L. VAN ESGH Wzn ÉÈHONÏG'S w Puddingen v Heerenzolen en Hakken f 1.95 Dameszolen en Hakken f 1.50 UIT DE RUNSTBEEK. UIT DE OMSTREKEN. KINDEREN Begrafenis-Onderneming KEEREWEER SPORT. LHBEEHANSEI, OONKERSTEEG Afd. Schoenreparatie Binnen Een dag gereed! Lloyd's Register of Shipping geeft de statistische gegevens van het scheepsver keer gedurende de eerste helft van dit jaar door het Kanaal van Suez, die steeds een goed beeld geven van de verhoudingen tus- schen de verschillende zeevarende mogend heden. In de eerste plaats valt op te merken, dat het scheepsverkeer in dit halfjaar 1.142.000 ton minder bedraagt dan in het voorafgaande halfjaar. In 't gehoel zijn cr echter nog 15 millioen ton meer dan voor den oorlog. De vermindering in de laatste ses maanden is hoofdzakelijk het gevo*g van den achteruitgang der Amerikanen en der Franschen. De eersten hebben 1.060.000 ton minder dan in de vorige statistiek (1 Juli31 Dec. 1923) en de tweeden 239.000 ton. Alleen de Duitschers en de Japanners kunnen op een belangrijken vooruitgang wijzen. Yoor de Duitschers 363.000 ton en voor Japan 238.000. De getallen der voornaamste zeevarende landen zijn als volgt: Juni 1914 Juni 1924 (In duizendtallen). Engeland v.. 18.877 18,917 Amerika 1.837 11.823 Japan v.. 1.634 3.655 Frankrijk m1-918 3.193 Duitscbland 5.098 2.856 Italië 1.428 2.670 Nederland 1.471 2.533 Daarbij dient men nog rekening te hou den met het feit, dat de zelfbesturende landen van het Engelsohe Rijk samen ook nog voor 2.213.000 ton in de statistiek zijn opgenomen. Alphen. In de motorenfabriek „De In dustrie" alhier, was P. O. bezig met ben zine. Dicht bij hem stond een brandende kaars. Op een gegeven oogenblik sloeg de vlam in de benzine en brandde 0. zich aan Sezaclït en armen. Gelukkig was er direct ulp aanwezig. Met jassen werden de vlam men gedoofd, terwijl dr. M. geneeskundige hulp verleende. Boskoop. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen een drietal jongens wegens stelen van peren ten na- aeele van T. alhier. Op het Sportterrein alhier is een zweefmolen opgesteld. Ofschoon de kermis ip afgeschaft werd toch dei\ ondernemer van den molen vergunning verleend tot en met Zaterdag te draaien waarvan onze jeugd Wel het meest profiteert. tGevonden voorwerpen: 1 zilveren da- Xöeöhorloge en 1 paar kinderhandschoenen. Inlichtingen te bekomen aan het politie bureau. Voor het tijdvak van 1 September 1924 tort 1 September 1925 is benoemd tot leeraar ïtan de Rijkstuinbouwwin berschool alhier de beer W. Meijer, te 's-Gravenhage. Moj. Th. V. G. Sehaum alhier is te ViGtravenhage geslaagd voor het examen Hoogduifsch L'. O. Oude-Wetering. Kcrkel bericht. Rem. Geref. Gem. Zondagmorgen, te half- elf, ds. Rappold, van Zwammerdam. Waddinxveen. Ds. J. Joh. Wielenga HÏÏÏier hoopt Zondag, 17 Aug. afscheid te ne men van de Geref Kerk en Zondag 31 Aug. zijn intrede te doen hij de Geref. Kerk te (Mhlassendamna bevestigd te zijn door ds. D. K. Wielenga van ÏJlst. Woubrugge. Voor een correspondent yialt in den komkommertijd weinig actueels te melden. Daarom voer heden iets uit het Verleden en wel een 3-tal interessante ker kelijke atteslaben, die wij deze week onder pen stoflaag vonden. De eerste is uit 1774, yan Jacob Dobbe en zijn vtouw Antje Valck 'die van hier 7 Februari van dat jaar naar Valkenburg bij Leiden vertrokken; de Iwee- 'de van Johannes Kempenaar en NeeHje Mous, die 22 Januari 1796 naar Voorscholen .Verhuisdende