No. 1973* WOENSDAG 16 JULI Anno 1924 OfficisaSe Kennfcn|wtaib STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIENl 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertentiSn, uitsluitend bij Tooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchique- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER CODRANTl Voor Leiden per 8 maanden 8.85. per week .....r.,»ï„ ƒ0.18. Bulten Lelden, waar agenten gevestigd rijn. per week .^ï.,.^.0.18. Franco per post ƒ2.85 4- portokosten. Olt nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18 tel., 1225 is DONDERDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.21—f 0.27, SCHOL a f 0.12f 0 15f 0.33, GRIET a f O.f>0, TARBOT a I 0.58 per pond en Nieuwe IIARING a 6 cent per stuk. AUG. L REIMF.RINGER, Weth.. loco-Burgemeester. Leiden, 10 Juli 1021. Bij Kon. besluit is, met ingang van 15 September a.s.: lo. aan dr. H. Kamer ling!) Onnes, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als hoogleeraar aan de Rijksuni versiteit alhier, met dankbetuiging voor de gedurende vele jaren in die betrekking den lande bewezen belangrijke diensten; 2o. be noemd tot gewoon hoogleeraar aan deze Rijksuniversiteit in de faculteit van wis- en natuurkunde, om onderwijs te geven in de natuurkunde en meteorologie, dr.' W. J. de Haas, hoogleeraar aan deze Rijksuniversi teit, met dankbetuiging voor de gedurende Vele. jaren door hem bewezen belangrijke diensten. v Voor het examen nuttige handwerken zijn te Rotterdam geslaagd de dames M. N. E. Courée, Ai C. Dol en M. Dijkstra, alhier. De heer Leo Mens verzoekt ons te melden, dat hel ons toegezonden bericht over de muzikale bewerking van het Open- LuchUpel in ons Blad van Maandag j.l. niet geheel de juiste toedracht dezer aangelegen heid weergeelt. De lieer Mens toch heelt geineend, zich int taak te. stellen, om gegeven bet histo- ïksoh 'karakter van het spel ook in mu zikaal opzicht zooveel mogelijk historisch te werk te moeten gaan. Uit den aard der zaak is hierbij van componeeren weinig of geen sprake; wèl van bewerkingen van zich daartoe leenende oude melodieën. liet nieuw-componeeren zal daarbij tot •hot strikt noodzakelijke worden beperkt, waarover nadere bijzonderheden in het 3- Oclober-programma zullen worden opge nomen. De nieuwe banier der onderlinge werk- liodcnveroemging „Genot en Vermaak" is tentoongesteld in het kledingmagazijn „De Magneet", Haarlemmerstraat 375177. Op de Middelbare Technische School te Haarlem zijn bevorderd in de afd. bouw kunde van het tweede studiejaar naar het praclische leerjaar J. J de Rooy; in de afd. waterbouwkunde van het tweede studiejaar naar het praclisch leerjaar P. O. Koels en P. J. van der Zanden; in de afd. werktuig bouwkunde van hel eerste naar hel tweede studiejaar J. W. Nieuwenhuyzen Segaar; van het praclisch leerjaar naar hel laatste studiejaar P. Arnold us; in de afd. electro- techniek van liet eerste naar het tweede stu diejaar 11 C. P. J. J. van Noort; van het tweede studiejaar naar hel praclisch leer jaar H. Krop, van het tweede naar het laat ste studiejaar II. J. Koets; van liet praclisch leerjaar naar-hel laatste studiejaar M. F. A. Backer; in de afd. schecpsbouwkunde van het tweede studiejaar naar het practise!) leerjaar A. M. Duyverman, allen alhier. Mevrouw Rijnbende en haar helpsters, allen gediplomeerd, hebben gisteravond in haar nieuw gerestaureerde damessalons (Doezaslraat 37) onder groote belangstelling demonstraties gegeven. Bewonderd werden de inderdaad prachtige resultaten door de vakkundige bewerking op het gebied der nieuwste en meest moderne kapsels be reikt. Wal men eerst in beeld zag, aan schouwde men niet lang daarna in werke lijkheid. Tevens was men in de gelegenheid zich te overtuigen van de keurige inrichting der ge- lieelc étage, voor dames cliënleele