DINSDAG 5 AUGUSTUS Anno 1924 Officieels Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van lieden. RAmO-PRQGRAMi/iA DAG PRIJS DER ADVERTENÏIEN» 80 Cis. per regel. BI) regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenttjr, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 50 Cts., b~ een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecbt Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto ie betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer» vooi Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT» Voor Lelden per 8 maanden 2.85, per week Builen Lelden, waar agenten gevestigd rijn. per week fcO.18, Franco per post 2.36 -f- portokosten. rtiiMMii 10,18, Olt nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinket Yischmarlt 18, tel. 1225, is WOENSDAG .verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.14—f 0.16 —10.22, SCHOL a f 0.15—f 0.17—f 0 32, KABELJAUW a 10.32—f 0.37 (geheele ka- belj. a 10.24), TARBOT a 10.70 per pond en NIEUWE HARING a 10.06 per stuk. AUG. L. REIMERINGER, Weth. loco-Burgemeester. Leiden, 5 Augustus 1924. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat A. Land man een verzoek heelt ingediend ter beko- ming van verlof voor den verkoop van al coholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Haarlemmerstraat No. 52a. AUG. L. REIMERINGER, Weth- Lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 5 Augustus 1924. f Concert voor Arbeidersontwikkeling. De Centrale Commissie voor Arbeiders ontwikkeling gaf gisteravond haar eerste zomer-conoert voor de werkloozen en huis gezinnen in den tuin van Musis Sacrum, dat door het Musis-bestuur daartoe belangloos was afgestaan. Hoewel het weer nog mee viel en beter was dan werd verwacht, was ihet eigenlijk geen temperatuur voor oen tumconcert. Dit in aanmerking genomen kon de Commissie over de opkomst tevreden zijn. Er werden ruim 300 toegangsbewijzen Uitgegeven. In het Plantsoen en de Plantage, alsmede op den Zoeterwoudsche-Singel ge noten ook nog velen van deze muziek. De muziekvereeniging „Werkmans Wils kracht" heeft in den laateten lijd onder de uitnemende leiding van haren directeur, don heer Gerardus Dik, goede vorderingen gemaakt, wat bij dit concert op ondubbel zinnige wijze bleek. Het programma was met zorg gekozen en, ofschoon de gespeelde nummers niet tot de gemakkelijkste behoorden, werden zij, be houdens enkel vlekjes, vrijwel onberispelijk uitgevoerd, waaruit bleek dat zij met animo waren ingestudeerd. De avond werd ingeleid met de bekende marsch van onzen oud-stadgenoot, den heer W. van Erp: „Harmonie Crescendo", waarop het mooie „Ouverture zu Rosamun- da", van Fr, Schubert volgde, dat me»t veel gevoel werd gespeeld. Vóór de pauze werden vervolgens nog ge geven: „Herreins pazient". Wals van C. M. Zührer en „Grande Fanlaisie aus Verdi's Troubadour", van W. Herfurth Van de na de pauze gegeven nummers noemen wij nog „Ouverture Dichter und Bauer" van Fr. von Sappé en Fantaisie Con certante van Singeler, waarbij de heer W. Nieboer de solo voor Ml-Saxaphoon op ver dienstelijke wijze speelde. Na „La Fillc du Regiment de Donizetti" van BJumentret, werd te ruim halfelf met de „König Karl's Marsch" besloten. De aanwezigen hebben van di-t concert Oprecht kunnen genieten en zouden nog veel meer genoten hebben, als hel een mooien zomeravond ware geweest. Ee staan nog vier avonden op de lijst, waarin achtereenvolgens zullen d eb u toeren „Nieuw Leven", „De Stem des Volks", de muziekvereenigingen „De Post" en Orpheus. Laten wij hopen dat het *veer de Com missie bij dit goede voornenvm geen parten speelt. De Speciale Dahliakeuring en Fruittentoon- stelling. Dc voorbereidingen voor de Speciale Dahliakeuring en Fruittentoonstelling, die van 18 tot 21 September a.s. in de Stads gehoorzaal