h\ iocfi-en fitajiaijlt SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. leid goeddeels de reden van de toeneming ran het vreemdelingenverkeer en van het feit, dat het aantal vreemdelingen, dat Londen in het eerste halfjaar heeft bezocht, 20.000 hooger is, dan het vorig jaar. Uit de offioieele statistiek blijkt, dat het aan tal aangekomen vreemdelingen in die pe riode 157.300 heeft bedragen tegen 137.500 in denzelfden tijd van het vorige jaar. Bijna de geheele vermeerdering valt in de maanden Mei en Juni, toen de oijfers ste gen met 17.800. De bezoekers uit de Yer. Staten vormen circa een derde van het to taal, met 45.700. Daarop volgen de Fran- echen met 21,400, terwijl de Nederlandera in de derde plaats komen met 15.000. De Duitschers kwamen ten getale van 11.000. Te Pressburg zijn een groot aantal val- scho Engelsche vijfpondbiljetten in omloop gebracht. Een jong mensch van goeden huize werd gearresteerd op het oogenblik, dat hij biljetten ter wisseling aanbood. In zijn woning vond men een groeten voorraad er van. Hij beweerde, dat ze uit Weenen afkomstig waren. Aldaar is in ver band hiermede een Italiaan, Staffato ge naamd, gearresteerd. Men gelooft een in- tecrnationale valsche muntersbende op het spoor to zijn. Te Weenen is gisteren het 21e congres van heb Institut du Droit International be gonnen, waaraan een groot aantal rechts geleerden, diplomaten en politici uit alle landen der wereld deelnemen. President ia de Oostenrijksche minister van buitenl. naken Grünberger. De Evening Standard" publiceert tot nu toe onbekende bijzonderheden omtrent de terechtstelling van miss Edith Oarvell, die, naar heb blad verzekert, afkomstig zijn van neer goed-ingelichte Duitsche rijde. Vol gens deze mededeelingen zou de schuld voor de executie geheel neerkomen op den militairen gouverneur van Brussel, gene raal Sauberzweig, aan wien alle vonnissen van de krijgsraden moesten worden voorge legd. De generaal gelastte, dat van de ter 'dood veroordeelde vrouwen alleen miss Ga veil den volgenden morgen zou worden gefusilleerd, omdat rij misbruik had ge maakt van de faciliteiten, die haar in het belang van de gewonden waren verleend. 'Aan baron Von der Lancken, die er bij zijn superieur krachtig op aandrong, dat de keizer met het vonnis in kennis zou worden gesteld, werd de deur gewezen. Deson danks telefoneerde Von der Lancken naar het hoofdkwartier en verlangde, dat men 'den keizer op de hoogte zou brengen. Deze had zich echter reeds Ier ruste begeven en 'de officieren waagden het niet, hem te wekken. Toen de keizer den volgenden morgen het gebeurde veraam, T^as hij zeer ■vertoornd. Hij verleende onmiddellijk aan 'de andere veroordeelde vrouwen gratie sedert dien hebben de Duitschers tijdens 'den oorlog geen vrouwen meer geëxecu teerd. Men aohtte het optreden van den gou verneur van Brussel des te afkeurenswaar diger, omdat Miss Oavell volgens de Duit sche oorlogswetten niet mocht worden te- recht gesteld, daar zij zich niet aan spiori- Siage had schuldig gemaakt. CRICKET.. AjasR. en W. Morgen (Vrijdag 22 Aug.) wordt op het Ajax-veld aan de De Kempenaarsstraat een friendly-game AjaxR. en W. gespeeld. Daar beide partijen lullen trachten zoo vol ledig mogelijk op te komen, verwachten wij een interessanten strijd tusschen beide Ie klassers. Het ligt in de bedoeling op I Sept. e.k. nog eens tegen elkaar te spelen, ook ts Leiden. WIELRENNEN. Van de Rijswtjksche baan. Wegens den regen zijn de wedstrijden op de Rijswijkscho wielerbaan gisteravond niet doorgegaan en uitgesteld tot vanavond 0 uur PAARDENSPORT. Stompwijksche Harddraverijen. Onder begunstiging van vrij goed weer, al kwam een enkel buitje, weinig hinderlijk nog wel, sloren, werdfen onder boven