SMsenhelm. Nabij den overweg Klin kenberg i» de weikman Vogelzang door een auto overreden. De man brak zijn arm. Hij ja door den auto naar dr. Quant gebracht, 4J* na den man voorloopig te hebben ver bonden, hem naar Leiden, ziekenhuis, heeft laten vervoeren. Bij den Warmonderdam braken Zater dagavond de spaken van een der wielen van den bodewagen Wiering. De wagen kantel de, Nadat de inhoud was overgeladen, kon JViering zijn pakjes bestellen. Voorscholen. BurgerlijkeStand Geboren: Godofridus Oornelis, zoon van 0. J. Kneyher en C. J. van Gent; Jacoba, 'dochter van L. J. van Leeuwen en M. Th. van der Krogt. Gehuwd: I'. de Bruin en M. J. E. van Homert; P. Zonneveld en G. van der Hof stede; A van der Werf en O. P. van dei- Peet Do Koningin- Wilhel'mina-Vereeniging geeft ieder jaar een feestcourant uit en ook weer dit jaar. Tot leden der redactie zijn benoemd en hebben deze benoeming aan vaard de heeren Joh. A. Mens en C. J. A. Schrassert Bert. Tot 28 Augustus wordt leder in de gelegenheid gesteld iets voor deze krant te schrijven en In te zenden. Warmond. De opbrengst van den ver koop van bloempjes voor Herwonnen Levenskracht" bracht alhier op f 87.13. Zoeterwoude. Een brutale inbraak is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag 1.1. gepleegd bij den veehouder G. van Leeuwen alhier. Uit de achterkamer is een schrijfbureau wegge haald, welke 's morgens Id een ledigen mest put werd teruggevonden, achter op het erl Sheel opengebroken en van den inhoud ont- an. Alleen een portemonnaie met eenig klein geld wordt vermist. Van de dieven niet het minste spoor. Burgerlijke Sland. Geb.: Wilhelmus Petrus, zoon van J. van der Drilt en van 0. M, Kuijpers. Helena Pelronella Adria- na, dochter van Cs. F. van Diemen en van M. H. Verhage. Martinus Nicolaas Petrus zoon van M. Bakker en van W. van der Ploeg, Ondertrouwd: Job van der Post, 36 j. en Maria Cornelia Kleijn, 32 j. Alhier is opgericht een hondendres - seer-club. Eenigo politiemannen hebben een stuk land aan den Hooge-Rijndijk (eigen dom van de gemeente) daarvoor in gebruik gekregen. Ook enkele burgers zijn als lid toegetreden Meer personen zijn als lid of als begunstiger welkom. ZWEMMEN. Nationale zwemw dstrijden te Gouda. Op deze gisteren gehouden wedstrijden, plaatste J. Buys (L. Z. C zich in de senior- klasse door de 50 J( jun. te winnen in 34 s. Da werd C. Walenkamp (L.Z.C.) in 34 1/5 s. Een prachtigen strijd gaf de 400 M. vrije slag om het kampioenschap van Nederland. De besle Nederlandsche zwemmers op deze baan waren aanwezig. J Kohier (Y) won weer het kampioenschap in 6 min. 6 2/5 s.; 2e wan G. Dekker (Nept.) in 6 min. 10 sec. 8e B. Kraan (Y) in 6 nin. 11 4/5 sec. Voor het kamp. 4 X 200 M. estafette had slechts het „Y" ingeschreven met de zwem mers F. Schutte, B Kraan, R. Wijss en J. Köhlér. Een ploeg met J. Buys (L. Z. C.), W. v. Leeuwen (L. Z. C.), A. v. Senus (Maks) en G. Dekker (Nept.) gaf hun partij en verloor met 1 sec. Tijd van het ,,Y" .18 min. 11 sec. Het kamp. 200 M. vrije slag dames werd gewonnen door mej. Vierdag (A. Z. en P. C.) in 3 min. 6 sec. (nieuw Ned. record; oud record dezelfde in 3 min. 21 3/5) voor mej. Baron (O D. Z die er 3 min. 14 sec. over zwom. Het nummer schoonspringen was voor ZEILEN. Om de One Ton Cnp. Het