IIHONIG'S «MAÏZENA f Burgerlijke Stand v. Leiden. UIT OE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. WETENSCHAPPEN. -3 In den gemeenteraad van Em- men hebben de stemmen gestaakt over een voorstel van den roomsch-katholieken wet houder Sibon inzake de bepaling betreffen de de kleeding van onderwijzeressen, Sibon had nog do wijziging aangebracht, dat de japonmouwen tot de ellebogen mochten reiken. Leve de beschaving. Te Bunschoten gingen ge ruchten, dat een alleenwonend rijk boertje van 90 jaren waarschijnlijk in eenzaamheid gestorven was. Zijn woning was en bleef gesloten men hoorde of zag niets van hem.. De burgemeester begaf er zich heen, ver gezeld van een dokter, een paar politieman nen en 'n werkman, dien hij de deur liet openen. Hierop betrad hij, vergezeld van de vorengenoemden en een paar familie leden de woning. Alles werd in volmaakte oade aangetroffen, maar de grijsaard was d< ót 'rt beroerte getroffen en niet bij mach te bm iets te zeggen of te doen. Hij werd verzorgd. Aangezien niemand der familieleden vol macht tot handelen had, heeft toen de bur gemeester met zijn ambtenaren de open staande brandkast en andere zaken ge ïnspecteerd en moet een groote som geld verzegeld hebben. S. T. te Oostburg heeft Zon- dag zijn vrouw met een hamer op hef hoofd geslagen. De vrouw is ter verpleging opge nomen in het R.-K. ziekenhuis en de man is in arrest gesteld. TeVlissingen is aangebra cht het lijk van A. Meerman van de Arm. 27. Ook te Wissekerke in een lijk aangespoeld van wien staat nog niet vast. Tot nu toe rijn 13 van de 15 lijken aangebracht. Bij den burgemeester van Ylissingen ia weer een gift van f 1000 ingekomen. Te Breskens heeft een collecte f 1225 opge bracht. Een voetbalwedstrijd te Ylissingen gaf f 220 in de kas voor de slachtoffers. De gemeente Nieuwen ha gen (L.), bezit geen raadshuis. Dat wil zeg- ?;en, ze bezat er wel een, doch reeds voor angcn tijd verkocht zij het aan de zusters van de bijzondere school, die daar haar wo ning vestigden en sinds dien behielp de ge meente zich met een winkelhuis, dat zij vp een der raadsleden huurde. Heel knusjes werd in den winkel vergaderd en al zat men ongeveer op eikaars schoot en al was de ruimte bestemd voor de publieke tribune, juist groot genoeg voor anderbalven man en een paarde kop, de gemeentezaken gingen er niet slechter om en de vroede vaderen na men vele wijze besluiten. Een dezer dagen werd er weer vergaderd en juist toen een groote rede werd afgesto ken over het wel en wee van Nieuwenha- gen, ging de winkeldeur open. Een der raadsleden, die vanwege de geringe ruimte tegen de deur zat viel bijna om. Een zie. een scharesliep vertoonde zich te midden der wijzen en vroeg op de traditioneels wijze of er wat te slijpen viel. De man had het tijdelijke raadhuis voor .een gewonen winkel aangezien en hij schrok niet gering, toen hij in plaats van een win keljuffrouw dit illuslre gezelschap ontwaar de. Een der aanwezigen nam ongevraagd het woord en deelde den scharesliep mede, dat het college geslepen genoeg was en dat men zelf juist aan het slijpen was om de gemeentelijke carroussel van haar oneffen- Beden te ontdoen. De scharesliep af. (Tel.). Bijde hand Dokter (tot vrouw, wier man bij een spoorwegongeluk <3e spraak heeft verloren): Ja, misschien zou oen herhaalde schrik hem het spraak vermogen terug geven. Vrouw: Wat dunkt u, dokter, als ik mij eens 'n erg duur costuum bestelde en hem zoodra hij bijkomt de rekening liet pre zen teeren. E BUITENLANDSCH GEMENGD. De waarheid is dikwijls nog verbazingv wekkender dan <je verdichting, en b.v. de huweltj'ksavonturen en ervaringen van mej. Peggy Hopkins zijn een bevestiging