verwach ting groote belangstelling gisteren de hard draverijen gehouden, uitgeschreven door de vereeniging „Nooit Gedacht" te Stompwijk. Reeds bij de voormiddagdraverij was de opkomst groot en werden prachtige ritten ge reden, wat in den namiddag nog interessant ter was, zoodat voor paardensport-minnaars te genieten was. Voor den voormiddag waren ingeschreven 12 paarden, waarvan 1 niet opgekomen. De uitslagen waren als volgt: ie prijs 1150 „Meermeisje", afstand 325 M. eigenaar Stal Duin en Dal, Den Haag, berij der A. Commijs; 2e prijs f 50 „Ocbaroon B" 800 M. eig. Th. de Lange, Katwijk, ber. J. G, de Boer; 3e prijs f 25 „OHicier" 300 M., eig, M. Lexmond, Stompwijk, ber. Wildenburg; le troostprijs f 40 „Naura" 300 M. eig. F. .Verwer, Stompwijk, ber. B. Schippers; 2e troostprijs i 15 „Martinus S" 330 M., W. F. Smits, Den Haag, ber. B. Schippers. Alvorens tot de middagdraverij over te gaan, werd door den burgemeester, namens het bestuur van „Nooit Gedacht" den pikeur J. G. de Boer, naar aanleiding van het feit dat deze thans 50 jaren als zoodanig de dra- verijbanen bezoekt, een lauwerkrans aange boden met inscriptie, waarbij de burge meester een kernachtig toespraakje hield en het publiek dezen veteraan in de paarden sportwereld luidde toejuichte. Met een kort woord bracht deze zijn harte- lijken dank voor deze aardige attentie en voor de hem gebrachte ovatie. De hierna volgende uitslag was die der namiddagdraverij, die ondanks veel spannen de ritten betrekkelijk een zeer vlug verloop had. Ingeschreven 15 paarden, niet opgeko men 1 (Fendel van Sacsabel, Den Haag). Uit slag: le prijs 1300 „Bretteur", afstand 340 M., eigenaar N. G. Pennings, Nieuw-Vennep, berijder G. Ensing; 2e prijs f 125 „Aura" 330, eig. H. Verdegaal, Lisse, ber. Eigenaar; 3e prijs f50 „Fini" 330 M., eig. C. H. v. Baaren, Amsterdam, ber. J. ten Sijthof; le troostprijs f 76 „Cathrien Spier" 345 M„ eig. G. F. Ock- horst, Den Haag, ber. eigenaar; 2e troostprijs f 25 „Madam" 280 M., eig. S. v. JDam, Stomp wijk, ber. M. v. d. Berg. De wedstrijden werden opgeluisterd door de Harmonie van Stompwijk en op het ter rein bevonden zich vele vermakelijkheden, welke een gezellige feeststemming brachten die nog lang voortduurde. Door den burgemeester werden met een toespraak de prijzen uitgereikt. VOETBAL. De bestuurscrisis in den L. V. B. De heer G. Wagemaker, voorzitter van L. F. C., schrijft ons: Ten zeerste verwonderde mij uw berichtje in Uw blad van Woensdag 20 Aug., als zou ook ik mij terug getrokken hebben als L. V. B.-bestuurslid? Ik moet dit ten zeerste tegenspreken! Ik had dit wel gedaan indien er een ge heel neutraal bestuur was gekomen, doch blijft het bij het oude bestuur dan doe ik zulks niet, omreden de meerderheid van dit bestuur vereenigingsleiders zijn. Het is dan toch niet ais billijk dat ook L. F. C. als oudste en een der grootste Leid- sche vereenigingen een vertegenwoordiger in zulk een bestuur heeft. Alphen. Officieele opening der Alphenaohe Winkelweek. Gistermiddag te 2 uur had, in tegenwoor digheid van het bestuur der Vereen, van den Handeldrijvenden en Induatrieelen Middenstand en de R.-K. Middenstands- vereenigdng „De Hanze", alhier, de offi oieele opening plaats der te houden win kelweek. Onder de aanwezigen merkten we op ver schillende leden der bovengenoemde ver eenigingen. Voorts waren aanwezig do wethouders Vlasman en v. Leeuwen, bo nevens de geme on te -see re tariaen de bur gemeester dr H. J. Lovink, welke de win kelweek opende. De heer Raaphorst, voorzitter der AI- phensche "Winkeliersvereenigingi, opende de vergadering en heette allereerst den bur gemeester welkom, zoomede de talrijk op gekomen genoodigden en belangstellenden. Hij bracht namens de A. V, den