UIT nP OMSTREKEN. SPORT. Roeloiarendsveen. Zondagavond gaf de bMziekvereeniging „Liefde voor Harmonie" in den tuin van café Wagenaar liaar 2e tuin- coneert. Hoewel het weer eenigszins frisch was, woonden velen met belangstelling de uitvoering bij. Een 9-tal muzieknummers werden onder leiding van den heer .Wage naar ten gehoore gebracht en werden zeer goed vertolkt. Vooral de nummers ,,Lu 'Bruyère" Ouverture van Kessels en Gondo- line (Wals van Kessels) oogsten veel bij- yal. Een ieder dan ook na afloop weder voldaan huiswaarts in de hoop nog op meer dere uitvoeringen vergast te zullen worden. Rijpwetering. Burgerlijke Stand GeborenAnton Adriaan Hendrik zoon van D. Klees en van N. N. van Nieuwkoop, Johanna, dochter van L. Loogman en van H. O. Groen in 't Woud, Petrus Hendricus zoon van F. Hulsebosch en Th. E. Nigten, Simon Johannes, zoon van G. Hassing en C. Strijk, Leonardus, zoon van P. Loos en van M. van Hameren, Nicolaas Jacobu8 Maria, zoon van J. van der Meer en van O. M Wesselman, Johannes Cornelis, zoon van P. Loos en A. M. van der Meer. OverledenJohannes Jacobus Helleman 6 jaar. GehuwdWilhelmus Gerardus Droogh jm. 26 jaar en Wilhelmina Margaretha Beutner jd. 22 jaar. Waddinxveen. Burger 1. Stand. GeborenAdriaantje, d. van S. Pille en A. Pille, Aagje, d. van D. van der Wal en A Heuvelman, Jan, z. van G. Kirpenstein en M. Keizer, Jan, z. van F. Dullemeijer en J. van der Zijden, Barbara, d. van J. Terlouw e® J. van Timbergen. GehuwdJ. van Gils en A. J. Zweerman Op de laatst gehouden vergadering van de polders ,,Achterof en de Putte" werd tot lid van het bestuur gekozen de heer B. Olie Onze plaatsgenoot do heer Th. de Ruiter onderwijzer alhier, is met ingang van September a.8. benoemd als hoofd der R.K. School te Hazcrswoude Dorp. RECLAME. Foster'9 Maagpillen regelen de lever en wekken de maag op. Zij genezen verstop ping, slechte spijsvertering, maagpijn en galzucht. Houdt uw gestel in orde uw geest helder en uw lichaam flink door nu en dan een dosis Foster's Maagpillen te gebruiken. Prijs per flacon van vijftig versuikerdfi pillen f 0.65; in apotheken en drogistzaken. 4357 Haarlemmermeer. De heer B. J. Thijs- sen, heeft te Amsterdam met goed gevolg afgelegd het examen voor de onderwijzers- akt Kort geleden slaagde hij ook voor de Ata boekhouden en het voorbereidend exa- Jien voor de gemeente-administratie. Voor waar een flinke prestatie, in aanmerking .genomen, dat hij zich voor een en ander alleen in z'n vrije avonduren heeft kunnen bekwamen. Hillegom. liet loont de moeite een kijkje te nemen aan de Haven. Daar wor den thans vele duizenden guldens verwerkt om den wal te verbeteren, de straat te ver- iueuyven en er een trottoir aan te leggen. De oude muur bij de Hillegommerbrug i» verdwenen en wordt nu vervangen door een beschoeiing van betonpalen. De bodem is or door veen zóó hard, dat de aannemer een stoommachine van 12 atmosfeer noodig had om de betonpalen op de vereischte diepte te brengen. De bocht in de Haven wordt voor een zeer klein deel weggenomen. De rest van de bocht komt later wel eens aan de beurt. Het tegeltrottoir is gereed, uitgezonderd het achterste deel. Voorts is men druk bezig aan de nieuwe bestraling niet melafierkeien. Dit zijn groole, zware keien, die niet gevaarlijk voor paarden zijn. De oprit bij de brug wordt minder steil. De oude houten meerpalen, die altijd stuk wa ren, zijn vervangen door ijzeren. De lan taarnpalen op het trottoir worden vervan gen door lampen aan de huizen. De bewo ners verleenden gaarne toestemming om de lampen aan de huizen te bevestigen, gelijk zij ook bereid waren om de hegjes en hekjes voor huizen te laten wegnemen ten behoeve van het tegel trottoir. Als er nog eens een onde.