No. 19784. ZATERDAG 6 SEPTEMBER Anno 1924 Qfficieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertenliCn, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi .Voor Leiden per 8 maanden 'ƒ2.85, per week 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week .,i{„ „0.18, Franco per pos! f 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR HET OPENEAAR VERVOLGONDERWIJS. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de inschrijving van leerlingen voor liet Openbaar Vervolgonderwijs zal plaats heb ben op Maandag en Dinsdag 8 en 9 Septem ber en Maandag en Dinsdag 15 en 16 Sep tember e.k.; voor jongens in hel schoolgebouw aan de Oude-Vest No. 35, des avonds van 78 uur; voor meisjes in het schoolgebouw aan Ge Langebrug No. 62, des avonds van 71/»8 uur, dat nadere inlichtingen omtrent het ver volgonderwijs bij de inschrijving door de hoofden der betrokken scholen zullen worden verstrekt N. C DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 4 September 1924. STANDPLAATSEN 3 OCTOBERFEESTEN. Aan belanghebbenden wordt bekend ge maakt dat, ter verkrijging van een stand plaats voor den verkoop van eetwaren als anderszins, gedurende de 3-October-feesten, het verzoek hiertoe schriftelijk moet worden ingediend bij den Directeur van den Markt en Havendienst, kantoer Waaggebouw, in gang Mandcninakerssteeg alhier, en wel vóór 26 September a s. In bedoeld verzoek dient vermeld te wor den: a. dc naam van dc straat of den singel, waar plaats verlangd wordt; b. de naam van het te verkoopen es* tikel c. het gewenschte aantal strekkende Me ters. Yoor zoover de plaatsruimte dit toelaat, wordt voor elke uitstalling niet meer dan 6 strekkende Meters in gebruik gegeven. De Directeur van den Markt- en Havendienst, L. A. MENNES. Leiden, 6 September 1924. ONTHEFFING VAN HET SLUITINGSUUR VOOR WINKELS. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter openbare kennis, dat door hen ontheffing is verleend van het sluitingsuur voor winkels ten aanzien van den ten bate van het kinderhuis „Voordorp" te Leider dorp te houden bazaar in de stadsgehoor zaal op 9, 10 en ll September 1924. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 6 September 1924. KOEPOKINENTING. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat vanaf Woensdag 10 September e.k. eiken Woens dag, telkens des namiddags om 2 uur, in het Elisabethshof aan de Oude-Vest, gelegen beid zal worden gegeven tot kostelooze in enting en hor-inenting. Het trouwboekje moet worden medege- .uthfc. N. C DE GIJSELAAR, Burgem VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, September 1924. De Gemeentebegrooting voor 1925. 1. Als wrj naar de begrooling van de in komsten en uitgaven der gemeente voor het jaar 1925, waaruil wij gisteren een en ander mededeelden, wat een optimistische opvat ting over den toestand der gemeente in de naaste toekomst wettigt, mogen rekenen, dan zijn wij over den moeilijkslcn lijd heen. Ondanks hel feit, dat de inkomslen en de uilgaven van den gewonen dienst, waarop het in hoofdzaak aankomt, voor 1925 f 265 520 hooger geraamd zijn, dan bij de vorige begrooting, zien B. en W. kans de gemeenlenaren te ontlasten met f 200.000 plaatselijke belasting en f 75.000 aan be lasting op hel bedrijf, terwijl zij bovendien nog een verlaging van dc havengelden in uitzicht durven stellen. En dit zal kunnen geschieden zonder dat de salarissen en loo- rien van ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente in hel gedrang zullen behoeven te komen. Wij hebben gisteren aan dc hand van de door B. en W. bij de begrooting overgelegde toelichting al een aantal posten aangestipt, ter verklaring van dit verblijdend verschijn sel wij wensohen nu met de begrooting zelve voor ons te trachten een volledige ver klaring er voor te vfnden. En dan bi?.ginnen