LEVENSMOEDE No. 19759 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 8 Augustus Tweede Blad. Anno 1924. Het Koninklijk bezoek aan Zeeland. FEUILLETON. GEMENGD NIEUWS. Vieide dag. X)e vierde dag van liet Koninklijk bezoek aan Zeeland was bestemd voor een tocht (door Zeeuwsch Vlaanderen. Hedenmorgen stoomde de Koninklijke [trein op van het station Kruiningo-Yerseke paar Vlake, waar de Koninklijke familie jich aan boord begaf vua de „Hydrograaf".' Pan wordt naar Walsoorder in Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen gereden, waar een eerewacht van den Bijz. Vrijw. Landstonn de Koningin de eerbewijzen brengt en waai de autorit door dit gedeelte van Zeeuwsch- Vlaanderen aanvangt. Do tocht voert langs j£loosterzande, Hengstdijk, Zaamslag, Axel, Westdorpe en Sas van Gent naar Terneu zen. Te Kloosterzande wérd even gestopt èlj het Monument, dat daar na den waters nood van 1908 is opgericht en dat destijds 'door Prins Hendrik is onthuld. Voorts werd in de verschillende plaatsen, waarlangs de jbooht voerde, enkele oogeublikken gestopt bij het gemeentehuis, waar dan de burge meester aan de Koningin werd voorgesteld. Op verschillende plaatsen werden bloemen aangeboden en werden hen hoogen bezoe kers liederen toegezongen. Tijdens het oo onthoud te Zaamslag werd door den heer 9r. Kraker aan de Koningin een gedicht 'aangeboden. In Terneuzen reed de Koninklijke familie paar de markt en verliet de auto om plaats te nemen op een daar opgerichte tribune. De burgemeester van Terneuzen werd aan Koningin voorgesteld en daarna luister de hooge gasten naar de uitvoering van pen cantate, die door een koor werd gezon gen. NadatJ*de Koningin haar dank voor de ontvangst had betuigd, ging de Koninklijke familie weer aan boord van de „Hydro graaf", die daarop naar Breskens voer. Te ongeveer twee uur kwamen de xjoóge rten daar aan wal. Op den steiger werd Koninklijke familie opgewacht door den burgemeester van Breskens en de raadsle den. Nadat de burgemeester aan H. M. waê voorgesteld, zong een zangkoor, begeleid door een fanfarecorps een lied, en nadat 'de Koningin te Breskens nog eön exemplaar yan het werk: ,,Het landje van Oadzand" was aangeboden, begon de autotocht door Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, welke tocht voerde langs Schoondijke, Oostburg en (Aardenburg. In elk dezer plaatsen verbleef 5de Koninklijke familie enkele minuten, zonder de auto te verlaten. Van Aarden burg werd gereden naar Sluis. Even voor dat deze plaats bereikt werd, stopte de Koninklijke auto om den directeur van het (Fransche Pensionaat ,,6t. Jozef", den heer ©veriest Abbel gelegenheid te gevon de Éoningin een bouquet aan te bieden. Te Sluis aangekomen, reed de Koninklijke familie naar het gemeentehuis, waar in do Raadszaal do ontvangst door den Raad plaats had. De burgemeester hield hier een toe- Bpraak. De Koningin beantwoordde deze toe spraak, haar dank uitsprekend voor de goede wenschen en voor de hartelijke ont vangst. Van het Raadhuis begaven de hooge g«»Q- jfcen zich naar do Kon. Kantwerkschool, iWaar de Koningin ontvangen werd door 'dan voorzitter van het bestuur en de di rectrice mej. Metz. De voorzitter van het bestuur der school sprak de Koningin toe. Nadat de Koningin deze toespraak had beantwoord, werd de school bezichtigd eü werd de thee aangeboden. UH Sluis reed de Koninklijke familie langs Groede naar Breskens terug, waar zij aan boord ging van de „Hydrograaf", die haar naar Vlissingen overbracht. Aan öon steiger te Vlissingen stond een eerewacht der Kon. Marine opgesteld, die do Konin gin bij