ANEKDOTES. De Stoute Kabouter. Van aUes wat. wijls geschreven, Je mag mij gerust anec dotes sturen. Drie zusjes De Haas. de Wassenaarsche Slag ken ik niet goed, was er maar één keer. Is de schoolreis van Mijntje en Annie goed afgeloopen? Veel plezier gehad en veel gezien? Nellie van Klaveren, ik heb je dikwijls gemist den laalsten tijd maar je prijsraadsel was heel goed dus je hebt toch gewoon met de grooteren kunnen meeloten. Lientje de Graaf, je doet de laatste maan den zóó trouw mee dat je ook dubbel mocht meéloten, al was je nu deze keer niet ge lukkig. Annie en Keeltje van Leeuwen jullie hebt natuurlijk ook meegeloot met de afdeeling trouwe inzendsters. Ik kan jullie school- troepje deze week ook niet op Scheveningen zien, want dan ben ik in Utrecht. Louise Boekkooi, al heb je nu nog geen prijs daarom nog niet den moed verliezen, als je maar flink blijft meedoen, zal je beurt wel eenmaal komen. Mien Boon, blijf maar goed meedoen dan zal je ook wel eens een prijs krijgén, want je begint het al aardig te leeren het raadsels oplossen. Kelly Weyers, ik kreeg nu 2 brieven van je. het i3 maar goed dat je gezorgd hebt dat de prijsraadsels op tijd waren. Nellie Mens, je hebt gelijk ik kan er niets aan doen of iemand een prijs krijgt of niet. Rie van Staveren, jij ook maar volhouden dan hoop ik dat je ook eenmaal tot de geluk kigen zult hooren. En nu groet ik allen tot de volgende week. Mej. A. KOOPMAKS VAN BOEKEREN. GOEDE OPLOSSINGEN VAN HET PRIJS- RAADSEL DER GROOTEREN ONTVANGEN VAN: Jacobus van Veen, Bob Holtz, Annie van Leeuwen, Keeltje van Leeuwen, Klazina Parlevliet, Jan en Annie Puttenaar, Pieter Sierag, Corry den Dopper. Kelly Broers, Jan- nv en Marietje Gordijn, Nelly Weijers, Ma- rietje de Haas, Marie Kuivenhoven, Henk Broers, Anloon Fleur, L. van Duyn, Mien Boon, Kelly de Boer, W. Teljeur, Annie Huisman. Mien Remmelenkamp, Bernard Esderts, Ida van Riet, Marie Kükler, Clazina Singerling, Adriana Singerling. Semien Voorbrood. Johanna Voorbrood, Bob Lan, Rie van Slaveren, Marie van Dijk,-Betsy Lambrechts, Nellie Mens, Nel van Biezen, Clazina van Venetië, Niesje de Gelder, Gra- die Oldendorp, Bram Hemerik, Mien van Zwieten de Blom, Jo en Adriaan Reyngoud, Cornells Koet, Siebe de Roos, Nellie van Klaveren, Mathilde Kassier, Geertje Hoogen- doom, Come de Groot, Rika van Leeuwen, Jo van Duuren, Marijtje Uittenbogaard, Cor- rie Uittenbogaard, Rika Bliek, Martha Mar- celis, Gerrie Slootweg, Louis Hartkamp, Geertje Hoff, Annie Bavelaar, Nellie Mul- .der, Coba Hoope, Nico Mieloo, Aafje Key, Jo Lie se, Nellv van Tol, Toos Gaastra, Befje Broeksema. GOEDE OPLOSSINGEN VAN HET PRIJS RAADSEL DER KLEINEREN ONTVANGEN VAN: Annie Bavelaar, Cornelis Koet, Jo en 'Adriaan Reijngoud, Niesje de Gelder, Clazina Van Venetië, Bob Lan, Semien en Johanna Voorbrood, Adriana en Clazina Singerling, Ida van Riet, Nelly Weijers, Janny en Ma- rietje Gordijn, Henk en Nelly Broers, Jan en Annie Puttenaar, Hendrik en Wiekie en Cornelia Oosldam, Willem den Dopper, Jet du Croix, Christina Sirag, Louise Boekkooi» Jaantje Kamerling, Mijntje de Haas, Annie de Haa9, Leendert Elderhorst, G. Fleur, An nie Bonte, Akke Bonte, Willem Bonte, Ema nuel Eljou, Mienlje Henny, Jan Teljeur, Piet Esderts, Annie van Oort, Massie van Oort, ,Metha van Oort. Tonnie Haupt, Ina Haupt, Piet Kükler, Jan Meijeraan, Francisca Gie- ■zen. Jan Luttje, Marius Segaar, Grietje Se- gaar. Piet Nieboer, Corrie Mens, Lena Plan ken, Suze Mazurel, Piet de Klerk. Jo van Zwieten de Blom, Betsy Rijnders, Jan van der Heijden, Annie van der Heijden, Lientje de Graaf. Nellie Kleyn, Leuntje Parlevliet, Hendrik Jan Broeksema, Betje Broeksema, Gerrit van der Horst, Paultje de'-Roo3, Ger rie de Roos, Dirk Boot Johzn. Rens Boot. Coba de Wit. Adrio Huter, Nelie Oostveen, £hewertje Uittenbogaard, Betsy de Graaf, Bertha Mulder, Miep Robert, Nico Kwestroö, een brief zonder saam en 2 goede oplossin gen in drukletters (en een briefje erbij dat grootvader naar Amsterdam is). PRITZEN. De 8 prijzen verloot onder de trouwe inzenders en inzend9ter9 zijn toegekend aan: Klazina Parlevliet. Gerrit van der Horst. Jo Liese, Marijtje Uittenbogaard, Annie Huisman. Leendert Elderhorst. Bernards Esderts. Nico Mieloo. De 4 prijzen onder alle grooteren verloot zijn toegekend aan: Pieler Oostdam. Nelly van Tol. Aafje Key. Nelly Weijers. De 4 prijzen onder alle kleineren verloot zijn toegekend aan: Dirk Boot Johzn. Emanuel Eljou. Jannie en Marietje Gordijn (samen), Hendrik Jan Broeksema. De prijzen kunnen aan ons bureau wor den afgehaald Maandag 14 Juli a.s. tus- schen 1212Vs en 45 uur. RAADSELS. tooi allen om uit te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3. f. Ingezonden door Niesje de Gelder. 