wij, zooals ook de Ge meenteraad bij de behandeling van de Ke- grootmg ook pleegt te doen met de uitgaven. Hoofdstuk 1 „Vroegere diensten" levert al 'den eersten meevaller, al is het op nihil uit getrokken. De rekening, dienst 1923, sloot met een voordeclig saldo, de post kon dus hier op nihil uilgetrokken worden Ware de rekening voor den dienst 1923 tegengeval len. dan had dat deze tegenvaller al vast de eerste post op de uitgaven moeten zijn. Het hoofdstuk Algemeen Beheer" is vrij wel op een gelijk bedrag uitgetrokken als het vorig jaar. De jaarwedden van de amb tenaren en bedienden der gemeente-secre tarie en van het kantoor van den gemeente ontvanger zullen eischen een kleine f 140.000, evenals verleden jaar. Schrijfloo- nen zijn op f 7500, d i. f 100 lager ge raamd, druk en bindwerk op f 1500 minder, in het geheel f 13 500. Er wordt blijkbaar meer werk, V3n de Secretarie uitgaande, ge typt. dan vroeger. Voor het onderhoud en schoonhouden van de lokalen van het Raadhuis schijnt men f700 meer noodig te zullen hebben. Er is nu f7335 voor uilgetrokken Voor onder houd en aankoop van meubelen wordt ruim f 4000 noodig geachtverlichting en ver warming. waarvoor f 6000 is uitgetrokken, blijft f 1000 beneden de vorige begrooling De. kosten van archief blijven ook vrijwel stabiel. Er is nu f 12.000 voor uitgetrokken. Voor kiezerslijsten en kiesverrichtingen wordt uitgetrokken f 10 400, tegen f 400 op de vorige begrooling. Er wordt gerekend op een verkiezing, rü. die voor de leden van de Tweede Kamer. Voor verteringen ten behoeve van de bu reaux komt er nog f 150Ö bij, waarmede de begrooting van 1924 ook niet was bezwaard De kosten van de uitgifte van het verslag van de Handelingen van den Gemeenteraad en de Ingekomen Slukken is nu geraamd op f 13 000 legen f 16.000 het vorig jaar. Niet dal B. en W. denken, dat er minder gesproken zal wordenmaar het gesprokene wordt nu verkort weergegeven en beslaat dus minder ruimte, 't Is anders nog al een aardig bedrag Voor wachtgelden vinden in dit hoofd stuk niets uilgetrokken. Wel wordt uit dien hoofde op een uitgave van f3397 gerekend, maar dit bedrag komt ten laste van andere hoofdstukken. Voor pensioenen wordt noodig geacht een totaal bedrag van f 53.628, doch ten laste van dit hoofdstuk is daarvan slechts een be drag van f 9295. Daarbij komen nog de bij dragen voor eigen en weduwen- en weezen- pensioen, ingevolge art. 36 der Pensioenwet 1922, welk bedrag wordt geraamd op f 21.000, ongeveer gelijk aan het bedrag op de vorige begrooling uitgetrokken. In totaal is deze pensioenbijdrage echter veel hooger geraamd en wel op f 408.700. Het grootste deel vindt men evenwel op andere hoofd stukken uitgetrokken Voor de pensionneering van wethouders was in 1924 ruim f 4000 uitgetrokken, ten gevolge hel overlijd-n van den oud-wethou der den heer Pera nu teruggebracht op f 2500. Dit hoofdstuk eindigt rnet de posten Ren ten voor geldteening en Aflossingen van gcldleeningen Hoewel daarvoor in totaal vrij groote bedragen zijn geraamd, wordt in dit hoofdstuk o.a deze hoofden slechts rond f5000 en 1 3000, uitgetrokken. Zoo vinden wij in totaal de uitgaven van 't tweede hoofdstuk geraamd op f 323.609, terwijl de inkomsten van het overeenkom stige hoofdstuk geraamd zijn op f 219.485, zoodal hel vermoedelijk nadeelig slot er van zal zijn f 109.121 In hel derde hoofdstuk vinden wij verza meld de geraamde uilgaven voor wat onder „Openbare Veiligheid is samengebracht. Op dit trouwens toch nog zeer dure hoofdstuk zijn de uitgaven van f 606.G08 (raming 1924) teruggebracht tot f571.075, een ver mindering dus van ongeveer f38.000. Toch is niet aan de salarissen van liet politieper soneel getornd. Waar de post ..Belooning van de inspecteurs, dienaars en verdere be ambten van politie, mitsgaders dc veld wachters", zooals