Zonderlinge Kameraden Mo 19750 LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 29 Juli. Tweede Blad, Anno 1924. GEMENGD NIEUWS. FEUILLETON. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Zekere G. heeft bij de Haag- aohe politie aangifte gedaan, dat hera in een café aan de Nobelstraat een portefeuil le met f 540 aan bankpapier ontrold is. En de heer S. heeft aangifte gedaan, 3at hem op hét Stationsplein in Den Haag een portefeuille is ontrold, inhoudende twee kaarten voor den trein naar Amster dam, vier toegangsbewijzen voor het Sta dion en f 20. Gistermiddag tusschen half twee en twee uur heeft een man na een korte woordenwisseling op het stationsplein te Haarlem een vrouw met een mes gesto ken, waardoor zij aan den hals en een der handen werd verwond. Na door een lid van .Eerste Hulp bij Ongelukken" in den politiepost op het stationsplein verbonden te zijn, is zij per auto naar het St. Eliza beths gasthuis gebracht. De man werd dadelijk gearresteerd. Naar aanleiding van een in 3e bladen voorgekomen advertentie, waar in dames en hee»en gevraagd werden bij een „Syndicaat ten doel hebbende met eigen Handelskruiser een Wereldreis te maken" tegen verplichte deelneming van minstens f 2000, raadt de hoofdcommissaris ▼an Politie te Rotterdam ieder, die voor nemens is op deze advertentie in te gaan, in zijn eigen belang dringend aan vooraf zich te vervoegen aan de a-fd. Centrale Re cherche aan het hoofdbureau van Politie a. h. BOaagsche Veer ter verkrijging van be langrijke inlichtingen. De Commissaris van poli- tle le Dordrecht waarschuwt tegen het col lecte eren door D. Tegelaar en B. Kerssen, of namens hen, ten bate der z.g. vereeniging Evangelisatie en Maatschappelijke Arbeid tot heil- des Volks „Emanuel" te Dordrecht. Alvorens daaraan steun te verleenen is Keft gewenscht daaromtrent inlichtingen in te winnen aan het hoofdbureau van politie aldaar. In het Noordzeekanaal is een 10-jarige jongen bij het zwemmen ver dronken. Zijn 11-jarig broertje heeft een schipper, met behulp van zijn vlet, gered. Dreggen naar den vermistte heeft geen resul taat gehad. Uit een loods aan den Hoogte Kadijk te Amsterdam zijn de laatste 2 maanden twaalf wherries, ter gezamenlijke waarde van f 10.000 ontvreemd. Terzako verdacht hiervan is een koetsier aange houden. Te Bergen aan Zee is Zondag- morgen halftwaalf een 18-jarig Duitsch dienstmeisje, dat met de kinderen aan hoi vrije strand was gaan baden, door de Noord-Wester stroom in zee medegevoerd, met het noodlottig gevolg, dat het meis- paeen half uur later door den heer olena&r uit Alkmaar aan het strand kon Worden gebracht. De dadelijk door den heer Dulcns en vier geneesheeren aangewende pogingen om de levensgeesten weder op te wekken, hadden helaas geen resultaat. Het meisje, dat kon zwemmen, had zich te ver in zoe gewaagd en heeft blijkbaar de kracht gemist om tegen den sterken stroom in te komen. De vereenigdng Het Vrije Strand is ter plaatse steeds met redding6materiaal aan wezig. Door het minder gunstige weer was men ditmaal echter niet vroeg gekomen. Het ongeval bracht op het strand heel wat consternatio, wat nog verhoogd werd door het feit, dat de familie uit Den Haag, waar het meisje diende cn welke famllio op een 200 M. afstand een villa tijdelijk in huur heeft, verzekerde voor het lijk van het meisje in huis geen kamer te kunnen inruimen, waardoor het lijk pas drie uur later naar het lijkenhuisie te Bergen werd gebracht. („Alkm. Ot.')' Het slotte Zeist. Naar ge meld wordt, is de kans groot, dat het be kende Slot te Zeist met zijn opgaande beu- kenbosschen en lanen en schoone waterpar tijen eerlang verdwijnen gaat. Dezo alom Naar 't Engelsch van LEONARD MERRICK. