No. 19752. DONDERDAG 31 JULI Anno 1924 EERSTE BLAD. Officieele KeiMiisnevfusj. 1Aug. 1914-1 Aug, 1924. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. PRIJS DER AD VERTE NTEENl 80 Ql8. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Peine AdvertentiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags 'én Zaterdags 60 Cis., bij een maximum aantal woorden van 30, Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT» Toot Lelden per 8 maanden L8.85, per week JfO.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week .Tr.nr 0.18, Franco per post 8.86 rf; portokosten. Olt nummer bestaat uit TWEE Bladen GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken visch winkel Vischmarkt 18, tel. 1225 is Vrijdag ver krijgbaar SCHELVISCH a f 0.17—f 0.24— 0.30, SCHOL a I 0.17, KABELJAUW a f 0.32—f 0.37 (geh. kabelj. a i 0.24) TAR BOT a f 0.65 per pond en NIEUWE HA RING a f 0.06 per stuk. AUG. L. REIMERINGER. Weth. Lo.-Burgemeester. Leiden, 31 Juli 1924. Heden staan we aan den vooravond van het decennium van een gedenkdag van een zeer sinister karakter, waaraan alle vreugde verre is: Morgen zal het toch tien jaar ge leden zijn, dat aanving de groote wereld brand, zooals nog nimmer werd beleefd 1 Augustus 19141 Voor de twee oudste der thans levende drie geslachten zal deze datum altijd een mijlpaal blijven. Een mijl paal van een ellende, van een jammer, als niet werd gedroomd. Niet langer dan ze6 maanden zou de oorlog kunnen duren 't werd vijf jaar. Althans officieel. Maar de daarop volgende vijf jaren mag men gevoe gelijk meetellen. Juli 1919 werd de vrede geteekend, die slechts aan den oorlog een ander karakLer gaf, dezen in werkelijkheid niet beëindigde. En thans slaan we weer voor een beslis sing van het allergrootste gewicht: wat zal de conferentie van Londen brengen. Een ware vrede of opnieuw een verkapte oor log, waarvan de gedaante nog niet is vast te stellen 1 Augustus 1914! 'I Leek alsof een oor logsfurie zich over Europa uitstortte. Met angstige snelheid volgde de eene oorlogsver klaring de andere op. Rondom ons stond al les in lichtelaaie. Wel dankbaar mogen we zijn, dat de brand buiten onze grenzen kon worden gehouden, dat ons vaderland ge spaard bleef in den woesten roes, die rond om ons orgiën vierde. Is het nog noodig, dieper in te gaan op de beteekenis van den dag, die met zwarte kolen zal aangeleekend worden in de anna len der historie? We achlen het overbodig. 1 Augustus wordt ongetwijfeld een dag van stille overpeinzing, van mijmering in zich zelf cn scherp zal dan verrijzen de herin nering aan alle kommer cn jammer, zoo rijkelijk over ons werelddeel uitgespreid. Zelfs ook, zij het op bescheiden schaal, over ons land, men denke aan de distri butie-periode etc., al hieven wij buiten den oorlog. En wat heeft ,,der frissche fröhliche Krieg" voor zegen gebracht.... We zullen le balans niet trachten op te maken. Slechts twee getallen, die duidelijker spre ken dan al het andere, tenminste voor onze verbeelding: lien millioen dooden, mannen in de kracht van hun leven, de besten van do besten, twintig millioen verminkten. Gezwegen van alle vernieling, van alle verwoesting van geluk en goed. 't Is een situatie, waarin tien jaar krijg ons oude werelddeel heeft gebracht Maar gedane zaken nemen geen keer en door schade en schande wordt inen wijs. Moge dat algemeen gelden voor de volke ren. De groote les, die uit de laatste tien historie-jaren dient te worden gelrokken lijkt ons wel deze: oorlog aan den oorlog. Met is een edel doel, dit na te streven mei alle kracht, waarover wij beschikken. Daaraan moet alle energie gewijd. Met angst en vrecze moet iedere nieuwe bot sing worden tegemoet gezien, gelei op de steeds groolere vernielkrachl, waarover hel menschdom de beschikking heeft gekregen en nog telkens krijgt. Mocht de laatste oor log eens zijn gestreden en mocht kunnen intreden de tijd, dat metterdaad werd bele den, dat alle menschenkinderen broeders en zusters zijn. 