieg tuigen kwamen op Waalhaven aan, terwijl 221 van daar vertrokken; het aantal mili taire vliegtuigen bedroeg 31, 114 proef- en bijzondere vluchten werden uitgevoer in hetzelfde tijdvak kwamen op Schip hol, de luchthaven van Amsterdam aan, 226 burgervliegtuigen en vertrokken er 223, 76 poililaire vliegtuigen van Marine en Lucht- yaartafdeeling kwamen op Schiphol aan en yerlrokken, 1 extra-vliegtuig van en naar ,0-Baha, te zamen waren dus de cijfers yoor vertrek en aankomst resp. 303 en 300. Hierbij zijn nog niet gerekend hel groot &antal proef- en rondvluchten van de K. L. tl., de Fokker-fabriek en de Militaire Lucht- yaart, die op Schiphol uitgevoerd worden. Het aantal luchtreizigers, dat Nederland in Augustus verliet, of er aankwam, be droeg 1240, tegen 823 in Augustus 1923, hetgeen dus een groole vermeerdering mag heclen. Van deze 1240 reizigers werden er jB74 door K. L. M.-toestellen vervoerd. Gistermorgen is de autobus van Domburg op Middelburg bij het nemen van een bocht bij Oostkapelle in een sloot gereden. Een dame werd vrij ernstig aan het hoofd en een hand verwond. De overige vier passagiers bleven ongedeerd. Gi sternacht is te Tiel inge broken in de sukadefabriek van de firma G. Udö. Dó brandkast werd aan de achter zijde opengescheurdhet daarin geborgen bedrag van ongeveer f 300 en een groot nan- jbal post-, plak- en rente-zegels werden ge stolen. De politie vermoedt, dat hier be roep sin brekers aan het werk zijn gewee-sfc. In Gelderland wordt advies tot goedkeuring van autobussen, gebruikt iftls openbare middelen van vervoer, slechts gegeven, indien aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan, en tevens een rookverbod in den wegen aanwezig is. Mocht blijken, Öat aan dit laatste niet de hand wordt ge houden, dan zal aan de gemeentebesturen rdviseerd worden, het goedkeuringsbewijs te trekken, tot tijd en wijle de gelieele Wagen brandvrij zal zijn gemaakt. In verband met de artike Ion in „De Arbeid'', „Het. Volk" en andere bladen over den dubbelen moord te Culem- borg en het optreden van den commissarfs van politie aldaar, heeft de substituut-offi cier van justitie bij de Tielsche rechtbank, dr. P. Oosting, den inspecteur va#a politie D. K. J. W. Overeem, te Tiel, opgedragen, te Culemborg een nauwkeurig onderzoek lil te stellen, waarbij o m. den schrijver van de artikelen in „De Arbeid", het Oulem- borgsche gemeenteraadslid De Bcu^ onbe perkte vrijheid en gelegenheid zal worden gegeven, zijn bezwaren tegen den persoon en het beleid van den heer Blok, commis saris van politie te Culemborg, toe te fiohten. De nieuwe instructie, welke in de zaak van de inbraak iii het Correspondentschap van de Nederlandsche Bank te Kampen werd gehouden, bracht alle vermoedelijke dader3 op één na in han den der politie. Slechts Gerrit van der Hey- den, die ook tijdens het eerste onderzoek gezocht werd, bleef ontbreken. Thans is hij te Utrecht gearresteerd. Een rijksveldwach ter zag hem op een rijwiel door de stad rij den en arresteerde hem. Hij is reeds naar Zwolle overgebracht. Hij is in het bezit ge- yonden van een bedrag van ongeveer f 100 en een breekijzer. Volgens mededeeling van het Handelsinformatiebureau van Van der Graaf Co/s Bureaux voor den Handel z'^jn over de afgeloonen week, eindigende* 5 .Septem ber, in Neuarland uitgesproken 77 faillisse menten, tegon 74 in dezelfde week van het rorige jaor. Van 1 Januari tot en met 5 September 1924 3086 faillissemen ten, tegenover 2694 over hetzelfde tijd perk van het vorige jaar. „Waarom redt jn je vrouw niet tut het brandende huis?" „Ik kan het niet, ik heb een celluloid boord