ZATERDAG 16 AUGUSTUS STADSNIEUWS. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. Het voornaa!^"1 nieuws va?? lieden. No. 19766. Anno 1924 LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Dij rcgelabonnement belangrijk lageren prijs Kleine Advcrlentiön, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cis., bij ion maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor evenlueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1S35 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: .Voor Leiden per 3 maanden f 2.35, per week .77777" Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.85 portokosten. Üf 0.18 „0.18. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Bij Kon. besluit is benoemd tot offi cier in de orde van Oranje-Nassau de hoog- eerw. beer P. L Dessens, pastoor en deken alliicr. Mej. J. A. Ruys, alhier, is te Rotter dam gestaagd voor het examen nuttig» handwerken. 25 Aug. zal J. Goedraad den dag har- denken, dat hij voor 25 jaar in betrekking trad bij de wasscherij van firma A. Dieben en Zonen, Witle-Singel, alhier. De eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad zal plaats hebben op Maan dag 25 Augustus. In overleg mei de besturen van de bonden voor melkveehouders (kring Leiden) besloot de Le-idsche melkhandel ook voor Leiden den melkprijs mot één cent per Liter Je verhoogen, ingaande 18 Augustus a.s. De photographische koepet van de Sterrenwacht alhier, olschoon reeds gerui- jnen lijd in gebruik, zal Donderdag 18 Sep tember officieel in gebruik worden geno men in tegenwoordigheid van den Minister (van Onderwiis, Kunsten en Wetenschap pen. De Ambachtsschool alhier opent van 21 lot en met 27 Augustus a.s. de inschrij ving voor nieuwe leerlingen op eiken werk dag van tien lol twaalf uur aan de school Ban den Haagweg. Gisteravond heelt de Neutrale Bond ,van Personeel in de Voedingsbedrijven met 'de leden alhier, een voorloopige bespreking gehouden, naar aanleiding van onder- elaanden briel van den Directeur-Generaal VS-, den Arbeid. 's-Gravenhage 13 Augustus 1924. No. 9839 Betreffende- Vergunning Leidsche broodbakkerijen. Hierbij deel ik U mede, dat door de Leid- Sche-Bakkers, patroonsvereeniging (Ons Be lang) tot den Minister van Arbeid, Handel jen Nijveriieid een verzoek is gericht om Inel het oog op de feesten van Leidens Ont zet, welke dit jaar in verband met de 350- 'jarige herdenking met bijzonderen luister gevierd zullen worden, aan de Leidsche broodbakkerijen eene vergunning voor nachtarbeid toe te slaan. De bedoeling is op 1 en 3 October a.s. (Woensdag en Vrijdag) om 10 uur n.m. met den voorarbeid en oin 12 uur 's nachts met den overigen bakkersarbeid aan te vangen, .terwijl tevens voor die dagen verlenging van den arbeidsduur gewcnscht wordt, ech ter met dien verstande, dat de 48-urige (werkweek niet wordt overschreden. Bij deze regeling zouden de gezellen ten minste vanaf Donderdag 8 uur n.m. tot Vrij dag 10 uur n.in vrij zijn. Tevens wordt voor de dagen 2, 3 en 4 Oc tober afwijking van hel vervoer- en ver koop verbod gevraagd. Op Vrijdag 3 October is deze afwijking 'slechts noodig voor enkele bakkerijen, welke toch in den voorafgaanden nacht bakken iter voorziening van haar builen de stad ge legen depóts. Als regel zal echter tusschen Donderdag 8 uur n.m. en Vrijdag 10 uur n.m. geen brood gebakken worden. Aangezien ik voornemens ben een even lueele vergunning door middel van artikel 42, Ge lid, A. W. te doen verleenen, verzoek ik U mijn in verband met het bepaalde in Brtikei 97, 4e lid, A. W. Uw oordeel om trent dit verzoek te willen doen kennen. Ik zal het op prijs stellen Uw antwoord, zoo mogelijk spoedig te mogen tegemoet zien. De wnd. Direcleur-Generaal van den