alhier zullen worden gehouden, beginnen steeds een vaster vorm aan te nemen. Niet alleen zaf men er de besle>, mooiste en nieuwste Dahliabloemen kunnen bewonderen, doch het voornemen bestaat den foyer geheel te bestemmen voor de coratief opgestelde Dahliagroepen en voor bloemwerken uitsluitend van Dahliabloemen vervaardigd, zoodat er op dit gebied werke lijk iets bijzonders te zien zaf zijn. Reeds hebben verscheidene grootere kweekers zoo- voel plaatsruimte aangevraagd, dat beper king wel noodigi zal zijn. .Ook zijn er reeds aanvragen om plaatsruimte ingekomen van handelaren in binderjj-arlikeleD, bloemvazen en manden, tuinbomvgereedschappen, enz. Iets nieuws op dit gebied zal zijn een plebisciet. Alle bezoekers der eerste paar dagen zullen een stc-mbillet ontvangeu met verzoek daarop mededeeling te doen welke Dahlia's naar hun opvatting de piooiste zijn. Van belaüg .zal het zeke>r zjjn de uit braak van het publiek te joetsen aan die der deskundigen. |_J j w-_. De kleine concertzaal zaf geheef opgesteld worden voor decoratief opgestelde Iruitr groepen. Ook hiertoe zrfn reeds eenige toe zeggingen gedaan, zoo is o.ni. een zeer mooie groep op dit gebied te verwachten van de Tuinbouwschool voor Meisjes „Huis te Lande" te Rijswijk. De bezoekers zullen echter niet alleen bet fruit kunnen bewonderen, doch er zal ook gelegenheid zijn het te koopen of te bestellen, terwijl zij, die er eerst wef eens even mede kennis wenschen te m$ken, daar toe hoogstwaarschgillijk iu „een fruitres- tauranf' in de gelegenheid zullen worden gesteld. Dat er hier ter stede voor deze tentoon stelling groote befangstelling bestaat, blijkt wel daaruit, (lat, behalve de reeds ver melde, o.m. nog prezen z'y'n beschikbaar gesteld door de Kamer van Koophandel, de Directie van het Leidsch Dagblad en de Vereenigkig voor Vreemdelingenverkeer. In den Dahliamonstertuin, gefegen in-de buitenplaats „Zuiderzicht" aan den Zoeter- woudsche Singel werden door 13 kweekers 320 Dahliaplanten in 40 nieuwe verscheiden heden uitgeplant. De bezoekers aan de ten toonstelling zullen kosteloos een toegangs bewijs voor dezen tuin ontvangen, zoodat zij dan de planten ook in vollen bloei zullen kunnen bewonderen. Particulieren, die deze nieuwe Dahlia's gaarne in haar ontwikke ling willen volgen, kunnen daartoe nu reeds kosteloos een toegaog.biliet on'.vangen, wan neer zij zich daartoe tusschen 9 en 4 uur op den Hortus aanmeldeu bij den heer J. Mater, die met het beheer van dien tuin is belast. De heer F. Brouwens, alhier, is te Utrecht geslaagd voor het examen Fransch L.O. Voor het examen Nuttige Handwer ken z$n te Rotterdam geslaagd 'de 'dames D. Ilooyer en Co. v. d. Heuvel. Gisteren werden alhier voor het examen Engelsch M. Oi acte A. geëxamineerd 12 candidaten. Eén niet opgekomen. Geslaagd de dames: R. Einthoven, Utrecht, A. H. Fr. Honig, Utrecht, J. M. de Snoo, Briélle, C. A. M. Twaalfhoven, Den Haag' en R. O. A. J. ter Veer, Utrecht. -*» Bij liet zesde reg veld-arlillerie alhier is een gedeelte dienstplichtigen der lichting 1921 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen gekomen. Gistermiddag deed de 23-jarige Jasper Jac. W., alhier, aangifte bij de politie dat hij, rijdende op zijn rijwiel, aan den Oude- Rijn, hoek Haven, was aangereden door E. R., mede van hier, die per rijwiel van tegenovergestelde richting kwam aanrijden. De eleclrische lantaren van W. werd stuk gereden. De aanrijding werd veroorzaakt, doordat R. den linkerkant van den wee hield, een gewoonte, die nog veel te veel wielrijders achteloos volgen, waardoor me nig ongeluk het gevolg is. W. verzocht om R. niet te vervolgen, on der beding echter dat deze voor de gebroken lantaren eenige vergoeding gaf. Door G. V., alhier, werd bij de politie aangifte gedaan, dat hij door de