om." IE) Dezer dagen stond voor den politierech ter in Bow Street te Londen een kellner, q»Uty genaamd, terecht, beklaagd van bi gamie. De omstandigheid onder welke het dubbele huwelijk was gesloten, waren ech ter van dien aard, dat de rechter van de eene verbazing in de andere kwam. Be klaagde bekende met de Fransche vrouw Marie Lecomte, die hij nooit te voren had gezien, op zekeren morgen in Maart voor den ambtenaar van den burgerlijken stand in de wijk Hackney getrouwd te zijn, of schoon hij wist, dat zijn wettige echtge- noote nog leefde. Een paar dagen voor dit huwelijk had beklaagde een man ontmoet. King, die hem gevraagd had of hij wat wilde verdienen. Beklaagde was toen'werk loos en had dit aartbod aanvaard, waarop King hem drie pond gegeven en hem mee genomen had naar het registratie-bureau in Hackney om een huwelijksformulier op naam van mejuffrouw M. Lecomte aan te vragen. Op den in het formulier bepaalden dag ontmoette beklaagde King weer, die hem plaats deed nemen in een taxi, waarin reeds een jonge vrouw gezeten was. King zei, dat dit de dame was met wie hij straks moest trouwen. Onderweg kocht King een trouwring dien hij aan mejuffrouw Le comte overhandigde. Beklaagde verstond verder geen woord van het onderhoud lus- schen King en Lecomte, dat in het Fransch gevoerd werd. Op het huwelijksbureau fungeerden King en een andere vrouw, die beklaagde ook nooit gezien had, als getuigen en het huwe lijk werd in allen vorm voltrokken. Na de plechtigheid reed het drietal naar een zeker huis, waar beklaagde vijf pond van King kreeg, die daarna met de pas getrouwde vrouw vertrok. Sinds dat oogenblik had be klaagde de vrouw Lecomte nooit meer te ruggezien Een paar dagen later zocht King hem echter weer op, en verlangde dat hij naar het bureau voor paspoorten zou gaan ora daar een pas voor „zijn vrouw" Le comte aan te vragen. Beklaagde durfde dit niet aan en weigerde, waarna hij ook King niet meer ontmoet had Aan het eind van dit relaas vroeg de rechter of beklaagde nooit aan King om een verklaring verzocht had, waarom hij dit hu welijk had moeten sluiten. Witty antwoordde, dat hij deze vraag ook gesteld had, maar van King slechts ten ant woord had gekregen, dat mejuffrouw Le comte haar familie in Parijs wilde bezoe ken en na dit huwelijk een hoop minder moeite zou hebben bij het verkrijgen van een pa3. De politierechter verwees de zaak naar de rechtbank, maar liet beklaagde voor- loopig onder borgstelling vrij. Een romantisch huwelijk lusschen twee menschen, die meer dan vijftig jaar gele den „geliefden" waren, heeft dezer dagen te Sittingbourne in Kent plaats gehad. Een vijftig jaar geleden vertrok Georg Frid, een steenbakker, naar Canada, om daar zijn geluk te beproeven. Hij liet zijn meisje, Ann Hubbard, achter. Den eersten lijd wisselden zij veel brieven, doch allengs hield de correspondentie geheel op Frid, indachtig aan het „uit het oog, uit het har.l" trouwde in Canada. Bovendien maakte hij fortuin en is thans een zeer wel gesteld fabriekseigenaar. Dezen zomer over leed zijn vrouw en Frid vertrok naar Enge land, om zijn geboorteplaats te bezoeken. Daar ontmoette hij de inmiddels 68 jaar geworden Ann uit zijn jeugdjai .n weer, die haar eersten geliefde al dien tijd trouw was gebleven. Het gevolg was, dat Frid, die than9 70 jaar is, met Ann trouwde, lót voortzetting van hun jeugdidylle. Het paar brengt thans nog eenigen tijd de witte broodsweken in Engeland door, na afloop waarvan het zich naar Canada zal in schepen. Op het station Wanzleben zijn drie ge maskerde mannen het station binnengedron gen en er met de kas vandoor