UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. I kostbaarheden door-.het modemagazijn uit 'de étalagekasten verwijderd, maar boven dien zijn de agenten, die dergelijke artike len naar Europa hebben geïmporteerd, ge rechtelijk aangeklaagd. Het getuigenverhoor in dó moordzaak- Franks, dat te Chicago aan den gang is, blijft de aandacht trekken van het pu bliek. Er is nog altijd enorme belangstel ling. De advocaten van de verdediging schijnen met groote bekwaamheid hun taajr te vervullenzij scheppen langzamerhand een atmosfeer die er toe zou kunnen lei den dat de jury onverantwoordelijkheid of slechts getemperde aansprakelijkheid bij de moordenaars aanneemt. De beide beklat-y- den gedragen zich in de gerechtszaal aan stellerig, zelfbewust en onbekommerd. Zij praten met de reporters en als zij maar even de kans krijgen vooral met de da mes-reporters, en steeds zien zij er in de puntjes verzorgd uit. Maar het publiek buiten de rechtzaal is nog even bitter en onmeedoogend gestemfe tegen Loeb en Leopold. De vader van het vermoorde knaapje heeft reeds ongevoêr 1000 brieven van leedbetuiging ontvangen, en zeker in negen van tien van die brieven, wordt er op aangedrongen dat de beide moordenaars zullen worden opgehangen. Eén dame had zelfs de hoop uitgesproken, dat Locb en Leopold „levend zouden wor den verbrand". Voor het overige zal het groote publiek over verschillende bijkomsti ge dingen in bet proces wel nooit worden ingelicht. Er is aan deze trieste en weerzin wekkende moordzaak ook nog een sexueelen kant, en het leven en de ideeënsfeer van de dadeis, waren, wat de sexualiteit betreft, bedenkelijk, om er enkel maar dit van te zeggen. Beide beklaagden hadden bekentenissen afgelegd, die uitvoerig op schrift waren gesteld. D"eze bekentenissen zijn thans in openbare terechtzitting voorgelezenmaar er waren gedeelten in, die niet hardop kon den worden voorgelezen. Die passages wer den ongelezen aan den officieelen steno graaf ter hand gesteld. De cel in de vesting van Theresiensladt, waar Gavrilo Prinlsjip, de moordenaar van aartshertog Franz Ferdinand, gevangen heeft gezeten en gestorven is, heeft men voor altijd laten dichtmetselen. Blijkens berichten uit Beieren zijn de Isar en zijn bijrivieren sterk gezwollen. De Prien is bij Prien buiten zijn oevers ge treden. Uit Berlijn meldt men nog: Een groot deel van Beieren wordt door overstrooming be dreigd. De hoogste waterstand van 1910 is weer bereikt. De Isar stijgt per uur onge veer 20 c.M. Het metereologisch instituut verwacht voorloopig geen beter weer. Uit de Beiersche Alpen en de Zwabisch-Beiersche hoogvlakte wordt sterke regenval gemeld, welke hier en daar bijna 13 c.M. bedraagt. Alle Alpen- stroomen rijn boven het hoogwaterpeil ge zwollen. Te Graz is een sensationeel proces be gonnen. Voor de rechtbank aldaar heeft zich barones Conradsheim te verantwoorden wegens diefstal van paarden ten nadeele van haar vriendin, gravin Herberstein. De barones had, toen zij bij de gravin logeerde, ongeveer 75 kostbare paarlen gestolen en deze den volgenden dag aan een juwelier .verkocht. De barones legde een volledige bekentenis af. Zij voegde er echter aan toe, dat zij steeds aan kleptomanie leed zoodra zij paarlen zag. De geneesheeren die haar hebben onderzocht, meenden dat zij aan een hersenziekte leed. In den loop van dit jaar zijn in tal