- i grondsche telefoonkabel kwam, zouden de telefoonpalen ook kunnen verdwijnen. De gemeente krijgt een Havenkade, die gezien mag worden; een trottoir voor de voetgair- 1 gers, een uitstekende rijweg, en een los plaats van zeer groote lengte. De hoogste klassen der openbare la gere school alhier hebben weer hun jaar- lijksche schoolreisjes gemaakt. De kinderen van het 6de n 7de leïjaar gingen naar Den Haag om de gebouwen der Stalen-Generaal en andere historische gebouwen en plekken te bezoeken. Scheveningen kreeg ook een beurt. Het 4de en 5de leerjaar had Amsterdam op het programma staan met het Rijksmu seum en Arlis als hoofddoel. De kinderen van het 3de leerjaar ten slotte trokken naar de Ruïne van Brederode, Velsen en IJmuiden. Daar zagen ze de ha venwerken, het hoogovenbedrijf, de pier, enz. Een boottochtje en pootje-baaien aan het strand waren hoofd-momenten van dit uitstapje. Alle schoolreisjes werden gemaakt onder geleide van het belirokken onderwijzend personeel. De kinderen dragen de kosten zelf. Alleen als er wat te kort is, zorgen eenige welwillende ingezetenen, dat de re kening sluitend wordt. Burger! Stand. Onder trouwd; J. J. Tophoven en G, E; Ck van Lu- aienbeig. Bevallen: C. Warmerdam—:De Wit Z. J. M. Langeveld—De Groot D. j. H. -Palm Z. M. Rusman—Schniede- D. P. M. GorbeeLangeveld Z, M. Murk.Van Gennip D. .0, A» yan Itet—iVan der Meer Z. u Dezer dagen kwam in ons blad een bericht voor betreffende een aanrijding op den Gooweg onder Noordwijkerhout. Naar aanleiding daarvan schrijft de heer Tel- kamp te Hillegom ons, dat hij geen motor rijder heeft aangereden, doch op de be wuste plaats een motorrijder onder zijn rij wiel zag liggen. Hij heeft toen de behulp zame hand geboden om den man, die be wusteloos was, naar een dokter te vervoe ren. Van een aanrijding aldus de heer T. is derhalve geen sprake geweest. Katwijk. i. Gemeenteraad. Voorzibter: de Burgemeester. Afwezig de leden v. Walsem, Wouda en Houwaart. Na opening met gebed en goedkeuring der notulen, komen aan de orde de inge komen stukken. Van den Minister van Onderwijs is be richt ingekomen dat voor uitkeering voor het onderwijs over 1921 alsnog f3258, dat te weinig is uitgekeerd, zal worden uitge keerd. De kosten van de keuringsdienst van waren, door de gemeente Leiden uitge oefend, hebben bedragen f 1669 voor Kat wijk. Door den Minister van Arbeid is mede gedeeld, dat de gemeente nog een bedrag toekomt van f 103 voor kosten Huurwet. Ged. Stalen melden, dat de Rijksuilkee- ring voor deze gemeente zal bedragen f26.172,66. Dit college meldt ook, dat een voorstel is gedaan aan Prov. Staten om subsidie te verleenen tot verbetering van den Wassenaarschen weg. Tot secretaris van de Gezondheidscom missie, zetelende te Katwijk, is benoemd dr. J. Hueting. De begrooting van dat instituut is in gekomen en het aandeel voor de gemeente Katwijk daarop geraamd op f 140. De heer J. Dubbelaar heeft bericht, de benoeming lot lid van de Plaatselijke Commissie van toezicht op het Lager On derwijs, aan te nemen. Van de familie De Ridder is een dank betuiging ingekomen voor het vastleggen van den familienaam van den vroegeren burgemeester door het geven van diens naam aan een fraai plantsoen, het „Ridder- plantsoen". Goedgekeurd wordt, dat voor de verorde ning van de vleeschkeuringswet de in-wer- king-treding zal zijn 1 Augustus, in plaate van 1 Januari. Bij punt 2 der agenda, voorstel