voor de juistheid van die bewering. Peggy Hop kins is een nog jeugdige tooneelspeeister en lilmartiste; en niettegenstaande haar jeugd heeft zij kans gezien reeds haar vjjfde huwelijk te beëindigen (door echt scheiding!) „Peggy Hopk.ns'' is de tooneel- naam van do dame; van haar zelf heet zij Margaret UptoD. Toen zij zestien was, trad z(j in het huwelijk met een meneer Everett Archer, maar di? verbintenis werd geannu leerd. Si dsdien trouwde zij achterei volgens nog met de h h. Shelburne Hopkins Jr., P. Hopkins en James S. Joyce, welke drie huwelijken alle door echtscheiding werden .ontbonden. Na de niet te best geslaagde ervaring met Joyce, verklaarde Peggy, dat zij tot nu toe altijd met rijke mannen in de huwelijksboot was gegaan, dat zij het nu eens met een niet-rjjken man zou beproeven. De volgende man was de Zweedsche graaf üösta Morner, president van een maatschap-* 'pij, die tandpasta fabriceert. Dit huwelijk duurde ook al niet lang. De gemiddelde iniwelijlssduur per echtgenoot was voor Peggy tot nu toe 33 maanden. Beide partijen zijn over de scheiding ver heugd. De Zweedsch-Amerikaansche edel man omdat Peggy weer op de planken wilde en hij' dat niet goed vond; en Peggy omdat voor Graaf Morner minachting was gaan voelen ,wjj'l hij zijn tanclpasta-zaken er aan £.ad gegeven en op haar beurs was gaan leven. Zelfs heeft zij den graaf om restitutie van de 10.000 dollar aangesproken, die haar gekost had. Volledigheidshalve zij nog vermeld, dat Peggy een belangwekkende rol heeft ge speeld in een ander emotioneel drama, dat indertijd zeer de aandacht had getrokken, JLl. den zelfmoord van een jong Chileensch diplomaat, Guiliermo Errazuriz, in een Pa- ri;6ch hotel, in het voorjaar 1922. Zij was een der laatsien, die in het gezelschap van Errazuriz waren gezien, vóór hij do hand aan zichzelf sloeg; eu later deeldo 33,1 dagbladcorrespondenten fhee, dat ^Billy'' Errazuriz de eenige mas was ge- RECLAME. kraait de klelae en met hunkerende gebaren vraagt ze nog meer pap van do bekende HONIG'S MAÏZENA. ALLEEN echt als onder en boven een sluitzegel zit op bet pakje vraarftzs y*v,winke!lcr ->• 'Jr 5136 weest, dien zij ooit had lief gehad. Trouwens de leden der familie Errazuriz waren van een zeer impulsieven aard. Peggy had Billy* leeren kennen tijdens het -straf-proces van zijn zuster Bianca, die terecht stond wegens moord, gepleegd op haar echtgenoot. Een overmoedige, jonge militaire vlieger, de twee-en-twintig jarige Marcel Rapin, heeft .Woensdag te Bourg-la-Reine, waar zijn ouders wonen, een tragisch oqgeluk ver oorzaakt. Tegen den namiddag verscheen sergeant Rapin met zijn vliegtuig boven zijn geboorte-dorp en gelijk hrj reeds her haaldelijk had gedaan, begon hij boven het stadje met zijn vliegtuig allerlei gevaar lijke kunsten te vertoonen. Daartoe behoor de ook, dat het jongmensch met zijn vlieg tuig vlak boven de daken van Bourg-la- Reine scheerde. Ditmaal echter zouden d<» stoute stukjes niet goed afloopen. Een der vleugels van het vliegtuig bleef aan de telefoondraden haken en natuurlijk stortte de machine omlaag. Een der huizen in de dorpsstraat werd geheel verwoest, de vlie ger brak zijn twee beenen, de man, die bij hem in hef vliegtuig zat, was op slag dood, ook twee vrouwen op straat verloren het leven, door het vliegtuig verpletterd en drie andere werden gekwetst. Tot haar behoort de moeder van den onbesuisden vlieger, die met zwaren schedelbreuk in hopeloozen toestand is opgenomen. En opnieuw wordt melding gemaakt van een dergelijk geval, al is het niet zoo en*-, slig in zijn gevolgen als dat, veroorzaakt door sergeant Rapin. De vlieger zelf moest echter zijn roekeloosheid