Wo. «9781. WOENSDAG 3 SEPTEMBER Anno 1924 OfficieeSe BINNENLAND. Het vewrcaamste nieuws van heden. v GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD FRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cls. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht. Voor evenlueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 - Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 -r PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 H~ portokosten. 'IV;*' SF 0.18. „0.18,! Olt nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18 lel. 1225 is DONDERDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0 20—f 0.28 SCHOL a f 0 17—1 0.32, KABELJAUW a 1 0.40f 0.45 (Geheele kabeljauw a 1 0.30) CARBONADEVISCH a f 0 38 per pond. N. C. De GIJSELAAR, Burgemeester, Leiden, 3. September 1924. STO^'^WS. Versieringscomiaissie aanvossensteeg en Van-der-Werf-slraaL Ook voor de Janvossensteeg en een ge deelte van de Van-der-Werfsfcraat vormde zich een Commissie voor het aanbrengen van een versiering in de a.s. feestdagen, ter Gierden king van Leidens Ontzet, bestaande uit de heeren J. K uk-ter, 1ste voorz.; L. van Bergen, 2de voorz.; N. A, van Wijk, lsle penningm.; H. Scheffer, 2de penningm.; J. Pclerse, lsle 9ecr.P. Nederlof, 2de sccr., en mej. M. Koppeschaar, commissaresse, die na haar samenstelling ijverig aan het werk loog om de noodige geldmiddelen bijeen te krijgen.Men weet, dat de bewoners der Jan- vossensleeg bij feestelijke gelegenheden in den regel niet achteraan komen, als het op versiering aankomt. En ook nu weer was de medewerking, op enkele uitzonderingen na, zeer bevredigend. En do Commissie had vooral ook in haar vrouwelijk lid een kracht die de harten der bewoners warm voor liet versieringsidee wist te maken en de beur zen open. Er waren er, die f 25 afschoven, en zoo gelukte hel den Commissie lot nog toe een som van f 625 bijeen te krijgen, zeker oen mooi bedrag voor deze straat. Daarmede kon men nog geen wonderen doen, zad men zeggen; maar de Commissie toog er zelve op, om op billijke voorwaar den sparregroen en andere v-ersicri ngs'ben oo - digdiheden te verkrijgen, waaraan de leden vrije avonden en Zondagen besteedden. Dat maakt een verschil. Bovendien vond zij het Reclame-Bureau „Pirorn" bereid belangloos [haar van advies te dienen en zelfs plannen Üe ontwerpen en helpen uitvoeren, geheel gratis. En zoo kon de Commissie gisteravond een in hel Gebouw „Prediker" bijeengeroe pen vergadering eon gedetailleerd ontwerp ter overweging cn goedkeuring aanbieden. De vergadering, welke door den heer Kukler werd geleid, was druk bezocht en er iheerschle een echt prettige geest. Niemand, 'ook de in vrij groeten getale aanwezige vrouwelijke belangstelling, nam een blad yoor den mond, maar de toon bleef altijd vriendelijk en velen waren bereid om de Commissie in het versieringswerk bij te staan. Het voorgeslagen plan waarvan een dui delijke salietstcekening aanwezig was, be doelt drie eerepoorten te plaatsen, één aan den ingang van de steeg aan de Haarlem merstraat, een aan de Oude-Vest in verbin ding met de brug aldaar, en één in de Van der-Werf-straal. Het denkbeeld werd ge opperd om ook nog een groolc eerepoort te plaatsen in het midden van de slraat bij de Clarasteeg om deze oenig-szins te maskee- ren, wat echter door de Commissie werd ont raden, mede met het oog op de kosten, waar jelke poort op plus minus f 120 wordt ge schat. Men zal daar wat extra versiering aan brengen. De eerepoorten zijn vrij forsch, en woixien boven met guirlandes verbonden, waarin in het midden een groot gekleurd licht zal branden en aan de kanten eenige kleinere gekleurde lichljes Zij zullen ver sierd worden met vlaggendoek en oranje. In de steeg zelve zullen guirlandes van groen worden aangebracht, mede versierd met