UIT DE OMSTREKEN. GRAGE ETERS AHONG'S W Puddingen KUNST EN LETTEREN. SPORT. REGHTZMEN. Dc heer v. d. Linden verklaarde de op merkingen van de zijde van den heer Hern green nel te hebben verwacht. Hij noodigdo dezen uit een voorstel in te dienen. Volgens spr. was het de bedoeling van B. en ,W. een ingenieur aan te stellen. Toch meende spr. dat het niet aan te bevelen was zulk een ambtenaar onder het toezicht van den gem architect te laten werken, daar dit niet in het belang van den dienst zou blijken te zijn. De heer den Ouden verklaarde zich als lid der commissie van bijstand, welke de zaak had onderzocht, voor het voorstel. Do voorzitter lichtte het voorstel nog nader toe en hoewel hij de oplossing niet gemakkelijk achtte, pleitte hij toch, ook met het oog op het tijdelijk karakter der aan stelling, voor aanneming van het voorstel Dc heer Herngreen verklaarde zich voor aanstelling van een onafhankelijk ambte naar, en gaf nogmaals te kennen, dat de leiding niet deugde. Do heer v. d. Neut meende, dat de gom. architect wel hard werkte en wel practisch werkte, doch niet in staat was leiding te geven. Hij ging uit van de veronderstelling hoe meer ambtenaren, hoe minder werk, hij vreesde, dat bij aanstelling van een ambte naar naast den heer Lokhorst geschillen niet zouden uitblijven. •De heer Koren was mede van meening, Hat de leiding veel te wenschen over liet. De heer Nomen woeg wie, bij aanstelling van een ambtenaar, nu eigenlijk het hoofd zou zijn. Bovendien leert de ervaring, dat, als is een ambtenaar voor tijdelijk aange- Bteld, men deze, bij mogelijke niet-voldoe- ning, niet zoo spoedig kwijt is. Met den heer Herngreen was spr. het eohter eens, dat de leiding bij P. .W. niet in orde is. De heer v. Dijk achtte het beter de werklieden onder het toezicht van een op zichter te laten arbeiden, wanneer de lei ding niet deugt. Hjj kantte zich tegen aan stelling van een ambtenaar, Saar deze z.L toch door den architect bedorven zou wor den. Hg achtte het beter den toestand zoo te laten en te trachten voldoende leiding te geven. De heer v. d. Linden bestrijdt den heer v. Dijk en wenscht in elk geval den gem.- architect te handhaven. De heer den Ouden bepleit nogmaals aan neming van het voorstel, Al is bij P. Wi alles niet in orde, spr. toont door voor beelden aan, dat er wel degelijk hard wordt gewerkt. De heer Herngreen blijft op zijn stand punt staan en dient ten slotte een voorstel in tot aanstelling van een directeur van O. W. op een salaris van 14000. De Voorzitter bestrijdt, met het oog op de hooge uitgaven, dit voorstel. Hij blijft aanneming van het voorstel van B. en ff. bepleiten. Do heer v. d. Neut bepleit de mogelijk heid de comm. van bijstand advies te laten geven aan den gem.-architect, doch de toestand zoo te laten. Vlocht dit niet baten, dan zouden andere maatregelen moeten wor den genomen. Het voorste] van den haar Herngreen, in stemming gebracht, wordt verworpen met 14 tegen 3 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt oveneens verworpen, n.l. met 11 tegen 6 stemmen. Punt 6 der agenda, voorstel van B. en W. om de Laanbrug in de Aarkade in eigendom en beheer over te nemen en tot aankoop van de aangrenzende oppervlakte grond van den heer J. Vonk, lokte eveneens discussie uit. Do heer v. d. Neut achtte demping van de sloot aldaar het verkieslijks^ en een flinken rijweg te maken. Ook de heer v. Dijk meende, dat het bruggetje niet meer noodig was en meende^ dat de toestand zou verbeteren indien de sloot werd gedempt. De heer den