No. 19749. MAANDAG 28 JULI Anno 1924 - Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer! voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 r Gffioieele Kennisoevimj. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws 1 van heden. DAGBLAD PRIJS DEZES COURANT» Voor Leiden per 8 maanden 72.85, per week '..<«r.TMïXi E 0.1£> Buiten Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week'i«WiT «0.1& Franco per post 72.35 Hr portokosten, 1 - - -ilL.L^ PRUS DES AD VERTE NTTENj 80 Ct«. per regei. Bij regelabonnement belangrijk' iageren prijs. Kleine AdvertentiSn, "uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en ïaterdage 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. -* Bewijsnummer 6 Cts. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. •j. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Visclimarkt 18, tel. 1225, is DINSDAG ver krijgbaar SCHELVISCII a f 0.17—f 0.22, SCIIOL a f 0 15 per pond en NIEUWE HARING a f 0.00 per stuk. AUG. L. REIMERINGER. Wcth Lo.-Burgemcesler. VAN STRIJEN, Secretaris, tuiden, 28 Juli 1924. Mej. J. W. Boehmer, onderwijzereb aan de Chr. school Oosterstraat 16 (Rijn kade) legde te 's-Gravenhage met gunstig gevolg het examen voor hoofdonderwijze res af. In de examencommissie van den Alg. Ned. Politiebond heeft o.m. zitting de heer P. Stapel, commissaris- van politie alhier. Zalerdagnamidag ongeveer kwart voor yijf reed de 29-jarige Jacobus V., alhier, op een rijwiel langs het Rapenburg. Doordat hij te ver naar de huizenzijde uitweek, kwam hij te vallen, met het gevolg, dat de man met het bovenlijf op een hek terecht kwam. Een uitstekende punt van het hek drong door de kleeren heen in de rechterborst, waardoor V. ernstig werd gewond en veel pijn leed. In een woning binnengedragen, werd de Eerste Hulpdienst geroepen, die den toe stand niet zonder gevaar achtte, daar ook het borslvlies was aangetast. Nadat de Hulpdienst den man voorloopig liad verbonden, werd hij per auto naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Op Vrijdag of Zaterdag is in den tuin van een perceel aan den Rijnsburgerweg een rijwiel onbeheerd achtergelaten. Het is naar het politiebureau gebracht en daar ter beschikking gesteld van den eigenaar. Door mej. Van L., wonende a^n de .Weverstraat alhieT, is bij de politie aan gifte gedaan, dat zij op Zaterdagavond in haar woning is mishandeld door zekeren Jan Gr., mede alhier woonachtig. Genoemao Gr. heeft tevens vier ruiten in haar woning vernield en een emmer stuk geslagen Tegen den dader i3 proces-verbaal opge maakt Door de politie alhier is aangehouden zekeren C. L., van hier, die te Schagcn (N.-H.) verduistering zou hebben gepleegd. Hij is ter beschikking van de politie to Schagen gesteld. Door den schipper IC. Vermeer alhier i3 bij de politie aangifte gedaan van qö vermissing van 118 groentenkislen, die waren geladen op een schuit, welke in hel Galgewater lag. Vermoedelijk zijn de kisten daar des nachts op een ander vaartuig overgeladen en is de nieuwe onrechtmatige bezitter, mui het vrachtje weggevaren. De politie stelt een onderzoek in. Zondagmiddag reed zekere W. F FI. van hier, op een rijwiel langs den Rijns burgerweg, terwijl op den bagagedrager de 15-jarige Elizabeth de La R. zat. F. zwenkte plotseling voor een van den overkant komende auto, waardoor hel meisje yan het rijwiel viel en juist voor de auto terecht kwam. De autobestuurder remet uit al zijn macht en wist op deze wijze een cverrijding te voorkomen Het meisje kwam nu met den schrik en eenige builen en schrarrmen vrij. Zaterdagavond omstreeks hal fel f reed de heer T. C. F. S., banketbakker, alhier, met z'n echlgenoo'le in een auto op den Hoofdweg nabij Hoofddorp. Even voorbij ao Gendesluis brak plotseling de voorveer, me; het gevolg, dat de auto tegen een langs den weg staanden paal