inzake aanleg huurleiding waterleiding, deelt de voorzitter mede, dat B. en W. voorstellen tot het verkrijgen van huurleidingen, een verordening vast te stellen, waarvoor de Voorzitter een commissie benoemd, staande uit de heeren v, Duyn, v. Leeuwen en Parlevliet. Vastgesteld wordt de rekening der bedrij ven: electricileit, gas en waterleiding. De daarvoor benoemde commissie advi - -scert de volgende eindcijfers vast te stellen: winst gasfabriek f 4585.31, waterleiding f 1543.99, electricileit f8577.74. De rekening van het grondbedrijf werd na een opmerking van den heer v. Beelen, aan gehouden voor nadere verificatie. Punt 5, vaststelling verordening verkoop bevroren vlcesch en instructie hulpkeur meester, ging vrijwel zonder opmerkingen onder den hamer door. Voor bevroren vleesch is bepaald, dat bij verkoop dit in j duidelijke letters op den winkel vermeld wordt, alsook op het papier waarin het ver pakt en afgeleverd wordt duidelijk gedrukt voorkomt de woorden bevroren vleesch. Dij de instructie van den hulpkeurmeester waarin hem handel of neringdoen verboden i wordt, beveelt de commissie aan hiervoor bij den raad beroep te geven voor dispensatie. Inzake -het schrijven van Ged. Staten, in betrekking tot vaststelling van de lijst voor het aantal vergunningen, bij de drankwet voorgeschreven, besloot de raad geen veran deringen aan te brengen. Besloten werd voor de kosten van bouw, verbouw en aankoop scholen (Christelijke School en Herv. School) een geldleening aan te gaan in totaal groot f 64.600. Ten slotte werd zonder hoofd, stemming besloten tot verhuur van een schuur en erf in de zanderij de Ridder, en een perceel grond lang het P. H. kanaal, het laatste ad f 2 per strekkende meter. Bij de hierna ge- I houden rondvraag, sprak de heer v. Duyn in het belang van enkelen die vervolgd wer- den voor achterstallige belasting, waarvoor B. en W. clementie toezegden. De heer Parlevliet vroeg betere verlich ting voor de Voorstraat. De heer v. Beelen ziet te veel plaats in genomen door de autobussen, wat zal wor den onderzocht. De vergadering werd hierna met gebed gesloten. Katwijk-aan-Zee. Van de trawlvi»- scherij kwamen Maandag te IJmuiden aan de markt de loggers KW 39 met f 173; KW 57 met f710; KW 96 met f225; KW. 110 met f 126 en KW 138 met f 124 besomming. Van de haringvisscherij de logger KW 56 met 20 last pekelharing. Lisse. Woensdag 16 Juli des avonds te 8 uur vergadert de raad dezer gemeente. Agenda: 1. Voorstel van B. en W. om aan den heer L. A. Schippers voor de stichting van een eigen woonhuis een perceeltje bouw terrein te verkoopen van den Zuidhoek. 2. Voorstel van B. en W. om aan den heer F. W. Arrachart voor de stichting van een eigen woonhuis een perceeltje bouw terrein te verkoopen van den Zuidhoek. 9. Verzoek van de landarbeiders N. van der Tang en J. L. Boerendans, om voor schotten voor de stichting van plaatsjes ingevolge de Landarbeiderswet. 4. Voorstel van B. en W. om aan ieder der landarbeiders N. v. d. Tang en J, L. Boerendans een perceeltje bouwgrond te verkoopen voor de stichting van plaatsjes ingevolge de Landarbeiderswet. 5. Voorstel van B. en W. om aan het Rijk een voorschot aan te wagen tot uitbetaling van het door landarbeiders benoodigd be drag voor de verkrijging van plaatsjes, in gevolge de landarbeiderswet. 6. Voorstel van B. en W. en de Grond- commissie om van diversen slrooken grond aan te koopen voor de verbreeding van den Smalleweg. 7. Voorstel van B. en W. om aan mej. H. S. van Iperen, overeenkomstig eigen ver zoek eervol ontslag te verleenen als onder wijzeres aan de openbare M. U. L. O.