Ouden merkt op, dat dit niet zoo gemakkelijk zou gaan, daar de (loot eigendom is van den heer Vonk en deze bedoelde sloot niet wilde missen. De Vooratter bestreed de meening van de heeren v. d. Neut en v. Dijk; spr. meende, dat door aanneming van het voorstel van B. en W. een betere aansluiting met den 'Aarweg zou worden verkregen en dat dien tengevolge de toestand aanmerkelijk zou verbeteren. De heer Herngreen weDsohte het voorstel aan te houden, teneinde een nader onder zoek te kunnen instellen. De heer v. Dijk stelt voor de wijk over over te nemen, hetgeen door den Voorzitter wordt bestreden. Het punt wordt tenslotte aangehouden. Punt 7, voorstel van B. en W. om gun stig te beschikken op het adres van het bestuur der Holl. Mij. van Landbouw, afd. 'Alphen, om een gemeentelijke subsidie ad Ï816 ten behoeve van den ta Aarlanderveen bestaanden oursus in het verstellen, knippen en om beschikbaarstelling van een ver warmd en verlicht lokaal voor dien cursus, werd, na eenige disoussie aangenomen. Punt 8, voorstel van B. en B„ naar aan leiding van het verzoek van den heer H. Ouderkerk, te Aarlanderveen, om gratis be schikking over een schoollokaal voor door hem te geven cursussen op land- en tuin bouwgebied, vond bestrijding bi) de heeren Bol en v. d. Linden. Eerstgenoemde verklaarde zich op ver schillende gronden tegen het voorstel. De heer v. d. Linden kon zioh met het Toorstel vereenigen, indien bleek, dat de heer Ouderkerk de lessen niet als parti- tfulier en ten eigen bate gaf. j Ook de heer van D^k bleek geen voor stander te zijn. Hi) meende, dak wanneer alt voorstel werd aangenomen, allerlei ver- senigingen en corporaties zouden volgen #n volgens spr. zou dat toch niet kunnen. I Ook de heer de Wolf "deelde de meerifng, ran den heer v. d. Linde. Het voorstel werd ten slotte aangehouden. Punt 9, voorstel van B. en W. om aan ifen conolSrge van lj^t raadhuis, den heer Verseput, een vergoeding te geven van 112.50 per 8 maanden voor het sohoon- houden ran het lokaal ln het Raadhuis, 'dat IJJdelhk Imrerioht is 'tot registratie-kantoor, rond bestriding bf) den heer Herngreen, die meende, dat een dergelijke belooning te laag was, waarom hij voorstelde een bedrag van f80 per jaar daarvoor te bestemmen, welk voorstel na eenige bespreking werd aangenomen. Punt 10, voorstel van B. en ff. tot ver koop van een perceel grond aan ff. B. Kroon q.q., alhier, gelegen aan de Zaal bergstraat, werd na ampele bespreking aan genomen. Punt 11, tot wijziging van de Bouw- en ffoningverordening en tot ruil van grond bij de Koekebakkerstraat, werd eveneens na eenige discussie aangenomen, evenals punt 12, voorstel van B. en ff. tot over name van gedeelten gerond, gelegen aan de Rijnkade, welke gebruikt worden voor open bare straat. Punt 13, voorstel van B. en .ff. in zake het adres van M. A, Hoogeveen e.a. te Aar landerveen om overname in eigendom van openbare voetstraten, werd, na eenige dis cussie van de zijde van de heeren v. Dijk en v. 't Riet, en na door den Voorzitter nader te zijn toegelicht, zonder stemming aangenomen. Punt 14, benoeming van een lid van het armbestuur, had tot uitslag, dat werd benoemd de heer Breeveld, met 16 stemmen. Bij de nu volgende rondvraag verzocht de heer de Wolf den Voorzitter hem eenige Inlichtingen te willen verstrekken in ver band met het gehouden concert in do mu ziektent aan de Boetselaarstr., door de Zangvereeniging „De Stem des Volks". Naar spr. van de zjjde van het bestuur der genoemde vereeniging vernam, was, een paar uur voor den aanvang