No. 19766 LEIDSCH DAG3LAD, Zaterdag 16 Augustus Tweede Blad. Anno 1924, GEMEENTEZAKEN. JOH. DEVELING - Loodgieter UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. De gsmeCiiterekenin,.; over 1923. Dezer dagen gaven wij de eindcijfers van de rekening van de on'vangsten en uit gaven dezer gemeen' i over het jaar 1923 waaruit bleek dat dit dienstjiar een nadee- Iig slot van f 1.857.867,92 heett opgeleverd bestaande uit een voordeelig saldo der ge wone ontvangsten en uitg. ad [1010.426,96° en nadeelig slot der buitengewone onlvang- Bten en uitgaven ad f 2.868.314,88'. Als toelichting op de rekening laten B. en W. als verantwoording volgen een over zicht. waarbij in het bijzonder de verschil len tusschen de cijfers der begrooting en die der rekening worden aangetoond. De begrooting werd oorspronkelijk door den Raad vastgesteld in ontvangst zoowel als in uitgaaf op f 11.203 681. In den loop van de jaren 1923 en 1921 werd zij verhoogd met een bedrag van f 8975035.135 en alzoo gebracht op f 20178716.13'. De besluiten, waarbij de begrooting werd verhoogd worden door B. en W. aan de raadsleden overgelegd. Het totaal dezer ver hoogingen bedraagt f 8979008.51'. Daarentegen werd de begrooting bij raadsbesluit van 21 Januari 1921 verlaagd met f 4033.11 in verband met eenige over schotten op de voor stichting en verande ring van bijzondere scholen beschikbaar geslelde gelden zoodat blijft totaal verhoo ging van de begrooting f8975035.13'. De rekening wijst een ontvangst aan van I 9228295.76 of f 10950420 37' minder dan de geraamde som B. en W. gaan nu, zooveel mogelijk onder mededeeling van de oorzaken/die tol de la- gere of hoogere ontvangst op de betrekke lijke artikelen hebben geleid, post voor post na. Onder de ontvangsten die meer hebben opgebracht dan was geraamd moeten in de eerste plaats genoemd worden die der Gas fabriek, nl. met f 145158, en die der Electri- crteitsfabriek met f 146,207, alsmede de ge stichten met f17601, en het Grondbedrijf mot 162031. Hiertegenover staan evenwel een veel grooter aantal posten, waarop minder is ont vangen. In de eerste plaats noemen wij een bedrag van f 2.G00.000 wegens mindere te rugontvangst van tijdelijk belegd kasgeld. Ook van de Woningbouwvereenigingen zijn belangrijke bedragen minder ontvangen dan geraamd was. Verder volgen nog tal yan posten waarvan de ontvangsten zijn te gengevallen waaruil het bovengenoemd groote totaal wordt verklaard. Bij het overzicht der verschillen tusschen öe uitgaafposten der begrooting en die der rekening zijn de uitgaafposten van de be grooting genomen, zooals die zijn geworden, nadat de Raad die posten bij verschillende besluiten had gewijzigd. Uil den aard der zaak zal dan ook van "een hoogere uitgaaf dan bij de begrooting was geraamd, geen sprake kunnen' zijn. Aangezien bij de daartoe betrekkelijke Voorstellen, de redenen voor die verhooging Of verlaging breedvoerig zijn medegedeeld, hebben 3. en IV. ze in dit overzicht niet Weder gememoreerd. Natuurlijk zijn er ook een aantal posten Waarop minder is uitgegeven dan geraamd was. Daaronder zijn enkele groote bedra gen bijv. 1 110908 betreffende bijdragen van JVoningbouwverecnigingen. Aan jaarwedden aan directeuren, leeraren ,n beambten werd ook oen bedrag yan f 11.427 minder uitgegeven