derde zullen wij bier laten vólgen. De lsle attestatie was geteekend döor ds. B. Ouboter en de 2de door ds. Arie van der Goes, bekend uit de patriotten lijd. „Li S. „Dhr. Mr. Jan Adriaan de With is litmaat 8er ware Christelijke Hervormde Kerk, rechtzinnig in de belijdenis des geloofs en Onergerlijk in de wandel, zo ver ons bekend. (Wij verzoeken daerom de E. E. Broeders Opzieners der gemeente onzes Heeren te Haarlem ol waar d'eez' ons getuigenis moge .worden vertoond, femelden onze broeder yoOT zoodanige als wij gcluigen te erkennen, 'en cmder dezelver Chr. opzigt aannemende, döt hot gebruik van 's Heeren Heilig avond maal toe te laten. •JVouKrugge 6 Aprilis 1791. >1 (get.) J. Beausar, v.d.m." Zwammerdam. Ke r k e 1 ij k bericht Hem, Geref. Gem. Zondagvoorm., te halfelf, ds. A. M. A. Heynders, em. predikant. Haarlemmermeer. Donderdagmorgen werd door rijksamblenaren uit Amsterdam teil huize van J. A. Z. te Zwanenburg alhier een geheime jenevetdislilleerderij ontdekt. Met medewerking van de politie werd een distüleentoestel en ongeveer 250 liter onaf gewerkte brandewijn in beslag genomen. - Hot 3-jarig zoontje van den schipper M, L'. Schijff, wonende aan den Leimuider- 'dijk alhier, is Woensdagmiddag in een beer put achter de ouderlijke woning geraakt De Meine werd er spoedig uitgehaald, doch de levensgeesten bleken reeds geweken le zijn. Ook de onmiddellijk ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. éeo d aan den anderen Burgerlijke Stand. Greboren: Gcrdina JoKanpa, d. van C. van der Woude en G. J, de Haan. Wilhelmina, d. van S. Trip OU A. Kemp. Ingelje, d. van L. Bras en 0. Iloogendoorn. Willemfea Hendricn, d. RECLAME. zijn in den regel goede kenners van puddingen. Geeft hun daarom de fijnste die er is. HONIG'S PUDDINGEN zijn gefabriceerd met Honig's Maïzena en bevatten alle bestanddeelen om er een heerlijk nagerecht mee te bereiden» Vraagt Uw winkelier: 6229 van J. L. Loogman en G. H. Willemse. Carolus Ludovicus, z. van D. van der Hoold cn Th. Calvelage. Adriana Cornelia, d. van G. Uitermark en H. Braak. Neellje Diua, d. van L. C. Goulooze en A. Grooten- boer. Willem, z. van L. van der Stelt en J. M. de Koning. Ilendrika Maria, d. van A. T. de Boer en M. H. Iéoenders. Theo doras Willebrordus, z, van G. M. van der Meij en C. Duivenvoorden. - Ilendricus, z. van P. Nibbering en H. A. de Heij. Jan- nigje, d. van P. de Jong en N. van Elswijk, Dina Hendrica, d. van F. Vervloed en L, J, G. Dekkers. Maria Cornelia, d. van W, Grocnenberg en J. L. Glerum. Cornells Gerardus, z. van H. J. de Ree en A. van der Veek. Huibert, z. van J. Daim en C, van der Schrier. Gehuwd: P, Tienslra 26 j. en L. L. P, Bakker 19 j. P. Kramer 29 j. en A. Tien slra 23 j. P. Filius 25 j. en M. H. van Wijk 23 j. OverledenPietemcHa Theresia, 13 mnd., d. van A. J. Bakker en M. C. Stadhouders, Tassalina Burghout 62 j., ongehuwd. Maarten Anionic Johannes van Keulen 72 j., gehuwd met T. Markus. Gerrit Boon 18 ongehuwde zoon van A. Boon overl. en A, Kroon. Angenita van Trigt 87 j., weduwe van D. Kroon. Comelis van Velzen 42 j gehuwd met G. Luke. Marinus Leendert 3 jzoon van C. M. Schijtf en L. A. Gortzak. Levenloos geborenkind van het manne lijk geslacht van P. M. Strijbis en M. C. G. Rip. De Kaag. Kerkelijk bericht. Nc-d. Herv. Kcsrk. Zondagvoorm., Ie halfelf, de eerw, heer T. de Jong, van Utrecht. Katwijk aan Zee. In aanmerking geno men bet tamelijk ongunstig weer, was er gisteravond