gegaan. Alphen. In de advertentie over de jaar vergadering der Marfcha-Slichling, geplaatst in het Derde Blad, 4e pagina, is een fout ge slopen. Niet dr. J. Th. de Heer zal spreken maar dr. J. Th. de Visser. Onder voorzitterschap van dr. J. Th. de Visser zal op Dinsdag 9 September op „Rijnstroom" alhier een algemeene le denvergadering worden gehouden van de Vereeniging „Martha-Stichting", waarin o.a. aan de orde komt een voorstel tot wijziging der Statuten en van het Huishoudelijk Re glement. Dienzelfden dag wordt op de Stichting de 41e jaarvergadering gehouden, die om 11 uur wordt geopend met een sa menkomst in de Kerkzaal met vrienden en belangstellenden, zonder de verpleegden. Na het openingswoord van dr. de Visser zal de financieele toestand der Slichting worden ter sprake gebracht. Ds. Voors, directeur, mededeelingen doen en de heer J. M. Wel vaars spreken over „Het leven in ons jon genshuis." 's ^Jiddags halfeen is er koffietafel, half- twee rondgang door de gebouwen, halfdrie samenkomst in de Kerkzaal, waar de be zoekers worden onthaald op zang, muziek, gymnastiek, spelen der kinderen en thee. Ook zal in die samenkomst een verkoop worden gehouden van Fröbel-artikelen, handwerken enz. Het Bestuur der Martha-Stichting bestaat uit de heeren: Dr. J. Th. de Visser, Presi dent, te 's-Gravenhage, Ds. J. L. de Heer, Vice-President te Rotterdam, W. II. van Eeghen, Penningmeester, adres H. Oyens en Zonen, 279 Keizersgracht, Amsterdam, Jhr. Mr. Frank K. van Lennep te Vorden, A. C. Boot te Den Ilaag, Jhr. L. M. Schuurbeque Boeije lo Zeist, A. Burdet te Overveen, C. v. Slaveren te Rotterdam, Ds. J. P. van Melle, te Kralingen, F. W. A. J. van Peski te Rot terdam, Mr. Dr. H. H. A. van Gybland, Oos- terhoff, te 's-Gravenhage, Ds. A. W. Voors, Directeur, te Alphen aan den Rijn, Ds. A. Tap, secretaris te Schiedam. In de gisteren gehouden vergadering van het bestuur van de vereeniging „Al phen Vooruil" werd besloten tot het houden van een tentoonstelling van de bloemen, die in den loop 'van dit jaar zijn gekweekt door de leerlingen van de verschillende scholen alhier en voor welke bloemen in dit voor jaar door de vereeniging de noodige stekjes werden verstrekt. De tentoonstelling zal ge houden worden op Zaterdag 13 Sent. a s. van 25 uur in een der lokalen der M. U. L. O. school in het Burgem. Visserpark, voor dit doel welwillend afgestaan. Een 3-tal deskupdigen zal door het bestuur wor den gevraagd de ingezonden bloemen te keuren. De beste inzendingen zullen worden be kroond, waarvoor door het besiuur 16 prij zen beschikbaar worden gcsteJd n l. 4 eerste 4 tweede. 4 derde en 4 vierde prijzen. Bij de opening van de tentoonstelling zal de burgemeester een kort woord spraken waar na een deskundig bestuurslid iets zal mee- deelen omtrent de verzorging van bloemen, terwijl zoo moc»!iik de tentoonstelling met muziek zal worden opgeluisterd. Een tweetal dames zal zich belasten met den aankoop van de prijzen en met de re geling van de versnapering aan de kinderen uit te reiken. Burger l. Stand. Bevallen: M. van den Berg geb. Hergaarden, D. M. J. Korlraann geb. Koot, D. R. de Vries geb. Zijlstra, Z. M. de Rijk geb. Mooren, D. L. J. Roodbergen geb. de Graaf D. A .v. d. Schee geb. v. Ofwegen, Z. A. M. L. Velseboer geb. Vlasveld, Z. G. A. Zwaan geb. Wolmerstett, Z. H. Beukema geb. de Jong, Z. C. Anker geb. Hulscher D. H H. v. d. Steeg geb. Langeveld, Z. M. W. Dijk geb. Vierbergen, Z. Gehuwd: J M. Blokland jm. 33 j. en G. C. Bahlmann jd. 27 j. Overleden: B. C. Schouten wedn. van J. Meurs 84 j. C. Groenendijk echtgen. v. A. Slootjes 65 j. A. van Oosterom wedn. van K. Bogerd 71 j. W. N. v. Keeken jm. 25 j. Kerke 1. bericht. Ned.