-school dezer gemeente. 8. Voorziening in de vacature in de com missie tot wering van Schoolverzuim, ont staan wegens bedanken van den heer G. H. Steenwinkel. B. en W. bevelen aan: No. 1 de heer W. P. de Jonge, hoofd der Geref. SchoolNo. 2 de heer G. J.-Wansink, hoofd der Ned.-Herv. School. 9. Voorstel van B. en W. en de Commissie voor sociale aangelegenheden, om de jaar wedde van den gemeente-opzichter, thans bedragende f2500, te verboogen tot f 2700, gerekend als te zijn ingegaan den lsten Januari 1924 en zulks wegens de toegeno men verantwoordelijkheid*, aan die betrek king verbonden. 10. Voorstel van B. en W. om aan de Al- gemeene Vereeniging voor Bloembollencul tuur gevestigd te Haarlem, een subsidie te verleenen van 1000 gld. voor de door haar te houden Internationale Voorjears-Bloe- mentenloonstelling. 11. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening omtrent het afzonder lijk beheer van beschikbaar en opgenomen kasgeld. 12. Comptabililcitsbesluiten. 13. Ingekomen stukken en mededelin gen. Kohier hondenbelasting 1924. Noordwijk-aan-Zee. Gistermorgen ge beurde hier een ongeluk met de tram, welke te 7.20 van hier vertrekt. D 15-jarige B. v. d. M. zou op de tram springen terwijl deze al reed. Hij greep mis en werd gekneld tus- schen den wagen en een paal, waarbij zijn kleeren erg werden gescheurd. Daarna kwam hij te vallen, waarbij z"n gezicht nog al werd bezeerd, zoodat geneeskundige hulp noodig was. Zondag werd op den Pickéweg ee& zoontje van H. v. R. ernstig door een auto aangereden, zoodat het ventje terstond naar den dokter moest worden gebracht. Noordwijkerhout.. Burg. Stand. Geborert: Maria An na, D. van H. Langeveld en M. A. Nieu- wendijw Petrus, Z. van A. J. Weijers en G. Heemskerk Petrus, Z. van Th. Kortekaas en G. van Wetten Jeroen Theodorufl, Z. van P. van der Ploeg en A. M. den Hollander Arend, Z. van J. van Dijk en P. S. Uijterlinden Adrianus Pe trus, Z. van G. Geerlings en van M. G. Hu»- sebosch Adrianus Hermanus, Z. van H. Geerlings en J. M. van Duin Hendrika Jacoba, D. van C. P. J. van Eeden en D. C. Weijers Wilhelmus Hendrikus, Z. vai» Th. Oostdam en W. G. vin Sasse Wil helmus Leonardus, Z. van G. Weijers en A. Schelvisch Jacobus Johannes, Z. van J. van Amsterdam en C. M. Aartman Ja cobus Wilhelmus, ,Z. van A. van Roode en C. Wijnanda Cornelis Johannes, Z. van C. W. Duivenvoorde en H. Mens. Overleden: Wilhelmus de Winter 80 j. alhier wedr. van H. van Dijk Hendrik de Winter 66 j. alhier, overleden te Haar lem, wedr. van J. v. d. Weijden Johan J. Boeking 64 j. te Delft (St.-Bavo) Petrus E. Paagman 32 j. te Kloosterburen (St. Bavo Adrianus P. Geerlings 3 d. alhier. Ondertrouwd: J. A. van Waas en C. M. de Haas. Getrouwd: Martinus van Diest 43 j.' en Anna Turenhout 38 j. Rijnsburg. De schoone spreuk, voor komende op een steen in het Spinozahuis alhier, schijnt voor wat betreft de eerste drie regels maar weinig inspireerend te werken voor sommige bewoners van de Spinozalaan, die daardoor meer met den toestand uit den vierden regel bekend zijn. Vooral tusschen de geburen Van E. en O. aldaar was het den laatsten tijd geen rozeir. geur en maneschijn. Een der laatste ontmoetingen had tot ge volg, dat een der huisgenoolen van Van E. met een paar gekneusde ribben, eenigen tijd het bed zal moeten houden. Hiervan werd aangifte gedaan bij de politie, die van het gebeurde proces-verbaal opmaakte. Och waren alle menschen wijs, En deden daarbij wel, Deez' aaide waar een paradijs, Nu ia zij vaak een hel. De heer J. W. Brussce alhier