niettegenstaande dit, nog al be langstelling om de vanwege de Commissie voor Strandevangelisatie uitgeschreven bij eenkomst bfl te wonen, waarbij" als sprekers optraden: ds. ,W. W'. Smit, geestelijk ver zorger van de stichting „Dennenoord'' te Zuidlaren, en G. ter Averst, van Schevemn- gen. Gezongen werden psalm 89-1 en psalm 32 -1'. De agent van politie, G. Romein, die tot dusver tijdelijk bij de gemeentepolitie was aangesteld, is thans door den burge meestér in vasten dienst genomen. Gistermiddag, toen er zeer veel menschen op het strand aanwezig waren, kwam uit de richting Nbordwjjik een vliegi- machine, die vrij plotseling op het strand daalde. Vele belangstellende werden echter teleurgesteld, want toen het talrijke pu bliek de plaats naderde waar de machine stond, steeg onmiddellijk op. 't Leopen was dus voor mets. Van de haringvisscherij kwam te IJmuiden binnen de logger KW 151 met 24 last pekelharing. Hillegom. Het echtpaar Comelis van Bemmelen en Gerredina van der Wal vierde zijn 50-jarig huwelijksfeest. De Ambachts straat was door de buren versierd, de belang stelling was groot, vooral toen de Harmonie 'savonas een serenade bracht. De jubilaris is 56 jaar achtereen in dezelfde betrekking werkzaam. Lisse. Toen de vrachtrijder S. met zijn tienjarig neefje A. M. J., van Leiderdorp, met de auto reed, liepen eeDige jongens er achter. Het neefje wiide daarop de jongens wegjagen en sprong daardoor achteruit van den wagen, waardoor hrj op straat rolde en met zrjn hoofd onder het achterwiel geraakte. De dood trad bijna onmiddellijk in. Door den velen regen van de laatste dagen komen hier massa's zieke aardappelen vooral in de vroege soorten. In de late soor ten wordt het ziekteverschijnsel ook al waargenomen in het loof. Aan den heer O. de Wil is wegens ver andering in de inrichting van den dienst aan de Rijkstuinbouwwinterschool alhier eervol ontslag verleend als leeraar aan voornoemde school. Noordwijk. Door B. en W. is ter kennis van de ingezetene gebracht, dat geen steun meer in den aanstaanden winter zal worden verleend aan. die gezinnen, die in den zo mer voldoende inkomsten hebben om voor den winter een behoorlijk bedrag over tc sparen. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijn land hebben aan het gemeentebestuur be richt, dat zij zullen bevorderen, dat op do begrooting 1925 een bedrag wordt uitgetrok ken voor dc verdieping van het deel der Dinsdagsoho Watering van de Maandagsche Watering tot den Noordrvijkerhoek. Deze beschikking is een gevolg van een adres van een aantal schippers uit deze gemeente gesteund door het gemeentebestuur. Oegstgeesl. Kerkelijk bericht. Ned. Herv. &em. Zondagvoorm, le 10 uur, in het Groene Kerkje, ds. Jansen, Schoon hoven, en des namiddags, te 5 uur, in „Irene", dezelfde. Sassenheim. De leerlingen der 3 hoog ste klassen der R.-K. Jongensschool maak ten, onder geleide der onderwijzers, een reisje naar Utrecht en Zeist. Te Utrecht werd natuurlijk den Dom beklommen en genoten van bet ruime uitzicht. In Zeist en omgeving werd genoten van de fraaie omgeving. Daar het weer schitterend was, mag dit reisje zeker wel goed geslaagd heeten. Zoo zachtjes aan beginnen we te ge-' loeven, dat de waterleiding wef eens zal komen) Nu is men druk bezig met buizen leggen, maar daar hebben we nog geen water mee. Over eenige weken zal het bouwen van het pompstation worden aanbesteed. Als dit gebouw klaar is en de machines