't Lijkt ons echter vooreerst nog le mooi, vooral waar rle na-oorlog slechts haat, doo- delijke haat heeft gezaaid. ITct menschdom lijkt ons nog lang niet rijp voor zulk een dorado. Wat evenwel niet wegneemt, dot ieder tot plicht, tot schuldige plicht heeft, het zijne bij le dragen om het ideaal zoo dicht mogelijk te benaderen. Zoo ooit, dan gelde hier: men rekene d'uitkomst niet, men zie het doel alleen! Oorlog aan den oorlog, dat zij de leus, waarvoor de zich zoo gaarne beschaafd noemende wereld zich inspanne. Instituten als Volkenbond enz. moeien in beteekenis, in volle beteekenis, steeds meer tot gemeen goed worden gemaakt. En al bereiken wij het eind-doet niet, wanneer wij aan ons nageslacht de wereld een stapje dichter daaraan achterlaten, Iaat ons dan tevreden zijn. Steeds krachtiger propageere men de vredes-idee. Zij worde een deel van ons bestaan! Op den duur zullen de resultaten niet kunnen uitblijven Zendingsdag van de Geref. Kerken in de Classis Leiden. Gisteren werd op het rustig gelegen land goed „Oud Poelgeest" den 24sten Zendings dag van de Gereformeerde Kerken in de Classis Leiden gehouden, die* evenals de meeste zijner voorgangers uitnemend is ge slaagd, waartoe het prachtig zomerweder, zoo geheel in tegenstelling met een dag te voren, ongetwijfeld veel heeft bijgedragen, hoewel ook de uitnemende wijze, waarop het Comité de zaak had geregeld daartoe heeft medegewerkt. Reeds des voormiddags was de belang stelling bevredigend en deze nam gestadig toe, zoodat in den namiddag in de verschil lende lommerrijke lanen zich talrijke wan delaars bewogen en er zich honderden be langstellenden om het spreekgestoelte schaarden. De Ilarmonie-vereeniging „Wilhelmina" te Rijnsburg verleende haar welwillende medewerking en droeg daardoor veel bij aan het succes van den dag. Even elf uur opende ds. N. II. Koers, uit Nobrdwijk-a.-Zee, na in gebed le zijn voor gegaan, den dag met een hartelijk welkom tot de aanwezigen en dankte God er voor, dat hij deze samenkomst in zijn heerlijke natuur zegende met zonneschijn en warmte, waardoor reeds een optrekken alléén naar deze plaats een genot werd. Hierna trad als spreker op de heer N. Baas, straatprediker te Amsterdam, die tot onderwerp zijner rede had gekozen: „.Deur aan deur, trap op trap af", om daarmede te schetsen het werk der inwendige zending door hem en anderen in donker Amsterdam verricht, waarop, naar uit zijn mededeelin- gen bleek, Gods bijzonderen zegen rustte. Ds. J. van Herksen uit Ilillegom sprak daarna een krachlig woord ter opwekking, naar aanleiding van de woorden „Met een ontstoken geest". Intusschen had het gezelschap „Wilhel mina" zich ook reeds lalen hooren en wa ren de aanwezigen ecnige malen in de ge legenheid gesteld zich door het zingen van godsdienstige liederen te uiten. Hierna trad de pauze in, die werd benut, om onder het lommer van het geboomte den inwendigen mensch te versterken en van de mooie buitengoed te genieten. Na de pauze, toen er nog vele bezoekers waren bijgekomen, sprak het eerst ds. W. J. J Velders uit Amsterdam, die zich speciaal interesseert voor do Zending onder de Jo den. Wat hij. over deze Zending mededeelde behandelde hij onder het motto: „Hoe het was, hoe het is en hoe hel wezen moet." Ds. D. K. Wielenga, te IJlst was uit Fries land overgekomen, öm uit eigen ervaring en uit den lijd dat hij op Soemba in Ned.