Burgerlijke Stand v. Leiden. INGEZONDEN. RECHTZAKEN. SPORT. Overschie f59937; Aannem. Mg. N. 0, Heemskerk f 52780; P. Bakker, Nieliw- .Vennep f 51750; Joh. Seysener, Hijlegom 156227.50; Gebr. Van Rijswijk, Heemstede 161125; Van Amstel Jansen' Rotterdam 154600; G. v. d. Veen, Den Haag f54621; Jaci Breevoort, Vlaardingen f62300; Job. iW. Mathijs, ütreoht f 61470; A. H. Zwa^ nenburg, Njjniegen f 55900; Jan Splinter, Leiden f 49950. Katwijk aan den Rijn. De opening van de school voor Geref. onderwijs zal Dinsdag middag plaats vinden in de voormalige Ge meenteschool, die thans geheel gerestqp- reerd is. Katwijk aan Zee. De Commissie voor fitrand.evangelisatie, die gedurende dit sei- ,!,zoen verscheidene spreekbeurten organiseer de, zal deze week haar laatste bijeenkomst houden. Deze zal plaats vinden a.s. Dins dagavond te 7 uur. Als sprekers zullen hierbij optreden; de heeren ds. J. J. Impeta en ds. I, Voorsteegh, respectievelijk pre dikanten/der Geref. en der Herv. Kerk te dezer plaatse. Zaterdagmiddag maakte de muziek- vereeniging „Uitspanning na Inspanning'1 een wandeling door de gemeente. Op onder scheidene plaatsen gaf het corps muziek nummers ten gehoore. Tegelijk werd tot stijving der kas een oollecte gehouden, met het doel om hiervan instrumenten te her stellen of aan te koopen. Van de trawlvissckerij kwam Zater dag te IJmuiden aan de markt de logger K W, 140 met 1768 besomming en van do haringvissoherii de logger KW 123 met 30 last pekelharingi Lisse. Voor de hoofdakte is geslaagd te 'srGravenJiage do heer Wl. Timmerman,; alhier. Noordwijkerhout. In het krankzinnigen gesticht „St. Bavo" had een brutale poging tot inbraak plaats, welke niet gelukt is. Onder den dorpel van de buitendeur werd 's nachts een diep gat gegraven, doch men stootte tegen den dikken, gemetselden vloer en kon niet binnen dringen. Toen werd een raam, met traliën er voor, vernield, eveneens zonder resultaat. Denzelfden nacht miste men op de slaapzalen één der patiënten. De omgeving van het gesticht wordt 's nachts door een nachtwacht bewaakt. jHet is thans vastgesteld, dat het Oranje feest in „De Zilk" gehouden wordt in de tweede week van September. Verschillende volksspelen en een ringrijderij zullen plaats hebben. Op de v~ü"6-" V. blijtf v'pV - - - ooing aan Piet-Ggzenbrug IT-'» <nfaanvoer groot en de prijteen steeds goed. Behalve grootc hoeveelheden snjj1- en fieerenboonen, komen veel augurken óp de veiling, die flink geld opbrengen, vooral de kleinere soorten. Oegstgeest. Zaterdagmorgen had in de Dorpstraat een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en de stoomtram der N.Z.H. Mij. H, v. d. Luijt kwam met een met bol len beladen, vrachtauto uit het tuinhek van bet land van A.K.juist op het moment dat 'de stoomtram uit de richting Leiden kwam. Door z'n tegenwoordigheid van gee6t, en snel handelen, wist v. d. L. de motor ach teruit te zetten, dooh hij kon niet voorko men dat de auto aan het voorgedeelte werd 'aangereden. De motor werd hierbij ernstig beschadigd. Wonder boven wonder kwamen 'de inzittenden er zonder ongeval af. Was 'de auto één meter doorgereden, zoo waren iflo beide inzittenden er slecht agekomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Op den Rhijngeesterstraatweg passeer den Zaterdagmiddag twee auto's elkander, terwijl terzelfder plaatse twee personen per fiets het rijwielpad bereden. Doordat één der auto's over het rijwiel lpad reed werd mej. 