SPORT. INGEZONDEN. Noordwijkerhont Bij de feestcommis sie is ingekomen een verzoekschrift, onder teekend door plus minus 600 ingezetenen, waarbij verzocht wordt het jaarlijksche Oranjefeest alsnog te doen doorgaan. Mede in verband met dit verzoekschrift is door de feestcommissie het volgende be sloten: De Oranjefeesten zullen dit jaar door gaan. Het kinderfeest zal worden gehouden op Woensdag, 17 en het volksfeest op Don derdag, 18 September. Om ieder in de gele genheid te stellen, als lid der Oranjever- eeniging, van zijn belangstelling blijk te geven, zal de contributie worden verlaagd en van f 2 worden teruggebracht op f 1 per lid. Tevens is bepaald, dat zij, die geen lid zijn, niet aan de volksspelen kunnen deel nemen. De feestcommissiê vertrouwt inlua- •chen, dat de meer gegoede ingezetenen niet met de verplichte contributie van f 1 zullen volstaan, doch een ruimere bijdrage zullen geven. Met het bouwen der „plaatsjes" aan den Piot-Gijzenweg, wordt thans weer door gegaan, omreden het Rijk alsnog een voor schot verleende van f 7200, tegen i pet. rente. De bollenkokerij van de firma Van Kampen voorziet hier in een ware behoefte. De bloemisten die mat hun narcissen-bollen altijd naar andere plaatsen moesten, worden thans in onze eigen gemeente uilstekend geholpen. De firma heeft het zeer druk. Oegstfjeest. Te Amsterdam is aangeko men de familie Eggink, van Pangaroelan, één der zendmgsposten op Sumatra van het Java-Comité. De zendeling met zijn vrouw en drie zoons hadden een goede reis gehad. Behalve hun drie oudste kinderen en an dere familieleden was de secretaris van het Java-comité, de heer Duiker, ter verwelko ming aanwezig op het terrein van de „Ne derland". De familie Eggink zal haar verlof alhier doorbrengen. {UJnsburg. Gemeenteraad. (Vervolg). 4. Van de Harmonie-Vereeniging „Wil- helmina", alhier, is ingekomen een adres, houdende verzoek tot het aanbrengen van vaste banken in de muziektent. B. en W. stellen voor op dit verzoek gunstig te beschikken. De kosten zijn ge raamd op pl.m. f50. De heer W. L. van der Gugten is voor het voorstel, maar amendeert de banken eerst in het voorjaar te plaatsen. Spoedig worden geen concerten meer gegeven en dan zijn de banken blootgesteld aan weer en wind. Wethouder S. Schoneveld merkt op, dat de muziekvereeniging den laatsten tijd nood- Hjdena was, maar na de omzetting van fanfare- en liarmöniecorps weer geheel is opgeleefd. Eet bezit van een muziekver eeniging is voor de gemeente zeer op prijs te stellen. De kwestie van den hoer Van der Gugten is ook ter sprake gebracht in de vergadering van B. en W., maar er werd overwogen, dat in September en October nog voldoende gelegenheid is voor het houden van con certen. Het aanbrengen van banken be hoeft niet langer dan een week te duren. Na deze toelichting wordt het voorstel van B. en W. met 8 tegen 1 stem aan genomen. 5. Van de besturen der bijzondere scho len, alhier, is ingekomen een verzoek om voorschot op de gemeentelijke vergoeding, overeenkomstig art-, 101 der L.-O.-wet en wel als volgt: Julianaschool f2500; School Smidsteeg 12700; Wilhelminaschool f2100 en School •Vliet N.Z. f1400. De Voorzitter deelt mede, dat na onder zoek is gebleken, dat de scholen recht hebben resp. op f2500, f2574, f2100 en 11075.36. B. en W. stellen voor de laatst genoemde bedragen toe te staan. Dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen. 6. Op een verzoek van mej. A. floge- woning, geb. De Moo®, te Oegstgeest, om ontheffing van schoolgeld, wordt een gnn- gtige beschikking genomen. Hierna deelt de Voorzitter mede, dat van den architect Verschoor, bewerker van het uitbreidingsplan der gemeente, bericht is ingekomen, dat de kosten hiervoor f1455 bedragen. Do Voorzitter deelt mede, dat op een verzoek om nadere toelichting, onder ver