-Indië werkzaam was oen en ander mede le deelen. Iiij schetste in treffende taal de lichamelijke ellende en de geestelijke nooden, die daar nog heerschem waarvoor het Evangelie nog altijd de beste remedie is. Werd deze spr. reeds met aandacht ge volgd, met buitengewone belangstelling luis terden de aanwezigen naar de belangwek kende mededeelingen van den heer II. Meije- rink, hoofd eener IIoll. Inl. Christelijke Kweekschool te Solo, die daarbij lol onder werp had gekozen: Beteekenis van het Christelijk onderwijs voor den opbouw van het Javaansche volksleven. Groot is volgens deze spr. de belangstelling voor dit onder wijs in Indië. Als er 20 plaatsen open zijn, slaan er 100 en meer gereed om die in te ne men. Ook in dit opzicht zijn de velden wel om te oogstten, als de" middelen er maar zijn om de akker le bewerken. Met een krachtige opwekking om ook dit deel van het Zendingswerk le steunen be sloot deze spreker. Ds. W. Bouwman, uit Leiden, sprak het slotwoord, waarin hij dank bracht aan het Comité voor het organi9eeren van dezen Zendingsdag, aan de eigenares van Poel geest, voor het afstaan van het schoone bui tengoed voor dit doel, aan de sprekers voor hunne redevoeringen, aan het gezelschap' „Wilhelmina" voor zijn medewerking en ten slotte aan de talrijke aanwezigen die niet enkel door hunne aanwezigheid blijk van belangstelling gaven, maar ook door hunne bijdragen het werk dezer Zending steunen. Hierna werd deze Zendingsdag. waarop het Comité met groote voldoening kan terug zien, met gemeenschappelijk gezang en dankzegging gesloten. Naar men ons meedeelt brachten de col lectes circa f 350 op. De le luitenanit P. L. G. Doorman, van het Ge reg. veldartillerie alhier, is overge plaatst naar het 2e regiment van dat wapen te 's-Gravenhage. Gisteren werden voor de Engelsche taal M. O., acte A weder 18 candidaten ge, examineerd, waarvan slaagden de dames C. P. Houtzagers. Arnhem, J. Hupkes, Arnhem, L'. Isaacs, Rotterdam, A. Jansen, 's-Graven hage, E. C. I. Kaan, Leiden, en de heer J. Wempe, 's-Gravenhage. Voor het examen hoofd-akte. zijn in Den Haag geslaagd mt-j. T, II. G. Verhulst en de heeren L. Boerstra en G. J, van Essen, alhier. Voor hel examen handleekenen L. O. is te 's-Gravenhage geslaagd J. O. van Schravendijk, alhier. De Paus heeft ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van den heer J. A. Bols als lid van het R.-K. Armbestuur hem begif tigd met het gouden kruis Pro Ecclesia et Pontifice. Van de verschillende gemeente- en an dere openbare gebouwen alsmede van enkele particuliere woningen is heden met het oog op de 10-jarige herdenking der mobilisatie op 31 Juli 1914 de vlag uitgestoken. Om twaalf uur werden de klokken geluid. Naar wij vernemen, heeft de firma .Vroom Dreesmamn, alhier, aan 't Bestuur der 3 October-Vereeniging toezegging ge daan, om de decoratie aan het Waaggebouw en die van de Koninklijke Tribune bij het Open-Luchlspel a/d Zoeterwoudsche Sin gel, voor haar rekening te doen uitvoeren. Voorwaar een mooi voorbeeld ter navol ging. Met betrekking tot het Woensdagmor gen uit de Ringvaart nabij den Lisscrdijk op gehaald lijk van den schippersknecht A. M, van hier, vernemen we nader, dat z'n pa troon, schipper Mulder, het 's nachts met het oog op den zwaren mist, die er over 't water hing, ter voorkoming van mogelijke aanva ring wenschelijk achtte niet door te varen, maar naar den wal te gaan en daar tot op gaan der zon te blijven liggen. Ze begaven zich hierop ieder in een afzonderlijk ge deelte van het schip ter rusle. Toen Mulder tegen 5 uur opstond, miste hij dadelijk z'n knecht, die vermoedelijk naar het dek was teruggegaan, aldaar onwel is geworden en toen over boord is geslagen. Hoewel M. een uitstekend zwemmer was, heeft hij zich toch niet meer kunnen redden. Hij was weduw naar en laat geen kinderen achter. Door een winkelier hier ter stede is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een koralen ketting door een minderjarig meisje uit Haarlemmermeer, dat daar eenige inkoopen deed. - Decommissaris van politie heeft zich tot de politie te Haarlemmermeer gewend met hel advies te overwegen of er met het oog op den leeftijd van hel meisje en de geringe waarde van het gestolene, geen