Nederlandsche jacht „Holland's Hope" won ook de 2e heat in den zeilwedstrijd om de Internationale One Ton Cup te Ryde. De uitslag luidt' 1. Holland's Hope, 2 u. 38 min. 24 sec.; 2. Aloha (Zweden), 2 uren 89 min. 4 sec.; 3. Rose (Engeland), 2 uren 48 min.; 4. Hatney (Frankrijk), 2 uren 45 min. 80 s. Wanneer de Holland's Hope dus nog een race wint, is de One Ton Cup in Hollandsch bezit. ""-'riÉRMEN, Het nauonale kampioenschap sabelscheimen. (Van onzen eigen verslaggever). Kwam in de morgenuren het zonnetje nog eens heel even door, tegen den middag betrok de lucht meer en meer, en tegen twee uur kregen wij een fiksche 6torlbui, die de schermers, die 's morgens het terras van het Casino der Noordwijksche Sport vereniging voor zich hadden opgeëisclil, in aller ijl, naar de danszaal deed vluch ten. In het voordeel van de heeren was dit allerminst, want in de eerste plaats, deed ook de regen, de ettelijke tientallen tennis sers de wijk naar de danszaal nemen, en het zeer luidruchtige gedoe van al deze menschen werkle uitermate sloorend op do aandacht der schermers. Namen wij dan nog in aanmerking, dat het licht in de zaal vrijwel alles te wenschen overliet, dat men de looper eenvoudig los op de spiegel gladde parketvloer had gelegd, zoodat die bij elke uitval aan het schuiven ging, dan .valt 't niet tc verwonderen, dat de scherm- preslaties niet op bijzonder hoog peil ston den. Speciaal onze landskampioen en stad genoot kapitein De Jong, had hot le kwaad met al deze minder gunvtige omstandighe den. Zijn bekende bliksemsnelle aanvallen Vwen heel sporadisch, wal hem intusschen niet belette om opnieuw het nationale kam- ploensch'ajj ie venoveretn. Bleven derhalve de prestaties over het algeemeen beneden het middelmatige, een lichtpunt was het schermen van Hagens, die in een zeer span- nenden en fraaien kamp, kapt. De Jong wist te slaan. Bijzonder viel de wijze, waar op hij zijn toucjié's toebracht, te roemen. De overste Van Duim van de marine was ook nu nog van de partij, en zijn schermen dwong nog aller bewondering af. Nadat in de morgenuren uit de beide poules, een vijrlal schermers zich had we ten le plaatsen (in de le poule: De Jong, Brouwer, Breewouwer, Fralerman, Hagens; in de 2e poule, Drilbergen, Nederpelt, Lug- lenburg, Van Duim en Nicolas), schermden deze tien deelnemers in den namiddag van hei landskampioenschap. De hierbovenge- noemde omstandigheden werkten aller minst moe. Veel valt er derhalve niet te vermelden. De uitslag werd tenslotte: 1. kapt. A. E. W. de Jong (Leiden) met 2 ver loren partijen. 2. Breewouwer met 3 verl. part. 3. Hagens met 3 verl. part. 4. Brouwer met 4 verl. part. Rest ons nog le vermelden dat als hoofd secondanten oplraden mr. L. H. Terschotte, prof. Aerts en majoor Bierman, terwijl ook o. m. de secretaris van het Engelsch Olym pisch Comité, de generaal Kentisch de wed strijd bijwoonde. ATHLETIEK. De veldloop van de N. A. U. (Van onzen eigen verslaggever.) Jan Zeegers heeft voor de tweede maal den van Limburg Stirumbeker gewonnen en dat tegen aller verwachting in, want de Rotterdammer Dullaart, die den A.V.A.C.- man in de laatste weken al verschillende malen op de vlakke baan heeft geklopt, was gisteren sterk favoriet. Men zegt, dat Zee gers na de Olympiade zijn zellvertrouwen kwijt is. 