ANEKDOTES. geschikt om de vliegers op te laten, als het nu net de vliegertjjd is. Heb jjj1 ook een vlieger? of zijn de vliegers van jou en je broertjes met elkaar? Nelie Oostveen, aardig, dat je het lieid- sebe Dagblad met de kindercourant toch kunt lezen, al logeer je in Ellecom, maar dan zal je misschien niet genoeg tijd heb ben om de raadsels tjjdig naar Leiden te zenaen, nu'de brieven daar 's Maandags vóór 5 uur moeten zijn. Wil je het toch doen. zend het dan maar naar Kloosterzande (Zee land), als 'ik het daar Woensdags heb, is het nog net tijdig genoeg. Greta en Stiena Sierag, dank voor de raadsels; ik meen, dat 2 er van al eens in de kindercourant hebben gestaan, ik zal het later eens nakijken. Jet du Croix, jou raadsel stond er nog niet in, dus zal ik het eens plaatsen. Bernard Stikkelorum, vertel mrji eens waar je woont en wie van mijne raadseljeugd er in je buurt wonen. In mijne jeugd heb ik ook witte muizen gehad in een groote kooi met glas, zoodat ik ze altijd kon be kijken. Bartje Janssen, je mag mij de raadsels en anecdotes wel toezenden, maar ik heb .er nog veel liggen, dus het zal nog wel verscheidene weken duren eer ik ze kan plaatsen, maar dan bewaar ik ze wel. Suze Mazuxel, dat is heel begrijpelijk, dat je geen raadsels kon gaan oplossen toen toen het plan om naar Wassenaar en Sche- veningen te gaan, zoo onverwacht kwam. Was je al meer in Den Haag en Scheve- vingen geweest? Vind je het er niet mooi? Bernard Esdert, ik denk er niet aan en boos te zjju, als je met de vacantie met meedoet. Dan ontbreken er een jnassa kinderen, dat merk je wel aan bet lijstje der namen en dat mjjne correspondentie veel korter is. Je hebt, merk ik wel, veel genoten toen je uit logeerea was, en is Piet nu bij dezelfde familie te fogeeren? Nellie en Henk Broers, gelukkig hoor, Nellie, dat je niet den rooaen hond hebt gekregen, dat zou al heel vervelend zijn geweest in de vacantie. Henk, je mag gerust nog twee jaar blijven meedoen, je bent nog volstrekt niet te oud er voor. Het weer was hier de laatste week veel mooier, dus hebben jullie, hoop ik, ook beter weer getroffen, toen je uitging. Het beste met je vader. Corrie de Groot, ik begreep best alles, wat je mij schreef. Als men maar voor een dagje uitgaat, ka" men 's morgens altjd eerst nog eens zien hoe het weer is, en gaat men voor langer, dan moet men het weer maar nemen, zooals het is. Geertje Hoff, dank voor je aardige kaart uit Elburg. Heb je daar gelogeerd of maar een dagje geweest? Ida van Riet, je hebt dus een prettigen verjaardag gehad. Jammer, dat de tweede vriendin, die gevraagd was, niet kon komen, dat las ik ook al uit haar brief. Zoo is de volgende week je vacantie al weer gedaan? Lientje Lefeber, hoe grappig, een voetbal spel, in het water, ik had er nog nooit van gehoord. Adrie Hnter, ik zeg aan jou, wat ik aan zoovelen al reeds heb gezegd, dat iedereen, die in de vacantie uit gaai gerust mag overslaan. Marie van Dip, dank voor je groetje uit Dordrecht in den vorm van een mooie an sicht Later hoor ik zeker wel uitvoeriger, dat begrijp ik wel. Nellie Mens, ik ontving je briefkaart wel, maar later dan die van Corrie, dus te laat om er verleden week al voor te be danken, dus wees maar gerust je briefkaart was niet verloren geraakt. Je bent een heelen tp in Amsterdam geweest en zal wel veel hebben gezien en genoten. Als je het begin der correspondentie leest weet je of ik de Koningin goed heb gezien. Annie Huisman, er waren deze week twee brieven van je ïn het pakje. Je vraagt wanneer of ik weer in Leiden kom. In ieder geval hoop ik met de 3-October-feesten in Leiden te kunnen zjjn. Of ik in September ook nog eens kom, dat weet ik nu nog niet als ik het tjjdig weet zal ik je waar schuwen, d3n kan je naar mjj uitkjjken. Mientje Henny, was dat een grapje, 8at je achter op bet couvert had geschreven: niet open maken. Ik moest dat toch wel doen, anders kon ik je brief niet lezen. Ik dacht toen nog: zon er soms iets uitspringen, als ik bet openmaak. Annie van Weizen, je briefkaart, die je voor mjj naar Den Haag stuurdey werd mjj naar hier opgezonden. Heb je in Rotter dam gelogeerd, een vreeselijk drukke stad, vind je niet? Niesje de Gelder, dank voor je brief kaart nit Hazerswoude, bet was een mooie, dat kerkje ligt daar zoo aardig. Corrie van Leeuwen, gelukkig, dat het bijten van dien hond goed is afgeloopen. Ben jjj ook al naar de opening van de zwem inrichting geweest en dus ook bij die grappige vertooning van een voetbalspel in het water. Nelty Weyers, als het zomers heel mooi weer is, dan is het Zondags geweldig druk op Scheveningen. Ik woon vlak bj een tram die naar Scheveningen rijdt, en dan ae ik altijd stampvolle trams, met niet alleen alle zitplaatsen, maar ook alle staanplaatsen