z$u op gesteld, kan men water oppompen en.... de bewoners van de „Overplaats zullen met meer behoeven te loopen met een paar emmertjes, melkbussen, enz. Valkenburg. Kerkelijk bericht. Ned. Herv. Kerk. Zondagmorgen, te 10 uur, dr. Coenraad, van Beek, en des namiddags te halfzeven, prof. Brouwer, van Utrecht, Voorhout. De heer J. v. d. Berghe alhier is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen Hoogduitsch L, 0. Warmond. Voor het examen Hoog- duitsche laai L. O. is te Den Haag geslaagd de heer D. Blansjaar alhier. RECLAME. CREMATIE, AUTO-TRANSPORT OPGERICHT 1871 AALMARKT 16 TELEF. 861 7797 ZWEMMEN. De grondwater-zweminrichting aan de Zij!. Er is een likje speurzin voor noodig om den weg te vinden naar de nieuwe grond- water-zweminrichling aan de Zijl, welke ■Zaterdagmiddag le drie uur officieel zal worden geopend I In een triest moiregenlje hebben wij bijkan', tien minuten rondge dwaald op den Lage-Rijndijk, spiedend naar alle kanlen, en tweemaal vergeefs ge vraagd, voordat wij eindelijk het juiste spoor gevonden hadden Dat was gister middag, toen wij overeenkomstig onze af spraak met het bestuur van „De Zijl", een kijkje zouden gaan nemen in de momen teel bijkans voltooide nieuwe zwemplaats. Echler hebben wij daarmede voor onze vele getrouwe lezers tevens den spits afgebeten en dientengevolge, is onze moeite Teeds weer beloond. De kwestie is overigens eenvoudig ge noeg, als je 't maar weet. Komende van den Lage-Rijndük of van den Singel loope men Jbt het Kooipark, hetzij langs Nipponstraat, Lombokslraat, Decimaslraat of hoe al die straten ook mogen heeten, en men ga dar, geheel tot het einde, juister gezegd: tot den verst verwijderden hoek van dit stadsge deelte. Daar zal men een aardig nieuw tegelwoggelje vinden, dat de zwemlusligeix langs landen vol roode- en andere kool naar de nieuwe zweminrichting voert. Met verbazing en ongeveinsde bewondering zal men slaan te kijken naar dailgene, wat daar onder leiding van den heer G. S. de Haan, technisch ambtenaar bij Gemeenlewerken. bier ter slede, is lot stand gekomen. Zóó althans is het ons gegaan. En wij maken ons sterk, dat de talloos velen, die er, hopelijk-zeer spoedig, na ons een bezoek zullen brengen, zich weinig minder enthou siast zullen toonen. Werkelijk, er is hier een zweminrichting geschapen, die wedijveren kan met de beste in den lande I En de laak van het bestuur van de vereeniging „Le Zijl", dat er het beheer van zal voeren, lijkt ons, in verband daarmede, in alle op zichten een zeer aangename. In finesses af te dalen omtïent de in richting dezer zwemplaats, lijkt ons over bodig, omdat wij, zij het ook al vrij lang ge leden, n.l. in ons Blad van Zaterdag 19 Januari, een uitvoerige teekening daarvan hebben gegeven, waarop alle mogelijke bij- zoderheden waren te vinden. En bovendien 'onjuist, omdat, zonder een schels daarbij onze beschrijving vermoedelijk voor den builenslaander nauwelijks le volgen zou ziju. Bepalen wij ons dus tot de hoofdzaken. Reeds daarvan valt genoeg te schrijven. Brachten wij er niet ruim anderhalf uur door om de uiteenzetting van den heer De Haan aan le hopren en alles-behoorlijk iü oogenschouw te nemen? Buitenwerks zijn de afmetingen niet minder dan 111,30 M. bij 29,40 M33,45 M., terwijl het zwembassin in totaal bijna 100 M. bij 22 M. groot is. Wij zeggen „bijna", omdat het gedeelte aan de uiteinden, hetwelk be9lemd is voor de on- geoefenden, slechts len deele is geschikt voor wedstrijden, zoodat in dht opzicht niet van 100 M. lengte kan worden gesproken. Inmiddels heeft men buiten die gedeeltes nog een zwembaan van 50 M., waardoor men bij het 100 M.