No. 19779. MAANDAG 1 SEPTEMBER Anno 1924 Officiseie Ketmfrrcevimm STADSNIEUWS." Het voornaamste nieuws van herten. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags B0 Cis., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventucele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden 'ƒ,2.85, per week' Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week" Franco per post 2.35 4" portokosten. 0.18. „0.18, Olt nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVEEKOOP. Aan den gemeentelijken viscliwinkel Viscbmarkl 18, tel. 1225, is Woensdag ver krijgbaar SC1IELVISOH a f 0.16—10.25, SCHOL a 10.15—(0.32 per pond en Nieuwe HARING a f O.OS por stuk. N. C. De GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden 1 September 1921. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter aigemeenc kennis, dat door A. van Vliet, wed. van J. Voermans, te Leiden een verzoek is ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in bet perceel Haarlemmerstraat No. 210. N. C DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRÏJEN, Secretaris. Leiden, 1 September 1921. Bet zilveren leest van den beer C. Eovenkerk. Gisteren was liet juist 50 jaar geleden, dal de heer C. Bovenkerk, thans ondercomman dant van bet Koninklijk Militair Invaliden huis aan den Hooge Rijndijk alhier, als vrij williger bij liel Ncderlandsche leger in dicnsl irad. liij diende in verschillende rangen lot 16 Juli 1912, toen hij als adjudanl-onderolii- cicr hel leger met pensioen verliet, nadat hem reeds den lsten Mei van dal jaar door den Minisler van Oorlog was vergund de betrekking van onder-commandant aan ons Invalidenhuis te aanvaarden, waartoe bij uit een aanlal van 53 sollicitanten was benoemd. Nadat de jubilaris deze betrekking ruim 12 jaar heelt vervuld kan met geruslheid wor den geconstateerd, dat deze benoeming een zeer gelukkige is geweest. De lieer Bovenkerk heeft in atie opzichten geloond de rechte man op de rechle plaals le zijn. Zoowel het be stuur van het Huis als zijn bewoners waar- deeren het werk van den onder-commandant, die leven9 de rechterhand van den comman dant kan worden genoemd, zeer. Dat het op de herdenking, die mei liet oog op den Zon dag vandaag werd gevierd, niet aan belang- steling zou ontbreken, lag voor do hand. Hedenmorgen wapperden, mede met het oog op den verjaardag van H. M. de Konin gin, al vroeg de vlaggen van liet Huis en bloemen werden aangedragen ter eere van den jubilaris die le elf uur in de versierde recreatiezaal door den Raad van Administra tie en den commandant werd ontvangen, in tegenwoordigheid van al de invaliden. Daar werd de lieer Bovenkerk allereerst op recht hartelijke wijze toegesproken door den voorzitter van den Raad van Administratie jhr. A. J. B. Six-, die aan den langen en mooien staat van dienst van den lieer Boven kerk herinnerde en hem namens den Raad van harle geluk wenschle. De commandant, luik-kolonel J. II. van Wavcren, sluit zich bij de woorden van jhr Six aan en sprak mede uit eigen ervaring met lot over de verdiensten van den onder- commandant en bood hem een gouden hor logeketting als herinnering aan dezen dag aan. Bij een vorige feestelijke gelegenheid was den heer B. als blijk van waardeering een gouden horloge aangeboden. Hierbij pasle een ketting en de heer Van Waveren sprak den wensch uil, dat hel zijn irouwen mede helper mocht gegeven worden heide geschen ken nog vele jaren in gezondheid le mogen dragen. De adj.