bezet. Adri en Coba van Biemen, zeker vind ffc het goed, dat jullie allebei gaat meedoen met de raadsels, dan kan je ze samen oplossen, wat de een niet weet, dat weet de ander dan misschien wel. Dat is heele- maal niet aardig van die kippen, dat ze bjjna geen eieren leggen, want daarvoor houdt men ze toch. Klazina Parlevliet, ik wil best gelogven, dat het er b(j jullie mooi kan uitzien als er veel bloemen zjjn en het zonnetje vrooijjk schijnt. Wil de poes nooit met je penne- houder spelen als je schrijft? Dat heb ik dikwijls ondervonden van jonge poesjes, die grappig vonden als de pen zoo vlug over het papier gaat. Was dat viooltje in je brief uit je eigen tuintje. Viertal Oostdam, dank voor den brief en voor die mooie briefkaart van Pieter Oost- dam. Wat een aardig plaatje, die dame zit daar ,wel heel gezellig te lezen in dié prachtige kamer. En hebben de zusjes zoo'n prettig dagje in Bloemendaal gehad? Siebe de Roos, dank voor je ansicht met den molen. Is dat ook een naolen, die men wil afbreken? Ben je weer zooals vorige jaren in het noorden van ons land aan het reizen? 'Hartelijk gegroet allen door Mej'. A. KOOPMANS V. BOEKEREN, OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT BEX VORIGE NUMMER. 1. Troost, roos. 2. Engelsche Zuid-Afrikaansche boeren oorlog, Engeland, eng, schuur, Zuid, Rus land, schoen. 3. Marseille, Marie, les, ed, 4. De kookkunst, 5. In de richting van hun snavel. 6. Leien eikel enkel uiers water Leeuwarden aarde regen degen evert negen, 7. Theetafel, GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Lientje de Graaf, Annie van Leeuwen, Gerrit van Leeuwen, Niesje de Gelder, Nelly Weyers, Adrie Huter, Corrie van Leeuwen, Henk Broers, Corrie de Groot, Ida van Riet, Bernard Esderts, Nellie Broers, Bartje Jansen, Bernard Stikkelorum, Mijntje de Haas, Annie de Haas, Marietje de Haas, Greta Sirag, Stiena Sirag, Ali van der Wey- den, Nelie Oostveen, Nico Kwestroo, Gerrit van der Horst, Riek van Leeuwen, Suze Mazurel, Ina Houpt, Tonnie Houpt, Clazina Singerling, Adriana Singerling, Semiem Voorbrood, Johanna Voorbrood, Klazina Parlevliet, Betje Broeksema, Hendrik Jan Broeksema, Lientje Lefeber, Pieter Oost- dam, Hendrik Oostdam, Corrie Oostdam, Wiekie Ooetdam, Miemtje Henny, Nellie Mens .Anvnie Huisman (2 brieven), Adri van Biemen, Coba van Kernen, Sijtske de Jong. Een brief zonder naam in een blaaw oouvert, en een brief zander naam ia eeO wit couvert, RAADSELS. Voor allen, om uit te kiezen, dé kleineren St de grooteren 4. I. Ingez. door Gerhardy Bles «1 Arnold Bies. Mijn geheel bestaat uit 14 letters en is de naam van een lief persoontje in geheel Ne derland bekend. 8, 9, 10, 11 is een maand. 1, 6, 9, 10, 6, 4 is een groente. 1, 2, 12, 10, 3, 13, 6, 7 is een lekkernij, 8, 12, 14, 2 is een tijdperk. 1, 11, 14 bekend am de scheeve toren. 1, 11, 14, 5 is een grappige man, II. Ingezonden door Rika van Leeuwen- Men gooit iets rends op het dak en Set komt er heel lang weer af. III. Ingezonden door Ali van der Weyden. Als je geboren wordt, dan heb je het nog niet, als je het krijgt, dan begrijp je bet nog niet en als je bet hebt, dan maakt een ander er het meest gebruik van. IV. ingezonden door Mar.garetha Szeghö. Welke ezel heeft zóó hard gebalkt, dsf alle menschen op de aarde hem hoorden? V. Ingez. door Jannie en Marietje Gordijn. Ik ben iets dat je moet doen als je ziek bent; neem mij den kop en de staart af en dan ben ik een muziekinstrument. VI. Ingezonden door Mientje Henny. Welke rivier is gelijk een ketel, die godoC- deerd moet worden? VU. Ingezonden van Adrie Huter, Mijn geheel is eene plaats in de provin-' de Groningen van 10 letters. 4, 5, 6, 2, 9, 8, 9, 3 is iets wat de jager doet. Ik 1, 7, 10 tien knikkers. VUL Ingezonden door Marie Kmvenfioven, Menigeen is dankbaar Ais hij mij geniet Maar als ik omgekeerd word Ben ik tot verdriet. De brieven moeten Maandags vóór 5 utü bezorgd worden aan het Bureau Leidsch Dagblad of naar Kloosterzande (Zeeland), opgezonden. Ingeeonden door Philippus van 'der Meër Tijdig omgekeerd. MeeBter: „Wel Piet, nu is bet vandaag, toch al te erg, je komt veel te laat." Piet:*, Maar, meester het was zóó glibbe rig op straat, dat je bij iedere achrede voorwaarts twee schreden achterwaarts gleed." Meester: „Piet als dat waar was, dan was je er nu immers nog niet." Piet: „Jawel meester, want ik keerde mij om en liep hier vandaan, en juist door hier vandaan te loopen, kwam ik vrij spoedig hier nog aan." Ingezonden door Klazine Parlevliet. Een vreemde ziekte. „Wat sterven de menschen tegenwoordig toch aan vreemde ziekte," zei een man. die de courant zat te lezen. „Nu staat er hier bijvoorbeeld dat de meester van Loenee aan de Vecht is gestorven."

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 18