SPORT. of het een overwegend bezwaar zou sijfi indien deze werd weggeruimd. Uit het antwoord blijkt dat deze paal ia geplaatst om hondenkarren op het smalle laantje te weren, met het oog op gevaar, herplaatsing zal worden overwogen. De heer J. A. Mens zou het wenschelijk vinden indien niet te dikwijls op Zaterdag middag werd vergaderd; voor meerdere raadsled-m is dit zeer lastig. De heer O. Bggink ondersteunt dezen wenseh. De Voorzitter zegt vergaderingen op Za terdagmiddag bij uitzondering te houdea, maar zal met de wenschen rekening houden. RECLAME. 6520 V VOETBAL. A.S.C.—Noad 4—4. Zooal9 de Vrijdag en de Zaterdag voorbij ging in zijn grauwe eentoonigheid, met grijze lucht, en telkens opnieuw sarrend neervallende motregen, kwam ook de Zon dag. Wij hebben in ons ellendige kikker landje, dit jaar althans, zeker de idee van „zomer" verleerd, en hoewel o. i. zeer be recht de crickellers nog dezen laatslen Augustusdag voor zich opeischten, was het ontegenzeglijk meer voetbal- dan cricket weer. De pseudo-heerschappij (helaas pseudo) van de zomersporten is ten einde, en Ko ning Voetbal komt met al zijn indringerig heid, met al zijn ruzie's, en kwe9tie's, maar ook met al zijn goede zijden, zijn plaats weer opeischen. En wij, die werkelijk blij waren, althans enkele maanden van zijn opdringerigheid verlost te zijn geweest, wij willen gaarne weer onzen aandacht aan hem wijden. September is in het land, de tijd van het „bruine monster" is opnieuw aangebroken. Moge ook Koning Voetbal eens leeren om even gedwee, als de zomer sporten dit thans doen, plaats te maken, wanneer zijn tijd gekomen i9. Nog slechts enkele weken scheiden ons van de „alleen zalig makende" competie. Wij wezen er Zaterdag op, deze weken die nen onze Leidsche clubs, nuttig te gebrui ken, om dit jaar onze goede oude sleutel stad tot meerdere voetbalglorie le brengen. Waren wij in ons blad van Zaterdag, goed be 9preken, over het officiëele aanloopje van het Leiidsche elftal tegen het Haarlomsche, ook het officieusc aanloopje A. S. C.-Noad heeft ons, wel is waar niet hoopvol, maar toch ook allerminst pessimistisch gestemd. De Leidsche rood-zwarlen kunnen niet bo gen, op den aanwinst van voetbalsterren. Dat is per saldo niet noodig; van het elftal dat wij gistermiddag aan het werk zagen, valt in de e.k weken o. i. heel wat te ma ken, mits de heeren er allen van doordron gen zijn, dat een ernstige training in de e.v. weken, en vooral de noodige „fighting spi rit" noodzakelijk is, om het in de eerste klas te kunnen bolwerken nie talleen, maar om het tot één der topplaalsen te kunnen bren gen. Zooals de rood-zwarten b.v. vóór rust speelden, was o. i. alleszins behoorlijk. In de tweede helft zakte het peil weer beden kelijk, allereerst door het feit, dat het mee- rendeel der spelers niet genoeg „Ausdauer" had, in de tweede plaals, door een zeer ern stige tactische fout, waarop wij hieronder nog speciaal do aandacht willen vestigen. Om bij het beste te beginnen; na het voor proefje bogen Haarlem, kunnen wij opnieuw volmondig getuigen, dat het duo Warnsle- ker-Josson, door zijn zomerslaap, niets aan capaciteit heeft ingeboet. Jammer helaas, liet de jonge Wamsteker in het doel een wel zeer ongunsligen indruk na. Hij had de bal len vrijwel nooit klemvast, stelde zich ver keerd op, en miste (en dit is ongetwijfeld zijn grootste fout) de „dash' 'om snel le han delen. Aarzelen en nog eens aarzelen. Zijn wij derhalve allerminst te 9preken over de presbatie's van den A. S. G.