SPORT. De L.A.K. een mislukking? RECHTZAKEN. Begrafenis-Onderneming KEEREWEER VRA6ENRUBRIEK. gaan, willen wij eerst even de bewering van een ander inzender weerleggen, dat het opvoeren van een booge cicrproductie, icooals dit bij de beroepsfokkers plaats vindt, zich in de broedresultaten zou wre ken. Als er eon is, die met dat gevaar reke ning houdt, dan zijn wij dit wel. In het Maart-nummer van het V. P. N. Orgaan 1917, publiceerden wij een be schouwing over bet verband tusschen het aantal en de grootte der eieren, naar aan leiding van het eindrapport van den Har per Adam legwedstrijd 19111915. (In Ne derland hadden wij toen nog geen legwed strijd, zoodat een bekende buitenlandseho genomen werd). Wij hielden dat als tijdi ge waarschuwing aan de enkele bardloo- pers voor, die op een eenzijdige booge e ierproductie aanstevenden. In „De Nutfokker" van 2-1 Juni 1919 Bohrcven wij een artikel over „Is het stre ven naar een zeer hooge eierproductie in het 1ste legjaar gewensohU", hetgeen wij waarschuwend moesten beantwoorden, daar een intredend sterftepercentage on der de beste legsters bet gemiddelde toch weor ging drukken. Dat is dus al ruim 7 jaar geleden, dat wij in de pers van ons qui-vive blijk gaven, hetwelk niet in het minst is verminderd. Integendeel 1 Dit zal dan toch wel waarde geven aan onze uitspraak, dat de gemiddelde lcgcij- fers van onze fokhoenders niet zoo opge dreven zijn, dat daaraan de ongunstige re sultaten van de broeduitkomstcn mogen worden toegeschreven. Wij beschouwen het dit jaar als een alge meen natuurverschijnsel. Te meer, waar het niet alleen te onzent, doch ook door de Buitenlandsche Pers ge memoreerd wdrdt Wij vonden het bij onze huishoenders. De in het wild levende fazanten en patrij zen kenden wij niet nagaan, daar deze juist om dezen tijd moeten uitkomen. De kanariekweekers klagen over slechte uitkomsten. Bij onze wilde vogels namen wij hetzelfde waar. De kouijncn?okkers kenden hun voed sters niet drachtig krijgen. Wij informeer den bij een onzer Koninklijke Hofjngcrs, naar den stand der wilde konijnen en ha- een, waar bij niet met stelligheid op kon antwoorrden. Een andere jaeht-opzicuier sprak ons over een sleohten eersten worp. Enkele veefokkers uit een streek, waar veel koeien worden gefokt, klaagden over het niet-draohtig kunnen krijgen van bun koeien. Toen gingen we ineens een anderen kant uit en informeerden bij den chef der Zoct- watervissahcrij van de Nederl. Heidemaat schappij. De visschen, die anders in Februari paarden, waren dit jaar 6 weken te laat. Het merkwaardige was, dat de visschcn dio anders in Juni paarden, bet nu half Mei deden. Doordat wij dit jaar feitelijk geen voor jaar hadden, waren ze blijkbaar in do war geraakt! Over bet algemeen viel er een vertraging en een slechte brocd-uit- korast waar te nemen. Alweer een anderen kant uit en nu cena geïnformeerd bij de Zuiderzce-visscherij. Daaruit bleek, dat de haring dit jaar 9 a 3 weken later geslachtsrijp was dan anders. Voorts, dat de trek van de ansjo vis, het „gouden vischje'', dit jaar ook to