haar aankomst de eerbewijzen bracht. De Koninklijke familie werd hier ontvan gen door den burgemeester van Vlissingen, die aan den steiger tegenwoordig v*is en na de ontvangst maaktep de hooge bezoe kers een rijtoer door Vlissingen. In ver band met de rampen, die de Vlissingschc aw»im mi -m i-i 2) Toen herstelde zij zich weer en begreep, dat die vrees slechts een. gevolg was van haar ziekelijke stemming. Zij zag immers niets dan de rust van kinderlijke onbe zorgdheid op dat kindergezichtje. Toen de kleine haar was genaderd, ging hij in het gras liggen, steeds voortgaande met snijden, zonder op te zien. „Ejnar." Hij sloeg 'zijn beirie heldere oogen vra gend tot haar op en staakte zijn werk. „Waarom loop ie me zoo na?" „Dat heeft mama me gezegd." Er kwam oen trek van verbittering en vernedering op het bleeke gelaat. Bewaakt j als een krankzinnige dusl Zij legde de hand op haar pols. Dwazen, die niet konden begrijpen, dat dit een koel, kalm-overwogen besluit wasl Die konden voortleven in de oneindige leegheid van het levenhet steeds voortslepen, zon der het van zich te werpen! En dan durfden zij nog beslag leggen op de vrijheid van een ander I Een uitdrukking van haat en min achting kwam op haar gelaat. „Wat heeft mama dan gezegd?" Hij liet zijn stokje en mes even zinken, om haar te kunnen aanzien. „Mama zeide, dat u ziek was en dat ik bij u moest blijven, omdat u misschien wel iets aoodig zou kunnen hebben." Hij sprak langzaam, zichtbaar moeite boende, om zich alles letterlijk te herinne- bevolking de laatste weken getroffen Leb ben, zijn alle feestelijkheden bij dit Ko ninklijke bezoek echter vermeden en de Koningin toonde tijdens haar bezoek aan deze stad haar deelneming in het lot van hen, die door deze rampen bijzonder zijn getroffen De rijtoer door Vlissingen eindigde aan het station, waar de Koninklijke familie in haar ealonrijtuig plaats nam, dat daarna gekoppeld werd aan den gewonen trein van (5.50 uit Vlissingen. Mét dezen trein zal de Koningin tot Touw de reis maken. Daar zullen de Koninklijke rijtuigen afgehaakt worden en do Koningin zal dan daar in haar trein den nacht door brengen. De Commissaris der Koningin heeft aan alle burgemeesters van Zéeuwsche gemeen ten het volgende telegram verzonden: In gevolge bevelen van Hare Majesteit verzoek ik u terstond het volgende op de gebruikelijke wijze in uw gemeente bekend te maken Het is mij een behoefte des harten allen uit geheel Zeeland, die deelgenomen hebben aan de grootsche hulde mij te Middelburg gebracht en die het mij niet mogelijk is persoonlijk te bereiken, nog geheel onder den indruk van dat onvergetelijk uur, langs dezen weg mijn diep gevoelden dank te brengen. WILHELMINA Gisternacht is naar hét „Hdbl." meldt, in de woning Vondelstraat no. 12 te Amsterdam een inbraak gepleegd. In het naast gelegen, huis, no. 14, is de commissie voor uitzending van kinderen ge vestigd; na vijf uur in namiddag is dit per ceel onbewoond. Inbrekers hebben van deze omstandigheid gebruik gemaakt, een ruit je in de voordeur is stuk geslagen- de deur is geopend en door deze woning waar eenig geld, tezamen een f 40 of f 45, werd meegenomen hebben zij den tuin bereikt. De keukendeur van het onbewoonde huis werd verbroken en van de keuken uit kon den de dieven, door het vernielen van de scharnieren van de zeer zware tusschendcur toegang tot de verdere woning krijgen. Al les werd daar nagezocht, kastjes en laden werden opengebroken en eenigc gouden voorwerpen werden bij dit onderzoek de buit der indringers. Daar de bewoners uitstedig waren had den de inbrekers