is te 'e-Gravenhage geslaagd voor het onderwij zers-examen. Voorschoten. Burgerlijke Stand. Ge boren: Maria Catharina, dochter van M. P. Berkhout en J. E. Brands. Hendrik, zoon van J. J. Planje en T. de Roode. Cornelis Franciscus, zoon van H, C. van Leeuwen en C. E. Devilee. Gehuwd: 0. Th. den Hollander en G. E. M. E. Lempers. Aan het instituut-Wullings zijn ge slaagd: C. Bos te Overschie, H. Decler te Leiden, W. Duymaer van Twist te Voor schoten, T. G. Han te Den Haag, W. N. Houwing te Helder, S. P. Liem te Amster dam, J. A. Lente te Leiden, W. M. Oude geest te Den Haag, H. Quispel te Utrecht, Th. Röraer te Soerobaja, L. de Vries te Den Haag, M. H. Werbher le Katwijk, L. H. Wes- sels-, C. Bogerd, belden te Den Haag, Z. Gulden le Amsterdam, S. B. Hooghoudt te Stiens, J. Jl Kamberg te Hendrik-Ido- Ambacbt, A. Posno te Bandoeng, W. C. Cr. van Weideren Rengers te Den Haag, J. E. Uges te Voorburg, A. Weitzel en J. H._ F. Vel Lm an, beiden te Den Haag. Warmond. Vrijdagavond werd in hotel de Zon, een spoedvergadering gehouden van de Vereeniging Warmond Vooruit" onder voorzitterschap van den heer Van Delft. Uit de presentielijst blijkt dat 6 bestuurs leden en 12 gewone leden aanwezig zijn, wat den Voorzitter aanleiding geeft zijn spijt uit te drukken over de slechte opkomst der leden. Deze vergadering, die op de jaarlijk- sche algemeene vergadering was toegezegd in hoofdzaak om de feestelijkheden ter op luistering van de Kaagweek te bespreken, was steeds uitgesteld, daar het slecht in komen der contributies, het tusschentijds bedanken en het verlagen der contributies, wat geheel in strijd is met het huishoude lijk reglement, het bestuur tegen elke uit gaaf voor deze feestelijkheden op deed zien en het onmogelijk maakte plannen hiervoor te beramen. Te betreuren valt het dat de neringdoenden van Warmond hunne belan gen niet willen of kunnen begrijpen. VeleD zijn van meening, dat de vreemdelingen toch wel zullen komen en hebben er niets voor over om het den vreemdeling hier aan trekkelijk te maken, aldus de voorzitter De hoop koesterend meer steun van inge zetenen te krijgen is het doel der vereeni ging uitgebreid en zal naast de bevordering van het vreemdelingenverkeer ook de be- hand genomen worden. In de laatste maan den kan de vereeniging op verschillende prestaties wijzen, wat uit de volgende inge komen stukken bleek: Een schrijven van de Nederlandsche Ree- dersvereeniging, waarin zij onder meer dank brengt voor de buitengewoon aardige ont vangst te Warmond van hare buitenland- sche gasten ter gelegenheid van de jaarver gadering der Baltic White Sea Conference en waaraan de verzekering was toegevoegd, dat deze ontvangst zeer zeker het doel, welke de Warmondsche vereeniging zich stelt, krachtig heeft bevorderd. Een afschrif tvan een schrijven van de Nederlandsche Reedersvereeniging aan den burgmeester van Warmond over het zelfde onderwerp, het welk met de volgende zin snede eindigt. ,,U kunt U verzekerd houden, dat wan neer onze gasten met goede in drukken uit Holland huiswaarts keeren, de ontvangst in Warmond daartoe "in hooge mate heeft bij gedragen. Van uit Kopenhage kwam een schrijven in van mr. J. F. Myhre, directeur van The Baltio and White Sea Conference, een in ternationale Reedersvereeniging, vertegen woordigende alle landen van Europa, waar bij op last van het uitvoerend Comité van de conferentie, dank en waardeeriiig be tuigd wordt, voor de hartelijke ontvangst, bereid aan de leden dier conferentie en waarbij verzekerd wordt, dat alle leden aan die ontvangst een hoogst aangename her innering zullen bewaren. Verder dankbetuigingen van de Studen ten-roeivereeniging „Njord" en de Kon. Zeil- en Roei-Vereeniging ,,de Kaag" voor toegezonden medailles met de verzekering dat do samenwerking roet deze vereeniging ten zeerste op prys wordt gesteld, wat ook uit het lid worden van laatst genoemde ver eeniging duidelijk bleek. 