-zwemmen maar één keerpunt heeft, heigeen men nog op slechts enkele plaatsen aantreft. Er is een vrouwen- en een mannenafdeu. ling, respectievelijk 30 en 70 M. lang, door een wegneembare schutting (en een dito schot onder water) gescheiden. In beide is ds plaats voor ongeoelenden en geoefenden duidelijk aangegeven. In het gedeelte voor laatstgenoemden, dal 3'/* M. diep is, is een loopbrug (tegen de schutting) met twee 1 M. springplanken en één 3 M.-plank. In het gedeelte voor de ongeoefenden, dat lang zaam glooit van 60 c.M. tot 2.20 M. diepte, is door middel van een kabel nog weer een afscheiding aangebracht. De beginnelingen komen dus in het ondiepste deel en mogen niet in het diepere water, voordat zij proe ven van bekwaamheid hebben afgelegd. Over het bassin voor mannen is een stevige brug gelegd meUeuningen aan beide zijden (buiten die leuningen is nog ruimfe voor de zwemmers om er af te springen), welke in de allereerst plaats dient voor den zwem meester om, indien noodig, spoedig aan den overkant te kunnen zijn en tevens voor het publiek, dat zich naar de kleedkamertjes aldaar wil begeven. Van die kamertjes, die ruim zijn en zeer gemakkelijk schoon kunnen worden gehou den (al het vuile water vloeit naar buiten), (reft men er in beide afdeelingen 50 aan, benevens in die voor vrouwen 3 en in die voor mannen 6 douchekamertjes, en in elk een droogloods, een bergplaats, een kan toortje met magazijn, enz. Het is de bedoe ling, dat ieder zwemmer eerst even ondei de douche zal gaan alvorens te gaan zwem men. De practjjk zal moeien leeren of dit zal zijn door te voeren. Dat het zeer ge- wenscht is, zal stellig niemand kunnen be strijden. Wat het belangrijke vraagstuk der water- vérversching betreft, moeien wij er op wij zen, dat de naar „grondwater-inrichting" eigenlijk niet geheel juist is. Beter ware al thans te spreken van „bronwater-inrich ting". Want dit is het dan toch. Immers de walerverversching geschiedt aldus: Vlak buiten de zwemplaats zijn twee 40 M. diepe bronnen gemaakt, waaruit het water door eén eentriiugaal-pomp wordt opgezogen naar een beltonnen vóórbassin, dat 110 M, bij 7 M. groot is en ongeveer 700 kub. M. kan bergen. Het uit den aard der zaak koude bronwater (ongeveer 11 gr. C.) is daar aan de atmosfeer blootgesteld en wordt dus vanzelf op de gewone temperatuur gebracht. Vandaar wordt het water naar de bassins geleid door middel van een eenvoudige, doch practische installatie, die wij hier niet nader zullen omschrijven. In de beide ondiepe ge deelten is een watervalletje aangebracht, waar bet versche water naar binnen komt. Per uur kan ongeveer 80 kub. M. worden aangevoerd en evenveel worden afgevoerd. Het watemiveau blijft dus steeds gelijk. Dc toe- en afvoer kan bovendien geheel naar de behoefte worden geregeld. Bij koud wem b.v. zal verversching veel minder dikwijls noodig zijn dan bij warm weer. Men draait dan eenvoudig de buis wat minder ver open en de toevoer wordt kleiner. Het afvoeren gescliiedt eveneens zeer practisch. Gelijk met het normale niveau zijn buizen aan gebracht aan de eene lengtezijde van het bassin. Wordt nu versch waler aangevoerd dan slijgt het niveau en stroomt het vuile water door de buizen weg naar een put, vauwaar het naar