van Duitsche diergaarden papegaaien gestolen, gelijk gemeld. De politie slaagde er in ten slotte den dief te arresteeren. Het bleek een student in de scheikunde aan de universi teit te Halle te zijn. jGistercn is hij door de rechtbank aldaar tot 6 maanden gevange nisstraf veroordeeld. Hij verklaarde uit liefde voor de dieren gehandeld te hebben. Bezwarend was echter natuurlijk dat hij zijn buit steeds verkocht had. Een Weensche pandhuishouder, Stern genaamd, had zich voor de Berlijnsche rechtbank te verantwoorden. Hij had zich aan Woeker schuldig gemaakt en een reeks van vrouwelijke getuigen legde voor hem ongunstige verklaringen af. Een dezer ge tuigen vertelde, dat zij in den inflatietijd haar dochter had verloren. Het laatste geld was besteed om de apothekersrekening en de begrafeniskosten te betalen. Zij bracht nu een paar schoenen en het Zondagsche pak van haar man naar Stern, die haar een paar mark leende tegen een interest van 40 pCL per weck. Deze interest moest we kelijks worden betaald. Geschiedde dit niet dan werd de schuld verdubbeld. Een des kundige rekende uit, dat de woekeraar per jaar aldus meer dan 20.000 pCt. vroeg. Ver schillende vrouwen verklaarden tot heden toe steeds maar rente te betalen-en nog niet in staat te zijn, de kleeren van mannen in le lossen. Beklaagde had van enkele getui gen zelfs wissels voor het vervallen bedrag aan rente gevraagd, die reeds na een paar dagen moesten worden gehonoreerd. De vertegenwoordiger van het O. M. cischte een strenge straf voor dezen ,,vam- pyr", die zijn slachtoffers voornamelijk ii. de kringen der onbemiddeldcn maakte, we gens woeker en verboden handel in dia manten, een misdrijf waaraan Stern zich eveneens had schuldig gemaakt. Zijn verde diger wees er op, dat de ten laste gelegde misdrijven in den inflatietijd waren ge pleegd, dus op een tijdstip, waarop het mo- reele peil over het algemeen stork was ge daald. Stern werd tot 1 jaar 6 maanden en 1 week gevangenis en 2100 mark boete ver oordeeld. Het O .M. had 3 jaar. gevangenis straf geëischt. In ,,dc Tag" vinden wij de volgende her inneringen uit de eerste dagen van den wereldoorlog. Het eerste kanonschot werd gelost op* *1 Augustus 1914 in de namiddaguren. Het werd van Oostenrijksche zijde afgevuurd en gold het munitiedepot te Belgrado. Ka pitein Eberling van de Donau Dampf Scbif- fahrtgesellschaft, die het loste, werd enke le oogcnblikken later door een Servische granaat gedood. Hij was het eerste Oosten rijksche slachtoffer en waarschijnlijk het eerste slachtoffer van den wereldoorlog. De eerste Duitsche kanonschoten werden op 7 Augustus 1914 ten noorden van Mul- hausen gelost Het eerste geweerschot werd gelost op 1 '«vugustus 1914 bij een ontmoeting tusschen Duitsche en Russische patrouilles in dé na bijheid van Prosken, ongeveer 300 M. van de Russische grens. De eerste Duitscher, die sneuvelde, was luitenant Albert Mayer van het 3do esca dron van het 5de regiment jagers te paard. Hij stierf 2 Augustus 1914 nabij Jonchery. Bij de schermutseling, die aldaar plaats vond, viel ook de Fransche Peugeout. Aan zijn nagedachtenis is een monument gewijd, dat onlangs te Jonchery is onthuld. Maar ook luitenant Mayer zal niet worden verge ten. Te Mulhausen in den Elzas, waar zijn regiment in garnizoen lag, zal weldra een gedenksteen hulde aan zijn nagedachtenis brengen. De tweede