burge meester dank voor diens bereidwilligheid deze winkelweek te willen openen. Hij wenschte aan zijn woorden verder nioto toe te voegen en gaf het woord aan den burge meester. Deze memoreerde allereerst het feit, dat het gemeentebestuur het pogen der A. V. met volle belangstelling had gevolgd, en zei de dat het voor hem inzonderheid een aangename taak was de Ailphenache Win kelweek te openen. Spr. ging na de economische ontwikke ling der laatste jarenhoe de middenstand door het optreden van grootkapitaal, trusts, kartels enz. een zwaren strijd had te voeren tot zelfbehoudhoe in latere ja ren het opkomend vakvereenigingswezsen "en in niet mindere mate de coöperatie zich in haar nadeel lieten gelden. Steeds zwaar der werd haar taak tot zelfbehoud, toen vooral in de groote steden de warenhuizen zen en groote coöperaties hun intrede de den. Daaruit word echter, zoo vervolgde spr., geboren de doelmatige middenstands- actie. Zij trachtte, door hechte aaneenslui ting en door het zich verweren tegen den invloed der haar nadeelige organen, haar bestaansrecht te handhaven. En hoewel ook de oorlog met zijn funeste gevolgen op economisch gebied den middenstand zwaar trof, zoo bleef hij zich tooh met kracht en energie aan deze slagen ontworstelen. Een der middelen, om zijn bestaansrecht aan te toonen, was het organiseeren van g.g. winkelweken Langs dezen weg toonde 'de middenstand, wat prijs en kwaliteit der waren betreft, te kunnen ooncurreeren met coöperaties e. d. Ook Alphen blee£ in dit opricht niet aohter en het verheugde spr. te kunnen eens bateeren, dat de samenwer king en eendracht te dien opzichte, zoo groot was, dat aan het welslagen der te houden winkelweek niet viel te twijfelen. Spr. wenschte ten slotte de besturen der Alphensche Maddenfltandsvereenigingen veel succes toe en verklaarde hierna de Alphensche Winkelweek voor geopend. De voorzitter der Alph. Winkeliersver- eenigdng, de heer Raaphorst, dankte den burgemeester voor diens kernachtige rede en hoopte dat Z.E.Achtb. nog lang zal wil len medewerken in het belang van Alphen's middenstand. De heer K/regte? voorzitter van de Mid- denstandsvereeniging, het woord verkrij gende, bracht mede dank aan den burge meester voor diens modewerking tot het welslagen der winkelweek. Voorts gaf spr. te kennen de medewerking der jury op hoe gen prijs te stellen, juist omdat haar taak zoo belangrijk was en naar spr. overtui ging bij voorbaat de goedkeuring van allen zou wegdragen. Speciaal aan het adres van den heer Laros, secr. do7 winkeliers- vereeniging, wijdde spr. enkele woorden van dank, voor diens noeste vlijt in dienst der Winkelvereeniging Vervolgens sprak de heer Ponsioen, voor zitter der Kafch. middenstandsvereeniging „De Hanze", enkele woorden van dank tot den burgemeester voor diens medewerking; waar de belangstelling van hoogere auto riteiten wel eens minder groot was, maak te Z.E.A. hierop volgens «pr. een geluk kige uitzondering. Nog prees spr. de loyale samenwerking der bedde Alphensche Mid- denstandsvereenigingen en hoopte (fat deze samenwerking steeds eendrachtig en vrucht baar moge blijven. De heer Raaphorst dankte den heer Pon sioen voor diens welgemeende woorden en hoopte wederbeerig dat de samenwerking steeds aangenaam en in aller belang moge Blijven. RECLAME. 5669 cben e*"da tate diensten, a!