bet o zoo best dat er in de vacantia niet veel komt van raadsels en brieven schrij ven. He kan nu nog niet beloven, wanneer je mij eens zult zien, maar als ik eens die kant uitkom, zal ik waarschuwen. Er zij a heel veel kinderen die niet tegen schomme len of tegen een draaimolen kunnen en er ziek van worden. Rie van Staveren hoeveel jaar blijf je nog op de Mulo-school? Studeer je nu ai veel piano en hoor je ook graag muziek? Suze Mazurel het ia hier in Zeeland ook veel regen en dikwijls veel te koud en te vochtig om buiten te zitten, het lijkt soms meer op September en October dan op Augustus. Jo Noort je mag meedoen met de groo teren, maar licht mij nog eens beter in, ben je een jongen of een meisje, want de voornaam Jo kan voor beiden dienen. Pieter Qostdam dus weer thuis gekomen na je logeerpartij en veel van de lucht ge noten en veel kiekjes gemaakt? Ja, dat weet ik, daar is veel voor noodig om de kieken te ontwikkelen en af te drukken, Eet kieken zelf is gauw geleerd en kost niet zooveel tijdmaar de rest wel. Bertha Mulder wat trof dat slecht in de vaoantde eerst je broertje de mazelen ea toen je zusje. Erg jammer dat jullie daar door niet eens uit hebt kunnen gaan. Bernard Stikkelorum je noemde mij heel wat bekende namen op van kinderen die in je buurt wonen, verscheidene er van schrijven mij trouw. Waar precies is die Munnikenstraat? Als ik daar dan ooit in <die buurt kwam, kon ik velen mijner raad- seljeugd eens zien en kennis maken met ben, Erancisca Giezen je briefkaart heeft mij eindelijk bereikt, maar je had er Prins Fre- derikstraat 157 Leaden opgezet, en ik woon Den Haag, Frederick Hjendriklaan 157. De post is toen zoo glim geweest om de brief kaart op het Bureau „Leidsch Dagblad'1' te brengen, daardoor heb ik je groetje toch eindelijk gekregen, dank er voor. EEfca en Jaantje van Leeuwen, gaat dan voortaan maar gerust allebei meedoen en B5ka zal eerst nog wel eens willen belden, want ze k al beter bekend met de raadsels. Hebben jullie veel bramen gevonden? dat smaakt lekker hè gestoofde bramen. Leendert Elderhorat, ja stellig en zeker heb ik je gemist, zooals ik in de vacantie zoo heel dikwijls iemand mis. Dus een heer Ejken dag gehad met elkaar in Katwijk. tPoen ik een kind was dat schoolging, wa ren de vacamfdes niet zoo lang als tegen woordig. De laatste jaren zijn de vaeantieé steeds langer geworden. Jetty du Croix jij bent een der khc^reü, <Öe wel den naam op het couvert zet en toaet op den brief en als ik dan eerst alle couverten wfl openen en de brieven bij el kaar leg om ze later te lezen, helpt {Ebwijla iemand mq can de couverten open te ma ken en dan vind ik wel eens een brief zorf- 'óer naam én dat is lastig. Dat papier met je raadsel heb ik bewaard en ik weet nsa dus van wie het is. Tonnae en Ina Houpt was het een kinder partij, toen jullie met zoovelen naar de [Vink gingen? Ik vind dat tegenwoordig jul lie schrift some zóó op elkaar lijkt, dat onmogelijk zou kunnen zeggen wie bet netste schrijft. Marie Meyers wel gefeliciteerd met je verjaardag, je schrijft mij zeker wel eens of het een prettig© dag is geweest, al was het jammer dat juist op dien dag de va cantie om was. Het is hier in Eeeland net zooals in Leiden, veel regen en daardoor frdsch en dan weer eens zonneschijn en warmer. Gerrit van der Horst ik had je heusch niet dien naam gegeven dat heb je natuur lijk wel begrepen, ik weet al lang hoe of je heet. Ja, zulke vergissingen kunnen ver velend zijn en heel wat last bezorgen, Jat ondervind ik maar al te dikwijls. Heerlijk hè als er thuis iemand is, die, zoo mooi kan vertelleen. Hoor je ook graag voorlezen? lientje Lefeber was dat in die nieuwe zweminrichting, waar eenigen mij verleden week over schreven, dat er zóóvelen wilden zwemmen dat er gedrang ontstond. Maar toch zeker geen gedrang in het water hoop ik, want dan kan je je armen en boenen niet goed uitslaan. Gerard Klay van jou dus het witte cou vert met een brief zonder naam. Zijn de uitstapjes naar het Kagermeer en later naar Scheveningen door kunnen gaan 1 was het goed weer die dagen en hebben allen veel genoten? Ida van Riet dat spreekwoord dat je mij als raadsel stuurde, is al dikwijls als raad sel gebruikt. Mijn broer wordt nu eindelijk veel beter. Bij mooi weer mag, hij eens even uit. Mientje Henny is je vader goed thuisge komen? Waar kwam hij vandaan? Dat schreef je er niet bijwas hij lang weg ge weest? Henk en Nellie Broers, ik heb niet d© feesten in Middelburg bijgewoond toen de koninklijke familie daar eenige dagen was, maar toen zij 8 Augustus een tocht per auto door eeuwsch Vlaanderen maakten, hielden ze een kwartier stil hier op het dorp en toen heb ik alles zeer goed ge zien, want ik was voor een open raam