-doelman, wij dienen ook er op te wijzen, dat het publiek, en zelfs een deel der A. S. C.'ers, alle mo gelijke moeite deed, om hem van de wijs bc brengen. Wat ie denken van een elftalspe ler, die zijn „wijze" hoofd schudt, als een medespeler eens een fout maakt? Het pu bliek was meer dan onhebbelijk. Wij heb ben er vorig jaar, al eens op gewezen; het Leidsche publiek, dat in vroeger lijden den naam bad, van strikt eerlijk en gemoedelijk be zijn, is hard op weg om dien goeden naam te doen verdwijnen. Laat een ieder dit nu eens, ééns en voor al lijd gezegd zijn Ieder dient te begrijpen, dat die drie en twintig menscben binnen de krijtlijnen, voor hun eigen genoegen zwoegen en sjouwen, en geen enkele outsider heeft zich door woord of daad te mengen in het spel. Men oefene critiek uit, zooveel men wil, maar men late het spel aan de spelers en de leiding, aan den scheidsrechter over. Al dat geroep (over het gehoon zullen wij maar zwijgen, dat is eenvoudig onhebbelijk) dient tot niets. Na dit intermezzo, thans de half-linie. Vreeken is al weer een jaar ouder geworden, en toch zien wij hem nog steeds met genoegen aan het werk. Roem. de tacticus, Brouwer, de zwoeger, zooals dit drietal gister voor rust speelde, vooral in combinatie met de ach be r- hoede, welnu wij gelooven dat het wel zal lukken. Men lotte echer vooral op het aan geven, en moer nog op het openen van het spel. W gspraken hierboven over een groote tactische fout, en dezo is juist het openen. Wanneer een bal naar links gaat, aan dien kar.t een ophooping van spelers ontstaat, dan is liet logisch, dat de eenige weg tot succes is, den bal zoo gauw mogelijk naar rechts te plaatsen. Gistermiddag ging, vooral na rus' ging het leer strijk en zet weer naar dat zelfde hoopje speler?, dat hem net met moeito was kwijt geraakt. Het binnentrio jan de voorhoede, en de half-linie toonden ra dit opzicht heel weinig kjjk erop te hebben. Alleen Wamsteker en Josson en eeo enkele maaf Roem, bleken te begrijpen, dat het niet aanging, om Meijer en Janssen ongedekt te laten staan, terwijl er links geen doorkomen aan was. De voorhoede van A. S. C. is en blijft het zwakke punt, en toch lukte het gisteren vrijwel. Blom en De Ruijter kunnen (afgezien, wat de laatste betreft, onze opmerking over het openen van het spel) op een goeden wedstrijd terug zien. Ook Stephanus deed geen onverdien stelijk werk, en vóór rust was de combinatie BlomStephanus vrij productief. Me$er de buteerde niet slecht. Hij scheen echter tel kens te vergeten, dat hij ook nog een rech- ter-buurman had. Met eenige routine, lgkt hg ons een bruikbaar speler. Bg Janssen bleek ODgeoefendheid een zeer groote factor. Evenals verleden jaar, kwam ook nu weer uit zgn gemis aan snelheid van handelen. Na rast werd ht) evenwel genegeerd, en verknoeide hg wellicht juist daardoor een paar goede kansen. Naast die slechte dingen, deed hg ook wel wat goeds, en vooral zgn doorzetten is een niet te onderschatten voor deel. Na hetgeen wij gistermiddag zagen, zouden wg A. S. C. in ernstige overweging geven, het met dit elftal eens een paar weken aan te zien. Wanneer men geen voetbalsterren van de eerste grootte krijgt, heeft veranderen o. i. geen nut, omdat wg meenen, dat er van dit elftal