-onderoilicier Dekkers bood daarna den jubilaris namens het verdere personeel een zilveren couvert aan. De heer Bovenkerk dankte allen, in de eerste plaals jhr. Six en den commandant, voor de huldiging en voor de mooie geschen ken, die de hartelijke gcJukwensclien verge zelden Hierna liel de muziek van het Stedelijk Muziekkorps zich hooren en werd de ecre- wijn aangeboden, terwijl tevens verver- schingen werden rondgediend. De jubileerende ondercommandant sprak vervolgens nog do bemanning van het Huis toe. Hij deed daarbij uitkomen hoe de mili taire stand voor hem goed was geweest en hoe hij daarin een behoorlijk bestaansmid del heelt gevonden. Al hebt gij geen 50-jari- gen dienst achter u, gij hebt loch ook wel ervaren, dat iemand, die zijn militaire plich ten behoorlijk vervult, wordt gewaardeerd en oen onbekommOTden ouden dag mag te gemoet gaan. In den tegenwoordigen lijd wordt in som mige kringen de militair niet meer gewaar deerd in die male als naar spr.'s oordeel hem toekomt en daarom wekte hij de aan wezigen op door hun leven en wandel de eer van dien stand op te houden. Ilij verzocht allen op de militairen te drinken en mei hun een drieWert: Leve de militaire sland, hoeral aan te heften, waar aan door allen gevolg werd gegeven, •De muziek speelde daarop het „Wien JNeerlandsch bloed", dat staande werd aan- ffJioord. Nadat de commandant nog had meege deeld dal den verpleegden heden een fecst- maallijd wachtte, sloot hij de feestelijke bij eenkomst. Twee muzikanten geridderd. Aan twee muzikanten van het Stedelijk Muziekkorps, de heeren Bik en Van Duu- ron, nel de Koninklijke onderscheiding ten deel to worden begiftigd met de zilveren draagmedaiile van Oranje-Nassau, resp. voor hun 50- en 55-jarigen dienst als muzi kant van het korps. De uitreiking van deze onderscheidingen had hedenvoormiddag plaats in het Ko ninklijk Militair Invalidenhuis in tegenwoor digheid van het gcheelo korps. Het bestuur der Vereenigrng tot instand houding van het Leidsch Muziekkorps, vroeger muziekkorps der d.d. Schutterij, was vertegenwoordigd door den voorzitter, den heer J. A. van Hamel, den secretaris den heer J. H. van Waveren en de hoeren prol. dr. B. D. Eerdmans en J. F. X. San ders, terwijl de beschermheer jhr. mr. dr. N. O. de Gijselaar de plechtigheid mede bijwoonde. Ook de inwonenden van het In validenhuis waren aanwezig. De heeren Bik en Van Duuren waren met hun cchtgenooten aanwezig en ontvin gen het onderscheidingsteeken, dat zeer door hun werd gewaardeerd, uit handen van den heer Van Waveren, nadat de heer Van Hamel hen op hartelijk© wijze had toegesproken en aan hun langen en eervol- ten dienst had herinnerd. Hij verzocht den respcctieven cchtgenoo ten de i .edaiile haren mannen op de borst te willen spelden waaraan dezen natuurlijk gaarne voldeden. De geridderden waren zeer met hun on derscheiding ingenomen en dankten daar voor hartelijk. Men bleef nog eenigen tijd gezellig bij een, waarna een kiekje werd genomen. De Dahlia- en Fruittentoonstelling in do Stadszaal. De Dahlia- en Fruittentoonstelling, die van 18 tot 21 September a.s. in de Stads zaal gehouden zal worden, belooft alleu ie overtreffen, wat tol heden op dit gebied hier ter stede te zien was. De ruimte, die werd aangevraagd, is zoo grool, dal het heehvat hoofdbreken zal kos ten, om alles behoorlijk te plaatsen. Het zal dan eek een ongekende bloemenpracht wor den. Het aanlal beschikbaar gestelde prijzen is zeer groot. De regelingscommissie heeft ge meend aan enkele eereprijzen geheel bijzon dere beslemmingen ie moeten geven. Boven dc beschikbare prijzen zullen dus worden uitgeloofd: de zilveren medaille van H. M. de Koningin voor die groep, waarin op waardevolle wijze verwerkt zijn een flink aantal Dahlia-verscheidenheden, die het cer tificaat der Ncd. Dahlia-Vereeniging ver wierven. De zilveren medaille van H. lil. de Koningin-Moeder voor hel bloemwerk, waar in op de sierlijkste wijze gebruik is gemaakt van eenige Dahlia-verscheidenheden, welke het certificaat van de Ned. Dahlia-Vereeni ging hebben behaald; de zilveren medaille van Z. K. II. den Trins der Nederlanden voor de groep fruit, die het meest decoratief is opgesteld; de medaille van den burge meester van Leiden