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. H. 45) „Neen, mr. Harris. Hij kwam even een boek terug brengen. Is dat niet vreemd? Zijn moeder is tweemaal getrouwd; den tweeden keer met Elisha Lee, den zwarten tenor; ik begrijp niet, hoe zij het heeft kun nen doen. De dichter is hun zoon, een mu lat. Stel je voor!" De vrouw stond als versteend.... Met blind instinct trad zij op een stoel toe. Het leek haar een heclen tijd, eer zij den stoel bereikte. „Een mulat?" vroeg zij flauwtjes. „Ja, haast een neger, zegt mr. Harris. Hij schaamde er zich over, dat kon ik wel zien, ofschoon hij zijn best deed het heel gewoon te laten klinken. Natuurlijk is het ook niet prettig om zoo'n stiefbroer te hebben, hè? Hoe zijn moeder ooit zoo iels doen kon? Ik had erg meelijden met hem, den armen jon- gon: hij zag er zoo ongelukkig uit, terwijl hij het vertelde. Hij sprak met veel ophef ©ver de knapheid van zijn broer en dat al lemaal, maar Nu, hij kan er ook niet trotsch op zijn, Vindt je wel?" Bee gaf geen antwoord, zij hoorde niet „Een mulat, bijna een neger". Gedurende 0en oogenblik was haar geest er door las Verdoofd. Zij kon er niet over heen; niet Verder denkep dan de monsterlijke persoon lijkheid, die 'ioo dichtbij echeen. in den lande bekende bezitting, welke door haar eigen karakter aanstonds de aan dacht trekt- van eiken bezoeker van Zeise, is. nadat de gemeenteraad een aanbod om haar voor een bedrag, dat niet onaanzien lijk beneden de l-wee ton bleef, voor de ge meente aan to koopen, had afgewezen thans in handen van bouwspeeulanten ovei gegaan. Eventueele slooping van het Slot en on! manteling van de boschrijko omgeving zal het dorpsbeeld van Zeist onherstelbaar te- derven en deze plaats berooven van dat gene, wat daaraan juist een eigen karak ter en bijzondere bekoring verleent. Daar do groote landgoederen en bit' plaatsen in onze dagen moeilijk te houden zijn, heeft het natuurschoon in deze stre ken het toch aJ hard te verantwoorden. Schier alle groote buitens aan den weg na Utrecht staan te koop of zijn in den laat- eten tijd in andere handen overgegaan, het geen niet gaait zonder versnippering van de terreinen. Daar het moeilijk zai wezen voor hei huis een bestemming te vinden, zal het slot van de geschiedenis wel zijn, dat het wordt af gebroken. Het opgaande bosch leent zich al zooi slecht voor een villapark; het terrein is daarvoor bovendien aan de verkeerde rij- van de plaats gelegen cn de kans is dan ook niet gering, dat op dit terrein binnen enkele jaren een minder aanzienlijke woon wijk zal worden aangelegd, met al de daar uit voor de gemeente voortspruitende - di recte cn indirecte nadeelige gevolgen. Uit Isselburg (Gld.) word! gemeld; Een 7-jarig zoontje van 'een boerenarbei der heeft spelenderwijs een geweer afgescho ten op zijn broertje van 5 jaar. De halsslag ader weid geraakt en de dood trad spoedig in door verbloeding. Te Kaatsheuvel is Zater- dagochtend de groote boerderij van J. G., op het gehucht St. Joachimsmoer, geheel door brand vernield. De bewoners, die nog ie bed lagen, konden zich met moeite in vei ligheid brengen. Eenige varkens, een kali, alsmede een groot aantal kippen, zijn in de vlammen omgekomen. Oorzaak onbekend. Een Harder wijkscho botter beeft gistermorgen te Elburg aangebracht twee kinderlijken, van welke het eene m zee en het andere nabij de haven drijvende zijn gevonden. Mon vermoedt dat de lijken afkomstig zijn van het schip dat boven Harderwijk tijdens den storm van den lBcn vergaan is. Zondagavond omstreeks zes uur, werd brand ontdekt in de cel in het Huis van Bewaring te Almelo, waarin ia opgesloten de beruchte inbreker H. W. Franke. Met de boter, die hij dagelijks ontving, en welke hij