Arbeid, w.g. G. J. van Thienen. De koepel, lot voor korten tijd behoo- rende bij de bloemisterij van den heer Jan Kriest Jzn aan de Witle-Rozen-straat, bij de Jan-van-Goyen-kade, is afgebroken. Oud, alhoewel nog sterk, moest hij plaats maken ,voor een nieuw huis. Die koepel liet zien welke bloemen en planten men al zoo in 't klein uit de bloemisterij kon bekomen. -Mochten er echter zijn, die vreezen, dat dc mooie gelegenheid tot het koopen van bloemen, bloemwerken, planten, manden, luxe-potten, enz., frisch en verscb uit die bloemisterijwelke den naam van „De Koepel" blijft dragen, hun voortaan is be nomen, wij kunnen hen geruststellen, want in een ander deel zijner uitgebreide zaak, vlak bij de plaats, waar de koepel stond, is thans een nette, doelmatige localiteit in gericht voor den verkoop in 't klein. Men kan er gemakkelijk een keuze doen uit het daar keurig tentoongestelde en anders zich een en ander doen toonen, zóó uit de bloe misterij en kweekerij alkomstig. De koepel is weg, maar hij is op voortreffelijke wijze .vervangen. Hat „Casino-Theater" geeft weer een best nummer. Vóór de pauze wordt het pu bliek vergagrt op een aardige film: „Het spookkasteel", waarin Harold Lloyd het pu bliek onbedaarlijk doet lachen. De sportieve menschen kunnen hun hart ophalen aan de Olympiade, zeer interessant. Na de pauze komt de hoofdfilm: „Des Levens Treur spel, ontroerend drama in zes spannende bedrijven, door hel publiek van het eerste lot het laatste gevolgt met spanning. Het „Luxor-t-heater" geeft een uitgebreid programma. Vóór de pauze ziet men hel weekjournaal, eenige komische nummers en mooie opnamen van Dinant. Verder een familie-drama, dat heel goed gespeeld wordt: „Een rechlcrlijke dwaling". Na de pauze wordt verder gegaan met de hoofdfilm: „Het Schalje van New-York". In deze film wordt een der hoofdrollen vervuld door een kind, dat op meesterlijke wijze haar roi weet te spelen. Deze film zal veler aandacht trekken. Het aantal baden, genomen aan de bronwater-zweminrichting aan de Zijl heeft van af Maandag 11 Augustus tot en met Vrijdag 15 Aug. bedragen 2793, waarvan 404 dames- en 2389 heerenbaden. Hot programma voor het concert in liet Kooipark op Dinsdag a.s., 8 uur luidt: No. 1. „Soldaten Kommen", marsch, Lotann; 2. Ouverture „Zauberllöle", Mo zart; 3. Eva Wals, Leliar; 4. Fanlaisie sur „Coppólia", Delibes; 5. Wals uit „De Schip breuk", Wagenaar-Geijp; G. Fantaisie „Les Saltinsbanque", Ganne; 7. Marche Fran- caise, van Gael. Voor een winkel alhier is gisteren een groen, gekleurd rijwiel onbeheerd blijven staan. Inlichtingen hierover zijn te beko - men op het Bureau van Politie. Ruim zestig jaar was in lie.t perceel Oude-Vcsl 191 de zaak in goud, zilver en juweelen van de firma Van Kampenhout gevestigd. De opvolgende firmanten stonden bekend als bekwame goud- en zilversme den en haarwerkers. In den ouden (ijd was dat voldoende, om een beklanten winkel te hebben, ook al stond deze achteraf en op een stillen stand. Onze tijd is echter een tijd van reclame. De menschen zoeken nu in de hoofdstraten en als zij het daar vinden, gaan zij niet naar een stille wijk. Zoo heeft ook de tegenwoordige firmant der zaak, de heer P. J. van Kampenhout, het ingezion en hij heeft zijn zaak van de Oude-Vesl verplaatst naar heil meest drukke gedeelte van de Haarlemmerstraat. Hij slaagde er in de hand te leggen op pand no. 125, recht over de Ilarlebrugskerk. Hel per ceel, vóór dezen ingericht voor sigarenwin kel, moest heel wat verandering ondergaan, om geschikt te worden voor een magazijn yan goud .zilver en juweelen. De nieuwe eigenaar vond in eon jong bouwkundige, de heer Van Oerle Jr., alhier, d»n man, die het werk aandurfde en die er in geslaagd is een voorpui