termen be staan haar niet te vervolgen. Gisteren geraakte de 4-jarige Al herlus G., wonende aan de Papenstraat alhier al spelende aan het Rapenburg te water. De 24-jarige Johannes Selier, woonachtig in de Havenstraat, die er toevallig passeerde, zag hot geval en sprong geheel gekleed te water met het gelukkig gevolg dal hij het. jongetje behouden op don wal bracht, waar mede hij de dankbaaiheid van de ouders van het kind oogstte. Het verslag der Stnrkop-commissie. Verschenen is het verslag van de Com missie, ingesteld door den Minister van Waterstaat op 19 Febr. 1923, met de op dracht te onderzoeken alle te harer kennis komende gevallen, waarin beweerd wordt, dat dr. Sturkop te Amsterdam in zijn taak van controleerend geneesheer te kort zoude zijn geschoten. Voorzitter van de Commissie was: dr. E. J. Buning, onder-voorzitter van de Ned. Maatschappij lot bevordering der Geneeskunde, te 's-Gravenhage. Leden waren: dr. A. H. Oidtman, chirurg aan het O. L. Vrouwe Gasthuis en W. F. Veldhuyzen, arts, adj.-direoteur van het Wilhelmina-Gasthuis te Amsterdam. De Commissie bespreekt in haar omvang rijk verslag van haar onderzoek naar de te harer kennis gekomen klachten, 117 in aan tal, vooreerst de noodzakelijkheid van een geneeskundige contróle bij Post en Tele grafie. Vervolgens staat zij stil bij de posi tie van den controleerenden geneesheer om daarna weer te geven den indruk dien zij heeft gekregen van de opvattingen van dr. Sturkop. Ze erkent zijn kennis en energie, doch meent, dat hij niet steeds voor oogen hield den wijzen raad om forüler in re, suaviter in modo op te treden. Hij toonde niet steeds voldoenden tact en de noodige zelfcritiek te bezitten. Zij zet daartegenover uileen, dat de behandelende geneesheeren niet steeds welwillend tegenover hun ambt genoot zijn geweest, en dat de vakorgani saties met haar heftige actie tegen dr. Stur kop, wellicht ook gericht tegen het instituut der controleerende geneesheeren, vooral het lagere personeel hebben geïnfecteerd. Alsnu tot de klachten tegen dr. Sturkop komende formuleert de Commissie haar meening aldus: 1. Niet steeds heeft hij de gezondheids belangen van de patiënten naar behooren behartigd. 2. In verschillende gevallen heeft hij met lichtvaardigheid de arheidsgeschiblhcid van de patiënten beoordeeld. 3. In verschillende gevallen is hij ontact vol opgelre:den tegenover de patiënten. De Commissie is echter van oordeel, dat geen voldoende gronden aanwezig zijn om tot verbreking van het dienstverband met dr. Sturkop te adviseeren, mits daarnaast de maatregelen worden genomen, welke waarborgen kunnen geven, dat de contróle zoo goed mogelijk aan haar doel be ant woordt en tevens verhoudingen, als thans te Amsterdam zijn ontstaan, zooveel moge lijk worden voorkomen. Welke die maatre gelen zijn, formuleert «ie Commissie aldus: 1. De conlróle bij de Posterijen en Tele grafie worde tot een organisch samenhan gend geheel gemaakt met een geneeskundig adviseur, tevens leider control eerende ge neeskundigen 2. Elke klacht over een controleerend ge neesheer, van welken aard ook, worde ten spoedigste ook door bovenbedoelden leider onderzocht, zoodat een opeenhooping van klachten en een onjuiste voorstelling van het gebeurde kan worden voorkomen. 3. De instructie voor de controleerende geneeskundigen worde zoodanig gewijzigd, dat deze tevens als leiddraad voor hun me disch handelen kan dienen. 4. De dienst te Amsterdam worde gesplitst en aldaar een tweede conlroleerend genees heer aangesteld naast dr. Sturkop, waarbij eerstgenoemde bijvoorbeeld belast zou kun nen worden met den contröledienst voor het Telegraaf- en Telefoonpersoneel en dr. Stur kop uilsluitend belast zou kunnen blijven met de contróle van het poslpersoneel. 