't Is mogelijk, maar wij hebben er gisteren althans niets van gemerkt. Er valt bij een wedloop bezwaarlijk van stijl te spreken, anders zouden wij schrijven dat de Amsterdammer in fraaien stijl de veld loop won; maar laten wij dan n.u zeggen dat Zeegers na een zeer moeilijke 4 kilome ters in een vrij behoorlijken tijd te hebben geloopen, nog buitengewoon „fit" was. Wij spraken Zeegers na afloop in zijn kleedka mer, en hij deelde ons o.m. mede dat de Noordwijksche veldloop z. i. een der moei lijkste is, die in ons land wordt georgani seerd. Een groot deel van het parcours gaat n.l. door mul zand, terwijl dat deel, dat langs den gewonen weg gaat, al even veel moeite oplevert, omdat er juist in Noord- wijk zooveel wegen, heuvel op, heuvel af gaan. Het parcours ging ditmaal vanaf het Zuiderbad langs het strand tot Huis ter Duin, alvorens door het dorp te gaan. Bij den start op het straml had men dus ditmaal de ruimle en de jury had het daarom beter geoordeeld, om de deelnemers op één lijn te laten starten, dan op de gewone wijze, in een groep. Toch heeft ook dit systeem zijn nadeelen, want' wel werd het geweldige ge drang, zooals bij eiken veldloopstart te doen gebruikelijk is voorkomen, maar de deelne mers die aan de zeezijde van het strand startten, kregen er belangrijk voordeel, door dat zij dadelijk het harde deel van het strand voor zich kregen. De regeling liet niets te wenschen over. Onder leiding van den voorzitter-kamprech ter den heer C. v. d. Graaff, liep alles vlot van slapet. Een enkele deelnemer mopperde over den onduidelijk aangegeven weg, en ook wij vinden de wijze van aangeven door vlaggen zooals bij ons in Holland te doen gebruikelijk (in Engeland geeft men het parcours met papiersnippers aan) niet de meest ideale, maar overigens was toch het parcours zeer goed le volgen. Naast de prestaties van Zeegers hierboven reeds vermeld, valt het goede werk van den Haarlemmer Klaase le vermelden, terwijl in de veldloop voor niet N. A. U.-leden en kele menschen uit Leidens omgeving een verdienstelijke prestatie leverden. Leide- naars behoorden niet tot de ingeschrevenen. Ons athletiekpeil is helaas nog steeds bene den nnl. Jfan het ook anders, wanneer de grootere Leidsche vereenigingen blijven zweren bij zomervoelbal? De secretaris van het Engelsch Olympisch Comité, de generaal Kentish woonde een deel der wedstrijden bij .Overigens vertellen wij weinig nieuws wanneer wij nog mee- deelen, dat het weer eenvoudig ellendig was. Het heeft weinig zin een geregelde be schrijving van den wedloop te geven. Een veldloop als de Noordwijksche leent zich daar trouwens heel slecht toe, omdat de kamp vrijwel niet is te vólgen. De uitslagen luiden: Veldloop voor N. A. U.-leden: 1. J. Zeegors Jr. (A.V.A.C., A'dam) 14 m. 46 sec. 2. A. Klaase (Excelsior, Haarlem) 14 m. 47 2/5. 3. F. C. du Hen (Heracles, Dordt) 14 m. 54 1/5 sec. 3. A. A. W. Wolff (V. en L, Den Haag). 5. P. de Boer (Trek vogels, Den Haag). 6. M. Kuylenburg (A V., Utrecht). 7. J. Hebers (Zwaluwen, Den Haag). 8. P. J Dullaart (Holland, R'dam). 9. H. H. de Mik (Trekvolgels, Den Haag). 10. H. Anspach (A.V., Maastricht). Aantal ingeschr. deeln. 76, opgekomen 58, uitvallers 8. Veldloop voor niet N. A. U.-leden: 1. R. F. Reuter (A.T.A.C., Rijswijk) 15-54. 