voor hem, die de Dahlia, aan welke bij hel plebisciet door de dames- bezoeksters te houden, het grootste aantal slemmen werd toegekend, in den handel heeft gebracht, de Alfourlit-medaille voor de groep, waarin op de fraaiste wijze het meest gebruik is gemaakt van klein- en grootbloemige Cactus-dahlia's, de plaquette van de Yereeniging voor Vreemdelingen verkeer voor de waardevolste inzending dahlia's van den verst atwonenden inzen der; de medaille van het „Leidsch Dag blad" voor de beste Leidsche inzending fruit. De entree-prijzen werden zoodanig be paald, dat een bezoek aan deze tentoon stelling voor niemand een bezwaar behoeft te zijn. Door de firma J. G. Ballego, alhier, werd voor den 500stcn bezoeker een pak ket fraaie Dahlia's Ier beschikking gesleld, door de firma W. Topsvoorl, te Aalsmeer, en zelfde pakket voor den lOOOslen bezoe ker, terwijl den 10.000 bezoeker een fraaie verrassing zal worden aangeboden. Zij, die de drie eerste dagen de tentoon stelling bezoeken, zullen op verloon van hun foegangsbiljet ook den Dahliaproefiuin kun nen bezichtigen, die gelegen Is op de bui tenplaats „Zuiderzicht", aan den Zoeler- woudsche-Singel. Fropaganda-feestavond Leidsche Geitenfok- vereeniging. Bovengenoemde Vereeniging 'hield Zater dagavond een goed bezochten feestavond. De Voorzitter, do heer H, W, van Zijp, opende deze bijeenkomst met een woord van dank aan allen, die, op welke wijze dan ook, hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen avond. Ben woord van extra- dank wiide spr. hier echter brengen aan den lieer JV. D. Beitjes, inspecteur der Die renbescherming, en aan diens ijverige mede werkster, mej. Van der Lelie, Spr. zeide, dat een fiasco, geleden bij de in Juni gehouden tentoonstelling, den secretaris, den heer Van der Mo'olen, het plan had doen opvatten en dezen avond te organiseeren, In het slot spoorde spr, de aanwezigen aan om tot do nateur der Vereeniging toe te treden. Na het openingswoord weiden door den heer Bei tjes eenige zeer verdienstelijk gezongen lied jes ten gchoore gebracht, daarbij op uitmun tende wijze begeleid door den pianist Nol- les. Thans was het woord aan den heer Roest, uit Overveen, die op dezen avond een lezing over de geit zou houden, met licht beelden. Spr. bracht hier in hoofdzaak het nut der geit naar voren, als huisdier in de eerste plaats, maar tevens toonde spr. door cijfers aan, dat hel houden van geiten ook financieel voordeel oplevert. Na eenige aardige duetten, voorgedragen door een tweetal leden der „Leidsche Kluchtspelers", die met een welvediend ap plaus werden begroet, ving de pauze aan, waaronder door den heer Beitjes een Ameri- kaansche verkoop werd gehouden van eenige zeer mooie, maar levens nuttige ge- sohenken. Hoewel de stemming geanimeerd was, ging het met dezen verkoop, jammer genoeg, niet erg naar wensch. Nadat door den heer Beitjes nog eenige liedjes gezongen waren, werd door de „L. K." een tooneel- slukje gespeeld, in één bedrijf, getiteld: „Waar is Mevrouw?" welk stukje de lach spieren der aanwezigen nog eens in bewe ging bracht Een hartelijk en welverdiend applaus viel den spelers dan ook aan het einde ten deel. Hierna werden door den heer Eelljes mei een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt van de laatst gehouden keuring, welke be stonden uit drie geldprijzen, geschonken door de Ned. Ver. van Dierenbescherming, terwijl er door den heer De la Bije eenige zakken haver ten geschenke waren gegeven. Nadat de voorzitter een kort woord van dank had uitgesproken over de wijze, waar op deze avond was geslaagd, sloot hij dezen eclit gezeltigen avond. Voor de aanwezige dames en heeren was 'er nog gelegenheid tot dansen. De Arbeidsbeurs over 1923. Dit hel verslag van de Arbeidsbeurs der gemeente Leiden over 1023, zoo even ver schenen, blijkt dat deze instelling in deze gemeente