wijzing naar de bestaande tabellen, werd opgemerkt, dat nog een zeer nuttig tarief is toegepast. De heer T. Kralt vraagt of men aan die tabellen gehouden is, of dat er te voren met over de condities is gesproken. Mocht dit niet gebeurd zijln, dan zou spr. dit teer onvoorzichtig vinden, en dan vreest Bpr., dat de eenige oplossing zal zijn be talen. Wethouder S. Schoneveld stemt toe, dat dit zoo is. Langs geleidelijken weg is men tot deze geschiedenis gekomen, en werd aan den heer Verschoor dit werk opge dragen, zonder op de .condities diep in tegaan. Onderzocht zal worden of er aan de zaak nog iets te veranderen valt. De Voorzitter deelt vervolgens mede, dat blijkens ingesteld onderzoek door den ge meente-opzichter, het kantoortje voor de gemeente-schuur dringend gerepareerd most worden. De kosten hiervoor zijn geraamd op f75. Aangezien de betreffende begroo- tingspost niet toereikend is, vragen B. en LW. machtiging tot het doen van ae noodige werkzaamheden. De gevraagde machtiging wordt z. h. s. verleend. Bjj de rondvraag vragen de heeren W. li var der Gugten ,T. Kraile en M. Brussee het woord. De heer W. L. van der Gugten uit zijn verwondering, dat op de agenda niet staat vermeld Benoeming Commissie nazien Ge- meenterekening en vraagt wat daarvan de oorzaak van is. De Voorzitter antwoordt, dat de gemeente rekening ter afwerking bjj den gemeente ontvanger is, en dus geen voorstel kon worden gedaan tot benoeming van een cpm- nrissie. Dan vraagt de beer Van der Gugten of het besluit van den Raad, öm den grond achter het Raadhuis aan den gemeente-bode ten gebruike af te staan, wordt uitgevoerd, of dat waar is, wat spr. bi) gerucht ver nam, dat de burgemeester dezen grond huurde. De Voorzitter antwoordt, dat dit laatste waar is, doch alleen voor het oogenblik, omdat de gemeente-bode, wegeDS het ver. gevorderd seizoen, voor dit jaar aan den zeer billijken huurprijs de voorkeur gaf boven bebouwing. Spr. is echter bereid, onmiddellijk de huur te doen eindigen, indien dit verlangd wordt. De beer Van der Gugten acht deze toelichting voldoende, maar is met eenige leden van meening, dat het nimmer de be doeling van den Raad is geweest, doch dat de grond is afgestaan voor bewerking door den gemeente-bode. Ten slotte vraagt spr. opheldering om trent het verschil in prijs van perceelen gTond in de Kerkstraat, genoemd in de vorige vergadering doof den Voorzitter, en die, betaald door het bestuur der Herv. school. Evenals de heer T. Kralt vernam spr. hiervan iets btf geruchte, en gaarne ver nam hjj nu de juiste toedracht. De Voorzitter stelt het op prijs, dat spr. hier om de2e opheldering vraagt, waardoor alles, wat hierin duister blijkt, kan worden opgehelderd. Door drie taxateurs werd de waarde van den grond geschat op f 6720, waarbij werd uitgegaan van een grootte van pl.m. 18 Are, zoodat de prijs bedroeg pl.m. f373. Wethouder S. Schoneveld is nader ge bleken, dat de grootte was 22.20 Are, waarop door het Schoolbestuur het ver schuldigde voor de meerdere grootte on middellijk is voldaan. De heer T. Kralt deelt mede, dat z.i. in het gemeenteverslag het stemmenaantal verkeerd is aangegeven. De Voorzitter deelt mede dit nader te zullen onderzoeken. Dan dringt de heer T. Kralt aan op bespoediging b(j het aanbrengen van een verkeersspiegel aan de K. Brouwerstraat. Zondag is aldaar weder een ongeluk ge beurd, dat, dank zrj de matige snelheid van auto en tram, gelukkig geen men- schenlevens eischte. Kort daarna kon spr. constateeren, dat een tram van Noordwjjk op det hoogst gevaarlek punt, zonder eenig signaal doorreed. De Voorzitter antwoordt, dat voor de plaatsing van den spiegel subsidie is aan gevraagd aan den N. M. R. B., die afwijzend beschikte, en aan de K. N. A. C., die eveneens subsidie weigerde, en mededeelde van meening te zijd, dat de vêrkeersspiegels niet aan de verwachting beantwoordden. Thans is de spiegel besteld en zal spoedigr tot plaatsing kunnen worden overgegaan. Ten slotte moet de heer T. Kralt tot zjjin spijt, nogmaals het woord voeren naar aanleiding van een rek.