No. 19760. ZATERDAG 9 AUGUSTUS Anno 1924 Qfficieele Kennisgevingen. Het voornaamste nieuws van heden. BINNENLAND. PRIJS DER ADVERTENHENI 80 Cta. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prij». Kleine AdvertentiCn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer» voot Dlrectio en Administratie 175 Redactie 1507. Postchique- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER CODBANTi Voor Lelden per 8 maanden 72.86, per week ..niaaeasrt gQ.lg. Bulten Leiden, waar agenten gevestigd tljn, per week „0.18, Franco per post 7 2.88 4" portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HOUDEN EN MESTEN VAN VARKENS. Burgemeester en Weihouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op Zaterdag den lGen Augustus e.k. des .voormiddags te halfelf uren op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwa ren in te brengen tegen hét verzoek van a. B. Keijser om vergunning tot het hou den en mesten van varkens op een terrein in den Stadspolder, kad. bekend gem. Lei den Sectie N. No. 204. ged.; b. R. Boers om vergunning tot het hou den en mesten var varkens in een houten schuur staande op een terrein grenzende aan de Driftstraat; c. F. Wervelman om vergunning tol het houden en mesten van varkens in een hok staande op een terrein ten noorden van de DiIbstraat. kad. bekend gem. Leiden Sectie K No. 692 en N. No. 203 ged. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, kan op de Secretarie kennis worden genomen van de stukken, zoo die omtrent dit verzoek mochten zijn ingekomen. AUG. L. REIMERINGER, Weth. loco-Burgemeester. VAN STR1TEN, Secretaris. Leiden. 9 Augustus 1924. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen, bij bun besluit van 7 Augustus 1924, de on der No. 2 vastgestelde voorwaarde verbon den aan hun besluit van 12 November 1923, waarbij aan E. R Bculink en rechtverkrij genden vergunning is verleend tot uitbrei ding van de brood- en banketbakkerij in het perceel Lange Mare No. 6, Sectie H. No. 3197, is gewijzigd. AUG. L REIMERINGER, Weth. loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden. 9 Augustus 1924. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan; a I. P. Poeliejoe en Co. en rechtverkrij genden, lot oprichting van een boek- en handelsdrukkerij in het perceel Uiterste gracht No. 125. Sectie I. No. 2589. b de N.V. Emile Schulze en Zonen's Maatschappij, lot oprichting van een fabriek voor de vervaardiging van luciferspillen in hel perceel Ulrechtsche Jaagpad No. 44, Sec!ie M Nis 3763 en 3857. AUG. L. REIMERINGER, Weth. loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 9 Augustus 1924. De (eesi versiering voor de Breestraat, Van al de commissies voor de versiering en verlichting, gaat die van de Breestraat steeds vooraan. Zij was een der eerste, die zich constitueerde en kon het eerst aan het Centraal-versieringscomité, door de 3 Octobervereeniging benoemd, m.d.deelen, dat zij de gelden bijeen had en was ook •wcoer de eerste, die de bewoners der straat opriep en de versieringsplannen ter goed keuring voorlegde. Deze vergadering had 'gisteravond in de bovenzaal van „De Har- nioine'* plaats en werd geleid door den voorzitter der commissie, den heer R. de [Wilde, die de geanimeerde bijeenkomst, welke ook bezocht was door verscheidene 'dames, met een woord van welkom opende. De commissie had allereerst zich tot de bewoners gewend om geldelijke bijdragen en was daarin over 't algemeen goed geslaagd. Eenige vergaderingen waren vervolgens nog gehouden. Verschillende plannen, zoowel van huiten en uit de stad zelf werden haar voorgelegd. Zij' had echter vooropge steld, dat, ais het eenïgszins ging, een plan van een Leidenaar te nemen, om het tevens door ingezetenen te doen uitvoeren. Ln zoo waren tenslotte twee plannen over gebleven, beide van stadgenooten, welke aan den wand 'waren opgehangen. Het cene 1plan A was het eenvoudigst en daardoor ook het minst duur. Plan B was rijker en royaler, maar daardoor ook duur- töer. Bij uitvoering daarvan zou de com missie nog f 1200 a f 1500 te kort komen. 