'A\ V. uit Rotterdam Aangereden, waardoor zij viel en' zich erg bezeerde. Bovendien werden haar rokken Oil mantel deerlijk gescheurd en ook het rlj- Jviel werd beschadigd. De bestuurder der auto trok zioh van het feeheele geval niets aan en had dë onheb belijkheid om zonder stoppen, door te rijden f Aan den ruim 80-jarIgen pastoor,; alhier, den heer Wl 1' Roozen, zijn de laatste P. Sacramenten der stervenden toegediend. Rijnsburg. Aan den heer O. V urnen alhier, is op de bloemenkeuring te Haar lem het getuigschrift van verdienste toe gekend voor een inzending van een deco ratieve Dahlia, King George, barnsteen- kleurig met oranjebruin. De tijdelijke opleving in den aard- appelhandel, alhier, was eind vorige week weder gedaan; de prjjizen liepen weer terug. Bloemkool was prjjzig; er werden grijzen gemaakt tot f34 per honderd. Voor peen was het weer te ongunstig. Sassenheim. Een kind van V. D. aan de Poellaan, werd Zaterdag, 'door een auto aangereden, Het kwam er met lichte kwetsu ren af. Door de auto werd het kind naar den dokter gebracht, waar het werd ver bonden. Voorschoten. Burgert. Stand. GeborenWillem, zoon van H. Oosterom en .W. Kloppert; Jacobus, zoon van G. Zwaan en G. Vredenburg; Gterard, zoon van: A. Moraal en G. Lock, GehuwdG. Paling en P. van Leeuwen. Zoeterwoude. De loting van de natio nale militie, lichting 1925, zal voor deze gemeente plaats hebben op 18 September a,s„ des voormijjdags te kwart over één in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Door de politie is eindelgk opge spoord de persoon, die den 14den Juni 1,1. op den Hooge Rjjtadijk een defecte auto had achtergelaten! Het was de heer De (Wi uit den Haag, die bet voertuig had gehuurd van den garagehouder Blonk uit Rijswijk. De auto, die gedurende al dien tjjd in weer en wind heeft buiten gestaan,; is intusschen totaal verweerd. Het comité vOoor het Nationaal Hulde blijk ter gelegenheid van het 100-jarig bo- staan der Reddirigsmaatsohappg, zal op Woensdag 27 Augustus as. alhier een in zameling houden voor de achtergebleven noodlijdende zeehelden. Benige personen zul len dien dag speldjes verkoopen. De tuinder S., uit Leiden, is alhier in de tuinen in Roonsburg op heeterdaad betrapt bjj het ontvreemden van perziken en een zak lieerenboonen uit een broeikas van zijn buurman, 'den tuinder Van Golem S. Was 's morgens eens extra vroeg op gestaan daarvoor, dooh door den tuinder De K„- van ILeiderdorp, betrapt. Burgerlijke stand. Geboren: Martina Maria, d.v. J. Berk en 0. M. Meijbr. Petroneiia Johanna, d.v, L. PlSer.hne'z eDnL5 - SS5r- iï?5uwd: Job van der Post en Maria Cornelia Kleiju. Overleden: Ante Maria Klujjskens, 69 