-courant bi) de Bank van Ned. Gemeenten, nadat B. en W. had den medegedeeld, dat Ged. Staten niet toe stonden dit te doen bj een andere Bank, bijv. de Boerenleenbank. Spr. vernam echter van deskundige zijde, dat Ged. Staten zich niet konden inlaten met do wijze, waarop de gemeente haar geld belegt. i j Wethouder S. Schoneveld merkt op, dat dit ook nimmer is beweerd. Alleen eischen Ged. Staten het stellen van een waarborg, ter wijl anders B. en W. de verantwoordelijkheid moeten dragen, welke zij niet wenschen te dragen. De heer Kralt maakt voorts aanmerking, dat voot een leening bij de Bank voor Ned. Gem. GVa pet. rente vergoed moet worden, terwijl voor gelden h deposito 4Va pet, wordt ontvangen. Z.i. moest dit niet voorkomen en alleen een rekening-courant gehouden worden.'Over dit onderwerp wordt" nog langen tijd gediscussieerd, waarbjj Wet houder S. Schoneveld het standpunt van den heer Kralt bestrijdt Z.i. maakt de heer Kralt niet voldoende onderscheid tusschen vaste léeningen en gel den in rek.-courant. De heer M. Brussee vraagt of reeds pogingen zijn aangewend om den toestand aan het Groene Zoodje-Bazar, op Oegst- geest's grondgebied te verbeteren, waarop de Voorzitter Spr. antwoordt wat hiertoe door hem gedaan is. Ter bespreking van een aangelegenheid in verband met de verhuring van een ge meentewoning vraagt de heer M. Brussee een geheime vergadering, waarna de openbare vergadering wordt geschorst. Een 9-jarig zoontje van den heer N„ alhier, had het ongeluk te Voorschoten vau zijns vaders motorschuit te vallen. De kleine bleef ongeveer acht minuten te water, eer hij gered kon worden, waarna hij per auto naar de ouderlijke woning werd overgebracht. Ooggetuigen, die per roeiboot van het melken terugkeerden en den Vliet passeer den, waren uit alle macht voortgeroeid om den kteinê te hulp le komen en de land- bouwersknecht R. haü het geluk hem te redden. Inmiddels was geneeskundige hulp gehaald en terstond aanwezig. Sassenheim. In de plaats van de hee- G. Lckkerkerker en H. van der Wilden zijn als notabelen der Ned.-Herv. Kerk be noemd de heeren H. de Graaff en O. vau Goeverden. Deze laatste is niet gekozen als diaken, zooals is vermeld. Zoetermeer. Ds. Y. Bootsma, Ned.-Herv. predikant alhier, verpleegd in Hópital Wal- lon te Leiden, die aanvankelijk herstellende was, kon deze inrichting nog niet verlaten, daar zich verschijnselen hebben voorgedaan die misschien wel een nieuwe operatie noo- dig maken. VOETBAL. Jaarvergadering L. V. B. Id „Zomerlust" had gisteravond deze vergadering plaats onder voorzitterschap van den heer P. H. Steenhauer. Deze open de met "een woord van welkom. Een enkel, woord wijdde hij aan het afgeloopen sei zoen. Eerst aan de N. V. B.-clubs. Hij hul digde A. S. C. als waard opgenomen ie' zijn in de nieuwe omgeving. Ook Lugdu- num hield zich kranig, door als nummer twee te eindigen. U. V. S. ging het wat minder gunstig, terwijl L. F. O. zich nog juist wist te redden. Hij hoopte op succes in 't volgend seizoen. Wat den L. V. B. betreft, Lugdunum en U. V. S. verdienen met ieder drie kampioenschappen alle hulde, 't Speet hem, dat A. S. O. IV ae competitie niet uitspeelde, terwijl juist A. S. O. VI trots de pederlagen dapper voort ging. De onderlinge verhouding tusschen de clubs ia helaas ,nog niet veel. verbeterd. Moge dat eindelijk beter worden 1 Bekend genoeg is, waar de schoen wringt. Het be stuur heeft echter wel steun gehad, in t algemeen. Helaas is L. M. C. voor een jaar met alle leden geschorst moeten worden. Ver- doT is het aantal schorsingen van spelers nog al meegevallen, gelukkig. De wedstrijden van vertegenwoordigende elftallen brachten goed resultaat wat het Leidsche N. V. B.