'Roos de vergadering dit plan, dan zou men op een of andere wijze nog meer geld moeten zien bijeen te kragen. Boven dien was in het plan B opgenomen een extra-versiering voor het stadhuis, op de teekening ook aangegeven, welko btf ver eenvoudiging zonder groot bezwaar kon ver- vall'-n. Het plan werd daardoor circa f900 goedkooper. Bij plan B was de verlichting .echter niet in de kosten begrepen. Bjj plan IA is van het beginsel uitgegaan, dat de piraat door de versiering als het ware cordt overbrugd, bg het plan B zou een versiering in het verlengde der straat pre- dommeeren. Aanvankelijk bestond de vrees, dat een overwulfde versiering, die tn den regel het mooist aandoet, óp bezwaren zou stuiten, met betrekking tot de tram. Een onderzoek bij de directie der N. Z. H. T. en bjj den Commissaris van Politie nad echter de overtuiging gcschcnkeu, dat dit bezwaar denkbeeldig was. De plannen nader toelichtende, deelde de voorzitter nog pi ede, dat bft het eerste plan de bogen circa 10 M. van elkaar zullen worden geplaatst en daar de straat circa 750 M. lang is, zal men niet minder dan 75 bogen verkregen. Moest er nog worden bezuinigd, dan zou men de poorten ais wij ze zoo mogen noemen iets verder van elkaar kunnen plaatsen. Op net plan zou ook nog kunnen worden bezuinigd, wanneer de bewoners, die een boog voor nun woning krijgen, de electrische ver lichting voor hunne rekening zouden willen nemen; voor ieder een klein bedrag en een aparte aanleg zou de commissie veel geld kosten. Velen deden reeds de toezegging. Na deze toelichting, waarop een warm applaus volgde, afs waardeering yoor hel werk der commissie, gaf de voorzitter aan d9 aanwezigen de gelegenheid zich te laten hoeren. Gc-vraagd werd, welk bedrag het gemeen tebestuur had toegezegd. De voorzitter antwoordde f500, wat men, met het oog op de verschillende gemeentegebouwen, niet veel noemde. De heer .Wilmer bracht daarna de com missie nog eens dank voor haar activiteit en merkte vervolgens op, dat het goed koopste plan zeker zou moeten worden ge kozen. Het duurder te nemen was z.i. uit gesloten. En nu zou hjj daarop nog willen bezuinigen, opdat er nog een bedrag zou overblijven, dat men aan het bestuur der 3-Octobervereeniging. zou kunnen ter hand stellen om daarvoor aan dat gedeelte der bevolking, dat uit nooddruft niet» of slechts in geringe mate zal kunnen profi teered een extra feestgave te doen to- komen. Als de Breestraat voorging, zouden andere commissies allicht volgen. Hij bracht dit denkbeeld, dat hem sym pathiek yoorkwam, naar voren zonder er voorloopig een voorstel van te maken. De heer Buijl vond ook plan A het meest aangewezene. Een overbrugde ver siering maakt den besten indruk. Het plan laat bovendien ruimte over aan particulieren om zelf aan hun gevels versieringen aan te brengen. Hij vond echter het plan voor de hoofd straat der stad wel wat sober. Er zal zeker niets af kunnen voor andere doel einden. De heer Jongbloed achtte het denkbeeld van den heer Wilmer prachtig, doch vreesde, evenals de heer Buijl, dat men de bijeen gebrachte som dringend noodig zal hebben voor de versiering. Nadat nog enkele auderen opmerkingen hadden gemaakt, beantwoordde de voor zitter de verschillende sprekers, daarbij nog maals de kosten meer gedetailleerd aan gevend. De commissie adviseerde ook het plan A te kiezen. Het voorstel van den heer Wilmer moest hij op verschillende gronden afwijzen, al gaf hij gaarne de verzekering, dat eeu eventueel overschot voor een liefdadig doel zal