bestemd, voorzien van de nieuwste apparaten, zoo voor massage als drogen. De lieer J. Rijn bende kan toch nu de geheele eerste étage voor de dames-afdeeling van „Het Kappers- huis", waar zijn vrouw den schepter zwaait, afstaan, doordien hij een nieuwe verdieping op zijn pand, waarin beneden het ruime hee rensalon en de winkel zijn gevestigd, voor eigen gebruik heeft doen bouwen. De verschillende afdcelingen van de in richting voor dames zien er in één woord keurig uit, ook dus de wachtkamer en de af- deelingen voor het knippen van polka voor dames en kinderen en voor manicure. Voor de inrichting van het nieuwe geheel, volgens eigen systeem van den heer Rijn- bende, zorgde de heer H. Korswagen, aanne mer; voor het behangwerk de lieer A. van Weeren; voor het schilderwerk de heer M. Ziegclaar; voor de eleclrische leiding de hoer J .Frankhuyzen; voor eleclrische kappen de heer D. Teske; voor de meubileering der wachtkamer de firma Pander. Al heel wat uitbreidingen en verbeterin gen heeft de heer Rijnbende sedert hij acht jaar geleden zijn kapperszaak opende, doen aanbrengen. „Het Kappershuis" is nu vol maakt, zou men zoo zeggen. De 21/»-jarige S. S. is gistermorgen in de Lombokstraat overreden door een hand wagen, bestuurd door A. K. Het kindje be kwam een rechler-dijbreuk. In overleg met de bonden van melk veehouders zal de melkprijs vermoedelijk, ingaande Donderdag, met een cent worden verhoogd. In het Plantsoen is gisteren een zware tak van een boom naar beneden gestort, waardoor het hek voor de woning van dr. Romcijn werd beschadigd, evenals de radia- teur van dr. R.'s auto, die daar juist stond. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een kleine verbetering van het raads- verslag. Volgens dit verslag zou de heer Baart heb ben gezegd dat hij niets heeft te maken met de loonen die in hel particulier bedrijf wor den betaald. Dit is niet geheel juist. Gezegd is dat de loonen in het particuliere bedrijf zoo zijn gedaald, omdat de organisaties nog niet sterk genoeg waren deze verslechtering tegen te houden, en hel dus niet opgaat dat B. en W. zich spiegelen aan die loonen, die door uitbuitende werkgevers, die misbruik maken van den slechten economischen^toe stand in het particuliere bedrijf, zijn inge voerd. De Socialistische Internationale en het Intern. Verbond van Vakvereenigingen, Te Amsterdam is een gemeenschappelijke bespreking gehouden lusschen het bureau van het 1. V. V (Amsterdam) en het bureau van de Socialistische Arbeiders-Internatio nale (Londen), over de met het schadever goedingsprobleem samenhangende Vraag stukken, in het bijzonder het plan-Dawes, de conferentie te Londen der Entenle-rao- gendheden op TG Juli en de verdediging van den 8-uren-dag. Na uitvoerige discussies werd de volgende resolutie eenstemmig aan genomen „De conferentie wenscht op dit ©ogenblik niet het geheele probleenrvan economische en politieke moeilijkheden, waarin de we reldoorlog de menschheid heeft gestort te onderzoeken. Dit is. op de conferentie te Am sterdam in April 1921 en op de congressen van Den Haag, December 1922 en Hamburg, Mei 1923, grondig geschied. De conferentie herinnert er slechts aan, dat reeds op grond van de besluiten der vijf landen-confcrentie ie Frankfort in Maart 1922 de volgende eischen werden opgesteld: 1. De definitieve vaststelling der door Duitschland nog verschuldigde sommen op een bedrag, welks oogenblikkelijke waarde het werkelijke bedrag der materieele her- stelkosten uitmaakt. 2. De vaststelling van een plan van beta ling, dat met hulp van internationale cre- diet-operaties zoo spoedig mogelijk Duitsch land van zijn schuldenlast bevrijdt, en on middellijk aan de schuldeischers-stalen de voor de reparaties noodzakelijke bedragen ter beschikking stelt. 