bg een ernstige training in de e.v. weken, en vooral bjj een veelvuldig samen oefenen, wel iets te maken is, vóór den aanvang der competitie. Na deze wat lang uitgevallen beschouwing nog een kort overzicht van den wedstrijd (in deze weken doen o. L de wedstrijden er minder toe, en meenen w$ beter te doen, wat uitgebreider onze meening over spel en spelers te zeggen). A. S. O. heeft in den aanvang het beste deel van het spel. Telkens opnieuw gaat Blom er van door, en een serie corners, die alle zonder resultaat blgven, krijgt de Noad-achterhoede, waarin Van Tilburg uit stekend werk leverde, te verwerken. Uit een voorzet van Blom, geeft Meger met een nauwkeurigen kopbal A. S. C. de lei ding (1—0). Het spel van de Tilburgsche voorhoede, maakt op ons geen erg groot- schen indruk. Over het algemeen doet het spel der Zuiderlingen zeer sterk aan „kick and rush" denken en slechts enkele spelers zooals linkshalf en linksbinnen, leveren in dividueel goed spel. Toch heeft Noad succes, wanneer Wamsteker een schot van Gieleus laat glippen, en de bal in het net rolt (11). Voor rust heeft A S. C. dan vrgwel het spel geheel in handen, en de Rugter maakt uit een voorzet van Janssen met een goed schot het tweede A S. C.-doelpunt (21). De tweede helft is nog geen minuut oud, als de Rugter dien stand op 31 brengt. Het spelpeil zakt daarna aanmerkelijk. De A. S. C.-voorhoede begint er lustig op los te pingelen, zonder eenig succes, zoodat de druk op de achterhoede steeds grooter wordt. Wamsteker Jr. geeft dan, door te lang wachten met uitloopen en door verkeerd opstellen, twee doelpunten cadeau. Beide doelpunten kwamen van den voet van Fauwels (33). Noad is nu in de meerder heid en Hermans brengt, na een nieuwe fout van Wamsteker Jr., den stand op 34. Janssen zorgt na stevig doorzetten en na...« „hands (of was het onwillekeurig?) voor den gelijkmaker. Aan beide zijden worden nog wat kansen verknoeid, 8n dan blaast de heer Sges, die zrjtn niet moeilijke taak, op een lofwaardig gemoedelgke wgze ver vulde, inrukken. Het stedentornooi te Haailem. Terwijl Rotterdam Zaterdag met 10 heeft gewonnen van Den Haag, won zij gij teren na loling den eindstrijd tegen Haar lem. De uilslag was 11. SpartaNed. Corinthians 4I. Gisteren hebben de Nederlandsche Co rinthians te Rotterdam tegen Sparla ge speeld. Het resultaat was 44. Sparta probeerde een nieuwe opstelling, die als geheel wel voldaan heeft. Steeman, die eenige seizoenen voor het Nijmeegsgche Quick uitkwam, speelde weer op de links half plaals en zal dit naar alle waarschijn lijkheid het komende seizoen blijven doen. „Wassenaar III—Raceël HL Gisteren speelde Raceël III onder regen buien een revanche-wedstrijd tegen „Was senaar" III welken Raceël verloor met 31. Den vorigen keer verloor zij met 30. Was senaar was voor de rust in de meerderheid en wist de stand tot 30 op te voeren. Na rust waren de partijen even sterk en vijf minuten voor het einde maakte de Raceël een tegenpunt. Landenwedstrijden. Berlijn: DuitschlandZweden 14. Traag: Tsjecho-SlowakijeRoemenië 41 Boedapest: HongarijePolen 30. Landelijke Bond van Voetbalscheidsrechters in Nederland. De Landelijke Bond van Voetbalscheids rechters heeft Zaterdag zijn algemeene jaar vergadering gehouden in hotel Terminus te Utrecht, onder voorzitterschap van den heer J. Förster uit den Haag. Aanwezig waren afgevaardigden van de afdeelingen Utrecht, den Haag, het Oosten, Dordrecht en Amster dam. Het jaarverslag van den secretaris werd onder grooten dank van den Ilaag en voor zitter goedgekeurd. Er bleek uit, dat de Bond 143 N.B.V.