Duitscher, die in den oorlog viel, was een spoorwegwerkman, die op 2 Augustus bij het station Kalis door de Russen werd gedood. De We8tfaalsche infanterist Fischer was de eerste Duitscher, die een Fransche vlag veroverde. Dit geschiedde op 11 Augustus 1914 nabij Lagarde. De eerste vier Fransche kanonnen vielen op 10 Augustus nabij Mul hausen in handen van soldaten van het 126e Duitsche regiment infanterie. Een dag eer der hadden Pruisische uhlanen nabij Soldau 'bereids een paar Russische kanonnen ver overd. Kapitein von Harbou, die bij de bestor ming van Luik een belangrijke rol had ge speeld, was de eerste Duitsche officier, die het ijzeren kruis ontving "én moest naar Ber lijn gaan om die onderscheiding uit handen van den keizer in ontvangst te nemen. Ge neraal von Emmich, die bij Luik het bevel over de Duitsche troepen voerdè, was de eerste officier die de orde Pour le Mérite kreeg, de tweede was Ludendorf. Het ergste wordt gevreesd voor het lot van zes personen, die deelnamen aan een klimpartij in de omstreken van den Mont- Blanc en die nu vermist worden. Een gezelschap van 20 personen was vertrokken naar het gebergte van den Mont Blanc om dit te beklimmen. Men liep toen in twee groepen. Plotseling werd het troepje door een sneeuwjacht overvallen, die zóó hevig was, dat ieder van hen zich onver wijld, zonder op zijne metgezellen te kunnen letten, in veiligheid moest brengen. Bij hun terugkeer bemerkten de Alpen- beklimmers, dat zij slechts met hun veer tienen waren. Terstond zjjn hulp troepjes uitgezonden om de vermiste personen op te sporen. De vermisten zijn alle bekende afpinisteD, waaronder twee dames. Alphen. Voor de behrekking van boek houder bij de Gasfabriek, Waterl. en Elec- triciteilsbedrijven hebben zich niet minder dan 720 sollicitanten aangemeld. Tot lid van de examen-commissite voor het jaar 1924 van den Algem. Nederl. Po litiebond is o.m. benoemd de heer H. Vooys, commissaris van politie, alhier. Zwammerdam. Kerke 1. bericht. Rem. Geref. Gem. Zondagmorgen, te half- elf, ds; Rappold. Haarlemmermeer. Woensdagavond wandelden de heer D. en zijn echtgenoole in de Parklaan te Hoofddorp. Plotseling werd de dame door een in woeste vaart passeerend jeugdig wielrijder aangereden met het gevolg, dat ze van schrik achter over tegen den grond sloeg. In bewusteloo- zen toestand werd ze opgenomen en per brancard naar haar woning gebracht, al waar de wijkzuster en de ontboden genees heer spoedig arriveerden-. Het duurde ge- ruimen tijd eer de vrouw weer tot bewust zijn kwam. Haar toestand is bevredigend. De wielrijder, door het gebeurde wellicht een beetje van streek geraakt, gooide z'n fiets weg en zette het op een loopen. Met betrekking tot het in dezen polder heerschend mond- en klauwzeer, vernemen we, dat deze ziekte thans op 138 boerderijen officieel genezen werd verklaard. De ziekte heerscht nu nog op een 60-tal boerderijen, voornamelijk in de omgeving van Zwanen burg, Vijfhuizen en den Nieuwemeerdijk. Burger 1. stand. Geboren: Gerrit, Z. van J. Kamerman en P. Drechsler Gradus, Z. v. M. Dekkers en C. van Al phen. Johanna Wilhelmina, D. v. C. Ver beek en D. E. B. van der Meijden. Martha Jacoba, D. van J. A. Wesseis en G. Trom- pert. Johanna Klasina, D. v. J. C. Doe- leman en M. Middelkoop. Andries, Z. v. A. de Vries en N. van den Brink. Gesina. D. v. J. G. van Renswoude en