vrij spel, tot omstreeks 12 uur, toen de heer des huizes thuis kwam. Deze bemerkte dat de voordeur van binnen afgesloten was en onraad vermoedende waarschuwde hij de politie. Onmiddellijk hebben politieagenten met honden een on derzoek ingesteld: bereden politieagenten zetten het naburig terrein af, doch alle moeite was tevergeefsoh. Waarschijnlijk ger waarschuwd door de pógingen van den be woner van het huis om de voordeur te ope nen, hebben de inbrekers over den onbe bouwd liggenden grónd van Atlanta de vlucht genomen. In het huis heeft men een aantal zwarè inbrokerswerktuigen, booren, beitels, koe voet gevonden, die de dieven bij hun haas tige vlucht hebben achtergelaten. Eenigen tij d gele d en werd te Amsterdam G. J. K. gearresteerd wegens inbraak. En daar de politie wist dat K. een grooto vaardigheid bezat in 't zich uit de voeten maken, wijdde zij de noodige aan dacht aan hem. Tijdens het onderzoek bleek dat K. ter beschikking van de militaire autoriteiten gesteld moest ^worden- daar hij behalve inbreker, ook nog deserteur was. De politie vestigde er nog eens de aandacht op, dat K. goed bewaakt moest worden en de militaire politie deed dit ook zoo, dat hij zonder incidenten in de kazerne te Amersfoort werd afgeleverd. Hier is ,de be waking blijkbaar verslapt, want toen men na eenige uren ging kijkenwas K. ge vlogen. Volgens een telegram uit Singapore is het Nederlandscjie s.s. ,,Sarie- Borneo naar Bandjermasin zes dagen ovei tijd. ren, en hij keek haar steeds aan, als om te onderzoeken of zij hem wel begreep, en zag, dat hij de waarheid sprak. „Ik heb niets noodig," klonk hot onvrien delijk. „Dat doet er niets toe; ik kan daarom toch wel bij u blijven," antwoordde het kind, met heimelijke voldoening van tóch nuttig te kunnen zijn. „Wil je niet liever teruggaan naar die bank, waar je met dat wagentje hebt ge speeld?" „Neen, ik speel nu weer met iets anders." Zij zat een oogenblik zwijgend, als ge boeid ter aarde, terwijl de kleine druk bezig was met groen en takjes. Het was haar alsof zij hem bijna haatte. Maar zij kon toch niet nalaten, om te kijken naar dat kleine lichaampje en het fijne gezichtje, waaróver zelfs onder het spelen een nadenkende, ouwelijke trek lag. Zij stond op. „Je zult v/el moe worden van al dat loo- pen; blijf hier maar wat spelen." „Neen, ik kan best loopen, zoo ver als u maar wilt." Hij stond reeds op zijn voetjes, gereed om mee te trippelen. Zij begreep, dat zij niet vóór den avond van haar welmeenenden kwelgeest zou wor den verlost en dat haar niets anders over bleef dan zich den tijd zoo draaglijk moge lijk te maken. Toen zij duidelijk inzag, dat zij moest wachten, wa3 het, alsof haar tegenzin voor het kind eenigszins begon te verminderen. Hij liep naast haar voort met ongelijke stappen en om hem te helpen wat steviger te loopen, stak zij hem de hand toe. Hij reikte haar dadelijk de zijne en zóó l[epen zij samen zwijgend verder. Bedoeld is waarschijnlijk het s.s. „Sarie Borneo" van de firma Thio Soen Jang efl Thio Eoen To te Bandjermasin. De Ohineesche eigenaren van het vi 'dagen over tijd zijnde stoomschip „Sario- Borneo", met:-passagiers en een lading coprah, verzochten den hoofdinspecteur van de scheepvaar een radio-omroep te doen. De „Hera" rapporteerde te Singapore, dat het drijvende coprah-kisten gepasseerd was. Onder de passagiers zouden conige zonen en dochters van eigenaren van vooraan staande handelshuizen te Bandjermasin zijn. ^Aneta.) Als blijt van w a a r d e e t i n g voor de cljensten, bewezen bij de redding van een Vgedèelte der bemanning vaü dón