nog altijd de omschrijving van deze post luidt, nu op f 319.731 is te ruggebracht, (raming 1924 f 327.744) dan vindt dat zijn grond hierin dat nog niet is voorzien in de vacature van een adj inspec teur en het aantal hoofdagenten en agen ten door afvloeiing is teruggebracht van 147 op 141. Ook is de post „Kleeding en uitrusting van het politiepersoneel" met ruim f 2000 lerug- geloopen. Er wordt nu voor uitgetrokken f 25 958. De kosten der brandweer, dje in dit hoofdstuk ook worden opgenomen, zijn vrij wel op hetzelfde bedrag geraamd. Voor be looningen en premiën f 20.909, voor onder houd van dc brandhluschmiddelen f 5899 en voor onderhoud van gebouwen f 1200. De kosten van verzekering en pension neering van de in dit hoofdstuk genoemde ambtenaren en beambten zal bedragen f78.175. De post „Onderhoud voor lantaarns en verdere kosten van verlichting" is f 26.000 lager geraamd. Er is nu voor uitgetrokken f 95 200. Deze vermindering wordt niet na der gemotiveerd. Er wordt alleen gezegd, dat dit is de raming door de Stedelijke Fa brieken van Gas en Eleclriciteit. Voor een deel is zij een gevolg van de tariefsverla ging voor den electrischen stroom. Hel volgende hoofdstuk „Volksgezond heid" hebben B. en W. blijkbaar niet in de algomeene bezuiniging kunnen betrekken, In totaal is er f91.293 voor uitgetrokken of bijna f 7000 meer da-n verleden jaar werd geraamd. Over de gebeele linie vindt men ©enige verlaging met £én uitzondering echter: de kosten van gemeentelijke volks- baden zijn bijna f 3000 hooger geraamd. Vorder vraagt het speelterrein aan de Wilhelmmabrug een uitgave van f 2080, tegen f 450, in 1924 uitgetrokken. Dit hoo- geT bedrag wordt veroorzaakt door hel aan brengen van een hek en komt dus niet elk jaar terug. Vermelden wij nog, dat B. en W. de sub sidie aan de vereeniging „Zuigelingenzorg" willen terugbrengen van f5600 op f 4600. Plaatselijke Keuze. Gisteravond had de voor een paar weken niet doorgegane vergadering van de Ver eeniging van den Ilandeldrijvenden en In dus! neelen Middenstand voor Leiden en Omstreken plaats, naar aanleiding van het wetsvoorstel-Rutgers, inzake plaatselijke keuze, waarvoor als spreker was aangekon digd de heer D. Manassen, uit Amsterdam, een der leden- van hel Comité van Actie tegen Plaatselijke Keuze. De belangstelling was nu buitengewoon groot. Niet alleen, doordat de foyer der Stadszaal geheel bezet was, maar ook blijkende uit de actie buiten de zaal. Vóór de Stadszaal boden jongelui een geschriftje aan, waarin in woord en beeld het denkbeeld van plaatselijke keuze werd aangeprezen en in de gang en achter in de zaal werden h an dice k eningen verza meld op ©en adres aan de Eerste Kamer om het wetsvoorstel-Rutgers niet aan te nemen. Afgaande op de sterkte yan het applaus, dal de s*preker en daarna den debaters ten deel viel, wogen de vóór- cn tegenstanders in de zaal vrijwel togen elkaar op. De vergadering werd geleid door den voorzitter, den heer C. Korlc-weg Jr., die in zijn openingswoord opmerkte, dat hel goed gezien was van het bestuur de eerste maal, toen de vergadering door de geringe op komst, waarvan spr. de redenen nu niet meer zal ophalen, dreigde te mislukken, deze uit te stellen. Spr. meent, dat het be stuur met de opkomst thans zichzelf mag feliciteeren. Hij heette de aanwezigen van harte welkom, in de allereerste plaals den spreker, den hoer Manassen, een der meeat ijverige en bekwame leden van het Comité van Actie tegen Plaatselijke Keuze, die in woord en geschrift, gesteynd met zijn rijke ervaring, door een persoonlijk bezoek In Amerika krachtig tegen het wetsvoorstel- Ru Igcrs ijverl. Hierna gaf de Voorzitter het woord aan den spreker, die in een in waardigen stijl gehouden rede het onderwerp zeer breed voerig behandelde. Na een inleiding, waarin hij wraakte, dat