M. Vonhoff. Dirk, Z. v. A. H. Koolhaas en A. Dol. Eduard Jan, Z. v. J. Smid en C. M. F. La- haije. Geertje, D. v. C. van Rijn en J. v. Beek. Adriana, D. v. C. J. Millenaar en A. Stout. Neeltje, D. v. D. van Tol én S. Imanse. Maria. D. v. G. Verwer en J. van der Laan. Elizabeth Maria. D. v. M. van der Linden en A. M. Zandbergen. Pieter, Z v. G. Verbeek en A. M. Noor man. Christina Ahlrika, D. v. F. Bolt en II. C: Herfst. Gehuwd: P. Scheltes 24 j. en E. de Jong 25 jaar. Overleden: Maartje Jannetje de Vos 3 j., D. v. W. de Vos. Adriana Theodora van Bentheim 25 j., gehuwd met H. Versteef. Hendrik Bakker 87 j., wedr. van A. Ver- lee. Adrianus Molenkamp 44 j., wedr. van J. Remmerswaal. De Kaag. Kerkelijk bericht. Ned. Herv. Kerk. Zondagmorgen, te Half- elf, de heer G. L. van Dam, van Utreoht. Katwijk aan den Rijn. Een jonge dame die per rijwiel van het strand kwam, ge raakte bij de van Egmondstraat bijna onder een aut-o. De bestuurder die de aanrijding zag aank) men stopte uit alle macht, doch kon niet voorkomen dat het rijwiel totaal werd be schadigd. De wielrijdster kwam er met eenige lichte kwetsuren af. Kawijk aan Zee. De alhier gestatio neerde Rijksveldwachter-brigadier-titulair, Y. de Wilde, heeft na een dienstverband van 33 jaren eervol tegen 1 October a s. uit zijn betrekking aangevraagd. De heer dc Wilt een was eerst een jaar werkzaam als gemeenteveldwachter te Ar- kel, was daarna twee jaren te Noordwijk jachtopziener, en kwam 30 jaren geleden zich te Katwijk vestigen. Eerst was hij ge durende ruim 20 jaren jachtopziener-Rijks veldwachter. Het kleinere duinterrein vroeg niet meer zooveel toezicht, zoodat hij een 6 tal jaren geleden in uniform werd gekleed en als gewoon Rijksveldwachter zijn dien sten vervulde. Het lijdt geen twijfel of velen zullen de diensten van den heer de Wilt ongaarne missen. Moge hem een gelukkige rusttijd zijn beschoren. Van de haringvisscherij kwamen Don derdag te IJmuiden binnen de loggers KW 20 met 20 last en KW 54 met 24 last pekelharing. Gisteravond gaf in de tent aan den Bou levard de muziekvereeniging „Uitspanning na inspanning" een welgeslaagd concert. Er was voor deze uitvoering zeer veel be langstelling niet alleen van de dorpelingen maar ook van de alhier tijdelijk vertoeyen- den. De directeur Hupkes uit Leiden heeft met zijn muziekcorps ongetwijfeld velen verplicht. Gistermiddag had op het strand wéder een bijeenkomst plaats vanwege de Strand- evangelisatie. De eerste spréker was dé hier bekende heer J. Versteegt van Zwijn- drecht, die de Schare toesprak over het: evangelisatie der scheiding en het évange lie der hereeniging. Spreker herinnerde ook bij zijn toespraak aan de gelijkenis van de dwaze en de wijze maagden. Steeds gereed om te kunnen komen als de Heere God riep, zie daar de roeping. Met het j voorbeeld van 10 jaar geleden toen het volk moest gereed zijn voor den krijg, moest thans ook in grootere mate de mensch ge reed zijn voor den grooten dag, van de wederkomst des Heeren. De tweede spre ker was onze plaatsgenoot, de heer P. Side- rius, die sprak over de grootheid van dé gave die God zijne kinderen bereidt. Met een ernstig woord tot besluit ein digde de spreker zijn rede. Onder het houden der collecte zong 3é schare Ps. 65 4. Leidschendam. Wonsdag is, naar hot „Haagsche Volk" meldt, in Veur-Leidscliendam een volksstem ming gehouden