van het electrisch ndt bolste en wel met zooveel kracht, dat deze afknapte. De echtgenoole van den heer S. werd door den hevigen schok door de voorruit uil de auto geslingerd en op verschillende plaatsen bloedend verwond. Ze werd naar dokter N. gebracht en verbonden. De heer S. kwam er vrijwel ongedeerd af. Met hulp van de politie, die spoedig op de plaats van het ongeval verscheen, werd de auto weer terug op den weg gewerkt en naar een garage overgebracht. Ook de di recteur van het gemeentelijk eleclriciteiü». bedrijf was spoedig met twee man aanwezig om ter voorkoming van verdere ongelukken de paal te demonteeren. Met een andere auto werd de reis naar Leiden voortgezet. - In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen in de week van 2026 Juli: 155 volwassenen, 12 kinderen, totaal 167 personen. Het pand Hooglandschc Kerksteeg 2 waar tot voor korten tijd de Oude en Nieuwe Boekhandel van den heer W. Wagemans was gevestigd, is, na gerestaureerd te zijn, geheel van beslemming veranderd. De heer J. van Schooien, installateur van waterlei ding, gas en electricileit, heeft er een zaak van verliehtings- en vcrwarmingsartikelen in geopend. Zaterdagavond had de opening plaats. Het anders gewoon verlichte perceel baadde in een zee van kleurig licht. De winkel is goed voorzien van allerlei artikelen. De heer Van Schooien, die gerui- men tijd dit bedrijf uitoefende in de Park straat (Kooipark) cn daar reeds een goede cliënteele had, hoopt nu meerdere stadgc- noolen in de nieuwe zaak in het centrum der stad te trekken. De reis van H.M. de Koningin. Uit Christiania wordt dt. 27 dezer gemeld: Na een bezoek van drie weken in de Noor- sc-he fjorden zijn koningin Wilhelmina en prinses Juliana vanochtend uit Drontheim naar Stockholm vertrokken, waar zij deil prinsgemaal zullen aantreffen. De Tariefwet. De Geldersche Industrieele Club heeft een adres aan de Tweede Kamer gericht, waarin verzocht wordt, het wetsontwerp tot vaststelling van een nieuwe Tariefwet niet goed te keuren. In het adres wordt o.a. gezegd Is de vrees gewettigd, dat door verhoo ging van de invoerrechten met 60 pCt. de belastingdruk opnieuw vermeerderd wordt, terwijl vermindering van dien druk in het belang van de volks welvaart geboden is, niet minder zal deze het zijn ten aanzien van de productiekosten liier te lande, die zeer zeker daardoor eerder zullen toene men dan verminderen, cn waarvan dan de Ne-derlandsche export do voornaamste bron van onze nijverheid, de nadeelige gevolgen moet ondervinden. Evenmin kan adressante zich aan den indruk onttrekken, dat uit dit ontwerp een geest van protectianïsme straalt, hetgeen weinig bevorderlijk geacht mag worden voor het voeren van de voor ons land gewensch- te economische politiek. Is volgens de meening van adressante op deze gronden het ontwerp onaannemelijk, nog meer aoht zij dit het geval, indien men de beoogde teohnische herziening beoor deelt. Deze toch vertoont bij den eersten aan blik fouten, die o.a. aanleiding kunnen ge ven tot het verleenen van averechtsche be scherming, derhalve juist tot een der drie klachten, welke den minister volgens zijn memorie van toelichting er toe deed be sluiten, deze herziening aan de orde te stellen. Adressante wil intusschen niet ont kennen, dat enkele categorieën van indu strieën, die tegenover valutalage landen moelijk haar producten konden handhaven, met de aanneming van het ontwerp gebaat zullen zijn doch bezwaarlijk kan men de gunstige meening van deze producenten doen gelden tegenover het oordeel der overgroote meerderheid van de Nederland- sche nijveren cn handelslieden, die de aan neming van het wetsontwerp op vrijwel de zelfde gronden eenparig ontraden. Het Hoofdbestuur der Nederlandschc Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft een adres aan de Tweede Kamer ge