en een magazijn te ontwerpen, die de aandacht tot zich trek ken en den goeden smaak bevredigen. Onder zijn leiding werd liet werk uitgevoerd door den heer K. F. Groenewegen op een wijze, die voldoening geeft. Om met hel front te beginnen: dit is in modernen stijl uitge voerd in marmer en teak- en palisander- houl. Ook de diepe étalage-kast is op een eigenaardige wijze gemaakt, geheet in over eenstemming met de kostbare artikelen, die er in zijn uitgestald Hetzelfde kan gezegd v/orden van de uitstalkasten langs de wan den en van de moderne toonbank in het midden, waarhij zich aansluit de zeer nieu we gummi-vloerbedekking. Van de kostbare en smaakvolle etalage zeil zullen wij hier niets zeggen. Het pu bliek kan hel hedennamiddag wanneer de schutting is verdwenen en de zaak in den gloed der nieuwheid uitkomt, zelf aanschou wen en bewonderen. Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs zijn ingeschreven 643 werkzoekenden. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Cem.: Zondagmorgen, 4e tien uur. dr C. B Ilylkema, van Haarlem. Duilsche godsdienstoefening. Kerkzaal Weeshuis, Hooglandsche Kcrkgracht, in gang lusschen de nummers 17 en 21: Zon dagmorgen te halfelf. Pastor Correvon, uit Frankfort a. d. Main. Eglise wallonne: Dimanche matin pas de service. Evang.-Lulhersche Gem.: Zondagmorgen, te halfelf, ds. H. C. Zwahler, van Den Haag, voor ds. De Meyere. Remonslrantsch-Gcref. Gem.: Zondag morgen, le halfelf, mej. Gflnlher, van Does burg. Ver. v Vrijzinnig-Hervormden, Volks huis Zondagmorgen, te halfelf, ds. A van der Wissel. Vrije Katholieke Kerk, Bonifaciuskapel Stille-Rijn la: Zondagmorgen. Ie halfelf, dienst. Toezicht op arrestanten- of nachtverblijf lokalen. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft ten vervolge op de be antwoording van vragen van Het lid van de Tweede Kamer, den heer Ter Hall, be treffende den loesland van en het toezicht op de arrestanten- of nachtverblijflokalen in de gemeenten meegedeeld: Reods in 1900 heeft de toenmalige Mi nister van Binnenlandsche Zaken de in richting van de gemeentelijke arreslanten- lokalen, tevens dienende tot verschaffing van nachtverblijf, en de verstrekking van voedsel aan de personen, in die lokalen vertoevende, bij algemeene aanschrijving aan de Gedeputeerde Staten, tot een punt van onderzoek en toezicht gemaakt. In 1920 i3 een onderzoek aangevangen en sedert voortgezet, in hoever de gemeentebesturen in hun desbetreffende regelingen blijvend voldaan hebben aan de ter zake gegeven wenken. Waar gebreken zijn te constatee- ren, wordt de vereischte verbetering bevor derd. De bekende noodlottige gebeurtenis in hel arrestantenlokaal te Baarn is een op zichzelf slaand geval, dal verband houdl mei de wijze van uitvoering in die ge meente van evenbedoelde regelingen. Aanleiding tot een nieuwe aanschrijving levert dit geval (dat van den te Baarn in het politiecachot door honger en dorst om gekomen zwerver) le minder op, omda» moeilijk scherper de aandacht op mogelijke tekortkomingen kan worden gevestigd, dan door hetgeen te Baarn is voorgevallen. Uit het vorenstaande moge blijken, dat ondergeleekende bereids werkzaam is ln den gedachlengang, welke ten grondslag ligt aan de derde vraag. Een commissie als daar bedoeld, schijnt onnoodig en nielt aanbeve lenswaard. De Raden van Arbeid. Hel bericht uit „Dc Grondwet", dat acht Raden van Arbeid zullen worden opge ruimd, vooral door invoering van mechani sche administratie, is in zooverre juist, dat deze in overweging is. Er zijn proeven mee genomen bij verschillende Raden van Ar beid Maar een besluit hierover is nog niet ge nomen Zelts is er nog geen rapport over bij het Dep. van Arbeid ingekomen. Dat de mechanische