No. 19740. DONDERDAG 17 JULI Anno 1924 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIENl 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs, Kleine AdvertentiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven '.10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. f. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTt Voor Lelden per 8 maanden Z2-85, pet week Ï0.1*. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd gijn, per week .Ti.ia-aQ.18. Franco per post 2.86 -+■ portokosten. Olt nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkcl Vischmarkt 18 lel. 1225 is Vrijdag verkrijg baar SCHELVISCM a f 0.20—f 0.26, SCHOL a f 0.12—f 0.15—-f 0.32. GRIET a f 0.50, TARBOT a f 0.58 per pond en NIEUWE HARING a f 0.06 per stuk. AUG. L. REIMERINGER, Weth., loco-Burgemeester. Leiden, 17 Juli 1924. AANSCHAFFING VAN LEER- EN HULPMIDDELEN. Burgemeester en Wethouders-van Leiden brengen ter openbare kennis: a. dat de Raad der gemeente in zijn openbare vergadering van den 14en dezer besloten heelt medewerking te verleenen aan bet Bestuur der Vereeniging tot in standhouding van bijzondere scholen voor gewoon lager- en uitgebreid lager onderwijs tol aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor zijn school aan het Noordeinde 40 en in verband daarmede heeft vastgesteld een supplctoiren begrootingsstaat, groot f 710. teneinde ons College in staat te stellen de benoodigde gelden te zijner tijd ter beschik king van het schoolbestuur te stellen; b. dat binnen dertig vrije dagen, te reke nen van heden af, ieder ingezetene en het schoolbestuur van dit besluit bij Gedepu teerde Slaten der provincie Zuid-Holland in beroep kan komen. AUG. L. REIMERINGER, Weth. Lo-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 Juli 1924. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN. op MAANDAG 21 Juli 1921. des namiddags te twee uur. De vergadering zal, zoo noodig, des avond* worden voortgezet. a Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een lid van het Ba- jBluur der vereeniging tot bevordering van dc-n bouw van Werkmanswoningen. (209) 2g. Benoeming van een Slads-Vroedmees- ler, voor het tijdvak 1 Juli 19211 Juli 1917. (210) 3ü. Voorstel: a. tot overneming in. eigendom en onder houd bij de gemeente van eenige gedeelten yan dc perceelen Morschweg, Sectie L Nis 18, 19, 67 tot en met 75, 92, 1233, 972, 971, 910, 86, 1156 en 883; b. lot beschikbaarstelling van gelden voor ,de verbreeding van een gedeelte van den Morschweg c. lot vaststelling van de rooilijn voor een gedeelte van den Morschweg tusschen de Floralaan en de Lobsenstraat. (211) 4o. Praeadvies. op de adressen van de 'Ned, Vereeniging van Grossiers op Electro- lechnisch gebied en de Coöperatieve Inkoop- vereeniging van Metaalinduslrieëlen (Goo- pra), inzake het lidmaatschap der Stedelijke Lichtfabrieken van laatstgenoemde vereeni ging. (19.1) öo. Praeadvies op het verzoek van de Coöperatie „Ons Doel", in zake het aan de kolenhandelaren. die cokes van de Stede lijke Lichtfabrieken betrekken, opgelegde verbod, om adressante gascokes af te leve ren. (170) 6o. Voorstel in zake het aanbrengen van verschillende veranderingen in het open baar lager onderwijs, in verband met de laatste wijziging der Lager Onderwijswet 1920 en tot beschikbaarstelling van gelden ■voor de verbouwing van de schoolgebouwen aan de Vrouwenkerksteeg en de Boom- xj'.rirlet. (207) 7o. Interpellatie van den heer Van Stra len, in zake de pressie door het Burgerlijk 'Armbestuur uitgeoefend op een der vroegere ondersteunden tot aanvaarding van werk beneden het normale loon. Bij Kon. besluit is, met ingang van 15 September a s lo. aan dr. H. Kamer- lingh Onnes, op zijn