No. 19738. DINSDAG 15 JULI Anno 192* Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN i 80 Cts. per regel. Bij regelabonnemenl belangrijk (ageren prija. Kleine AdvertenüSn, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 CU. porto to betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER CODRANTi Toor Lelden per 8 maanden 7286, per week f0.18, Buiten Lelden, waar agenten gevestigd gijn, per week »«nrr *0.181 Franco per post 2.86 4" portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVEREOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel .Yischmarkt 18, tel. 1225, is WOENSDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.21f 0.28, SGHOL a 0.1-if 0.16—f 0.34, GRIET a 10.00, TONG a f 0.70 p. pond en NIEUWE HARING a 6 cent per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem, Leiden, 15 Juli 192-1. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen yergunning is verleend aan N. van Putten fin II. Kamerling en rechtverkrijgenden, tot oprichting van een waterstokerij in het per ceel Kruisstraat, Sectie B no. 2881. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, li Leiden, 15 Juli 1924:. De Burgemeester en Wethouders van Lei den doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 16en Juni 1924, is vastgesteld de volgende veror dening: VERORDENING, houdende wijziging van de verordening van 23 Mei 1912 (Gemeenteblad No. 18), op het Rijden, laatstelijk gewijzigd bij verordening van 17 Maart 1924 (Gemeenteblad No. 10). Eenig Artikel. In artikel 25 van bovengenoemde veror dening wordt na de woorden „Kort Galge- waler" ingevoegd: „in de richting naar de Beestenmarkt". Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijne openbare vergadering van den lGen Juni 1924. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJ£N, Soorolario. pijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, volgens hun bericht van den 30 Juni/10 Juli 1924, B, No. 3552, (2e afd.) G. S. No. 49/1, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 15en Juli 1924. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Winkelweek 3-Oci0ber-feesten. In de bovenzaal der sociëteit „Amicitia", aoji de Breestraat alhier, zou gisteravond in een openbare vergadering het wooM worden gevoerd over bovenstaand onder, werp door de heeren Ten Cale ^Brouwer, Korteweg. Simonis en Van der Steen, zulks op uilnoodiging van het bestuur der wiu- kclweek-commissie. Door een misverstand waren de convocaties echter niet in het bezit gekomen van de leden der drie orga nisaties, en bijgevolg was het bezoek ge ring. Wel waren de besturen van de 3-Oc- tober-Vereeniging en de Middenslandorga- nisaties flink vertegenwoordigd, doch juist treffen in het belang der bezoekers en ook opdat de Zondagavondsamenkomsten beter bezocht zullen worden: lo. Eerstens om halfacht te beginnen in plaats van te acht uur; dan hebben hoor ders en medewerkers nog een stukje avon* over voor den huiselijken haard2o. op een avond twee sprekers laten optre^pn, die elk op hun beurt een korte toespraak houden; 3o. de samenkomst doen opluisteren door zang van vier tot zes dames, die enkele liederen ten gehoore brengen. Om dit laaAste te bereiken, stelt de com missie voor vier of vijf clubjes te vormen, die dan om de vier of vijf weken op Zondag avond dienst zouden hebben. Dinsdag 29 Juli a.s. lioopt de Ring Lei den van Chr. Zangvereenigingcn een zan gersmiddag te houden in den tuin van „Oud- Horluszicht". Zeven van de negen aange sloten vereenigingen zullen er aan mede - werken, 's Avonds i9 er feest in den tuin, welke met lampions zal verlicht zijn. Men verzoekt ons te melden, dat op de