2 F. do Boer (IJmuiden) 15-57 4/5. 3. F. Goosen (A.V.A.C., A'dam) 16-1 2/5. 4. M. B. Wollersdorff (Noordwijk). 5. G. Zwanenburg (Waddingsveen). 6. B. Pauwels (IJmuiden). 7. A. G. W. Buff (Pro Patria, R'dam). 8. P. Heijligers (IJmuiden). 9. H. Blok (IJmuiden). 10. K. v. d. Knoop Lzn. (Brielle). Aantal ingeschr. deeln. 60, opgekomen 52, uitvallers 2. Het athletiekkampioenschap van den N.V.B Dank zij de districtswedstrijden is de Nederlandsche Voetbalbond dit jaar voor de eerste maal er in geslaagd alle distric ten van het land bij zijn wedstrijden te be trekken. In den eindstrijd, die 24 Augustus tc Nijmegen op het terrein van Quick gehou den wordt, zijn geplaatst de vereenigingen H.B.S. en Olympia, Gouda, (Westen); Phi lips' Sportvereeniging (Zuiden); Z.A.C. en Quick, Nijmegen, bekerhoudster, (Oosten) en G.V.A.V. (Noorden). Deze vereenigingen beschikken alle over sterke ploegen, waarin niet alleen bekende athleten, maar ook be kende voetballers zijn opgenomen. Het programma omvat tien nummers100 meter hardloopen (estafette), 4 maal 100 meter hardloopen (estafette), dribbelen met den voetbal, kogelstooten, speerwerpen, discuswerpen, hoogspringen met aanloop en verspringen met aanloop. Het programma telt ruim honderd insohrijvingen, verdeeld over ongeveer 75 deelnemers. 9 LAWN-TENNIS. Wedstrijden in Noordwijk. Brachten Zaterdag, de morgen- en mid daguren nog behoorlijk weer, toen legen den avond een liksche donderbui de tennis ge neugten kwam versloren, hadden wij ook voor Zondag weinig hoop. Het viel nog mee, dat Zondag hel zonnetje in de morgenuren zich nog verloonde, maar al heel gauw werd de lucht loodgrijs, en tegen den mid dag platste de regen hij stroomen neer. Het was natuurlijk een streep door de rekening van het wedstrijdcomité. Bijzonder onaan genaam moet hel wel zijn voor den heer Fiedler, die zich in deze dagen, naast een goed trainer, zich nog als een uitstekend organisator ontpopte. Het spreekt wel haast vanzelf, dat hel niet mogelijk is, om hel alle menschen naar den zin te maken, vooral niet wanneer de weersomstandigheden niet meewerken. De uitslagen van Zaterdag luiden: Enkelspel juniores A. 1ste ronde: F. du Tombe slaat F. -Fuldauer 108, 63; Jhr. J. de Jonge slaat J. de Blieck 6—8, 108; J. van Tienhoven slaat B. Frowein 64, 4—6, 6—2. 2de ronde: F. des Tombe slaat G. A. Vov- maer 64, 63; J. van Tienhoven slaat jhr. J. de Jonge 63, 6—0. 3de ronde: J. van der Heide slaat F. van Ammers 61, 61; J. Vinlcenburg slaat II L. Dubourocq 63, 6—2. Enkelspel juniores B. 2de ronde: M. Schutt slaat jhr. A. van Bylandt 60, 60. 3de ronde: Th. van Eek slaat F. Smits 61, 60; F. van Romond slaat B. van Heemslra 63, 63; H. Reinecke slaat S Rueb 63, 62, M. Schhutt slaat A. de Wolf! 6—3, 6—1. 4de ronde: H. E. van der Heide slaat E. Cremers 62, 62; Th. van Eek slaat M van Karnebeek 75, 62; F. van Romond slaat H. Reineke 60, 60; M. Schutt slaat W. Sagei's 86, 63. Dubbelspel juniores A. lste ronde: E. Cre mers en jhr. F. van Bylandt slaan S. van Oven en A. C. Uhl 60, 119; J. Coebergh en A. Coebergh slaan S. Davis en G. Leven- bach 61, 61; J. van Karnebeek en W. Sagers slaan B. Dalmeyer en G. van der Stadt 6—1, 6—2. Dubbelspel juniores B. lste ronde: J. Vin kenburg en J. Sluis slaan F. van Ammeu en G. Tijmstra 61, 61; F. van Romond en H. Ohsendorl winnen van E. Bijlstra en A. Beek w. n. o.; F. Fuldauer en J. van Panhuys slaan J. Voüle en J- R. VoOle 63, 63; B. van Tienhoven en jhr. J. de Jonge slaan B. Frowein en R. A. Groot 46, 63, 64; F. Povel en B. J. Brandsma slaan G. A. Vosmaer en H. Schell 61, 60 Heerenenkelspel Veteranen, lste ronde: H. Vriesendorp slaat mr. L. J. van Toulon van der Krog 60, 62. 