nadat dit ontwerp door de Eerste Kamer was verworpen, zonder dat daartoe een markant feit aanleiding had gegeven, de zaalc nogmaals in onze wetgevende licha men aan de ordé is gesteld, deed spr. uit komen, dat een aantal vrijheidslievende burgers zich als comité hebben opgeworpen om te trachten te verhoeden dat deze voor ons land en volk noodlottige wetgeving tot stand komt. De drijvers hebben zich niet ontzien to insinueeren, dat achter dit comité bet dranlclcapitaal zou staan. Ten einde, dezen laster voor goed den kop in te drukken, las spr. de lange lijst van namen van het comité voor, allen achtenswaardige cu hoog staande mannen, waarvan geen met den drankhandel iets had uit- te 6taau, muur die niet langer meenden te mogen zwijgen, nu de Nederlandsche natie met een onge motiveerde aantasting van de persoonlijke vrijheid wordt bedreigd, daar bij aanne ming de helft plus één van de ingeschreven kiezers, immers haar wil aan de geheele bevolking karn opleggen. Voor spr. is plaatselijke keuze vooral zoo verwerpelijk, omdat zij de eerste stap is naar algeheele drooglegging, zooals wij die in Amerika kennen. De chaos, welken men zou 6cheppen, zou alleen door algeheele drooglegging te redderen zijn. Spr. is in Amerika geweest, en tot zijn laatsten ademtocht zal hij legen deze zaak en tegen het drankverbod vechten, omdat dit verbod een materieele en geestelijke ruïne voor ons volk zou beteekenen. Kende ons volk den toestand, dien spr. in Amerika gezien heeft, dan zou 99 pCt. van ons volk tegen plaatselijke keuze te hoop loopen. Spr. vertelde enkele staaltjes van hetgeen hij in Amerika heeft meegemaakt. Van droog Amerika is g?en sprake. Men heeft er den alcohol tol d? verboden vrucht verheven. Het drankverbod heeft er len ge volge, dat in tallooze families gedistilleerd en gebrouwen wordt. Van de distilleerderij is de zaak verplaatst naar de gezinnen, waarin men een verdedTijke sfeer heeft ge bracht. De drankkwestie is cr gemaakt lot een onderwerp van gesprek en wie het fijn ste op tafel kan brengen, is er het hoogste in aanzien. En bovendien is er een gewel dig kapitaal noodig om de wet uit te voeren, die niet uit te veegen blijkt te zijn. Heel Amerika is verkeerd in een poe! van moreel verval, ellende, corruptie en omkooperij. En zoo iets vreest spr. ook voor Neder land, zij het dan ook in mindere male. Spr. becijfert, dat een weit in den geest als in Amerika beslaat ons land ©en malerdafle schade van 60 millioen per jaar zal opleve ren. De geheelonthouders, en d«n dranibf- Blrijdersarbeid waardeert spr., oooertate eren de, dat blijkens officieele gegevens het drankverbruik van 8.88 L, per hoofd en jaar in 1892 in 1922 was teruggeloopen 2.88 u, ju® werk zal iJoor het wetovoo: Rutgers en wat daarop volgen moet vernie tigd worden. Spr. besloot zijn met nadruk voorgedra gen en meermalen met applaus onderstreep te rede met het voorlezen van een lange conclusie, waaraan wij nog het volgende ontleen en Plaatselijke keuze bereikt geen voordee ion, doch stort het Land, nu hier dan daar, in voortdurende ©n ongehoorde agitatie. Plaatselijke keuze bereikt geenszins vermin dering van alcohol-gebruik, doch is, ton ge volge van bedpelde agitatie, propaganda voor het gebruik er van Plaatselijke keuze heeft voor alles tot gevolge gelijk ook de M id denstan dsra ad in zijn schrijven van 19 Mei 1923 aan de Tweede Kamer constateert verplaatsing van het drankgebruik en 0oet daardoor allerlei misstanden en wan verhoudingen geboren worden. Plaatselijke Keuze is een ongemotiveerde aantasting van de persoonlijke vrijheid. De helft plus één van een gemeentelijk kiezerskorps, cToor felle agitatoren opgezweept, kan aan dc an dere helft haar wil opleggen. De strijd om plaatselijke keuze, zal het ccne deel van de burgerij lel tegen hel andere deel in