No. 19774. DINSDAG 26 AUGUSTUS Anno 1924 Officieeie Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heften. ""i LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags gn Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis. porto to betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindcplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 176 en 1B3S Redactie 1507. Postchèquo- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi iVopt Leiden per 3 maanden f.2.35, per week Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post X 2.35 -f- portokosten, Z 0.18. 0 18, Olt nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken visch winkel, Vischmarkt 18 tel. 1225 is WOENSDAG ver krijgbaar SCHELV1SCH a f 0.20—f 0.32, SCHOL a f 0.17—f 0.40 per pond en NIEUWE HARING a 6 cent per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 26 Aug. 1924. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de stemming en de eventueele herstem ming ter verkiezing van twee leden en twee plaatsvervangende leden der Commissie van Onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Regle ment' voor de Werklieden in dienst der ge meente Leiden, zal plaats hebben in een der lokalen van: de Stadstimmerwerf, het Openbaar Slachthuis, de Gasfabriek, hel gesticht Endegeest, en den Gemeentelijken Reinigingsdienst, respectievelijk op Vrijdag 5 September en Vrijdag 12 September a.s., van des voormid dags negen tot twaalf uren. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 Augustus 1924. Dc Gezondheidstoestand der gemeente Leiden over 1923. Vil het pas verschenen verslag over de be vindingen en de handelingen der Gezond heidscommissie over het jaar 1023 blijkt, dat er in het afgeloopen jaar een groole verande ring plaats bad in de samenstelling der com missie. In de plaats van dr. G. L. Voerman, iie einde 1922 de Commissie verliet, werd be noemd dr. J. R. F. Rassers, arls, die tevens secretaris werd. De voorzitter der commissie, prot. dr. D. A. de Jong, die sinds 1910 lid der Commissie was en van 1919 al voorzitter, vroeg ontslag. In hem verliest de commissie een ijverig mede werker en bekwaam voorzitter. Ter vervulling dezer vacature werd bij be sluit van den Comm. der Koningin d.d. 4 April 1923 benoemd prof. Flu, hoogleeraar aan de Rijks-universiteit te Leiden, tot lid, tevens voorzitter der commissie. Wegens verandering van woonplaats zag dr. P. Aug. Driessen zich genoodzaakt de commissie te verlaten. De Commissaris der Koningin verleende hem met ingang van 1 Maart 1923 eervol ontslag. In den zeer korlen tijd van zijn lidmaatschap wist do heer Dries sen bij de commissie toch reeds de overtui ging te vestigen, dat zij in hem een kundig medewerker bezat. De heer B. F. Krantz, fabrikant te Leiden, werd door de commissie bereid gevonden de opengevallen plaats in te nemen. ,Prot. dr. E. Gorter, die op 1 Juli 1923 aan de beurl van aftreding was, kon wegens liet wo nen buiten het ressort der commissie, niet voor een herbenoeming in aanmerking ko men. Bij het afscheid van prof. Gorter als lid der commissie past een bijzonder woord van dank voor het vele, dat bij in het belang der Volksgezondheid mocht tot stand brengen. Vooral zijn grooto belangstelling in 't vraag stuk der woningtoestanden te Leiden en zijn hierbij betoonde werkkracht, waarvan het Woningrapport 1922 getuigt, strekt allen ten voorbeeld. De vacature, ontslaan door het vertrek van prof. Gorter, werd vervuld door de be noeming van mej. dr. A. J. Steenhauer, hoofd assistente aan het Pharmaceulisch Labora torium der Rijks-universileit te Leiden. Er werden zes huishoudelijke vergaderin gen door de commissie gehouden, waarin tal rijke zaken, den gezondheidstoestand der ge meente betreffende, werden behandeld. De rekening over het jaar 1922 sloot in ontvangsten en uilgaven met