administratie inge voerd zal worden, slaat dus nog geenszins vast, al is het wel waarschijnlijk. Vanzelf kan er in dit stadium dus nog in 't geheel niet gezegd worden of er Raden van Arbeid opgeruimd zullen moeten worden. Als men bij de Raden van Arbeid tol mechaniseering overgaaf, zal men per Raad niet minder dan 80100,000 verzekeringsplichligen kunnen hebben. Dit getal gedeeld op het totale aan tal verzekerden in het hecle land, geeft een vingerwijzing over het aantal Raden, dat na invoering van de mechanisecring nog reden van bestaan zou hebben op de belang hebbenden zeil vcrdiei>en zich op grond van dergelijke berekeningen reeds in veronder stellingen welke Raden van Arbeid zouden worden opgeheven. Voorshands is dit ech ter voor het grootste deel speculatie, want wij herhalen het, beslist is er nog niels. H. M. de Koningin hoeft benoemd ta de huisorde van Oranje lot officier den lieer R. C. Labrijn, le Goes, voorzitter van hot Zeeuwsche huldigingscomitó 1924, en tot ridder 2de klasse den heer J. de Kraker, landbouwer te Zaamslag. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot rid der in de orde van Oranje-Nassau C. Brom, pastoor le IJsetslein; A. Frenken, pastoor le Itaamsdonk, jhr. B. H. S. M. von Bönning- hausen, pastoor te 's-Gravenhage; tot offi cier in de orde van Oranje-Nassau G C. van Noort, pastoor te Amsterdam, oud-pro fessor aan het bisschoppelijk seminarie te Warmond. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 October, aan don hoofdcommies hij den Pensioenraad W. van Kooy, op het daartoe door hem gedaan verzoek, eervol ontslag uit zijn betrekking verleend. Prof. dr. P. Zeeman, te Amsterdam, is door het Franklin-Institute te Philadel phia uitgenood'igd om daar een voordracht te komen houden bij gelegenheid van de herdenking van het 100-jarig beslaan van het Institute op 17 lot 19 September 1924. Hij zal bij die gelegenheid levens de Ko ninklijke Academie van Wetenschappen en de Universiteit van Amsterdam vertegen woordigen. Een Russische dame, prinses Regina Helena Amilachvary, geboren barones va<. Grotthuss, thans te Parijs woonachtig, heeft bij een bezoek aan Zaandam een bloemstuk met linten in de Russische kleuren gelegd aan den voet van het standbeeld van Tsaar Peter den Groote. Het Eersle-Kamer-lid Smeenge heeft den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: Is het den Minister bekend, dat, na aan komst van eiken trein te Ter-Apel, uit d» richting Stadskanaal, voor het omzetten van de locomotief moet worden gerangeerd op den overweg in den straatweg Ter Apel SellingenVlachlwcdde? Zoo ja, is de Mi nister niet bevreesd, waar deze ovorweg on bewaakt is, dat daar ongelukken zullen voorkomen? Had men, bij den aanleg van het emplacement, een dergelijken toestand niet kunnen voorkomen?. Zoo ja, waarom is dit dan niet geschied? De Bond van techni-che ambtenaren in overheids- en semi-overheidsdienst heeft zich met een adres gewend tot de betrokken autoriteiten inzake de salariswijziging. Er wordt op aangedrongen, in geen geval een percentsgewijze verlaging van de wedden toe te passen, verder dan de daling van de kosten van het levensonderhoud aangeeft. Het index-cijier van Maart 1919 is als punl van uilgang. gehouden. Dienovereenkomstig zijn de salarisvoorslellen geformuleerd. Be- plc-il wordt opneming van de aangesloten ambtenaren in de groepen, omvattend de middelbare technici en de leiding gevende funclionarisscn van deze categorie. Dr. H. Th. 