Sprookjesveriellen. Zus kon mooi vertellen, o, wel honderd uit, van Riket, Roodkapje, en van Ezelshuid. Den geiaarsden Kater, Hans en Duimelijn, Asschepoes en wat er meer voor sprookjes zijö, Moeders boek vol platen had ze op haar schoot; die mocht Jan bekijken óf hij ook genoot! Dwergjes, heksen, elfje», zag hij allemaal, en vroeg telkens gretig naar een nieuw verhaal. Eand'lijk werd het bedtijd; willig en gedwee, jing ons Jantje slapen, maar het boek moest mee. Gauw was Jan in Droomland eh wie vond hij daar? al de sprookj es] uidjee vredig bij elkaar HF/R.MANXA. scheidene kinderen terug zijn gekomen, zoo veel brieven met verbalen over reisjes, lo geerpartijen en allerlei pretjes en ook van meerdere kinderen een uitroep, dat ze blij zijn weer naar school te kunnen gaan en schoolvriendjes en vriendinnetjes terug te zien. Zoo zal ik ook blij zijn velen, die ik in de vacantie miste, weer terug te vinden na deze weken in mijn pakketje brieven uit Leiden. Dit schriji ik nog in Zeeland, dan ga ik weer eenige dagen naar UtTecht, en vandaar naar Den Haag terug. Als ik weer goed en wel thuis ben, zal ik ook weer eens spoedig over prijsraadsels denken en wat zoeken of maken voor jullie. Annie Huisman, ben je weer met plezier aan het werk gegaan, dat doet mij genoe gen hoor, want daar heeft men niets aan om te pruttelen, dat de vacantie voorbij ls. Het is hier ook afschuwelijk weer, net zoo als in Leiden. Louis Hartkamp, cUnk voor je mooie ansicht uit Amersfoort met de ked er op; die ik ook meer dan eens heb gezien. Jij bent ook een dergenen, waarvan ik wist, dat hij na de vacantie wei weer terug zou komen bij mij Jo van Du uren, heb jij een van die mooie zonnige dagen getroffen om naar Den Haag en Scheveningen te gaan? Ja, dan is het heerlijk op de pier om daar lekker in het zonnetje te zitten, maar met dat koude regenweer van den Iaatsten tijd zou ik mij niet graag op de pier wagen. Mientje Henny, wat een groote verras sing kwam er voor mij uit jou couvert Een beeldig kleedje Teneriffe-weTk; heeft }e vader dat meegebracht uit verre landen? Ik stel het heel erg op prijs, dat je mij zoo'n mooi cadeautje stuurde en ik dank je er heel hartelijk voor Ik zal het zeker een plaatsje geven op mijn kamer, zoodra ik weer thuis ben en dan zal ik je eens schrij ven of het mooi staat Rpn i° ptt Kin dat js vader weer thuis Aafje Key, als er nuiidereii un «.meten m de vacantie, begrijp ik altijd wel, dat zij uit logeeren zijn, dus de raadsels niet kun nen oplossen en tijdig genoeg inzenden c Ga je nu nog weer lang uit logeeren? Lientje de Graaf, 2- brieven tegelijk deze week; ik begrijp wel, dat door je moeders verjaardag je hebt vergeten je brief weg te brengen. Heb ik het niet goed onthouden, ben jij niet 30 Augustus jarig, dus net op den dag als deze kindercourant verschijnt; hartelijk gefeliciteerd hoor en veel pleizier dieb dag. Je weet, waarom ik je verjaardag zoo goed kan onthouden; ik hoop, dat die zelfde dag voor mn nok ppti goede dag mag zijn. Viertal Ooskuuu, juiüe ooi: weer naar school en aan het werk? Ja het is heel erg (jammer, dat het zulk slecht weer is ge- .weest in de vacantie; dat was een groote teleurstelling voor groot en klein. Clasina Lepelaar, ik zie uit je brief, dat je een heel prettige vacantie hebt gehad en veel uit bent geweest, maar nu toch weer met veel lust aan het werk gaat. En heb je