reeds burgerrecht heeft verkregen. In de inrichting, de openingsuren voor het publiek en personeel, kwam dit jaar geen verandering. Door doelmatige vcrueeling werd de af stempeling der controle-kaarten bij den groo- ten toeloop van werkloozen, pl.m. 800 at- slempclingen por dag, behoorlijk geregeld en hoewel de wachtlokalen gedurende de mor genuren dicht bezet' bleven, vonden de bin nenkomenden, door goed geregelde circula tie, gelegenheid om in den voor hen bestem den lijd hun kaart te doen stempelen. Ten einde aan lien, die reeds geruimen tijd zonder werk waren voor korter ol langer lijd werk te verschaffen, werd op voorslel der Commissie van werkverschaffing in de bestekken van werken uit le voeren van ge meentewege en die naar het oordeel van den Directeur van Gemeentewerken hiervoor ge schikt waren, de bepaling opgenomen dat werklieden, waarvan 80 pel. als vaklieden zijn bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs en die door of namens de Commissie van werk verschaffing hem zullen worden toegewezen terwijl de overige 20 pet., mits Leidsche werklieden ter keuze van den aannemer zijn Door de Commissie werden deze 80 pet. aangewezen uit de gehuwde vaklieden, die gedurende het loopende jaar het meest aan- lal dagen werkloos waren. Uit de cijfers in het laatste jaar blijkt, dat het aanbod met ruim 17 pet. de vraag met G8 pel. en de plaatsingen met 111 pet. zijn geslegen. Ten behoeve van buitenlandsche werk krachten werden afgegeven 37 verklaringen, waarvan 33 voor Leiden. In België werden geplaatst 22 arbeiders in de mijnen en 1 meubelmaker. Wat de Dislricls-Arheidsbeurs betreft, wordt, vermeld, dat bij 21 correspondenten als werkzoekenden werden aangeboden 10116 mannen en 89 vrouwen, waarvan ge plaatst werden 626 mannen en 8 vrouwen. Het totaal aanlal verplichte aanmeldingen bedroeg 241.707. Prof. dr. Van Itallie, directeur van het pharmaceutisch laboratorium .van de uni versiteit alhier, is benoemd tot briefwisse lend lid van de Belgische Koninklijke Aca demie van Geneeskunde. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid van den Voogdijraad alhier de heeT J. Karstens, en is op zijn verzoek aan mr. P. A. Pijnak ker Hordijk met ingang van .1 November jeervol ontslag verleend uit zijn betrekking van lid van dezen Voogdijraad, onder dank betuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. De in Den Haag gehouden algemeene vergadering van het Genootschap van Lee raren aan Nedcrlandsche Gymnasia heeft tot penningmeester benoemd dr. C, de Jong, leeraar aan bei gymnasium alhier. iUit Kei proces-verbaal rvan die gehou den keuring door de AJg. Ver. vow Bloem bollencultuur te Haarlem blijkt, dat ver-: iwieri het getuigschrift van verdienste; Dahlia (decoratief) Secretaris Voors, ter be'- oordeeling als nieuwe verscheidenheid inge zonden door den heer J, O, Ballego', „Bloem- hove", alhier. Ter opluistering Waren ingezonden döor de lirma J. G. Ballego, Bloemhove", alhier, dec-oratieve Dahlia's: Adler, Emma Groot, Mac Gregor, Maria Houtman en Walhalla. Pompon-Dahlia Herhstzeitlose. Cactus Dahlia Souvenir de Jacques Forman. De heer D. van Lilh, bouwkundige al hier, is benoemd lot beëedigd makelaar van roerende en onroerende goederen; de eerste in deze gemeente, volgens de desbetreffende nieuwe wet. Heden is het voor den heer P. J. J. van der Steen een mooie feestdag. Het was giste ren vijftig jaar geleden, dat hij bij de firma Voorhoeve en Van Ravesleijn in dienst trad. en heden werd dit feit gevierd. Na vanmor gen bij den burgemeester le zijn ontboden voor het in-ontvangst-nemen van de bronzen medaille van de orde van Oranje-Nassau, hem geschonken door H. M. de Koningin, be gaf hij zich naar zijn werkplaats, waar hij hartelijk door den directeur werd ontvangen die hem feliciteerde met zijn gouden leest en den wensch uitsprak, dat