-Herv. Kerk, Julianastraat. Zondagvoorm. tien uur en nam. zeven uur ds. Veldhoen. Geref. Kerk Raadhuisstraat voorm. tien uur en nam. zes uur ds. Schouten. Ned. Herv. Kerk, Oudshoomscheweg, voorm. halfelf uur ds. van Linschoten. Alkemade. Vergadering van den Raad dezer gemeente, op Dinsdag 9 September, des namiddags ora 3 uur (zomertijd). Onderwerpen ter behandeling: lo. Voor- loopige vaststelling gemeente-rekening, dien 19-23; 2o. Aanbieding gemeente-begroo- ting, dienst 1925 3o. Wijziging bcgrooting, dient 1924; 4o. Vaststelling van den pensi oengrondslag van H. J. H. Verboket als gewezen gemeente-veldwachter; 5o. Machti ging tot publieke verhuring van ecnige per- ceelen tuinland liggende te Roelofarends- veen sectie B nos. 4Ö0, 1039 en 1479 samen groot 114 Rijnlandsehe roeden voor den tijd van zes jaren; 6o. Benoeming van twee wegwerkers-brugophalers voor den tijd van een jaar, in verband met de ontslagaanvrage van de wegwerkers A van Haastrecht en A. Akerboom. Voor de vacature A. van Haastrecht wor den door B. en W. aanbevolenlo. Halve maan Johannes te Nieuwe-Wetering O 90, 2o. Haastrecht van Cornelia Josephus te Oud-Ade E 16, 3o. Vink Johannes Hubertus te Oud-Ade E 80. Voor de( vacature A. AJcerboom worden door B. en W. aanbevolen: lo. de Jeu Ray- nlrius Johannes te Oude Wetering A 89, 2o. van Leeuwen Jacobus te Nieuwe Wete ring C 79, 3o. van Leeuwen Johannes Cor- nelis Wilhelmus te R'veeii B 191; 7o. Inge komen stukken en mededeelingen. Bu rgerlijke Stand. Geboorten Leonardus Hendrikus, zoon van Jacobus van der Hoorn en van Alida van Hameren; Anna Riekcharda, dochter van Cornelis Strijk en van Jacoba Hartman; Petrus Wil helmus, zoon van Wilhelmus Jacobus Straat hof en van Adriana Geertruda Rietbroek; Anna, dochter van Francis Johannes Blij- denstein en van Aafje Mars; Hendrikus Wilhelmus, zoon van Johannes van Leeuwen en van Cornelia Maria Zoetendaal. Huwelijken: Gerardus Hendrikus Roos en Cornelia Plasmeyer. Boskoop. Óp het concours te Monster behaalde de vereeniging „Concordia" alhier een tweeden prijs in de 4e afd. fanfare, en eveneens een tweeden prijs, in den marsch- wedstrijd. Nieuwe-Wetering. Donderdagavond hield de Harmonievereeniging „Door Gunst Verkregen" alhier een muzikale wandeling door het dorp. Door eenige dames werd bij die gelegenheid voor de vereeniging een col lecte gehouden, welke de mooie som op bracht van f 60 Roelofarendsveen. Half September zal het patronaat St. Aloysiu6 alhier met zijn werkzaamheden beginnen. Een 40-tal jon gens hebben zich reeds aangemeld welk ge tal zeen zeker nog aanmerkelijk -zal stijgen Het bestuur heeft reeds verschillende mooie spellen en een sjoelbak aangeschaft, zoodat de jongens zich in de ontspanningsuren prettig en gezellig kunnen bezig houden. De jongelui worden voorloopig nog als adspi- rantleden toegelaten. Na een proetijd van eenige maanden,.^zullen zij in tegenwoordig heid van de ouders plechtig worden geïnstal leerd. De commissie bestaat thans uit IJ leden. Tot het dagelijksch bestuur behooren de heeren E. Mathot, kapelaan-directeur, W. A. van Harteveld, secretaris, D. Dobbe. penningmeester, A. J. Zwartclé en C. M. Vesseur leden. Waddiitgsveen. De patronaatscommis- sie St. Aloysiu8, tevens bestuur van de vak- teekenschool alhier heeft zich tot den ge meenteraad gewend om in het genot te wor den gesteld van een subsidie, groot f 319.50 tot instandhouding dier school. Door B. en W. is aan den heer Matse vergunning verleend tot het bouwen van een glas-, slijp- en spicgelglasfubrick Do fabriek zal verrijzen aan de Zuidkade en opent voor onze gemeente een nieuwe in dustria. Naar wij vernemen zal de vereeniging Eersto Hulp bij Ongelukken, afdeeling Wad dingsveen dezen winter weer eón cursus in in eersto hulp organiseeren. Zij, die daar aan willen deelnemen, kunnen zich bij het bestuur van genoemdo afdeeling aanmelden. De bouw van de nieuwe Ger. Kerk is opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer D. Koster, alhier. Kerkelijk bericht, voor Zon dag. Ned.