met den dood be-' koopen. Kapitein Pinsol, zoo heette de onge lukkige, maakte Vrijdagavond eenige toeren boven La-Teste-de-Buch, bij Arcachon, waar zijn familie woont. Hij vloog op een gege ven oogenblik zoo laag, dat zijn toestel de telegraafdraden raakte. Het rukte het dak af van twee wijnschuren en vloog vervolgens tegen den muur van een hooger pakhuis te pletter, waarin het een gat maakte en een wijnkuip vernielde. Daarna stortte'het neer op de binnenplaats van een woonhuis, waar zich op dat oogenblik drie menschen bevonden, die als door een wonder ongu-i deerd bleven. Het toestel was totaal ver nield en onder de wraks lukken vond men het lijk van den kapitein, die op slag dood moet zijn geweest. Het lijk is overgebracht naar de woning van 's kapiteins ouders, welke ongeveer tegenover de plaats des on- heils is gelegen. Het ongeluk heeft in La Teste en te Arcachon, waar kapitein Pinscrt welbekend was, veel ontroering gewekt. De bladen berichten, dat een ingenieur op een weide bij het Pommersch dorp Siu- senberg een petroleumbron ontdekt heeft. Hij had gebruik gemaakt van de wichelroede Zaterdag is het mausoleum van Lenin geopend. Een stroom van bezoekers meldde zich onmiddellijk aan. De te Moskou door Fransche communisten geschonken vlag der Parijsche Commune van 1871 is in het mau soleum geplaatst. Gisterochtend is er een auto met vijf menschen er in, rijdend in snelle vaart van Brugge naar Blankenberge bij de spoorweg brug omgeslagen. De twee mannen, die in den wagen zaten, werden op slag gedood, de drie vroüwen zwaar gekwetst. Hoe weinig waarschijnlijk de zin dezer woorden ook lijken mag, er is Zaterdag in Frankrijk werkelijk op leeuwen gejaagd, op vier leeuwen. Bij Charolles was het huu gelukt uit de kooi, waarin zij zaten opge sloten, los te breken. De wagen, waarop de kooi geplaatst was, werd getrokken door eèn paard en deze ongelukkige dieren wis ten, nadat ze een paar geweldige patsen van de leeuwen hadden ontvangen, niets be ters te doen dan in het kanaal naast den weg te springen. Waarin zij verdronken. Op de vier leeuwen ,werd vervolgens een jacht georganiseerd. Ten slotte zijn ze alle vier door de gendarmen doodgeschoten op den weg bij Charolles. Geheel midden Polen wordt door over stroomingen geteisterd. Verschillende rivie ren zijn 'buiten hun oevers getreden Vele dorpen en afzonderlijk staande boerenwo ningen zijn verwoest. De aangerichte scha de is zeer belangrijk. Zaterdagmiddag heeft een buitengewpon hevig onweer, dat met storm gepaard ging, Krefeld en IJrdingen geteisterd. Te Oppum is do spoorwegwerkplaatu beschadigd, te Linn een baanwachterswoning opgenomen en vernield. De bewoners zij gekwetst. Een ander baanwachtershuis werd door een hoos opgetild en weer neergeworpen, zonder dat de bewoners letsel Ip-egen. Eep keet, waarin zich bouwvakarbeiders bevonden werd dooT een wervelwind vernield; drie arbeiders zijn gewond, een hunner zwaar. De strcomcpvarende Nederlandsche stoom boot Wilhelmina is door den storm gegrepen en zoolang rondgedraaid tot ze aan den grond liep. De kapitein en de stuurman zij licht gekwetst. Later heeft de boot de reis kunnen voortzetten. Te Urdingen was het tramverkeer uren lang onderbroken, daar de stroomdraden door den storm op vele plaatsen vernield waren. De directie van de Duitsche rijksspoorwe gen deelt mede, dat te Mellrichstadb, ]8 K.M. van Heiningen, een spoorwegongeluk heeft plaats gehad als gevolg van het feit, dat een trein is gereden door een onveilig staand signaal. Dientengevolge is die trein geloopen op een locomotief die gereed stond om als tweede locomotief aan een anderen trein te worden toegevoegd. Zeventien per