de Zijl wordt geleid. De poihpen Zijn dusdanig gemaakt, dat zij el kaar kunnen vervangen, heigeen evenlueel' groote moeilijkheden zou kunnen voort komen. Wij meenen hiermede al tamelijk uitvoe rig te zijn geweest. Js het noodzakelijk dati wij nog vertellen, dat om het geheele diepe gedeelte een leuning is aangebracht; dat er in de mannenafdeeling Iwee kleedbanken zijn geplaatst voor de jeugd; dat er geen duinwaterleiding is, doch het drinkwater per tonnetje moet worden aangevoerd; dat de ruime tribune een keurig overzicht geeft van het geheel, en dat Och, kom, waar om eigenlijk? Vriendelijke lezer en aanminnige lezeres, wij wagen het niet nog langer uw aandacht te vragen na deze bescheiden, doch ietwat 9aaie wij erkennen het in allen ootmoed poging om uit den maalstrooin van m- drakken een juist beeld op te bouwen. Nog één opmerking slechts! En wel deze: Ga, één dezer dagen, ga zóó-spóédig-mógelijk de zwemplaats aan de Zijl in oogenschouw no men. Zorgt, dal ge er Zaterdagmiddag zijt als vanaf 4 uur het publiek toegang kan krijgen tegen een uilerst laag enlrée. Hier is een zweminrichting, friscb en fleurig, ruim en praclisch, die de aandacht vraagt en die aandacht waard is! Eenvoudig? Ja. Maar eenvoud is immers bet kenmerk van het ware? Wedstrijden van de Bodegraafsche Zwemclnb. A.s. Zaterdagmiddag geeft deze jonge zwemvcreeniging zwemwedstrijden in dc Bodegraafsche zweminrichting. Als propa ganda is hierbij de medewerking verzocht van de Goudsóhe en de Leidsche Zwem- club. Behalve vorschillendc nummers van Bo- degravenaren en leden van de B.Z.C. zal een estafette over 8 x 25 M. verzwotnmen worden tusschen de G.Z.C., dc B.Z.C. en de L.Z.C. Leden van de G.Z.C. en de L.Z.C. zullen verschillende zwemslagen demonstreeren, terwijl tot 6lot een waterpolowedstrijd zal gehouden worden tusschen de G.Z.C. I en L Z.C. I. WATERPOLO. Om het kampioenschap der 2de klasse. H. P. C. I—L. Z. C. I 0—3. De L.Z.C. heeft de kampioenscompetitie goed ingezet, door haar eersten wedeir!>r te winnen. Het was een aardige, vlotte kamp, waarin de L.Z.C'ers steeds in de meerderheid waven. Direct na het begin was de bal voor het Heemsteedsche doel. Aan de schermutse ling maakt Buys ten slotte een eind door den bal in te zwemmen. Het tweede doelpunt ontslaan als v. Leeuwen zioh goed vrijmaakt, de bal van Segaar toegespeeld krijgt en eveneens dln bal inzwemt. Even een gevaarlijk moment, voor het Leidsche doel, als de H.P.Cer Braam een hard schot inzendtwat Qoekoop echter naar behooren stopt. RECLAME. 526a Nog een jaar schoten tegen lat en palen van het H.Ï'.C.-docl en het is rust. Na de rust maakt Buys na uitstekend werk van Segaar het derde doelpunt. Een vierde doelpunt door Segaar ge maakt, wat van de aohterlat van 't 'doel, weer in 't veld terugstuitte, werd, daar de grensrechter niet oplette en dus niets zag, niet toegekend, 20odat de L.Z.C. met 30 won. De L.Z.C.-ploeg heeft aardig gespeeld., De beste man was de mid-achter, die aan Heemsteden's midvoor geen kans gaf en 'de ballen telkens zuiver naar de voorhoede plaatste. Het plaatsen van de voorspelers onder ling had nog zuiverder gekund. Waarschijnlijk in den loop der volgende week zal L.Z.C. I op eigen terrein den sfeji kampioenswedstrijd tegen de nog niet bei- kende kampioen B spelen. LAWNTENNIS. Internationale wedstrijden te Noordwljk-aan-Zee. De uilsh.gen van den 2den dag zijn als volgt: Heeren Enkelspel, eerste ronde: H. Tim-1 mer