laat kwammen sprak als meening uit, dat de koude weersgesteldheid den vollc- digen trek naar het Zuiderbebken heeft tegengehouden. Welken kant wij dan ook uitgingCD, naar de tamme huisdierenteelt, of naar de in natuurlijke omstandigheden levende die ren, door de bank was Let: over het alge meen teleurstellende resultaten. Van verschillende zijden is m<jn aan het zoeken gegaan naar oorzaken en ging daar bij dan van de gedachte uit, dat men ïu een volledige kennis van zeiken was tekort geschoten. Zuiko gedachten stichten geen kwaad. Integendeel prikkelen ze tot verdere stu die, tot nog meer diepgaande onderzoekin gen,. dio dan ongetwijfeld weer bun nut zullen afwerpen. Persoonlijk beschouwen wij dat echter %is een misschien mogelijke neven-oorzaak. Als boofd-oorzaak nemen wij een natuur verschijnsel aan, dat wij lijdzaam hebben tc aanvaarden. Zooals wij een aardbeving hebben te aanvaarden. Waar wij knap over kunnoD rtdeneeren, welke door geperfectioneerde ecisraografen duizenden kilometers ver ge registreerd wordt, waarvan men het ge beuren dikwijls al dagen van te voren weet te voorspellen, door de grondige studie, welke de natuurkundigen van de verschijn selen maakten en nog steeds maken, doch waarvan wij ondanks al die knappe kop pen, de oorzaak toch maar niet kunnen wegnemen 'Daar blijven wij netjes af. Wij hebben er ons bij neer te leggen. Laat dat voox ons een troost zijnl ATHLETIEK, De eenige oplossing. In memoriamf De tijden schijnen niet ver meer dat wij dit, hoe zeer ook tot onzen spijt, zullen moeten schrijven van den Leidsehen Alhle- tiek-Knng. Want dat het met deze organi satie den verkeerden weg op gaat, staat momenteel reeds als een paal boven water, tenzij er heel spoedig verandering zou mot gen komen. Wij wisten reeds geruimen tijd, voorvoelden het althans, dat er iets ontbrak in de organisatie van den L.A.K. Het voort- durendo, bijkans enerveerende, stilzwijgen omtrent de gebeurtenissen in den kring wees daar duidelijker op dan ons lief was. Wij begrepen immers zoo goed en vóór de oprichting hebben wij zuiks ook dikwijls genoeg verklaard dat het „frappez, frap- pez toujours" de eenigste doeltreffende methode is om den kring in stand te houden en de belangstelling voor de athletiek hier ter stede tot een hooger peil op te voeren. Frappez. frappez toujours 1 Was er niets nieuws omtrent het kringleven te vertellen? Waren er geen bijzonderheden over de pas geconstitueerde jonge organisatie en over de komende competitie? Ongetwijfeld jal Tenminste: zij móésten er zijn. Doch niet tegenstaande van alle zijden inlichtingen werden gevraagd, niettegenstaande op spoed werd aangedrongen, bleef het bestuur van den kring halsstarrig zwijgen. Steeds zwijgen! Dat dit de zekeTsle manier was om de publieke interesse, welke na zeer veel moeite, flink was opgewekt, zoo snel moge lijk weer te dooden scheen niet, of weinig, tot de bcsluurderen (althans een deel van hen) door te dringen. O, wij weten wel dat verschillende vereenigingen bedroevend weinig medewerking hebben betoond, wij welen eveneens, dat de