een bedrag van f 2153.85. Daar door liet Rijk voor f 400 in die kosten werd bijgedragen, moest een som van 1 1753.85 op rekening der gemeente wor den gebracht. De bevolking nam in 1923 toe met 1003 en bedroeg op 31 December 1923 68163, 32747 mannen en 35416 vrouwen. De alge- inccne gezondheidstoestand was zeer gunslig. liet sterftecijfer per 1000 inwoners was 9.13 verreweg liet laagste over de laalsle 10 jaar. Jn 1918 was bet bijv. 14.51. ,Het aantal der aan kanker overledenen heeft in liet jaar 1923 bedragen: 101, waarvan 21 afkomstig waren van buiten onze gemeente, in 1922 werden als aan kanker overleden op gegeven; 97, waarvan 30 afkomstig van bui ten de gemeente bleken. liet aantal bemoeiingen mei de woning - toestanden in deze gemeente door de com missie was groot, zoodat het niet aangaal daarvan een overzicht te geven. Wij volstaan met de mededeeling dat de arbeid der com missie op dit gebied van zeer groot belang mag worden geacht. In het afgeloopen jaar zijn voorgekomen 81 sterfgevallen aan tuberculose, heigeen lietee- kont 13.2 pCt. van alle sterfgevallen of 0.12 pCt, der totale bevolking. Het consultatiebureau der vereeniging tot bestrijding der tuberculose schreef over het afgeloopen jaar 352 patiënten voor bet eerst in, waarvan 326 uit Leiden en 26 uit de om liggende gemeenten. In totaal werden door beide huisbezoek - sters 3350 bezoeken afgelegd in 398 gezinnen. Met 't oog op buisverpleging en infecliege- vaar werden door de Vereeniging in bruik leen gegeven 271 voorwerpen van huishoude- lijken aard als bedden, dekens, enz. en 181 sputumflacons, uilkookketels enz. Het aanlal overledenen, die onder toezicht der vereeniging stonden, bedroeg 17. In de woningtoestand komt eenige verbete ring Door medewerking der gemeente ge lukte het de vereeniging eenige der slechtst behuisde gezinnen een betere woning te ver schaffen. In 13 gevallen kon de ventilatie be langrijk verbeterd worden door 't aanbrengen van andere ramen. Éénmaal werd voor een patiënt 'n aparte kamer aangebracht. Door toeslag op de huur, kon in 2 gevallen worden voorkomen dat een slechtere woning betrok ken werd. 12 Patiënten ontvingen hulp in de huis houding, terwijl aan 35 patiënten gedurende eenigen tijd extra melk verschaft werd. Voor rekening der vereeniging werden 4 volwassenen en 28 kinderen naar sanatoria e. d. uitgezonden, terwijl door bemiddeling van de vereeniging 8 volwassenen en 60 kin deren geholpen konden worden 19 Patiënten werden gedurende eenigen lijd in een zieken-, inrichting verpleegd. Hedenmiddag werd op „Rhijnhof" ler- aarde-besteld bet stoffelijk overschot van den heer Joh. Dekker, in leven sigarenfabrikant alhier. De belangstelling was zeer groot. Tal van bloemstukken en kransen dekten de baar. Nadat de kist in de groeve was nedergela- ten, voerde de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, het woord. Spr. schetste in korte woorden het geen de heer Dekker gedurende zijn lidmaat schap van de Kamer heeft gedaan. Hierna sprak de lieer Korteweg, voorzitter van de Neutrale Middenstandsvereeniging. Een familielid bedankle voor de vele be wijzen van deelneming. Naar men ons meldt, zal lor gelegen heid van de verjaring van H. M. de Ko ningin op 1 September a.s des middags le twaalf uur een parade gehouden worden op het Schuttersveld, waaraan zal worden deelgenomen door de troepen, alhier in gar nizoen, te weten: een afdeciing van het Vrijwillige Landstormkorps, het 4de Regi ment Infanterie, de Marine-Kustwacht en hel 6de regiment Veld-arlillerie. Aangezien gedurende de mobilisalie en daarna de gebruikelijke parades niet gehou den zijn, komt het ons gewenscht voor de aandacht te vestigen op de wederinstelling hiervan. Ten gevolge van de vermindering der troepensterkte, de opheffing van hot muziekkorps van „het Vierdeen de af schaffing