gebroe ders C. en P. F. was geslagen en bloedend aan hel hoofd verwond. De politie stelde een nader onderzoek in waaruit bleek, dat de mishandeling nogal meeviel. Gistermiddag passeerde A. B. uil Den Helder met zijn tienjarig zoontje, beiden per rijwiel, den Rijnsburgerweg. Het einddoel van den tocht was Rotterdam. Even voorbij het Posthof kwamen zij de electrische tram uit de richting Leiden tegen. Achter de tram reed een motorfiets, bestuurd door A. J. de K. uit Rotterdam. Deze zette, van achter de tram komend koers naar links, met het ge volg, dat het Tij wiel van het knaapje weid aangereden, dat zoo goed als geheel ver nield werd. De jongen had ook eenige bloedende ver wondingen gekregen. Benoemd is aan de Rijksuniversiteit te Groningen in de faculteit der geneeskunde i voor onderwijs in huid- en geslachtsziekten tot buitengewoon hoogleeraar dr. J. W. van der Valk, geneeskundige aan het Wilhel- mi na-gasthuis te Amsterdam. Benoemd voor liet sludiejaar 19241925 tol Reclor-Magnificus der Teclmische Hoo geschool te Delft C. Feldmann, hoogleeraar aan die Hoogeschool. Benoemd aan de Technische Hoogeschool te Delft in de afdeeling bouwkunde, voor ondierwijs in de bouwkunde, lot gewoon hoogleeraar ir. M. J. Granpré Molière, ar chitect te Rotterdam. De commission A en B van het georga niseerd overleg zeemacht hebben, dezer da gen gemeenschappelijk vergaderd. Vastgesteld werd de eindredactie van het advies betreffende het voorstel van den mi nister van marine tot verlaging van de be zoldiging van het marine-personeel, met in gang van 1 Januari a.s. ■Hierna kwam aan de orde de verdere be spreking van het ministerieel voorstel, wijzi ging te brengen in de voorschriften betref fende de gezinsverpleging van het marine personeel, welk voorstel reeds een punt van behandeling had uitgemaakt op de vergade ring van 19 Juli j.l. en thans, na ontvangst van nadere toelichtingen van den minister, kon worden afgehandeld. Mot meerderheid van stemmen werd 's ministers voorstel tot wijziging van de specialistische behandeling van de gezinnen verworpen, de gewijzigde verstrekking van genees- en verbandmiddelen werd mei één stem blanco aanvaard, en de kosten voor hospitaal verpleging in speciale gevallen werd met meerderheid van stemmen aange nomen, daarentegen voor alle gevallen ver worpen. Hierna weid in behandel Lng genomen een bezoldigingsvoor9tel voor het personeel b2- neden den rang van officier, samengesteld door de in de vorige vergadering door de meerderheid benoemde commissie, welk voorstel door die commissie aan de vergade ring in pleno werd voorgelegd. De meerderheid der commissie betuigde instemming met de in dal voorstel be lichaamde bezoldigingsbeginseten en be veelt de invoering van dit voorstel aan. En kele afwijkende meeningen ten aanzien van sommige punten werden te bende gebracht Ter vergadering werden rondgedeeld de stukken voor de wijziging van de pensioe>n- wetten, waaromtrent de minister advies ver- j langt vóór 1 September, weshalve werd be sloten hiervoor te vergaderen op 22 en c.q. 23 Augustus. I Het wachtgeldbesluit van het depar tement van Oorlog bepaalt, dat eeu wacht gelder de betrekking moet aanvaarden welke hem naar het oordeel van den minister van Oorlog in verband met z$n persoon lijkheid en omstandigheden redelijkerwijs kan worden opgedragen. Nu heeft het ministerie reeds eenige malen muzikanten-wachtgelders opgeroepen voor de betrekking van hulppoetser, nacht waker, brugwachter, onlangs zelfs een mu zikant met 26 dienstjaren als hulpbewaarder in de strafgevangenis. Hij weigerde deze betrekking, waarop z$n wachtgeld met fllOO werd verminderd. De Ned. Toon- kunstenaarsbond heeft de partij van den •betrokkene gekozen en heeft in een telegram aan den Minister van Oorlog togen deze wijze