Schevenihgschen zeillogger Hubertha Cor nelia Sch. 60, die op 4 October 1923 in do Noordzee is vergaan, heeft de Nederland- sche regeering aan de ^bemanning van den Engelschen stoomtrawler Lord Allenby LL 666 een bedrag van f 600 toegekend. Bij graafwerkinde Kört'e Jans straat te Utrecht is een grooto gouden munt gevonden uit den Romeinschen keizertijd. Zo is zwaar, van hoog gehalte en geheel gaaf. Toen ge z invandenbakk o r iW, te Nieuw-Buinen ter ruste was, werd even daarna op den deur geklopt door iemand, die zei een boodschap aan W. te hebben. Toen W. de deur opende, sloeg be doelde persoon hem met een mes in het ge laat, waardoor een gapende wond onstond. Op het geroep van W. ging de aanvaller aan den haal, maar de politie heeft nog dien zelfden nacht den vermoedelijken dader,.. G. M., te Stadskanaal, in zijn woonwagen gearresteerd. OpdenSchelbergnabij Heer- lerheide is de vijfjarige Dora K., die Zón der geleide op den weg speelde, onder een electrische tram in de richting Sittard ge raakt. Een der wielen reed de arme, doof stomme kleine dwars over het lichaam. De tram moe6t opgevijzeld worden om het zwaar verminkte lijkje er onder uit te ha len. Toen de heer L. de W. teTil burg in den nacht van Dinsdag op Woensdag in vroolijke stemming de tentoonstellingster reinen aldaar verliet, geraakte hij in gezelschap van eenige kellners van het restaurant aldaar. Hij besloot met hen een autoritje te doen. Na afloop daarvan thuiskomende, kwam hij tot de ontdekking, dat zijn portefeuille met ongeveer 100 gulden verwenen was. De politie wist den volgenden morgen reeds de kellners to arresteeren, meldt' de „Tol." Het waren: W. H., J. A. J. eii W P. Y. L. uit Rotterdam en A. J. H. to Breda. Na een scherp verhoor bekenden al len voor den politie-commissaris de 'béroo- ving gezamenlijk gepleegd té hebben'. Bij het onderzoek bleek verder, dat de dm Rotterdammers goede bekenden der justitie zijn en reeds meer dergelijke praktijken hebben uitgeoefend. Zij zullen ter beschik king van de justitie worden gesteld. Men schrijft uit 'Ooevorden aan het „Hbld." Ten gevolge van den enormen regenval vermeerdert het aantal werklooze arbei ders veel sneller dan verwacht werd, daar nu in de veenderijen bijna niets te doen is. Ook in de Duitsche veenderijen, waar ongeveer zes a zevenhonderd Drenische 'ar beiders werkzaam zijn, vermindert de werk gelegenheid tengevolge van den regenval. Bepaald is thans, dat de werkzaamheden aan het kanaal van Coevorden naar Ane 16 Augustus weer zullen beginnen. InmiddelB heeft de minister van Binnen- landsche Zaken bepaald dat de gemeente Emmcn' 25 pOt. in de kosten van werkver schaffing moet bijdragen, wat volgens het gemeentebestuur van Emmen onmogelijk door die gemeente zal kunnen worden be taald, daar deze kosten dan f 150.000 zullen bedragen, terwijl daarvoor maar f 30.000 op de begroeting voor 1924 is uitgetrokken. Yoorloopig heeft de raad besloten alleen die arbeiders bij de werkverschaffing te werk te doen stellen, die bijzonder behoef tig zijn. i eb Het was alsof er een gevoel van veiligheid over haar kwam door die kleine hand, en zijn groot vertrouwen in haar, dat niet eens de mogelijkheid vermocht te begrijpen van tot last te kunnen zijn, stemde haar ont roerd. Wat was dat voör een heimelijke drijfveer, die maakte, dat dit kind met. zoo- yeel geduld bij haar bleef? Zij dacht er aan, hoe vermoeid die kleine voetjes moesten zijn. Daarom ging zij op een bank zitten en tilde zwijgend den kleine naast zich. Hij bleef daar zitten, met bengelende beentjes, en keek als een groot mensdh, die niet