2de ronde: mr. H. van Löben Seis slaat B. Daambouwer 61, 62. Gemengd Dubbelspel Veteranen en Junio res. lste ronde: mevr. L. J. van Toulon vaix der Krog en mr. L. J. van Toulon van der Krog slaan mej. A. van Oven en jhr. F. van Bylandt 62, 60; mevrouw A. Furnée en B. Verspyck slaan mej. C. Vriesendorp en H. Vriesendorp 16, 04, 86. Heerenenkelspel JBadgasten. lste ronde: F. G. Waller Jr, slaat L. Enthoven 64, 2—6, 75; P. L- Loopuyt wint van G. J. Brandt w n. o.; F. Boissevain wint van „Ody" w. n. o.; dr. J. Slotemaker wint van A. Groot w. n. o. 2de ronde: J. Vinkenburg slaat J. A. Rom berg 60, 6—1; J. G. Börneman wint van J. yan Waveren w. n. o.; J. Schimm van der 'Loeff wint van F. G. Insinger w. n. o.; H. Urlus slaat dr. J. Dreyer 7—6, 62; F. G. Waller Jr. slaat D. Stradtmeyer 6—1, 60; L. Heyneker wint van A. Stradtmeyer w. n. o.; P. L. Loopuyt slaat R. Montloort 4—6, 6—3, 11—9; J. Sluis slaat jhr. S. M. S. de Ranitz 6—0, 6—2; dr. J. Slotemaker slaat F. Boissevain 61, 60; Mr. L. de Blécourt slaat J. R. Klantz 6—2, 7—9, 6—0; G. Huurnink slaat P. Adrian 02, 6—3; H. E. Kies slaat C. Bohnenkamp 46, 61, 6—4; F. van Löben Seis slaat J. Pel 60, 6—1. 3de ronde: J. Vinkenburg slaat J. G. Bör- nemann 63, 60; J. Schimm van der Loelf slaat K. Urlus 63, 60; F. G. Wal ler Jr. slaat L- Heyneker 62, 64; J. Sluis slaat P. L. Loopuyt 61, 61; dr. J. Slote maker slaat mr. L. de Blécourt 62, 6'd; G. Huurnink slaat H. E. Kies 61, 62; F. van Löben Seis slaat A. van der Meulen 63, 62; J. van der Heide slaat J. W. Urlus 62, 60. Dames enkelspel badgaslen. lste Rronde. Mej. A. van den Aardweg win van mej. A. Guépin w. n. o.; mej. B. Ledeboer slaat mej. A. Enthoven 63, 61, 61; mevT. A. de Bock Carp wint van mevr. A. Marx w. n. o.; mej. M. ter Kuile slaat mej. W. Benschop 4—6, 64, 63. 2de Ronde: Mej. P. van Puijenbroek slaat mevrouw W. C. Kies 108, 62; mevrouw R. Boissevain slaat mevr. R. Montfoort 62, 36, 63; mevr. A. Waller slaat mej. A. van den Aardweg 61, 63;' mevr. J. Tal bot slaat mej. B. Ledeboer 62, 46, 60; mevr. E. Meyer slaat mej. M. er Kuile 60, 6—3. 3de Ronde: Mej. P. van Puijenbroek slaat mej. M. van Noortwijk 64, 63; mevr. A. Waller slaat mevr. R. Boissevain 61, 6O- mej. M. Loopuyt slaat mevr. E. Meyer 6—3, 64. Heeren dubbelspel badgaslen: lsle Rondo, W. Strojnck en H- van Heek slaan C. A, en F. Slradtmeyer 6—2, 04; J. G. Huurnink en J. G. Börnêman slaan A. Grbo en A van der Meulen 6—2, 6—2; L. Enlhoven en „Ody" wiuhen van F. G. Insinger en W. Waveren w. n. o.; J. Vinkenburg en J. Sluis slaan II. en JJ. Binnendijk 60, 62; F. W. Boissevain en O. Sèret slaan A. J. Schöl- vinek en B. van Heemstra 75. 64; Jhr. S. M. S. de Ranitz en P. Adrian slaan W. en H. Urlus 75. 