3. Het sluiten van overcenkomslen lus schen di geallieerde regeeringen, die het mogelijk maken voor de eigenlijke reputa ties het totaal bedrag der genoemde betalin gen te gebruiken. Dit brengt van den kant der geallieerde machten en der Vereenigde Staten van Amerika als voorwaarden mede: a. Het afzien van de vorderingen- op Duitschland, voor zoover zij militaire pen sioenen betreffen. b. De algemeene annuleering der weder- zijdsche vorderingen en schulden. De conferentie constateert, dat het plan der experts wel zekere punten bevat voor de oplossing van bet probleem, in den zin van de beide eerste eischen van Frankfort, doch dat het ten opzichte van den derden eisch ten eenenmale onvoldoende moet worden ge acht. De conferentie constateert verder, dat het plan der experts het schadevergoedings probleem tracht op le lossen door naar ver houding zwaardere lasten op te leggen aan de Duitsche arbeidersklasse dan aan de ka pitalistische klassen van Duitschland, ter wijl het beheer der Duitsche spoorwegen bloot stelt aan de kapitalistische invloeden van het buitenland. De conferentie verklaart dus, dat liet om deze reden onmogelijk is, deze oplossing te beschouwen als overeen komstig de eischen der vakvereenigings- en socialistische internationalen. Inlusschen zou ondanks alle fouten en ge breken van het plan der experts een mis lukking van de begonnen actie niets beters er voor in de plaats stellen, doch integen deel de crisis in Europa ten zeerste ver scherpen. Onder deze omstandigheden is de uitvoering van het plan der experts op het oogenblik de eenig mogelijke onmiddellijke oplossing. De betrokken Regeeringen zijn overigens reeds over de onbeperkte aanneming van het plan der experts lot overeenstemming gekomen, die de opheffing van de economi sche bezetting van de Roer met inbegrip van Dusseldorf, Ruhr or fc en Duisburg met zich brengt, zoodra de in het plan der ex perts vastgestelde voorwaarden zijn ver vuld. Aan den anderen kant zal iedere po ging de militaire bezetting langer le doen voortduren dan de .economische ten gevolge hebben, dat: 1. de toestand van verwarring en onzeker heid, die de bereiking van den vrede en den wederopbouw van Europa verhindert, ver der zou blijven beslaan2. de uitovering van het plan der experts in gevaar zou ko men, aangezien het vertrouwen, dat zijzel- ven voor zijn welslagen als absoluut nood zakelijk achten, zou worden geschokt. Daarom eisclit de conferentie de opheffing van de militaire bezetting der bovenbedoel de gebieden, tegelijk met de opheffing der economische bezetting. Zij eischt tevens, dat Duitschland uilgc- noodigd worde deel te nemen aan de confe rentie te Londen, zoodat het overleg lus schen gelijkberechtigde volkeren in de plaats treedt van het zouder meer opleggen van eischen. De conferentie legt den nadruk op de noodzakelijkheid van de onmiddellijke rati ficatie door alle landen van de overeen komst van Washington inzake den 8-uren- dag. Zij neemt er kennis van dat de zin van het plan der commissie van experts eiken aanval op den 8-urendag in Duitschland uit sluit en verwacht, dat, in overeenstemming met het eenstemmig besluit van de arbei dersgroep op de laatste internationale Ar- beids-Conferentie te Genève, het Internatio naal Arbeids-Bureau zijn pogingen voor de verzekering van den 8-urendag zal voort- zeilen. Bovendien eischt de conferentie dat het plan-Dawes zoo spoedig mogelijk door maat regelen worde aangevuld, die in alle opzich ten rekening houden met de resolutie van Frankfort." De secretarissen der beide Internationalen worden belast met het treffen van de noo- dige voorbereidingen om spoedig een nieu- de gemeenschappelijke zitting bijeen te roe- ppn, waarin in het bijzonder het vraagstuk der garantie-verdragen zal worden onder zocht. Antwoorden op vragen van Kamerleden. On.ze gezant te Berlijn en de gewezen