j. Loop der bevolking. Ge vestigd: W. Poehvijk, van Leiderdorp. i G. Verboom, van Alphen a. d. Rijn. J, vjm Duinen, van Alphen a. Rijn. - S. 0. Bunnink, van Leiden. Oh. van' Sehagen, van Woubrugge. P. van der Geer en A, M. van den Borg; uit Tilburg. i A. Oi Meert, uit Velp, M. Hendriks, van Haarlem. G. BorremAn, van Leider dorp. J. O. Persoons, van Beverwijk. W. Bries, van Den Haag. P. van Heij- ningen en gezin, van Leiden. Jf- J- wan der Berg, van Voorschoten. Th. Konst en gezin, Uit AJphen. Vertrokken: Th. O. van Es, naar Naald- wjjk. M. M. Meiland, paar Noordwgker- höut. N. Delfos en gezin, naar ïïazers- woude. P, J. Slootweg, naar Stompwijk, C. M. Menken, naar Noordwgk. J. Ii Paardekooper, naar Voorschoten. J. Pi van den Wijngaarden en Ch. M. Ai Vlagner, beiden naar Rotterdam. O. Grenzenhach en C. M. Peinmerman, beiden naar Velp. - LWl Hoogland, naar Rheden. E. O. Lemmer- sma naar Haarlem. M. van der Meer, naar Tilburg. J. Moerkerken, naar Am sterdam. A'. Reik, naar Leiden. 0 Rek en gezin, naar Alphen. RECLAME. TURKSCHE ROZEN2EEP het schoonheidsmiddel r 6520 IV RECLAME. 4218 ONDERTROUWDH, J. A1, van der Tuin Wed. 32 j. en O- Meyerajd. 29 j. A. Fluit jm. 27 j. en S. Werkhoven jd. 24 j.H.H.S. Labordus jm. 24 j. en C. ,de Blauw jd. 23 j. j J. H. Webbers jm. 25 j. en K. Jansen jd. 23 j,Fr. Piket jm. 23 j. en J. de Roo jd. 22 j. H. N. v. Paridon jm. 25 j. en M. K. A. v. d. Drift jd. 24 j.O. Hundersmarck jm. 28 j. en H. Wassenburg jd. 23 j.M. de Bruin jm. 32 j. èn M. E. Oskam jd. 30 j. C. J. A. Sohimdt jm. 24 j. en M. W. M. Straathof jd. 23 j.P. Loos jm. 27 j. en W. H. v. Val- deren jd. 20 j.'; G. J. v. Leeuwen jm. 31 j. en W. M. Belt jd. 28 j.J. de Nie jm. 24 j. en S. Waterland jd. 22 j.J. P. de Heiden jm. 23 j. en H. M. Belt jd. 27 j.J. P. Gor dijn jm. 25 j. en C. E. Kaak jd. 25 j.A'. Fallaux jm. 24 j. en E. Cossee jd. 20 j. W. v. Hoek jm. 28 j. en W. Zoet jd. 27 j. L. W. Jongeleen jm. en S. v. d. Linden Wed. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie^. Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Plaatselijke Keuze. Geachte Redactie. Mogen wij de opmerking van V. in Uw blad van 20 dezer nog met een enkel woord beantwoorden Hij vraagt waarin de misleiding van het petitionnement tegen P.K. ligt. Niet in de eenvoudige, korte redactie van het adres, maar in de wijze, waarop mon deling 'en schriftelijk het publiek tot mede- teekenen wordt opgewekt. Daarvan zijn bewijzen aanwezig, en of P.K. voor ons doel of middel is doet niets ter zake. Dat kan gerust aan onze tegen woordige en toekomstige wetgevers worden overgelaten. - Niet wij, geheelonthouder- J£&5r zij be slissen over de stapan, die op dien "weg Sdte-¥8J&a" gezet. De vraag is slechts of op dit oogenblik de invoering van P.K. aan het recht-bewustzijiï van ons volk, d.i. natuurlijk aan die der meerderheid, voldoet. Dankzeggend namens het Leidsch Drankweer-Comité. E. en Z. UTRECHTSCHE RECHTBANK. De diefstallen in het Centra al-Kleeding- magazijn te Woerden. De rechtbank te Utrecht heeft de gebroe ders B., uit Arnhem, die