-Herv. Kerk voorm. 10 uur lees- dienst, nam. half zeven ds Luijendijk te Nieuwerkerk aan den IJsel. Doopsbediening Geref. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. Munnik to 's Gravenhage. Woubiugge. Donderdagavond, begun stigd door mooi stil weer, voer zeer lang-, zaam, dooh fantastisch, eon vaartuig door onze Woudwatering, welk vaartuig langs de boorden rondom verlicht was met bran dende vetglaasje8 en meer hooger met dito lampions. In hot voertuig had ons fanfare korps, onder leiding van den lieer van den Kooy, plaats genomen, om op die wijze een uitvoering te geven ter eere van Here Ma- jesteits verjaardag. Bij voldoende deelneming zal aan de naaischool alhier een knipcursus verbonden worden. Kerkelijkb ericht, voor Zondag Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur H. Doops bediening en 's avonds 7 uur ds. Kijne. Geref. Kerk, voorm. 10 en 's avonds 7 uur, ds. Le Cointre. Zwammerdam. De leerlingen der open bare lagere school op het Dorp alhier maak ten Woensdag onder geleide van het perso neel der school en enkele andere belang stellenden een reisje naar den Haag en Scheveningen. Per spoor in den Haag aan gekomen werden eerst eenige bezienswaar digheden van de Hofstad in oogenschouw genomen en vervolgens per tram de reis naar Scheveningen voortgezet. Behoudens een enkel regenbuitje was het weder dien dag vrij gunstig, zoodat de jeugd volop heeft genoten. Kerkelijk bericht, voor Zon dag. Ned.-Herv. Kerk, v.m. 10 uur d3. Kool haas van Utrecht en 's avonds 7 uur ds. Kloots. Geref. Kerk, v.m. 10 en 's avonds 7 uur ds. van Nes van 's-Gravenhage. Bu r g e r 1 ij k e Stand. Geboren Teunis, zoon van Willem Domburg en Pietje van Muiswinkel. Overleden: Cornelis Hofman, 77 jaar, echtgenoot van Gerdina van Tilburg, eer der weduwnaar van Adriana Huizer; Johan nes Linschoten, 6 maanden. Gehuwd: Marinus Jan van Dort jm. 26 jaar te Heemstede en Maartje op 't Land, jd. 25 jaar alhier. Onze voormalige plaatsgenoot de lieer P. Spreij Wzn., thans werkzaam als onder wijzer te Uithoorn is nu benoemd tot hoofd der Chr. School te Nieuwveen. Haarlemmermeer. J. R. wonende te Nieuwvennep in de Haarlemmermeer, reed op z'n motorrijwiel met een vrij groote snel heid op den Sloterstraalweg. Plotseling raakte de man de macht over het stuur kwijt, met het gevolg, dat de motor in een grind hoop terecht kwam en omsloeg en de berijder eenige meters ver tegen den grond werd geslingerd. Een in de omgeving wo nend persoon vond den man daar liggen. Zwaar gewond en in bewusteloozen toe stand werd hij opgenomen en per auto naar een ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand was Vrijdagmiddag, hoewel ernstig, iels vooruitgaande. Naar ons wordt gemeld, heeft het be stuur van de onlangs te Hoofddorp opge richte operette-zangvereeniging, waarvan aanvankelijk zulke goede verwachtingen werden gekoesterd en waarvoor de heer Mol uit Haarlem zich al9 directeur wel heeft geïnteresseerd, in de laatstgehouden bijeenkomst besloten deze Operelle-vereeni- ging weder op te heffen. Het geringe aantal leden dat de repetities geregeld bijwoonde, is wel de voornaamste oorzaak die lot het nemen van dit besluit