63. Gemengd dubbelspel badgasten lste Ron de: Mej. J. Kolft en F. van Löben Seis slaan mej. M. Rooselaar en D. O. Slradtmeyer 63, 6—3; mej. A. van den Aardweg en A. van der Meulen slaan mevrouw A. Peltzer en H. Peltzer 60, 61; mej. B. Ledeboei en A. van Heeck slaan mej. J. Bleydensleyn en F. van Heeck 63, 6—1; mevr. A. de Bock Garp en jhr. H. Gevers slaan mej. M. Everts en J. F. Klanlz 62, 62; mevr. J. StroinkCorts en J. Stroink slaan mevr. J. Slotemaker 60, 6—0. 2de ronde: Mej. A. Enthoven en „Ody' slaan mevr. H. E. Kies en J. Kies 62, 97; mevr. J. StroinkCorls en J. Stroink slaan mej. W. Benschop en C. Seret 6U, 6—0. De uitslagen van Zondag luiden: Enkelspel Juniores A. 3de ronde: J. Sluis slaal F. des Tombes 6—3, 63; G. W. Scheurleer slaat J. van Tienhoven 64, 3—6, 6—2. Halve eindstrijd: J. van der Heide slaat J. Sluis 6—3, 4—6, 6—1; G. W. Schcurlew slaat J. Vinkenburg 63, 63. Enkelspel Juniores B. Halve eindstrijd: Th. van Eek slaat II. E. van der Heide 64, 61; M. Schuit slaat F. van Romond 36, 6—4, 6—1. Eindstrijd: M. Schutt slaat Th. van Eek 6—1, 6—2. Dubbelspel Juniores A. lsle ronde: M. Korpershoek en M. Schuit slaan B. Tap- penbeck en D. Tappenbeck 62, 63; H. L. Dubourocq en E. B, Brandsma slaan J. Silberger en F. des Tombes 62, 36, 68. Dubbelspel Juniores B. lste ronde: B. v. Heemstra en J. Labouchère slaan C. F. Schil ling en H. E. van der Heide 63, 75. 2de ronde: J. Coebergh en A. Coebergh slaan E. Cremers en jhr. B. van Bylandt 02, 64; R. Schelling en W. Chabot win nen van J Cox en B. de Wolff w. n. o.; W. Sagers en II. van Karnebeek slaan B. van Heemslra en J. Labouchère 64, 36, 62; W. H. Stenfort Kroese en J. Pel slaan J. Alsbach en E. J. Roelants 63, 63. Halve eindstrijd J. Coebergh en A. Coe bergh slaan R. Schelling en J. Cox 75, 2—6, 6—4; W. Sagers en II. van Karne beek slaan W. H Stentor Kroese en J. Pel 6—2, 6—1. Eindstrijd:.W- Sagers en H. van Karnebeek slaan J. Coobugh en A. Coebergh 62, 0—7. Heeren enkelspel Veteranen, lste ronde: P. Loopuyt slaat F. Schoevers 64, 04; W. A. Bolleman slaat A. F. Schanutziger 6—8, 64; B. Verspyck slaat G. Sluis 0—0, 6—0. 2de ronde: W. A. Dolleman slaat P. Loopuyt 57, 61, 62; H. Vriesendorp slaat B. Verspyck 61, 6—2. Gemengd dubbelspel Veteranen en Junio res. lste ronde: Mej. L. Polano en G. W. Scheurleer winnen van mej, G. Swart en J. de Bliek w. n. o.; mej. J. ter Kuile en B. J. Brandsma slaan mej. J. van den Aard weg en R. A. Groot 64, 86, 62; mevr. J. Quarles van Ufford en H. Dolleman slaan mej. J. van Noortwijk en M. Korpershoek 6—1, 6—2; mej. L. Loopyut en P. Loopuyt winnen van mej. P. James en M. Schell w. n. o.; mevr A. de BockCarp en graaf Van Limburg Slirum slaan mej. E. J. Roe lants en F. Povel 60, 61. Heerenenkelspel Badgasten. 4de ronde: G. Huurnink slaat dr. J. Slotemaker 63, 36, 86; J. van der Heide staat F. van Löben Seis 61, 63. Damesenkelspél Badgasten. 3de ronde^ Mej. M. Lucht wint van mevr. Talbot w.n.o. 4de ronde: Mevr. C. Waller slaat mej. J. van Puyenbroek 60, 60. Hcerendubbelspel Badgasten. 2de ronde: F. van Löben Seis en L. Heynekers slaan J. Cosijn en E. Ebeling Koning 60, 62; J. Pel en D. Pel slaan D. O. Slradtmeyer en J. W. Stradtmeyer 810, 75, 62. 