zonden, waarin gezegd wordt dat het Hoofd bestuur met veel belangstelling kennis ge nomen heeft van het aanhangig gemaakte ontwerp van wet tot vaststelling eener nieuwe Tariefwet, waarvan een verhooging der Staatsontvangsten wordt verwacht tot een bedrag van rond 12 milliocn gulden. Het hoofdbestuur voornoemd is volkomen doordrongen van de noodzakelijkheid om ten spoedigste het evenwicht tusschen ont vangsten en uitgaven op den gewonen dienst der Staatsbegrooting te herstellen, maar meent, dat dit niet bereikt moet wor den door verhooging van den reeds veel rt zwaren belastingdruk, maar uitsluitend door verlaging der uitgaven. Onder verwijzing naar de bespreking in zake het belastingvraagstuk, gehouden op de algemeene vergadering der Maatschap pij in Maastricht op 27 en 28 Juni j.l, cn de daar eenstemmig aangenomen conclu sies, spreekt het dan ook als zijn raeening uit, dat onder de huidige omstandigheden geen enkele verhooging van bestaande of opleggen van nieuwe belastingen dient te worden toegestaan. De belastingdruk :b hier te. lande reeds veel te hoog opgevoerd in verhouding tot den werkelijken nationa- len welstand. Verlaging van belastingdruk en reorganisatie van het belastingstelsel is dringend noodzakelijk. Voor alles is noodig verlaging van de Staatsuitgaven tot zoodanig peil, dat niet alleen het tekort op de begrooting ver dwijnt, maar ook de belastingdruk wordt verlicht. Blijkt voor een meer rationeel be lastingstelsel op bepaald gebied eenige verzwaring van lasten noodig, dan kan deze wellicht aanvaard worden, mits vooraf vast sta, dat daarmede gepaard gaat een ster ke verlichting van 'den belastingdruk daa*, waar die economisch het meest schadelijk werkt. Een belastingverhooging, als de nieuwe Tariefwet zou brengen, waar geen ten min ste gelijke verlichting van belastingdruk op ander gebied tegenover staat, die integen deel blijkbaar geheel gebezigd zal worden tot overbrugging van het tekort op de be grooting, moet aldus adressant vol strekt worden afgeweze». Onder deze omstandigheden meen't het Hoofdbestuur zich van een beoordeeling der aan het nieuwe tarief ten grondslag liggende bcgiinselen en van de aan die be ginselen gegeven toepassing te mogen ont houden en te volstaan met het verzoek tot de Tweede Kamer om niet mede te werken tot deze of eenige andere verhooging van 'den belastingdruk. Het Eucharistische Congres gesloten. Hoewel bij de sluitingsvergadering van het eucharistisch congres, Zaterdag in het Stadion, lang niet alle plaatsen bezet wa ren en vooral de goedkoopere rangen ga pende leegten vertoonden, waren er toch ettelijke duizenden menschen. Juist in het midden troonde de kardinaal- legaat, omgeven door zijn eigen gevolg van pauselijke graven, gentilhommes, con- ditorie, en van de eerewacht van Maltezer ridders. Op andere tronen, links en rechts van de zijne, waren de andere kardinalen gezeten, die het congres hebben bijgewoond Een storm van toejuichingen brak los toen kardinaal van Rossum en de andere kardinalen binnenkwamen. Daarna hieven alle aanwezigen aanAdoremus in eternum sanctissimum sacramentum (laat ons in ëouwigheid het allerheiligst sacrament aan bidden.) Toen klonk plotseling het Venl eancto spiritus, van een klein knapenkoor, in het schoone, gerythmeerde oud-Grego- riaansch. Waar het zangkoor stond was ook een ontvangapparaat voor den loudspeaker" opgesteld; zoo ging voor dë hoorders geen noot verloren. Daarna hief een gemengd koor van man nen en vrouwen het Sacris solemnius aan. Ook nu deed de loudspeaker" het geluid der stommen zwellen. De voorzitter van het permanent comité, mgr. Heyiett, deelde mede, dat van do Ko ningin was ontyangen een telegram van dank voor de telegrafisch door het congres gezonden hcilwenschen. Voorts waren tele grammen ingekomen van dc kardinalen Renueci do