van bedoeld concert, door den Commissaris van Politie geweigerd de Internationale te zingen. Ge noemde autoriteit; daarover door het be- I stuur der Zangvereeniging gehoord, verklaar de na bespreking met den burgemeester al dus te hebben gehandeld. J)e heer De Wolf vroeg den Voorzitter of dit juist was. De Voorzitter zegde den heer De Wolf toe deze kwestie te zullen onderzoeken. De heer v. d. Neut kwam op voor de Zondagsheiliging en had hierbij het oog op de van buiten komende autobussen, welke op Zondag onder kerktijd met veel lawaai hier binnenreden. Hij vroeg of de moge lijkheid bestond, bedoelde autobussen op Zondag niet door te laten. De Voorzitter meende, dat het doorgaand verkeer moeilijk belemmerd kan worden. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de openbare vergadering, om over te gaan tn geheime zitting. Boskoop. Woensdag kwam de heer K. v. d. B. zoo ernstig met zijn rijwiel te val len, dat door dr. Kater alhier een lichte hersenschudding werd geconstateerd. V. d. B. is door de politie per ziekenbrancard naar zijn woning aan de Puttekade overge bracht. Woensdag 3 September a.e. zal de verjaardag van H. M. de Koningin alhier feestelijk worden herdacht. Woensdag heeft de Volhardingboot een pleizierreia gemaakt naar Marken. Circa 200 personen hadden zich daarvoor aange meld. Te zes uur in den morgen werd uit den Ham afgevaren, terwijl de muziek- verceniging „Concordia" eenige muziek nummers liet hooren, Woensdagavond is in hotel Klaaseen een openbare vergadering gehouden op ini tiatief van de commissie van het Badhuis, tot oprichting van een vrijwillige brigade tot het redden van drenkelingen, welke vergadering met succes bekroond ia, daar staande de vergatering zich 4 vrouwelijke en 18 mannelijke leden hebben opgegeven. Dr. Kater heeft zich belangeloos aangebo den tot het geven van onderricht in df eerste hulp bij ongelukken, waarvan de uren nader zullen worden vastgesteld. Gevonden voorwerpen. 1 tabakspijp, 2 huissleutels, 1 haarstrik, 1 zwart hondje (dwerg pincher). Inlichtingen bij de politie. Waddingsveen. De werkman van W. had het ongeluk van een boerenwagen te vallen. De wielen gingen over hem heen. Ernstig gekneusd aan zijn arm werd hij huiswaatts gebracht. Aan het gemeentehuis zijn inlichtin gen te bekomen omtrent een gevonden rijwiel en een'gele herdershond. Zwammerdam. Bedankt is voor het be roep naar de Geref. Kerk alhier door ds. M. Buwalda, te Oudebildtzijl. K erkelijk bericht. Remonstr.- Geref. Gem.Zondagmorgen, te halfelf, dr. J. A. Beyerman, em.-predikant. RECLAME. Haarlemmermeer. In deze gemeente werden Woensdagavond weder van drie rij wielen, die men eenige oogenblikken onbe heerd tegen een gebouw had laten staan, de rijwielplaatjes ontvreemd. Van den dader geen spoor, Bij den landbouwer Q. aan den IJweg bij den Spaarnwouderweg alhier, hebben 's nachts ongenoode gasten op schandelijke wijze ln het land huisgehouden. Al de ruiters erwten (ongeveer 40), uitmakende de ge- heele opbrengst van 2 hektaren, vond men 's morgens omvergeworpen. Het kostte heel wat moeite en lijd om dit gewas weer be hoorlijk overeind te krijgen. Burgerlijke Stand. Geboren: Corne lls, zoon van J. Zwaag en C. J. J. Langedijk. Willem ,zoon van E. Knibbe en J. G. Groen. Johannes Jacobus, zoon van H. Broxterman en M. G. Bakker. Susanna Maria, dochter van A. den Ridder en A. M. Geutskens. Willemijntje, dochter van J. de Vries en G. Kniep. Neeltje, dochter van J. G. Bakker en A. van den Akker. Wil lem Fredrik, zoon van C. van der Schilden