van doen geprotesteerd. In dat tele gram heeft het o.m. geschreven: „Hoofdbestuur protesteert ernstig tegen: primo opdrachten die betrokkenen zouden dwingen tot wederrechtelijke verbreking contractueel© verbintenis orkest; secundo opdragen werkzaamheden, die geenerlei ver band houden met vakstudie, bekwaamheid en maatschappelijke positie. Acht aanwijzen gestudeerde misici voor betrekking als hulppoetser, hulpgevangenbewaarder, hulp- sluiswachter en nachtwaker in flagranten strijd wachtgeldbesluit, dat slechts toelaat opdracht betrekkingen, welke in verband met persoonlijkheid en omstandigheden re delijkerwijze kunnen worden opgedragen.'' In verband met gerezen twijfel of aan de hand van de wetsbepalingen de verkie zingen voor leden van de Tweede Kamer in 1925 of in 1926 zouden moeten plaats hebben, heeft de Minister van Binncriland- sche Zaken en Landbouw, in antwoord op een désrwege door een gemeentebestuur ge stelde vraag, geantwoord, dat art. 11 der wet van 23 Juli 1923 is tot stand gekomen in den gedachtengang, dat de wijziging bij die wet aangebracht in art. 145, tweede lid der kieswet niet van toepassing zoude zijn op de thans zitting hebbende Tweede Ka mer. Alleen in dien gedachtengang hebben dan ook do woorden „doch uiterlijk met in gang van 15 September 1925" in eerstge noemde bepaling voorkomende, redelijken zin. Naar de meaning van de Regeering aldus de minister staat het dan ook vast, dat het tijdstip van periodieke aftreding van de thans zittende Tweede Kamer is 15 Sept. 1925. Zooals bekend is, werden de beslissin gen die de Kroon in hoogste instantie nam op bezwaarschriften in zake de forensenbe lasting, tot dusverre behandeld en voorbe reid aan het Departement van Binncnland- sche Zaken en Landbouw. Naar de „Msb." verneemt, zullen voortaan deze bezwaar schriften en andere vallende onder art. 265i Gemeentewet, aan het Departement van Financiën worden behandeld. De Minis ter van Financiën zou verschillende opvat tingen over do tegenwoordige toepassing der forencebepalingen niet deelnn, zoodat de mogelijkheid bestaat, dat binnenkort in deze belastingzaken andere beslissingen zullen vallen. Het wetsontwerp tot wijziging der Fo rensen-belasting zal dezer dagen brj' 'de Staten-Generaal worden ingediend meldt het blad hedenmorgen. Door de Scheepvaart-V ereen. Noord te Rotterdam is aan de organisaties van trans portarbeiders, te weten de Centrale Bond van Transportarbeiders, de R.K. Bond van Haven- en Transportarbeiders en de Ned. Bond van Christ. Transport- en Fabrieks arbeiders een schrijven gezonden waarin aan de bestuurders wordt medegedeeld, dat de eischen die zij gesteld hebben niet in behandeling kunnen worden genomen, aangezien enkele bestuursleden van de Scheepvaartvereeniging buitenslands ver toeven. Aangezien de overeenkomst met de Scheep vaartvereeniging en de drie organisaties einde Juli is afgeloopen, verklaarde de Scheepvaartvereen. zich bereid de thans geldende loonen en arbeidsvoorwaarden te continuceren tot het tijdtip waarop de be sprekingen zullen gevoerd en een nieuw be sluit zal zijn genomen. In verband met hel feit, dal door en kele geneeskundigen in Nederland de be handeling van lijders aan tuberculose vol gens de methode van Panndorf wordt aan bevolen en reeds toegepast, heeft een com missie door den Gezondheidsraad, in over leg met den Iloofdinspecleur-litulair van de Volksgezondheid dr. R. N. M. Eijkol, samen gesteld, de vraag overwogen of aan deze methode waarde toegekend moet worden en of zij zonder bezwaar kan worden aange wend. Deze commissie bestond uil den Voorzit ter dr. N. M. Josephus Jilta, den Hoofdin specteur dr. Eijkel en de leden prof. dr. H. Aldershoff, H Brouwer, prof. G. Scheltema, dr. N. P. van Spanje en dr. J. Ed. Stumpff, terwijl ook de Inspecteur