worden besterad. De heer Ilartevelt wilde nog geen defi nitief besluit nemen, doch alsnog de be- langhefcben uitnoodigen zoo spoedig mogelijk versieringsplannen bij de commissie in te dienen. Hij1 was er nog niet van overtuigd, dat het niet beter en voordeeliger kon. De heeren Van Deenik, Van der Nat en ook de voorzitter merkten op, dat de heer H. met zijn voorstel te Iaat komt. zou, als men zijn denkbeeld volgde, zeker niet op t\)d klaar zijn. Bovendien is er voor de personen, die plannen hadden, ge legenheid genoeg geweest om deze bij de commissie in te dienen. Na nog eenige gedachtenwisseling over detailpunten, werd met 22 tegen 8 stem men plan A gekozen en aan de commissie omtrent de uitvoering en eventueel noodig geachte wijzigingen de vrije hand gegeven, nadat de voorzitter had verzekerd, dat zooveel mogelijk het materiaal door Leid- sche ingezetenen zou worden gebezigd en het werk uitgevoerd door krachten uit de stad zelf. De ontwerper(s) van het plan j werd(en) met genoemd. Om een eenigszins, zij' het dan ook vaag, denkbeeld te geven van de wijze van deze versiering, deelen wij hier nog mede, dat elke overbrugging zal bestaan uit twee versierde pilasters met een mand met bloe men, ongeveer ter hoogte van een Meter van den beganen grond en ter weerszijden, in transparant de cijfers 1574 en 1924, terwijl aan den boog pelf drie gekleurde ballons zljjn aangebracht en boven aan de pilasters wimpels prijken. De bogen zullen aan weerszijden door guirlandes verbonden worden. Reserve-Ie Iuitenamt jlir. L. R. van Lennep, van het 6e regiment veld-artillerie, is uit Oost-Indië teruggekeerd. Gisteren werd voor het examen En- geJsoh M. O. acte A alhier zes candidaten geëxamineerd .Daarvan slaagdon mej. G. N. Bonarius, te Nijmegen en de heer P. J. Koslense, ie Ede, Heden werden voor het Engelsch M. O. Acte A nog geëxamineerd twee vrouwe lijke candidaten, die beiden werden afge wezen. Deze examens zijn hiermede afgo- loopei». Tot directeur van het postkantoor te Rotterdam is benoemd de heer G. M. Bus man, thans in gelijke betrekking alhier. Donderdag 14 Aug. hoopt J. Ober, den dag te herdenken, dat hij voor veertig jaren bij den heer O. H. de Jong Donker- steeg 9, in dienst trad. De Handelsbeurs had gisteren een meer levendig voorkomen dan in dc voor gaande weken het geval was. Yoorop ging de Zuivelbeurs, waar, dank zij den ople- venden handel heel wat omging. Meer en meer blijkt dat deze afdeeling in een be* hoefto voorziet. Maar ook op de afdeeling bouwmaterialen was een verhoogde actie waar te nemen Het bureau vau de Kamer waarschuwt belanghebbenden in den handel in Leiden en omgeving niet het oor te leenen aan hen, die n u reeds trachten te 6uggerceren, dat dc Beurs in Leiden geen recht van be staan zou hebben. Dit is wel degelijk het geval en wanneer producenten en hande laren haar getrouw blijvên en haar hun steun bij voortduring schenken zal het meer en meer blijken dat zij aan een be hoefte voor den handel voldoet en in het wezenlijk belang is van de gemeente Lei den. Gisteren stond onder de beursnoteering van de Zuivelbeurs een onjuiste wedergave Dit moest zijn handel zeer goed, aanvoer middelmatig. Door de Kamer va.n Koophandel en Fabrieken voor Rijnland wordt in den laat- sten tijd een krachtige actie gevoerd voor export naar het buitenland, zoowel wal be treft de land- en tuinbouwproducten en zui vel, als voor de verschillende producten der industrie. Dal zij daarmede in het belang van onze nijverheid en handel werkzaam is mag blijken uil het feit dat 60 pot. van den invoer in het Duilsehe Rijnland in ons land wordt gekocht. Krachtige «paging >n worden gedaan om onze tuinbouw, handel en nijverheid te doen vertegenwoordigen op de Keulsche Jaar beurs. De representant va-n deze Jaarbeurs in