verzoek, eervol ontslag .verleend als hoogleeraar aan de Rijksuni versiteit alhier, met dankbetuiging voor de gedurende vele jaren in die betrekking den lande bewezen belangrijke diensten; 2o. be noemd lot gewoon hoogleeraar aan deze Rijksuniversiteit in de faculteit van wis- en natuurkunde, om onderwijs le geven in de natuurkunde en meteorologie, dr. W. J. de Haas, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen; en is op zijn verzoek, eervol ont slag verleend aan dr. F. Pijper, hoogleeraar in de godgeleerdheid aan deze Rijksuniver siteit, niet dankbetuiging voor de gedurende Vele jaren door hem bewezen belangrijke diensten. Wij herplaatsen dit bericht, omdat or iisleren een uitlating in wa93 Prof. dr. Wande Johannes de Haas, de opvolger van prof. Kamerlingh Onnes, als hoogleeraar alhier^ is te Lisse geboren 2 Maart 1878. Hij sludeerde, na in 1895 zijn eindexamen H. B. S. te Middelburg te hebben gedaan, voor cand.-nolaris. Reeds was hij voor twee gedeelten van dat examen geslaagd, toen hij van studie veranderde. Hij deed Staats-exa- men, studeerde alhier wis- en natuurkunde en promoveerde in 1911 op proefschrift: „De compressibiliteit van waterslofdamp." Daar na was hij eenige jaren assistent aan het natuurkundig laboratorium te dezer stede en aan het Bosscha-laboratorium te Berlijn en ;,wissenschaftliche Milarbeiter der Phys. Techn. Reichsantslalt aldaar en werd in 1915 leeraar aan de H. B. S. en hel gymna sium te Deventer. Een jaar later word hij conservator van Teylers slichting te ar - lem, weder een jaar later hoogleeraar aan de Technische Iloogeschool. Sinds 1922 is hij hoogleeraar te Gronin gen. In dat jaar werd hij ook lid der Kon. Aca demie van Wetenschappen. In 1917 volgde liet lidmaatschap der Holl. Mij. van Weten schappen. In 1917 verwierf hij samen met Einstein den Baumgartnerpreis. Bij Kon. besluit is herbenoemd lot kantonrechter-plaatsvervanger alhier mr. P. E. Briët. Te Rotterdam zijn geslaagd voor hel examen huis- en schoolonderwijs in de nut tige handwerken de dames L. C. de Jong, J. Kruyt, A. J. Verheul en A. Zuidema, allen al hier. Geslaagd is in Den Ilaag voor hel hoofdakte-examen de lieer F. A. Schillhuy- zen, alhier. De heer P. van Weeren Jr., alhier, slaagde le 'sGravenhage voor het „Mercu- rius"-diploma Engelsche Handelscorrespon dentie. Mej. A. M. E. Rollandef, alhier, is le Amsterdam geslaagd voor het examen licht hout. Voor het eind-examen der Chr. H, B. S. met 5-jarigen cursus alhier zijn .geslaagd: G. A. de Bruyne, Leiderdorp; D. Dorrepaal, Koudekerk; H. van Heiningen, Koudekerk D. K. Munling, Leiden; S. Ottow, Leiden; S. R. J. Verhoeven, Den Haag en W. de Jong, Katwijk. De heer H. Chr. Sauer, onlangs alhier tot semi-arls bevorderd, is bestemd tot reser ve-officier van gezondheid bij de landmacht hier te lande. Alhier heeft zich een commissie ge vormd met het doel gelden bijeen le krijgen tot het oprichten van een gedenksteen op het graf van wijlen dr. C. H. Nijkamp, welk plan uitsluitend uitgaat van zijn patiënten. Aan onderstaande adressen worden bijdragen in ontvangst genomen: Jac. J. Vos, Stadhou derslaan 1la; D. Gaykema, Schelpenkade 59, en J. de Graaf, Magdalena Moonsslr. 10a. Het programma voor de kinderfeesten ter gelegenheid van den verjaardag van II. M. de Koningin, die geregeld plegen le wor den gegeven, vermeldt: Poppenkast, zang door alle kinderen; gymnastiek door leerlingen der school Oude Vest onder leiding van den heer S. J. Koop- mans; dwergjes; muziek; zang voor alle kin deren, goochelen. De feesten hebben plaats in de groole Stadszaal en in den foyer. Op beide plaatsen wordt dit programma gegeven, in veranderde volgorde. Daarnevens natuurlijk tractalies etc. Daar 31 Aug. op Zondag valt, wordt het feest Maandag 1 Sept. gevierd. ,Per Aspera ad Astra" en het A. S. C.