hondententoonstelling in de zalen van „Zo- merzorg" alhier ook een eerslen prijs is toe gekend aan den ruwharigen Franschen her dershond „Cami", eig. de heer IC. Bruinsma, alhier. Gisteravond ongeveer negen uur werd op den Oude-Rijn „Help! Help!" geroepen. Oorzaak hiervan was, de de 18-jarige jonge dame P., die niet al te best meester over het stuur van haar rijwiel was, de Vesle- straat kwam uitrijden en pardoes in den Oude-Rijn terecht kwam. Behulpzame han den hielpen liaar uit haar benarde positie. Onder hoera's werd zij naar de woning van haar verloofde in de Veslestraat gebracht. Gistermiddag is in de Bouwelouwen- sleeg een paard gezakt door een plank, lig gende over een gat, dat in de straat was gebroken. Met behulp vein eenige daar wo nenden is het dier uit het gat geheschen. bekwam slechts een lichte ontvelling aan ?en pook Door v. E. is geklaagd, dat hij door F. B. is mishandeld, zoodat hij een bloedende wond aan het hoofd bekwam. Aangehouden is iemand, die in het „Politieblad" gesignaleerd stond voor 10 gulden boete of 10 dagen hechtenis. Op de kartonfabriek aan Piet-Gijzen- brug had gisteren een ernstig ongeluk plaats. Een meisje, van hier afkomstig, kwam mot de hand lusschen de machine, waardoor twee vingers werden afgekneld. Dokter Quant, van Sassenlieim, verleende de eerste hulp. De postchèque- en girc-diensL In het begin dezer maand kreeg men ken nis van een brief van den Minister van Wa terstaat aan den voorzitter der Tweede Ka mer. Daarin werden de allernieuwste, en naar men meent, definitieve plannen ten opzichte van den gedesorganiseerden post cheque- en girodienst meegedeeld. Ook werd bericht, dat op 23 Juni eenige ambtenaren ter nadere besludeering van het Belgische systeem naar Brussel waren vertrokken. Naar de „N. R Crt." verneemt, is een deel - o-,dezer ambtenaren thans teruggekeerd (het <le menschen, waar het om ging, ontbraken was een vrij groot gezelschap), maar zijn op het appèl. Vandaar dan ook, dat de lieer j er nog vijf in Brussel achtergebleven. Breebaart, die, bij ontstentenis van den Omtrent de heropening van den dienst voorzitter, de aanwezigen verwelkomde, on- valt nog weinig le zeggen. Wel zijn er al- middellijk de vraag ter sprake bracht of ae lcrlei mooie plannen, en vindt men autori- vergadering alsnog zou moeten doorgaan, I leiten, die gaarne „reeds" nu allhan9 len dan wel worden uitgesteld tol Dinsdag 22 deele een einde zouden maken aan den toe- Juti De meerderheid bleek voor het laatste» stand van schijndood, doch luerbij dient te zijn, wefbalvp de bijeenkomst werd ver daagd Heden mvt een week, des avonds om hjffnp" zal men dus nog eens in de bo venzaal van „Amicitia" bijeenkomen, ten •einde de belangen van den Leidschen Win kelstand te bespreken en le behartigen. Er zal dan, naar do heer Breebaart hoopte, geen plaats onbezet blijven! - De burgemeester dezer gemeente is hedenmorgen met verlof tot 15 Augustus naar Engeland vertrokken. Bij het eindexamen van de Zeevaart school te Texel is geslaagd voor A: J. W. A. Boerma, alhier TT ^°°r onderwijzers-exam.en zijn te s-Gravenhage geslaagd de heeren H. J. F. Hartendorp en A. J. A. J. Kooien, alhier. Mej M. G. Zaalberg, alhier, is in Den aag geslaagd voor het examen ab cou peuse. 