*85 te ■o«Jioeaeii,6et Ojt de otanjc Sand Niemand verder het woord verlangende sloot de heer Raaphorst ten slotte deze welgeslaagde bijeenkomst, waarna de aan wezigen, nadat eenige ververschingen wa ren aangeboden, nog gezellig eenigen tijd bijeen bleven. Een fotograaf vereeuwigde ten slotte het aanwezige gezelschap op de gevoelige plaat. Nadat de winkelweek geopend was bracht het al spoedig veel menschen op slraat. Des avonds werd nog een rondgang gemaakt met muziek welke de gezelligheid zeer verhoog de. De etalages in 't algemeen waren zeer mooi. Om alle etalages afzonderlijk op te noemen, zou te veel van onze plaatsruimte vergen. Des avonds halftien liep de zaal van „De Vergulde Wagen" tjokvol om te hooren, welke personen een prijs kregen. Het be stuur had intusschen voor afwisseling hier ook gezorgd voor muziek. Te ongeveer halfelf kwam de commissie uit de Leidsche jury aan de groene tafel. De voorzitter opende de bijeenkomst en bracht zijn excuus voor het lange wachten en deelde mede, dat het voor de jury een zeer moeilijke taak was, om de etalages le beoor- deelen. Hierna werd door den voorzitter bur gemeester Lovinck uitgenoodigd om de prij zen bekend te maken. De eersle prijs was een bijdrage van de gemeente Alphen, en was toegekend aan M. v. d. Hoek Sr., n.l. een lamp. Hierna volgde Groep A: le prijs W. van Galen, 12 zilv. lepels en vorken; 2e pr, W. de Ridder, verg.-zllv. med.; 8e pr. A. Gerrit sen, verg.-zilv. medaille; hier werd nog aan toegevoegd een eerv. vermelding aan Wijn- bergh 4 Co. Groep A, kleinere zaken: le prijs A. van Engelen, klok; 2e pr. R. Roepel, verg.-zilv, med.; 8e pr. R. de Vries, verg.-zilv. med.; ervolle vermelding aan H. Treur en Joh. y, Muijen. Groep B: le pr. H. v. d. Heijden en Zo nen, marmere coupe; 2e prijs: H. v. d. Boom, verg.-zilv. medaille; 3e pr. L. M. v. Dam, verg.-zilv. medaille. Groep B, kleinere zaken: le pr. firma de Groot vam Egmond, vaaa; 2e pr. A. D. y. Vliet, verg.-zilv. med.; 3e pr. Ph. Jongeneel, verg.-zilv. medaille. Groep C: Jac. van Vliet le prijs, étui met lepeltjes; 2e pr. H. van Vliet, verg.-zilv. me daille; 8e pr. W. de Lange, verg.-zilv. med. Groep D: le pr. R. Boeze, 2 vazen; 2e pr. B. H. v. Keeken, 1 vleeschgarniluur; 3e pr. W. van Wijk, verg.-zilv. medaille. Groep E: eereprijs M. v. d. Hoek Sr.; le pr. H. J. v. Dijk, 2 vazen. Groep F: le pr. v. d. Hoek Jr. verg.-zilv, med.; 2e prijs D. J. v. d. Helm, rek met le- peltjes; 3e pr. firma Ponsioen, verg.-zilv. me daille. Groep G; le pr. B. v. Zwielen, gong; 2e pr. firma v. Brummen, verg.-zilv. med. Groep II: le prijs H. Weijers, verg.-zilv. med.; 2e prijs A. Creveld Sr., schilderij; 8e pr. A. P. Jansen, verg.-zilv. medaille. Daarna volgden nog eenige eerv. vermel dingen: Groep B: G. Ketel. Groep D: C. de Groot en A. Touw. Groep E: Wed. Tuin en Wed. Haan. Groep H: Nabel en Weijers. Hierna bedankte burgemeester Lovinck de commissie, de jury en de stille medewerkers voor al de moeite en zorg die zij besteed had den om de winkelweek zoo goed le doen slagen. Voor het examen nuttige handwerken is gisteren te Rotterdam geslaagd mej. M. v. d. Laaken, alhier. Alkemade. Bij de gisteren gehouden aanbesteding van het maken van een wat schoeiing met betonmuur en opslagplaats voor grind met betonmuur te Rijpwetering met bijkomende werken is ingeschreven als volgt: H. S. P. Vrijburg te Oud-Ade, perceel I f 2607, per. n f 1998;' massa 4550. 8. Strijk te Rijpwetering, perc. I f 2550, perc. tl f llllj massa f 8699. A. A. Brand te Rijp wetering, pero. I f2135, perc. II 11476; massa f 8485. J. A. van der Geest te Oud- Ade, perc. I 12264, perc. II 41248; massa f8467. Joh. Jasen te Oud-Ade, perc. I f2690 perc. II f 1949; massa f 4080. O. P. Janse te Rijpwetering, perc. I 12095. Het werk is ge gund perceel I aan A. A. Brand te Rijpwe tering en perceel II aan S. Strijk te Rijp wetering. Voor de te vervullen betrekkingen van twee wegwerkers-brugophalers in deze ge meente hebben zich 140 sollicitanten aan gemeld. Leiderdorp. Ib de passage over de Lei- derdorpsche brug, wegens het afbreken van de oude, en het bouwen van een nieuwe, sedert half November