van de groote tenue zal het ka rakter dezer parade eenvoudiger zijn. Bewijzen van toegang lot het terrein zijn lot een beperkt aanlala op verzoek beschik baar op hel Garnizoensburoel, Doelenka zerne. Na afloop zal een marsch gemaakt wor den langs Rijnsburgersingel, Steenstraat, Haarlemmerstraat, Kerksteeg, Hooglandscho Kerkgrachl, Korte-Nieuwstraat, Burgsteeg, Korenbeurs, Korenbrugsteeg, Breeslraat naar de kazernes terug. De Minister van Financiën maakt be kend, dat ten behoeve van 's Rijks schat kist is ontvangen: bij den inspecteur der di recte belastingen alhier, lsle afdeeling, on der letters A, R, C., 1190 wegens te weinig betaalde Rijksinkomslenbelasling, Verdedi- gingsbelasting II en gemeentelijke inkom- slenbelasting over het jaar 1922—1923. De aan deze gemeente bij beschikking van 14 April 1924 toegekende bijdrage uit '8 Rijks kas, in het tekort op de exploitatie van 36 arbeiderswoningen door de YVoning- bouwvereeniging „Eensgezindheid", alhier, is nader bepaald op ten hoogsle 14583,40. Aan deze gemeente is in hel tekort op de ex-ploitalie van 18 arbeiderswoningen van de Woningbouwvereeniging „De Eendracht" toegekende voorschotten, alsnog een jaar- lijksc.be bijdrage toegekend van ten hoogste f 391,23. Afgekondigd is Staatsblad No. 464, be sluit van den lsten Augustus, tot vernieti ging van het besluit van den Raad van Arbeid te Leiden, van 21 Mei, tot wijziging van de verordening, regelende den omvang en de salarissen van het aan den Raad van Arbeid te Leiden verbonden personeel, voor zoover daarbij bepaald werd, de eerste dui zend gulden van elk salaris van yerlaging vrij te stellen. De R.-K. Kamer-centrale Leiden houdt een algemeene vergadering op Woensdag 24 September, waarin o.a. aan de orde komt een bespreking der inzichten van den kieskring ten aanzien van de komende Kamerverkiezingen. Gisteravond is uit hel café-restaurant „De Harmonie", aan de Breeslraat, een rij wiel, toebehoorende aan een bezoeker, den heer J. ontvreemd Gisteren geraakte een in de Burgsteeg voor een wagen gespannen paard, toebehoo rende aan den heer Van Leeuwen, in de Heerenstraat, door schrikken op hol. Het dier kwam in de Nieuwstraat weer tot stil stand zonder eenige schade aan te richten. De 42-jarige J. P. van N., gisteravond op een rijwiel rijdende, weid in de Formosa- straat, hoek Nipponstraat, aangereden door een motorrijtuig op twee wielen. Van N. viel van het rijwiel en kreeg een verwonding aan 't hoofd, evenwel niet zoo ernstig, dat hij verbonden moest worden. Hij kon te voet naar zijn woning icrugkeeren. Gistermiddag, toen een familie uit Utrecht, welke te Noordwijk-aan-Zee in pen sion was geweest, naar huis wilde terug, keeren, miste zij den tien-jarigen zoon. Toen men naar dezen ging zoeken, werd hij ker mende op slraata liggende gevonden. Het bleek, dat hij op het dak was geklommen, maar zijn evenwicht verloren had en ge vallen was. Ernstig was hij aan beenen en armen gekwetst; ook klaagde hij over pijn in den rug. De dokter maakte, na onder zoek, geen bezwaar, dat de knaap per auto naar het 6lation alhier vervoerd werd. BIJ aankomst aldaar werd hij nog korlen tijd bewusteloos, maar hij kon later toch per trein naar zijn woonplaats vervoerd worden. Ontslag uit den dienst van officieren. Bij Kon. besluit is nader bepaald, dat tot een verbintenis bij het reserve-perso neel der landmacht en mitdien voor een ontslag uit den dienst, met reserveplicht, in den zin van bet bepaalde in art. 39, sub lo., der Bevorderingswet voor de landmacht 1902, n i e t in aanmerking komen officieren, die, op grond van omtrent hen uitgebrach te rapporten, niet in alle opzichten geschikt geacht worden om bij het resorvepersoneel der landmacht te dienen, zoomede zij, dio niet lcunnen geplaatst worden in eon met hun rang overeenkomende betrekking van