heeft geleid. Het be stuur is reeds afgetreden. Hilleoom. Het gaat met de inschrij ving voor obligaties der zweminriöhling 6lechl. Een bestuurslid deelde dit openhar tig mee. De oorzaak hiervan zal wel schui len in de drukte van hot bloembollen- bedrijf. Maar hebben de heeren dan niet een paar minuten vrij_om het biljet in le vullen, of de Haarlemsche Bank op te bellen? Het is zoo'n kleine moeite voor een groolsch doel; waar geen finanlieel bezwaar is, mag tegen deze paar minuten lijd niet opgezien worden. De circulaire van liet bestuur der Vereeniging is verzonden onder hel motto „Leer de jeugd zwemmen, want de jeugd verdrinkt." Moet oof Uw kind, lezer kun nen verdrinken? Als dit plan door le ge ringe financieelen steun mislukt, komt er hier nooit een zweminrichting. Morgen gaat Ilillinen I naar Lisser- broek voor het spelen van een nederlaag- wedstrijd. Een zoon van den lieer T. is op Weere- elein per fiets tegen een bakkerswagen ge reden. De jongeman keek niet voor zich uit en botste met de borst tegen de punt van het lemoen. Hij werd bewusteloos bij „Groenhoven" binnen gedragen en door dokter Ten Hopen behandeld. Vervolgens werd hij per auto thuis gebracht, waar bleek dat de toestand vrij ernstig was. Kerkelijk bericht voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur ds. v. Bera- mel (orgelfondscollecte); nam. halfvijf d9. Van Bemmel (bed. II. Doop). Ger. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. v. Hcrksen. Chr. Ger. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds Zwiep. Katwijk. Burgerlijke Stand. Ge boren: Gijsbert, z. van B. Ouwehand en P. BaxjihoQL-Q Willem .z. van B. Ouweh -nd en P. Barnhoorn. Maarten, z. van R. van der Plas en L. van Duijvenvoorde. Fre- derika, d. van N. Noort en M. C. DorrepaaL Lecndcrt, z. van L. van Duijvenbode en C. G. F. Wurlz. Trijntje, d. van S. Ab- bink en Tr. Durieux. Ma'tthijs, z. van A, van der Marei en P. Hus. Overleden: Cornelis Brussee 75 j„ echt- gen. van P. Heemskerk. Adriana GaÜia- rina Plug 4 j., d. van J. Plug en A. v. d. Oever. Margrietha van Zanten 30 j., d. van Fr. van Zanten en II. Kreikamp. Gehuwd: C. Freke en C. Schaap. Katwijk aan den Rijn. De bloemkool bkjfl duur en loopt van f 30 tot f40 per 100. Ook bij de andere groenten, als boonen en bospeen gaat de prijs steeds naar boven. Katwijk-aan-Zee. Ter gelegenheid van den 4-fsten verjaardag van H. M. de Ko ningin werd vanwege de Oranje-vereeniging onder begunstiging van goed weer het Kq- ninginnefeest gevierd. Nadat des morgens op het Plein de mu- ziekvereeniging „Uilspanning na Inspan ning" zich in eenige nummers had doen hooren, werd daarna de lange kinderstoel geformeerd. Welk een machtigen en vrou- lijken indruk gaf die groote sloell Nadat ein delijk de stoet was ontbonden, werden de scholen weder opgezocht. Des middags hadden eenige volksspelen plaats aan het strand. Er was voor de vel schillende nummers wel animo. Wij noe men hier vooral het maslklimmcn -en de beliendigheidswedslrijd met hot paard. Des avonds had een lichlstoet plaats, wat het feestelijk aanzien verhoogde, vooral ook doordat er eenige gekostumeerden zich in den optocht bevonden en onze gymnastiek vereniging niet ontbrak. Het laatste nuramej bracht een pntzaglijke menschcnmassa aan den Boulevard. Onder begunstiging van stil en donker weder, werd een prachtig vuurwerk afge stoken, waarvoor en waarna de muziekver- eeniging in haar tent een concert aanbood. Toen ten slotte ook de muziek zweeg, ver spreidde de menigte zich weder en keerde de stilte ter plaatse terug. De Oranje-vereeniging met den heer Holt- rust aan hel hoofd, heeft een