-leden telt, verspreid over het ge- heele land. Vele klachten en opmerkingen over wantoestanden werden gedurende het afgeloopen hondsjaar met den Nederl. Voet balbond behandeldop diverse plaatsen wer den lezingen gehouden. De heer Repelius gaf een overzicht van de in het afgeloopen hondsjaar met den N.V.B. gevoerde correspondentie. De voorzitter wijst er op, dat de verhouding in den bond goed is, hij is door den N. V. B. erkend, doch thans is hij nog lang niet waar hij moet zijn. Er moet meer saamhoorigheidsgevoel komen. De onderlinge verslandhouding tusschen de scheidsrechters is volgens spr. oorzaak, dat de scheidsrechters nog niet die plaat9 inne men, waarop zij recht hebben. Broeksmit, afd. Amsterdam, zou gaarne zien, dat het Bondsbesluur meer de groote lijnen in de scheidsrechtersbeweging volgde. De voorzitter deelt hierop mede, dat het be stuur ten deze steeds diligent is. De finan- cieele toestand is oorzaak, dat niet meerdere actie kan worden gevoerd. De heer Bos zal van de afdeelingen gaarne mededeelingen enz. ontvangen, de bond bestaat pas één jaar; hiermede moet men rekening houden. Het voorstel van het bestuur, om de toetre ding mogelijk te maken van de plaatselijke en gewestelijke voetbalscheidsrechters, wordt aangenomen met 10 tegen 7 stemmen. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen tot secr.-penningmeester de seer. J. W. Re pelius, en tot commissaris de heeren J. P. G. du Crocq en Ietswaard. Het bondsbesluur werd opgedragen een commissie te benoemen ter bestudeering van het scheidsrechtersvraagstuk in Nederland. Op voorstel van het bestuur werd met al gemeene stemmen besloten den heer H. S. Boekman te royeeren wegens het handelen in strijd met het bondsbelang. ATHLETIEK. „Haarlem" wint den P. H.-beker. Te Arnhem is gisteren het tweede gedeel te gehouden van de wedstrijden om den Prins-Hendrikbeker. Het veld was zeer slecht, zoodat Broos, Van den Berghe en Menso, in de finales resp. van de 100 en 800 M. weigerden te tarten. Ziehier de uitslagen: 100 meter hardloopen: 1. F. Lamp (Haar lem). De overige finales zijn niet gestart. 800 meter hardloopen: 1. W. V. Bolton (A. V. 1923) 2.9.2 2 H. Rotteveel (Holland) 2.10.7; 3. J. Komen (A. V. 1923), 2.13.2; 4. H. de Mik, (Trekvogels). 6000 meter hardloopen1. P. J. Dullaard Holland, R'dam), 16.41.4; 2. P. de Boer, (Trekvogels), 16.55.4; 3. F. O. du Hen (Her cules, Dordrecht), 17.11.2; 4. Brons (U.DI.. Arnhem), 17.27. 1500 meter snelwandelen: 1. H. Keemink, (V. en L.) 0.34.1; 2. P. H. van Doesburg, (BI. Wit) 7.22.4; 3. J. W. Dabrock (A. V. 1923); 4. J. Komen (A.V. 1923). Hoogspringen met aanloop1. W. R. v. d. Kuip (BI. Wit), 1.60 M.2. S. van Duyn (Haarlem), 1.55 M.3. J. Selman (A.V. 1923), 1.50 M.4. C. Weber (A.V. 1923), I.50 M., (na overspringen). Polstok-hoogspringen: 1. P. v. d. Klin kenberg (Haarlem) 3.30 M.2. A. N. Hart man, (Haarlem), 3.10 M,3. S. van Duyn, (Haarlem), 3. M.4. H. A. van Keiler (A.V. 1923), 2.70 M. Kogelstooten1. J. Selman (A. V. 1923), 11.101,4 M.2. H. Kamerbeek (P. S. V. 10.85 M.3. G. Evsker (Haarlem), 10.84 M. 4. H. Bruining, (Haarlem), 10.09 M Discuswerpen: 1. H G. Bakker (BI. Wit) 33.75 M.2. G. Eysker, (Haarlem), 33.42 M. 4. J. Selman (A. V. 1923), 28.68 M. 4 X 100 M. estafette: (niet geldig voor den beker), 1. A.V. 1923 I, 48.4; 2. H.A.V. Haarlem, 48.