Holland, mr. Zuiderhof in Den Haag, zal de volgende week voor het aanknoopen van re laties zitting houden op het bureau der Ka mers en voor belanghebbenden te spreken zijn. De spreekuren zullen nader wordtin be kend gemaakt. Vooral groenten en levensmiddelen van diversen aard vinden in Duilsch'land oen dankbaar afzetgebied. Ten dienste van het bezettingsleger in het Roergebied werden o.a. in Rijnsbnrg belang rijke partijen groenten aangekondigd mede ten gevolge de actie der Leidsche Kamer en voor gedroogde groenten werden van daar offertes gevraagd aan oen groote groenten- drogerij te Noordwijk. Zoo ziet men dat onze Kamer van K. en E. niet stil zit en voor handel en nijver heid in het district nuttig werk doelt. Deelden wij Donderdag de belangrijke winstcijfers mee van de exploitatie der Gas fabriek en de Electrische Centrale, wij zijn nu in slaat gesteld ook iels van de keerzijde der medaille, met betrekking tot de ge meentebedrijven te laten zien. Het verlies cijfer van de Reinigings- en Onlsmetti-ngs- diensl wijst een bedrag aan van f 237.443,09 L>ij een totaal aan uitgaven van £271.754,48. Meer dan de helft van den totale winst der Lichtfabrieken wbrdt-door de gemeenlerei- niging dus weder opgeslokt. Van den ontsmetlmgsdienst alleen bedroe gen de uilgaven f 11.69.988s, de ontvangsten f 1379,30 Dc vuilverbrandingsinstallatie alleen le verde een nadeclig slot op van f 26.198,21, de ontvangsten bedroegen nl. f 27.922,80, do uitgaven f54.191,01. De gemeentelijke visch verkoop heeft zi;h in 1923 ruim kunnen bedruipen. De netto winst bedroeg f319.125. Er werd verkocht voor oen bedrag van f 19.669,06s en voor deze hoeveelheid visch werd bij inkoop betaald f 15.042,43B. Van de bruto-winst van f 4656,63 ging echter voor loon, huur, enz. nog weer af f 4357,50s. Zooals wij onder „Gemeentezaken" meedeelden, stellen B. en W. voor eenige perceelen weg, water en weiland, eigen dom van de gemeente en liggende in den Pesthuispolder, tezamen groot 63 Are en 47 c.A., welke perceelen reeds waren opge nomen in een onteigeningsplan ten name van de Holl. IJz. Spoorwegmij. ter uitbrei ding van het stationsemplacement, nu aan deze Maatschappij te verkoopen vQor een totaal bedrag van f 7350. Naar ons bij informatie bij de Directie 'de? Ned. Spoorwegen is gebleken was deze uit breiding van het emplacement noodig, om dat de ruimte voor de goederentreinen aan de eene zijde van het station gelegen, in den loop der jaren te klein is geworden, dank zij het steeds toenemend goederenver voer. Te dien einde moesten meerdere spo. ren worden gelegdt die dienden door te loepen tot aan den overweg bij de Lage Morsch, Deze uitbreiding kou niet gejchié- den tenzij de Maatschappij beslag legde op de bovengenoemde perceelen. Voor zoover noodig en mogelijk blijft het recht van open- garen weg op deze perceelen gehandhaafd. Het publiek verkeer zal door dezen ver koop derhalve niet noemenswaard worden geschaad. Onze bioscopen gaan voort op den be kenden weg en trachten zooveel mogelijk „elck wat wils" te brengen. De Casino-bioscobp geeft voor dc pauze eenige komische nummers, benevens het weekjournaal en het verloop van eenige Olj'mpische voetbalwedstrijden, die voor sportmenschcn zeer interessant zijn. Hierna volgt een film in 7 acten, „De wraak van Hastagas". Deze film is van aankleeding zeer mooi. Na de pauze krijgt men de hoofdfilm, een tragedie in 6 acten, „Herwonnen Geluk, of de Macht der Liefde" welke boeit vau het begin tot het einde. In het Luxor thater gaat voor de pauze, na het journal, eerst een komische 2-acter „Dc Eendenjager" cn dan ,,De Wreker" in 4 acten, bewerkt naar een novelle van Hetge Wanberg, met in de hoófdrol Olal Eönns. Na de pauze een zeer aardige film in 7 acten, getiteld „Dé man die den moed had", met in de