hel harnas jagen en tot nog groolere splitsing in ons volk bijdragen. Ondanks al dezo nadoelen, zou een wet inzake plaatselijke keuze schatten gelds aan ambtenarij ver slinden, groote sommen eischen voor ver goeding aan vergunninghouders en uitge breide materieele sohadc aan tal van zaken veroorzaken. Om deze cn andere door hem aangegeven redenen, drong spr. ten slotte op het tcekli- nen van hot straks genoemde adres aau, opdat de Eerste Kamer daarin mede aan leiding zal vinden het wetsvoorstel opnieuw te verwerpen. Aan het dehal namen twee veteranen in de drankbeslrijdersbeweging in ons land, bestuursleden van de Ned. Vereeniging voor Afschaffing van Alcoholische Dranken, de heeren Willemse, uil Den Haag. en Van der Meulen, uil Utrecht, deel. De heer Willemse kwam er Legen op, dal spr. de drankbestrijders een kleine groep drijvers had genoemd. Meer dan tachtig jaren heef! men dien slrijd gevoerd, slap voor slap op de openbare meening veld ge wonnen. Spr. zelf heeft eenigen tijd in de gelederen der geheelonthouders meegestre den. Hoe kan hij nu zeggen, dal ons land nog niet rijp is voor den nu te nemen stap, waarvan hij allerminst de verscheuring van de nationale eenheid dacht, juist hel tegen deel, waar hier antirevolutionairen, katho lieken en sociaal-democralon samenwerken. De vrees, dat de drank uit de plaatsen van het openbaar verkeer naar de gezinnen zal verhuizen, gelooft de heer W. niet. De vrouwen zullen de mannen daar wel van afhouden. De materieele schade, het land berokkend, ducht hij evenmin; het thans aan den drank uitgegeven geld zal voor nut tiger doeleinden worden besteed. De heer Van der Meulen, zich bij het be loog van den vorigen debater aansluitend, merkte nog op, dat men niet hel Comité van Actie verdenkt van belang te hebben bij den drankhandel. Men wraakt het, dal dit Co mité de aclie aan het drankkapitaal hoeft overgegeven Ook spr. is in Amerika geweest en hij vond daar de toestanden evenmin ideaal, maar hij ontkent, dat daar het drinken als regel is overgebracht naar de gezinnen Ook prof. Roessingh, uit Leiden, heeft spr. echrif- lijk verklaard dat zijn persoonlijke ervaring een andere was.. De heer Manassen heeft ver moedelijk in een ander milieu verkeerd en is nu gaan generaliseeren ln Amrika daarvan geef spr. voorbeelden wordt na hel drooglegging veel meer ge spaard dan vroeger. Hel werd onder hel debal nogal eens roerig in de zaal. Men verlangde- blijkbaar naar hel einde. De heer Manassen beantwoordde de de baters uitvoerig, waarna de voorzitter te elf uur de vergadering sloot. Versiering Haven en omgeving. In de gisteravond in het wijkgobouw „Irene", daartoe welwillend afgestaan, ge houden vergadering voor versiering van de- Haven en omgeving v/erd den volgenden hccren verzocht in het versierings comitó zitting te nemends. II. Thomas, dr. A. K Horst, Joh. Fontein, R. Kallenberg en J de Lange. Hoewel de vergadering zeer slecht was bezocht, bleek er toch voldoende belangstel ling te bestaan, om de plannen te kunnen voortzetten. Met genoegen werd vernomen, dat ook bewoners van den Lage-Rijndijk ©n aangrenzende complexen misschien wil den mededoen en werd besloten hierover nader overleg te plegen. Zeer mooie plannen voor versiering en verlichting zijn in bewerking. Veel zal af hangen van den financieelen steun, dien het comité boopt te krijgen van de bowo- iierd. Verscheidene heeren stedden zich beschik baar om de volgende week hiervoor een in zameling te houden. Reeds heeft ook 'de Mij. „De Volharding1- te kennen gegeven dc plannen te zullen bevorderen. Op 'de eerstvolgende vergadering a.s. Vrijdag yordt opkomst dringeed verzocht. BINNENLAND. De Minister van Financiën heelt een be- zniniqingscommissie voor de 6cheepvaar1 Ingesteld. t Het inkomen der Nederlanders. BUITENLAND. 