- slrijkje verzorgen de muziek. Vanaf een zestal verzamelplaatsen zullen de kinderen naar de Stadszaal, wandelen, n.I. school Tlantsoen (leider de heer Kar - stens), school Langebrug (leider de heer Ver- brugge), school Rapenburg (leider de heer Melief), school Van-der-Werfstraat (leider de heer van Heteren), school Oude-Vest (leider de heer Meerburg), school Maresingel (leider de heer Teunissen Jr.). De uitvoering van het kinderkoor „De Kleine Slem", dir. de heer L. W. Beumer, begeleidster mej. Mien Verwer, in den tuin van „Zomerlust", heeft het gisteravond best getroffen met het weer en ook de op komst van belangstellenden, hoofdzakelijk ouders en bloedverwanten van lien, die hun kleine, welluidende slem deden hooren, liet niets te wenschen over. Er is goed gezongen en aandachtig geluisterd. Op gepasten lijd werd geëindigd. De plaatselijke afdeeling der Ned. Reisvcreeniging hoopt op 8 September a.s. een feestavond te houden in den tuin van „Zomerlust". Bij Kon. besluit van 8 Juli is de ter mijn, binnen welken de onteigening van de niet in der minne aangekochte, ter onteige ning aangewezen eigendommen, ten behoeve van uitbreiding van het slalionsemplace- ment alhier in den spoorweg Amsterdam Rotterdam, bij den réchter moet zijn aange vraagd, met zes maanden verlengd. De rijwielbolasling zal weldra begin nen en dus zullen op de fietsen de bewijzen moeien worden aangebracht, dat de belas ting is voldaan. Daarvoor zijn vasthouders a f 0.10 in den handel gebracht, doch door den rijwielhandelaar J. Neuteboom, Jan- vossensteeg 7, kan men ze er ook zoo aan laten vastmaken, dat stelen uitgesloten i9. Kosten I 0.25. Gisteravond omstreeks halfaclit ge raakte een 18-jarig jongmensch, dat met zijn fiets op de Mare voor een dame wilde uitwijken, te water. Door hulpvaardige om standers werd eerst de jongeling en daarna de fiets uit het water gehaald. Hedennacht is in den Nieuwe-Rijn, nabij de Watersleeg ongeveer, door den schipper van Leidschendam in den grond gevaren een los drijvende schuit. Door de politie zijn maatregelen tot veiligheid van de scheepvaart genomen. Nogmaals een voorbeeld! De 6-jarige G. B., wonende Duize'nddraadslceg, die ach ter op een auto was geklommen, is, toen hij aan de Haven er afsprong, overreden door een van den anderen kant komende stoomfiets. Hij werd tegen den grond ge smakt doch het liep goed af: slechts een dikke wang. Mej. Van Dorp en het bestaande kiesstelsel. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het voorstel van wet van mej. Vun Dorp tot nadere regeling van de verkie zing van leden van de Tweede Kamer doen de daartoe bevoegd verklaarde kiezers én de toepassing op die verkiezing van het stelsel van evenredige vertegenwoordiging. Het volgende is er aan ontleend: Hoewel de voorstclster betreurt, dai het ontweri) geen steun heeft kunnen vinden, zoo heeft de daarop geleverde critiek baar toch niet kunnen overtuigen van de ver werpelijkheid der voorgestelde regeling. Zij wenscht echter het,lot van het ont werp niet in de waagschaal te 6tellen door den vorm, waarin het gegoten is, en zij dient op dien grond een omgewerkt voor stel in, waarin de inhoud-' van het ontwerp verwerkt iB in de daarop betrekking heb bende afdeelingen van de Kieswet. Met betrekking tot den inhoud van het voorstel betoogt mej. Van Dorp, dat het tegenwoordige stelsel op twee gedachten hinkt. Het wilde, althans vóór de wijzigin gen, in 1021 in de Kieswet aangebracht, de vorming van kleine partijen mogelijk ma ken, maar doet aan den anderen kant alles, om die te voorkomen. Gaat men nog ver der in die richting, wat