hoofdrollen James Ivtrk- wood en Anna Nilsson. Op zeer gezelligó wijze wordt hier een spel gespeeld van een Dollarprinses, die in handen van gelukzoe kers gekomen, toch ten slotte de oogen opengaan. Het programma voor hel concert in Het Kooipark op Dinsdag 12 Aug. 8 uur luidt: No. 1. Heimalhsklange", marsch, Simon; 2 Ouverture ..Die Hebridcn", Mendelssohn; 3. „Immortelle", wals, Gungl4. Balletmu ziek uit de opera „Hérodiade", Massenat- Geijp; 5. Adagio, Beethoven; 6. Valse In- terrompue, Monlagne; 7. Schutterij-marsch. Geijp. Hedenvoormiddag te elf uur ongeveer, had op de Breestraat een aanrijding plaats tusschen twee vrachtauto's en de stadstram tengevolge waarvan ecu bejaard man, de heer M., gewezen stafmuzikant, wonende ra de Pasteurstraat, werd omver gereden cn een bloedende wonde aan het hoofd be kwam. Het geval droeg zich als volgt toe: Voor het hotel „De Doelen" stond hot motorvoertuig van de Zuid-Holl. Brouwerij „De Vier Kronen", terwijl in de richting naar het Noordeinde kwam aangereden een vrachtauto van de Leidsche Zoutkeet. Juist toen de laatste auto de andere pas seerde, kwam ook de tram aanrijden van den kant van het station. Vermoedelijk dachten beide bestuurders, dat zij elkander nog voorbij kouden, wat niet mogelijk bleek Van de vrachtauto brak een spatbord en)een voorband. De tram kreeg geen letsel, alleen eenig oponthoud. M., die zooals werd opge merkt, daarbij viel, werd binnengedragen in liet sigarenmagazijn xan den heer Ar nold, waar de „Eerste Hulpdienst" een verband aanbracht. Hoewel de wonde vrij 'diep was en M. nogal veel bloed verloor, werd zij niet gevaarlijk geacht. M. werd door de auto van den Hulpdienst naar zijn woning vervoerd De mensch strooit naar hel gemak. Als hij zijn zaken kan doen in de onmiddel lijke nabijheid, loopt hij of zij daarvoor geen stralen ver. Dit beoeffen ondernemende za ken mensóhen en zij vestigen zich in nieuwe, druk bewoonde buitenwijken, waar nog wei nig of geen neringdoenden zijn. Zoo werden wij nu geroepen naar perceel 1*7 in de So- phia-straait, dec! van een uitgebreid woning complex, achter den Mare-Singel. Daar heeft de lieer W. de Laai, vroeger bedrijfschef bij de firma Lensvelt en Nicola in Den Haag, een banketbakkerij geopend, waarvan wij zouden kunnen zeggen: klein maar fijn. De bakkerij met een modernen gasoven ziet er keurig uit, de winkel is netjes cn past ge heel in het milieu waarin de zaak is ge plaatst. In het perceel 165. Hoogewoerd, werd gisteravond door de heeren J. de Bruin en G. dc Klerk een bloemenmagazijn en fruit handel geopend, waarop wij gaarne de aau- dacln vestigen. De ruime winkel schitterend verlicht, prijk te gisteravond al met een schat van bloemen waarnaast en waarlusshen fijn fruit, zoowel uit het buitenland als uit onze eigen kweekc- rijen. In dit gedeelte van de Hoogewoerd ont brak nog een zaak al* deze. De bewoners kunnen nu dicht in de buurt terecht en zij zullen bij gelegenheid zeker niet nalaten er gebruik van te maken. De voorraad is er groot en dus de keuze ruim. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs waren 8 Aug. ingeschreven 635 personen. KERKELIJKE BERICHTEN. Evang. Luth. Gem.: Zondagmorgen, te fialfelf, ds. J. Ph. Makkink. Rernon* Geref. Geim.: Zondagmorgen, te Ealfelf, ds. W. J. 