reserve-officier bij het leger. De officios, die voor een ontslag uit den dienst, met reserveplicht, in aanmerking komt, zal bij zijn, krachtens het bepaalde in art. 45 van de Pensioenwet voor de land macht aan do Konigin in te zenden aanvra ge om pensioen, tevens moeten overleggen een verklaring, waarbij hij zich verbindt om, onverminderd de verplichtingen, die op liein, krachtens de wet voor het reserve- personeel der landmacht 1905, zullen rusten a. bij dat personeel te dienen tot hij den leeftijd van 60 jaar zal hebben bereikt; en b. in handen van de door den minister van oorlog aan te wijzen autoriteit den eed (de belofte) als officier af te leggen. De riiwislbelastlng. Naar „De Stand." verneemt, overtreft het aantal rijwielen het oorspronkelijk ge schatte aantal van één millioen aanmerke lijk en heeft de Rijksmunt opdracht gekro- gon voor de aanmaak van een tweede mil lioen rijwielplaatjes. Beursvacantle. Do Minister van Financiën heeft, na over leg met de commissie van deskundigen voor de uitvoering van de Beurswet 1914, bepaald dat op Maandag 1 September do Beurzen voor den geld- en fondsenhandel zullen zijn gesloten, alsmede dat die dag voor gcld- leenigen, als bedoeld in afdeeling V. der Beursvoorscliriften 1914, niet als werkdag zal worden beschouwd. H. M. de Koningin-Moeder bracht heden een bezoek aan het Sanatorium „Oranje-Nassau's Oord", te Renkum, Prins Hendrik wordt Donderdag uit Mecklenburg op Het Loo verwacht. Te Kijkduin is Zondag op initiatief van de loges „Kat Lux" en „XIV" een meeting gehouden als protest; zooals do heer Kok in zjjn openingswoord uiteenzette, tegen de voortgaande verclericaliseering van ons land. Na een inleiding van den heer Reyndorp en van dr. Van den Brink nam de vergadering een motie aan, waarin i^j met verontwaardiging protesteert tegen de voortgaande verolericaliseering van ons land; en in 't bijzonder tegen de houding van den heer Heemskerk (in zjjn kwaliteit ais Minister van Justitie) tegenover de vrijdenkers; en besluit dientengevolge zoo krachtig moge lijk actie te voeren voor afscheiding, van de Kerk." Bij Kon. Besluit is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere medaille in brons, aan E. J. van Putten, letterzetter aan de Zuid-Hollandesche Boek en Handelsdrukkerij, te (s-Gravenhage. Zonder hoofdelijke stemming beeft de Raad van Den Haag aangenomen het voorstel van B, en W. tot aankoop van het heeren huis „Cromvliet" met de naaste omgeving (ongeveer een bunder) te Rijswijk, yoor f G7.380. Te Schevenheel) is, 63 jaar oud, overleden de heer A. C. Volker, sedert 1919 lid van de Provinciale Staten van Zuid- Holland Men meldt uit Rotterdam aan „De Ne derlander": De toesland van den heer Jan ter Laan is de laatele dagen gunslig, zoodat op geheel herstel gehoopt mag worden. Waarschijnlijk zal hij echter dit jaar zijn werkzaamheden als Tweede-Kamer-lid en Raadslid niet kunnen hervatten. Volgens de „Voorw." is de heer II. van Eeten, burgemeester van Ameide en Tien hoven, die le Salzburg is overleden, bij een vliegongeval om het leven gekomen. Het centraal comité van a.-r. kiesver- êenigingen heeft zich tot den Minister van Arbeid gewend met het verzoek, de vergun ning tot Zondagaarbeid aan de kunstzijde fabriek te Ede in te trekken. Ter gelegenheid van de elfde Neder- landsche Jaarbeurs zal de Nieuwe Neder landsche Grossiersbond op 10 September zijn jaarlijksehe vergadering in het Jaar beursgebouw to Utrecht houden. Te Arnhem is de jaarljjksche ver gadering gehouden van het Ned. Verbond van Ziekenkassen en -Fondsen, onder voor zitterschap van den heer T. Gaastra. De balans over 1923 wjjst f2766.13 aan, de kasrekening op 31 December 1923 f 4177.56 aan ontvangsten en uitgaven. De heer R. v. Wijk (Utrecht) werd als pennignieester her kozen. De heer T. D. Gaastra besprak het voorontwerp-Aalberse