kroonprins. Op vragen van liet lid van de Tweede Kamer den heer Vliegen betreffende een door den Nederlandschen gezant te Berlijn aan den gewezen Duilschen Kroonprins aan geboden maaltijd: heeft de Minister ran Builenlandsche Za ken geantwoord: Het uit de „Welt om Monlag" in de Neder- landsche dagbladen overgenomen bericht heeft aanleiding gegeven lot een verzoek om inlichtingen aan den Nederlandschen gezant te Berlijn. Uit de ontvangen inlichtingen blijkt, dat baron Gevers in het laatst van Mei den voormaligen Kroonprins en de Kroonprinses, die vroeger aan het gezantschap verkeerden, te dineeren heeft gevraagd, nadat hem ge bleken was, dat dit hun aangenaam zou zijn, en dat daartegen bij het Departement van Buitcnlandsche Zaken te Berlijn geen bezwaar bestond. Het diner had geen offi cieel karakter en daaraan werd dienten gevolge slechts door bekenden van de vorste lijke gasten deelgenomen. Het Nederland- sche Departement van Builenlandsche Za ken was echter door den gezant niet geraad pleegd; het bericht in enkele bladen dien aangaande was onjuist. Cumulatie van jaarwedde en pensioen. Op vragen van het lid der Tweede Kamer den heer Ter Hall betreffende wijziging der Pensioenwet 1922 in verband met de cumu latie van jaarwedde en pensioen: 1. Is de Minister het geval bekend, waar op dezer dagen in de pers de aandacht is ge vestigd, dat door een als vrijgevig beschouw de opvatting van den Burgerlijken Pensioen raad het hoofd eener school in een Friesche plattelandsgemeente (bedoeld moet zijn Rolstergaas't) die, na wegens invaliditeit in een vroegere betrekking als schoolhoofd in een andere Friesche gemeente (vermoedelijk wordt bedoeld Nijehorne) te zijn gepension- neerd, doch daarna, na zijn lichamelijk her stel, weer als schoolhoofd le zijn aangesteld in eerstbedoelde Friesche gemeente, thans, nevens zijn tegenwoordige jaarwedde van circa f3000, het hem indertijd toegekende pensioen onverminderd blijft genieten, zelfs plus de 40 pet. bijslag op pensioenen, welke inmiddels bij de wet zijn toegekend? 2. Kan de Minister de juistheid van dat feit bevestigen en, indien het inderdaad juist is, wil Zijn Excellentie dan mededee- ïen ten gevolge van welke weisbepaling deze cumulatie van jaarwedde en pensioen mo gelijk is? 3. Indien dit beginsel van cumulatie van wedde en pensioen werkelijk steun vindt in geenerlei wetsbepaling, acht de minister het dan niet geboden, spoedig een wetswijziging in te dienen, waardoor het allerzonderling ste, onbillijke en den staat benadeelde geval dat iemand pensioen geniet zoolang hij voor hetzelfde werk nog vol traktement verdient, tot de onmogelijkheden komt te behooren? heeft de Minister van Financiën geant woord: Aan de Pensioenwet 1922 (Slsbl. no. 2*0) ligt, behoudens één uilzondering, het begin sel ten grondslag, dat weddo en pensioen onbeperkt cumuleeren. Deze uitzondering is uitgedrukt in artikel 67 dier wet en heeft al leen betrekking op het in artikel 48 (2) be doelde pensioen, dat wordt verleend uit hoofde van opheffing der betrekking of een nieuwe organisatie van het dienstvak. In het aangehaald geval en in onderscheidene soortgelijke gevallen, die den ondergeteken de bekend zijn, is mitsdien geen sprake van een „als vrijgevig beschouwde opvatting" van den Pensioenraad: deze past slechts d«? wet toe. Inlusschen is dit punt onder de oogen gezien in het wetsontwerp tot wijzi ging der Pensioenwet, dat bij den Raad van State aanhangig is. Zondagsrust. Op vragen van het lid van de Tweede Ka- nier den heer Kersten betreffende het des Zondags verstrekken van retourbiljetten te gen goedkoop tarief tusschen Rotterdam c-n Hoek-van-Holland: Kan de Minister mededeelen, of het be richt juist is, dat van 15 Juni af tusschen Rotterdam en Hoek-van-Holland retour- biljetten worden verstrekt tegen goedkoop