'Wegerif, van Dordrecht, (Doopsgez. Gem.': Zondagmorgen, te tien uur, mej. Marie Eelman, van Den Haag. Eglise Wallone: Diraanch'e matin k 10 beures, mr. Correvon, pasteur émer. Ver., van Vrijz. Herv* (Volkshuis): Zondag- ïporgen geen .dienst. BINNENLAND. Hoe de Tweede Kamer de onlwerp-Tariel- wet ontving. Een wetsontwerp tot aanvulling der Lo- terijwet ingediend. Wijzigingen van Hooger Onderwijswet, Postwet en staatsboschbehecr. De ntenwe salarisregeling der rijkswerb- lieden BUITENLAND. Herriot en de Fransche ministers naar Parijs in verband met de militaire onttni- ming van het Roergebied. De kwestie der intergeallieerde schulden i» ook ter sprake gebracht. Het Britsch-Rnssisch verdrag geteekend. Postchèqne- en girodienst Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging van art. 22 van de Postwet (post cheque- en girodienst). In de memorie van toelichting zeggen do minister van water staat en financiën: De commissie, ingesteld met opdracht van advies te dienen ter zake van de weder- openstelling van den postchèquc- en giro dienst, spreekt in haar rapport eenstemmig als haar oordeel uit, de rentevergoeding van de saldi bij don postchèque- en giro dienst of te schaffen. De regecring stemt met dit oordeel volkomen in. Zij acht het aangewezen oogenblik voor het doorvoeren van dien maatregel het tijdstip van weder opening van den dienst. Voor een over gangsmaatregel, als door de grootst moge lijke minderheid voorgesteld, te weten het vergoeden van 1.8 pc-t. voor sommigen van f 100, die een volle kalendermaand op rekening hebben gestaan, acht zij geen voldoenden grond aanwezig. De voordeelen Toor do rekeninghouders zouden niet in verhouding zjjn tot don voor do berekening van de rente te verrichten arbeid. Bovendien meent zij, dut het aanbeveling verdient ten deze dadelijk bij de heropening van den dienst een definitieven toestand te scheppen. Wijziging cn aanvalling van de Hoager Onderwijswet. Ingediend is oen wetsontwerp tot wijzi ging en aanvulling van de Hooger Onder wijswet. In de memorie van toelichting, die dat wetsontwerp vergezelt, merkt de minister van Onderwijs op, dut hij in de memorie van antwoord op het voorloopig verslag van de Tweede Kamer, betreffende hoofdstuk V a der staatsbegrooting van 1921 heeft medegedeeld in overleg to zijn ge treden met curatoren der llandelshooge- school te Rotterdam on met B. en W. van Amsterdam over de wettelijke bevoegd beden welke verbonden zouden kunnen wor den aan het doctoraal examen, afgelegd aan do Handeisboogeschool, en aan dat, afgelegd aan de gemeentelijke universiteit te Am sterdam in de faculteit der handelsweten schappen. Het resultaat van de besprekingen en onderhandelingen, ts dezer zake gevoerd, heeft de minister thans neergelegd in het thans ingediende ontwerp van de wet. Dit ontwerp geeft aan de faculteit der handels wetenschappen, aan de gemeentelijke uni versiteit l« Amsterdam en aan de .Handeis boogeschool te Rotterdam een wettelijke basis en bepaalt, welke bevoegdheden aan bel doctoraal examen, afgelegd aan die faculteit of aan die hoogeschool verbonden zullen zijn. Tevens biedt de indiening van dit ontwerp van wet gelegenheid, twee andere onder werpen te regelen. Vooreerst stelt de minister voor, ook de toelating tot de examens aan de technische Hoogeschool te Delft, op gelijke wijze als art. 133, zesde lid, dit ten opzichte van de universitaire examens doet, open te stellen voor personen, die den leeftijd van dertig jaar hebben bereikt en die niet in het bezit Zijn van een getuigschrift tot toelating tot toelating tot de studie aan die hoog -school; do minister, met de uitvoering van de Hooger Onderwijswet heiast, zou dan deze persjoen in bijzondere gevallen tot de examens kunnen toelaten op grond van een verklaring van het college van rector-magnificus en asses sor, do betrokking afdeeling of afdeeüngen gehoord, dat zij voldoende algemeene ont wikkeling en geschiktheid bezitten voor de studio van het door hen gekozen vak. In j!e tweede plaats stelt de minister voor, hoogeschool voortaan geheel of gedeeltelijk vffl te stellen van het afieggen van universitaire examens; daartoe zullen dan bü algemeenen maatregel van bestuur na Ingewonnen advies Van jeder der Sen»-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1