en P. E. Sandilort. Hermine Antje, doch ter van Th. Tit en T. Kramer. Hendrik, zoon van J. van Neuren en J. Kamerman.. Nicolaas, zoon van P. Homan en C. J. P. de Heij. Cornells, zoon van M. Oiierman en T. Slijkoord. Kaatje, dochter van I. Goedegebuure en W. J. van Dam. Machiel Hendrik, zoon van W. B. Bank en A. Jan sen. Maria, dpchter van L. de Boer en P. L. Bogaart. Ondertrouwd: F. A. van der Maden, 27 j. en A. C. Kreike, 26 jaar. C. Pijnacker, 84 j. en M. Mesman, 24 j. W. Dam, 33 j. en G. C. Slroomer, 22 j. Overleden: Leendert Troosl, 68 j., gehuwd met P. J. van Gijzen. Okke de Vries, 23 j., ongeh. zoon van T. de Vries overl. en A. M. Tiebout. Bernard de Waal, 32 j., ongeh. Levenloos geboren: kind van het vrouwe lijk geslacht van D. Bons en E. H. van der Spek. De Kaag. Kerkel ij k bericht. Ned.-Herv. Gcm.Zondagmorgen, te half elf, de eerw. heer E. de Witt, van Noord- wijk-aan-Zee. Katwijk-aan-Zee. Van de haringvissche- rij kwamen te LJmuiden binnen de loggers KW. 8 met 26 last; KW. 47 met 15 last en KW. 50 met 30 last pekelharing. Gistermiddag had onder veel belang stelling zoowel van plaatsgenoolen als van badgasten een oefening plaats aan de kust door de bemanning van de reddingsboot der N.-Z. Hollandsche Maatschappij Ier redding van Drenkelingen. Er werd met de boot uit gevaren, nadat deze van het station bij de Oude Kerk naar zee was afgereden. Onder leiding van den heer van der Plas werd ge- ruimen lijd geoeiend, en is door de beman ning ten slotte de boot naar wal geroeid. Ook werden pijlen afgeschoten om aan te toonen hoe in tijd van gevaar en nood verbinding tusschen wal en vaartuig wordt tot stand ge bracht. Iets buitengewoons was, dat in ver band met het 100-jarig beslaan der vereeni ging een omgang aan het strand werd ge houden door onze tijdelijke logé's, ten einde geschikt materiaal te mogen hebben in tijd van nood. Waarlijk geen onnoodige zaakl Moge bij een volgende spoedig te houden oefening de gelden rijkelijk vloeienl Niettegenstaande het vochlige winderige weer was het de Commissie tot Strand-evan- gelisalie zeker wel aangenaam nog een vrij talrijk gehoor le hebben bij de evangelisatie beurt, gistermiddag aan het strand gehou den. Nadat eerst gezongen en gebeden was, bekwam de eerste spreker ds. L. D. Poot van Amsterdam het woord. Deze sprak naar aan leiding van het laatste gedeelte van Job 26 de schare toe, en wekte op tot oefening van het geloof. Nadat deze spreker zijne rede had geëindigd én onder gemeenschappelijk ge zang een collecte was gehouden, bestemd voor de kas der Slrandevangelisatie, trad als tweede spreker op dr. G W. Akkerhuis van Maassluis, die naar aanleiding van de ge lijkenis van de vijf wijze en de vijf dwaze maagden zijn gehoor maande tot ernst en waakzaamheid. Nadat ds. Akkerhuis zijn rede had geëindigd, ging hij voor in dankge bed. Bij den gisteren gehouden afslag van haring waren aangevoerd 3 partijen steurha- ring; 214 kantjes van 127,95f 19.95, 37 kantjes van i 33 en 7 kanljes van f 37, alles gerekend per kantje. Noordwijk a. Zee. De Chr. Zangvereen. „Soli Deo Gloria" alhier, dir. de heer Jac. Smit, behaalde een 2en prijs in de 2e afdee- ling op het concours te Monster. Noordwijkerhout. Op 't concours te Monster, behaalde de R.-K muziekvereen. „Jeanne d'Arc" een eersten prijs in de 3e afd.; de chrislel. muziekver. „Harpe Davids" een eersten prijs in de 2e afd., en de Christel, zangvereen. „Concordia", een tweeden prijs in de 3e afd. Ook in „De Zilk" zal de verjaardag van H. M. feestelijk worden herdacht, doch dit dorpsgedcelte zal geheel afzonderlijk feest vieren. Oegstgeest. Kerkelijk borioh t. Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen, te tien uur, in de kerk, prof. dr. A. M. Brouwer, van Zeist. Rijnsborg. Deze gemeente staat tegen woordig in het teeken van de bloembollen veilingen. Behalve de vele veilingen elders, waar door de bloemkweekers alhier voor be langrijke sommen aan bloem bollen wordt besteed, worden ook hier veilingen gehouden, die massa's koopers trekken. De beide inzamelingen met muziek al hier gehouden, ten bate van de kas van de harmonievereeniging „Wilhelmina" leverden niet voldoende op, om in voldoende mate tot aankoop van benoodigde instrumenten te strekken. Thans ls voor genoemd doel aan de bevoegde autoriteiten toestemming gevraagd tot het houden van een bazaar omstreeks ul timo Seplember, gedurende drie dagen. De bloemenhandel gaat de laatste da gen niet geheel naar wensch. Wel is er vraag genoeg, maar de aanvoer is overweldigend, wat de prijzen drukt. Wellicht doet het ongunstige weer dit spoedig keeren. Sassenheim. Kerkelijkberioht Ned. Prot. Bond. Zondagmorgen te halfell in do zaal van den heer B. Hoogstraten; ds. P. van der Staaij. Valkenburg, Kerkelijkberioht Ned.-Herv. Gem.Zondagmorgen, te tien uur, dr. Locher, van Leiden; 's avonds, té halfzeven, dr. Rlemens, van Leiden. Warmond. Op het groot nationaal con- cour» voor Harmonie- en Fanfare muziek korpsen te Monster heeft het harmonie- muziekgezelschap „St.-Matthlae", alhier, directeur de heer Gerardus Dik, te Leiden, de hoogste onderscheiding van het gcheele Concours, n.l. een eersten prijs, met hoogste aantal punten in de eerste afd. harmonie, behaald en een eersten eereprijs, met alge- meene stemmen, in de Eere-afdecling en directeur8prijs. De uilslag van de aanbesleding voor het bouwen van een machinegebouw en een machinistwoning met aanverwante werken voor rekening van den Groot- en Klein-Hcn- meerpolder alhier, door C. 0. de Vroomen, bouwkundige alhier is als volgt: A. v. d. Oever, Katwijk a. d. Rijn, f 9280; Zwanen burg en v. d. Bent, Katwijk a. Zee, f 9345; G. Kloos en Jac. Remerswaal, Katwijk a. d. Rijn, 9767; A. v. Hemert, Haarlemmenmeer, f9880; H. S. P. Vrijburg, Oud-Ade, f9900; A. Kadé, Voorschoten, f9980; H. Rauwman en H. v. Varick, Leiden, f 10.000; A. J. de Later en P. II. Meijers, Leiden, f 10135; C. Meiman en Meeuwesen, Sassenheim. f 10250; H. Jansen, Oud-Ade, f 10300; C. Oosterom, Warmond, f 10400; H. v. Dalen en Zn., Lei den, fl 0900; Th. Reeuwijk, Sassenheim, f11693. Het werk is gegund aan Zwanenburg en v. d. Bent te Katwijk aZee voor 19345. Door een der melkhandelaren, alhier, is thans voor de zuivelbereiding het be drijf geheel electrisch ingericht, en daarbij' tevens in gebruik genomen een stoom-in- richting voor het steriliseeren van melk, enz., waarbjj tevens gelegenheid is voor het koken van de steeds meer gevraagd wordende karnemelksche pap op groote schaal. Waar in dit bedrijf zindelijkheid op den voorgrond staat, zal ongetwijfeld de in richting aan haar doel beantwoorden. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit Blad. Zoetermeer. Alhier is Woensdagavond het 3-jarig zoontje van V, in een sloot ach ter de ouderlijke woning verdronken. RECLAME. zijn aangenamer gezelschap aan tafel dan trage eters. Met HONIG'S PUDDINGEN, gefabriceerd met Honig's Maizena, heeft men altijd grage eters om zich heen. Probeert net maar eens en vraagt uw winkelier: LET OP HET HERK. he r~r~ a 5702 LEIDSCHE SCHOUWBURG, Seizoen 19241925. Nu het zomerseizoen weldra ten einde loopt, willen wij iets melden omlrent de win'lorcamjxignie, welke in September, wat de Sdhouwburgvoorslellingen betreft, aan vangt Reeds op Woensdag 3 September zal de openingsvoorstelling plaats hebben door het Vereenigd Rolberdamsch Hofstad-Tooneel met de 153ste oprvoering van „Boefje", waarin, evenals vroeger, Annie van Ees en Oor van der Lugt Melsert de hoofdrollen zullen vervullen Van af Maandag 22 September 1924 lot Maandag 27 April 1925 zijn alle Maandagen bezet door opveeringen van het Vereenigd Rotlerdamsch Hofsbajd-Tooneel (Dir. C. van der Lugt Melsert en T. II. Tarlaud), de N. V. het Vereenigd Tooneel Comoedia-Hagespe- lers (Dir. Ed. Verkade) en de N. V. „Het Sdhouwtooneel" (Dir. Jan Musdi en A. van der Horst). Behalve eenige stukken van het oude repertoire, zullen de nieuwste slukken door deze gezelsohapjren worden opgevoerd. Een bijzondere aantrekkelijkheid zal het voor het publiek zeker zijn, dat het ama- teurslrijkje „Het Groene Zoodje" geheel be langloos op zich heelt genomen bij alle Maalndagvoörstellingen entre-acte-muziek le geven. Op zes Zondagavonden zal de tooneol- wedstrijd van de Leidsche tooneelvereeni- ging „Nut en Vermaak" worden gehouden Over andere Zondagen wordt nog met ver schillende gezelschappen onderhandeld. Hed concertbureau Ernst Krauss heeft de abonnementsconcerten van Hans Augustin overgenomen en is van plan een vijttal abonnementsavonden te organiseeren. Het eerste concert wardit misschien gegeven door het Haarlemsch orkest met de zangeres Henriette Hess. Binnenkort zal men hier omtrent meer vernamen. Talrijke aanvragen over bijzondere op voeringen, o. a. de herdenking van het 60-jairig toorieeljubileum van den 'heer L. II. Ghrispijn Sr. in „De Veroveraar"; het 50-jarig tooneeljubileum van Manie Wester hoven in ,,'n Nieuw Stuk", enz. zijn nog in behandeling. De liefhebbers van tooneel en muziek kunnen dus in den Schouwburg weer genot volle avonden te gemoet zien. NIEUWE UITGAVEN. Wij owtvingan het modelnummer van „De Vaderlander", een nationaal week blad voor staatkundigen en economisohen opbouw, onder redaolde van W. Lubberink en J. Sdh'outen. Het blad is op goed paipiex gédrukt en flink van formaat. Dtt nummer bevat eenige artikelen, o. m. over: gezagg, herstel, waarom anti-Marx?den klassaip strijd in het bankwezenen arbeid en eigen- dom. VOETAAL. Om den zilveren bal. Voor de zilveren voetbalwidslrijden, die op Zondag 7, 14 en 21 Sept te Rotterdam plaats zullen vinden, hebben de navolgends vereenigingen ingeschreven, Sparta, Feyé- noord, V.O.C., H.V.V., HBS., DF.C, Eï, celsior, Wilhelmina, S.F.F., Heimes, D.VJS, Bredania en A D.O. Het programma luidt als volgt: 7 Sep. tember, a. 11 tot 12.15, FeyenoordHermes, D.V.S., b. 12.30 tot 1.45 Excelsior—D.F.O.; o 2 uur tot 2.13 A.D.O.Sparta; d. 3 30— 4.45 S.V.V.V.O.C. Vrijgeloot zijn H.V.V., Wilhelmina, H.B.S. en B.-edania. 14 Sept e. 10 uur 11.15 U.V.V.winnaar B.; f. 11.1512.30 1I.B.S.winnaar D.; 12.301.45 Wilhelmina— winnaar C.; E, 1.45—3 Bredaniawinnaar A. Halve beslis, ringen J. 34.15 winnaar E.-winnaar Ey K. 4.155.50 winnaar gwinnaar h. 21 Sept. Eindstrijd 2 304.15 winnaar j, winnaar k. Scheidsrechter H. A. WIELRENNEN. Van de Rijswijksche baan. De uitslagen van gisteravond zijn: Amaleurwedstrijd over 800 M. in 3 ritten lste rit: 1. R. Bobbe, 2. H. v. Duyn, J. v. Dijk, 4. J. Hendriks. 