sonen, onder wie de machinist en stoker van de stilstaande locomotief, werden ge wond. Hun wonden zijn echter niet van ern- stigen aard. De beide locomotieven zijn ontspoord en beschadigd. De bagage-wagen werd vernield, een pevsonenwagon Lwaar en een licht beschadigd. Waarschijnlijk zal het bergingswerk niet langer dan twaalf uur duren. Het verkeer Meiningen-Sehwein- furt is niet gestoord. In de laatste twee weken zijn er te Ber lijn vier moorden gepleegd, zonder dat de politie er in geslaagd is de daders te vat ten. Daar zij echter reden heeft om te ver moeden, dat de moordenaars Berlijn niet hebben verlaten, organiseert zij herhaalde lijk klopjachten, waarbij wel andere ge zochte individuen maar niet de bewuste misdadigers in hun handen zijn gevallen. Gisterochtend werden in de buurt van de Alexanderplatz niet minder dan 100 personen in hechtenis genomen. De meesten hunner zijn weer in vrijheid gesteld. 20 hun ner bleken echter nog voor verschillende rechtbanken terecht te moeten staan. ONDERTROUWD: C. J. M. Dieben jm. 26 j. en J. M. C. Dieben jd. 28 j. J. Schroder wedr. 31 j. en W. P. Kelderman jd. 22 j. J. Haadbroek jm. 25 j. en M. Kikkert jd. 19 j. A. Bey jm. 25 j. en M. Taverne jd. 27 j. J. P. Damen jm. 26 j. en P. J. C. Kagie jd. 20 j. H. v. Weizen jm. 32 j. en G. Tukker jd. 23 j. J. H. Goossen jm. 26 j. en J. Wielink jd. 29 j. 11. S. J. Snijers jm. 33 j. en C. P. L. M v. Galen jd. 28 j. L. v. Zijp jm. 29 j. en P. Golpa jd. 27 j. J. W. Smit jm. 25 j. en C. R. A. Musegaas jd. 23 j. A. Witteman jm. 29 j. en A. M. C. Han- naart jd. 37 j A. Onvlee jm. 23-j. en G. E. Philippo jd. 22 j. Alphen. Bij de gisteren gehouden aan- besteding voor het uitvoeren der bouw- en grondwerken voor de electrische bemaling van den Kortslrekterpolder, in het hotel de Vergulde Wagen, warep ingeleverd 7 bil jetten: M.,v. d. Voort te Aarlanderveen voor f 9446; J. Vonk le Alphen a. d. Rijn, voor f 9552; II. Turkenburg, te idem, voor f 9097; G Gesman en Zoetemeijer, te idem, voor f 10.660; A. van Dam, te idem, Yoor f 10.550; J. van Wieringen, te idem, voor f 10.444; J. G. Cornet, te idem, voor f 10.660. De gunning werd aangehouden. Bij de aanbesteding, welke plaals had in het Secrétariegebouw Wilhelminastraat, van het maken van een walmuur op paal- fundeering langs de Dorpstraat te Aarlan derveen, gemeente Alphen, waren 3 biljet ten ingeleverd: J. P. Straathof, te Leiden, voor f 1678; J. Kooimans te Uithoorn voor f 1718; S. M. v. d. Voort te Aarlanderveen, gem. Alphen a. d. Rijn, voor f 1279. De gunning is door B. en W. aangehouden Alkemade. Burger 1. Stand. Ge boren: Elisabeth Cornelia, D. van Gerardus Antonius Koek en van Maria Geertruida Compier Cornelis Jacobus, Z. van Fran- ci9cus Loos en van Marliïia van Hamëjen Wilhelmus Matthias Maria, Z, van Mat thias Cornells Snijders en Wilhelmina Wij- nanda van Rijn Aagje, D. van Johannes van Pelt en Agatha Wilhelmina Hendrika Oudshoorn Johannes Theodorus, Z. van Albertus Strijk en Hendrika Bakker. Hazerswonde. Burgerlijke stand. Bevallen: A. van der Haven geb. Sikma D. H. I. Amie geb. Van der Meij Z. Gehuwd: J. Matze jm. 25 j. en N. van Diggele jd. 23 j. Maandagavond werden op de veiling alhier aamgevoerd 8404 eieren. Prijs der kip- eieren f6.75 a f7.65 per 100 stuks; eend eieren f6.55 a f6 80 p. 100 st.; konijnen f 0.55 per stukduiven f 0.18 a f 0.20 p. stuk. Koudekerk. Op den aanstaanden ver jaardag van H.M. de Koningin zal de Oran- jevereeniging, zoo mogelijk een optocht organiseeren voor de schoolkinderen en des avonds een Öranje-avond houclen in een der beide kerken. Het laatste zal plaats hebben op Dinsdag 2 Sept. Als spre ker zal optreden ds. van den Berg van Feyenoord. De beide zangvereenigingen zullen wor den uitgenoodigd tot het zingen van enkele vaderlandsche liederen. Oud-Ade. Op 28 Augustus a.s. zal Oud- Ade weer haar jaarlijksch volksfeest vieren. De feesten zullen bestaan in volks- en kin derspelen. Om de kosten op dien dag le kunnen dekken en de kinderen te tractee- ren zal dezer dagen het comité een collecte houden. Waddingsveen. ODder leiding van het onderwijzend personeel maakten de leerlingen der M.U. L.O.