had opgespaard, had hij den vloer van de eel ingesmeerd. Daarna heeft hij de vettige planken aangestoken, waar na zij vlam vatten. Hoe hij R"" vuur kwam voor dit aanste ken, is tot nog toe niet opgelost. Franke wist zijn boeien (hij is nog eteeds geboeid, sinds hij begin April pogingen aanwendde om te ontvluchten) te verbro ken. Daarna sloeg hij de ruiten van het venster stuk, zoodat do vlammen heviger werden. Hierdoor werd de brand ontdekt, en spoedig geblusoht. Franke, die zich woest gedroeg, werd f? een andere cel overgebracht. Hetfaillfssement-Brinkman. De te Bremen aangehouden kassier Brink man is Zaterdagavond door de politie naar Deventer teruggebracht. Omtrent de door hem afgelegde verklaringen in zake zfln faillissement wordt van betrouwbare zijde gemeld aan het „Vad.", dat de heer Brink man heeft medegedeeld op reis le zijn ge gaan, om te trachten een zoo goed mogelijke schikking voor zijh crediteuren te treffen. In dp eerste plaats wilde hij beproeven zijn zaken over te doen aan een buiten Deventer gevestigde bankinstelling, Booals ook ln de reeds vermelde circulaire aan aandeelhou ders was medegedeeld, maar deze poging „Bijna een neger". Een moment was het als voelde zij het drukkende van zijn tegen woordigheid op zich zeiven. Het volgend vlogen haar gedachten naar den mu lat in Godstone, en zij wist, dat hij de man was. „Ik denk, dat hij er zoowat uitziet als die mr. Tremlett," hoorde zij Hilda zeggen. Zij knikte: „Ja." „Verbeeld je, een neger, die po 6 zie schrijft. Heit schijnt je niet erg te inte resseeren. Ik dacht, dat je één en al verba zing zoudt zijn, toen ik het je vertelde; je hadt toch zoo veel op met zijn boek?" „0, maar het interesseert mij ook welt Ja, verbeeld je, dat hij poézic schrijft?" Zij voelde zich ziek, verslagen; zij kon niet praten. David Lee was een mulat; hij was de arme jongen met donkere huid en de negertrekken, waarmede zij zoo'n nederbui- gend mededoogen had gevoeld, dien zij zoo dikwijls voorbij geloopen was, niet zonder eenige ontroering had toegesproken. Zij worstelde met de gedachte. Zij twijfelde er niet aan; zij overwoog het geen oogenblik meer, 't was haar nu zoo duidelijk, dat zij er zich over verwonderde, hoe het haar toen niet opgevallen was; maar, als in tegen spraak met haar voorgaande gevoelens, leek David haar nu voor het eerst vreemd, ver af. Dit samentreffen verbijsterde haar, en door den indruk van het physieke viel alle gevoelen van gemeenzaamheid weg. „Tremlett" was David Lee. Hij was haar komen opzoeken Naarmate de nevel van verbijstering eenigszans optrok, vatte zij de reden van zijn langdurig dralen; begreep zij, waarom hij op het laatst nog een ande ren naam had aangenomen. Licht werd verspreid over zijn werk; de droogheid, die er uitsprak, was verklaard; zij begreep ook had gefaald. Voorts moest hg nog een paar zaken te Amsterdam afdoen on verder wildo hij zich naar Bremen begeven om te onder pandden over een hem daar wachtende po sitie, die hem. volgens zijn zeggen, in staat zou stellen, zijn scbuldeisclms tbs te eerder aan liet hun toekomende te helpen. Hef bij onderzoek door den curator te Deventer niat meer aanwezige kasgeld, f23.000, had hij op een bank in Den Haag gedeponeerd. - Voorts zou hij van plan ziju geweest om onmiddellijk nadat de. zaak te Bremen haar beslag had gekregen, naar Deventer terug te keeren, ter verdere af wikkeling van de zaken nu vaststond dat hij al zjjn kapitaal, ook een nog kort ge leden in de zaak gestoken f 15.000, had verloren als gevolg van minder gelukkige tijdsomstandigheden, tegenslag e, d. Het plan tot liquidatie had reeds een tijdlang hij hem beslaan. De heer Brinkman noemt het een onge- Jukkigen samenloop van