dr. J. H. Tuntler, dr. C. J. C. van Iloogenhuyze, dr. W. H. Mansholl, dr. P. A. I. J Nuysink en dr. B. H Vos aan de beraadslagingen hebben deel genomen. Zij kwam eenparig tol de con clusie, dat het noodig was, alvorens een behoorlijk oordeel uit te spreken, een onder zoek in le stellen, zoowel te Weimar, waar Panndorf zijn behandelingswijze loepast als in enkele Duitsche ziekenhuizen, die op dit bepaalde gebied reeds ervaring bezitten De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft op het verzoek gunstig b< - schikt om een deputatie van drie leden met dit onderzoek te belasten De Gezondheids raad acht hel voot de Nederlandse he ge neeskundigen gewenschl de uitkomsten vat dil onderzoek af te wachten alvorens ver der te gaan met de behandeling van patiën ten volgens genoemde methode. De Algemeene Ncil. Metaalbewerkers- bond en do Chr. Mctaalbewcrkcrsbond heb ben te Vlissingen, Middelburg en Sousburg protestvergaderingen gehouden tegen het plan van de directie van de Kon. Mij. de Schelde te Vlissingen om den werktijd te .verlengen van 48 tot 56 uur mot behoud van hetzelfde loon. Waar reeds eerder ver lagingen zijn voorgesteld, zou dit in het geheel 32 pet. loonsverlaging bcteekenen. Als de meening van de sprekers kwam voor al naar voren, dat de arbeiders zich meer moeten organiseeren, dan zal de directie niet zoo gemakkelijk met zulke plannen komen. Gistermorgen is het Instructievaarluig Prins Hendrik van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart van Amsterdam vertrokken voor de jaarlijksche oefentocht voor direc teuren en leeraren der binnenvaarlscholen. Aan dezen vacantiecursus nemen ongeveer veertig directeuren en leeraren van scholen uit alle deelen van ons land deel. Deze week zullen de vaarwegen Utrecht HcusdenDen BoschDordrechtHoek v. IIollandRotterdamVreeswijk bestudeerd worden, terwijl aan boord door deskundigen inleidingen zullen worden gehouden over onderwerpen, die betrekking hebben op het onderwijs aan schippers en schipperskin deren. Een gedeelte van den tocht wordt medegemaakt door den inspecteur van het nijverheidsonderwijs, den heer M. J. van Alphen de Veer, den Haag. en de rijksge delegeerden voor de examencommissies van het onderwijsfonds voor de binnenvaart, de heeren P. Haverkamp le Amsterdam en C. Julius te Rotterdam. Zaterdagmiddag is in het bondshuis van den Ned. Prol. Bond te Soeslerberg de centrale vredcsmeeling, georganiseerd door den V. C. S. B. en V. C. J. B., geopend. Be halve vele afgevaardigden van Hollandsche vercenigingen waren er ook enkele buiten landers. Na een kort inlijdend woord van ds. Noordhoff, waarin spreker er den nadruk op l-egde, dat het streven van de jeugd naar vrede geboren was uit een zedelijke veront rusting, hield prof. Van Embden een lezing over: „De vredesbeweging cn de ontwa pening". 's Avonds sprak prof. Van Embden over: „Het wezen van den modernen oorlog". Hierop vertoonde mej. Geeve qQfl,.se rie lantaarnplaatjes van de slagvelden in België en Noord-Frankrijk. Zondagmorgen preekte prof. Roessingh uit Leiden, 's Middags sprak de heer A. Rut gers over: „Esperanlo als factor ter voor koming van oorlog". Meer dan duizend jongelieden, en ook vele ouderen, hadden zich Zondagmiddag, niettegenstaande het aanvankelijk vrij slech te weer, verzameld op de renbaan Du n- digt, waar het Haagsch Comité voor de Vredesweek van Jeugdbonden ee<n groote vredesmeoting had belegd. Bij dit comité waren aangesloten de vol gende jeugdorganisaties; "Vrijzinnig Chr. Studenten-Bond, Vrijz. Ohr. Jongeren- Bond, Piactisch Idealisten Associatie, Re- monstrantsche Jongeren, Doopsgezinde Jon geren, Luthersche Jongeren, Oommenius- vcreeniging, Nederlandscho Kinderbond, Vrij Religieuse Jeugdvereeniging, Jong- Theosofen, Vrijz.