secretaris van den kring overladen was met werk, maar even zeer weten wij toch ook dat voor dat alles een oplossing had gevonden kunnen wor den. Als men er zich maar de noodige moeite voor 'had gegeven! De functie van kringbestuurslid beoogt niet in de eerste plaats te zijn een „rcnteniers"-bestaan. Men heeft er werk voor te doen. Veel werk zelfs! liet lot van den kring is nu bijkans voltrokken. Deze week hoorden wij diverse bijzonderheden, welke voor de toekomst bitter weinig hoop moer overlaten. Het lijkt ons niet noodig het hier te hebben over het bezoek der bestuursvergaderingen, e. d. Voldoende zij te vermelden dat tot op heden slechts één heeren- en één dames- vereeniging geneigdheid heeft getoond om in te schrijven voor de kringcompelities, waarvan de eerste ontmoetingen op a.s. Zondag zijn vastgesteld- Daarmede is het fiasco volkomen! Bijkans alle vereenigin gen, die lid zijn van den L. A. K zijn ge heel onkundig ten aanzien van het com petitie-wezen. Desondanks zijn hun alle, doch dan ook absoluut &lle, nadere mede- dcelingen, welke zij nocdig hadden, ont houden, terwijl ook onze herhaalde pogin gen om die bijzonderheden in ons Blad te publicceren, ten eenenmale hebben schip breuk geleden. Moe het gaan moet Zondag in trouwe, wij weten het niet. Zelfs een terrein is nog niet aangewezen, 't Zal echter nu ook niet meer noodig zijn, gezien het aantal deel nemende ploegen. Het resultaat van de eenige maanden ge leden, met zooveel zorg en enthousiasme opgezette actie is inderdaad wel buitenge woon jammerlijk. En bovendien vrij pijnlijk voor degenen, die zich indertijd er voor heb ben gespannen om het 'athleliek-Rarretje in het goede spoor te brengen. Niemand, zelfs de meest zwartgallige pessimist niet, zat hebben verwacht dat het déraillement zóó spoedig zou volgen! Thans zitten wij meer dan ooitin de knel. Wat nu? Ja, wat nu? Wij willen het bestuur van den L. A. K. een raad geven. En wel deze: Last oogen- blikkelijk den vastgcsteldcn competitie-dag afl Hij heeft tóch geen zin, en ook hier geldt nog 't spreekwoord: beter ten halve gekeerd dan ten h'eele gedwaald. Het i9 geenszins onmogelijk de data enkele weken later te slelien (althans die der eerste twee ontmoetingen), en het groole voordeel is dat men tijd krijgt de gemaakte fouten te her stellen, voor een betere voorbereiding zorg tc dragen en door een intensieve, steeds doorwerkende propaganda onze sportsmen alsnog te bewegen voor de competitie in te schrijven door middel van hun vereeniging. Wij zijn gaarne bereid onze volle mede werking daartoe te verkenen. Want het is de eenige manier om een bijkans verloren zaak nog te redden. Of die poging slagen zal in de gegeven omstandigheden is een andere kwestie. Maar het belang onzer zo mersport eischt dat zij gewaagd moet worden. Daartoe is het woord aan het bestuur van den kringl De Olympische wedstrijden. Onze landgenoot Paulen heeft gisteren te Parijs uitstekend werk gedaan door achter eenvolgens z'n serie in de eerste ronde en de kwart-finale te overleven. In de laatste race maakte hij een