Bianchi en Laurenti, van het cathedaal kapittel te Toledo en van vele bisschoppen en andere kerkelijke hoogwaar- digheidsbekleeders over de geheele wereld. Mgr. Heylen bracht daarna dank aan dö verschillende secties voor den ijver, waar mede zij haar arbeid verricht. Het resultaat zoo zeide hij, is zoo'n groot aantal resolu ties, dat hot onmogelijk is gebleken, ze ter vergadering af te kondigen. Ze zullen alle gepubliceerd worden. Vervolgens was het woord aan afgevaar digden van verschillende landen, die geen sprekers op het congres hebben gehad. In de eerste plaats aan bisschop Papodopoulos, den voornaa-msten vertegenwoordiger der Oostersche kerken, aan wien het congres daarom nog een bijzondere beteekenis ont leent. Hij zeide met groote vreugde de wester- sche kerk kennis te hebben laten maken met den Oostersc-hen rythmus. Zijn kerk nam zoo gaarne aan dit congres deel, niet alleen om dat het zulk een krachtige opwekking is ge weest voor de Eucharistische godsvrucht en liet godsdienstige leven in het algemeen, maar ook omdat het is kunnen worden een overtuigende demonstratie van de volkomen eenige eenheid der kerken van den Griek- schen Slavischen en Byzantijnschen rythmus met dc kerk Rome. Daarna spraken nog vertegenwoordigers van Duitschland, Hongarije, Polen, Tsjecho- Slowakije en Argentinië. Vervolgens heeft mgr. Heylen een rede uitgesproken. Vervolgens hoeft kardinaal van Rossum de sluitingsrede gehouden. Hij zeide o.m. De schoone dagen van het eucharistisch congres zijn ten einde. Eerder dan wij dach ten, staan wij voor het slot van deze heilige, waarlijk vreedzame samenkomst. Onze fees ten zijn ten cinde en wij zijn op het punt ze te besluiten met onze groote Katholieke lofzang: Te Dcurn laudamus; te Dominum confitemur: U4 o God, loven wij, U, o Heer belijden wij. De verdere rede van den Kardinaal hield een aansporing in om dikwijls te communi- ceeren, Jesus in Zijn sacrament als beste toevlucht voor hen die belast en beladen zijn, en als den barmhartigen Samaritaan voor hen die het leven der genade hebbeD verloren. Laat ons ook, aldus verder dc kardinaal, tot Jesus in Zijn Heilig Sacrament bidden voor de vrede en de verzoening van do vol ken, voor do bekeering van de heidenen, voor allen die hem nog niet kennen, en voor al ook voor de vele landgenooten die de vol heid van het christendom hebben verloren en in wier godsdienstig leven zulk een leem te moet zijn, omdat zij Hem niet meer in hun midden hebben. Ten besluite heeft kardinaal van Rossum plechtig de pauselijken zegen gegeven. Zaterdagmorgen heeft de .bisschop van Haarlem in het Stadion een mis opgedragen gedurende welke ongeveer 10.000 kinderen uit de verschillende parochieën to Amster dam tot d© communie zijn toegelaten. Zes tien priesters reikten hun gelijktijdig de communie uit, zoodat de plechtigheid een vlot verloop had. Extra treinen uit alle deelen van ons land hadden reeds gistermorgen vroeg een groot aantal menschen naar Amsterdam ge bracht om de plechtigheden verbonden aan het Eucharistisch Congres bij te wonen. 's Morgens werd om tien uur de Kardi naalsmis in het Stadion gehouden. Reeds lang voor dal uur stroomde het voetgangers naar den Amslelveenschenweg, de trams waren tjokvol en auto's zonder tal reden be zoekers naar het Stadion. Tegen tien uur waren de tribunes dan ook zeer dicht bezet. In het paviljoen op het middenterrein was een altaar opgericht, ter rechterzijde daarvan gezien van den hoofdingang onder de overdekte tribune, waren troepen ge- plaats voor den Kardinaal-legaait en de overige Kardinalen. Voor de bisschoppen waren zetels neerge zet. Aan de andere zijde van het midden terrein hadden de Studenten der Groot Semi naria van Utrecht, Haarlem, den Bosch en de Broeders van Amsterdam, Amers foort en Bussum plaats genomen, die de wisselende zangen