terechtgestaan hebben wegens heling van de goederen, ontvreemd uit het Centraal-Kleedingma- gazijn te Woerden, veroordeeld ieder tot 1 jaar en 6 maandeh gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. CRICKET. Een tweedaagsche wedstrijd te Leiden. Nalax wij vernemen wordt Volgende week alhier een tweedaagsche wedstrijd gespeeld tussdhen Ajax en eein elftal van in ons land Vertoevende Engeischen, waaronder tal van spelers, die in le kJas-cluibs hier te lande uitkomen, zooals East Healy, enz, L. C. C.Ajax II. De laatste wedstrijd voor de competitie van den Z. II. C. B. vond gisteren op het Ajax-terrein plaats. Om 1 uur was én de pitch én het terrein zoodanig opgedroogd dat de wedstrijd een aanvang kon nemen. Ajax, dat wegens het wegblijven van een harer spelers slechts met 10 menschen ver schijnt, verliest den toss en wordt door de L. C. C. naar de wickets gezonden. Cap en du Pon openen op het bowlen van Beuk en Heemskerk. Laatstgenoemde wordt reeds vrij spoedig gebowled door Beuk voor 1 run. Iloogenstraaten wordt vlug gevangen voor 4 runs. Cap en van der Reyden voeren de score dan wat op en van 2—17 wordt het 328 wanneer Cap 1. b. w. gaat na 10 runs gescoord te hebben. Van der Reyden wordt daarna voor 14 runs gebowled door Heemskerk. Meyer geelt op een totaal yan 14 runs een kans, welke op keurige wijze door Beuk in het verre veld wordt geaccep teerd (553). De Jongh voegt 7 runs aan het totaal toe en wordt gevangen door den Holder. Këesom slaat vlug 6 rans cn wordt eveneens gevangen, thans door Mctsch. Brouwer slaat 1 run en wordt gebowled door de Vrind, terwijl Demenint voor 1 run wordt gebowled door Heemskerk. Fr. Wem- pe blijft met 2 not out. De Ajax-innings sluit dan op een totaal van 73 runs. De L. G. G. bowlde wederom 13 wide-balls! Bowlingcijfers L. C. C.: Beuk 118; Heemskerk 634 en A. de Vrind 28. Metsch en Kloots openen voor de L. C. C. op bet bowlen van Dupon en Cap. Kloots slaat 1 run en wordt gevangen door Van ,der Reyden. Eichhorn wordt voor 9 rune gebowled door Cap; Metsch gaat voor 6 runs p. o. w. A. de Vrind kan zonder gescoord te hebben wederom naar de tribune vertrek ken (bowled door Cap); Beuk wordt voor 3 rune gevangen door De Jongh; J. Segaar voegt 3 runs aan het totaal en wordt ge bowled voor 3 runs door Meyer. P. de Vrind c. en b. Cap voor 7 runs. J. Heemskerk caught Keesom voor 2 runs. H. den Holder e. en b. Meyer voor 0. II. van Weizen caught Hoogenstraaten 0 en C. Segaar 0 not out. Totaal 37 runs. Bowlingcijfers Ajax: Dupon 112; Cap 717; Van der Reyden 01 en Meyer 2—1 L. C. C. sluurt Ajax II nog eens in, maar op een totaal van 685 wickets ziet L.C.C. van verderen strijd af. Cap bleef met een keurige 31 not out. Beuk nam 2—20. Heemskerk 224. Ajax II wint dus met 36 runs. Eindstanden. le klasjs. gcw. yerl. punten gsp. m.i. m.r. gel. m.i. m.r. beli. te bcli. gem. V.R.A. 11 8 6 1 1 22 22 100 H.C.C. 12 4 5 1 2 23 24 95.8 Haarlem 11 1 6 1 1 2 15 22 68.1 V.V.V. 11 2 3 2 4 14 22 63.7 Ajax 11 1 3 2 1 4 10 22 45.5 R. W. 10 4 1 1 4 8 20 40.- Hilvers. 