geenszins uitgeslo ten ié, dan blijven alleen de nadeelen van het tegenwoordige stelsel over. Het grootste kwaad eohter van dat stel sel is hierin gelegen, dat het de tendentie heeft, de meest- onafhankelijke elementen buiten do politieke sfeer te «luiten, waar door de kiem der verdere ontwikkeling uit de groote partijen verdwijnt en zij de nei ging krijgen, te versteenen. Daarmede wordt het tegendeel bereikt van datgene, wat het partijwezen brongen moet. Juist door die versteening van de groote partij komt het denkbeeld van de kleine partij op en hoe kleiner de partij, des te meer zij in het tegendeel eener partij verkeert. Wanneer er in Nederland honderd partijen zijn, die er in zouden slagen een afgevaar digde benoemd te zien, zou dc Tweede Ka mer niet meer uit de partijen, maar uit individuen bestaan. Het partijwezen moet een zoodanige groepeering van de volksovertuiging be- teekenen, dat daaruit een actieve politiek kan voortvloeienmaar daarvoor is noo dig, dat deze groepeering zich in den loop der tijden dan ook zoo vrij mogelijk kan ontwikkelen. Dit vindt plaats door onaf hankelijke geesten in de partij. Het tegen woordige stelsel heeft juist de tegenover gestelde strekking. Het lieeft de tendentie de volksvertegenwoordigers te maken t-oc marionetten va*i een traditioneel partij program. dat met de werkelijkheid niets meer uit tc staan heeft. Yer van te zijn een miskenning van vle gioote waarde van het partijwezen, is meent mej. Yan Dorp het onderhavige voorstel dus juist een erkenning daarvan. Hoe vrijer de keuze van personen, des te sterker het partijwezen in den goeden zin. Het thans geldende stelsel legt de macht, om over de overdracht der stemmen tc beslissen, in handen van degenen, die over de nummering op de lijst beslissen in de practijk dus in handen van de door de kiezels gekozen partijbesturen. Het stel sel van het ontwerp daarentegen legt die macht in handen van de door de kiezers gestelde candidaten. Hoezeer mej. Van Dorp het betreur®, "da-t zij met haar zienswijze tot nu too in de Kamer alleen schijnt to staan, dit feit is niet voldoende om haar van de onjuist heid harer opvatting te overtuigente minder, nu haar gebleken is, hoe in bree- de kringen van ons volk het door haar in gediende ontwerp beschouwd wordt als het begin van een herleving der staatkundige belangstelling. Niettemin mu het Kaar tot intrekking van haar voorstel moeten brengen, zoo zij moest verwachten, dat de overgroote meer derheid harer rocdolcden het in het Yoor- loopig Verslag ingenomen standpunt zou handhaven. Zij vertrouwt echter aangetoond te hebben, hoezeer de aangevoerde bezwa ren van gewicht zijn ontbloot. Wettelijk geregelde medezeggenschap. Gelijk reeds kort vermeld werd, is in de te Amsterdam gehouden ledenvergadering der Vereeniging van Nederlandschc Werk gevers gesproken over medezeggenschap der arbeiders in het beheer der onderne ming. Vrijwillig overleg tusschen werkgever en werknemer het stelsel der kernen is in vele ondernemingen, hier te lande reeds sedert 1878, ingevoerd. Dit vrijwillig overleg heeft in sommige gevallen goede resultaten opgeleverd. Tegenwoordig wordt echter van socialis tische zijde w e 11 e 1 ij k geregelde mede zeggenschap verlangd en deze kan niet wor den aanvaard, daar aldus de verantwoorde lijkheid voor het beheer der ingewikkelde moderne onderneming zou worden overge dragen op personen die voor die verant woordelijkheid niet berekend zijn. Een bestuursmotie, waarin te dezen aan zien het onaannemelijk werd uitgesproken en die met algemeene stemmen werd aan genomen, luidt als volgt: De Buitengewone Algemeene Ledenver gadering van de Vereeniging van Neder- landsche Werkgevers van den 