inzake ziekte-ongevai- len-verzekering en de positie der verzeker den. Het dagelijksch testuur legde in zijn praeadviee vast, dat het noodzakelijk is, dat de provinciale vertegenwoordigers den Stand van zaken behoorlijk kunnen overzien en beslissen wat er gedaan dient te worden. Het meenh dat een behoorlijke bespreking, zoo mogelijk in het bijzijn van do personen van invloed in den lande, goede resultaten zal afwerpen en dat de provinciën zich daarvoor krachtig zullen uitspreken. Op 1 September, op welken datum dit jaar de verjaardag van H. M. de Koningin wordt gevierd, zullen de postkantoren, de bijkantoren, de hulppostkantoren en voor zooveel den postdienst betreft, mede de ver- eenigde kantoren, en de poststations niet later dan tot twee uur 's namiddags voor het publiek zijn opengesteld. De Minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de com missie van deskundigen voor het invoerrecht op versoh en gekoeld vleesch in haar ver gadering van 23 dezer de in de wet van 19 Mei 1922 bedoelde prijscourant heeft vastgesteld als volgt: rund- en kalfsvlecsch, verseh of gekoeld, 100 KvGfl.05, paar den- en ander vleesch, versch of gekoeld, 100 K.G. f55. Gedurende September zal mitsdien het invoerrecht voor de hierboven bedoelde vleeschsoorlen bedragen 10 pet. van de hiervoor vermelde waarden. Het dagelijksch bestuur van de Gro ninger Maatschappij van Landbouw heeft besiéten den afgevaardigde naar do alge meene vergadering van het Kon. Ned. Land- bouw-Comité op te dragen, de vraag, of in het algemeen beschermende rechten in het belang van om land- en tuinbouwbedrijf e^jti, ontkennend te beantwoorden. Met be trekking tot de vraag, of het wenschelijk is door de wet mogelijk te maken, dat maat regelen van verweer (z.g. repressaille-maat- rcgelen) worden getroffen, tegenover Staten, die aan den uitvoer van onze landbouw- pioduoten ernstige bezwaren in den weg leggen, werd besloten den afgevaardigde vrijheid te laten naar eigen oordeel te stem men, na de debatten te hebben gehoord. Het hoofdbestuur van de Vereeniging van Officieren van de Nederlandsche Land macht heeft zich in een aan den Minister van Oorlog gorichten brief uitgesproken tegen een geheele of gedeeltelijke verplaat sing van de offficiersopleiding naar Kam pen. In de a.s. wintermaanden (November tot en met Februari) zullen in verschillende garnizoenen wederom tweemaal per maand bijeenkomsten voor verlofsofficieren wor den gehouden, ten einde hen op de hoogte te doen blijven van hun wapen door de be handeling van reglementen en voorschriften met daarin aangebrachte wijzingen, zoome de door het houden van voordrachten en van eenvoudige oefeningen op de kaart; het ligt in het voornemen, aan het einde van de cursussen kaderoefening in het terrein fe houden. De deelnemers reizen in 's Rijks dienst, en in bijzondere gevallen kunnen verblijfkosten vergoed worden. Zij zijn vrij om bij de bijeenkomsten in uniform dan we! in burgerklecding te verschijnen. De gewone audiënties van He Minis ters van Koloniën, Oorlog, Waterstaat en jfarine zullen deze week niet plaats hebben, Woensdag 3 September wor den per extra-trein te Utrecht verwacht ongeveer 500 R.-K. Hongaarache kinderen, die door bemiddeling van het comité Joa Macklenberg in Den Bosch en in verschil lende plaatsen van Nederland zullen ver toeven. Er komen o.a. 70 kinderen voor Hilversum, 60 voor Leiden en 115 voor Den Haag. BINNENLAND. Er komt te Leiden geen vloekveibod. In ons land blijken meer rijwielen te zijn dan geraamd werd. BUITENLAND. K v In den Dnitschen Rijksdag zijn de bespre kingen begonnen over de overeenkomst van Londen. Een rede van Hergt, den leider der Dnitsch-nationalen. Relletjes te Agram. De staat van beleg afgekondigd. In verband met het exploitee- ren in Den Haag van een z.g. Sneeuwbal door de