Ö; 3. A.V. 1923 II, 49.2. Behaalde punten: 1. H A.V., Haarlem, 36 punten; 2. A. V. 1923, 28 pnt.3. V. en L 25 pnt.4. A.V. Blauw Wit, 18 pnt. DuitschlandZwitserland. De gisteren te Düsseldorf gehouden wed strijd DuitschlandZwitserland ia door Duitschland met 80 tegen 58 punten gewon nen. Er waren 8000 toeschouwers. SLINGERBAL. Wilskracht en Genie I— Excelsior II 50. Toen we gistermorgen op het veld aan kwamen om den laatsteu competitiewed strijd bij te wonen, dachten we te vergeefs te komen, maar het bestuur deelde ons mede, dat indien het weer niet slechter werd, de wedstrijd door zou gaan. Even later stelden beide ploegen zich op onder leiding van den heer Bakker. Wilskracht was volledig, terwijl Excelsior slechts met vier man verscheen, en een invaller niet aanwezig bleek te zijn. Wilskracht won den toss en verkoos met den wind mee to spe len. Al heel spoedig is Wilskracht in de meerderheid en dringt Excelsior achteruit. Na zeven minuten spelen wordt de eerste goal gemaakt. Excelsior Iaat zich evenwel niet ontmoedigen en weet door eenige ma len keurig achtereen te vangen, den druk te weerstaan. Plotseling werpt een der spe lers van Wilskracht den bal over de hoof den der tegenpartij, wat kort daarop het tweede doelpunt ten gjevolge heeft. Wils kracht weet van geen opgeven en mede door zwakke oogenblikken van Excelsior, kan zij hier nog drie doelpunten aan toe voegen. Na de wisseling blijken de ploegen te gen elkad-r opgewassen. Geen der partijen slaagt er in te doelpunten. Beide ploegen kunnen op een goeden wedstrijd terugzien. Excelsior verdient alle hulde voor zijn taai volhouden, vooral ge durende de tweede helft. Na afloop verzamelen alle aanwezigen zich voor het clubhuis en sprak namens het bestuur (waarbij we dezen keer tot ons ge noegen ook eens de secretaresse aantrof fen) de voorzitter de heer J. J. Herweijer de aanwezigen toe. Het verheugde hem dat de competitie zoo goed geslaagd was en hij hoopte dat er het volgend jaar met nog meer animo zal deelgenomen worden aan de slingerbalcompetitie en dat de Athletiek nog intensiever zal beoefend worden, waar van het nut zoo duidelijk is gebleken. Spre ker betreurde het dat de dames-gm. ver. „Concordia" geen deel heeft genomen aan de uitgeschreven competitie Grensbal, waardoor deze niet kon plaats hebben en hij verwachtte, dat zij het volgend jaar daaraan zal deelnemen. (Wat wij van deze krachtige vereeniging, waarvan de leider bovendien mede bestuurslid van den L. A. K. is, niet andere kunnen verwachten). Daarna reikte de voorzitter aan den Donar- aanvoerder Koopmans den wisselprijs, een zilveren lauwerkrans uit, benevens een me daille. De tweede en derde prijs werden respectievelijk behaald door Wilskracht en Excelsior. Namens de vereenigingen dank. te de heer Galjaard met eenige welgeko zen woorden het bestuur en de T. O. voor haar bemoeiingen in deze. Direct daarna klikte de camera en keerden de aanwezigen langs de schier onbegaanbare Ajaxlaan huiswaarts De eindstand luidt aldus: gesp. gew. gel. verl. V. t. pnt. Donar 4 4 0 0 21 2 3 Wilskr. en G. II 4 3 0 1 9 4 0 Excelsior I 4 2 0 2 15 10 4 Wilskr. en G, I 4 1 0 3 5 10 2 Excelsior II 4 0 0 4 21 0 LAWN-TENNIS. HollandDuitschland. (De stand