örrf de gezindheid der be volking te toetsen ten opzichte van een eventueele annexatie bij Den Haag. Het Tcsullaat voor Veur is, dat uitgebracht werden 691 stemmen. Hiervan werden 6Gï vóór en 27 -tegen Den Haag uitgebracht. Drie stemmen waren van onwaarde. In Leidschendam werden 494 stemmen uitge bracht. Vóór Den Haag 452 tegen 37 en van 'onwaarde 5 stemmen. Noordwijk aan Zee. Voor het Mulo-ex- man, diploma A. slaagden in den Haag onze plaatsgenooten Th. Admiraal Ozn., Th. Admiraal P. Hzn., Cor Schol, J. v. d. Deil en J. v.d.Niet. Noordwijkerhont. Donderdagavond had in café v. d. Berg een algemeene ledenver gadering plaats van de Oranje-Vereeniging. De penningmeester, de heer L. v. Hensber- gen deed rekening en verantwoording. De inkomsten waren f 2472,35 en de uitgaven f 2370.9375, alzoo een batig saldo van f 101.437». Hierna nam dc eere-voorzitler het woord en sprak zijn leedwezen uit over de slechte opkomst der leden. Slechts een twintigtal was aanwezig. Spreker zei, dat de Noordwijkerhoutsche bevolking zoo weinig belangstelling toont voor de Oranje-vereeniging, Het aantal le den in zulk een welvarende gemeente is veel te klein. tie bevolking wil graag feest houden, doch er zelf niet de minste moeite voor doen. Alle? komt neer op het bestuur. Men wil wèl de lusten, doch niet de lasten. Dit gaat niet aTtn, zegt spftfter en daarom stelt hij voor, dit jaar geen feest le houden Dit voorstel vindt veel bestrijding. Daar om wordt besloten, dat niet het bestuur, doch de bevolking zelve, zal trachten het leden-aantal der Oranje-vereeniging uit te breiden, en dat het initiatief tot feesthouden zal uitgaan van de inwoners. Eerst dan zal het bestuur bereid zijn mede te werken tot feestviering en later nogmaals een leden vergadering uitschrijven. In een gisteren gehouden vergadering van ingelanden van den Hoogeveenschen polder, werd besloten over le gaan tot ma chinale bemaling van den polder en wel met behulp van een pelroleum-motor, door •tusschenkomst van de firma Visser te Alk maar. De benoodigde kosten worden op ruim f 5000 geraamd. Den 15en Aug. a s. zal alhier feeste lijk worden herdacht, het zilveren pries terfeest van den rector van het Retraiten- huis alhier. Reeds werd een huldigings comité gevormd, hetwelk den jubilaris een huldeblijk zal aanbieden. De a^nyoer op de veiling te Piet- Gijzenbrug, wordt dagelijks grooter. De kooplust is zeer groot. Snijboonen f 2.40. Enkele stok-heerenboonen zonder draad f 3.20. Dubb. stam-heerenboonen f 1.80, al les per zak van 10 kilo. Zwarte bessen 30 cents per Kilo. Oegstgeest. In de vacature mej. de Ko ning is als concierge van het Gemeentehuis door B. en W. benoemd mej. de Krijger. Het bestuur der chr. school aan den Endegeeslerstraatweg is voornemens de leerlingen één of meer prettige dagen in de vacanlie te bereiden. Getracht wordt de middelen daarvoor bijeen te krijgen, daar voor dergelijke dingen niets uit de kas be taald wordt. Met eenige hulp is veel te be reiken. Zoo zijn bijv. tot heden al elf voer tuigen (verschillende wagens met paaiden) toegezegd, waarvan bij goed weer a.9. Dins dag gebruik gemaakt zal worden om met het gehccle schoolpersoneel en noodige hulp met alle kinderen een geheelen dag door te brengen aan den Wassenaarschen Slag. Kerkelijk bericht. Ned. Herv. Gem. Zondagmorgen te 10 uur in 't Groene Kerkje, ds. Jansen