1, 2, 3 is een frissche groente 4, 5. 6 ligt in den gang voor de deur. 1, 2, 3, 4, 5, 6 is een vulkaan op Java. II. - Ingezonden door Suze en l2ak Kret. Wat is het zwaarste stuk hout? III. Ingezonden door Marietje van Went. Wat hoort zonder ooren, spreekt zonder mond en antwoordt in alle talen? rv. r Ingezonden door Louise Boekkooi. - "J In welk geval is: 2 X 2 6? d, Ingezonden door Ida van Rist. Mijn geheel van 9 letters is eene plaats in Gelderland. Met 2, 3, 9 schrijft men. 5. 6, 8, 1 is een meisjesnaam Met een 4, 3, 8, 3. 4 eet men. 6, 7, 8 is een lichaamsdeel, 1, 2, 2, 3, 4 is eene vrucht. VI. Ingezonden door Nellie Mens. Voor wien moet ieder zijn hoed afnemen? VII. Ingezonden door Jansje van Dijk. Het loopt snel over water in sommige tij den van het jaar, het heeft geen ziel, maar het draagt iets dat wel een ziel heeft. VIU. Ingezonden door N. N. Mijn geheel van 9 letters is iets waar de meeste mensehen een hekel aan hebben. 2, 3 is een maat. 5, 6, 7, 2, 8 een verkorte meisjesnaam. Kinderen zijn wel eens 1.4, 8, 9 in donker. 1,7, 9 is een jong dier. Ingezonden door Philippus v. d. Meer. Twee ezels. „Domkop, je hebt je boodschap weer ver keerd gedaan," zei een heer tegen zijn knecht, „laat dat nu niet weer gebeuren, want dan heb ik je niet langer noodig. Je begrijpt, als ik er een ezel op moet uit stu ren, dan kan ik nog beter zelf gaan." Ingezonden door Annie Zirkzee. Landelijke eenvond. Voetreiziger, nadat hij in een dorpsloge ment heeft overnacht: „Zeg, eens kastelein, wat beteekent dat nu? Daar heb ik gisteren avond mijne schoenen buiten de deur gezet, en er is geen hand aan geslagen." Kastelein, met zelfvoldoening: „Kijk, zoo zijn wij nu hier. Al had je je beurs met geld voor je deur gelegd, voor mijn part met je gouden horloge er bij,.dan zou ook niemand er een hand aan geslagen hebben. Zie je, zóó eerlijk zijn wij hier nu op het platte land." Kaboutertje, klein stoutertje. Wat vind ik je -toch naar, Je trok een aardig elfenkind .Zoo maar aan 't blonde haar. Kaboutertje, klein stoutertje, Je deed het elfje pijn, Natuurlijk kan 'top die manier 1' Met jou geen vrindje zijn. Kaboutertje, klein stoutertje, Weet je, wat jg moet doen? Je moet naar 't elfenkind gaan En geven haar een zoên. Kaboutertje, klein stoutertje, Als jij dat hebt gedaan. Kun je weer vroolijk met elkaar - Aan 't rollebollen gaan. Kn du. tot clot, Onthoud het, beste vrina, Dat plagen en onaardig zijn. Door niemand wordt bemind. TRUTJS DENIJS. Spelletje. Verminkt krijgertje spelen. Dit spelletje moet buiten gespeeld wor den. 'Het Igkt veel op het gewone "krijgertje 3pelen, maar met dit verschil, dat degene, die aangeraakt is en nu probeeren moet de anderen te krjjgen, onafgebroken met één hand de plaats vasthoudt* waar hjj geraakt is. Ben je b.v. aan je enkel ge tikt, dat hou je je enkel steeds vast. In soo'n geval i3 het natuurlijk niet gemakke lijk de anderen te pakken. Deze worden echter steeds driester en komen eindelijk vlak bg. IX. Inge2onden door N. N. Maak van deze 11 letters eene straat in Leiden: i, g. W, t, t, S, 3, r De vliegende kaart en de wandelende kaart Men neemt uit een spel kaarten één kaart waaraan men behendig met een stukje was een paardenhaar of een sterk, lang men- schenhaar heeft vastgekleefd. Men laat de kaart zien ën zegt. dat zij vliegen kan, waarna men haar op een hoog meubels! b. v. op een hooge kast plaatst. Nu zegt men „Een, twee drie!" rnaakt een snelle bewe ging met de hand, waarmede men het haar vasthoudt. Daardoor valt de kaart van haar hoog standpunt en schijnt zij te vliegen, omdat zulk een licht voorwerp niet dadelijk neervalt, maar eerst eenigen tijd blijft flad deren. Men kan het haar ook aan de binnenzijde van zijn mouw vastmaken en na een kaart op zijn kant op tafel te hebben gezet» om de tafel heen en weer loopen. De kaart zal dan elke beweging volgen en schijnen te wandelen. Men d'pet misschien het verstandigst door deze kunstjes 's avonds te vertoonen, dan zal mén er hoe eenvoudig zij ook zijn mogen bij behendige uitvoering de ver bazing der toeschouwers mee opwekken.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 18