van het vorig jaar gesloten, en de overtocht voor voetgangers per pont geschied, hierin zal nu weer spoe dig verandering komen. Daar toch de nieuwe brug haar voltooiing met rassche schreden nadert, zal het verkeer hierover binnen en kele dagen kunnen geschieden. De loting vbor de militie, lichting 1925, zal voor deze gemeente plaats hebben op Donderdag 18 September des namiddags te 1 uur in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Leimuiden. De loting voor de dienst plichtigen der lichting 1925 zal op Dinsdag 2 September a.s. plaats hebben te Roelof- arendsveen in het gemeentehuis om 11.80 uur voorm. De molenaarsknecht B. bezeerde bij het leggen van rioolpijpen drie zijner vin gers zoodanig, dal hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen. De in het begin van dit jaar opge richte Oranjevereeniging stelt zich voor op 4 Sept. a s. een volksfeest te organiseeren, ter herdenking van den verjaardag van H.M. de Koningin. Tot kantoorhouder bij de posterijen al hier is benoemd de heer A. van Velzen. De prijs van de melk is met 1 cent per liter verhoogd. Roelofaiendsveen. Bij het Dinsdag avond boven deze plaats woedende onweder is de bliksem ingeslagen in een der schoor- steenen van het St-Jacobusgesticht alhier. Een der schoorsteenpijpen werd afgerukt, zonder gelukkig persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Van het rijwiel van den heer R. alhier is, toen deze zijn rijwiel onbeheerd liet staan het belaslingplaatje ontvreemd. Rijnzateiwoude. Bij Kon. Besluit is de verordening op de heffing van een plaatse lijke inkomstenbelasting goedgekeurd. Woensdagmorgen werden door den ge meenteveldwachter eenige fuiken, toebehoo- rende aan van T. van Langeraar, in beslag genomen. Waddinxveen. De Raad dezer gemeente heeft den termijn tot ontruiming van on bewoonbaar verklaarde woningen in deze gemeente verlengd met zes maanden en den uiterlijken datum von ontruiming gebracht op 18 Maart 1925. De melkprijs is weder verhoogd en thans gebracht op 16 cent per liter, zulks in verband met de stijging der boler- en kaasprijzen. De heer Binkhorst, onderwijzer aan de openb. school D is geslaagd voor het examen hoofdakte. De heer W .van den Berg, keuring veearts alhier, zal tot 81 Aug. buiten de ge meente vertoeven. Als plaatsvervanger zal optreden de heer J. W. Jongeneel. WonbrugBe. Het kerkelijk stempel der Herv. Gemeente alhier, is wel bekend, zijnde een randschrift „Herv. Kerk van Woubrug- ge" en in het midden van het stempel de tek6t „1 Cor. XIH 18". Dat dit stempel voorheen een vignet was wïtarin de tekst figuurlijk werd voorgesteld, zullen maar weinigen zich herinneren. In een verzame ling van wijlen prof. dr. Kist is dat vignet nog bewaard gebleven in het Rijksarchief te 's-Gravenhage. Het stelt voor een maagd, in de rechter hand den Bijbel en in de linkerhand een avondmaalsbeker (Geloof); een knaap met anker en palmtak (Hoop) en een moeder zittende met haar kroost (Liefde). In de helft der vorige eeuw, tijdens ds. D. Th. de Haas, werd dit vignet ingevoerd en het schijnt later niet meer gebruikt. Zelfs waar dit stempel gebleven ls, is onbekend. Gewenscht was dat dit passende symbool weer werd Ingevoerd. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester, de -heer Bau- mainn. Aanwezig alle leden De voorzitter opent met gebed. De notu len dier beide vorige vergaderingen worden gelezen en ongewijzigd vastgeseld. Ingekomen stukken van Ged. Staten o.m. het verzoek om het besluit van die vorige vergadering van een geldleening gToot f74 000 5 6'/> pet. van den heer Bultman, niet uit te voeren. Aldus besloten. Opne ming kas gem.