is 35). Verleden Zaterdag kon er wegens den he- vigen regen niet worden gespeeld. De banen stonden geheel en al blank. De wedstrijdlei- leiding dacht er over om Zondag maar een eind aan het tornooi te maken, maar toen bleek, dat de spelers ook Maandag aanwe zig konden zijn, heeft men er dezen dag maar bij genomen. Gisteren, Zondag, scheen het weer in den morgen veel le beloven, maar het werd later weer mis. Gelukkig werd het in den middag weer droog, zoodat er toch nog een 6-tal partijen konden wor den gespeeld. In het geheel heeft Duitsch land van de 8 partijen er 5 gewonnen, of schoon er kans beslaat dat wegens een ver andering in het programma de Vrijdag ge speelde wedstrijd mevr. FriedlebenMej. Canters niet zal meetellen; maar elk oogen- blik schijnt er weer een andere opvatting te overheerschen. Van de Heeren enkelspelen won Holland er twee, die tusschen Van LennepRahe en Van der FeenKleinschroth. Van Lennep was bijzonder op dreef. Zijn tegenstander kon geen enkele set winnen, wat niet wegneemt, dat Rahe zich duchtig weerde. Met 86 64 62 eindigde de partij voor Holland. Een zeer langdurige strijd was die tus schen Van der Feen en Kleinschroth. Niet minder dan 5 sets werden gespeeld en het scheelde telkens maar een haar. Met 64 67 80 46 86 bleef Holland de meer dere. Mej. K. Bouman kon het helaas niet win nen van Mevr. Friedleben, de zeer gerouti neerde Duitsche speelster. In de eerste 9et kreeg mej. Bouman geen enkele kans, maar in de tweede en derde set keerde de kans. De tweede set wist zij zelfs te winnen met 64, maar de laatste set verloor zij, hoewel eer vol, met 46. Ook het andere heeren enkelspel, dat tus schen Timmer en Froitzheinz, verloor Hol land, hoewel met eere. Timmer leek ons Vrijdag bijzonder goed op dreef, maar Froitz- heim spande thans zijn uiterste krachten in om de overwinning te behalen. Hij won met 4—6, 8—6, 6—2, 6—4. De twee dames enkelspelen won Duitsch land. Mcvt. Neppach had met Mej. Canlere niet veel moeite. Zij wist haar met 64 60 be trekkelijk gemakkelijk te slaan. Het andere dames enkelspel tusschen mej. Bouman en mevr. Friedleben was zeer in teressant. Hoewel mej. Bouman in do eerste set met 60 werd geslagen, keerde de kans volkomen in de tweede set, die mej. Bouman haalde met 64. Dit gaf hoop voor de vol gende set, maar nu werd het juist anders om met 64 eindigde de partij in het voor deel van Duitschland. Het gemengd dubbelspel Mevr. Friedleben- Rahe en mevr. StroinlcBryan viel ook uit ln het voordeel van Duitschland. Met 75, 46, 86 bleef het de meerdere. De uit slag toont wel, dat het een spannende partij was. Heden, Maandag, wordt de strijd voort gezet. DuitschlandHolland. Het staat reeds vast, dat het volgend jaar de wedstrijd Duitschland-Holland in Keulen zal worden gehouden, en dan niet in Aug. WATERPOLO. De Leidsche Zwemclnh kampioen 2e klasse. Voor het 2e klasse kampioenschap was gisteren in Amersfoort vastgesteld de wed strijd Zwarte Water I (kamp. 2e kl. Oost)— L. Z. O. I (kampioen 2e kl. West). Het Zwarte Water zond bericht, dat zij niet kon opkomen, waardoor L.Z.O. I de wedstrijd reglementair won en nu kampioen is van de geheelc tweede klasse. Thans volgen dus de promotie-wedstrijden 1 ZWEMMEN. Leidenaars te Heemstede. Op de wedstrijden van de Heemsteed- sche Zwem- en Polo-club, gisteren gohoa- den, wonnen op de 100 M. vr. sl. baan de L. Z. C.'ers J. Segaar en J. Buys resp. den 2en prijs in 1 min. 17 see. en den 3e pr. in 1 min. 17 2/5 sec. Eerst aankomende in dit nummer was G. Dekker (Nept. Z.) in 1 m. 14 sec. ZEILEN. De wedstrijden van de „Koninklijke". De uilslagen van Zaterdag waren: Start' op het Buiten-IJ. Marinesloepen: 1. van Speyck, 1 u. 47 min. 6 sec.; 2. de ma rinekazerne W. O. in 1 uur 48 min. 2 sec.; 3. Gelderland in 1 uur 48 min. 5 sec. 12 voetjollen. 