lijd van 49 sec., waar mede het Ned. record werd verbeterd. Ook dezen dag werden wederom eenige wereld- cn Olympische records verbeterd. De Zwitser Imbach liep de -100 M. in 48 se conden-, het wereldrecord over dezen af stand was 48 1/5 sec. De Fin Nurmi ver beterde het Olympische record over 1500 M. (oud-record 3 m. 56 4/5 sec.) met meer dan 3 seconden, alsmede het record over 5000 M. dat zelfs met moer dan 5 seconden werd neergehaald. De uitslagen luiden: 400 METER. Ie serie: 1. Aylwin (Canada) in 54 sec.; 2. Vilen (Finland). 2e serie: 1. Robertson (Amerika) 501/5 2. K. Jensen (Denemarken). 3e serie: 1. Viberj (Zweden) 501/5 sec.; 2. Kurunczy (Hongarije). 4e serie: 1. Wilson (Amerika) 40 2/5 s.; 2. Norman (Australia). 5e serie: 1. Imbach (Zwitserland) 514/5 sec.-, (Walk over). 6e serie: 1. Johnston (Canada) 514/5 s.; 2. Hoff (Noorwegen). 7e serie: 1. J C. Taylor (Amerika) 50 4/5 sec.; 2. Noto (Japan). Dc Hollander Bolten bezette in deze serie de 3e plaats. 8e serie: 1 Betts (Zuid-Afrika) 49 4/5 s.; 2. Gross (Hongarije). Qnze landgenoot Kat wist in deze serie de 3e plaats te veroveren. 9e serie. 1. Svensson (Zweden) 50 sec.; 2. Fritz (Frankrijk). Menso (Nederland) was in deze serie 4e. 10e serie 1. Oldfield (Zuid-Airika) 49 3/5 sec.; 2. Toms (Engeland). 11e serie: 1. Engdahl (Zweden) 491/6 2. Kenvkk (Engeland}. 4194 RECLAME. r liet toekende pijnshllencte miaael b;j hoofdpijn,neuralgie r en rheumatiek. Van erkende werking t>il r verkoudheid en griep r Om zien tegen vervalschinaen te be hoeden. let men op de oranje band. j -12e serie: 1. Pilt (Engelsch-Indië) 49 4/5 sec.; 2. Christie (Canada). 13e serie: 1. Facell (Italië) 51 sec.; 2. JBrewsler (Argentinië). 14e serie: 1. Liddell (Engeland) 501/5 s.; 2. Gargiullo (Italië). 15e serie: 1. Filch (Amerika) 50 sec.; 2. Astrom (Finland). 16e serie: 1. Butler (Engeland) 50 1/5 s.; 2. Ferry (Frankrijk). 17e serie: J. Favodon (Frankrijk) 51.1/5 s. 2. Paulen (Nederland). Onze landgenoot was een zeer goede tweede. Hij deed geen moeite den Franschman voorbij te komen. lc Kwart-finales: 1. Fitch (Amerika) 49 s. 2. Svensson (Zweden). 2c serie: 1. Bctto (Zuid-Afrika) 49 sec.; 2. Hoff (Noorwegen). 3c serie: 1. Taylor (Amerika) 49 4/5 sec.; 2. Butler (Engeland). 4e serie: i. Paulen (Nederland) 49 sec.; 2. Liddell (Engeland). Paulen won door een schitterende spurt en verbeterde het Ned. record op dezen afstand. Behalve den En- gelschman, die tweede werd, klopte onze landgenoot o.a. den Amerikaan Robertson, den Erónschman Fritz en den Italiaan Facelli. 5e serie: 1. Johnslon (Canada) 49 sec.; 2. Oldfield (Zuid-Afrika). 6e serie: 1. Imbach (Zwitserland) 48,?.; 2. Engdahl (Zweden). 'De Zwitser Imbach verbeterde hiermede het wereldrecord, da* op 48 1/5 .sec. stond. FINALE 1500 METER. De uitslag der finale 1500 Meter was: 1. P. Nurmi (Finland) 3 min. 53 3/5 sec.; 2. Scharer (Zwitserland); 3. Slallard (En geland); 4. 