omstandigheden, d jj. terwijl zijn adres te Bremen bekend was, verzuimd &pu zijn dit aan de informeerende politie mede te deelen, dat juist den dag na zijn vertrek de verhuiswagen voorkwam om de aan zijn zwager in Den Haag over gedane meubels mede te nemen en boven dien een klacht bij do politie was ingediend door tr^ee personen', voor wie hij effecten ter waarde van pl.m. f 1430 moest koopen, een feit, dat de politie tot optreden aan leiding gaf; hg was voornemens geweest dn bedrag aau de betrokkenen terug je betalen. Bij zijn aanhouding te Bremen had hij dadelijk verzocht aan de Hollandsche justitie te worden uitgeleverd om het vol gens hem bestaande misverstand op te hel deren. Toen hij gearresteerd werd,' heeft men slechts een klein bedrag aan geld bij hem gevonden. Naar men verzekerde, bestaat er reden, om te verwachten, dat van het door credi teuren te vorderen bedrag zooals reeds gemeld van betrekkelijk beperkten omvang nog een groot deel terechtkomt en zouden de meeste schuldeischers reeds heb ben verklaard, tot een schikking bereid te zjjiL Een hunner zou voorloopig de twee klagers, die B.'s arrestatie hebben bewerkt, schadeloos willen stellen. Intusschen is de heer B„ die den Zondag op het politie bureau te Deventer heeft doorgebracht, gis teren naar Zutfen en voor den officier van justitie aldaar geleid. De 3 6-jaxige postbode W, Bolijn te Ouwerkerk (D.) is Zaterdagmiddag, doordat hij zich tijdens een schietoefening achter de schijf waagde, door oen kogel in de horst getroffen. Hij werd onmiddellijk por ziekenauto van het Roode Kruis naar het ziekenhuis te Noordgouwc vervoerd; ikart na aankomst iaihij overleden, Hii laat oen vrouw en vier kinderen na. De „Daily Mail" verneemt uit Jeruzalem dat zekere Jacob Zugman aangehouden 13 In verband met den moord op dr. Jacob Israël de Haan. Een vroeger ambienaar van Schotland Yard leidt het onderzoek. Een buikspreker. Een buikspreker zou als krachttoer een dames stem doen hoo.ren, welke als sopraan van achter uit de zajd zou konrqn. De'menschen waren vol verwachting. Hét' duurde een, twee, drie minuten en men boorde niets. De buikspreker werd zenuw achtig. Toen riep van achteren uit do zaal plots een jongensstem; ,,'t Gaat niet, baas, ik ben den naald van do gramoiphoon kwijt." Alphen. Ter gelegenheid van de ten toonstelling te Hoogezand gehouden van 23- 27 Juli op het gebied van handel nijverheid en landbouw werd de molorenfabriek „De Industrie" alhier met den len prijs bekroond met haar inzending scheepsmotoren. Alkemade. Burgert. Stand. Geboren: Ernestine, dochter van J. H. Groenewegen en E. M. Spenneman. Elisabeth Johanna Cor nelia, dr. van G. P. v. d. Hoorn en M. Krijger. Maria Johanna dochter van M. Dongel- mans en M. M. Schoonderwoerd. Gerarda het geheim van zijn beroep op vertrouwe- lijkheicL Gelijk;'zij, leed hij onder de verach ting der menscnen. Hij was haar komen op zoeken en had er tegen opgezien, haar te zeggen, wie hij was, tiaar? Neen, niet haar, Hildal Verstrooid keek zij het vertrek rond naar haar zuster. Hilda had de poging tot spreken maar opgege ven en was verdiept in de liefdesgeschiede nis van een novelletje. Hilda was hij komen opzoeken, aange trokken door haar fotogratie. Ten slotte was hij gegaan, diet om de schrijfster van de brieven op te zockeü; maar hel meisje, wiens portret hij had gezien. Eerst toen hij dit kende, had hij willen gaan. En hij was Hilda in den tuin gevolgd; had haar met smachtenden blik aangekeken; kortom, was dol op haar. Ja, in werkelijkheid werden zijn brieven eigenlijk aan Hilda geschreven, en Hilda zou waarschijnlijk met zijn stief broer trouwen. Zij was innig beschaamd en ellendig, zij deed ook geen moeite om met bewustheid