12 1 2 2 7 9 24 37.5 P. W. 8 1 2 2 3 5 '16 31.3 H.D.V.S. 10 1 3 -é* 3 3 6 20 30.- V.O.C. 12 4 3 5 5 24 20.9 Quick 8 1 8 4 -1 16 Z. H. C. B. gew- vprl. gesp. m.i. m.r. gel ..m.i. m.r. pnt H. C. C. IV 4 3 1 9 Ajax II 412 1— 6 L. C. C. 4 3 1 —3 ATHLETIEK. De kampioenschappen van den N. V. B. Niettegenstaande het weer vrij slecthlt was hebben deze wedstrijden te Nijmegen tocöi doorgang gevonden. Quick (N.) weid op nieuw winnaar. Ziehier de uitslagen: 100 M. hardloopem: 1. H. A. Broos (P. S. V.) 10.8, 2. J. C. de Vries (H. B. S.) 11.6, 3. Ch. Bovcns (idem) 11.8, 4. G. J, Reuser van Alphen (Quick). 800 M. handiloopen1. A. Kwabkernaal (Quick) 2.16.2; 2. H, Publioklhuizeii (id.) 2.17; 3. C. Arnesz (Olympia, Gouda) 2.17.2; 4. H. Wilier (idieim) 2.17.4. Baldribbebn: 1. K. E. Rode (Quick) 48.2; 2. A, Pierhagein (II. B. S.) 50.2; 3. Th. A. Hannessen (Quick); 4. F. v. d. Vennc (Quick). Vèreprimgen m. a.1. H. A. Broos (P. S. V.) M. 6.34; 2. G. J.'Reuser van Alphen (Quick) M. 6.20; 3. J. H. van Kampen (H. B. 5.) M. 6.07; 4. W. Jasper (Oiympia) M. 6.77. Hoogspringen m. a.: 1. II. Huberts (Quick) M. 1.65; 2. G. J. Reuser van Alphen (Quick), 3. G. Tltierbach (H. B. S.4. C. van Erp (P. S. V.), allen M. 1.60. Discuswerpen: 1. G. SchöbtelndreJ (Quick) M. 31.32; 2. H. A, Broos (P, S. i M. 29.43; 3. H. van Eijk (Oiympia) 28.85; 4. O. van Rappard.(H. B. S.j M. 273 Kogeistooten: 1. S. Hertzberger (P. S. I M. 10.75; 2. C. Scliötteindreier (Quick) 10.55; 3. H. van Eijk (Oiympia) M. 10.08;] 0. van Rappard (II. D. S.) M. 9.65. Speerwerpen: 1. O. van Rappard (H. S.) M. 39.80; 2. A. Doeve (II. B. S.) 39.12; 3. S. Hertzberger (P. S. V.) M. 34.20 4. II. W. Wierdsma (Quick) M. 33.43. 4 X 100 M. estafette: 1. Philips Spo; Ver. (Eindhoven) 46 sec.2, II. B. S. II (Dei Haag) 46.8 sec.; 3. H. B. S: I, 47; 4. Quicl 47.8 sec. 4 X 400 M. estafette:'1. Quick (Nijmegen 3.45; 2. II. B. S. II (Den Haag) 3,16.8; 3. H B. S. I, 3.59.3; 4. Philips Sport Vér. 3.59.1 Behaalde punten: 1. Quick, 38; 2. H: I. S., 33; 3. Philips Sporl Ver. 25; 4. Olyni pia, 8 p. Hollanders in Dnilschland. Te Duisburg zijn gisteren wedstrijden ge-I houden, waaraan ook door Hollanders isf deelgenomen. In de „Tel," vinden wij yolgende uitslagen: 400 M.1, Blum, 52.2 sec.; 2. Men so (Ned.) e?) 1 M.; 3, Bollen; 4. De Cler. Hoogspringen: 1. Raps (Barmen) 1.69 M. 100 M.: 1. v, d. Berghe (Ned.) 11 sec.; 2, Boot (Ned.) op lU nieter; 3, Dreibbolz (Es, sen). 1500 M.: 1. Ilolil 4 min. 15.3 sec,; 2. J, Zeegers (Ned.) op 6 M. Verspringen: 1, Boot (Ned.) 6.80 M.; 2. Walraven 6.16 M. 4 maal 400 II.: 1. Phoenix Karlsruhe 3 m. 32.8 sec.; 2. Vlug en Lenig, Den Haag Op ca. 25 M. (met v. d. Berghe, De Oler, Bol len en Menso). Speerwerpen: 1. Gruhn (Duisburg) 47,61; 2. Knol (Ned.) 46.39 M. 1 Knol werd eveneens 2e in het polshóog- sprimgen. Houben wint weer. De Duitschér Houben, die onlangs Pad- doek en Murohison sloeg, heeft, volgens „De Crt." gisteren in het stadion van Oh ar. lottenburg voor een nieuwe sensatie gezorgd door den Austailiër Garr en den Nieuw-Zee- Jajider Pol-rit