hij nog vele jaren in gezondheid zijn werk moge verrichten, zooals hij dit steeds heeft gedaan. Vervolgens overhandigde de directeur hem een enveloppe met inhoud. Van de zijde van het personeel ontving hij een prachtig horloge. De jubilaris, die het verdere deel van den dag vrij al mocht heb ben, bedankte de directie en het personeel voor hun mooie woorden en geschenken. Van verschillende zijden en vereenigingen werden hem bouquetten en felicitaties aan geboden. De heer Eugène Anchunendschuck, Haarlemmerweg 42, ontwerper en modelleur van allerlei soort voorwerpen: vruchten, bustes voor mode-étalages, enz. heeft, zoo als te voorzien was, de gelegenheid van de a.s. herdenking van het Ontzet van Leiden meda te baat genomen, om ook op dit ge bied een en ander le ontwerpen, dat men ter herinnering aan deze feestdagen een plaats zal kunnen geven in salon, studeer kamer ol kunstverzameling. Hij heeft daarvoor photografieën gemaakt van gezichten op „De Lakenhal", de Acade mie en andere gedenkwaardigheden uit de tijden van hel beleg en daarna, die hem hebben gediend als model voor de vervaar diging van wandborden en tegels enz. en deze in brons, koper of verguld uitgevoerd om ze in den handel te brengen voor een prijs, die ook bezitters van kleine beurzen niet behoeft at te schrikken. In het Pholographisch Atelier op de Bree- elraal naasl „In den Vergulden Turk" en in de étalage van het Magazijn van Luxe artikelen van den heer II. M. Pierrot, Maars- manssieeg, heeft de heer Ilendschucli eentgo exemplaren van deze kunstvoorwerpen ge- exposerd, tusschen andere voortbrengselen van zijn modelleerkunst, waarmede heeren winketiers, bij het maken hunner étalages in de a.s. Winkelweek wellicht hun voor doe! kunnen doen. Deze arlisl, die, Duilscher van afkomst, bij het uitbreken van den oorlog le Parijs een eervolle positie had, is sinds noodge drongen aan hel zwerven geraakt, om ten slotte in Holland een rustig veihlijt te vin den en zich in Leiden le vestigen, waar hij tegelijk met het beoefenen zijner leunst in het onderhoud van zich en de zijnen tracht te voorzien. Met ingang van 1 October a.s. is aan den brigadier der Rijksveldwacht L, Groe nendijk alhier, met een diensttijd van ruim 39 jaren, op zijn verzoek door den Minis ter van Justitie onislag verleend uit zijn be trekking. Den 9den Mei 1885 trad hij in militairen dienst bij het 2de regiment veld-artillerie, diende daarbij twee jaren en ging toen over bij het wapen der Koninklijke Marechaus see met een verbintenis van zes jaren. Na deze verbintenis le hebben volbracht, werd hij benoemd tot gemeente-veldwachter le Wateringen, was ln die betrekking zes en een hall jaar en werd 1 Januari 1900 aangesteld tot Rijksveldwachter met stand plaats Naaldwijk, diende vervolgens le Lek- kerkerk, werd aldaar bevorderd tot Rijks veldwachter-brigadier titulair en in 1909 Verplaatst naar de gemeente Schoonhoven. Aldaar werd hij in 1919 bevorderd lol den rang van brigadier met gelijktijdige over plaatsing naar Lelden. Moge het hem gegeven zijn, dat hij nog eenige jaren van zijn welverdiende rust kan genieten, De Glir. zanigvereeniging „Ledagoh" alhier zal op 3 October a.s. H. M. de Ko ningin een welkomstlied toezingen, hotwelk is gecomponeerd door haar directeur, den heer J. W. Snel Jr. Eenige maanden geleden heeft de Vereeniging zich daarvoor reeds in verbinding gesteld roet het bestuur der 8-October-Vereeniging, hetwelk zijn mede- werking heeft toegezegd, Kaar aanleiding van onze mededee- lingen ever het ballet, dat by het Open luchtspel ter gelegenheid van de 8 October- feesten zal worden gedanst; bericht men ons nader, dat het ln vier tafereolen voor stelt de verschillende emblemen en deviezen die aan ons Vorstenhuis itjta ontleend. Het eerste tafereel z'rin de emblémen van hei Prinsdom Oranje-Chhlons, B.BX den Hoorn en de drie