dan ge raamd was. Overigens zijn het meestal kleinere verschillen tusschen raming en Werkelijke uitgaven. Het totaal der onvoorziene uitgaven bleef miet minder dan f 683.GG6 beneden de be- Brooting. B. en W. stelten tenslotte den Raad voor 3e rekening goed te keuren en voorloopig yanst te steller,. Eindelijk laten B. en W. nog een over zicht volgen, waaruit blijkt welk bedrag thans voor buitengewone werken moet wor den geleend, welk bedrag niet minder dan f5.738.732 blijkt te zijn. RECLAME. Haarl.weg 56 - Werkpl. Voldersgr. 26a Solied cn meest scherp concurrecrcnd adres voor Lood- en Zinkwerken etc Vraagt prijs 6683a Alphen. Van een vrachtauto, welke uit Apeldoorn onze gemeente passeerde, reed ter hoogte van de Wilhelrainastraat, het linker-voorwiel af, waardoor het voertuig dwars op de slraajt kwam te staan. Met werktuigen van de firma Boot is het voer tuig ter zijde van de straat gezet, liet voor stel van den auto is geheel onbruikbaar ge worden. Het zal voor den eigenaar J. Ho ven, te Apeldoorn, een groote schadepost zijn. De meubel-en moesten naar Rotterdam gebracht worden. Ke rkel ij k bericht. Ned. Herv. Gem., Julianastraat: Zondagmorgen te tien uur ds. De Bruyn, en 's avonds te zeven uur, ds. Vetliake, van Utrecht. Geref. Kerk, Raadhuisstraat, Zondagmor gen te tien uur en 's avonds te zes uur ds. Van Heiningen, van Ter-Aar. Nederl.-Herv Gem. (Oudshoornsche weg): Zondagavond te zeven uur, ds. Van Lin- schoten. Het paard van den landbouwer K., al hier, geraakte te water. Men trachtte heit dier uit zijn benarde positie té verlossen, xnaar dat cine niet, totdat men eindelijk hei bee3t maar naar een ondieper gedeelte yoerde, waar men met veel moeite den viervoeter op het droge wist te brengen. Burg. Stand. BevallenA. M. v. Buskermolen, geb. Maas, D. M. C. van Deuren geb. Van Leijden, D. S. Bos geb. Dijkstra, Z. G. E. Herbig, geb. Hofstee, D. P. Arieman geb. Hoogervorst, D. A M. Heyneman geb. Van Dam, D. C. M. Heijraans geb. Hogervorst, Z. C. van t Wout, geb. v. Vliet, Z. G. v. d. Louw, geb. Kusbers, D. M. A. de Korte, geb. Hoogland, Z. A. J. v. Vliet geb. v. Har ren, D. M. J. v. d. Schie geb. Van Leeu wen, Z. G. van Dam geb. Hamerslag, levenl. D. A. Slootjes geb. De Lange, levenl. Z. Gehuwd: G. J. Trinlhamer jm. 29 j. en W. den Hartog jd. 23 j. J. Barslelings jm. 25 j- en T. Treur jd. 26 j. Overleden: L v. d. Aar, wedn. van A. Hogeveen 68 j. B. A. Wassenaar jd. 4 m. II. de Vogel weduwe van G. Dirk zwager 88 j. J. Kroon jm. 4 m. Hazerswonde. Op.de veiling werden 6957 eieren aangevoerd. Prijs kippeneieren f 6.90 a f 7.70 per 100 stuks; eendeneiereiv f 6.45 a f 6.60 per 100 stuks; hanen f 0.30 a f 1 per stuk; kippen f 0.55 a f 1.05 per stuk; konijnen fl per suk; duiven f 0.30 per stuk. De Clir. Meisjesvereeniging „Lydia" heeft per autobus een uitstapje gemaakt naar Haarlem en Zandvoort. Ds. Luuring geleid de het gezelschap en liet van het schoone in en om Haarlem genieten. Het was 's avonds al laat eer het gezelschap weer in het dorp terugkeerde, na een dag van veel genot te hebben doorgebracht De restauratie van den gemeente toren nadert haar voltooiing. Nu de toren van de steigers is ontdaan, valt het dadelija op te merken, dat het een prachtstuk werk is, waarop wij later in het bijzonder op terug hopen te komen. Den aannemers van dit kolossale werk brengen wij alvast een eeTe-saluut, dat zij hun arbeid binnen dea ges lelden termijn zullen opleveren. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Gem. Zondag te tien uur en te half acht ds. Luuring. Geref. Kerk. Te halfelf en te halfacht, ds. Broekstra, van Rijnsburg. Leiderdorp. In Juli zijn ter Secretaris aangegeven 4 runderen en 3 varkens als be- drijfslachting, en 1 rund, 1 kalf en 1 var ken al9 noodslachting. Afgekeurd werden 1 rund en 1 varken. Aan keurloon werd ontvangen f 45. Burg. Stand. Geboren: Jan, Z. van A. G. Musscher en H. W. van den Berg Getrouwd: J. Peerenboom en M. de Graaf Wonbrugge. Kerkelijk bericht. NecL-Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur en 's avonds te zeven uur, ds. Kijn... Geref. Kerk: Voorm. te tien uur en 's avonds te zeven uur, ds. H. Veldkamp, van Anna-Jacobapolder. B u r g. Stand. Geboren: Arie, Z. van B. Groen en J. Vroedsleijn Johannes Pe trus, Z. van J. van der Star en H. G. Vlas veld. Voor de ondersleuning van manschap pen, getroffen door de mobilisatie, werd te Hoogmade bijna f 50 gecollecteerd. De in gezetenen alhier gevoelden daar weinig voor. De pogingen, daartoe ingesteld, baat ten niet; een luttel bedrag werd nog ont vangen door verkoop van prentkaarten, op dat doel betrekking hebbende. Zwammerdam. De gemeente-rekening over den dienst 1923 geeft de navolgende eindcijfers aan: gewone ontvangsten: f 66.423.83^6; gewone uitgaven: f 52.826.97V6 Batig Baldo gewone dienst f 12.596.86; buitengewone ontvangsten f 66.429; buiten- buitengewone dienst f 34.386.59 Batig saldo buitengewone dienst f 32.042.40V6; totale ontvangsten f 132.852.83V6; totale uitgaven f 88.213.57; totaal batig saldo f 44.639.26V6- Tot secretaris der Commissie tot wering van Schoolverzuim is benoemd de heer A. R. Koster, hoofd der Bijz. School Molen buurt 82, in de plaats van den heer J. de Voogd, die naar Alphen aa*n den Rijn is ver trokken. Ke rkolijk berichten. Ned. Herv. Gem. Zondagmorgen te tien en des avonds te zeven uur, ds. Kloots. Geref. Kerk; 'e morgens te tien uur H. Avondmaal en 's avonds te zeven uur Dank zegging ds. van Henten, van Nieuw-Vennep. Bu r g e r 1 ij k o Stand. Geboren Maria Helena, dochter van Anthonie Wols- wijk en Wilhelmina, Alida, Maria van der Zon. Gemeenteraad. Voorzitter: burgemeester P. Hoogenboom Aanwezig zes loden; dr. .Van Beek was ver hinderd. De notulen der beide vorige vergaderin gen worden na voorlezing, goedgekeurd en geteekend. Aan de orde -zijn: 1. Ingekomen stukken. De Voorzitter doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: a. Missive van Ged. Staten tot goedkeu ring van het Raadsbesluit tot aankoop van grond voor het bouwen van transformator- huisjes en voor uitbreiding der speelplaats van de Ned.-Herv. School. b. Als voren tot goedkeuring van het pu blieke veiling aangekochte huis met erf en tuin in de Brugstraat. c. Verzoek van het bestuur der NecJ--Herv. School om gelden besohikbaar te stellen voor het aanschaffen van benoodigde school- meubelen; de. kosten hiervan worden ge raamd op f 1792. Besloten wordt dit verzoek in handen van B. en W. te stellen, terwijl de onder a. en b. genoemde stukken voor kennisgeving worden aangenomen. 