op de 100 Meter te slaan. Do wedstrijd werd door 15.000 toeschouwers bijgewoond. Dp 40 M. maakte Houben zich los on won met 3 M. voorsprong op Carr, wolke laatste Porrit weer op 2 M. achter zich liet. De an. dore deelnemers Most, Crefedd en Pajnpe, Berlijn, hadden geen kans. Houben maakte een tijd van 10.6 sec. Bij de beooidieeding van dezen tijd moot rekening worden ge. hbuden met het feit, dat de haan door den regen geleden had. LAWN-TKNl" I Holland—Duijschlaud Men deelt ons mede, dat de wedstrijden te Noordwijk, die bepaald waren op 30 en 31 dezer, reeds den 29sten zuilen aanvangen en wel des namiddags.. De Buitsol,e spelers, die zulten uitkomen, zijn: Kreuzer, Klemschroth, Frcitzheim, Rnhe en Heyden. Van de dames hebber, ingeschreven: Mevr, Neppacii en Mevr. Friedleben. Voor Vrijdagmiddag luidt het programma: Kreuzer—Van der Feen; Mevr.. Ncppach en Kicinschroth Mej. Bouman en Timmer, Froitzheim en Kreuzer Timmer en Braan, Mej'. Canters en Knappert Mevr. Fried leben en Heyden. Wedstrijden te Noordwijk. Ondanks den gestadig vallenden regen heeft de wedstrijdleider toch nog gelegen heid gevonden eenige partijSen te doen spelen. De wedstrijden zij'u nog niet beëindigd kunnen worden, zoodat men zich voorstelt ze Woensdag of Donderdag bij gunstig weer te kunnen besluiten. De uislagen volgen hiear. Heeren dubbelspel. Halve eindstrijd: G. W. Scheurleer on J. van der Heide slaan B. J. Brandsma en F. J. Povel, 6—0,62, Eindstrijd. Scheurleer en J. van der Heide winnen van J. Sluis en J. Vmkenberg, w.n.o. Heeren enkelspel. Veteranen. Kwarteind- strijti. ,W. van Loben Sols slaat Daara- houwer, fj4, 62. ,W. A, Dolleman slaat Loopuit, 86, 61, 62. 0, Vriesendorp slaat R, Verspyek, 6—1, 62. ram; in plaats daaiwam zat hij zioH nu hiér verbijten in dezen achterhoek van de IWareld. In haair gedachten besloot zij het londc-rwerp eens met Elisabeth aam te vat- ien, zöodra de gelegenheid zich voordeed; gnaar voor Wet oogenhlik wendde zij han. jSig Wet gesprek af vam dit blijkbaar pijn lijke onderwerp en stelde voor, dat Tim naar 0ou vengezellen naar Fallowdeme, waar zij »en boodschap had aan Wet postkantoor, Hij Stemde gretig toe, met een ruk vam zijn jweod'e schouders, alsof hij dem onaan gena- gïen last ran zijn gedachten wilde ufsdhud- I Van af Belt venster vam 'de zitkamer vam gijn vrouw keek majoor Dumvard het twee tal na, toem zij den weg opgingen naar het Idorp. Die twee warem beste maatjes. Een ievrtdion glimlach :t?ok over zijn goedig ge licht,1 1 toen zij den Boek omsloegen en uit pet gezicht yerdiwenen achter een perk met peeetors. 1 „Zdu dat wat worden?" vroeg hij, jfiende Hat Elisabeth's blik 'diezelfde richting had gevolgd. 