-Scüool Vrijdag een reisje naar Kat wijk aan Zee. Reeds vroegtijdig aangetreden, vertrokken de kinderen per motorboof, waar met het mooie weer veel werd genoten van duinen en zee. Des avonds te half negen kwamen allen in goede orde en welstand aan en werden zrj door. vele ouders op gewacht. Zwammerdam. Alhier zal Zondag 10 dezer een vredesmeeling gehouden worden, georganiseerd door de afdeeüngen van den V. C. J. B. van Alphen, Boskoop en Nieuw koop, in verband met de Vredesweek der Jeugd. Sprekers zullen zijn: ds. Rappold, Van Linschoten, Tjalsma en Houtgast. De Chr. zangver. „Zingt den Heere", alhier, behaalde op het nationaal concours te Velp (Geld.) een eersten prijs in de 3e af- deeling met 331 punten. Tijdens een kort doch hevig on weder, dat zich Zaterdagmiddag boven deze $3- meen-te ontlastte is een rund van den vee houder De Bruin aan den Schoordijk, door d°n bliksem getroffen en gedood. JEen jonge dame, die met vader en moeder lustig en vroolijk langs de lage zijde alhier peddelde, kwam plotseling met het voorwiel van haar fiets in een diepe kuil der straat. Door den schrik haar stuur niet meer meester, greep zij in angst haar vader aan, met het gevolg, dat beiden zich op den nauwen weg niet meer konden handhaven en met veel geraas van den ongeveer 3 M. hcogen kant van den weg in de sloot stort ten. Eensdeels gelukkig stond er vrij veel wa ter in de sloot waardoor de kracht van den val gebroken werd en waaraan het dan ook te danken is, dat het ongeval overigens goed afliep. Met toegeschoten hulp werden men schen en fietsen spoedig weder op het droge gebracht, waarna enkele omwonenden voor droge kleeren zorgden. RECLAME. Een slecht humeur, slapeloosheid en schele hoofdpijn worden vaak veroorzaakt door leverstoornissen. Foster's Maagpillen zullen het kwaad spoedig overwinnen. Zij wekken de lever op, en worden aanbevolen tot het genezen van galzucht, verstopping en maagkwalen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65; in apotheken en drogistzaken. 5137 Haarlemmermeer. Het slond er aan vankelijk met de le velde slaande gewau- sen zoo prachtig voor. Met het oog op de ongunstige weersgesteldheid der laalste da gen, geeft de aanstaande oogsttijd den land bouwers niet veel moed voor bevredigende resulfaten. Sommige gewassen liggen door den zwaren regenval op verschillende plaat sen in dezen polder plat tegen den grond geslagen. De erwlen, die hier en daar nog gemaaid op hot land liggen, hebben wel het meeste te lijden van het natte weder, zoodat de vrees, dat „het schot" zich spoe dig ernstig zal openbaren, niet ongegrond ie. De schade, die de landbouwers door de zware plasregens ondervinden, is dan ook reeds van dien aard, dat als er niet spoedig een verandering in de weersgesteld heid ten goede komt de voor de deur staande oogst voor oen groot gedeelte op een mislukking dreigt uit te loopen. Naar ons wordt gemeld, is de heer 1). Asjes Sr., majoor bij de Rijksveldwacht ter standplaats Hoofddorp, voornemens den dienst bij de politie te verlaten en eervol ontslag te vragen tegen 1 October a.s. Moge het den heer Asjes die zich ge durende een lange reeks van Jaren sleed9 heeft doen kennen als een ijverig en