's Jacob, Commissaris der Koninging in de provincie Utrecht, heefl het ecre-lidmaalschap van do Vereenigingg tot het houden van Jaarbeurzen in Nederland aanvaard. Het hoofdbestuur van den Centralen Nederlandschen Ambtenaarsbond heeft een onderzoek ingesteld naar do personeelstor- malién in verplegingsinrichtingen en de resultaten van deze enquête gepubliceerd ln ec-n rapport van ongeveer veertig bladzijden druk. Dit geelt niet alleen aan, hoe in de Ne-derlandsche ziekenhuizen- en krankzin nigengestichten de verhouding lusschen ge schoold en ongeschool personeel is samen gesteld, maar wil ook aantoonen, dat dezo verhouding voor een goede verpleging der patiënten ongunstig is. Schr. meent er op te moeten wijzen, dat in een tijd, waarin een geweldige bezuini- gingsdrang het maatschappelijk belang dik- j wijls parten speelt, vooral hier telkens zal moeten overwogen worden, of een goeu- koopere exploitatie van verplegingsinrich tingen niet mogelijk is door maatregelen, die minder schadelijk voor de verpleging zou den zijn als die, welke thans allerwegen worden genomen. Voorts is schr. van niec- ning, dat indien de verantwoordelijke zie kenhuisbesturen hier geen redelijke oplou sing weten le vinden, deze aangelegenheid van hooger hand zal moeten worden gere geld, wijl niet zal mogen worden toegela ten. dat door gebrek aan initiatief en door „bezuinigingswoede" de vooruitgang op verplegingsgebird volkomen zou worden vernietigd. Naar „Het Volk" meldt, zijn de voor bereidingen voor de fusie van de twee honden van handéls- en kantoorbedienden, de Algemeene en „Mercurius", reeds ver ge vorderd. Op 25 October zullen de Bonden le Utrecht afzonderlijk vergaderen en 2b October wordt het congres van de Bonden te zamen gehouden. Iloewel na het onderzoek van een Rijks-accountant reeds acht wekon zijn ver- loopen, heeft de Regeering nog geen besluit genomen, op welke wijze Oude-Pekela zat worden geholpen. De loesland wordt on houdbaar. Bankcrediteuren beginnen te dreigen en er ligt oen stapel van ongeveer f70.000 aan bevelschriften tot betaling le wachten. („Het Volk.") Naar wij vernemen, is thans de waar schijnlijkheid groot, dat de indertijd ver melde plannen tol sluiting van het Tessel- schade-ziekenliuis te Amsterdam niet zul len worden uitgevoerd. In elk geval kan, zijn wij wélingelicht, als zeker worden aan genomen, dat van een dergelijke sluiting voorloopig niets zal komen. '(Hdbl.") Dinsdag gaan per extra-trein 2 u. 10 m. van Amsterdam O.S., plm. 500 r iltsche kinderen, die door bemiddeling van het comité-mevrouw Nieuwonhuis te Leiden, in verschillende plaatsen van Ne derland hebben vertoefd, naar hun vader land terug. De gezamenlijke organisa ties in het kuipersbedrijf te Vlaardingeh zijn een actie begonnen voor loonsverhoo- ging. Als gevolg daarvan worden in een der stoomkuiperijen de loonen met ingang van 23 Augustus met 10 pCt. verhoogd. iWie zal dat betalen....? In een restaurant nabij het station heeft te j Zandvoort een eigenaardig incident plaats gehad. Er bevond zioh aldaar 'e middags gearriveerd per auto een gezelschap uit Zaandam, dat zich flink aan champagne te goed had gedaan. Een der heeren ten minste weerde zich goed, zoowel binnen het restaurant als er buiten, waar hgi op het stationsplein een aantal kinderen rond zich verzamelde en elkeen om het hardst liet gillen; „Leve lid..'" (X... was de naam van een der trak- teerende heeren binnen) „Leve....!" Toen echter om een uur of halfacht de gérant den heer X. maande zjjn negen fles- schen champagne te betalen, wist deze van niets en beweerde slechts op één flesch getrakteerd te hebben. De kwestie liep hoog. De dames en heeren van het gezelschap hiel den het b$ alle „negen", maar de heer X. bleef weigeren. Even ontstond er nog een felle ruzie tusschen hem en den kinder- vnenü op liet stationsplein: er viel zelfs een klap. Eindelek werd na veel en heftig gepraat BINNENLAND. Nadere mededeelingen over vermindering van het aantal Raden van