-elftal betreft. Het L. V. B.-elftal heeft slechts een wedstrijd kun nen spelen, jammer genoeg. Hij dankte voor alle hulde, gebracht bij het 20-jarig bestaan, eenvoudig doch waar dig herdacht. Het bestuur besloot den secretaris-pen ningmeester een gratificatie van f 50 te verleenen voor zijn werken enz., al was niet alles feilloos, natuurlijk. Ook alle scheidsrechters verdienden z. i. een woord van lof, in hoofdzaak jong als zij nog zijn, evenals alle commissies en de pers voor het werk, in het belang van den L. V. B. verricht. Mogen de debatten kort en zakelijk zijn en in 't belang van den L, V. B., aldus ein digde spr. Na eenige kleine opmerkingen worden de notulen goedgekeurd. Het jaarverslag werd onder dank vastgesteld evenals het eorapetitie-yerslag.. In beide werd een te rugblik geworpen op het afgeloopen sei zoen, eindigend met een woord van hoop voor 't nu komende. Dat de atkletiek-be- oefening niet groot was, werd nog ten zeerste betreurd. Het financieel verslag werd daarop goedgekeurd. Er bleek evenwel ter vergar dering, dat nog eenige posten zijn te be talen, zoodat het batig saldo van f 431.14 met een f 100, ruw geschat, verlaagd dient te worden, evenals met f 60 voor borgstel lingen. Evenwel zijn ook nog eeni.ge posten te innen. De kascommissie rapporteerde alles in goede orde te hebben bevonden en de pen ningmeester werd aldus gedechargeerd. Met een toepasselijk woord reikte de voorzitter de medailles uit aan de kam pioenen gelijk gemeld drie aan Lugdu num, drie aan U. V. S. en aan de als tweede en derde geëindigden. Voor IJ. V. dankte de heer .Luiken do Beer het bestuur, voor zijn werken en hij betreurde, dat in ons blad was gewaagd vau «en slechten geest in den L. V. B., hetgeen hij een fatale leugen noemde. Het heeft U. V. S. echter grootelijks ver baasd, dat het bestuur den heer Waterloo een gratificatie heeft verleend, gezien diens werken, dat hij nader onder de loup neemt: het bondsnieuws is nooit op tijd. verschenen. En dan de competitie-regeling, waarbij meer dan eens onnoodig clubs vooi niets reisden. Verder laakte hij de regeling der U. V. S.-nederlaag-wedstrijden voor zoover den competitie-leider betreft. En zooveel zou hij nog kunnen noemen. Hij legt namenf U. V .S, een motie voor, voorstellende administratie van den L. V. B. zoo spoedig mogelijk in andere handen te leggen. De voorzitter gaat de geopperde bezwa ren eens na, die hij kleine fouten noemt. 520 wedstrijden zijn er uitgeschreven en het wonder, dat daarbij een paar fouten zijn gemaakt? Het salaris is niet van dien aard, dat een persoon zich daarvoor geheel kan geven. Het bestuur is tevreden over het werken van den heer Waterloo in het afgeloopen seizoen. Daar geen vereeniging de motie van U. V. S. steunt, komt deze niet in behande ling. Hiertegen komt eenig verzet, wanneer men wel het woord wil voeren, doch daar aan wordt door den voorzitter terecht niet tegemoet gekomen, dat kan altijd nog bij de rondvraag. Besloten wordt in het reglement volgen de wijzigingen aan te brengen a. Art. 63 als volgt te wijzigen: Een speler is na 1 Augustus van ieder jaar vrij in de keuze van vereeniging en behoeft alleen dan toestemming van den L. V. B., indien hij na vorengenoemde da tum in bindende wedstrijden is uitgeko men. Onder bindende wedstrijden worden ver staan Serie-, Nederlaag- of Competitiewed strijden uitgeschreven "door of met toe stemming van den N. V. B., van een erken de bond of wel van een erkende R.