7" J1? touven is bevorderd lot doctor in w' nrr r0ClU de h0er Th- der alhier V°°r eeni6en 'M Pater —7 le commissie voor Bijbellezingen der bl.i jsevangehsalie van de Geref. Kerk al toor hoopt met September, als de samen komsten ia het gebomv aan den Morsehweg weer begmnen, de volgende maalregelen te met twee factoren rekening te worden ge houden: lo. met de Poslwet, waarvan de brief van den Minister ook reeds gewaagt, die, gegeven het recès der Tweede Kamer, onmogelijk dezen zomer gewijzigd zou kun nen worden, en zonder welker herziening de rente van het saldo der rekeningen niet zou kunnen worden afgeschaft; en 2o. de indertijd door minister Van Swaay afge legde belofte, dat hij de Tweede Kamer niet voor een fait accompli zou stellen. Als dus. gelijk door dezen en genen gewenscht schijnt le worden, al staat het nog in gec- nen deele vast, de toestand van schijndood vóór 1 October een einde mocht nemen, zal zich in de overgangsperiode toch kwalijk een radicale ommekeer kunnen voltrekken. Overigens zou het den betrokken ambtena ren misschien mede in zooverre niet on aangenaam zijn, dat de rentevergoeding reeds thans werd afgeschaft, als bij een eventueele heropening aanvankelijk een groot aantal aangeslotenen wellicht eer een last dan een lust zou blijken. Contengin- teering zou vermoedelijk niet kunnen ach terwege blijven, als bij spócdigq heropening meer Nederlanders den postchèque- en giro dienst trouw bleken dan bij de teleurstel lingen van zoovele maanden in "de rede zou liggen. In de Regentessekork in Den Haag, waar hij het Woord bediende, -maakte ds. W. Bicshaar, Ned.-IIerv. pred. aldaar, Zon dagavond aan do gemeente bekend, geen vrijmoedigheid te hebben gevonden om voor de b. noeming lot Zei.dingsdirecteur, van-, wege den Geref. Zendingsbond, te bedanken waarom hij zijn arbeid in de gemeente eer lang hoopt neer te leggen. Naar ds. Bieshaar meedeelde, zal het bu reau van den Zendingsbond in Sept. a.s. naar Den Haag verplaatst worden en hij 1 Oct. zijn nieuwen werkkring aanvaarden. Ter gelegenheid van de begrafenis van den oud-gouverneur-generaal van Ned.-In- dië, den gepens. luitenant-generaal van het Oost-Indische leger J. B. van Heutz, was gisteren ten teeken van rouw van het De partement van Koloniën in Den Haag de vlag halfstok ontplooid. Onder warm zomerweer had de begrafe nis op het kerkhof van Clarens plaats, naar uit Montreux wordt gemeld. De kist was be dekt met de Nederlandsche vlag, droeg naast kransen van de familie een krans van de Koningin-Moeder en een krans van de Regeering. Namens Koningin en Regee ring was onze gezant, jhr. Doude v. Troost wijk, uit Bern, aanwezig. Oud-vice-president van den Raad van In- dië, de heer Van Rees, schilderde den per soon van den overledene, en de heer Vat- tier Kraane, uit Amsterdam, sprak namens de vrienden over zijn militaire loopbaan en gouverneurschap. Een zoon dankte namens de familie. Het is niet onmogelijk, dat op verzoek van de Regeering het stoffelijk overschot toch naar Nederland zal woiden overge bracht. Gisteren zijn de beide Amerikaansche slagschepen „Wyoming" en „Arkansas", die onder bevel van den vice-admiraal Mac Culley den Nieuwen Waterweg opstoomden, aangekomen, waarna zij te ongeveer twee uur te Rotterdam meerden aan de Jobskade. Ter begroeting waren aanwezig een Neder- landsch oorlogscskader, onder bevel van den vice-admiraal Fock, beslaande uit de panlserschepcn „Tromp" en „Heemskerk", den raijnlegger „Douwe Akes" en de tor- pedobooten G. 15 en 16. Zoodra de Ameri kaansche oorlogsbooten gemeerd waren, be gaf zich de havenmeester der gemeente Rotterdam, de lieer L. J. H. Willinge, naar het admiraalschip ter, begroeting van de Amorikaanoolio Radon Ilij wnnschlo de Amerikanen geluk met de behouden aan komst en heette hen namens het stadsbe stuur welkom te Rotterdam. Hij gaf hun de verzekering, dat hun alle mogelijke facili teiten tijdens hun verblijf te Rotterdam zul len worden verleend, waarna hij zich voorts nog eenigen tijd onderhield met de officie ren, bij