te onderscheiden de nu vage, pijnlijke beroering van een ander gevoelen in haar borst. Zij was verplet door de we tenschap, dat zij een nieuw leed over zijn leven had gebracht, hem nog meer te dra gen had gegeven. Zij haatte zichzelve; voel de, dat, als hij de waarheid hoorde, hij haar dan ook zou hatendat moest weldat hij de mismaakte dwaze zou vloeken, die hem door misleiding er toe gdbracht had het meisje terug te krijgen, dat zijn broers vrouw zou worden. Nadat er uren verloopen waren, maakte zij het stapeltje brieven los, die voor haar gekomen waren sinds haar terugkeer uit Surrey en las zij ze op haar kamer lang zaam over ln het licht des onderscheids. De pijnlijke beroering ln haar van dat Alida, dochter van Th .Bakker en W. Hoo- geiiboom. Overleden: Cornelia Maria Elisabeth Bak ker, id., 3 jaar. Gehuwd: Wilhelmus Gerardus Droog jm., 2G j. cn Willielmina Margaretha Beumer jd., 22 j Johannes Josephus Gerbrandus van Oploo, jm. 25 j. met Johanna van Diemen jd. 23 jaar. Vergadering van den raad dezer ge meente op Woensdag 30 Juli des namiddags te 3 uur (zomertijd). Onderwerpen tor behandelinglo. Aan bieding gemeente-rekening, dienst 1023. 2o. B-noeming van een lid der Commissie voor het nazien van de gomeenterekening, dienst 1923, cn der gomccnte-begrooting, dienst 1925. 3o. Benoeming van een lid van de commissie van toezicht op het Lager Onder wijs, vacature J. Verwey. Aanbeveling van B. en W. lo. ds." W. W. Siddré, 2o. J. ,W. Bonda. 4o. Opmaking van een voordracht voor het benoemen van een lid in het Colle ge van Zetters, wegens periodieke aftre ding van den hoer J. J. de Koning. Aanbe veling van B. en W. lo. J. J. do Koning, 2o. G. Hölscher. 5o. Machtiging tot onder- handsche huring eener voldwachtcrswoning van het Bestuur der Gemeene Armen van Rijpwetering voor den tijd van zes jaren. 60. Wijziging van de bcgrooting, dienst 1924. 7o. Vaststelling raadsbesluit tót onder- hadsche verhuring van een woonhuis, waarin tevens kantoor, met erf en tuin aan den heer G. Jorwerda rijksontvanger alhier. 80. Vaststelling van een loonregeling voor do werklieden in dienst dezer gemeente. 9o. Reclame schoolgeld, dienst 1924 lOo. Inge komen stukken en mededeelingen. Boskoop. Mej. M. G. Knepper alhier is le Rotterdam geslaagd voor het examen nut tige handwerken. Leimniden. Zondagmorgen reed de vischhandclaar K. met zijn auto een zekeren V., wonende alhier, aan. De man werd over den grond geslingerd en bekwam eenige ver wondingen. Zijn pgk werd danig gehavend. Roelofaiesdsveen. Zondag f.1. hield pastoor Leusen uit Leiden een lieldadigheids- predikalie in de kerk van SI. Petrus Banden alhier, ten bate van zijn te stichten SL Jo - sephkerk le Leiden. Onder de drie H. Missen werd gecollecteerd. De collecte bracht op de mooie som van f 682. Waddinxveen. Tot onderwijzeres aan de R.-K. school alhier is benoemd mej. P. Ph. M. Quant, te Gouda. Tegen een lid van de voelbalvcreeni- ging Be Quick, alhier, is proces-verbaal op gemaakt wegens diefstal van een paar voet balschoenen, gepleegd ten nadeele van een attder lid. Voor het toelatingsexamen van de R.-K. kweekschool te Beverwijk, is geslaagd onze plaatsgenoot J. Ruijs. De patronaals-vereeniging alhier nam deel aan den derden R.