3de ronde: F. C. Waller Jr. en C. J. Wal ler slaan L. Enthoven en „Ody" 61, 62. Gemengd Dubbelspel Badgasten, lsle ron de: Mevr. J. Homoet en mr. L. de Blécourt slaan mej. B. Benschop en J. Cosijn 60, 64; mej. R. Boissevain en C. Waller slaan mej. J. Rooselaar en P. Adrian 79, 6 64; mevr. C. Waller en F. G. Waller Jr. winnen van mej. M. Rutgers en A. J. Schölvinck w. n. o. 2de ronde: Mevr. J. Montfoort slaan me vrouw J. Stradtmeyer en F. Stradtmeye» 6—2, 2—6, 6—1; mej. R. Boissevain en G, Waller slaan mej. B. Ledeboer; en A. van Heek 61, 63; mevr. C. Waller en F. O. Waller Jr. slaan mevr. A. de BockCarp en jhT. H. Gevers 75, 61; mevr. E. Meyer en dr. J. Dreyer slaan mej. M. van dor Schalk en J. M. Körnberg 62, 6—3. 3de ronde: Mej. R. Boissevain en C. Wal ler winnen van mevr. J. Homoet en mr. L. de Blécourt w. n. o. Om den Davisbeker. Australië heeft Japan reeds in de drio eerste wedstrijden te Providence geslagen en zal nu op 6 Sept. a.s. tegen Frankrijk den besliseenden strijd aanbinden om uit te maken wie van beiden den eindstrijd tegen de Amerikanen Johnston en Tilden zal Bpelen. CRICKET. Uitslagen. le klasse. R.W.—H.C.C. Draw. HilversumV.V.V. Draw. 2e klasse. VleermuizenC.V.H. Gew. door Vleer muizen met 45 runs. V.O.C. IIKampong. Gew. door V.O.C. II met 123 runs. Telegraaibeker V.O.C.H.C.C. II. H.C.C II gew. met 5 wickets. Overzicht. De regen was overal spelbreken en oor zaak dat R W.H.C.C. een draw werd. R.W. sloot haar innings op een totaal van 178—8 wickefs. H.C.C. maakte daarna 78 runs voor 5 wickets eer de tijd verstreken was. Door deze uitslag is V.R.A. kampioen der Is .klasse. V.V.V. had een mooie kans ge- maakt op een zege als de regen niet gekda men was. Na de 162 van V.V.V. waren f3 5 wickets van Hilversum neer voor 88 run«t toen er voor regen gestaakt werd. Resultaat dus ook een draw. In de 2e klasse behaalde V.O.C. II het kampioenschap door Kampong met 123 runt te slaan. Vleermuizen maakte tegen C.V.H. 138 runs, waar tegenover C.V.H. 91 runs stelde. De Bussummer9 wonnen dus met 45 run», Vopr de Telegraaibeker werd V.O.C. er uitgewipt door H.C.C. II. Voor 58 runs weid V.O.C. uitgegooid. Voor de regen kwam hai H.C.C. net 68 runs voor 5 wickets bij elkaar en won dus met 10 runs en 6 wickets. Ajax IL.C.C. Ajax Il-comlj. Deze wedstrijd, die gisteren op hel' torroiij aan de Kempenaerotraat plaats had, kon door de regen jammer genoeg niet uitga* speeld worden. De gastheeren winnen den toss en gaan balten. Van de comb, moeten 16 man fist« den, wat echter voor de le klassers geen be< zwaac,is om flink te scoren. De slechte bal» len gingen onherroepelijk naar of over dg boundary. Wempe en Janssen openen. De eorstg slaat er direct flink op los. Janssen doet hel wat kalmer. Van de bowlers wordt Du Pon, die goede lengte houdt alleen voorzichtig gespeeld. Op 55 kan Wempe vertrekken, gas cleand door du Pon voor 42 runs. IJsseldijK maakt het niet lang en verdwijnt als hij zijn wicket in elkaar slaat op een totaal van 59. Een run later is het de beurt van Jan»? sen om le verdwijnen voor 20 runs, gevan gen door Brouwer op het bowlen van „Half om Half". De Kanter geeft eenigo hardfc slagen en heeft 12 runs als hij op een to taal van 80 run out gaat. Op 106 velt Meijë» het wicket van Cramer voor 6 runs. Mei Wamsteker en Eigeman op de mat wordf snel gescoord en boide batsmen laten aonj» trekkelijk cricket zien. Op 160 valt het wicket van H. Wamsteker, gebowled dool Heemkerk voor een lorsche 48 (4 zessen, 8 vieren). Rice scoort 2 