wie hij naar bijzonderheden over de reis informeerde. Na het vertrek van den havenmeester werden over en weer lusschen de Ameri kaansche en Hollandsche oorlogsschepen officieren van piquet afgezonden. Ten slotte legden de commandanten bij elkaar bezoe ken af. Hedenochtend zou de vice-admiraal Mc Culley een contrabezoek afleggen bij den havenmeester, den heer Willinge. De Ame rikaansche officieren en adelborsten werden door den burgemeester op het stadhuis na mens het gemeentebestuur ontvangen. Onder voorzitterschap van den heer Joh. van Meggelen heeft de afdeeling Zuid- HollandNoord-Brabant van de Vereeni- ging van Christelijk-Hislorische leden van gemeentebesturen gisteren te Rotterdam vergaderd. De voorzitter herdacht in zijn openings woord de dooden, jhr. De Savornin Lohman, den heer K Timmers, uit Klundert, me vrouw De Stoppelaar, uit Leiden, den heer Rijlaarsdam uit Alphen. Hij drukte er zijn spijt over uit, dat geen vrouwelijke Raadsleden deze vergadering bezochten en wekte op tot krachtsinspan ning in den komenden lijd, opdat geloond worde, dat de Christelijk-Historische begin selen waard zijn uitgedragen te worden. In het bestuur werd in de vacature-Tim- mers gekozen de heer C. Dame, van Wil lemstad; de heer C. L. van Willemswaard, uit Schoonhoven, aan de beurt van aftre ding werd herkozen. De heer F. Kalsbeek, Wethouder van Woerden, hield vervolgens een inleiding over de laak van de gemeentebesturen in verband met de jongste wijziging van de Lager-Onderwijs-wet. Vervolgens was het woord aan den heer K. van Warmenhoven, Gemeenteraadslid te Rotterdam, voor zijn inleiding over „Grond- verkoop dan wel uitgifte van gronden in erfpacht". Bij het Departement van Marine is een telegram van de Maatschappij „De SchJde", te Vlissingen, ontvangen, blijkens hetwelk de schade, aan den kruiser „Java" toegebracht ten gevolge van een in ketel- ruim 3 ontstanen brand, aanzienlijker is dan zich oorspronkelijk liet aanzien. De kruiser is uit Glasgow op terugreis naar Vlissingen vertrokken. Mevr. Carry PothuisSmit zal eerst daags aftreden als lid van den Raad van Amsterdam in verband met haar drukke werkzaamheden. Ook bij haar fractie-ge noot den heer W. H. Vliegen bestaat dit voornemen met het oog op zijn leeftijd en zijn gezondheidstoestand. Gisterochtend zijn, naar „Het Volk" meldt, de besturen van het Internationaal .Verbond van Vakvereenigingen en de Socia listische Internationale in gemeenschappe lijke zitting in het gebouw van het I.V.V. te Arasterdam bijeen gekomen. Van het I.V.V. waren aanwezig de voorzitter Purcell de vice-voorzilter Merlens en Leipart en de secretarissen Oudegeest, Sasscnbach en Brown; de Socialistische Internationale was vertegenwoordigd door den Internationalen secretaris Adler en de leden van de Exe cutieve: mevr. Bell (Engeland), Blum (Frankrijk), Müller (Duitse hl and). Vander velde (België) en Vliegen (Nederland). De zitting heeft ten doel, stelling le ne men ten aanzien van de conferentie der En- lente-regeeringen, welke den 16den dezer te Londen plaats heeft Het Nationaal Arbeidssecretariaat heeft een telegram aan den Minister van Justitie gezonden van den volgenden in houd: Het N. A. S., kennis nemend van de door Uwe Excellentie aangevoerde motieven voor de gevangenneming en -houding van Brom- mert en Van 't Reve, vaststellend, dat in deze daad een ernstige aanslag moet wor den gezien op de geheele arbeidersbeweging en in 't bijzonder op de vakbeweging, en dat algemeene en locale omstandigheden in geenen deele deze daad van willekeur wet tigen, concludeert, dat daarmee een gevaar lijk precedent is geschapen, zoodat herha