-K.1- organisatie. Komt een speler, die een toestemming als hiervoren genoemd noodig, doch nog niet verkregen heeft, in een 'wedstrijd uit, dan wordt de schuldige vereeniging ge straft met een boete van f 2.50 en wordt de wedstrijd op verzoek van de tegenpartij ongeldig verklaard. b. Art. 69 als volgt te wijzigen: Is een kwartier na het vastgestelde aan- va-ngsuur de aangewezen Scheidsrechter niet aanwezig, dan zijn beide partijen ge houden, den wedstrijd te spelen onder leb ding van eiken aanwezigen Bondsscheida- iechter. Zijn meerdere Bon'dsscheidsrechter 'gene gen den wedstrijd te leiden en kan men hel niet eens worden, aan wien de leiding zal worden opgedragen, dan beslist het lot. De vereenigingen worden van bovenge noemde verplichting ontslagen, indien de betrokken scheidsrechter lid is van eetn der betreffende partijen, tenzij beide partijen genoegen nemen met zijn leiding, ia welk geval voor den aanvang van den wedstrijd, de aanvoerders verplicht zijn, een korte verklaring in duplo op te maken, ter be vestiging van het feit, dat zij genoegen ne men met de leiding van dien persoon. Deze verklaring zenden beide partijen bij het wedstrijdformulier in op straffe van een boete van f 1 bij verzuim. Verder gewoon als in het betreffende ar tikel vermeld. Namens A. S. O. licht de heer Wamste- keT toe een motie tot invoering van een gesloten seizoen, d.w.z. dat de L. V. B. als officieel orgaan geen wedstrijden vast stelt, Zulks in het belang van de zomer sporten als vooral athletiek, een groot be lang ook voor voetbal. De clubs kunnen eohter vrij blijven. Als termijn bedoelt A. S, 0. Juni, Juli en tot 15 Augustus. Dit om excessen als dit jaar ce voorko men. Overmacht voorbehoudende. De voorzitter zegt, hoewel niet bepaald tegenstander van zomervoetbal, toch wan neer de volksclubs zich ook aan athletiek gaan wijden, wat echter financieel moeilijk is, wel iets te voelen voor zoo'n regeling. Het bestuur steunt de motie. Namens Lugdunum verzet de heer Blote zich. De volksclubs kunnen niet anders, zij hebben niet het geld voor zomersporten', en om zich te kunnen, handhaven in de oorr.petitie, acht hij ook 't zomervoetbal noodig, hoewel persoonlijk er tegen. Na nog eenig debat,' waarbij de heer Wamsteker speciaal het laatste argument weerlegt, wijzend op Blauw-Wit, R. C. H. etc., door athletiek groot geworden, wordt het voorstel-A. S. C. aangenomen met 23 24 stommen en een blanco. Een schrijven van den voor 5 jaar ge schorsten speler J. Arnoldus was ingeko men ter betuiging van spijt met verzoek nii, na een jaar, de schorsing weer op te heffen. De voorzitter wil na deze spijt-be tuiging daaraan wel voldoen en hij stelt namens het bestuur voor het verzoek in te willigen. Aldus wordt bij acclamatie be sloten. Het bestuur wordt door den heer Blöte voor zijn houding in dezen bedankt Na een korte pauze was aan de orde de bestuursverkiezing. De aftredende leden J. J. Stephanus en C. Haneveld hadden zich niet herkiesbaar gesteld. De heer P. H. Steenhauer, bij acclama tie tot voorzitter herkozen, zal wachten met de al of niet aanvaarding daarvan tot do verdere uitslag bekend is en blijft daar bij, wanneer de heer Blote hem in ieder ge val wil doen aannemen. Herkozen worden de heeren J. v. d. Burg met 49 stemmen en P. J. Hoogendam met 53 stemmen, en gekozen de heeren M. D. Stafleu (U.V.S.) met 47 stemmen, F. v. d. Mey (A.S.C.) met 60 stemmen, I. Ginjaar (D.L.V.) met .40 stemmen en G. "VVagema- ker (L.F.C-) met 41 stemmen. Op de aftredende leden S. N. War inga en E. Eeckelaert waren reèp. 28 en 19 stemmen uitgebracht. Na deze stemming werd de vergadering «ven geschorst, om het aftr. bestuur de gelegenheid te bieden te beraadslagen. Na heropening deelt de voorzitter metre, dat de heer v. d. Burg zijn benoeming in beraad houdt, terwijl de heer Hoogendam zijn herbenoeming niet aanneemt. De heer Hoogendam doet zulks naar aan leiding van de wijze, waarop tot dat resul taat is gekomen door de vereenigingen, die