weet hoe een geéprek te beginnen, waarvan hij de noodzakelijkheid toch voelt. „Vindt j^'het naar, datdk ziek ben, zooals mama heeft gezegd?" vroeg zij. „Ja," kwafn er verlegen. „Ben je;«élf wel eens 'Ziek geweest?" „Ja, eenshToen kwam «de dokter dikwijls bij me." Hij was zichtbaar blij, nu een on derwerp van gesprek te hebben gevonden. „Hieldt je van den dokter?" „Ja, maar ik was zoo bang voor hem." „Waarom was je zoo bang? Was de dok- Ier niet lief voor je?" „Jawel, maar ik was zoo bang voor dat ijzer." „Wat voor ijzer?" „Hij stak hierin met een lang ijzer." De kleine wees aan één zijde van zijn kieltje. „Een ijzer 1" „Ja, ik" hij hield een oogenblik op, om zich alles goed te herinneren en de woorden niet fout uit te spreken „ik had water in de longzakken." Hij keek vragend op, om te zien, of zij dat vreemde wel begreep. Zij stelde zich voor, hoe hij daar had gelegen op zijn ziekbed,, in zijn lange, witte nachtpon; haar eigen vrees Te Luik heeft de politie Woensdag twee Nederlandscbe padvinders opgebracht, die in het bezit gevonden wa ren van verboden wapenen. De padvinders zijn later weer op vrije voeten gesteld. Het padvinderskamp te Sclessin, waar de op gebrachte jongens thuis hoorden, wordt streng bewaakt, daar de politie vermoedt, dat ook nog andere padvinders gewapend zijn. Vader was een boksbewon- deraar. Hij had Battling Siki gezien en voel de zijn bokstalenten in armen en beenen tintelen. Dus zocht hij een leeraar, die hera bij de eerste les een tand uit den mond sloeg. Zoo kwam hij thuis, waar zijn jongste zoon het gebrek al spoedig merkte. Verrukt riep hij uit: Moe, kijk eens, vader heeft een schei ding in zijn tanden. 0 BUITENLANDSCH GEMENGD. Gemeld wordt, dat te Haya aan den Weser de 15-jarige zoon van den grond eigenaar von Balhn vermoord in bed ge vonden is. De koetsier Rillen wordt ervan verdacht uit wraak den moord gepleegd te hebben; hij is in hechtenis genomen. Te Buer-Erle vonden kinderen een hand granaat, welke ontplofte toen de kinderen er mee speelden. Zeven kinderen zijn ern stig gewond. Op het exercitie-terrein te Mariënburg heeft eergisteren een ernstig ongeluk plaats gehad. Een sergeant, die granaten moest laten ontploffen, dacht dat de lont uitgere gend was en stak die opnieuw aan. Op hetzelfde oogenblik ontplofte de lont. Do sergeant werd onmiddellijk gedood, een tweede sergeant overleed op transport naar bet ziekenhuis. De bevelvoerende officier werd licht gewond. Men maakt te Berlijn tegenwoordig spoe dig gebruik van den revolver. Dinsdag schoot een dronken man op straat een voor bijganger neer, omdat hij in dezen een ge- zochten moordenaar meende te herkennen. En eergisteren schoot in het Westen van Berlijn een heer op een in hetzelfde huis wonende pianiste, omdat hij haar spel niet kon verdragen. De Fransch-Belgische feeslelijkheden te Havre werden opgeluisterd door het muziek corps der Garde-républicaine. Na afloop der plechtigheid werden de 21 musici in een autobus naar het s.s. „La Savoie" ge reden, waarop zij waren ondergebracht De chauffeur nam niet den gewonen Weg naar de haven, maar een korleren zijweg. Plotseling bemerkte hij, dat die zijstraat uitliep in het bassin de la Barre. Hij kon zijn vaart niet tijdig verminderen én reed het water in. Twee musici sprongen uit de bus en de anderen, die binnen zaten, dach ten hun laatste uur geslagen. Toen gebeurde er iets wonderbaarlijks! Do autobus bleef boven het water hangen I Vlak bij de plaats van het ongeluk lag aan den kant gemeerd de Hollandsche stoom boot „Ary Scheffer", uit Rotterdam. Dc ket tingen van deze