Internationale Sneeuwbal-Trust, waarvan liet kantoor is gevestigd llaamstraal 69, te 's Gravenhagc, vestigt de commissarii van politie der afdeeling D., aldaar, er de aandacht op, dal de slamboomkaarten van dezen Sneeuwbal de onderleekening dragen van P. A. C. Steunelirink als directeur, tegen wien door den commissaris van politie is gewaarschuwd in verband met het Delta-syn dicaat, terwijl als inspecteur fungeert J. F. v. d. Boomen, tegen wien werd gewaarschuwd met betrekking tol de maatschappij „Aurora." Gisternamiddag omstre eks kwart vóór zessen heeft een ontploffing plaats ge had in pand 144 aan den Oppert te Rolter- dam, waarin de wapenhandel, enz. van de firma L. G. van Doorn is gevestigd. Daar was de 15-jarige Jac. Visser in een, in liet souster- rain naast de werkplaats gelegen magazijnlje bezig met het ledigen van oude hagelpalro- nen. Het uit de hulzen komende kruit stortte hij in ccn bak, do lodigo bullion in oon ion netje. Door onbekende oorzaak had eensklaps een onlploffing plaals. De vlam sloeg den jon gen in hot gelaat en met ernstige brandwan den aan hoofd, handen en armen werd hij naar het ziekenhuis gebracht. Door den lucht druk braken de ruiten van een lantaarn bo ven de werkplaats, waarvan de scherven voor een deel door openstaande ramen in een ma gazijn terecht kwamen. Ook is een luik voor de gang in het souslerrain aan de Gedempte. Binnenrotte weggeslagen en op de straat te recht gekomen. Er ontstond brand in een bergplaatsje boven hei vertrek, waarin de ont ploffing plaals had, waarvan de vloer bleek doorgebrand. In dit bergplaatsje waren een paar duizend verpakte isoleerflosschen opge slagen. Gisternamiddagwerdinde Boy- mansstraat le Rotterdam een dame uit do Mathenesserlaan liaar liandlasclijc ontrukt. De dief zetfe het op een loopen. Een juffrouw, van deze slraatroof geluige, volgde op haar fiets den dief lot zij hem in een herbergje in de Sleutelsteeg zag verdwijnen.Zij deelde loen aan een paar politieagenten mee, wat er ge beurd was. In hel door de juffrouw aangewe zen cafó trof de politieman op de VV.C. den dief aan, in het bezit van hel' gestoten taschje met inhoud, bestaande uit een porfemonnaie met f 10, een zakdoekje en toiletartikelen. Hij werd gearresteerd en naar een politiebureau gebracht, waar hij opgaf, F. If. N. te hcetcn en een 1e Utrecht woonachtig kruidenier te zijn. De stoomschepen „Rijnda m" en „Schiedijk", beide van de Holland Anierika-lijn, welke eenige lijd in de haven te Rotterdam wegens gebrek aan loonende vracht waren opgelegd, zijn thans weder ln de vaart gebracht. Door den hevigen regenval, zijn, zooals reeds is gemeld, de stralen le Rot terdam ondcrgeloopen, daar de rioleerings- buizen de massa's water niet meer konden verwerken. Er was slechts óén middel om het water spoedig weer kwijt le raken, n.l. het aflappen in de singels. Gemeentewer ken zijn na rijp beraad tot dezen nood maatregel overgegaan. Het gevolg was, dat het water van de verschillende singels ver ontreinigd werd, Nu bevindl zich in d.m Boezemsingel en den Nuordsingel heel wat visch, die door het rioolwater bedwelmd ge raakte en gemakkelijk te grijpen was Zoo dreven bijv vette palingen, sommige warm een pols dik, aan de oppervlakte Natuur lijk waren hier heel wat liefhebbers voor en dientengevolg werden de fraaie plant soenen van de singels op sommige plaatsen erg beschadigd. Inbrekers hebben door li et stukslaan van de ruit in de voordeur zich Zaterdagmorgen toegang verschaft tot ccn manufacturenwinkel in de Dorpsstraat to Aalsmeer De kassa is gelicht, welke op do toonbank staat; daaruit is een bedrag van plm. f 700 vermist. Ten einde indrukken van voetstappen te voorkomen, heeft men gebruik gemaakt van een ouden looper, welke op een naburig erf lag. Tegelijk

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1