tarief uitsluitend des Zondags? Indien dit bericht juist is, acht de Minis ter zich niet geroepen, den invloed der Re geering aan te wenden ora dergelijk bevor deren van de ontheiliging van den dag des- Heeren te doen beëindigen? heeft de Minister van Waterstaat geant woord: Het bericht, dat van 15 Juni 1924 af des Zondags goedkoope retourkaarten van Rot terdam naar Hoek-van-Holland verkrijgbaar zijn gesteld, is juist. Aangezien daardoor belangen van het pu bliek gediend en die van het spoorwegbedrijf tevens gebaat worden, bestaat geen aanlei ding, om dergelijke maatregelen legen te gaan. In verband met de benoeming van den directeur S. J. H. Wessclink, te Boskoop, tot inspecteur bij den postchèque- en giro dienst, is door do centrale van hoogere Rijksambtenaren te zijner vervanging als lid van dc Commissie van overleg voor het Staatsbedrijf van de P. T. T. aangewe zen de heer J. van Wilpe, dtrecteur van het postkantoor te Leeuwarden. Bij Kon. besluit is benoemd tot gewoon hoogleeraar aan de Technische Hoogeschoo! te Delft, in de afdceling der weg- en water bouwkunde, ir. G. H. van Mourik Broekman tot gewoon hooglecraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, in de afdeeling der bouwkunde, om onderwijs te geven in de architectuur, ir. G. Diehl, directeur van den bouw- en voningdienst der gemeente Dordrecht. Het Bestuur van de Vereeniging van Groothandelaren in Boter te Amsterdam heeft een adres gericht tot den directeur- generaal van den landbouw te 's-Graven- hage naar aanleiding va» het verzoek, waarmede genoemde directeur-generaal zich tot den Alg. Ned. Zuivel bon cl (F. N. Z.) heeft gewend om niededeeüng te doen van de aanvullingen en wijeigingenf welke in de Boterwet noodig worden geacht. Vooreerst spreekt het bestuur zijn ver wondering er over uit, dat de directeur-ge- nevaal zich uitsluitend, althans in de eer- ete plaats gewend heeft tot voornoemd verbond van coöperatieve boterproduccn- ten, en niet tevens den boterhandel, die bij een goede Boerwet zeker niet minder belanghebbend is, de gelegenheid beeft ge boden haar wenschen of bezwaren kenaaar te maken. Met de 5 punten, door de F.N.Z. voor gesteld, kan het bestuur ach niet verceni- gen: Omtrent punt 2 (verbod van het gebruik van zoodanige opschriften, dat hiermede ten onrechte de schijn kan worden gewekt, dat een bedrijf bij de boterconlrólc is aan gesloten) moet worden opgemerkt, dat het gewenschte een beperking zoude zijn van art. 328bis Wetb. v. Strafrecht, dat voor ziening biedt tegen de oneerlijke concur rentie, en bijgevolg niet in de Boterwet lean worden opgenomen. Het hehoeft ook niet, omdat een winkelier die bekend maakt dat hij eontróleboter uitspit (want dat wordt blijkbaar door de F.N.Z. bedoeld te verbieden) daarmede niets onbehoorlijks doet, zooals ook bij rechterlijke vonnissen is uitgemaakt. Wat aangaat punt 3 (verboden bol'cr en margarine in dezelfde winkels en verkoop plaatsen of daarmede anders dan langs den openbaren weg in verbinding staande lokalen in voorraad te hebben en te ver- koopen, alsmede deze artikelen tegelijker tijd op hetzelfde voer- of vaartuig (open bare middelen van vervoer uitgezonderd) te vervoeren of te doen vervoeren) geeft het bestuur ernstig in overweging dergelijke bepalingen niet in een ontwerp van een nieuwe Boterwet te doen opnemen. Het algemeen belang zal er h.i. allerminst mede gebaat zijn, indien den bo terp rod u- cent de gelegenheid gegeven wordt den detailverkoop van boter te monopoliseeren cn daarmede den prijs kunstmatig hoog te houden. Naar men uit Amsterdam meldt, is er, blijkens een circulaire yan dc hiertoe gevormde commissie thans zooveel deel neming, dat op besolieiden schaal aan bet BINNENLAND. Tot hoogleeraar in de wis- en natnnr knnde te Leiden is als opvolger van prof. dr, H. Kamerlingh