-Dem. Jongeren, Broeder schap in Christus, Broederschaps-Federatie, afd. Den Haag. Onder cle aanwezigen wa ren ook vele leden van afdeelingen dezer BINNENLAND. De vierdaagsche reis der Koninklijke Familie door Zeeland is heden begonnen. De vergadering van het N. O. G. geopend. Wijziging van de forensenbelasting te wachten. v BUITENLAND. De Dnitschers te Londen aangekomen. Heden de eerste bijeenkomst In verband met de Iersche grenskwestie is minister Thomas naar D r.v,ln. Mc Donald over het te Londen bereikte resultaat. De Britsch-Rns8ische conferentie defini tief mislokt. organisaties uit Rotterdam, Leiden, Dor drecht en nog eenige andere plaatsen uit Zuid-Holland. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter van het Comité, den heer J. P. A. Eernstman. Vervolgens sprak mevr. W. A. L. Ros Vrijman^ uit Den Haag over „De Vrcdes gedachte". Hierna zou het woord gevoerd worden door prof. D. van Embden uit Amsterdam, over „De moderne Oorlog". Dc heer Eernst man deelde echter mede, dat prof. Van Embden op het laatste oogenblik verhin derd was. Dc heer Eernstman las daarom enkele gedeelten voor uit de brochure „Na tionale Ontwapening of Volksverdelging" (De door prof. Van Embden in de Eerste Kamer gehouden rede) en spoorde allo aan wezigen aan om zich een exemplaar van deze brochure aan te schaffen, waarmee vervolgens druk werd gecolporteerd. De volgende spreker was ds. G. Horreus de Haas, uit Zwolle. Na de pauze sprak de heer H. Oh. G. J. van de Mandere, uit Den Haag, over „Do Volkenbond". Nadat de heer Eernstman als hulde aan generaal Koolemans Beynen nog een artikel van diens hand had voorgelezen, werd het slotwoord gesproken door den heer H. Wil- lemse, uit Den Haag. Deze wilde de vol gende drie vragen beantwoorden: „Wat heeft de jeugd voor den vrede gedaan", „Wat kan de jeugd voor den vrede doen", „Wat zal de jeugd voor den vrede doen." De redevoeringen, dio alle luid werden toegejuicht, soms door applaus werden on derbroken, werden afgewisseld door ge meenschappelijk gezang en door muziek van de verecnigingen: „Kunst voor het Volk" en „Juliana", beide uit Den Haag. Na afloop heeft een groot deol der aan wezigen zioh met muziek in optocht bege ven naar het Vredespaleis, waar dc stoet werd ontbonden. De gewone audiënties van den minis ters van Marine en Waterstaat zullen or Donderdag 7 en op Vrijdag 8 dezer niet plaats hebben. VOOR WOENSDAG 6 AUGUSTUS. Londen (3G5 M. 2I.O): 3.50 Militair orkest; 6.20 Kindervertellingen; 8 35 Opvoering van „The Constant Lover", comedie in 1 aele van St. John Ilankin; 9.05 Russische muziek, 10.55 The Savoy Orpheans and the Savoy Havana Bands. Birmingham (475 M. 5IT): 3 50 Lozells Picture House Orchestra, 5. 20 Voor de da mes; 5.55 Kindervertellingen; 8.20 „Mar ried Lite", één-acter door Donald Edwards. Bournemouth (385 M. 0BM): 4.05 Ethel Rowland (pianosolo); The Royal Bath Hotel Dance Orchestra; 5.35 Kindervertellingen. Cardiff (351 M. 5WA): 3.20 Falkman met zijn bioscooporkest; 5.20 de „Five o"clocks", vocaal en instrumentaal concert; G.05 Kin dervertellingen; 7.50 The British Musical Renaissance II; The Percival Hodgson Trio; Albert Sammons (viool), Cedric Sharpe (cel lo), William Murdoch (pianosolo), Herbert Heyner (bariton), Walter Widdop (tenor). Verder helzeltde programma als Londen. Manchester (375 M. 2ZY): 2.50 Voor de dames; 3 35 Arbeidersorkest; 8 20 Groot Po pulair Concerl; The „2ZY"-Orcheslra. Newcastle (400 M. 5NO); 4.05 Concert The Station Light Orchestra; 5.05 Voor de dames; 5.35 Kindervertellingen; 7.20 Weer-, voorspelling voor den landbouw; 8.20 Do- rolhu Ilelmrich (mezzo-sopraan). Verder hetzelfde programma als Londen. Aberdeen (495 M. 2BD): 4.04 Harold Sa muel (piano-concert).; 4.05 Voor de dames; 8 35 Groot Concert.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1