Schoonhoven (H. Avond maal) en des nam. te 5 uur in Irene dezelfde (H. Doop). Rijnsburg. Gisteravond had alhier de officieele beproeving van het brandblusch- materiaal plaats, waarbij tegenwoordig wa ren burgemeester en wethouders en de le den van den raad. Het materiaal werd in goede orde bevonden, terwijl de bediening door leden van den burgerwacht voldoende aantoonde dat de brandweer bij hen in goede handen is. Sassenheim. Kerke 1. bericht. Zondagmorgen te 10 uur en nam. 5 uur in de zaal Fröbelschool, Kerklaan, ds. J. Jan sen, chr. geref. predikant te Leiden. Mej. A. Schweer alhier is -te 's-Grar venhage geslaagd voor het examen hoofd akte. Valkenburg. Kerkelijk bericht. Ned. Herv. Kerk. Zondagmorgen, te 10 uur en des nam. te halfzeven (coll. zeemans- zendiDg), de heer Makkelie, van Amster dam. Wassenaar. Kerke 1. bericht. Ned. Protestantenbond. Zondagmorgen te halfelf, mej. C. Buys, proponente van Am sterdam. Het maken van grond-, rioleerings- en beslTatingswerken op de flrreinen van de Wassenaarsche Bouwvereeniging is opge dragen aan de laagste inschrijvers W. Vis ser en Zn., te 's-Gravenhage, voor f 16.336. RECLAME. EAU DE COLOGNE DUBARRY 6520 V PAARDENSPORT. Groot concours-hippique te Gouda. Op Gouda's Sportterrein een in alle opzichten uitmuntend terrein, had gisteren een concours-hippique plaats. Bij uitstek prachtig weer, en een enorme belangstelling, alsook een schitterende deel name hebben iedervoor zich en te samen helpen .bijdragen tpt het zoo uitnemend slagen van dezen dag. Sommige nummers gavqn een keurig ge zicht op het zonnige grasland, andere vroe gen om andere reden weer interesse; weer andere brachten vaak aardige spannende momenten, en vooral het laatste nummer, springconcours, mocht hierop aanspraak maken. Ook de jachtrit was eon zeer in den geest vallend nummer, waarbij de dames mededingsters zich bijzonder van haar taak kweten. De uitslag van de verschillende klassen was als volgt: Klasse 1: Concours voor «een spannen, (Hengsten uitgesloten) toobe- hoorende aan personen wier hoofdbedrijl landbouwer of (en) veehouder is, wonende in do gemeenten gelegen binnen dc grens gevormd door de Gemeenten Alphen, Zwam merdam, Bodegraven, Woerden, Oudewa ter, Sohoonhoven, Krimpen a. d. Lek, Ca- pelle, Bleiswijk, Zoetermeer-Zegwaart, Bent huizen, Hazerswoude en Alphen (Paarden moeten bone fide in 't landbouwbedrijf ge bruikt zijn). Gebruik van Sulkey en Speedcart .is uit gesloten. lste prijs; f60; 2de prijs: f40; 3de prijs f 25. Eereprijs. Gouden medaille, uitgeloofd door den voorzitter der Kamer van Koop handel en Fabrieken te Gouda, voor de(n) best geplaatste. Eereprijs. Verguld zilveren medaille, uit- •reloofd door den heer J. H. Haddérus Oos- ngh, te Gouda voor de(n) op één na best geplaatste. le prijs en eereprijs: C. v. d. Hee Jr., Bergambacht, br.scb. merrie „Famura" 2e prijs en eereprijsJ. Bak, Berkenwoude, br. merrie „Marie" 3e prijs: G. v. Dijk, Nieuwerbrug, br. merrie „Betsie"; be- stuursprijzen of eerv. vermeldingen werden toegekend aan: J. B. Wesseling, Woerden, zw. merrie „Betsie" H. Slingerlandt, Stol- wijkersluis, br. merrie ,,Elly"C. J. de Vries Pz., Stolwijk, br. merrie „Corra"; L. Uittenbogaard, Krimpen a. d. IJssel, vosruin „Vos" en Gebrs. Mik, Bergambacht sch. merrie „Nazetta.v- Klasse II: Concours voor een spannen, nieuwelingsklasse. Open voor particulieren