2. Maohtiging tot onderhandsohe aanbe steding van twee transformatorhuisjes. Ingevolge de overeenkomst met de ge meente Alphen aan den Rijn, inzake elec- triciteitsvoorziening moeten door en voor rekening van Zwammerdam twee transfor matorhuisjes worden gebouwd. Teneinde dit werk door de ambachtsba zen in de gemeente te doen geschieden, stel len B. en W. voor hun machtiging te ver- leenen het bouwen van deze transformator- huisjes onderhands aan te besteden. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. 3. Machtiging tot ondershandsche aanbe steding van de verbouwing der O. L. School No. 1. Ingevolge reeds eer genomen Raadsbesluit zullen met ingang van 1 Sep tember a.s. drie lokalen der O. L. School No. 1 in eigendom worden overgedaan aan het bestuur der Ned. Herv. School, terwijl het nog overige lokaal bestemd blijft voor het Openbaar Onderwijs. Met het oog hierop is eenige verbouwing der thans bestaande openbare school noodzakelijk om de noo- dige splitsing te verkrijgen. Om dezelfde; redenen, als in het vorige punt aangegeven, stellen B. en W. voor om ook deze verbouwing ondershands aan te besleden. Conform voorstel wordt besloten. 4. Machtiging tot ondershandsche aan besteding speelterrein R.-K. Meisjesschool. In verband met dit punt deelt wethouder Van Muiswinkel mede hoe het komt, dat dit voorstel op de agenda is geplaatst. De architect van de in aanbouw zijnde R.-K. Meisjesschool aan den Overtocht heeft ge- ruimen tijd geleden aan B. en W. een plan ingediend voor het maken van een speel terrein en brug voor bedoelde school, ver gezeld van een begrooting van kosten. Daar echter dit plan B. en W. veel te groolsch voorkwam en de kosten dienten gevolge veel te bezwarend op de geraeente- financiën zouden drukken, hebben B. en W. aan den heer Zaal, architect te Bodegraven, opdracht gegeven een veel eenvoudiger plan te maken, dat belangrijk minder zou kosten. De heer Zaal is hierin geslaagd en heeft thans een plan samengesteld, waarvan de kosten veel minder bedragen. Na eenige on derhandeling heeft het belanghebbend schoolbestuur verklaard zich met laatstge noemd plan geheel te kunnen vereenigen. De architect van het schoolbestuur even wel heeft nu te kennen gegeven, dat hij er niet veel voor gevoelt, om het gewijzigde plan uit te voeren, waarom hij liever zag, dat zulks van gemeentewege plaats had. Derhalve stellen B. en W. nu voor deze werkzaam heden in eigen beheer te doen geschieden en hen eveneens te machtigen om ook hiervoor een ondershandsche aan besteding le houden. Besloten wordt zoodra het nieuwe plan door den Inspecteur van het Lager Onder wijs i9 goedgekeurd, dit werk ondershands aan te besteden. 5. Aanbieding gemeente-rekening dienst 1923. De Voorzitter biedt namens én. W. aan den Raad aan de rekening van. ont vangsten en uilgaven der gemeente over het dienstjaar 1923. Deze rekening zal door een commissie uit den Raad worden on derzocht. 6. Benoeming leden tot het nazien- der gemeente-rekening 1923 en begrooting 1925. Tot onderzoek en rapport van de finaneieele bescheiden, betrekking hebbende op de ge meente-rekening dienst 1923 en de ge meente-begrooting dienst 1925 wordt een commissie van 3 leden benoemd, beslaande uit de heeren A. W. v. Beek, J. Hoeks en J. van Vliet. 