'De Voorzitter, de heer Van Deift voegt hieraan toe dat het bestuur doet wat zij kan om Warmond bekend te maken, maar zonder voldoende steun van de leden, zal zij genoodzaakt zijn het bijltje er bij neder te leggen. Van de bestuurstafel wordt medegedeeld dat met het oog op den kastoestand alleen op Zaterdag-avond va nde Kaagweek een concert gegeven kan worden, waartoe de beide muziekkorpsen hun medewerking wel willend hebben toegezegd. Na afloop zullen beide corpsen een rondgang met fakkel licht door het dorp maken. Met welk voor stel de vergadering zich kan vereenigen. Van de rondvraag wordt slechts door een tweetal personen gebruik gemaakt. Intusschen is aan de bestuurstafel van een der leden een .gift uit sympathie inge komen groot f 25 welk goede voorbeeld door vele gevolgd moge worden. Na een opwekking aan alle ingezetenen om tijdens de Kaagweek te vlaggen wordt deze vergadering gesloten. rfctame Gloeit en steekt Qw Laid7 Akker's ■■VBIIIIS Kloosterbalsem verkoelt heerlijk en hfflltfi geneest ia ééa nacht. Probeer het •mb Qlall eenj^dan zaJt ge verbaasd staan 1 4861 ZEILEN. De wedstrijden te Menlan. Het eindresultaat is: 1. België; 2. Noor wegen; 3. Finland; 4 Spanje; 6. Nederland. Wedstrijden op het Braassemermeer. Zondagmiddag werden op het Braasse mermeer de wedstrijden voor de Vcensche booten, die de vorige week, wegens den he- vigen wind waren afgelast, verzeild. Of schoon er nu wederom vrij veel wind stond, was het nu toch zeilbaar weer. Do uitslagen luiden: Veensche booten. B. Klasse 1. D. Hoogen- boom Hz. in 2 uur, 2 min. 20 sec. 2. A. Hoogenboom Mz. in 2 uur, 2 min. 42 sec.; 8. J. van der Meer Anlz. in 2 uur, 3 min. 11 sec. A. Klasse I. 1. Fuut, stuurman 0. Nathan tn 1 uur, 40 min. 3D sec.; 2. A 3, sluurm. M. Turk in 1 uur, 42 min. &5 sec.; 3. Mar- tien, sluurm. J. J. van der Meer in 1 uur 48 min. 67 sec. i> ROEIEN. V - .p Pieterse geslagen. In de tweede heat van het skiff-nummer if onze landgenoot Pieterse te Parijs met één lengte door Schneider (Zwitserland) ge slagen. ZWEMMEN. Een Hollandsch snccoa. De eersle waterpolo-wedstrijd van Neder, land tegen Zwitserland is door de onzen met 7—0 gewonnen. Stand met rust 3—0. Da doelpunten werden gemaakt door O. Bob- lander 2. J. Kohier 3, W. Q. Bokhoven 1 en Van Senus 1. Bij de zwemwedstrijden 1600 M. vrije slag is Ame Borg (Zweden) tn de demi. finale geslagen door Charlton (Australia), Tijd van laatstgenoemde 21 min. 28.4 sec, LAWN-TENNIS. Het Olympisch tornooi. Voor de Hollanders waren de resultaten van den eersten dag: Heereneakelspel: le ronde: Van Lennep, walk over; Leembruggen, walk over. 2e ronde: Timmer slaat Ulrich (Denemarken) 6—3, 2—6, 1—6, 6—1, 6—8. De uitslagen van gisteren zijn: Heerenenkelspel, 2e ronde: Van Lennep slaat Cattaruzza (Argentinië) 63, 61, 61; Gilbert (Engeland) slaat Leembrug, gen 6—1, 12—10, 6—1. Heeren-dubbelspel: Honda en Tukuda (Ja. pan) slaan Van Lennep en Timmer 6—4, 16. 88, 68; Zemla en Kozelub (Tsje- cho-Slowakije) slaan Van der F een en Leem bruggen 6 3, 62. 