en handelaren. Hoogte boven 1.50 M. lste prijs f 75, 2de prijs f 50, 3de pr. f 25. Eeereprijs. Verguld zilveren medaille, uitgeloofd door de Maatschappij tot Exploi tatie van Zeepfabrieken te Gouda, voor de(n) best geplaatste. Deelnemers 17. le prijs en eereprijs douarière Drory de Perez te Voorst'; vos-merrie, ,,Beeles Adden- te Squirel"; 2e G. J .Schilt, Slolwijkersluis, lichtbr. merrie „Patrina"; 3e prijs, H. J. v, d Laak, te Tilburg, vos-ruin, „Firstling". Er werden 5 eervolle vermeldingen be haald, n.l. door J. F. de Vos, Den Haag, br. merrie Mathylles Glory"A. J. Kamper, Den Haag, vos-ruin „Harlenkoning"; H. F. Bulk man, Haarlemmermeer, roodsch. merrie „Shorley Violet"; J. Bak, Berkenwoude, br. merrie „Marie" en G. J. Schilt, br. merrie „Hermine I". Klasse III: Concours voor het schoonste Jachtpaard, Gereden door leden van een erkende Jachtvereeniging in Nederland. Bezit van een rijvergunning niet verplicht. Open voor paarden die bone lide aan twee jachten in 't seizoen 1923-1924 hebben deelgenomen. lste prijs f 75, 2de prijs f50, 3de prijs f25. Eereprijs: zilveren kunstvoorwerp, uitgeloofd door den heer A. C. Cosier, voor de best ge plaatste Amazone of Ruiter, die met" het door haar of hem voorgebrachte jachtpaard in het Jachtseizoen 1923-1924 aan minstens 6 jachten van erkende jachlvereenigingen in Nederland heeft deelgenomen, op voorwaardè dat dit paard niet is uitgekomen in een offi-a cieel Springconcours voor Springpaarden. Door de N.V. Sportterrein Gouda, zijn voojfl alle Amazones of Ruiters, die aan dezelfde voorwaarden voldoen, doch volgen op de(nï best geplaatste, medailles beschikbaar gé* steld. Ingeschreven 12, w. o. 3 deelneemsters, le prijs en eereprijs (zilveren beker) mevr, C. Klalte v. flunleln, Hilversum, br. mejriè „Kildonan"; 2e prijs Manége Tatti, Den Haag, vos-ruin „Voske"; 3e prijs, mevr. War- neke, Den Haag, sch. ruin „Balan"; vie| eerv. verm. werden toegekend aan „Manègi Tatti, Den Haag, br. merrie „Polo"; G. KiatU Hilversum, vos-ruin „Pimrose" mr. A. Karsten, Huizen, br. merrie „Molly", en P, v. Arend, Bussum, vosbles-ruin „Pim". Klasse IV A en B: Concours vopij eenspannen: Open klasse A 1.50—1.56', open klasse B 1.55 en hooger. lste prijs f 100, 2de prijs f 60, 3de prijs f 40, Eereprijs. Verguld zilveren medaille, uitgej, door de Kon. Stearine Kaarsenfabriek Gouda te Gouda, voor de(n) best geplaatste. Eereprijs. Zilv. medaille, uitgeloofd dooi; N. N., voor de(n) op één na best geplaatste. In A, 8 deelnemers waren prijswinflersj le prijs C. Spanhaak, Zwolle, vos-ruin' Glenavon Salute" (benevens Eereprijs) 2e prijs (tevens ook Eereprijs), Douariëré Drory de Perez; Voorsch., vos-merrie „Bee- les Addanle Squirrel; 3e C. Spanhaak. Zwolle, vos-ruin „Garstan Princes". De drie eerv. vermeldingen bekwamen: G. J, Schilk, Stalwijkersluis br. merrie „Patina;: J. F. Vos, den Haag, br. merrie „Nathyl- lis Glorie; mevr. Michiels van Verduinco^ Reigersberg, den Haag donkere vos-rum „Bunker". In B 8 deelnemers: le prijs Douarière! Drory de Perez te Voorsch.vos-merrie „Beeles Stamia"; 2e pijs C. Spanhaak,^ Zwolle, vos-merrie „Polby Helmsley". Eer-' volle vermelding: H. F. Bultman Haarlem mermeer, vos-merrie „Capenor Victor". De le eereprijs kwam aan den len prijs winnaar in A; de tweede eereprijs aan déj len prijswinster in B. Klasse V. (8 ingeschrevenen): C o ü-j cours eenspannen merrieg ingeschreven in het N. S. Tg. lste prijs: f75.