1 I „Daar is niog niets vam ie zeggen," 'amt- P-dd'e zij kalm, „Tim verbeeldt zidK na- lijk, diait hij verliefd is, daar twijfel ik oogemMik aam; maar een jongen van t en twintig is altijd verliefd op de WeHt de meisjes, die hij ontmoet." j „Ik niet," verklaarde Geoffrey dadelijk. Jk werd verliefd op jou, to«B ik pas megen- n was, en dalt is noodt amders gewordten." evïkuatiottl zond heim een bekoorlijken oppeilach toe, BloeiniSsdhion volgt Tim dam jouw voetstap- Sassen .veron'derstelde zij rustig, zou je er mee ingenomen zijn?" aar oot aam, prei een hoofd. beweging in de richting, waarin Sara en Tim verdwenen waren. „Ik zal altijd ingenomen zijn met de vrouw, dao Tim gelukkig nialalkl," antwoord de zij eenvoudig. Dumvard zweeg even; Wen ging hij Weer over tot een aanvat, „Zij is een mooi, lief meisje, vindt je niet?" „Sara? Bepaald mooi zou ik haar niet noemen. Haar gezicht is te mager, en te heftig, te scherp. Maar zij ts een ongewoon type, net ee<n ets in wit en zwart, en zij Beeft iets buitengewoon aantrekkelijks." Het duurde verscheiden dagen eer Sara het punt van Tims beroep te pas kon bren gen, maar zij slaagde er in op een middag, toen zij en Elisabeth samen met d'e thee za ten te wachten op de beide mannen. „Tim hóeft al werkkring genoeg aiam h«t Soheoren van het landgoed," antwoordde Elisabeth. „Hij kan tot op zekere hoogte voor zijn vaider optreden en hem een groot 'deel van de noodzakelijke.bezigheden uit de Band nernien." Zij sprak met een groole Beslistheid, die Bet moeilijk maakte verder op Bot onder werp door te gaanmaar Sara bleef volhou den, denkend aan Tims jonge oogen, die plotseling zoo haird waren geworden. „Het is jammer, dat hij niet bij hóf leger kan gaan, hij zou het zoo.dwlgraaig wfflen," begon zij, voorzichtig taslend. Een eigenaardige verandering kwam plot seling over Elisabeths gezicht. Het scheen Sara alsof een sluier neergedaald was, waarachter de ondoorgrondelijke oog«n haar achterdochtig gadesloegen. Maar het ant woord was luchtig genoeg. „O, één van do familie bij het leger Ss ge noeg, Ik zou zoo weinig yam mijn knappen Tim zien, wanneer hij officier werd, alleen maar nu en dah, als hij verlof had." „Hij zou een goed militair zijn," zei Sara. „Ik vind voor mij, dat officier hel mooiste beroep is voor een man." „Vindt je dal?" zei Elisabetii op kouden toon. „Er zijn veel gevaren aan verbon den," Sara kreeg een gevoel van tegenzin; zij Bad niet gedacht, dat Elisabeth tot het soort vreesachtige vrouwen behoorde. Vrouwen met een groote physSeke kraobt en levens lust zijn zelden laf en vreesachtig. „Ik geloof niet, dat er veel gevaar zou zijn voor Tim," zei ze warm. „Hij heeft veel durf." Vol verbazing staalde zij Elisabeth aan. .Wamt dat gezicht had plotseling een verwil derde uitdrukking, en die zaöhtrose kleur van Kaar wangen verdween; zij zag doods bleek, „Ja," antwoordde zij op ijskouden toon, „Ik geloof niet, dat Tim laf Is. Maar" haar steim weid iets minder Stroef „ik geloof, dat ik het Wen. Ik ik hbud niet van het leger als Beroep. Tim is mijn eenig kind," voegde zij er verontschuldigend bij. „Ik kan hém geen gevaar laten locpen, op welke marnier ook." Terwijl zij sprak, kreeg Sara een vreemd voor,gevoel. Het was alsof de gehóimo vrees yam de nnoe-der voor iets zij kon niet zeg. gen wkt zich' ook aan Baar had meege deeld. Zij Kuivende. Maar de: indruk vervaagde even snell als hij gekomen was en zij sprak