doek en met kleurige lichljes op afstan den Vein circa drie Meier. De vraag werd overwogen hoe men moest doen met do woningen van hen, die niet wilden meedoen. Enkele slcmmen gingen op, om deze voorbij (e gaan, maar daar wilde de Commissie niet nan. De versiering moet algemeen zijn. Hiaten zouden de slraat ontsieren. Men hoopt, dat sommige onwilligen nog wel tot andere gedachten zul len worden gebracht. Mei de Eleclricifceitsfabriek zal overleg gepleegd worden over de levering van elec- trischen stroom voor verlaagd tarief. In dit verband werd er over geklaagd, dat de Jan- vossensteeg zoo sober verlicht wordt, in vergelijking met andere winkelstraten, en een adresbeweging aangekondigd, om een betere verlichting te verkrijgen. Met het bureau „Pirom", waarvan de ver tegenwoordiger aanwezig was, werd over eengekomen, dat de versiering bij de ope ning der Winkelweek klaar zal zijn. Ten slotte werd een commissie benoemd om na afloop de rekening en verantwoor ding der commissie na te zien. Versiering Hooigracht. Gisteravond had in de voormalige Chr. ?chool aan de Hooigracht een vergadering i plaats van Hooigrachtbewoners bijeen geroepen door het Versieringscomité teneinde de plannen te bespreken betref fende de versiering van de Hooigracht ter gelegenheid der 3 October-feeslen. Bij ontstentenis van den voorziller van het comité, den heer Splinter, werd de ver gadering geleid door den heer Versney, se cretaris vap het Comité. Door den voorziller werden de aanwe zige bewoners hartelijk welkom geheelen en iq 'l kort mededeelineen gedaan omtrent de verrichte werkzaamheden en de plan nen uiteengezet, welke door het comité zijn overwogen en die thans ter gocVkcuring aan de vergadering worden aangeboden. Verschillende teekeningen van eerepoor ten en van een electrische verlichting der Hooigracht waren langs den wand opge hangen, ter bezichtiging en beoordeeling door de aanwezigen. Wanneer het comité uitvoering zou wil len geven aan het oorspronkelijke plan, n.l. een electrische slingerverlichling, van boom tot boom, over de breedte der straat, met Oranje-ballons, benevens opstelling van een eerepoort aan de Nieuwstraat en den Ouden Rijn, zouden de kosten globaal f 1500. bedragen. Deze som heeft het comité evenwel niet bijeen kunnen brengen. In verband met de financiën, werd door den voorzitter het woord gegeven aan den heer Kuypers, penningmeester van het comité. Deze memoreerde de werkzaamhe den inzake het bijeenbrengen der gelden. Naast vele aangename ontmoetingen hebben de comitéleden oen enkelen keer wel eens een „koudwaterbad" gehad Cin fi guurlijken zin, wel te verslaan). Meestal om kleine dingen, welke in het geheel geen verband houden met de a.s. feestviering, onllrgk men zich aan mede werking. De overgroote meerderheid der bewoners verleende echter hun medewerking. In totaal werd bijeengebracht en ingelee-. kend tot een bedrag van f 761.Er is hoop, dal deze som nog wat zal aangroeien doch voor een versiering, zooals oorspron kelijk gedacht werd, zullen de middelen ontoereikend zijn. Hierna werden de plannen dor verlichting gedetailleerd besproken, aan welke bespre kingen door velen der aanwezigen werd deel genomen. De slingerverlichling van de ééne boomen- rij naar de andere, in totaal 4S0 lichtpunten met celluloid oranjekappen, zal totaal kosten f 685.