-K. Patronatendag te Gouda. In den estafette-loop 4 x 80 M. werd de 2e prijs behaald in 49 sec. De 2e prijs in het verspringen werd verkregen met een gemiddelden sprong van 4.98 M., terwijl in de jongere klasse ook de 2e prijs werd behaald met een gemiddelden sprong van 4.70 M. Woubrugge. Mej. de wed. Vonk—Dom burg welko tal van jaren de werkzaamheden aan de openbare school verrichtte, heeft aan den raad dezer genieente tegen 1 Oct. a.s. eorvol ontslag gevraagd. Ten behoeve van het Nat. Comité lot herdenking van de mobilisatie 1914 zal ook hier een collecte gehouden worden na 31 Juli a.s. terwijl in den namiddag evenals in 1914 op dien datum de klok zal worden geluid. Haarlemmermeer. Met betrekking tot de staking bij het buizen lossen voor de waterleiding vernemen we nog dat een groep stakers zich geregeld bevindt bg' de tusschen Zwanenburg en de Legnden aan den Rgtodgk gelegen losplaats om te trach ten in de onmiddellijke nabijheid der arbei ders te komen en hun het werk te beletten. De inspecteur van politie, Jelsma, en z'n agen scheeve gevoelen wend sterker, terwijl zij onder het overlezen 6teeds dacht, dat zij voor Hilda bedoeld waren. Maar medodoo- gen voor hem joeg haar voort als een stroom. De geest van den man sprak ander maal tot haar, zij was al weer ontvankelijk voor zijn goest, voelde zich minder vervuld van de verschrikking van zijn gelaat. Zij waren bedoeld voor Hilda. Dit keerde steeds weer in haar gemoed. Het werd haar overhcerschende gedachte. Zij sloot de brieven in hun lade en trachtte haar geesl le bepalen bij den brief, dien zij moest schrijven, en een rilling be ving haar, tegenover haar bekentenis, niet zoozeer om de ellende, die zij zelve zou dra gen, als om (len slag, dien zij hem moest toebrengen. Zijn vertrouwelijkheden waren bedoeld voor Hilda en nu moest hem gezegd worden, dal Hilda nooit van hem gehoord, nooit een enkelen regel aan hem geschre ven had. Geheel verslagen, bedacht zij, dat de woorden waren van een vreemde, van een vrouwtje met een krommen rug, dat aanspraak maakte op de hoedanigheden van haar zuster. Ja, de hoedanigheden, die hem eerst getroffen hadden, schreef hij nu aan Hilda toe. En als hij wis', dat zij van haar waren, zouden zij geheel in het niet verzin ken. Haar medegevoel was slechts een ab stractie, een schaduw; werkelijkheid waren Hilda's lippen en oogen en haar lenig, vlug figuurtje. Terwijl zij daar zoo zat, kwam Hilda de kamer binnen en had haar iels te zeggen. Bee keek haar niet aan, onder het antwoor den. Zij trachtte zichzelve wijs te maken, dat dit was, omdat zij geschreid had, maar er was een andere reden, die zij niet wilde zien, die zij schuwde, omdat de ingeboren vooroordeelen van de blanke vrouw er nte* ten hebben dan ook hun handen vol om ongeregeldheden te voorkomen. Eenige stakers hadden er blijkbaar de lucht van gekregen, dat er weder een schuit op komst was en langs een omweg Kans gezien den Ringdijk nabij Sloten (bijna 3 K.M. van de losplaats verwijderd) onop gemerkt te bereiken. Aldaar was inderds3d een met buizen beladen vaartuig, getrokken door een motorboot, in aantocht. Zo kwamen direct overeen om den schipper den door tocht te beletten en gaven hem in ernstige overweging direct terug te keeren. Toen hg op dit bevel niet verkoos in te gaan, zetten de stakers hun dreigende houding in daden om en begonnen de motorboot met groote steenen zoodanig te bombardeeren, dat do schipper in opgewondenheid pen re volver uit 't ruim baalde en daarmede in de lucht schoot om den stakers vrees aan to jagen. Z'n aanvallers trokken zich daar van echter niets aan en teen ze hnn bom bardement op nog k ar l-liger wijze herhaal den, begon 't den jjebipper zoo benauwd te worden, dat hg maar besloot met z'n vTaoht weer rechtsomkeert te maken en weer tot voorbij do Sloterbrug te varen, teneinde aldaar te blijven liggen tot er ziob een gun stiger gelegenheid voordoet om ongehinderd nog eens aan de losplaats te kunnen arri- veeren. J, A. Drent h, P. J. Balder on J. Bloemiuk' uit dort gemeente hebben met goed gevolg afgelegd het examen voor 't mulo-diploma A. De heer H. J. Blaauw, ondeivjjzer tan school 4, slaagde voor (te akto S. gym nastiek en de heer D. Krabbendam voor de hoofdakte. De timmerman B. had ?