1 _w Gisteren was het ter Volkenbondsverga dering de dag van Herriot. Ook Salandra, Thennis cn Benesf aan het woord. Primo de Rivera weer naar Marokko we* gens den critieken toestand aldaar. Besluiten van het Engelscbe vakvereeni* 0lns7.~?inr(*s. Dc Clir. Zaugvcreeniging „Ex Animo' ontving bericht, dal het verzoek, om ot 8 October a s. H. M de Koningin een zang- hulde te brengen, door H. M. welwillend aanvaard is Deze aubade zal plaats heb ben te óén uur voor de De-Gijselaar-bank, waar II. M. voorbij komt van af het Raad- huis naar het Station. Bij het bestuur der 3-Oclober-Vcreeni-> ging is bericht ontvangen, dat II. M. d4 Koningin-Moeder wegens verblijf in het buitenland tijdens het begin van October de feestelijkheden te Leiden niet zal kunnen bijwonen Naar wij verder, hoewel niet officieel» vernemen, zal de jongen, die op den mor gen van 3 October haring en wittebrood van de Lamme9chans in de stad zal brengen in het Waaggebouw door H. M. de Koningin worden toegesproken Tevens kunnen wij melden, dat de dienst in de Pieterskerk, welke door de Koningin en den Prins zal worden bijgewoond, doof dr. J. Hiemens za'l worden geleid. Prof. mr. C. van Vollenhoven bevindt zich le Washington in verband met een ar bitrage-zaak lusschen de Verccnigde Stalen en Mexico. Zijp verblijf aldaar slaat in gee- nerlei verband met een Nederlandsche Re- gceringsopdracht. Door de afdeeling Leiden van den Alg Ned. Bond van Arbeiders(sters) in het Bak kers-, chocolade- en suikerbewerkingbedrijf zal wederom gedurende de wintermaanden een cursus gegeven worden in het luxe bak ken, welke ook een vervolg zal zijn van den cursus 19231924. De heer Schutte, uil den Haag, heeft zich weer al9 leeraar be schikbaar gesteld. Ook zal een cursus gege-i ven worden in het suikertrekken onder lei ding van den heer Koch, uil den Haag. Het bestuur van de Coöp. „Vooruil" heeft even als het vorig jaar haar bakkerij voor hot geven van deze cursussen ter beschikking gesteld, terwijl aan deze cursussen door alle arbeiders, werkzaam in deze bedrijven kan worden deelgenomen. Voor deelneming ver wijzen wij naar de advertentie in dit Blad Wij vestigen van deze plaals er gaarne de aandacht op, dat de inschrijving van leerlingen voor het Openbaar Vervolgonder-. wijs zaJ plaals hebben op Maandag en Dins dag 8 en 9 September en Maandag en Dins dag 15 en 16 September.. Voor de plaatsing van jongens moei men zich aanmelden in het schoolgebouw aan de Oude Vest no. 33 des avonds lusschen 7 en 8 uur en voor de plaatsing van meisjes in het schoolgebouw aan de Langebrug no. 62 des avonds van halfachl tol halfnegen. Wij behoeven zeker ouders en verzorger/ niet op het belang van het vervolgonder wijs te wijzen. Maar als zij bet van groot belang voor hun kinderen en pupillen ach ten, dan mogen zij deze schoone gelegen heid voor dc kinderen orn het genoten on derwijs te bevestigen en te versterken, niet verzuimen. Naar wij vernemen worden in liet Museum van Oudheden weder twee zalen voor Egyptische kunst in gereedheid ge bracht. Er zullen mei de opstelling echtef nog wel een paar maanden gemoeid gaan, zoodat de opening eerst in hel laatst van het jaar te gemoel kan worden gezien Op Dinsdag 9 September a s. zal - ten dienste van de Leidsche processie een proccssielrein loopen van Leiden naar Kevelaar via Ulrechl-ArnJhem-Craneburg, Vertrek van het station alhier om 8 17 voor middag. Programma voor het concert in hot Kooipark op a s. Dinsdagavond le acht uur: „Kaiser-Friedrich", marsch, Fricdemann;1 Ouverture „Phèvre", Massenet. „Bonis diis deabusgue", wals, Geyp; „l'Arlésienne", Suite I, Bizet; e. Prélude, b. Minnclto, c. Adagietto. d. Carillon; „Tm Herbst". Tschaï- kowsky; Fantaisie sur „La Fills do Me. An- got", Lecocq; „Bersaglieri-marsch, Sloffen»

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1