-ontvanger. De bijdrage van de Gezondheidscommis sie voor 1925 door deze gemeente bedroeg 198,25" Verzoek vaal de wed. Vonk om op 1 Oc tober a,». eervol ontslag. Wordt verleend. Verzoek van D. WlttebaJ Az. om onthef fing schoolgeld daar zijn inkomen, na af trek, niet boven de f 600 gaat. De voorzitter merkt op dat de inspecteur der belasting opgaf f 1200. Wordt afwij zend beschikt. Schrijven van Ged. Staten, vragende de roden waarom de raad de gratificatie van den Rijksveldwachter van f 25 op i 50 heelt fiebracht. De heer Boot oordeelt salarisver- aging noodig voor de gemeente-veldwach ters en wijst er op dat de rijksveldwachter, dag en nacht in de weer is. ook voor deze gemeente, wat gewaardeerd moet worden. Hij wijst er op hoe deze zoo noodig de ge- meente-politie assisteert, zooals onlangs met zwemmers. De voorzitter blijft bij zijn reeds vroeger gemeld oordeel dat hij de hulp deT Rijks politie niet behoeft en ook ditmaal voor dit geval de rijksveldwachter alhier niet heeft gerequireerd, en vindt het absurd dat een toelaag aan den rijksveldwachter wordt verhoogd en het traktement der gem.-veld wachters wordt verlaagd. Besloten wordt met algemeene stemmen, aan Ged. Staten van de notulen der verga dering, waarin tot verhooging der toelage voor de rijksveldwachter besloten is, een ai- schrift a'ls antwoord op hun vraag over te leggen. De wed- Van der Lubbe geb'. Sohrama, on derwijzeres in de handwerken aan de open bare school te Hoogmade, was op 1 Juni jl. eervol ontslag verleend. De voorzitter wijst op de moeilijkheid met de benoeming van een opvolgster; al thans mtt een vakonderwijzeres, ook in verband met het bijzonder onderwijs enz. De school telt thans zes leerlingen, waar onder een meisje. Als deze eenige leerling nu eens ontbreekt? Wethouder Van 't Riet zegt: „die Wet op het L. O. is een toppunt van dwaasheid." De voorzitter stelt voor een tijdelijke on derwijzeres te benoemen voor drie maan den. Algemeen goedgekeurd. B. en W. Be, noemen daarvoor mevr. Frankhuizen. De vraag wordt in het midden gebracEl door den lieer Boot of die zes kinderen niej heler te Woubrugge onderwijs konden onl, vangen door per autobus of rijtuig daarheen te gaan. De heer Van Dam vreest, dat de oudeij met het oog op heit gevaar van vervoeg daar geen genoegen mede zullen nemen. De voorziter oordeelde hel wel een bezui niging voor de gemeente, als die kinderen hier konden komen en rekent uit wat zoo") klein getal kinderen reeds aar. brandstoffen kosten. De voorzitter stelt voor jpunt 5 benoeminj Keuringsveearts dan het einde der vergade, ring te behandelen. Aldus besloten. In de plaats van wijlen den heer A. J, Heenk, wordt als dubbeJtal voor het coitegi van zetters gesleld de heeren F. Kroee en A. D. H. Heenk, en voor Van Leeuwen de heeren W. J van der SaJm en J. Zwetsloot Wegens het bedanken van den heer Bo, german, als lid der commissie lol wering van schoolverzuim, stelten B. en W. voor de heeren W. Bunlsma en B. Luyt, De laat ste wordt met 6 stemmen gekozen. Aan den heer Van Laar, wordt op voor, stel van B. en W. toegeslaan, een lokaal der school des Woensdagsmiddags van 2 toj 4 te gebruiken, voor het onderwijs in de Fransehe laai. Aan de orde is hot punl: „Ingebruilt geving gemeentelijk verenigingslokaal voor knip- en naaischool." Thans namen er 16 leerlingen aan den cursus deel, welk aamtaj volgens den heer Van 't Riet na afloop det cursus te Alphen wel boven de 20 zal kif men. De heeren Van Dam en Boot oordeéh len dat deze naaischool reden van bestaan heeft. Aan de commissie voor deze school word) met algemeene stemmen toegestaan, Met lokaal gralis te gebruiken, doch te zorgen voor schoonhouden, vuur en licht De voorzitter stelt voor aan de agenda nog toe le voegen „benoeming lid van de bouwcommissie", en doelt mede dat in de: vergadering van B. en W. tot