'Lowe (Engeland); 5. Buker (Amerika); 6. Hahn (Amerika). De Fin Nurmi heeft hiermede het Olympisch re cord, dat stond op 3 m. 56 4/5 sec., ver beterd. FINALE 5000 METER. De beslissende race over 5000 Meter had tot resultaat: 1. P. Nurmi (Finland) 14 min. 311/5 sec.; 2. Ritola (Finland); 3. Wide (Zweden); 4. Romig (Amerika); 5. Seppala (Finland); 6. Letherland (Engeland). Een schitterende eindspurt tusschen de beide Finrièn besliste Nurmi in zijn voordeel. Hij won met één meter voor sprong op zijn landgenoot Ritola en verbe terde het Olympische Tecord (14 min. 36 3/5 6éc.) met meer dan 5 s. FINALE KOGELSLINGEREN. Dc beslissing in het kogelslingeren had tot uitslag: 1. Tootell (Amerika) 53.295 M. 2. Mac Grath (Amerika 50.84 M.; 3. Nokes (Engeland) 48.385 M.; 4. Eriksson (Fin land) 48.24 M 5. Skold (Zweden); 6. Mac Eachem-(Amerika). FINAl.E POLSSTOKHOOGSPRINGEN. HieroVider volgt de uitslag der finale pols stokhoogspringen. 1. Barnes (Amerika) 3.95 M. (na over springen met) 2. Graham (Amerika) 3.95 M. 3. Broker 04merika) 3.90 M. (na oversprin gen met) 4. Petersen (Denemarken) 3.90 M. ALGEMEEN LANDEN-KLASSEMENT. IIcl algemeen landen-klassement der athletiek op het oogenblik is als volgt: 1. Amerika 175 p.; 2. Finland 103 p.; 3. Engeland 45 p.; 4. Zweden 25-p.; 5. Frank rijk 13 p.; 6. Zwitserland 10 p.; 7. Honga rije 7 p7; 8. Zuid-Afrika 5 p 9. Noorwe gen 4 p.; 10. Nieuw-Zeeland 4 p.; 11. De nemarken 3 p.; 12. Canada 2 p.; 13. Ne derland 0 p. (De gisteren opgegeven positie van Ne derland met Th punt berustte op een mis verstand). Znid-DuitschlandNederland. Voor den wedstrijd Zuid-Duitschland Nederland op 3 Augustus zal waarschijnlijk Nederland als volgt worden vertegenwoor digd: 100 meter hardlóopen Broos en v. Kam pen, res. v. d. Berge; 400 meter hardloopen Paulen en Kat; res. Menso; 800 meter hard loopen Paulen en Mer^o, res. Bolten; 1500 meter hardloopen Zeeglrs en Dullaard; 5000 nieter hardloopen Broos, v. Kempen, v. d. Berge, De Vries; verspringen met aanloop Boot en De Boer, res. Peters; hoogspringen v. d. Kuyp en Selman-, polstokspringen De Keyser en Runid; speerwerpen Schild en Knoldiscuswerpen De Keyseren Bakker. SCHERMEN. De individaeele wedstrijden op degen. Gistermorgen werd te Parijs aangevangen met de individueele wedstrijden op degen. Er waren 72 deelnemers, die in totaal 29 landen vertegenwoordigden. Onze lAndgc- nooten Van Boven, Brouwer en De Jong be reikten de volgende ronde (tevens halve be slissing). Bij de uislagen, welke hiervan worden gemeld treffen wij geen der ge noemde namen. Kans op succes blijkt der halve ook hier uitgesloten. De resultaten der halve beslissing waren: Poule I: Faust (Cuba.), 7 overw.; Gripen- stedt (Zweden), 7 overtv.; Jacquet (Zwitser land) 6 overw.; Tom (België) 6 overw Cor- neran (Frankrijk) 5 overw.; Ryefelt (Dene» marken) 4 overw. Poule II: Luchelti (Argentinië) 7 overw.; Delporie (België) 7 ov.erw.; Hayde (Noor wegen) 7 overw.Montbra (Spanje) 7 «>verw. Due ret (Frankrijk) 5 overw.Osier (Dene marken),- 6 overw. ZEILEN. Do Olympische wedstrijden. Te Meulan-sur-Seine werd gisteren een aanvang gemaakt met de Olympische zeil wedstrijden. Er stond weinig wind. De heer C. N. Hin, die ons land zou vertegenwoor digen, was