apart vóór-vergaderden, buiten het be stuur om, waarvan de voorzitter slechts mededeeling kreeg van het feit, dat ei vergaderd worden zou en de .wijze, waarop de heeren Waringa en Eeckelaert op deze Vrijdag gehouden vergadering over de tong zijn gegaan. Uit de vergadering wordt een poging ge daan, om den heer Ginjaar te doen bedan ken voor den heer "Waringa, doch deze laatste wil daarvan pertinent niet welen, van oordeel dat hij zoo'n bedanken niet had verdiend aan den L. V. B., die thans een bestuur heeft, waarvan hij zelfs knok partijen durft verwachten, gezien de zui vere clubvertegenwoordiging. De voorzitter vindt den opzet min en ook hij bedankt. Het spijt hem, maar de ma nier, waarop de heeren Waringa en Eecke laert behandeld zijn, vooral op de voorver' gadering, menschen, die voor den L. V. B. hebben gesjouwd, de eerste meer dan 12 jaar, dwingt hem daartoe. In ieder geval laat dit bestuur den L. V. B. gezond na aan het nieuwe bestuur. Het ezelachtigste is echter z.i. de benoe ming van zes partij-menschen, in plaats van onpartijdigen. 't Is onbestaanbaar. Hij hoopt evenwel gaarne, dat het nieuwe be stuur den L. V. B. goed raag leiden. De heer Wamsteker stelt voor de verga dering te schorsen, meedeelend, dat heer v. d. Mey in dit geval de benoeming ook niet kan aanvaarden en aan het thans aftredend bestuur over te laten wanneei weer vergaderd worden zal. De voorzitter wijst er op, dat de veree nigingen welbewust; hebben gehandeld. De heer Wamsteker blijft schorsen heb boste vinden, van meening, dat de vereeni gingen zelf haar fout bij nader inzien wel zullen erkennen. De heer v. d. Burg acht in het door den voorzitter enz. gesprokene veel waars, maar ook veel onwaars, vooral wat de club vertegenwoordiging betreft, hoewel hij niet goedkeurt de wijze van behandeling der ge vallen bestuurleden. De schorsingsmotie wordt met algemeene stemmen aangenomen en de vergadering daarop gesloten. Naar aanleiding van bovenstaande voor heden slechts één opmerking. Wij hebben gisteren vermeld, dat het jaarverslag niets bevatte over de verhouding tusschen de clubs onderling en tusschen bestuur clubs. Nader bleek, dat niet het jaarverslag door ons wjis gepubliceerd, maar het com petitie-verslag. Niettemin kunnen wij onze uitlating vrijwel handhaven. Het jaarver slag geeft hierover toch slechts volgende passage Wat betreft "de verhouding met de bij ons aangesloten vereenigingen, kunnen wjj deze op een enkele uitzondering na noemen en steeds is er getracht tot terr^ denheid van alle partijen te werken. Heel zacht spreekt hier al uit, dat er too§ nog wel iets hapert en er behoort bepaald moed toe, om gelijk de heer Lolkes de Beer deed, onze uitlating te kwalificeeren afe een „infame leugen'" Welk een pracht-verhouding tusschen be* stuur en clubs bestond er, gelet op de wija^ waarop de orisis in den L. V. B. tot stand werd gebracht We achten het totaal overbodig om onzö. „leugen" verder te verdedigen. Slechts nog verwezen naar de openingsspeech vafi den voorzitter over de verhouding tusschen de clubs onderling. Zuid-Afrikaansche toer. Zaterdag is een ploeg Zuid-Afrikaansehé amateurs te Kaapstad scheep gegaan haaf) Engeland om in de eerste helft van het ko« mende seizoen een 20 wedstrijden te epelefi' hoofdzakelijk tegen Engelsche amateur clubs uit de Isthmian en London Leagues. Echter staan ook 2 wedstrijden tegen Chel sea en Aston Villa op het voorloopig pro gram, waarop eenige dagen in het eind vafl October en begin November zijn vrij ge houden voor een bezoek aan Nederlandsche en Belgische clubs. SLINGERBAL. ExcelsiorWilskracht en Genie. Morgenavond om half acht speelt op hëfc1 terrein achter Pomona Excelsior I tegen; Wilskracht en Genie II. Van de ploeg der, laatst genoemde vereeniging koesteren wij nogal verwachtingën, doch