1. Marietje van W. de Vries Lentsch in 1 uur 10 min. 46 sec.; 2. Snapje van A. J. H. Dokkum, in 1 uur 1 rain. 1 sec.; 3. Eggy, van J. Sarlet in 1 uur 1 min. 3 sec. 4. Anneke II, van G. F. Bolre, in 1 uur 11 min. 44 sec. Zesmeterklasse: 1. Hollands Hope, van de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging, in 2 uur 21 min. 11 sec.; 2. Ciss van het syndicaat Ciss, in 2 uur 21 min. 41 sec.; 3. Willem Six, van syndicaat W. Six, in 2 uur 22 min. 9 s. Regenboogklasse: 1. De Brasem, van Os car Nathan, in 2 uur 40 min. 42 sec.2. Win dekind van Dirk Oppenhuizen, in 2 uur 42 min. 20 sec.; 3. Riekje van dr. A. de Oude, in 2 uur 44 min. 82 sec. Zes en een halfmeter klasse: 1. Oranje, van gyndicaat Oranje, in 2 uur 10 min. 85 9ec. Voor deze klasse waren slechts twee deelnemers; de andere deelnemer, de Oranje II, verloor zijn roer. Scheldejollen: 1. Willy, van W. de Vries Lentsch, in 2 uur 24 min. 59 sec.; 2. de Goctzee, van J. Loeff, in 2 uur 25 min. 66 s. Vrijbuitersklasse: 1. Kaper, van jhr. P. Bosch van Drakesteyn, in 1 uur 58 min. 82 »ec.; 2. Lumey, van W- Beekhui» ln 2 uur 36 sec.; 3. Jan Haring van J. Munnug Schmidt, in 2 uur 1 min. 18 sec. Start op de Zuiderzee. Uandicapklasso B en 8 M. klasse: 1. Zonnetje II, van Doedes en Van Hoolwerff, in 2 uur 3 min. 17 sec.f 2. Ilse, van M. Rozelaar, in 2 uur 4 min. 8-1 sec. Handicapklasse C: 1. Noordster, van O, Dolksen, in 2 uur 8 min. 47 sec.; 2. Inge* borg, van A. H. Verkade, in 2 uur 17 min, 58 sec. Handicapklasse D: 1. van G. A. v. d, Bergh in 2 uur 18 min. 30 sec.2. Sprang, van A. Huber, in 2 uur 23 min. 29 sec. 45 M. kruiserklasse: 1. Kemphaan, van H. J. Pluygers, in 2 uur 23 min. 55 sec.; 2, Walta, van P. Bos, in 2 uur 24 min. 4 sec.f 3. Loes„ van P. Molenaar, in 2 uur 25 min, 22 sec. Regelmatigheidswedstrijd voor kleine motorbooten (open): 1. In tempore suo II, van A. A. Boon Jr. Gisteren werden de volgende resultaten bereikt: *45 vierk. M.-kruiserklasse: 1. Coppelslock. van C. D. Schuddeboom, Zaandam, in 2.31.41; 2. Walta, van P. Bon Cz. Zaandam, in 2.33.8; 3. Violet, van W, Jochems, in 2.34.23. In de acht meter-klasse behaalde evenals Zaterdag de Antwerpia V, van H. Carlier, Antwerpen, als eenigste deelnemer, den prijs in 2.9.15. Handicap-klasse B: 1. Stella, van A. Ver* schure en dr. Nuijens in 2.13.40. 2. Zonnetij, van ir. J. G. van Hoolwerff en L. Doedes in 2.26.15. Handicap-klasse C.: 1. Noordster, van C, Doeksen, in 2.16.13; 2. Wilhelmina, van J, H M. Lefebure, in 2.22.34. Handicap-klasse D.: 1. Scyth van K. J, Slaverraan, in 2.27.22; 2. Spray, van A. Hu* ber, in 2.28.39. Ronde jachten klasse O.A.: 1. Wulp, van L. M. A. Hoffman, in 2.49.58; 2. Holland, van G. Diederik Azn., in 2.65.5. Ronde jachten O.B.: 1. Friso, van J. A, van Beeck Calkoen, in 3.38.22. Zaterdag werden de plaatsen in de beidei hierboven genoemde klassen als volgt bezets Klasse O.A.: 1. Holland, van C. Diederik Arn., in 2.32.38; 2. Wulp, van L. M. A. Hoff* man, in 2.37.50. Klasse O.B.: 1. Friso, van J. A. v. Beeck Calkoen, in 3.29.16. Op het Buiten-IJ. Marinesloepen voor offl* eieren: 1. Gelderland, in 3.0.61; 2. Schor* pioen, in 3.10 59. 