9den Juli 1924; overwegende, dat met het verschijnen van het rapport over bedrijfsorganisatie en medezeggenschap de leiding van de sociaal democratische vakbeweging een actie heeft ingezet ten gunste van een bij de Wet te re gelen verplichting van de zijde der werk gevers om de arbeiders le doen deelnemen in den ruimslen zin des woords aan het beheer der ondernemingen; overwegende, dat men ook van niet so ciaal-democratische zijde wettelijk geregelde medezeggenschap als rechtvaardig en eco nomisch gewenscht propageert; overwegende, dat daardoor bij de arbei ders verwachtingen worden opgewekt, welke niet verwezenlijkt zouden kunnen worden, zonder aan de belangen van het Nederland schc bedrijfsleven en dus ook aan die van de Nederlandsche arbeiders en van het land in het algemeen ernstige schade te be rokkenen is van oordeel, dat wettelijk geregelde medezeggenschap in de beleekenis, die men tegenwoordig aan dat woord geeft, hetzij van de vakvereenigingen, hetzij van de ar beiders uit de onderneming zelf, onaan nemelijk is. Evenals andere Regeeringen, die blijk hebben willen geven van haar waar doering voor de gedachte, die in de stichting van het Vredespaleis in Den Haag uiting vond, heeft, de Hongaarsche regeering reeds vóór den oorlog aan de Carnegie-stichting vier groote vazen van aardewerk uit de fa briek van Zsolnay te Pées, aangeboden. Deze vier vazen, waarvan de verzending door den oorlog was vertraagd, zijn thans in Den Haag aangekomen en zullen dezer dagen in het Vredespaleis worden ge plaatst. Gisteravond heeft de Minister van Marine, de heer Westervcld, namens de Nederland soke regeering den admiraal van het Amerikaansahc eskader, dat op het oagenblik ons land bezoekt, con feestmaal tijd aangeboden te Sclieveningen. De 109de vergadering van de Alge meene Synode der Ned.-Herv. Kerk is to elf uur geopend in het Gebouw Javastraat te 's-Gravenhage door den president van jaren, den heer D. Zoete, pred. te Lem mer. De samenstelling van de Synode is reeds bekend gemaakt. Wij volstaan dus met de mcdedeeling, dat in de plaats van dr. H. Schokking, althans voorloopig, optreedt zijn secundus, de heer A. B. te Winkel, pred. te 's-Gravenhage, en in plaats van den heer F. Labouchère, de heer Af. E. van der Veen, ouderling te Utrecht. Tot president van de Algemeene Synode wordt benoemd de heer dr. G. J. Wcyland pred. te Veerc, en vice-president de teer D. Zoete, pred. te Lemmer en tot secun dus van den vioe-president de heer D. Eilerts de Haan, pred. te Heiloo. De omvangrijke agenda wordt aangevuld met een zeer groot aantal stukken. Beslo ten wordt in liet officieele orgaan te be richten, dat voorstellen tot reglementswij ziging van niet-leden der Synode, ingeko men na de eerst© zitting, niet meer in behandeling worden genomen. De Bond van Politieambtenaren in Nederland tot Bescherming van. Dieren heeft zijn jaarlijksche algemeene vergade ring te Rotterdam gehouden. In zijn openingswoord wee3 de voorzitter, de heer C. A. C. La9t, inspecteur van politie le 's-Gravenhage, er o.m. op, dat de Bond zijn eerste lustrum viert. e Uit het jaarverslag bleek, dat meer en mepr de steun ondervonden wordt van Justitie en Polilie-autoriteiten en dat de Bond zich geregeld uitbreidt, heigeen ook weder bleek uit de oprichting op 28 Mei jl. te Terneuzen van dc afdeeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Algemeen was het oordeel gevestigd, dat hel orgaan in een ge voelde behoefte voorziet en de uitgave in BINNENLAND. Prov. Staten van Znid-Holland hebben het subsidie-voorstel betreffende de droog legging der Reenwijksche plassen goed gekeurd. De memorie van antwoord omtrent het voorstel van wet van mej. Van Dorp tot nadere