ling van machtsmisbruik moet worden ver wacht, wanneer hiervan niet wordt terug gekomen, vordert onmiddellijke invrijheid stelling van genoemde personen en roept alle arbeidersorganisaties op adhaesie le beluigen. De Vereeniging van Nederlandsche Werkgevers en het Centraal Industrieel Verbond hebben aan de Tweede Kamer verzocht de voorgestelde verhooging der in voerrechten van 5 pCt op 8 pCt. niet goed te keuren. Bij Kon. besluit is voor het studiejaar 19241925 benoemd tot rector-magnificus der Veeartsen ijkundige Hoogeschool te Utrecht dr. J. H. Hartog, gewoon hooglee raar aan die onderwijsinstelling; is, met in gang van 1 November a.s., aan A. C. Ide. te Wageningen, op zijn verzoek, eervol ont- slag verleend als lector aan de Landbouw- hoogeschool aldaar, tevens directeur van den aan die onderwijsinstelling verbonden pomologischen tuin. Bij resolutie van den Minister van Financiën is ingesteld een commissie, met de opdracht te onderzoeken, of een meer economische wijze van vervaardiging, leve ring en verstrekking van Rijkswege van alle uniform- en dienstkleeding mogelijk is, voorts haar aandacht te wijden aan alle daarmede verband houdende aangelegen heden en ter zake een rapport uit le brengen. De heer J. Barend regt, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister in Ar gentinië, tevens geaccrediteerd bij de repu blieken Paraguay en Uruguay, is blijkens een telegram uit Buenos-Ayres overleden. De overledene was ridder van de orde van den Nederlandschen Leeuw en van de Oranje-Nassau-orde. Maandag werd de tiende Conferen'is voor Inwendige Zending te Doetinchem ge opend. In den middag waren reeds vele deelnemers op „Ruimzicht" aangekomen, dn zich aan een gemeenschappeijjken maal lijd vereenigden. De openingssamenkomst had plaats in de Kapel der Ned. Herv. Zendings gemeente. De samenkomst werd begonnen met gebed, lezing van Hebr. 11:1—10, ge meenschappelijk gezang (Lof zjj den Heer, den almachligen Koning der eere). De Voorzitter, Dr. A. J. Roozemeyer, uit Amsterdam, heette hierop de aanwezigen, uit verschillende deelen des fands en uit BINNENLAND. Ingesteld is een commissie met betrekking tot nniform- en dienstkleeding. In den postgeldtrommeldiefstal heeft de Amsterdamsche politic klaarheid gebracht. Vervaardigers en nitgevers van valsche bankbiljetten te Amsterdam gesnapt. Advies van den Hoogen Raad van Arbeid omtrent het voorontwerp tot wijziging van de Arbeidswet betreffende broodbakkerijen. BUITENLAND. Het debat in het Engelsche Lagerhui» over de a.s. conferentie. Betoogingen te München voor het Fran- sche gezantschap. De Fransche Kamer neemt de amnestie wet aan. Vervaardigers en uitgevers van valsche bankbiljetten te Amsterdam gesnapt. Eenige maanden geleden kreeg de politie van l et bureau Kattenburg/ to Amsterdam vermoedens, dat cr op de z.g. Eilanden valsohe bankbiljetten van 140 werden gemaakt; alsmede dat een 37-jari- ge havenarbeider G. daarin betrokken zou zijn. De Valsohe-Gcldcentralc der politie werd hiermee in kennis gesteld, maar haar nasporingen leverden geen resultaat op. De aanmaak der valsone bank biljetten scheen toen gestopt. In Juni kwam echter bericht, dat val- sobo bankbiljetten waren uitgegeven l* Utrecht en Hilversum. Van do personen, die te Hilversum de biljetten hadden uitgegeven, kon toevallig een signalement worden opgegeven. Van de twee verdachten had nl. één stijve vin gers. Do .Geldcentralo" had hiermee een spoor in banden, dat weer naar de Eilan den leidd Het was de 37-jarige G. een vroogcro houtbewerker, wiens band tusschcn een machine bekneld was geraakt, waardoor eenige pezen waren doorgesne den