wanneer hei vijftal van Excelsior de opstelling voort durend goed weet te bewaren, zal de strijif om te winnen voor beide vereenigingen nieij gemakkelijk zijn. LAWNTENNIS. Geen tweede tournament in Noordwijk Het tweede internationale tournament,- dat van 7 September te Noordwijk ge houden zou worden, is van het wedstrijd- programma afgevoerd. De Engelsche spe lers, welke zouden komen, zijn verhinderd.. ZEILEN. De „Hollands" Hope" in Engeland. Zooals men weet, bevindt zich het Nedeï- lansche zesmeter jacht, de „Hollands Hope'1 van de „Koninklijke" momenteel in Engel land, waar het schip zal deelnemen aan de wedstrijden om den One Ton-Gup welke 1B! dezer aanvangen. In afwachting van deze belangrijke races,] neemt de „Hollands Hope" deel aan eenigcj voorwedstrijden aldaar, waarbij het Zater dag en Maandag jl. eenige aardige succsf- sen behaalde. Zaterdag, bezette het de 4e plaats uit 1,8 deelnemende zesmet er jachten achter dé' „Betty", de „Rose" en de „Zenith". Maandag echter weid een nog betere pres* tatie^ geleverd, door-'uit 11 deelnemers de 2e, plaats* te bezetten, na een verwoeden strijd om deze plaats te hebben gevoerd met „Bonzo", bekend uit de Olympische zeilwed1* strijden le Havre. De Hollands Hope was daarbij bemand met de heeren J. G. Hibma Sr. (stuurman), Hibma Jr. en J. Koopmans (schipper). In de zeilwedstrijden te Cowes kwaffi Hollands Hope als zesde aan in de 16 mijls* race (init. 6 meter kl.) met een tijd van 2 uur 47 min. -10 sec. De .winnaar maakte een Uj<ï van 2 uur 42 min. 6 sec. WORSTELEN. Successen voor de L. S. V. Ondanks de geringe sympathie welke de worstelsport hier ter stede ondervindt, we* ten de leden der „Leidsche Sportvereenigin# L. S. V." den moed er in te houden. Op "de; worstelwedstrijden om het kampioenschap; van Z.-Holland 2e afd. gehouden te Den Haag, wist de lieer N. Kop den 2en prijs té' veroveren. Jammer dat genoemd lid wegéns een kleine blessuur van verdere deelname moest afzien, anders was het succes hoogst waarschijnlijk nog grooter geweest. De heer W. v. Duuren werkte schitterend en wist een 3en prijs te bemachtigen. In zijn afd. (lichtgew.) waren 26 deelnemers. 4 van de 5 tegenstanders wist hij „onder, den duim" te krijgen, zoodal hij den 3dett prijs geenszins cadeau kreeg. (Builen verantwoordelijkheid der RedacliéJ Copie van al ol niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. „Ouderzorg". Zeer geachte Redactie, Volgens Uw Raadsverslag werd door dea heer Van Stralen „Ouderzorg" met name genoemd als voorbeeld van parasiteeren op üe werkloosheid. En hij haalde daarbij ten bewijze voorbeelden aan, die weer niet Juist zijn. Ik schrijf „weer", omdat, zooals Uj zich zult herinneren, wij ons enkele maan den geleden ook te verdedigen hadden tegen onjuiste aantijgingen op ditzelfde gebied, Een volle werkkracht, die de geheele weel! hard werkt, verdient beduidend meer, dan f 13.75. U zult billijken, dat ik mjjn loonlijsten niet publiceer, maar geheim ben ik er overigens niet mede en voor ieder, waarlijk belangstellende, dus ook voor de Raadsleden, zijn zij op aanvraag ter inzage aan mijn kantoor. Mag, zoo vraag ik mgj al, in een College, waar ik noodwendig buiten sta en buiten moet blijven, de naam van „Ouderzorg" zoo publiekelijk in het geding worden gebracht? En hoe komt het toch, dat nu de heer Van Stralen weer zoo speciaal „Ouderzorg" aanvalt? Het lijkt wel alsof deze fabriek de Leidsche arbeids markt beheerscht. Ligt de oplossing soml in het volgende zinnetje van Uw verslag,- waar de heer Van Stralen mijn arbeiden! qualificeert als „paupers, die niet gtofr ganiseerd zijn"? Ik vermoed, dat een groot deel van mijn arbeiders den heer Van Stralen weinig dankbaar zullen zijn voor het eerste gedeelte van deze betiteling.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6