—. Deze verlichting zal, hieromtrent was de vergadering het eens, een schitterend effect maken. Gezien van uil hel begin der straat vormt deze verlichting als hel ware, een oranjedak, waaronder de feestvierenden zich met genoe gen zullen begeven. Het aanbrengen van groenversiering werd niet noodig geacht, omdat de Hooigracht, in tegenstelling met vele andere straten, door zijn dubbele boomenrij, een mooie natuur lijke groenversiering bezit. Deze verlichting verslindt echter de ge heele ka3 en daardoor wordt' het onmogelijk de eerepoorten, die toch eigenlijk de entree nioetcn vormen, op te richten. Hel comité heeft nog overwogen of in plaats van eerepoorten, waarvan de kosten circa f 475 zullen zijn, een goedkooper plan was te ontwerpen, n.l. een viertal versierde palen, met planten cn vlaggedoek gelooid, doch ook hiervan moest worden afgezien, omdat de kosten toch nog f 200 zullen zijn. Een zeer geanimeerde bespreking volgde, waaruit bleek dat men, indien ecnigszins mogelijk, het aanbrengen van twee eerepoor- len toch op hoogen prijs zou stellen. Het resultaat was, dat nogmaals ccn be roep zou worden gedaan, op de medewerking der bewoners, om nog eenmaal in de beurs te tasten. Om een begin te maken werd den aanwe zigen een lijst aangeboden, waarop voor circa f 50 werd geteekend En vervolgens werd een sub-comité uit de vergadering benoemd, van vakmenschen, die een goedkooper plan zullen beramen voor het aanbrengen van twee, niet al te kostbare eerepoorten, en die dit plan met eigen krach ten zullen uitvoeren. De verlichting, zooals die door hel comité werd voorgesteld, werd met algemeene slem- men aangenomen. Hel is te verwachten dal de Hooigracht, zooals vanouds, onder de versierde Leidsche straten, bij de komende feesten, een schille renden indruk zal maken. Door den heer Versney werd hierna, on der dankzegging aan de aanwezigen voor hunne medewerking, de vergadering gesloten. Be bakkersgezellen en de 3-October-feesten. De afdeeling Leaden van den Alg. Nod. Bond van Arbciders(slers) in het Bakkers-, Chocolade- en Suikerbewerkingsbedrijf hield oen drukbezochte ledenvergadering in ver band met het verzoek van de Leidsche Bakkerepatroonsvereeniging „Ons Belang" tot den Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid, om, met het oog op de feesten van Leidens Ontzet aa/n de Leidsche Broodbak kerijen een vergunning voor nachtarbeid toe te staan. Dit verzoek was door den Directeur- Generaal van den Aibeid doorgezonden naar de gezellen organisaties om advies. Uit deze voorstellen bleek, zoo meldt men ons, dat de werkgevers in het bakkersbedrijf plannen hebben voor de gezellen een ,week te bereiden, die niet ncodig is en onmoge lijk aanvaard kan worden. Nu de werkgevers nagelaten hebben be hoorlijk overleg le plegen met de gezellen- organisaties werd hel Hoofd- en Afdeclings- bestuur opgedragen met den Directeur- Generaal van d,:-n Arbeid in onderhandeling te tredien, ten einde een regeling te treffen, waarbij publiek en gezellen gebaat zijn. Benoemd zijn tol kapitein bij liet 4de reg Inf. de 1ste luitenants J. W. Oosler- veen, J. F. W. Bakhuis, resp. van het 4de reg. en 10de reg. Int. lieden herdenkt de lieer G Th. Koe- kenbier, dat hij vóór vijf en twintig jaren toetrad als collectant van hot collectanten- college van de St.-Pelrus-Paroohie, waar van de jubilaris de laatslc negen jaren als voorziller fungeerde. Dezen dag droeg de zeereerw. heer pasloor aan hot rijk versier de altaar, een plechtige H. Mis op te zijnor intentie, en was er na de H. Mis gelegen heid den jubilaris in de zaal der pastorie te fejiciteeren. Hedenavond wordt een feest verg adering gehouden. De Minister van Onderwijs, Kunsten cn Wetenschappen brengt ter kennis, dat in October en, zoo noodig, in de volgende maanden van dit jaar, gelegenheid zal wor den gegeven lot het afleggen der examens ter verkrijging van oen getuigschrift als apothekersassistent. Zij, die tot die examens wensc-lven te worden toegelaten, kunnen daarvan schriftelijk vóór 23 September doen blijken aan de voorzitters der examen - commissiën, o. a. aan dr. L. E. Goester, bui tengewoon hoogleeraar aan de Rijksuniver siteit a-lliieT. Bij Kon. besluit is benoemd lol tijde lijk leeraar aan de Rijkshoogereburger- sdh'ool te