gezelligen dag aan de burgerij verschaft. Aan den afslag van haring kwamen de volgende partijen voor verkoop voor: 267 kantjes volle haring f 26.10 a f26.46 5 kantjes volle haring (wrak) f 20.45 a f 21 lU; 147 kantjes maatjesharing f 20.95; 18 kantjes maatjesharing (Zuid) f26.30 a f 21.90; 2 kantjes maatjesharing (wrak) f 17.25; 174 kantjes sleurharing f 18 a f 24.30; 35 kantjes steurharing f 9.25 a f 10.20 en 16 kantjes makreel f 26 a f 19; alles per kantje. Aan het gemeentelijke arbeidsbureau waren als werkzoekenden ingeschreven: vis- schers 5, losse arbeider 1, opperlieden 1, metselaars 8, letterzetter 1, arbeidsters 2; te zamen 13 personen. Lisse. Voor liet tijdvak'van 1 October 1924 tot 1 October 1925 zijn aan de .Rijks- tuinbouwwinterschool wederom benoemd: a. lot leerares mej. G. Andreae, le Am sterdam en b. lot lecraar A. J. Borggrcve, te Haarlem, en dr. M. Braun, te Amsterdam. Bij de Ned.-Herv. Kerk te Balhris be roepen ds. G. van Dijk, alhier. Noordwijk. Bu r g e r 1 ij k e Stand. Geboren: Jacob, zoon van Johannes Vegfc en Catharina Leeflang; Thcodorus Cornelis zoon van Joseph Noordermeer en E. Dui venvoorden; Martinus Gerardus, zoon van W. Schelvis en C. P. Wassenaar; Gregorius Cornelis Johannes, zoon van H. Hoger vorst en M. G. Steenvoorden; Pictcr, zoon van P. Schaap cn W. Vonk. Getrouwd: Leonardus Antonius Zonne veld, 21 jaar en Gijsberta Antonia Steen voorden 21 jaar; Ja. Kerst, 28 jaar cn Fem- ma Kruijswijk 25 jaar. Ondertrouwd: Hendrik Admiraal, oud 23 jaar en Else Grctchcn Etgcton, oud 20 jaar, te Osnabrtick. De gemeenteraad vergadert Dinsdag, 9 September, des namiddags, te 2 uurPun ten van behandeling: 1. Ingekomen stukken 2. Rekening Wceshuia 1923; 3. Grasverpach- tingj' 4. Wijziging voprwaarden ophalen vau asch en vuilnis; 5a. Wijziging salarisrege- ling hoofd van den Vlceschkeuringsdienst; b. Vaststelling salaris beambte in algemee- ncn dienst; c. Idem incasseerder gemeente bedrijven; 6. Bijdrage burgerwacht; 7. Her stel kerktoren te Noordwijk-Binnen8. Voor stollen betreffende de brandweer; 9. Uit breiding pompstation Langeveld; 10. Voor stel tot verlaging van den gasprijs; 11. Vaststelling van Rooilijnen; 12. Kohier ri oolrechten; 13. Overname van een stukje grond aan de Wilhclminaslraat11. Uitbrei ding aantal leden Commissic tot wering van Schoolverzuim. In de achterzaal van hotel Roijal ver gaderde do Noordwijksche Öranje-Vereeni- ging. Te ongeveer 9 uur opende de waarne mend voorzitter, de heer F. H. v. Spanje de vergadering. Spr. haalde in zijn openings rede aan dat hem door het tegenwoordig besiuur was verzocht de leiding van deze vergadering op zich te nemen. Spr. gaf thans het woord aan het commissielid den heer Kempenaar. Medegedeeld werd dat het bestuur nu dit jaar met Maart al reeds had mooten vergaderen, hetwelk op deze laatst gehouden vergadering was vastgesteld. Van uitslet kwam ec.hler afstel totdat verschil lende leden der Oranje-Vereeniging de vraag aan het bestuur stelde: moet er feest gevierd worden ja of neenl Naar aanleiding van deze vraag was vervolgens de vergade ring uitgeschreven. De heer Kempenaar las voor welke gel den door commissie en bestuur uitgetrok ken waren voor de verschillende spelen, welke dan op één dag zouden worden ge houden. Vervolgens vraagt de w.n. voorzitter of er soms nog eenige heeren zijn welke een voorstel wenschen te do^-n tot samenstel ling van het program, dat dit jaar eohter tot zijn spijt niet groot kan zijn daar er malaise in den financieelen toestand van de kas der O. V. beerscht. Aan de vraae w.rdf door

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 5