zouden uitvoeren. Daarachter stond een knapenkoor samenge steld uit de 3000 leerlingen van Amslerdam- sche scholen. Deze zangers stonden onder leiding van Pater Van der Geest uit Nij megen. Op de overdekte tribune merkten we op de ministers Ruys de Beerenbrouck, Aal- berse en Van Swaay. Te ongeveer tien uur werd de komst van den Kardinaal-legaat aangekondigd. Onder daverend handgeklap schreed hij over een witten looper waarlangs wille bloemen en Oranje-boomen waren geplaatst naar het al taar om daarna plaats te nemen op zijn troon. Hel gevolg onder wie oen twintigtal ridders van Malta namen bij het altaar plaats. Op den Kardinaal-legaat yolgden een ze vental Kardinalen met hun gevolg en een groot aantal bisschoppen. Door den luidspreker werd toen de Kardi nalen en bisschoppen gezeten waren ver teld, dal van Z. II. den Paus antwoord was ontvangen op het gezonden telegram waar in hij dank zegt en dat Hij in den geest en met het hart tegenwoordig is in Amsterdam en geeft zijn zegen. De dienst was plechtig en de Kardinaal legaat gaf d 5 Pauselijken zegen met vollen aflaat. Van de groote menigte, die in de morgen uren de H. Mis had bijgewoond was nog een gedeelte binnen de poorten yan het Stadion toen alweer duizendcji zich naar hel Sport park begaven tol bijwoning van de proces sie, die om drie uur zou aanvangen. 't Was ongeveer één uur, toen de stroom van menschen het Stadion binnenging. En twee uur lang duurde de stroom onaf gebroken voórl. Per auto en per tram, maar meerendeels te voet trokken de processiegangers op naar het grootste sportveld van Amsterdam. Door de verkeerspolitie waren uitgebreide maatregelen genomen tot regeling van het verkeer. Dat een en ander niet zoo eenvou dig was, zal men begrijpen, als men weel, dat het aantal auto's, dat eerst in de mor genuren was aangereden meer dan 1600 be droeg, terwijl dit getal in den middag nog grooter werd. Zells bij de belangrijkste inter nationale voetbadwedstrijden, die op liet Stadion plaatsvond, werden niet meer dan 1375 auto's geleld. Trouwens 't was ook nimmer voorgeko men, dat het Stadion meer dan 30.000 per sonen bevatte. En nu! Er waren binnen de muren van het Sportpark veel meer dan 30.000 perso nen en daarbuiten hadden ongeveer LO.OOO menschen een plaatsje gekocht, om de pro cessie te zien voorbij trekken, 't Weer was prachtig. Precies op tijd trad de buiten opgestelde stoet het Stadion binnen. Vooraan gingen de vertegenwoordigers van vereenigingen voor tijdelijke en sociale belangen; voorafgegaan door het muziekcorps uit Volendam. Daarachter sloten zich aan militaire af- declingen van elk corps en van onderschei dene rangen. Zij werden bij hun intrede warm toegejuicht. Hierop volgden de repre sentanten van onderwijs en wetenschap. Aan hol hoofd van de hoogleeraren liep prof. Schreinen, rector-magnificus aan de R.-K. Universiteit te Nijmegen. Hierachter sloot zich aan een lange rij van charitatieve godsdienstige en Heilige Sacramenlsvereenigingen uit het geheele land. De R.-K. leden van den Amslerdamschen Gemeenteraad, van de Tweede Kamer, Eerste Kamer, Hoogen Raad en Raad van State, benevens de genoemde ministers volg den daarachter. Deze geheele stoet stelde zich rond om het grasveld van het Stadion op. Vanuit den ingang onder de overdekte -tribune betraden omstreeks kwart over drieën de Ilooge Geestelijken hel Sportter rein, o. w. alle aanwezige Bisschoppen in grooi ornaat met myter, staf en koorkap. Zij schreden over den witten looper naar het altaar om daarna de voor hen bestemde plaatsen in le nemen. De Kardinalen, die bij hun binnenkomst geestdriftig door de massa werden begroet, namen plaats op den troon voor Kardinalen. Om 3.20 werd door den loud-speaker" aan gekondigd, dat Zijne Eminentie, de Kardi- BINNENLAND. Adressen over de Tariefwet. De brand te