slaat Duurtnlijdt 61, 61; Wetzel sl. Weverink 6—4, 6—2; Nauta slaat BliJ- denstein C0, 61; Van der Steur slaat Van Diergardt 7—5, 21 ret. 2de ronde: Kreuzer slaat Waller 63, 6—0; Marinkelle sl. K. Kribben 61, 0Ar} Mendes de Leon sl. Mr. A. A. Gaymans 60, 60; D. A. N. Vriesendorp sl. L, Mont-, fort 60, 60; P. H. A. Bijleveld sl. Jhr. S. M. de Ranitz 63, 61; Jhr. D. van Karnebeek sl. Verspijck 6—3, 6—3; Adrian sl. Laufet 62, G3; H. Kleinschrolh sl. J. R. Goemans 6—1, 6—1; F. G. Waller Jr. sl. Ong 4'6, 64, 6—4; Werner sl. Overeynder 6—3, 6—2; Jannink sl. Roo senboom 97, 63; Kan Jr. wint van Muntz w. n. o.; dr. Gast sl. Ramaer 6—2, 6—2; Rahder sl. J. Postma 6—1, 6—0; mr. Kr^mp wint van Knappert w. n. o,; Groot wint van, Rarlclds w. n., o.; Loudon sl. Stradmeyer 60, 6—0; mr. J. B. Kan sl. jhr. De Jonge 1—6, 7—5, 6—3; J. Bryan sl. dr. H. O. Behrens 63, 63. 3de ronde; Mendes de Leon sl. Marin kelle 62, 62; Jhr. van Karnebeek sl. Adrian 62, 64; W. AUbach sl. Werner 63, 64; Jannink sl. Kan Jr. 75, 36, 7—5; Loudon sl. Groot 7—5, 4—6, 6—1. Dames Enkelspel, eerste ronde: Mevrouw Slroink wint w. n. o.; mej. Visser slaat Ri^-i deler 62, 46, 61; mej. Loopuit sl. mej. Udink len Cate 61, 61. 2de ronde; Mevr. Kaeber sl. mej. J. Alst bach 60, 62; mej. Loopuit sl. mej. Ni pius 61, 60; mevr. Jacobiny wint van mej. Ileil w. n. o.; mej. Vellman mej. Los 63, 63; mej. Rollin Couquerque sl. mej. Ilillen 63, 62; mevr. van Dier- gajdt sl. mej. Visser 6—2, 6—2; mej. O. Schotsman de Jong sl. mej. Ledeboer 61, 62; mej. J. Scholsman de Jong sl. mej. Ledeboer 61, 62. 3de ronde: Mevr. Jacobiny sl. mej. Velt-, man 64, 6—0; mej. Rollin Couquerque sl. mevr. Van Diergardt 62, 62. Heeren Dubbelspel, 1ste ronde: Kreuzei en Kleinichroth slaan Laufer en Bekking 61, 61; mr. Timmer en J. Bryan sl. Weezenbeel en Duurennlijdt 64, 60; E. Waller en F. G. Waller Jr. sl. Van der Meu- len en Groot 75, 62; Mendes de Leon en Bijleveld sl. F. en O. Stradmeyer 62, 6—1. Dames Dubbelspel, lsle ronde: Mevrouw Kaeber en mevr. Jacobiny slaan mej. Le* deboer en mej. Blijdenstein 61, 6 mej. Rillen en mej. Loopuit sl. mej. Nipius en mevr. Boissevain 61, 62; mevir. Slroink en mej, Rollin Couquerque slaan mevr. De Bock en mevr. Ramaer 63, 6—2;' mej. O. en J. Schotman de Jong sl. mej. Osscwaarde en mej. Nyerburg 63, 63. Gemengd Dubbelspel, 1ste ronde: Mej. Redele en Goemans slaan mej. Visser en Wener 62, 7—5; mej. H. Kaeber endr.Gas slaan mej. J. Scholman de Jong en Schim van der Loeff G2, 61; mevr*. J. Slroink Cords en C. A. Bryan sl. mevr. Boisse- vainPhibbs en Rahder 61, 62. In den namiddag werden nog de volgende partijen gespeeld: Recren Enkelspel, 2de ronde: Schomburgk slaat Slradmeier 61, 60. 3de ronde: O. Kreuzer sl. „Ody" 61, 61; Timmer sl. Maureau 60, 64. Dames Enkelspel, 2de ronde: Mej. Als- bach wint van mevr. Lucken w. n. o.; mej.. Bijleveld van Heulcelom sl. mej. M. Giel 60, 46, 62; mevr. A. de Bock—Carp sl. mej. Brains 60, 60. Heeren Dubbelspel, 1ste ronde: Alsbach en Welzel slaan Gaymans en Maureau 61, 61; Timmer en Bryan slaan Verspijck en Roosenboom 61, 61; Knappert en Behrens sl. D. A. N. Vriesendorp en Adrian 62, 64; Goe'mans en Jhr. De Ranitz sl'. F. Overeynder en Bohre 46, 63, 61., Dames Dubbelspel, 1ste ronde: Mej. Bij-, leveld en mej. Veltman sl. mej. T. L09 e» mej. M. Giel 01, 61. Heeren Enkelspel, 2de ronde: Knappert sL mr. Rratnï) 1, 4^0, 6—1.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6