5. Voor de conlroleerende geneesheeren bij de Posterijen en Telegrafie worde een maximum-grens gesteld voor het aantal door hen te controleeren personen, daarbij rekening houdende met den omvang van hun overige werkzaamheden. De meerderheid der Commissie werischt er op te wijzen, dat zij den sub 4 genoem den maatregel van zeer groot belang acht en dat zonder dezen maatregel haar oor deel over het niet verbreken van het dienst verband met dr. Sturkop anders geluid zou hebben. Eén lid der Commissie meent dal geen motieven aanwezig zijn voor den sub 4 ge- naomden maatregel. Voorts meent dit lid, dat administratieve maatregelen dienen te worden genomen tegen misleidende ophitsing tegen de con lroleerende geneesheeren. Algemeene Synode, Ned. Herv. Kerk. Namens de daarvoor benoemde commis sie brengt dr. Niemeijer rapport uit over het combineeren van gemeenten. Hij begint met de opmerking, dat men zich ten opzich te daarvan veelal een verkeerde voorstel ling maakt., omdat dc Synode er thans grooten invloed op kan uitoefenen, wat vroeger niet het geval was. Vroeger was het tot stand brengen van combinaties on der goedkeuring der Provinciale Kerkbestu ren opgedragen aan de Classicale Besturen maar kon het alleen plaats hebben als de betrokken gemeenten er toe bereid waren. In theorie is dat nog zoo. Maar in het Re glement op de predikantstraktementen komt de bepaling voor, dat geeü uitkeerin- gen uit de centrale kas kunnen worden ge daan voor predikantsplaatsen in gemeen ten, waarvan de Synode heeft verklaard, dat zij behooren te worden gecombineerd. Daardoor is aan de Synode indirect in de zen een groote maoht gegeven. Want als omtrent een gemeente eenmaal is verklaard dat zij behoort te worden gecombineerd, zal deze wegens de daaraan verbonden gevol gen, al is zij eigenlijk tot combinatie niet bereid, zich daartegen op don duur niet kunnen verzetten. De verschillende mededeelingen en voor stellen nagaande, die omtrent eenige tien tallen van mogelijk of wenschelijk geachte combinaties zijn ingekomen, komt het rap port tot do conclusie, dat slechts enkele ge vallen rijp zijn voor een beslissing, en dat ten aanzien van het overgroote meerendeel nadere inlichtingen moeten worden inge wonnen. En ten aanzien van gevallen, waar omtrent voldoende inlichtingen aanwezig zijn, stelt de commissie voor nog van geen enkele gemeente te verklaren dat zij be hoort te worden gecombineerd. Het rapport. wordt ter inzage gelegd, om later te worden besproken. De hoer P. Landsman brengt rapport uit over de consideraties, gegeven over de ten vorigen jarc voorloopig aangenomen regie mentswijziging, om aanstaande zendelingen in staat te stellen voor hun vertrek naar liet zendingsterrein reeds op 21-jarigen leeftijd examen als godsdienstonderwijzer te doen. De rapporteur concludeert, dat de wijziging zakelijk moet worden aangenomen doch in een geheel anderen vorm, waarbij het verschil niet louter vormelijk is. Prof. Brouwer komt in het belang van dc opleiding der zendelingen tegen dien ande ren vorm op. De conclusie van het rapport wordt verworpen en de wijziging wordt in den vorm van het vorige jaar aangenomen, zoodat zij zal worden onderworpen aan do eindbeslissing der Provinciale Kerkbestu ren. Dc heer M. E, van der Veen rapporteert over het voorstel van den kerkeraad van Ternaard, om aan vacante gemeenten het recht te geven ter class, vergadering in plaats van één, twee ouderlingen af te vaar digen. De meerderheid der commissie ver klaart er zich tegen, de minderheid is er vóór. Na vrij uitvoerige besprekingen wordt de conclusie der meerderheid met 14 tegen 5 stemmen aangenomen, zoodat het voor- stel-Ternaard is verworpen. De zanghulde, 'die op 8 Augustus to Vlissingen aan de Koningin zou worden gebracht, zal niet doorgaan wegens den rouw, die daar heerscht over de rampen, die de gemeente troffen. De ,,Rsb." verneemt, 'dat de onderhan delingen tusschcn de llegeering en de cen trale commissie voor