boot brachten de redding. De bus was nl. op de kettingen ingereden en deze hadden den wagen om de wielen vastgegrepen en aldus zwevende gehouden. Behalve de twee musici, die er uitgespron gen waren en licht gewond werden, kreeg niemand letsel. „Le Bresil" was een der nummers uit het lijstje van Landru. De politie meende te weten wie die Le Bresil was: een zekore mevr. Laborde Line. Die vrouw Laborde Line was namelijk in 1917 spoorloos verdwenen. Zij was gehuwd geweest met een Braziliaan, Alles kwam dus precies uil: Landru noem de haar Le Bresil en had haar vermoord, zcoals hij een achttal andere vrouwen ver moord had. Plotseling is er nu echter een andere uit Brazilië voor den dag gekomen. Een zekere mevr. De Barros, ook een franqaise, die met een Braziliaan gehuwd was en in 1917 voor het leven begreep dien hulploozen angst van dat kleine kinderhartje; zij zag die groote, verwonderde kinderoogen met die uitdrukking van ontstelde berusting en weer- looze overgaveZij voelde een bijna physieke pijn als van zenuwen, die beroerd worden door het ijskoude staal van een mes, en de levensmoede oögen sloten zich om niet verder te zien. „Weer zwegen zij beiden en zaten stil óp de bank. „Speel je nooit met de zusjes en broer tjes?" hernam zij opnieuw. „Neen." „Houdt je niet van ze?" T T Hij aarzelde eerst y „Neen." „Waarom niell" Hij daohi een oogenblik na, ten einde vol komen naar waarheid te kunnen antwoor den. „Ze houden me zoo hard vast," zeide hij en keek op naar haar gelaat, als om te zien, of deze verklaring wel voldoende was. Zij antwoordde niet; een paar rimpels als van pijn vormden zich tusschen haar oogen. Zij begreep plotseling, hoe eenzaam hij was, die kleine, hoe aan zichzelf overgela ten, hij, die bang was voor het drukke spe len van de zusjes en broertjes. „Tante." Zij keek naar hem; hij zat inéén gedoken bp de bank, met een kort rugje als van een aapje. „Wat is er?" „Denkt u niet, dat het gauw etenstijd i9?" Hij zeide dit heel zacht, beschaamd, dat de honger hem drong haar hieraan te her inneren. „Ja. het zal nu wel etenstijd zijn.'* weduwe geworden, naar Frankrijk terug keerde. Te Parijs kwam zij in betrekking met Landru-, zij onderhandelde mot hem over den aankoop van tweedehands-meubu-» len. Zoo kwam zij op het beruchte boekje te staan! Landru's advocaten willen de zaak nu verder onderzoeken. Zooals men weet heeft de verdediging steeds beweerd, dat men geen enkel materieel bewijs kon aanvoeren van Landru's moorden. De heele beschuL diging steunde, naar zij beweerden op ver-i moedens en gissingen. Een der vërmoëdern was dat „Le Bresil" de verdwenen en dus vermoorde mevr. Laborde zou zijn. Thans echter houdt men het, zoo niet voor zeker dan toch wel voor mogelijk, dat Le Bresil de nog levende mevr. De Barros zou zijn In sommige kringen gelooft men dan ook, dat het tot een herziening van het proeeë zal komen. Te Poperinghe (Vlaanderen), in hel voor malige oorlogsfront, vonden drie broertje? een granaat langs den weg liggen.. Thuis ge komen, gingen zij naar de schuur en draal den den kop van het projectiel I09. Eens klaps klonk een geweldige knal. Do gra naat was ontploft en had óên der jongens een been en een hand afgerukt. De twee aderen werden ernstig gewond. De eerste stierf twee uren later; zijn twee broeders zullen waarschijnlijk behou den kunnen worden. Te Ramsgate (Engeland) sloegen twee. ossen in een der drukste straten op hol en renden de conversaliezaal van een hotel binnen. Na een massa glaswerk stuk te hebben gegooid, zochten zij een goed heenkomen. Maar daar beide door denzelfden