7. Vaststelling instructie gemeente-op zichter. Aangezien in beginsel reeds eer werd besloten een gemeente-opzichter aan te stellen, hebben B. en W. een instructie voor dien te benoemen ambtenaar ont worpen, welke instructie hierna in behan deling komt en vervolgens wordt vastge steld. Voor jaarwedde wordt een bedrag van f 200 uilgetrokken, met bepaling, dat voor groote werken een extra-bezoldiging zal worden toegekend. B. en W. worden ge machtigd een oproeping voor sollicitanten te doen. 8. Benoeming Hoofd O. L. school No. 1. De Voorzitter deelt mede, dat zich voor deze vacature 25 sollicitanten hebben aan gemeld, waarvan één zich heeft terugge trokken wegens benoeming elders. In over leg met den Inspecteur van het Lager On derwijs zijn een 5-tal sollicitanten uitge- noodigd tot nadere kennismaking en be spreking. Wethouder Van Muiswinkel doet hierna nader verslag van de besprekingen met deze vijf heeren en geeft tevens eenige persoonlijke inlichtingen. Uit de vijf be doelde sollicitanten is daarna ln overleg met den Inspecteur de volgende voordracht samengesteld: 1. L. van Groningen, te Schoonhoven; 2. C. van den Beidt, te Bos koop; 3. K. J. van Os, te Overberg (ge meente Amerongen). Na gehouden stem ming blijkt, dat de heer L. van Groningen alle (6) stemmen op zich vereenigd heeft zoodat deze is benoemd. Hierna wordt aan B. en W. machtiging verleend om het huis in de Brugstraat, on langs door de gemeente van de Erven Grif fioen gekocht, te verhuren. Door de veran dering van beslemming der O. L. School No. 1, kunnen enkele vereenigingen, die daarin vergaderingen of Repetities hielden, daarvan niet langer meer gebruik maken. Ten einde deze vereenigingen ter wille te zijn, wordt besloten, het gemeente-lokaal, achter de veldwachterswóning in de Kerk straat beschikbaar te stellen. Bij de rondvraag zegt de heer Linscho- ten ,dat het zijn aandacht heeft gelrokken, dat langs het perceel van den heer Blom- mesteijn aan den Overtocht nog geen schut ting is geplaatst. Waar andere ingezetenen destijds genoodzaakt zijn dit wel te doen, meent hij dat de billijkheid tegenover an deren vereischt dat ook de heer Blomme- steijn dit alsnog doet en vraagt of B. en W. hiervan reeds werk hebben gemaakt. De Voorz. zegt dat de heer Blommestèijn daarover reeds is aangeschreven. Niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorz. de vergadering. Haarlemmermeer. Naar wij vernemen, zullen dit jaar te Hoofddorp geen Konin- ginnefeesten worden gehouden. Vermoede lijk zullen in plaats daarvan op 1 September a.s. op het gemeentelijk sportterrein gym nastiek- en athletiek-wedstrijiJan plaats hebben. In deze gemeente in de omgeving van den Schinkeldük ontstond Vrijdagmorgen een begin van brand in een stuk veengrond. Direct werden met succes pogingen tot blussching aangewend, zoodat het gevaar voor uitbreiding spoedig geweken was en de brand tot een kleine oppervlakte be perkt bleet Donderdagavond reed J. v. D. met een met een paard bespannen streowagen op den Kruisweg nabij Aalsmeer, alhier, waarop ook een vrouw en kinderen waren gezeten. Het paard maakte plotseling een zijsprong en kwam te vallen, v. D. sprong onmiddellijk van den bok, om naar zijn paard te kijken, en bemerkte tot zijn groo- ten pchrik, dat het dier geen teeken van leven meer gaf. Spoedig werden maatregelen genomen om het