be kwaam politieman en bij superieuren en ondergeschikten hoog staat aangeschreven gegeven zijn nog vele jaren mot zijn echt genoote van z'n welverdiende rust te ge nieten. Heden mocht de heer E. H. Reimerink, stationschef le Vijfhuizen, onder veel blij ken van belangstelling den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaren geleden bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. De lieer R. be gon zijn loopbaan le Dieren als gewoon arbeider en wist zich in korten lijd door flinke studie, energie en wilskracht op te vgerken tot den rang, welken hij nu reeds 12 jaren op de meest eervolle wijze be kleedt. Bij z'n superieuren, collega's, onder- gesehiklen en het publiek staal de geachte jubilaris om z'n Irouwe plichtsbetrachting en hulpvaardigheid hoog aangeschreven, zoodat het wel te denken snel, dat deze dag voor hem niet onopgemerkt zou voorbij gaan. Hij werd op hartelijke wijze, onder aanbiodirg van stoffelijke blijken van waar deering, gecomplimenteerd en ontving ver. der van verschillende zijden gelukwea- schen en bewijzen van vriendschap. De 5de Augustus 1924 is voor den heer Reimerink en de zijnen, einder de meest prettige omstandigheden tot een onvergele- lijkcn dag gemaakt Op een boerderij aan den Hoofdweg alhier had do arbeider M. bij het verrichten van werkzaamheden het ongeluk uit te glij den en een been le breken. Per brancaixl werd de man naar zijn woning gebracht, alwaar spoedig de ontboden geneesheer ar riveerde om een voorloopig verband te leggen. De heer L. Rietberg te Nieuw Vennep is te 's-Gravenhage geslaagd voor het ex amen Engelsche L.O. Hillegom. Burg. Stand. Ondertrouwd C. v. d. Klok en R. C. Noot. Bevallen: A. E. DuwelSeijeener, D. G. SchniedewintSmit, D. G. C. Blokker Hogedoorn, 2D Overleden: W. Gerritsen 11 dagen. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de kantoren te Lisse, Hillegom en Saseen- heim voortaan op de uren, waarop zij voor den localen telefoondienst zijn geopend, mede voor den interlocalen en den inter nationalen dienst zijn opengesteld, Aan het einde van den cursus 1923/24 werd het diploma der Chr. Burgerschool btfc, haald door F. Beukers, W. Engel, N. J. V, Hensbergen, M. v. Houwei.inge, C. v. Jagt, T. Keyzer, A. H. Kijne, W. Krieger. W. M. Meyer, M. J. Treur en II. J. v. veren; de laatste Haagde voor de Middel», Tech. School te Haarlem. W. Engel wertj toegelaten tot de 4de klasse der Chr. Hank dels-H. B. S. te Amsterdam. De heer A. Sistermans alhier is te 's Gravenhage geslaagd voor het examen' hoofdakte. Katwijk-aan-Zee. Aan den afslag vart haring werden de volgende partijen haring verhandeld: 193 kantjes volle haring Noord f 21,50—21,10; 7 kantjes volle haring (wrak) f 16,95; 162 kindjes maatjesharing (Noord) 117.20; 11 kantjes maatjesharing fwrak) f 10,70; alles per kantje. Van de Irawlvisscherij kwamen Maan', dag te IJmuiden aan de markt de loggers KW. 57 met f 671; KW. 96 met f 157 en KW, 169 met 1888 besomming. Nocrdwijk-aan-Zee. Een kind van een' alhier lijdelijk vertoevende familie De W,, had bij het spelen hot ongeluk op de ste£. nen te vallen, waarbij ze een nogal ernstigs' hoofdwonde opliep. De dienstbode pakte da-, delijk het kind op en droeg het naar den dokter, waar de noodigc geneeskundige' hulp werd verleend. Noordwijk-Binnen. Op het kruispunt KerkstraatKerkpad— 17an Limburg Stirunl- slraat, kwam Zondagavond de heer C. V. uit Nooidwijkerhout met zijn rijwiel onder een auto. Gelukkig kwam hij er met eenige ont. vellingen af, doch het achterwiel van fiets werd geheel in elkaar gedrukt Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Oegstijeest. Onze plaatsgenoot, de heer P. van Dijk, is roet