2de rit: 1. Bobb. 2. H. v. Duyn, 3. J. Hendriks, 4. J. v. Dijk' 3de rit: 1. J. v. Dijk, 2. H. v. Duyn, 8 Bobbe, 4 Hendriks. Tolaaluitslag: 1. Bobbe (6 p.j, 2. H. v. Duyn (6 p.), 3. J. v Dijk (8 p.), 4, Hendriks (11 p.). Wedstrijd voor nieuwelingen (series Ü5 demiiinales, verreden op 16 Aug.). TotaaJ, uitslag: 1. Pohl (5 p.), 2. Arnoldus (6. p.), 8, Erkelens (7 p.). Wedstrijd met voorgift voor amateurjp over 800 M. (2 ronden). 1. Krijgsman, j), Bobbe (10 M.), 3. v. Dijk (25 M.), 4. Heft- driks (40 M.). Wedstrijd achter groote motoren over IQ K.M. (25 ronden). Uitslag: 1. Grassin, 8 min. 23 sec.; 2. Parisot (180 M); 3. Storm (6 ronden). Uurwedslrijd achter groote motoren. Uij- slag. 1. Grassin (80 K.M. 600 M.); 2. Parijot (80 K.M. 80 M.); 3. Storm ((76 K.M. 60 M.V. Moeskops wint. De wereldkampioen wielrijder over deo korlen afstand Moeskops is te New-YorJ aangekomen en heeft reeds- zijn eersleU wedstrijd gereden. Op de baan te Newaajï wist hij in twee manches vnn Óen A.merl« kaan Gouillet te winnen. LAWNTENNIS De wedstrijden te Noordwijk. De wedstrijden te Noordwijkraan-Zeg tusschen veteranen en juniores, die elk jafijfc worden gehouden op de banen der Noora* wijksche Sportvereeniging, die om lj|t slechte weer telkens werden uitgesteld, zijn gisteren eindelijk opgeschoten. De nog niet gespeelde eindwedstrijd^a zullen hopelijk Zondag a.s. worden beüin' digd. De uilslagen volgen hier: Juniores. Enkelspel. In den kw<ö leind*» wedstrijden kwamen J. van der Heide, J. Sluis, W. Scheurleer, J. Vinkenherg. Halve eindstrijd: J. van der Heide sla%t J. Sluis met 63, -i6, 61G. W. Scheur* leer slaat J. Vinkenberg 63, 63. Eindstrijd: G. W. Scheurleer slaat J. vaji der Heide 75, 62. Dames enkelspel. Badgasten. Halve eind-* strijd: Mevr. A. Waller slaat mej. P. v£Öi Puygenbroek 60, 60; mej. Loopuit slaat mej. M. Lucht 36, 6—4, 62. Eindstrijd: Mej. Loopuit slaat mevr. A. Waller 6—2, 6—1. In den Heeren Single Badgasten kwamen in den halven eindstrijd: J. Vinkenberg, F, G. Waller Jr., G. Iluumink en J. van dófc Heide. Halve eindstrijd: J. Vinkenberg slaat JF, G. Waller 6—2, 6—0. KANTONGERECHT TE LEIDEN. - Er werden 92 zaken voor het Kanton gerecht behandeld, waarvan 90 in openbare zitting. W. G. van N., bakker te Warmond, had volgens de dagvaarding op Zondag, tgdens de Kaagweek, zijn zoon arbeid in de bak kerij doen verrichten en zelf ook meel afgewogen en brood gebakken. Er was voor die dagen iets extra's te verdienen en dat mocht hij niet voorbj) laten gaan, aldus het verweer. De ambtenaar w'lde dit in aanmerking nemen, hoewel er tegenover stond, dat be klaagde reeds eer wegens overtreding der bakkerswet was vetoordeeld, en eischte daarom slechts twee boeten van f 6, subs. IQ dagen hechtenis. De kantonrechter vond dezen eerst zeer mild, en ook de raadsman van beklaagde, rar. Nord Thomson, alhier, was van dit gevoelen, maar het stuitte dezen toch tegen de borst, dat iemand ze'.fe niet de gelegen heid te baat mag nemen, met zjjn eigen handen iets extra's te verdienen, als daar toe zich een zeldzaam geval vao. ioet. Hq drong dus op een lichtere straf a.m. en, den kantoni echter kennende, heeft hij goed vertrouwen daarop. Voor den zoon moet bovendien vrijspraak volgen. Volgens de dagvaarding zou hij deeg hebben afgewogen. Wederom werd nu Willem van R., ar beider te Leiden, opgeroepen wegens over treding der leerpliohtwet. Beklaagde kon niet verschijnen, omdat hij gedetineerd is. In de vorige zitting had hjj vertelaard, dat het hoofd der §ehool had gezegd, dat het kind van school mocht. Het hoofd der Chr. School, de heer A. Herkens, ontkende dit. Bisch f4 of 4 dagen.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6