doode dier van den weg te 'verwijderen. Later werd het per drie- wielige kar naar een slachtplaats vervoerd. Donderdagavond passeerden op den Schinkeldijk alhier per rijwiel twee heeren en een dame, alsmede een hond, die zij op hun tocht hadden meegenomen. Uit de richting Amsterdam zagen zjj in woeste vaart een auto aankomen, die geweldig- heen en weer slingerde en waarvan de bestuurder door de een of andere omstandigheid niet niet behoorlijk op zijn stuur scheen te letten. De fietsende dame wist nog juist een aanrijding te vermijden door zic.h zoo ver mogelijk aan den graskant te begeven, doch haar prachtige hond werd op hetzelfde oogenblik morsdood gereden. Zjj was zoo hevig geschrokken, dat zij ineen zakte en het bewustzijn verloor. Dit bracht een groote consternatie teweeg. Inmiddels gin gen stemmen van verontwaardiging op over de verregaande roekeloosheid van de auto mobilisten en niet ten onrechte werd gezegd: „Dat komt niet goed af met die lui!" De bestuurder van de auto, waarin uog twee jonge mannen waren gezeten (een drietal, dat er nog zeer jong uitzag eu blijkbaar- in opgewonden toestand verkeerde), reed op dezelfde onvoorzichtige wijze door, slin gerende van den eenen kant naar den an deren van den weg. Veel verder kwam men echter niet, want de chauffeur raakte ten slotte de macht over het stuur geheel kwijt, met het gevolg, dat do auto iu de Ringvaart terecht kwam. Gelukkig waren ar eenige personen in de omgeving, die onmiddellijk toesnelden om de noodige hulp te verleeuen eu te trachten de inzittenden te redden. Met veel moeite slaagde men er in de heeren uit de in zinkenden toestand ver- keerende auto te trekken. Eén hunner moest door de ruiten naar boven worden gehaald. [Het mag een wonder hecten, dat zjj er het leven hebben afgebracht. Vrijdag herdacht de heer Th. A. J. Vlek, pastoor van de R.-K. Kerk aan den Hoofdweg bjj den Spaarndammerweg te Vijf huizen, alhier, onder veel blijken van be langstelling den dag, waarop Z.Eenv. 25 jaren geleden priester werd gewijd. Van verschillende woningen wapperde de driekleur. De kerk had men oen recht feestelijk aanzien gegeven. De met guir landes, bloemen en planten aangebrachte versieringen getuigden van veel smaak en leverden een geaelligen aanblik op. Da prettige enthousiaste stemming, die er onder ue bewoners van Vijfhuizen, de Lijnden en omgeving heerschte, leverde duidelijk het bewijs, dat pastoor Vlek bij zjju parochianen niet alleen, maar ook bjj de andereh hoog staal aangeschreven. Do plechtige intocht geschiedde reeds Donderdagmiddag onder begunstiging van prachtig weder vanaf het station Vijfhuizen, alwaar in rijtuigen werd plaats genomen en ruiters te paard, ia feestkleed gestoken, zioh hadden opgesteld om den stoet te vormen, die inderdaad een eigenaardig cachet aan het geheel gat Onder de vroolijke tonen van liet fanfarecorps „Ons Genoegen" van Hoofddorp ging men in optocht naar de kerk, toegejuicht door de groote menigte, die zich daar roeds geruimeu tijd van te voren had verzameld. De hartelijke begroe ting, die den geachten en beminden herder ten deel viel en de ondubbelzinnige wijze, waaróp Z.Eerw. eer en hulde werd gebracht, waren indrukwekkend. Te ongeveer vier uur haa een plechtig Lof plaats en hield de WelEerw. heer J. M. Lucassen, pastoor