—; 2de prijs f 50.3£q prijs f 25.Eereprijs: verguld' zilve medaille., uitgeloofd door den heer L. Becking, voor de best geplaatste. Eereprijs: zilveren medaille, Uii„__ door de N. V. Kaashandel-Maatschij. ,Go' le Gouda voor de op één na best geplaatst*. le en eereprijs H. F. Bultman, HaarituA* mermeer, zw. merrie „Lieveling; 2e gn eereprijs M. D. Noordzij Wz., Rotterdam, „Gardista"; 3e prijs M. D. Noordzij voor noemd „Karolina". Tweo non, vermeldin gen: C. v. d. Heer, Bergambacht, sch. mer* rie „Famura'Ven G. J. Schilt, Stalwijker* sluis, br. merrie „Hermine I". Klasse VI. (Ingeschreven 6 spannen). Concours voor tweéspanneti Open klasse. lste prijs: f 150—2de prijs: f75.3 3de prijs: f50.Eereprijs: Luxe voorwerp, uitgeloofd door de Plateelbakkerij „Zula- Holland" le Gouda, voor de(n) best geplaat ste. Eereprijs: Verguld zilveren medaillè, uitgeloofd door N. N. voor den tweeden prijswinner. le prijs en eereprijs: H. F. Bultman, Haarlemmermeer, 2 vijfjarige vos-ruinen „Capenor Victor" en „Hockwolds Pride", 2e prijs en eereprijs: C. Spanhaak, Zwolle, vosmerrics „Garston en Princes" en „Polly. Helmsley". Derde prijs niet toegekend. Klasse VII. (Ingeschreven 22 paarden). Springconcours B. Open vóór alle klassen, lste prijs: f 150.2de prijsf f 100; 3de prijs: f 60.-1de prijs f 40.'j! 5de prijs: f 25.Eereprijs: gouden me-, daille, uitgeloofd door den voorzitter van den Raad van Beheer der N.V. Sportterrein Gouda, voor den eersten prijswinner. Eere prijs: verguld zilveren medaille, uitgeloofd door het Gemeentebestuur van Gouda, voor den tweeden prijswinner. le en eereprijs ritmeester Ch. II. Labou-» chère, Amersfoort, goudvos-ruin „Gamin";] 2e prijs en eereprijs: kapt. J. M. de Kruiff, Amersfoort, br. merrie „Eleclra"; 3e prijs:; dezelfde, bruine ruin „Roland"; 4e pr. lt. A. D. Heuff, Haarlem, br. merrie Kitty. (Rijkspaard), 5e prijs: kapt. de Kruiff, br, merrie „Juliana" (Rijkspaard); 2 eerv. ver-< meldingen: luit. M. Brevet, Den Haag. zw, ruin „Sheik" en R. J. Iliemstra, Den Haag, br. merrie ,;My Darling". Dit laatste nun^mer werd met spanning gevolgd en het duurde vrij lang eer de laat-, ste mededinger de hindernissen genomen had slechts 2 punten, terwijl de 5e prijs nog met 5 punten werd behaald, zoodat men over dit nummer wel tevreden kon zijn De. samenstelling van de jury was al9 volgt: D. G. M. André de la Porte, H. de Bruin Tengbergen, D. Hasselman, Abr. van Hoboken. jhr. II. v. Baerdt van Sminia en als tijdopnemer H. J. Coster. Te zes uur was alles afgeloopen en loste, de menschenmenigle zich op in het stadje, dat nog als van ouds deze week zijn ker-. mis viert. SCHIETEN. Nationale wedstrijden van „Willem Teil", Een dezer dagen deelden wij reeds mede dat de Leidsche schietvcreeniging „Willem Teil", ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan natianale wedstrijden zal organisee-» ren in de Graanbeurs op 22, 23, 25, 26, 29 en 30 Augustus, en 1, 2, 5, 6, 8, 9, 12 en 13 September a.s. Wij kunnen hier thans nog het een en ander aan toevoegen. Allereerst iets over de vereenigung. „Willem Teil"' werd opgericht 19 November 1899, onder dei* indruk van den heldenstrijd der Traix#* vaalsche boeren, die vochten voor hun afhankelijkheid. Het was d&t gebeuren, het-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6