Onnes benoemd prof. dr. W, J. de Haas, te Groningen. Aan prof. dr. F. Pijper is eervol ontslag verleend als hoog* leeraar in de godgeleerdheid. Faciliteiten einddiploma hoogere handels* scholen. Resolutie van de Socialistische Internatio* nale en het Intern. Verbond van Vakveree* nigingen. BUITENLAND. Heden begint de Londensche conferentie. Alle delegaties zijn gearriveerd. Minister Eanitz voor den Dnitschen Land* bouw. Groot verzet bij democraten en socia* listen. Nienw Dnitsch-Rassisch conflict, dat reeds is opgelost. Ben conflict tusschen Duitschland en Po* len. F. Domela Nieuwouhuis-muscum kan wor* den begonnen. De onderhandelingen over het huie, waarin dit museum gevestigd zal worden, zijn nog loopende. Bij Kon. besl. is toegekend de aaü de orde van Oranje-Nassau verbonden eere medaille, in zilver, .aan W. van Domselaar chef ter zetterij en ter drukkerij van de firma C. C. Callenbaoh te Nijkcrk; is toege kend de aan de orde van Oranje-Nassau ver bonden eeremedaille, in zilver, aan L. van Gestel, chef-inpakkcr bij de N.V. 's-Her- togenbossclic Capsulefabriek v.h. Falk Lc- win, te 's-Hcrtogenbosch. Op de algemeene begraafplaats te Utrecht heeft in bijzijn van een groote me nigte belangstellenden de overdracht plaats gehad van het gedenlctccken, door vrienden en gemeenteleden opgericht op het graf van ds. G. J. A. Jonker, in leven predikant der Ned.-Herv. Gcm. aldaar. Het bezoek van de Amerikaanscho marineofficieren on adelbo.4en aan Alkmaar is gistermiddag tegen half één vooraf ge gaan door de komst van een esquadrillo Neaerlandsche marine-vliegtuigen uit Den Helder, dat geruimen tijd zich boven Alk maar bewoog. Intusöch?n bleek het tï vroeg to zijn aangekomen, want toen tegen kwart vóór tweeën de groote salonboot van do Alkmaar-Packet „Alkmaar" aan den stei ger van de Voormeer aanlegde, waren de vliegtuigen reeds geruimen tijd vertrokken. Intussehen is het esquadrille tegen kwart voor drieën terug gekeerd, om de Ameri kaanscho marine-vertegenwoordiging van uit de lucht een welkom toe te roepen. Bij aan komst van het gezelschap, bestaande uit 370 officieren en adelborsten, ontving do burgemeester mr. Wendelaar de gasten, waarna de stoet zich naar het stadhuis begaf en van daar naar dei) stedelijken muziektuin, waar het gemeentebestuur den gasten een lunch had aangeboden, ïu afloop waarvan in groepen een wandeling gemaakt is door de staa ter bezichtiging van de merkwaar digheden. Gisteravond zijn de officieren en een drie honderdtal adelborsten van de ..Wyoming1* en de „Arkansas", en die van net te Rot terdam onder bevel van vice-admiraal Fock vertoevende Nedcrlandsohe eskader, vclo Rotlerdamsche dames en andere genoodig- den, de gasten van het gemeentebestuur geweest op een avondfeest ten stadhuize. Burgemeester Wytema en mevrouw recipi eerden. Een zeer geanimeerd bal heeft tot Iaat in den avond de gasten in het stadhuis ge houden. Vooral de jongeren onder de Ame- rikaansche bezoekers apprecieerden de vrien delijkheid der Rotterdamsche dames en den gladden parketvloer van de burgerzaal. Eerst na het middernachtelijk uur was do Coolsingel weer tot zijn normale rust weer gekeerd. Onlangs werd door het Haagsch Ge- reohfcshof een slagerapafcroon vrijgespro ken van een tegen hem opgemaakt verbaal wegens overtreding der Ai-beidswct. In deze vrijspraak vinden vele patroons in het slagersbedrijf aanleiding, om tegen over het personeel den indruk te vestigen, dat door deze uitspraak de Arbeidswet niet meer op het slagorsbedrijf van too- passing is, hoewel uit ook hun bekende verklaringen van minister Aalbcrse, den Directeur-Generaal van den Arbeid en prof. mr. Van Dyck, hoogleeraae- in bet Strafrecht, blijkt, dat deze opvatting on juist is. Hierdoor wordt dus een onjuist*

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1