van het raadhuis en juist vlak daarvoor hield de koninklijke auto stil. Ik hoop dat Henk prettige dagen heeft gehad in Katwijk. Engeltje Staffeleu je bent een heel tijdje weg geweest. Kwam je lekker verbrand terug van zee, en heb je goed leeren zwem men? Bartje Jansen wil jij ook voortaan je naam onder je brief schrijven en niet al leen op het couvert, zooals je nu hebt ge daan. Stuur de raadsels maar als jij tijd hebt om ze op te schrijven. Ben je een meis je? want Bartje kan ook een verkleinwoord van den jongensnaam" Bart zijn. Corrie van Leeuwen dat wordt je toch zeker wel geleerd op de zwemschool om je mond goed dicht te houden, want Eet is heel ongezond om dat water binnen te krij gen, zoo zuiver is dat volstrekt niet. Annie Huisman wou je zoo graag eens zien hoe Eet in Kloosterzande is. Wie weet of je niet ooit in jé leven eens deze kant uitkomt, dan kan je Eet zien. Klooster zande ligt dicht bij de Schelde en daar gaan o zooveel mooie groote booten ypn en naar 'Antwerpen voorbij, dat zou je wel mooi vinden. N-eeltje van Leeuwen dat was nu eens een Heel lange uitvoerige brief, dien ik 'de «e week van je kreeg. Je hebt veel ge noten in Den Briel, dat merk ik wel ©Q wat een aardige tocht er heen, er is te£h Eed wat piet gemaakt onderweg. Dat zal je wel geducht in je beenen hebben ge voeld, toer» je dien toren had beklommen, maar als je eenmaal boven bent, is het we1! de moeite waard, want dan kan je zoo ver overal om je heen zien. Nn groet ik allen weer tot de volgende week. Mej. A. KOOPMANS v. BOEEEKEN. Nadat ik deze correspondentie ai had ge ëindigd, ontving ik nog een brief van Nelie Oostveen van uit Ellecom en een briefkaart van Neeltje van Leeuwen uit Doorn. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Prinses Juliana, Juli, pelen, pralines, jaar, Pisa, pias. 2. Een kluwentje wol. 3 Je naaim. 4. De ezel in de arke Noadhs. 5. Gorgelen, orgel. 6. Lek. 7. Winschoten, sdhiieten, wom< 8. Melk, klem. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Annie Huisman, Lientje Lefeber, Gorrie van Leeuwen, Gerrit van der Horst, Bartje Janssen, Neeltje van Leeuwen, Nellie Broers, En-geitje Staffleu, Gerard Klay, Mientje Henny, Ida van Rriet, Henk Broers, Bernard Esderts, Rika Meyers, Marie Meyers, Pieter Nieboer, Ina Houpt, Tonnie Houpt, Jet du Croix, Jo Sloos, Beppie Was senaar Jaantje van Leeuwen, Leendert Eldertiorst, Bernard Stikkelorum, Rika van I Leeuwen, Nellie Mulder, Bertha Mulder, Jo j Noort, Pieter Postdam, Hendrik Postdam, 1 Come OoettiBm, WieSoe Postdam, Suze Ma zurel, Rie van Staveren, Rika Blaak, Tooa Gaastra, Mieke Hamming, Betsy de Gtm2, Henrietta Louise Veafcoog, AH ven der Wey- den, Greta Sarajg, Stiaua Sirag, Sijtsice die Jong, Gerrie Slootweg, Jannie Gordijn, Ma- iietje Gordijn, Sendee Yooztbcood, Johanna Voorbrood, Nèïhe Mens, Gar Mens, Postveen. RAADSELS. a- Voor alten, om nit te kiezen, dé tfelnëreu 3, de grootoren 4. Voor allen om uit te kiezen, de gmooteresi 4, de kleineren 3. L Ingezonden door Lierffcje LefélEèr. Mijn eerste is een ander woord voor sêag. Mijn tweede is eeme mooie ifloem. Mijn gehlesl is een bloeim die in ibet koren groeit. y t r n. Ingebonden door N- N. Mijn geheel is eeme bekende strest fa Leiden van 16 lettere. 12, 10, 2, 8 is een voertuig. 11, 15, 2, 10 is een meisjesnaam. 13, 14, 16 is een 'knaagdier. 1, 9, 13, 16 is een edel-dier. 5, 2, 3, 4, 11 is een voorwerp dat aan dé voeten wondt gedragen. 4, 6, 7 gebruikt eesn bestuurden, HL Ingezonden door Mien Boon. Mijne zuster en ik vormen samen- eeme welriekende specerij, die in sommige spijzen eene aangename smaak aanbrengt. .Wie zijn wij? y' y. ÏV. Ingezonden door Geertje Hoff. Kan je van heel groote mensohen dooi hun een ander hoofd tie geven, mensohen uit den iaöhtigjartgen oorlog maken? V. I-ogezoodem door Marie Kniveifiavón, Bij 'het rekenen kom ik vaak te pas; En i'k doe u hetzelfde hooren. Of gij van achteren mij spelt, Of wel begint van voren VL Ingezonden door Phüippus van dar Meer Verborgen plaatsnamen. Hij ontroerde geen zier, ik zeeg iatussdhen bewusteloos neer Gebraden duiven loopen alleen in Lui lekkerland. k. De agenten grepen «ten dief. vn. Ingezonden door Mientje Henny, Welke haan kraait 's morgens, 's middags en sr" avonds vin. Ingezonden door Dirk de Groot Het is weg, het blijft weg, en het is niet weg. Jan ziet het. Piet en Kees zien het, maar zij laten het liggen en stappen er rustig over heen alsof zij het niet zien. Iedereen ziet het en niemand neemt het op. Tooh is het weg en blijft het weg. Wat is dat? De brieven moeten Maandags vóór 5 uur bezorgd aam het Bureau Leddsöh Dagblad of opgezoihiden worden naar Kloosterzamdo (Zeeland},

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 18