op uitdagenden toom als om zichzelf gerust te stellen, „Er zijn niet vêel gevaren In deizen tam me» yredohtijd. Officieren Sterven woordig niet .op Bet slagveld; zij worden ge- pensionnerd. „Sterven op het slagveldl Dacht je, diat ik dito bang voor was?" Er lag plotseling een diepe verachting in Elisabeths stem. Verbaasd keek Sara Kaar aan. „Was je dat dan niet?" vroeg zij aarze lend. Elisabeth scheen op het punt een harts tochtelijk antwoord té geven. Toen opeens heheersohte zij zioh en weer zag Sara die eigenaardige, geheimzinnige uitdrukking in haar oogen, alsof zij-op haar h'oede was. „Er zijn veel dingen erger dan de dood," zei ze ontwijkend, en stuurde vastberaden het gesprek in een andlere richting. Gedurende de dagen, die volgden, be speurde Sara een nauwelijks waarneembaar Verschil in de Verhouding tussoh'en Elisa beth en haar. Elisabeth Was even vriende lijk ais altijd, maar zij scheen 'op de een of andere onverklaarbare manier een grems te hebben gestold aan haar intimiteit, eem lijn te Bebbem getrokken, die zij niet van plan was te overschrijden. Het was alsof zij voelde, dat zij Sara te dicht had laten koenen bij een innerlijk hei ligdom, dat zij tot nu toe veilig tegen eiken indringer had bewaard, eoi alsof zij zich nu haastte een Barricade op te werpen tegen een herhaling van den aanval. Meer dan eens hód Sara den laatsten tijd Bet onderwerp van baar vertrek uit Barrow aangeroerd; maar steeds had majoor Dur- ward het idee ver weggeschoven, en ver klaard, dat hij weigerde zoo'n onaangenaam pumt te Bespreken. Maar nu zij werkelijk hef gevoel had Elisabeths vrede op de een bf andere manier te hébben verstoord, be sloot zij definitieve plannen te maken voor haar onmiddellijke toekonul. Toen zij mat haar idee voor den dag kwam, verbaasde het haar, en niet on aangenaam, le bemerken, dat mevrouw Durward even weinig geneigd was van haar te scheiden als haar echtgenoot en haar zoon. Blijkbaar was de verandering in haar houding, haar vreemde teruggetrokkenheid, geen aanleiding van eenige persoonlijke antipathie, en Sara voelde zioh daardoor eenigszins verlicht, hoewel zij het vreemd bleef vinden. „We zullen je allen zoo missen," betuig- de Elisabeth, en haar toon was volkomen oprecht. ,,Ik zie niet in, waarom je zoo'n haast zoudt maken van ons weg te loopen," En Geoffrey en Tim vielen haar bij. Saira keek hen dankbaar aan met voch tige oogen. „Het is engelachtig van jullie, dat je me hier wilt houden," zei ze. „Maar begrijp je niet, ik moet mijn eigen, bestaan hebben, een eigen dak boven mijn hoofd.. Ik kap niet altijd gemoedelijk in de schaduw van een andermans dak zitten." „Wat een energieke jongedame I" lachte Geoffrey. „Maar ik zie, dat je vastbesloten b'emt. Wat zijn dan nu je plannen? Laat eens hooren." „Ik dacht kamers te nemen voor een tijdje hij geschikte menschen, menschen van onzen stand, die een betalende logée willen nemen „Arm, maar fatsoenlijk dus," vulde Geof frey aan. Sara knikte. 'v N V1 y i i j' -t 1 (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6