BrieJle, OuddJeierland en Middel bands, de heer J. van der Scheer, alhier. Men deelt ons mede, dal de financieelc zorgen van dc in liet Zendmgsbureau in het naburige Oegstgecst Samenwerkende Zes Zendomgs-Gorporalies met den dag grooler worden. Enkele maanden van dit jaar ble ven de ontvangsten zeer verre beneden per maand benoodigde. Dc juiste cijfers van het geen in de maand Augustus binnenkwam zijn nog niet bekend. Zonder voorbehoud mag echter worden aangenomen, dat op 1 September, volgens de raming, te weinig ontvangen is een bedrag van niet minder dan f250.000, Men meldt ons. De Kamerkring Lei den der Ohr.-Historische Unie organiseert op Woensdag 10 September a.s. een Land dag le Voorburg, in den tuin van de ont spanning „De Wijkerbrug". Aan het pro gramma onlleenen wij, dat mr. dr. J. Schok king, van Leiden, de bijeenkomst zal openen. Verder spreken de heeren J. Weit- karnp, over „Overheid en Landbouw"; W. H. Tilanus over „Volkskracht" en ds. I. Voorslecgh over „Efficiency", terwijl de harmonie-afdeeling van de Chr. Jonge mannen Vereniging le 's-Gravenhage het muzikale gedeelte verzorgt. De voorbereidende maatregelen tot deelneming van de Leidsche aibeiders en hun vrouwen aan de Haagsche meeting op Zondag 21 September zijn in vollen gang. Door het comité uit de S. D. A. P. en den Besluurdersbond is met de directie der N. Z H. Tram-Mij. een regeling getroffen voor het vervoer der deelnemers. Door beschik baarstelling van drie extra-trams is er ge noegzame zekerheid, dat alle deelnemers gelijktijdig vervoerd kunnen worden. Op den prijs is een beduidende reductie ver kregen. Na een bepaalden tijd zijn de tram kaartjes niet meer verkrijgbaar. Zaterdagnamiddag om vijf uur wordt wederom een rondgang met muziek door de stad gemaakt. „Nieuw Leven" zal dan marschmuziek maken, en „De Stem des Volks" zal op enkele plaatsen stilstaande eenige zangnummers uitvoeren. De leden van partij en vakbeweging wor den opgeroepen om in groot aantal aan don rondgang deel te nemen. Zaterdag 13 September wordt wederom een demonstratie gehouden, gevolgd door een openlucWvergadoring op „Den Burcht", v/aar de lieer Van Zadelhoff, lid der Tweede Kamer, zal spreken. Ook dezer vergadering wordt opgeluisterd door muziek en zang. Hel derde concert, georganiseerd door de Centrale Commissie voor Art>eiders- onlwikkeling, zal plaats hebben op Maan dag 8 September a.s. in den tuin van /Musis Sacrum". Medewerking verleenen het Leidsche Muziek-ensemble „Bobette" en het kinderzangkoor „De Kleine Stem"e Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs al hier zijn thans ingeschreven 638 werkzoe kenden. Langs den Rijn, nabij de Spanjaards- brug, is een gedeelte walmuur door de zui ging van verschillende booten weggeslagen. Ter voorkoming van gevaar voor de passage zijn maatregelen genomen. De nieuwe Tarief wet. Na informatie te bevoegder plaatse kan „De Tel." mededeelen, dal de berichten in de bladen, als zou bij Nota van Wijzigin gen door den Minister van Financiën de nieuwe Tariefwet in dien zin worden ge amendeerd, dat aan den genoemden Minis ter de bevoegdheid zou worden gegeven, al Ie-onder dc geldende wet belaste en in hot ontwerp vrijgestelde goederen bij algemej- nen maatregel van bestuur toch weer aan een invoerrecht van 6 pCt. te onderwerpen, slechte ten deele juist zijn. In geen geval zullen de in hel Tarief uitdrukkelijk vrijge stelde goederen weder worden belast. Zoo zullen de vrijstellingen van julewcefsete en garens om slechte eon enkel voorbeeld te noemen, zonder twijfel worden gehandhaafd. Alleen artikelen, die in het tarief in het geheel niet zijn genoemd zullen voor nieuwe belasting bij algemeenen maatregel in aan merking komen. ♦--<*- Het bestuur van het Roode Kruis te Heerlen heeft bericht ontvangen, dat Prins Hendrik Dinsdag 9 