voorzitter van de bouwcommissie is benoemd de heer Vap 't Riet Met vier stemmen wondt de heel Von Dam tot lid gekozen. De heer Boot spreekt den wensch uit, dat de bouwcommissie wat meer vergaderen zal dan tot heden, en meer zaken tot haat competentie behoorande ter tafel zulten komen. Spreker wijst op toestanden oji. in de Kerkbuurt, die voor de passage te smal is, dat b.v. de hekken daar verwijderd en een verhoogd voetpad aangebracht behoort te worden Voor het onderhoud van wegen', moet bijtijds het grind voor de voetpaden: aanwezig zijn, opdat niet als den vorigefi winter, de wegen en voetpaden onbegaan* baar zijn. De heer Van t Riet zegl, dat zoodra fii| een agenda voor de vergadering der bou/w> commissie kan vaststellen de oproeping zoij spoedig mogelijk en dikwijls zal geschieden, Daarna gaat de raad in besloten ziltinjj welke ruim twee uur duurt. Na heropening deelt de- voorzitter modi dat de heer Kuijpers, rijksveearts te Koud» kerk, eervol ontslag had gevraagd aS keurmeester. Met algemeene stemmen wordt dit eervol ontslag verleend. B. en W. stellen als oaüri didaten keurmeester voor de heeren dr. j. Roos, rijksveearls le Leiden en de heer 111 Bos, rijksveearls ailhier. De heer Boot ziot in den eersten candl» daat een bekwaam en ervaren man, docji indien de tweede candildaat zioh hier blijft vestigen heeft deze iets voor. Als in de In- structie dan wordt bepaald dat de keur meester hier woonachtig moet zijn. De heer Lieverse voert het woord omtrenj de finamtiën, en dringt aan op bezuiniging. De heer Van 't Riet was van oordeel daji bij niet vestiging de benoeming niet kan geschieden. De heer H. Bos wordt met 6 stemmen be noemd tot keurmeester met ingang vaal 1 October a.s. Na eenige af- en overschrijvingen doet dé voorzitter de rondvraag. De heer Boot doet den voorzitter dié vraag: ol de benoeming van een loco-burge meester wettig had plaats gehad. De voor zitter antwoordde dat hij in overleg met dé beide wethouders, spreker in de volgendé vergadering van antwoord zou dienen. De heer. Boot spreekt den wensch uit, 8a4 de 's Molenaarsweg opengesteld zou wor den voor auto's. De voorzitter zegt dat punt op een volgende agenda te plaatsen. Verder deed hij de vraag of zwemmen in dé Woudwatering zoo'n bezwaar was. De voor zitter zegl dat het volgens de politie-veror- dening verboden is, dool) het toch was boef- gelaten totdat er klachten kwamen, daf jongelingen aan de oevers ongekleed pretje z.g. gymnastiek gingen maken en dat toiejj nalbij de brug het zwemmen is verboden, a'l eerst nadat verzet bleek tegen dit verbod, vervolging is ingesteld. De heer Boot zop het gewenscht achten, dat b.v van 4 tot 8 uur des avonds op een aangewezen plaats gezwommen kan worden en de politie daal dan toezicht bield, om midbruik te voor komen. De voorzitter kan daar wel n -de instem men. De heer Vromans zou i-tt gewenscty achten, als bij een volgende houtverkoop, de planken niet meer tegen het kerkgebouw weiden geplaatst, het oczaal is toch zoo hecht niet meer. De voorzitter zegt, dat hem was medege deeld, dat kerkvoogden toestemming had den gegeven. Hij oordeelde ook dat de weg in de Kerkbuurt voor de passage niet ge schikt was om daar hout te plaatsen. De heer Lieverse wijst nogmaals op liet snel rijden van auto's door Hoogmade ep vraagt waarom de borden niet worden ge plaatst. De voorzitter zegt nog gewacht te hebben op de nieuwe rijwielwet. De heer Boot spreekt de wenschelijkheid uit, dat de gemeenle-politie, toch steeds op den openbaren weg met takt optreedt. De voorzitter deelt bijzonderheden medé van het voorgevallene, waaruit het optra den der politie gerechtvaardigd wordt, el sluit de vergadering,

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6