-«erdag al hier het ongeluk met z'n land in aanraking te komen met een zcagmachine, met het noodiottig gevolg, dat een zgner vingers nagenoeg geheel werd afgesneden. Genees kundige hulp werd ingeroepen. Hillegom. Burgerlijke 1 u nd. Ondertrouwd: A. Groenevold eu 1'. van Tilboig, K. Redoker en H. Frijlink. GetrouwdP. J. Salman en W. Kraak BevallenG. Gerritsenvan Ronselaar d. Th. FransenFiipjrhi z., O. M. van Buiten Teeuw d., R. J. vno Steijnvan Ririon d. Overleden: W. J. van (lor Lelie 80 Jaar nr., Q. A. van do Reep—Castien 80 jaar v. De heer P. Leegwater lieett. zijn 2b- jarig ambtsjubileum herdacht als lading- moester aan het station alhier. Het goederenkantoor was veisierd. Daar werd de jubilaris gecomplimenteerd door den inspecteur der Ned. Spoorwegen, dis hem een enveloppo met inhoud overhan digde. De waarnemend ►'«ttenschef, de heer N. Piket, bood namens hot personeel een spiegel in eikenhouten lijst en een surprise aan. De heer Smit bood nume.ns expeditie ondernemingen en exporteurs een envelop pe met inhoud aan. Een en ander ging ge paard met hartelijke, waardeerende woor den. De jubilaris bedankte voor de gcluk- wenschen. Een huiselijk feestje was het slot. Katwijk-aan-Zee. Met de reddingboot van do Maatschappij tot Redding van Dren kelingen is aan de Noordze«xust door ds bemanning een oefening gehouden. De oefening stond onder leiding van den heer H. van der Plas. Van de haringvisscherij kwamen te Umui- den binnen de logger KW 16 m. 17 last; KW 145 m. 22 last, en KW 149 m. 28 tast pektlha ring, en van de trawlvisscherij de loggers KW. 57 met f840 en KW. 96 met f325 be somming. Noordwijk-aan-Zee. Onder groote be langstelling werd met de reddingboot een oefening gehouden, welke goed is geslaafd. Na afloop werd de boot tor bezicMtgli' ln hot autopark gereden. Noordwijk. Aan den voorav-i-3 van zijn vertrek uit Noordwijk is de heer J. B. Layendecker, Rijksontvanger alhier, lii kleinen intiemen kring, geheel in overeen stemming met de persoonlijkheid san den scheidenden ambtenaar, ten huize van den burgemeester, gehuldigd voor de veidioj.nta- lijke wijze, waarop hij 22 jaren lang nioier zijn veelal onaangename en ondarvbere laak had vervuld. voor wilden uitkomen, maar in haar hart was zij jaloerseh op Hilda De Zondag kwam, eer zij David geschre ven had. Hij ging naar Regent's Pari wei nig op zijn gemak. Vivian en zijn moeder waren in het kabinetje, hall-spreckl.amor, hall-kantoortje, waar zij dt rekkingen schreef en ontving degenen, die zich aan meldden voor het pension. Hij had hen klaarblijkelijk overvallen in een ernstig twistgesprek. Vivian moest zich geweld aandoen, om hem met oen glimlach 1e hegro-ten, en Osvnie was zichtbaar ontdaan. Gedurende twee 4 drie minuten, terwijl de jongelui enkele opmerkingen wisselden, hie'e zij zich slit met versnelde ademhaling, w.jd-uitge- zette neusgaten en saamgeknepen mond Toen barstte zij les: „Waarom vertel je David het nieuws niet?.... Je broer gaat trouwen, David. Moet je hem niet gclukwenscben „Is het zoo?" vroeg David, zich lol Vivian wendend. „Moeder zegt het," mompelde die. „Ik wist het zelf nietik ben nog niot verloofd." Zij spotte: O, daar heb je niet lang voor noodigver loofd ben je gauw genoeg, als je dat be geert." „Ja, dat begeer ik ook, en ik ben van plan haar te trouwen als zij me wil hebben. En nu weet u het en behoeven wij er ook niet verder over te sprekenl" „Hoe aardigi" zei ze tusschen een spot- tenden lach en een snik. „Zij heeft een aJ- lergunsligslen invloed op je. Dat moet ik zeggen, om je lomp te maken tegenover je moeder I" (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 5