runs en wordt dan door J. Segaar gevangen op het bowlen vaif Kruijff. Op 180 wordt Eigeman door Den Holder gevangen op het bowlen van Heems- kerk, voor een keurige 34. Hoogenstraaten tl hierna l.b.w. voor 7 runs op denzelfden bowler. Roem blijft met 1 not out. De nings sluit op 181. De bowlingcijfers waren: Du Pon 242, Kruijff 1—25, „Half om Half" 1—42, MeiJ?» 112, Beuk 026, Heemskerk 3—82. De comb, gaat nu balten, maar de regen is spelbreker en als er 31 runs zijn, most worden gestopt. Du Pon 13, „Hall om Half" en Melsch ieder 1, Kruijff 8, Ermers en See gaar 1 not out. De comb, had nog 17 wlckela in liandefl, Cramer nam 312, Wempe 1—18. R.W. IIAjax IL JJ. Vrijdag speelde Ajax II versterkt mei 2 eerste elflal-spelers een friendly-game gen R.W. II. Wegens onvolledigheid speel®» Davidson voor Ajax II mee. Ajax II ging het eerst naar de wickets §n maakte 79 runa Alleen Du Pon met 10 eju Wempe met 27 kwamen in de dubbele ci$» fers. v. Lennep bowlde 538, CleveringS 2—13, De Vries 2—19. R.W. II maakte juist 1 run meer in de 2a innings. Dubbele cijfers hadden v. d. Bef- gaardt 20, Marchant 12, de Vries 19. V. d. Reijden bowlde 313, Wempe 3-j» 27, du Pon 317, Meijer 0—4, Davidsoi 0—5. In de 2e innings maakte Ajax II 69 run» waarvan Davidson 30 en Wempe 11 nol out. v. Lennep nam 416, Kruyt 22, dg Vries 2—11, Gleveringa 118. R.W. II sloeg daarop 73 runs, waarvan v. d. Berg 11, Marchant 19. Du Pon bowlde 3—6, v. d. Reijden 326, Meijer 2—12, Wempe 18, Ermers 19, R.W. II won dus met 5 runs. SLINGERBAL. DonaiWilskracht en Genie I 40. Deze wedstrijd, die door een vrij talrijjl publiek bijgewoond werd, kon ons aanvaqf« kelijk niet bevredigen. De ploeg van Dona* bleek er in 't begin geheel uit le zijn, zoOi wel wat het vangen als het wegslingeren betrof. Wilskracht profiteert van al dal gg« knoei en reeds zien we de tegenpartij ogs dringen, als langzamerhand het spel van Donar iets beter wordt. Met veel moeifc weet Donar na geruimen tijd spelen wgt terrein te winnen en een doelpunt te mqi, ken, waarmee de rust ingaat. Tijdens de rust" worden de kansen druk besproken en het meerendeel van het pu- bliek geeft Wilskracht een goede kans. Köopmans werpt als No. 1 de eerste bal weg met een slechten worp, die schuinlink» over de grenslijn gaat. De terugworp vaB Kop wordt door Tendeloo gevangen, en nA het maken van een fraaien driesprong weef hij met een verre worp het Wilskracht-doel dicht tc benaderen. De Donar-ploeg gaat nu veel beier spelen en direct daarop wordt het tweede doelpunt gemaakt. Door taai verde digen van Wilskracht duurt het nog gerui men lijd voor het derde punt gemaakt wordt. De druk op het Wilskracht-doe) houdt aan, en na het maken van een vierdè doelpunt wordt ook nog een vijfde verwacht maar de tijd blijk tnet iets te kort te zijn', Zooals we boven reeds schreven speelde, Donar ver beneden haar gewonen vorm. Da Wilskrachl-ploeg is ons bijzonder meege- vallen, maar vooral het springen kan veet beter worden. -1 Donderdagavond om halfacht speelt Ex celsior I legen Excelsior II. De sland luidt thans: gesp. gew. ggl. verl. v.t. pf, Donar 3 3 0 0 18—2 9 W. en G. II 2 2 0 0 7—1 4 Excelsior I 8 1 0 2 710 2 W. en G. I 2 Q 0 2 0-8 0 Excelsior II 2 P 0 2 0

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 7