regeling van de verkiezing van leden der Tweede Kamer. Vragen van het Kamerlid Van Braambeek over de ontslagaanzeggingen bij de Pos terijen. De Ver. van Ned. Werkgevers en de wet telijk geregelde medezeggenschap. Hevige fabrieksbrand bij Gouda. BUITENLAND. Mc Donald opent met een rede de Lon* densche conferentie. Hij wordt tot voorzitter gekozen. Splitsing in commissies. De sovjetregeering betaalt Engeland scha* devergoeding voor aangehouden trawlers. Iersche republikeinen in vrijheid gesteld* geen enkel geval mag worden gestaakt. In het hoofdbestuur werden herkozen de heeren II. Lonsain, gep. majoor der Rijks-: veldwacht le Bellen; G. J. W. Dortland, in specteur van politie te Culemborg en J. F. Derkei (secretaris) hoofdinspecteur van po litie te Vlissingen, terwijl ter vervulling der beslaande vacaturen werden aangewen zen de heeren Talsma. gemeenle-veldwach-, ter te Beetgum, en K. van der Veen, opper wachtmeester dér Kon. Maréchaussée le Meppel. Naar aan „De Ned." wordt bericht, heeft ds. W, C. Menze Zondagmorgen jl. in de godsdienstoefening bekend gemaakt, dat hij tegen 1 Sept. a.s. zijn ontslag aange vraagd heeft bij den kerkeraad als leeraar der Evangelische Gemeente van Amster dam, welk ontslag eervol verleend is. Van 9 tot 11 Augustus a.s. zal te Am-» sterdam liet tiende internationale congreg van de „European Orlhodontological Socie ty" worden gehouden Voor dit congres wordt een zeer groole deelneming van de meest vooraanstaande mannen op het ge-, bied der tandheelkundige orthopaedie uit alle landen in Europa en Amerika ver wacht. Hel congres zal vergaderen onder, voorzitterschap van dr. J. T. Quinler, uit Lyon, en een groot aanbal' voordrachten is reeds opgegeven, o.a. door dr. Norlhcoff, Londen, dr. Fischer, New Vork, prof. dr. Kantorowi, Bonn, dr. Murk Jansen, Leiden, dr. Viggo Andresen, Kopenhagen, en dr. Corrado d'Alice, Napels. Zaterdag 12 dezer heeft, naar wij in „Het Volk" lezen, het partijbestuur van de S-D.A.P. te Amsterdam vergaderd. Besloten werd, in samenwerking cu in overleg met het Ned. Verbond van Vak vereenigingen, tot het benoemen van en kele commissies, waarvan tie namen der Jlêden nader zullen worden bekend ge maakt. Samengesteld zal o.a. worden: ten eerste, con commissie, dit tot taak heeft t© onderzoeken den toestand van de mo derne arbeidersbeweging op het platteland en haar verhouding tot de kleine landge- bruikers; ten tweede een oommissie, diö de mogelijkheid van het stichten van ccn Arbeidersbank heeft na te gaan. Naar aanleiding van gevoerde bespre kingen in een gecombineerde vergadermg met het bestuur van het N.V.Y. kwam hec partijbestuur op zijn besluit tot het instel len van een militaire commissie, genomerï in de P.-B.-vergadering van 10 Mei 1.1., terug. Besloten werd tot het gezamenlijk instellen van deze oommissie. Op de vraag van enkele, sociaal-democra ten of zal worden deelgenomen aan de stichting van plaatselijke comité'^ ter her denking van de mobilisatie in 1911, besloof het partijbestuur afwijzend te adriseeren. De Minister van Arbeid, Handel cn Nijverheid heeft aan Gedeputeerde Staten geschreven Onderscheidene ingevolge de Woningwet toegelaten bouwvereenigingen ontvangen? wekelijks niet onbelangrijke bedragen ann woninghuren. Meermalen komt het nu voor, dat deze gelden door de verccnigingsbcstu- rep in kas worden gehouden, in plaat* van door belegging bij een solide Bankj instelling of door storting in de kas dor gemeente rentegevend te worden gemaakt.' Waar dit naar de meening van den Minis ter ongewensöbt is te achten, verzoekt hij, er bij de gemeentebesturen op aan dringen, dat *ii bepalen, dat overtollig kav

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1