September hel voorne men heeft de Roode-Kruis-afdeelingen te Heerlen en te Valkenburg te inspectoeren. De Prins zal 's morgens vroeg per auto van Het Loo vertrekken en denzelfden avond weer per auto naar Het Loo terugkeeren. In Heerlen zal ten huize van den heer Koster gedineerd worden. Déér zal ook bezocht wor den het Sinl-Josephs-Ziekenhuis. „Dc Msb." vernoemt voorts, dat de eerste-burgemeesler van Aken, dr. Farwick, is uilgenoodigd, even als de regeeringspresidenl aldaar. Men her innert zich, dat in Aken gaarkeukens waren ingericht voor de arme bevolking door de goede zorgen van de Nod. Roode Kruisaf- dccling Heetten Zaterdag 13 September zal II.M. de Koningin, zooals men weet, de opening van de Cocnhaven te Amsterdam en de inwijding van de Belhlehemskcrk op het Zwanenplcin aldaar bijwonen. II.M. zal dien dag levens Haar belangstelling toonen voor dc brand weer,, die haar gouden leest viert. Zij zal, zoo meldt het „Hdbl.", aanwezig zijn bij dc demonstratie op het IJsclubtcrrcin van den strijd legen 'l vuur en 't redden van men- schcn uit brandende perceel en. Bij Kon. besluit van 22 Augustus zijn benoemd 1 bij het wapen der infanterie, met in gang van 16 September, tol generaal-ma- joor: de adjudant in buitengewonen dienst van de Koningin, de kolonel II. C. J. ter Beek, commandant van de lsle infanterie brigade (brigade grenadiers en jagers); de kolonels H. C. Forlanicr en R. B A N de Quay, re9pectevelijk commandant van de lVdc en van dc lilde divisie; bij den 6laf van het wapen, de kolonels G. W. Fris en W. S. A. A. II. M. van Rijswijk de Jon,*, respecctievelijk inspecteur van den vrijwil- ligen landstorm en inspecteur der infanterie; II. bij het wapen dier artillerie, met ingang van 1 October, lot generaal-majoor de ko lonel G. F. baron van Till, commandant van de Hde arlilleriebrigadc; is een eervol ont slag uil den militairen dienst verleend: op hun aanvrage, met ingang van 16 Septem ber, aan den adjudant in buitengewonen dienst van de Koningin, den generaal-ma joor der infanterie II. C J. ter Beek; met ingang van 1 October aan dén generaal- majoor der artillerie G. F. baron van Till. Ter vervanging van dr. Gunning als lid van den Internationalen Zendingsraad is door de commissie van advies (onze Neder- Jandsc.he Zendingsraad) benoemd ds. Joh. Rauws, Zendingsdirec.lor le Oegslgeest. De andere vertegenwoordiger van Nederland is dr C. W. Th. baron van Boelzelaer van Dub beldam, oud-Zendingsconsul. Tot secundus werd benoemd mr. J. M. J. Schepper, Zen- dingsdirector te Oegstgeest. Dr. C. P. Gunning, rector van het Am- sterdamsch Lyceum, zal zich 5 November a.s. voor den lijd van ongeveer vier maan den naar Ned-Indié begeven. Ilij zal le Me- dan als adviseur optreden voor een aldaar op te richten middelbare school, terwijl hij voorts eenige lezingen op paedogogische ge bied le Batavia hoopt te houden. Dr. Gun ning zal zijn reis tevens aan sludiedoelein- einden dienstbaar maken. De heer K. Wiersma, Rijksluinbouw- leeraar voor Zuid-Holland, heeft wegens drukke werkzaamheden in zijn ambtsgebied bedankt als directeur van den proeftuin Wcstland te Naaldwijk. Het verbod tot verzending in briefzen- dingen naar Ned.-O.-Indië van gouden en zilveren voorwerpen, edelgesteenten, juwee- len en andere kostbaarheden, is opgeheven. Naar aanleiding van zijn verzoek aan den Minister van Oorlog, om in overweging te nemen, dat het publiek in de gelegenheid gesteld zou worden, de a.s. manoeuvres van nabij gade te slaan, heeft het bestuur van de Kon. Nederl. Vereeniging ,,Ons Leger" van den Minister de mededeeling ontvangen dat het niet wel mogelijk is reeds thans en ook voor den aanvang der in September BINNENLAND. De Leidsche Raad heeft besloten tot ver« laging van den electriciteitsprijs. De in de nienwe tariefwet genoemde vrij gestelde goederen zullen niet opnienw won den belast Er zal 's Zondags niet gewerkt wordeu op de Kunstzijdefabriek te Ede. ,V BUITENLAND. De Volkenbondsvergadering te Genevë. 