12-voets jollen: De prijswinners van Za terdag wisten zich Zondag ook weder alt zoodanig te handhaven, alleen met een kleine wijziging in de aankomst. Snapje, van A. J. H. Dokkum, wist zich in 1.41.27 als eerste te plaatsen; 2. Marietje, van W. de Vries Lentsch, in 1.45.24; 3. Anneke, van G. F. Bohré, in 1.45.58; 4. Beatrijs I, van C. H. Nin, in 1.48.42 6. Peggy van J. Sar* let, in 1.49.18. Zes meter klasse: Bij den start ligt de Gist gestuurd door Leon Huybrechts, het be9t en weet als eerste den start door le gaan met vlak daar achter de Willem Six. De Hollands Hope, die het laatst door den start gaat, loopt direct flink uit en is na een halfuur zeilen behoorlijk op de anderen ge* vorderd. Sturman Carp van de Wil lem Six heeft er alles op gezet om dezen 2en dag als eerste aan te komen, wat hem ten slotte Is gelukt in 2.48.19, gevolgd door da Holland's Hope, die de baan gezeild heeft in 2.49.22; 3. Ciss, van Syndicaat Cis9, in 2.51.33. Regenboog-klasse: 1. Holland, van Syndi* caat Holland in 3.25.35; 2. Riekje, van dr, A. de Oude in 3.28.30; 3. Brasem, van Oscar Nathan, in 3.30.40. 6.5 meter klasse: 1. Oranje II, van P. A< Wernink Sr., te Leiden in 3.18.23. Scheldejollen: 1. Willy, van W. de Vriea Lentsch, in 3.46.38; 2. Skiddoe, van C. Huis ken, in 4.4 47. Vrijbuiter-klasse: 1. Paul Jones, van A. J, Markx Jr., in 3.20.56; 2. Dirk Duyvel, van W. de Vries Lentsch in 3.44.29; 3. Lumey, van W. Beekhuis in 3.45.31. In de race voor motorbooten om den Gould- beker, werd eerste de Shamrock II, van F. J» v. d. Kolk, die deze beker nu 3 jaar achter* een heeft gewonnen, waardoor deze wissel* prijs thans in eigendom is overgegaan aan den heer v. d. Kolk. MOTORSPORT. Een anto-renbaan te Noordwijk. Naar wij vernemen is in één dezer dagen te Noordwijk gehouden vergadering besloten aldaar een auto-renbaan le bouwen. De ten reinen zijn reeds aangekocht. WIELRENNEN. Moeskops wint van Spencer. Onze landgenoot Moeskops is reeds voor dt tweede maal tegen Arthur Spencer nitge* komen te New-York. Hij won thans beid* manches op overtuigende wijze. Leidsche Ren- en Toeristver. „Vios". Gisteren werd do ccrsto 20 K.M, wed-» strijd verreden, door de Leidsche ren- efl toeristenvereeniging „Vios" om den „Bav»* ria"-beker. De uitslag wasl. L Mooten. 2. J. M. Luk. .3 W. Mooten. 4. J. Marree. 5. A. Fosseur (met bandenpech). 0. S. Laurier. 7. I. Boon. Voor dezen wedstrijd was veel belanin stelling. Een dame bracht een bloemenhulde aan den eerstbinnenkomende en met eeni ge hartelijke woorden sprak zij dezen ren* ner toe voor zijn prestatie, waarna men ge* zamelijk naar het clublokaal Bavaria" vertrok, waar de prijzen werden uitgereikt., De eerst binnenkomende had nog als toeh 8lagprijs in ontvangst te nemen een ver zilverde bronzen medaille, en de heer A* Fas8eur den troostprijs een verzilverde bronzen plaquette omdat hij op het nummeï binnenkwam, aangegeven in een gesloteal envelop. De wedstrijd mag goedgeslaagd heeten. Van de Rijswijksche haan. Gistermiddag werden de wedstrijden of, de Rijswijksche baan wegen® den regen af* gelast. Deze zullen nu hedenmiddag omBtt, plaats yinden.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 7