georganiseerd over leg, omtrent de salarissen dor rijksambte BINNENLAND. Het verslag der Stnrkopcommissie. Diverse branden. BUITENLAND. De Commissie van Herstel is naar Londen vertrokken. Een Fransch-Belgisch-Italiaansch plan tot ontruiming van het Roergebied. De bestrijding der werkloosheid in En geland. naren, thans geheel zijn afgebroken. De Re geering zal nu, zonder eenig advies, de nieuwe salarisregeling voor de ambtenaren vaststellen, welke regeling, zooals men weet 1 Jan. 1025 zal ingaan. Dit conflict betreft intusschen niet de salarisregeling van de rijkswerklieden, De Ver. van Ned. Accountants heeft een adres gezonden aan den Minister van Arbeid, H. en N. waarin zij haar sympa thie uitspreekt met den inhoud van het re quest, aan genoemden Minister toegezon den door de K. v. K te Nijmegen in ver- eeniging met die te Maastricht, in welk re quest met klem van redenen wordt aange drongen op dc spoedige totstandkoming van de wettelijke regeling van het accountants beroep. De eenige uildeelingslijst betreffende het faillissement van het Christelijk Volks dagblad „De Amsterdammer" is ter Griffie van de Arrondissemenls-Rechlbtyik te Am sterdam ter visie gelegd. Er zal aan schuld- eischers ongeveer 4 pCt. worden uitgekeerd. Naar wij vernemen zal door een niet ge verifieerd sehuldcischer verzet worden ge daan en zal dientengevolge waarschijnlijk nog ecnige verandering in het uit te keeren percentage komen. Kardinaal van Rossuin heeft vóór zijn vertrek aan den deken van Amsterdam doen toekomen tienduizend lire voor de parochiale armbesturen en twee honderd gulden voor do Vredcskork. (,,Tijd.M) Onlangs hebben wij gemeld, dat do Algemeene Nederlandsche Zuivelbond aan de regeering had verzocht, bij de onder handen zijnde wijziging der Boterwet ook de bepalingen op te nemen, dat in winkels, waar natuurboter verkocht wordt, geen margarine verkocht mag worden en omge keerd, en dat margarine alleen verkocht mag worden in verpakking van den fabri kant. Het ,,Hdbl." verneemt thans, dat de re geering, in verband met ernstige bezwaren van andere zijde aangevoerd, beeloten heeft aan dit verzoek geen gevolg te geven. De winterdienst op de Nederlandsche Spoorwegen zal 5 October in werking trej den. De dienstbetrekking van de thans bij de Nederlandsche spoorwegen in dienst zijnde gehuwde vrouwen, geen kostwinster zijnde, zal 31 Augustus eindigen. De besturen van Sint-Raphaël en den Prol. Chr. Bon cl van Spoor- en Tramweg personeel zijn bij den Min. van Financiën op audiëntie geweest om te spreken over de nieuwe pensioenregeling voor het spoor wegpersoneel. De minister deelde mede, 'dat de ver traging in zake de indiening van de nieuwe regeling uitsluitend is toe te schrijven aan het feit, dat een herziening van de pensioenregeling voor de burgeii ke ambtenaren in bewerking is. Het ontwerp van wet daarvoor is reeds van den Raad van State terug ontvangen en zal, na overweging van het advies van dien Raad, aan de Staten-Generaal worden aangeboden. Daarna kan het ontwerp voor het spoorwegpersoneel spoedig volgen, zoodat verwacht mag worden dat dit ont werp de Tweede Kamer in de najaarsz-tting zal bereiken. Door deze bespreking hseft de deputatie den stelligen indruk gekregen, c/at de minister een spoedige totstandkoming van de nieuwe regeling zal bevorderen en wei- willend zal staan tegenover eventueel voor het spoorwegpersoneel te billijken afwijkin gen van de regeling voor de burgerlijke ambtenaren. Zal de gang van zaken zijn zooals dezo bij de bespreking met den minister ge dacht is, dan kan binnen enkele weken het overleg over de gewijzigde regeling tus- öchen directie en organisaties een aanvang nemen. i Na>ar aanleiding van geruchten om-, frent de voorgenomen overbrenging van eca der scholen voor verlofsoffteieren naar Kara*

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1