te Halfweg, een welkomstrede. Vrijdagmorgen werd onder oen H. Mis de feestpredikatie gehouiden door pastoor Lucassen, waarna er een druk bezochte receptie was in de gymnastiekzaal. Ook de burgemeester van deze gemeente ,mr. A. Slob, heeft den jubilaris persoonlijk geluk- gewenscht. De parochianen en vele anderen zijn in derdaad niet achtergebleven om pastoor Vlek hun liefde en dankbaarheid te toonen door leest te vieren op een zoodanige wijze, dat daarop met groote voldoening kan worden teruggezien. Vele ingezetenen uit Vijfhuizen eu omgeving toonden zich wel zeer dankbaar voor de vele moeiten en zorgen, die pastoor Vlek zich wel heeft getroost voor den tot-stand-gekomen bouw van een kerk met pastorie^ aldaar. De eere- en feestcommissie, die zich gevormd had om een en ander voor te be reiden en het huldeblijk der parochie met een hartelijke toespraak aanbood, heeft werkelijk eer van haar werk en komt, even als het fanfarecorps „Ons Genoegen" voor zijn krachtige medewerking, een woord van welverdienden lof toe. Zaterdagmiddag heeft er in de gymnastiek zaal een algemeene H. Communie plaats van de kinderen van de beide scholen, benevens zang en spel dier kinderen. Terwijl Zondag nog een H. Mis zal plaats hebben in bet nieuwe kerkgebouw te Vijfhuizen, daarna receptie aan de pastorie aldaar en 's avonds tot slot een voorstelling in de gymnastiekzaal aan den Spaarnwouderweg, Hillegom. Kerke 1. bericht. Ned. Herv. Gem. Zondagmorgen, te tien uur, ds. Gijsman, van Zunderdorp, en 's nam. te half vijf, ds. Rutgers, vsn Katwijk-aan-Zee. t Gereformeerde Kerk, voorm. tien uur en s nam. vijf uur ds. P. van Hoven, van Me- liskerko. Chr. Gereformeerde Kerk, voorm. tien uur en 's nam. vijf uur Leesdienst. Katwijk. Burgel. Stand. Geboor ten: Elisabeth d. van J. Heemskork en E. Imthorn; Jannetje d. van L. Varkevisser eu A. Jonker; Johanna JVilhelmina d. van M. van Duijn; Adriana d. van S. Kniyt en A. de Wit; Jacob z. van A. Messemakcr en L. van der Plas; Immctje d. van van W. van Duijn en M. van der Bent; Willem z. van A. J. Hoek en H. van Rijn; Jacoba d. van W. Vooij's en D. van Rijn; Lambert z. van M. Berkheij en Tr. van AsJacob z. van O van Duijn en J. van der Beut, OverlijdenJan Rovers, oud 27 jaar- Eclit gen. van Q. Vlieland; Willem van Duijn, oud 25 jaar z. van J. van Duijn on W. Rem- melzwaal. Huwelijks-aangiften: Gcene. Huwelijken: L. K. do Moet cn G. van Delft; L. Glasbergen en A. van der Slikke. Katwijk aan den Rijn. Het is do laatste dagen in den bloemenhandel slecht. Behalve asters, worden voor geen enkel soort hooge prijzen besteed. Asters 1ste soort f 0 55: Dahlia's f 0.70; Gladiolussen f0.80f0.70; Gysanlhen komen ook reeds in den handel, doch zijn ook niet duur. Op 2 September zal door de Oranje- vereeniging het feest worden georganiseerd. Ten einde de vele bemoeienissen, die het bestuur omringen, iets te vermindercu, zou het op prijs worden gesleld als gevel- versiering, straatverlichting, versiering met lampions, particulier werd ter band geno men. Met aller medewerking kan gemak kelijk iets tot stand worden gebracht. Het bestuur der bestaande Oranjevereeniging zal gaarne raad geven en is er van over tuigd, dat met goeden wil zeer veel kan worden gedaan om een grootsch feesi te mogen hebben. Vooral zal de medewerking van vereenigingen in het gaan in den licht- sloel op zeer beogen prijs worden g eet e 1(1. Katwijk aan Zee. Aan 't Gem. Arbeidsbureau zijn als werkzoekend ingeschreven: vis- schers 6, opperman 1 en letterzetter 1, to taal 8 personen. De colleclo in de Ned.