Arbeid. Verkoop van hel honten Radio-dorp met materiaal te Kootwijk. De „Hollands Hope" wint de eerste heat om de One Tone Cup. BUITENLAND. Het Dnitsche antwoord op het Fransche voorstel tot ontruiming van het Roergebied is ingediend. Nog geen overeenstemming, maar de onderhandelingen worden voort gezet. Een communistische terreur- en sabotage groep in Duitschland ontdekt. Cen rechercheur van politie „geinviteerd''- om de zaak uit te maken. Deze arriveerde spoedig en het was hem niet moeilijk te constateeren, dat de negen fle6schen die als stomme getuigen op een tafeltje stonden door den lieer X. betaald dienden te worden. De discussie was intusschen steeds le vendiger te worden, maar do beide parten bleven op hun stuk staan. Allo kellners oreerden mee. Volgde een kort, maar krachtig onderhoud „onder vier oogen" tusschen den heer X. en den gérant. „Dus u wilt niet betalen? Goedf Ik bel direct den deurwaarder opf../' De rechercheur: „De auto gaat niet weg..." l'ortier: „Ik houd er een" oogje vp\" Heel het personeel in actie, nieuwsgierig... De kindervriend: „Pianist, eon foxtrott...! De piano wordt gesloten. Uitspraak over veertieu dagen. Tijdens een vuurwerk te Bergen-aan-Zee geraakte een negental teer tonnen met ontploffingsprojeoliclen, die een voor een in brand moesten worden geslo ken, tegelijkertijd in brand, waardoor oen hevige ontploffing ontstond. Het gevolg was, dat in verschitlonde pensions ruilen werden ingedrukt. Een vuurwerkmaker be kwam verwondingen aan hals en handon, doch kon oen poos later zijn medewerking aan hot afsteken van het vuurwerk verlee- Ten gevolge van den onzckc- ren toestand, geschapen door de in uitzicht gestelde verhooging dor tabaksbelasting, waaromtrent den fabrikanten nog steeds geen mededeelingen zijn verstrekt, ziet de N. V. Sigarenfabriek v.h. Gebrs. Majoor, te Beverwijk, zich genoodzaakt met ingang van heden honderd sigarenmakers te ont slaan. Gistermiddag is de tram van Sandenburgerlaan naar Doom te vroeg weggereden, met het gevolg, dat zij in een bocht van den weg tegen een tram, die uit Doorn kwam, is opgereden. De machines en de balkons werden in clkaarr gedrukt *-n vele passagiers werden verwond door de glasscherven, twee dames uit Zeist vrij ernstig aan het gelaat. De materioele schade is vrij groot. Op haar gisteren gecindig- de rondreis door do Betuwe heeft de Re monte- en Marechauseeecommissie 18 paar den gekocht voor prijzen, loopende v<*n f 575 tot f 676. Ingevolge opdracht van het hoofdbestuur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie werden gistermiddag voor af braak verkocht de woningen, het landhuio, de opslag- en bergplaatsen, barakken, pomp-installalie, paardenstal, keten, enz., tezamen vormende het tijdelijke radio dorp op het terrein van het Radio-Station te Kootwijk, benevens verschillende machine rieën en gereedschappen en'de meubilaire goederen der barakken. Twee aannemers keten gingen voor f 188 weg, een nieuw.e plungerpomp voor f 50, de elcclrischc lichti- leiding, totaal plm. 850 m. met 23 masten, gemonteerd met vier gevlochten koperen geleidingen van 8 mm. voor f 830, twaalf slaapkamerameublementen gingen van de hand voor f 65 tot f 95, een woonhuis 10 m. breed en 11.50 m. diep, bevattende 7 ka mers, enz. voor f 690, een dergelijk woon huis met 6 kamers voor f 800, een landhui» voor f 15O0. Al de gebouwen brachten sa men op f 9300terwijl de totale opbrengst bedroeg f 18.G54. In den kolenvoorraad van een in do binnenhaven te Vlissingen lig gend schip is gisterochtend brand uitge broken. Dc kolen werden gelost, en d< brandweer bleef toezicht houden, om, M- dien er gevaar dreigde, dc kolen nat t4 spuiten

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1