weer mooie handwerken gemaakt voor je moeder; maak jij ook van dat Teneriffe- werk; vindt je het niet moeilijk? Nico Kwestroo, het geeft niets hoor, als je in de vacantie een paar keer niet mee doet, dat reken ik niet mee. Het is hier werkelijk al even treurig met het weer als in Leiden; overal is het veel regen; in bet buitenland al even erg. Emanuel Eljou, dat wes zeker wel een mooi stuk om te zien; kende je bet boek al? Trof je wel eens goed weer als je naar Scheveningen en de Bataaf ging. Jannie en Maiietje Gordijn, als je dit leest is het groote feest van je moeders verjaar dag al voorbij, maar daarom mag ik jullie toch nog wel feliciteeren. Ik hoop, dat het een heel gelukkige feestdag is geweest en een gezellig samenzijn met de vele familie leden, die over kwamen dien dag. Zijn jullie heel vroeg opgestaan? De drie zusjes De Haas; jullie hebt ook al feest gevierd voor een jarige, begreep de kleine Lena wel wat er gebeurde? Ze vond natuurlijk prettig als ze wat kreeg, maar Is toch nog te klein om te begrijpen wat een verjaardag ia. Bernard Stikkelorum, dank voor je mooie briefkaart. O, is de Munnikenstraat aan den Zijlsingel. Ja, zeker, weet ik dien singel nog; vroeger heb ik er dikwijls gewandeld en op Hemelvaartsdag dit jaar heb ik langs alle singels gereden en toen gezien, dat er zóó veel was veranderd. Veel plezier op bet feest voor Koningins verjaardag. Gerrit van der Horst, je schreef over verhuisd zijn; maar je bent nu toch niet weer verhuisd? Je bedoelt toch toen je van de Nieuwsteeg naar de Lammermarkt bent gegaan? En waar precies is de Pasteur straat; ik weet al die nieuwe straten niet in Leiden. Ik hoop voor je, dat er niet weer van die hondenvechtpartijen komen, want ze kunnen elkaar dan soms leelijk bijten. Aart van de Nadort, je mag gerust voor taan meedoen. Wat scheelde er aan, waarom ben je zoo lang in het ziekenhuis geweest? Nettie en Corrie Mens, grappig plaatje met opschrift was er boven jullie brief. Betje en Hendrik Jan Broeksema, jammer dat het net al die regendagen waren toen jullie in Den Haag logeerde, maar gelukkig hebben jullie toch nog veel plezier gehad, zie ik wel. Henrietta Verboog, nu ben je meteen een goede bekende voor mij, als je het zusje bent van Jéannette. Francisca Giezen dank voor je brief, waar ik vond er geen raadseloplossingen bij, ga je die nu voortaan ook weer oplossen? Waar heb je in Den Haag gelogeerd, ben je wei eens in de Frederik Hendriklaan ge weesip waar ik woon. Het was een lange brief hoor, dien ik nu van je kreeg. Bart je Jansen het was volstrekt iet vreemd, ik vroeg het alleen maar even en je hebw groot gelijk om je brief aan mij te onderteekenen zooals ze je thuis noemen, dat vind ik het aardigste dus doe het gerust al tijd zoo. Marie en riika Meijers, dus Marie's ver jaardag is prettig gevierd, lees ik uit je brief. Als ik een raadsel ontvang, kan ik het niet altijd dadelijk plaatsen, maar als het ge schikt is, krijgt het heusch wel eens een beurt, dat beloof ik. Corrie van Leeuwen, ga je nu met fit koude regenweer ook nog zwemmen, je kunt al bijna in de plassen zwemmen, tenminste zoo is het hier buiten soms. Clazina van Venetië op jou vertrouwde ik ook wel dat je na de vacantie zou terugko men, ik heb al zoo dikwijls een aardigaa brief van je gehad dat ik wel begreep dat je

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 17