ingang van 1 September overgeplaatst als brievenbesteller naar Ha? zorswoudc (dorp). In de Dorpslraat alhier had in den avond een aanrijding plaats-, De motorrit der, de heer V. uit Sassenheim, met een' heer achter op de duo, reed in den dontos. ren avond tegen den niet van licht voor zien zijnden groentewagen van v. d. V', Beide hecren maakten een groote buiteling er werden in bewusteloozen toestand opge nomen en bijgebracht door hulpvaardigs handen, waarna zij per auto naar Sassen-, heim zijn vervoerd. Motor en groentewagen bekwamen beide schade. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor coupeuse- en lingerievak mej. P. M. Nou-* wens, alhier. Rijnsbnrg. Burg. Stand. Geboret); Pielernella, D. van L. C. Ju en C. v. d. M^i] Johanna Hendrica, D. van P. Wischi meijer en J. Dubbelaar. Overleden: Elsje van Ee9 80 j. Willenl v. Vliet 5 j., zoon van G. v. Vliet en A'. Bloemendaal. Voorschoten. Burg. Stand. Gebq. ren: Adriana Clasina, D. van O. LautenbacJS en A. M. Veenhof. Cornelis, Z. van J, Douwes cn C. Schippers. Ondertrouwd; P. Zonneveld en G. v;tn der Hofstede P. do Bruin en M. J. E. Hemert. i Gehuwd: M. Smits cn J. M. de Bruin. Gistermiddag werd aan den wegkant nabij het Vromenpairk, alhier, een man ge vonden. De bestuurder van de auto van de fa. 1, uit Leiden was zoo bereidwillig direct ge neeskundige hulp te halen. Op advies van dr. R. Birkholf, alhier, werd de man door de politie per rijwielbrancard naar het Acad, Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Vermoedelijk leed hij aan vallende ziekte. Uil,-op hem be vonden papieren, bleek dat hij genaamd was Van Hooft en afkomstig uit IJselmonde. Door de politie is de burgemeester van IJselmonde met het geval in kennis-gesteld. Gisteren is een begin gemaakt met het leggen der riohe-ing vanaf de voorma lige tol. Wassenaar. Aan de Maaldrift alhier is gisteravo-nd de heer B., van hier, die daar per rijwiel passeerde tusschen de bekende gele autobus, van den dienst LeidenDen) Haag en een motorrijder geraakt, met het gevolg dat hij door den motorrijder weid aangereden en een ernstige hoofdwonde be kwam. De Eersle-Hulp-dienst uit Leiden, die telefonisch was gewaarschuwd, was wel-, dra ter plaatse, doch inmiddels was van wege de atdocling van het Roode Kruis al hier reeds hulp verleend. Eenige malen reeds hebben wij berichlep. gepubliceerd omtrent de ontdekking va?i een oud grafveld nabij Rijnsburg. Wij kuü-. nen hieraan thans nog het volgende toe voegen: Het veld ligt ongeveer halverwege tusschen de Gasfabriek en den weg naar Noordwijk, en op slechts een honderdtal meiers van het kanaal Verwijderd. De urnen die bij de opgraving aan het licht kwamen, waren van een grauw, hard baksel en met een typisch bullvormige plastische versie-, ring en leverden het bewijs dat men te doen had met Saksische brandgraven uit om streeks de 5e eeuw na Christus en daarna. Te dien tijde is een gedeelte van dit graf-, veld door dr J. II. Holwerda aan een syste-. matisch onderzoek onderworpen en bleek, dat naast deze Saksische biandurnen nog talrijke graven aanwezig waren vai een ge* heel verschillend karakter: n.l. lijkgraven, waarin aardewerk van zgn. Frankisch typ$ aanwezig was, alsook kralensnoeren en an dere versierselen. De aard dezer graven, dei wijze waarop zij aangelegd zijn en natuur lijk tevens de gevonden voorwerpen, bewe.- zen duidelijk dat men hier cultuurresten voor zich had, die vooral in Frankrijk België gevonden zijn en karakteristiek zijn voor de Frankische bevolking in de 6e en 7e eeuw. Naast en voor een deel op heizelfde ter-; rein„ dat bovengenoemde vondsten oplé-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6