63. Dames-enkelspel: Mej. Bouman slaat mej. Dupont (België) 86, 64. ATHLETIEK. Het landen-klassemenL Het totaal-klassement van het geheel» athletiektomooi ter Olympiade luidt alf volgt: 1. Amerika met 253 punten: 2. Finland 166 p.; 3. Engeland 84 p.; 4. Zweden 82 p.f 5. Frankrijk 26 p.; 6. ItaliS 19 p.; 7. Zwit serland 18 p.; 8. Zuid-Afrika 11 p.; 9. Aus tralië 10 p.; 10. Hongarije 10 p.: 11. Ca nada 6 p.; 12. Noorwegen 6 p.; 13. Argen tinië 5 p.; 14. Esthland 4 p.; 15. Nieuw. Zeeland 4 p.; 16. Nederland 4 p. SCHERMEN. De landenwedstrijden op sabel. Jn de tweede ronde van het Olympisch tornooi won bet Nederlandsch team met 12i van Spanje doch verloor met 610 van Argentinië. Nederland kwam nu in den halven eindstrijd tegen Frankrijk en Hon garije. De eerste kamp n.l. die tegen Frank rijk werd met 97 gewonnen, waardoor het zoo goed als zeker is dat Nederland ln den eindstrijd komt met Hongarije, Italia en Tsjecho-Slowakije. KEGELEN. Leidsche successen te Schiedam. De korps- en personeele wedstrijd van het nationale concours te Schiedam, waar aan 179 vijftallen hebben deelgenomen, if geëindigd met een overwinning van de Leidsche Kegclclub „Houdt Plank", met 804 hout. Voor de Leidenaars zijn de resultaten als volgt gewee9t: Korpswedstrijd: 1. Houdt Plank, 304; 7. Mimosa, 294; 10. Mimosa II, 291, 49, 8öi 24. M. O. A„ 284, 44. Negens: Houdt Plank, 12. 2 Vijftallen: 1. Mimosa. 686. Hoogste korpswerpers: 2. Van Dijk, T4i 4. Schudel. 73. KORFBAL. Jaarvergadering N. K. B. Te Deventer is Zondag de jaarUjksche algemeene vergadering gehouden van den N. K. B. In zijn openingswoord memoreerde de bondsvoorzitter, de heer Broekhuysen, het feit, dat van het Fransch Olympisch comité geen toestemming was ontvangen, om korf. bal op de VlIIe Olympiade te demonstree- ren, doch dat de noodige maatregelen zullen worden genomen, deze sport in Duilschland te propageeren en dientengevolge korfbal als erkende sport (hiervoor is de deelname van minstens 3 landen noodig) op de Olym. piade in 1928 te Amsterdam in te voeren. Na de uitreiking van de kampioensme dailles ontving de heer Schmidt, die reed» meer dan 20 jaar als scheidsrechter in den landelijken bond fungeert, uit de handen van den heer Broekhuysen het eereteeken van den N. K. B. Met het jaarverslag en het financieel ver. slag .vafl den secretaris-penningmeester be tuigde de vergadering onder applaus haar instemming. De begrooling voor het bonds, jaar 1924/25 werd na eenige discussie met één slem tegen aangenomen. De kascom- missie zal bestaan uit de heeren E. B. J. Kuyper, P. J. Sluiseman en E. J. O. Wiebolf en N. Broekhuysen, terwijl als plaalsver. vangende leden de heeren J. F. Groote, J, Frissel, A. v. d. Horst en J. H. Nijland Vla. ser zullen fungeeren. Na tal van discussies werden meerdero wijzigingen van het huishoudelijk regle ment en het erglement van wedstrijden door de vergadering aangenomen. Nadat bij de rondvraag verschillende za. ken van ondergeschikt belang waren behan. deld, sloot de voorzitter om 5 uur de ver. gadering. DUIVENSPORT. „Warmunde". Wedvlucht met jonge duiven vanat Roer. zendaal. Los te 10 uur. Aankomst: 1. J, Landman 11.16.10; 2 en 3 A. Kerkhof» (Sassenheim) 11.16.26 en 11.18.17; 4. A. Koudijs 11.22 49; 6. en 6. W. v. Niekerlt 11.28.11 en 11.30.22; 7. en 20. H. L. V. Delft 11.32.17 en 11.50.0; 8. P. v. d. Drift 11.34.01; 9. W. v. Niekerk 11.36.23; 10. en 15 J. Landman 11.37.5 en 11.42.01; 11. en 12. en 13. Th. Duijnhoven 11.37.08, 11.40 35 en 11.40.35; 14. A. Sikking 11.42.02; 16. P. Zwetsloot 11.42.67; 17. en 18. C. van Winsen 14.44.05 en 11.45.09; 19. H. Os kam 11.45.18. RECLAME. 4361 Minder fraaie Handen door arbeid of weersinvloeden, weer zacht en blank door PUROL.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 7