-Herv. kerk ge houden ten behoeve van de Ghr. Jeugdor ganisatie heeft opgebracht de som van 4166.13. Met de visscherij zijn de toestanden iets beter gesteld. En dit brengt meer a. beid, méér variatie in do gemeente. Pas heeft weder pen logger, die in orde is g, maakt, het Kanaal- verlaten en bovendien is nog- een: logger aangekocht. Zoo gaat do Vloot weder iets vooruit. De heerlijke regen, die gevallen is, komt zetr zeker onzen hooggelegen duin- grorfdon ten goede. De gewassen in de dui nen staan aardig te groeien. Was eerst de verwachting nihil, thans gaat men hopen, dat de moeiten van den landman nog wel zullen worden beloond. Noordwijk. Aan den Raad dezer ge meente is door de Vereen, van Hotel-, Oafé-, Restaurant- en Vergunninghouders een adres gezonden, waarin verzocht wordt het sluitingsuur der cnfó's met een uur te verlengen. Bu r g e rï ij k e Stand. Goboren Maarten, zoOn van W. v. d. Niet en A. Am- meraal; Teunis. zoon van D. v. d. Eijk en J. Gnijt; Wilhelmus Bcrnardus, z. van C. J. v. d. Ham en J. van BeelenCatbarina Adriana Anna, dochter van J. P. v. d. Weijdcn en C. Verwcij; Willem, zoon vsn Th. Verloop en C. v. Rooijen; Wilhelmina Maria, dochter van J. J. Zonneveld en Tb. M. Jansen. OndertrouwdCornelia Caspers, 37 jaar cn Catbarina Elisabeth Zonneveld, 28 jaar; Leonardus Antonius Zonneveld, 21 jaar en Gijsberta Antonia Stcenvoorden 21 jaar. Overleden' Wijntje Jacoba .Sara van Rheencn en M. C. Bolhuis; Gillis de Nooijer 23 jaar gehuwd met M. do Nooijer wonende te Vlissingen. Noordwijk-Binnen. K e r k e I ij k bericht Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen to tien uur ds. Joh. Lourcnse, van Amster dam. Noordwijk-aan-Zee. K e r k e 1 ij k bericht. Ned.-Herv. Gem. Zondagmor gen to tien uur ds. J. Vermeulen, 's nam. vijf uur ds. Job. Lourcnse, van Amsterdam Geref. Kerk. 's voorm. te tien en 's nam te vijf uur ds. Koers. Oegstgeest.. Zuster B. J. Mekes, uit Breda, is aangesteld als overste van het ge sticht „Duinzicht" alhier. Gistermiddag had een ernstige aanrij ding plaats aan den Rijnsburgerweg nabij de „Splitsing.-, De 23-jarigo niej. A. T., uit Den Haag afkomstig, kwam daar in aanrij ding met do elcctrischo tram die uit Leiden kwam. Wat de oorzaak van deze nnnrhding is, kon nog niet opgehelderd worden. Mej T. kreeg ernstige verwondigen aan het hoofd; o.a. is haar neus zoo goed als geheel verbrijzeld. Binnengedragen bij J. Star, heeft onmid dellijk dr. Rijkmans de eerste hulp verleend en de juffrouw per auto naar het ziekenhuis te Leiden doen vervoeren. Kerkclijkbericht. Geref. Kerk Zondagmorgen, te tien uur, en 's nam. te halfzes, ds. W. L. Korfker, van Barnevcld Sassenheim. Een mclkkarretje stond achter een auto. Toen deze moest vertrek ken, reed hij een eindje achteruit en kwam nog zoo goed tegen het karretje, dat dit kantelde en de inhoud van de bussen op de straat deponeerde. De chauffeur was bereid de schade te vergoedende melk naar in koopsprijs berekend.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 5