en die later havenarbeider was gu- worden. Hij stond bekend als een man met een goed stel hersens, die zeker wel teel in de wereld zou hebben bereikt, als con beter© leiding had gehad. De politie ging rijn gangen na en hoewel bij alles deed om valsche biljetten te vervaardigen, was hem dit ten gevolge van de bewaking niet mogelijk. Daarna liet men hem wat met rust en dadelijk ging hij „werken". Juist wat de politie wilde. To nilvorsum was ook een uitkijk gezien. Nu wilde bet toeval, dat verleden week Zaterdag de drukker M. K., tc Amster dam, in een halfdronken bui in een café een valsoh biljet van f 40 in betaling gaf. 's Nachts, bij bet opmaken van de kus, ontdekte de caféhouder het en ging er mee naar het politiebureau. De drukker miste Zondag het biljet en ging naar het oafó: of hij het biljet had gegeven? Na het bevestigend antwoord, zei nij in vergissing daarmeo te hebben verschillende kringen samengekom .n, om Óen betaald. Hij wist, dat bet valscfa was, ne- in geest en streven met elkaar tc zoeken versterking tegenover de taak en om van elkaar te ontvangen voorlichting bjj be staande problemen, welkom. De gewone audiënties van den Minis ter van Arbeid, Handel en Nijverheid en van Koloniën zullen deze week niet plaats hebben. UIT MED OOST-INDIE. Vliegongeluk. WELTEVREDEN 14 Juli (Aneta draad loos). Te Soekamiskir is een A.V.R.O -toe stel van een hoogte van 100 meter neer gestort. De vlieger Hilgers kreeg een wonde aan het gezicht, de passagier Pennock een ernstige wonde aan een been. liet toestel is geheel vernield. De generale staf stelt een enquête in naar de vele vliegongelukken in den laatslen lijd ten gevolge van slechte landingen. Zeventien vliegers antwoordden. De gedetacheerde beroepsofficieren. WELTEVREDEN, 12 Juli (Aneta). De ge detacheerde beroepsofficieren zullen vóór 81 Januari 1925 teruggezonden worden. De Indische regeering suppleert het trakle- mentsverschil gedurende den rosfeerenden detacheeringstermijn. Een nieuwe vlootwet WELTEVREDEN. 12 Juli. (Aneta) De In dische regeering heeft de indiening van een nieuwe Vlootwet toegezegd, vermoede lijk in de najaarszitting van den Volksraad. waard© het voor de aardigheid en vroeg het terug. Het was oohter al bij de poin-u» met de verklaring, dat het door K. in be taling was gegeven. Dc drukker is toen naar de politie ge gaan om zijn biljot terug te vragon, maai werd c-r moteen vastgehouden. Hoewel uf eerst den onschuldige speelde, zei hij ten slotteIk voel wel, dat ik verloren ben ik zal me maar van leant maken. Hij ;s vroeger al eens vervolgd wegens het ver- valsohen van suikenbone, doch moest toen wegens gebrek aan bewijs worden vrijge laten. Men wiet, dat hij met G. in connec tie stond. Men trok cr op uit om dezen te pakken maar hij bleek niet aanwezig te zijn in zijn woning. Zijn vrouw zei, dat hij misschien met een vriend uit was, en uit verdere mededeelingen leidde de po litie af, dat die vriend dc gezochte helper was. Ten slotte werd zijn adres bekend en voor zijn woning, waar bij ook niet bleek te zijn, een post gezet. Dc toegangen tot Kattenburg werden af gezet en in den loop van den nacht liep het tweetal in de val. Do havenarbeider werd naar zijn woning gebracht De hel per, de 30-jarige H. D., ging naar het bu reau. Bij een huiszoeking in zijn woning werden in zijn winterjas twee valsohe bil jetten, van hetzelfde type als tc Hilver sum uitgegeven, gevonden en bij G. een aantal goederen, wolko te Hilversum met de valsche biljetten waren gekocht. Voort© werd daar ook gevonden de por tefeuille, waaruit volgens de getuigenvor-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1