uilgang naar buiten wilden, bleven zij zoo vast als een muur tusschen de deurposten bekneld zitten. Op dit oogenblik kwam er juist een po litieman, gekleed als cowboy (de man had zich in die dracht gestoken om reclame te maken voor de a.s. pólilie-sportfeeslen)' voorbij. Ten einde den 'ossen van achteren een zetje te kunnen geven, moest hij eerst in het hotel binnen zien le komen. Heel behendig klom hij langs een touw naar het dak en door een dakraam op een boven-, kamer. Daar bevond# zich echter een kamermeis-i je, dat, toen hot den Wild-West-man bin nen zag vallen, ijlings de vlucht nam, na de kamerdeur achter zich gesloten le hebben. Terwijl de twee ossen intusschen zich uit de deuropening hadden losgewerkt, kreeg ook de politieman zijn vrijheid terug. De menigte vóór het gebouw meende met een werkelijken cowboy le doen te hebben, aan wiens achteloosheid "het le wijten zoü zijn geweest, dat de ossen ontsnapt waren, 'en nam een vijandige houding tegen hem' aan. Eerst toen drie andere politiebeambten tèn looneele verschenen waren en huir col lega herkend hadden, liet de menigte don vermeenden cowboy gaan. De ossen waren inmiddels een bazar binnengerend, waar zij weldra werden ge pakt. In haar winkel le Ailly-sur-Sommé (Frankrijk )is de 60-jarige weduwe Eugénle Carton vermoord gevonden. De misdadiger had zijn slachtoffer een 15-tal messteken loegebraoht. Het hoofd was bijna geheel van den romp gesneden. Spoedig na het bedrijven van den moopd, werd de dader gearresteerd. Het is de 16-ja- rige André Henicque, die onder staatsvoordtj was gesteld. Ilij verklaarde, dat hij 20 sous te kort kwam om naar den bioscoop te gaan. Hij had zich naar den winkel der weduwe Car ton begeven, onder voorwendsel, een half pond boter te koopen. Daar gekomen, viel hij de vrouw met éen- mes aan. Zij had nog de kracht te pogen de straat op te vluchten, maar hij belette haar zulks en maakte zijn slachtoffer op meedoo- genlooze wijze af. Daarna ging hij zich kalm van de bloed sporen reinigen, die op zijn kleeren gekomen waren en begaf Zich den volgenden morgen naar zijn werk, of er niets gebeurd was. Zij stonden beiden op en liepen den weg terug naar huis. Toen het ongelijke paar in de huiskamer kwam .stond de soep reeds op tafel. „Goed, dat jullie komen, ik had don knecht al uitgestuurd, om jullie te zoekem," zeide de vrouw des huizes; „al die honge rige magen konden niet langer wachten." Zij stond aan het eind van de tafel en keek neer op het stoeiende kinder troep je, die duwend en lachend op de stoelen plaats namen. „Mama, komt papa niet lhui9 vanmid dag?" riep een schelle meisjesstem. „Neen, papa komt morgen pas." „Dan mag i k op zijn plaats zitten!" klonk het uit drie monden le gelijk, de eene stem de andere trachtend te overschreeu wen. „Ieder blijft op zijn gewone plaats, en nu geen drukte meer, alsjeblieft 1" Moeders strenge loon bracht opeens stilte teweeg. „Stoor je maar niet aan al die drukte makers, Ottilie," wendde zij zich tot haar gast. „Mag ik je verzoeken plaats te nemen?" De loegesprokene ging stijf zitten. Er lag iets vijandigs in haar blik en zij vermeed het haar schoonzuster aan le zien. Dezo was ziohlbaar reeds ver over de dertig; maar haar rond, frisdh gezicht, met de pret tige uitdrukking, had iets jeugdigs en levens lustigs. „Jullie hebben zeker een lange wandeling gemaakt?" vervolgde zij haar gast aanzien de, terwijl zij zelve plaats nam. Zij had een paar verstandige, begrijpende oogen, waarin een vriendelijke uitdrukking lag. (Wordt vervol gd.J

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 5