'j Toenemend gevaar voor de Labonr-regeé* ring in Engeland. Om de belooning der Dnitsch-nationalen, Arbeid en kapitaal in Italië. te houden grootero oefeningen der lichto brigade mededeelingen te doen, waaraan het publiek de gewensc-hte gegevens zou kunnen ontleenen. Juist bij een oefening der lichto brigade moet aan de troepencom mandanten zooveel mogelijk vrijheid van beweging worden gelaten cn moeten de be sluiten van die commandanten niet onder, invloed staan van meer aanwijzingen van buiten dan reeds nu uit een oogpunt van lei ding en verpleging noodzakelijk is. Intus- sclien zal door de zorg van den commandant van het veldleger steeds zoo vroeg mogelijk aan de vertegenwoordigers der Pers alles worden meegedeeld, wat in verband met hot ocfeningsbelang geoorloofd kan worden ge acht. Hierbij kan dan ook worden gedacht aan het geven van aanwijzingen voor (le toeschouwers. De Minister van Binnenlandsohe Zaken en Landbouw vestigd er de aandacht der ge meentebesturen op, dat het, ter bevordering van de bewaring van natuurschoon, binnen de bebouwde kommen hunner gemeenten, gowenscht is, dat zij aldaar niet overgaan tot ecnigszins belangrijke veilingen, zonder vóóraf het Staatsboschbedrijf te hebben gehoord, en brengt onder de aandacht van alle publiekrechtelijke lichamen, alsmede van vereenigingen en stichtingen van alge meen nut, dat zij van hun voornemen om hun boséchen en andere houtopstanden te vellen of te dunnen ten minste één maand vóór de dunning of velling schriftelijk ken nis moeten geven aan den directeur van hét Staatsboschbedrijf te Utrecht. Dc Minister noodigt al deze lichamen uit van allo vel lingen cn dunningen, die in het a.s. seizoen moeten plaats hebben, tijdig, liefst in ééa kennisgeving, mededeeling te doen. „Dierenbescherming", het orgaan van de Nedcrlandsclie Vereeniging tot Bescher ming van Dieren, heeft ter herdenking van het zestigjarig bestaan der vereeniging een mooi herdenkingsnummer uitgegeven. De gewone audiëntie van den Minister van Financiën zal Maandag 8 September niet plaats hebben. Eenige belastingambtena- ren uit Rotterdam, aldus „De Tel.", heb ben op den weg Sohiedam—Kethel in den vroegen morgen van Zaterdag j.I. te onge veer half vijf, een wagen aangehouden, be laden met kippenrennen, enz. Daaronder was verborgen con hoeveelheid spiritus van 93 pCt. Dc voerman, een Schiedammer, deelde mede een cn ander in Den Haag te moeten afleveren. De spiritus, ongeveer 300 liter, werd in beslag genomen en het paard cn do wagen werden verbeurd ver klaard. Rechercheurs uit Schiedam hebben daarna in Den Haag aangehouden een an deren man uit Schiedam, die in een café op den spiritus wachtte. Voorts zijn in den loop van Zaterdag en Zondag vier mannen gearresteerd, verdacht van diefstal. Als verdacht van heling zijn voorts nog aange houden ccn caféhouder, een groentenhande- laar en een derde man. Do spiritus is ver moedelijk gestolen uit dc opslagplaats van Gcbr. De Groot. Zij was verkocht voor f 900 terwijl de waarde ongeveer f 3O0O bedraagt. J>c politie heeft vermoedelijk rnct deze vangst een goeden slag geslagen. Nog meer nrrestatics worden verwacht. Bij een derge nen, die thans zijn opgesloten, is bij een gehouden huiszoeking een voorraad van S*0 liter spiritus onder den grond verborgen gevonden. In het gebouw „Bellevue" ia gistermiddag de I.R.T.A., 'de Internatio nale Radio-Tentoonstelling te Amsterdam geopend. Voor een aantal belangstellenden en deelnemers aan de tentoonstelling, spralc de heer H. S. Engers, een der directeuren der I.R.A.T.. het openingswoord.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1