Vlissingen is als geëindigd te beschouwen. Het Eucharistisch Congres te Amsterdam; gesloten. Successen der Hollandsche wielrenners en rniters te Parijs. Twee Olympische kam- pioenschappen! De „Willem Sis" is nummer drie gewor den in het Olympisch zeiltornooi. BUITENLAND. Te Londen is nog geen verandering in getreden. De Dnitsche Rijksdag is weer voorloopig op reces. Bakkersnachtarbeid in Frankrijk verboden. Te Madras stort een jongensschool in. 65 personen gedood. Meer dan 10.000 huizen in Britsch-IndiS verwoest naal-Lcgaat op hel terrein was aangekomen. En toen daarop Kardinaal Van Rossum met zijn gevolg naar voren trad, knielde de massa. Zijne Eminentie nam daarop plaats op den voor hem opgerichten witten troon. 't Werd stil onder de enorme menschen- massa toen Hubert Cuypers zijn dirigcerstaf ophief. Het Pontificaal Lof was aangevan gen. liet vierstemmig mannenkoor had ingezet liet „Ecce Panis" van Philip Loots en de klanken van dit schoon gezang waren nau welijks weggestorven of het „Panis Angeli- cus" van W. P. H. Jansen thans door een gemengd koor gezongen werd aangehc-. ven. Intusschen was Zijne Eminentie, Kardi naal Bourne, Bisschop van Westminster bij het altaar gekomen om hot Lof le celebree- ren. De Heilige Hostie werd in een remon strance naar het altaar gebracht en terwijl allen knielden zong het zesstemmig ge mengd koor hel „Magnificat." Na een lofzang door de priesters voorge dragen, verhieven de geestelijken zich van hunne zetels om zich achter den stoet aan te sluiten. Nu werd de processie, terwijl het man nenkoor het ,,Ave Maria" zong gevormd. Voorop gingen de Eerwaarde Broeders, daarna de Religieuse Geestelijkheid en ver volgens de Seculiere Geestelijkheid. Achter deze groepen sloten zich aan de eerekamerheer, de buitengewoon geheimka merheer en de Huisprelaten van Z. II. den Paus, benevens de Apostolische Protonola- rissen. Hierop volgde een zangkoor, waarna kwa men de abten, bisschoppen aarts-bisschop pen, primaten, het hoogw. en Goddelijk Sacrament, omringd door Malthezer ridders, waarvan vier de baldakijn droegen boven den Bisschop van Westminster, die het Goddelijk Sacrament droeg. Achter Kardi naal Bourne volgde onmiddellijk de Kardi naal-legaat met de overige Kardinalen. De stoet werd gesloten door een buitenge woon kamerheer en eerekamerheeren met knap en degen, pauselijke ridders en verder de leden van het Ned. Eerecomité en het Permament Comité en hel Lokaal Comité van het Eucharistisch Congres. Onder de processie werd gezongen het „Rex Clemenlissime." De stoet begaf zich langzaam voortschrij dend door den hoofdingang van hel Stadion naar buiten. Hij maakte een ommegang om het ommuurde Stadion, waar ook duizenden de processie zagen voorbijtrekken. Terwijl liet Sacrament builen de poort was, werd binnen, de Rozenkrans gebeden. Daarna zong de menigte daar het CongTcsIied. Ook waren tijdens de processie gedeelten met de Litanie van de Allerheiligen en met de Litanie van den Zoeten Naam van Jezus gebeden. Door dezelfde poert kwam de processie om ongeveer 6 uur weer binnen. Zij trok eerst langs de overdekte tribune. Aan de overzijde daarvan stelden ontelbare vaan-, dofs zich op. De geestelijkheid schreed ia dezelfde volgorde vmer naar hun plaatsen. Ordebroeders- knielden langs den kant toen het Heilig Sacrament voorbijgedragen werd. Toen alle kerkvorsten weer hun plaats had den ingenomen, klonk krachtig het „Te Deum". Door den Ka.xlinaal-Legaat w id daarop aan de onielbare menigte den Pau- tel ijken Zegen gegeven. Hiermee w_as do indrukwekkend) ploch-. ♦igheid ten einde. Met hetzelfde ceremonieel als de Kardinalen en Lisschoppen gekomen waren, verlieten zij ook weer hel Sladion Omstreeks halfzeven liep hel Sladion leeg, Een uur tevoren waren reeds de toeschou-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1