Oranjeappelen; het tweede: de verbintenis door het hnweljjk van het huis BINNENLAND. Viering van den verjaardag van H M. de Koningin. De Leidsche Zwemclnb kampioen der tweede klasse. Te Neordwijk wordt een antorenbaan ge maakt. Resolutie inzake de arbeidsvoorwaarden in de mijnen. De tabaksaccijns zon nlel verhoogd wor den voor sigaren, doch alleen voor siga retten en tabak. De zeilwedstrijden van de „Koninklijke". BUITENLAND. Na het accoord van Londen. De Dnitsche Rijksdag tot 15 Oct. verdaagd. De toestand ln Chinn. Een anto-ramp ln Engeland als bij Heino. Oranje-Chalons met dat van Nassau; het derde ts do Ylaggendans, Oranje blanjo bleu; on hot vierde: de tweo deviezen „Je main- tiëndrai", en het „Ce sera moi, Nassau", Zaterdagavond hielden de reeds te vo ren door ons genoemde Chr. Gyninasllelt- vereenigingen, in samenwerking met de Chr. Padvinders en de Padvinders van het Leger des Ileils, een optocht met muziek door een deel dor slad. De muziek van het Leger de9 Heils had daarvoor haar medewerking wei- willend aangeboden. Drie polilie-agenten te paard gingen den sloet vooraf, die van de Burggravenlaan vertrok en op zijn marsch een goeden indruk maakte. Jammer, dat het weer niet mooier was. In dat geval zou de belangstelling van de zijde van het publiek, die nu toch at reeds bevredigend was, nog veel grooter zijn geweest. Het was een kra nige stoet, de muziek speelde uitnemend en dp gymnasten marcheerden met flinken pas door, evenals de padvinders. Een enkele maal wa9 de regen zoo erg, dat de tocht even moest worden onderbroken, maar toch werd de voorgestelde route gevolgd. De optocht had een geregeld en ordelijk verloop. Verschenen is hel programma voor hef werkjaar 19241925 van 't Leidsche Volks huis, waaruit ons blijkt, dal er weer hecl- wat nuttig werk zal verricht worden. iDe Directie der Nedcrlandsche Spoor wegen zal van aJ heden weer marktkaarlen derde klasse verkrijgbaar stellen. Zoo zul len van af Vrijdag 5 September en vervol gens iederen Vrijdag op de lijnon Woerden- Alphen-lioofddorp-Leiden marklkaarten 3de klasse uitgegeven worden tegen belangrijk verlaagde prijzen, welke nog goedkooper dan buurtverkeer zijn. De marklkaarten dragen hel opscthriil ma.rklkaart, zijn véér de heenreis in alle treinen voot 12 uur gel dig, en voor de terugreis in die treinen, die voor 6 uur vertrekken. Mei de marjetkaarten mag de reis echter niet worden atgeliroken. Reeds eer was aan de Directie der Ned, Spoorwegen verzoclil, weer marklkaarten uit te geven, maar om verschil lende redenen was dil niet eer mogelijk, Door M. J. D., Hooge Rijndijk, is aangifte gedaan van vermissing van een palingfuik uit den Rijn, ter hoogte van de Keltingfabriek. 1Proces-verbaal is opgemaakt tegen D, v, V., wegens een zedenmisdriji. Door een onbekende werd aan de (Hcogewoerd een ruit van de auto van dr. v. lH., uit Den Haag, vernield. De auto- eigenaar ging direct uit de auto en nam een foto van den vernieler, die wel licht zoo nog is op le sporen. Zendagavond werd in do Nieuwe Brugsteeg aangehouden, daar hij in kenno- lijken staat van dronkenschap verkeerde, M. S. Hjj had een zware verwonding aan do pols. Dientengevolge werd hij in 't Academisch ziekenhuis verbonden, waar bleek, dat de spieren waren doorgesneden. Later is hij naar het politiebureau gebracht, om zijn roes uit te slapen, waarna hij per bran card hedenmorgen weer naar het zieken huis is vervoerd, daar hij door bloedverlies nogal was verzwakt. i De verwonding was blijkbaar het gevolg van vernieling van een ruit bij slager R., aan de Hoogewoerd. I Door F .v. K. is geklaagd dat hij door J. R. Zaterdagavond in de Moriaansleeg is mishandeld. ly. H. en J, B werden dienzelfden avond bewerki door J. K. Jj, moest nok behandeld worden in het Acad. Ziekenhuis. - - - - -

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1