wegens rheumatiek in zijn rechterarm, Diet in slaat om uit te komen. Hij werd vervangen door den als reserve aangewezen heer J. J. A. Hin. De uilslag van de eerste serie luidt: 1. Finland; 2. België. (Portugal had voor deze serie vrijgeloot). Holland startte goed. Na het startschot lag het Nederland toegewezen jacht tweede achter Polen, doch bij hc-t ronden van de 1ste boei toucheerde het Hollandsche schip den Canadeesehen deelnemer, waarop de heer Hin, zooals te doen gebruikelijk is, de we-dstrijdvlag streek, ten teeken, dat hij den strijd opgaf. CRICKET. Zuid-Holl. Cr. Bond. Er zal een competitie ingesteld worden voor dezen bond tusschen Ajax II, H.C.G'. IV en L.C.C. Zondag a.s. wordt waarschijn lijk al gespeeld Ajax IIL.C.C. VOETBAL. Wedstrijden van „Lugdunum". Zondag a.s. speelt Lugdunüm thuis vriend schappelijke tegen y.V.S. Do wedstrijd LugdunumAlphen is na der vastgesteld op Zondag 27 Juli. Leiden—Den Haag. Voor dezen steden wedstrijd, welke mor gen zal plaats vinden, is het Leidsehc N.V.B.-elftal, naar wij vernemen, als volgt samengesteld: doel: Van den Berg (Lugd.); achter: Josson (A.S.C.) en F. Goddijr. Lugd.); midden: Van Deursen (U.V.S.), Van Well (Lugd.) en Stephanus (A.S.C.) voor: Keereweer (Lugd.), Blom (A.S.C.), Roem (A.S.C.), Veenhuizen (L.F.C.) en B. Goddijn (Lugd.) Reserves: J. Segaar, scheidsrechter is de heer W. Caro. L.V.B. XI—R.K. districts XI. Er worden momenteel onderhandelingen gevoerd omtrent het vaststellen van een wedstrijd (vermoedelijk op 19 Juli) tusschen het L.V.B.elftal en een R.K. disctricts-elftal Het L.V.B.-elftal is hiervoor als volgt sa mengesteld: doel: De Best (Quick Boys); achter: J. v .d. Berg (Q. B.) en B. Bekke ring (Lugd.); midden: Van Beelen (Nor- vicus), Pont (Raceel) en Van der Nat (Lugd.); voor: J. van Leeuwen (L.F.C.), Woud (Q.B.), W. van Deventer (Lugd.), Peter (U.V.S.) en Wassenaar (Norv.) Jaarvergadering-L.V.E. ,Wij vernemen dat de jaarlijksche alge- meeno vergadering van deD L.V.B. op 12 Augustus zal worden gehouden in Café ,,Zomerlust',. WIELRENNEN. Van de Rijswijksche haan. De uitslagen luiden: Wedstrijden voor amateurs over öuO M. (2 ronden). No. 1 uit elke serie komt in de finale. Ie serie: 1 .Kuys; 2e serie: 1. Krijgsman. 3e serie: 1. Laman; 4e serie: 1. Zonneveldt Finale: 1. Zonneveld, laatste 200 M. 13 4/5 sec.; 2. Kuys op banddikte; 3. Krijgs man op 1/4 lengte; 4. Laman. Wedstrijd voor professionals over 800 M. in 3 ritten. Puntentelling. Ie rit: 1 .P. van Kempen: 2. P. Leene (banddikte); 3. L. Didier op 1/4- wiel. 2e rit: 1. P. v. Kempen, 2» L. Didier 1/4 lengte; 3. P. Leene. 3e rit: 1. P. Leene; 2. P. v. Kempen 1/2 lengte; 3. L. Didier. Totaal uitslag: 1. P. v. Kempen 4 punten; 2. P. Leene 6 p.; 3. L. Didier 8 p. Tandem wedstrijd over 800 M 2 rillen. Ie rit: 1. Bontekoev. Duyn laatste 200 M. 121/5 s.; 2. HulstVreeswijk 3/4 lengte. 2e rit: 1. v. DuynBontekoe, laatste 200 M. 121/5 sec.; 2. HulstVreeswijk 1/2 lengte. Totaal uitslag: 1. Bontckoev. Duyn 2 p. 2. HulstVreeswijk. 4 p. Wedstrijd achter groote motoren over 2 X 10 K M. tusschen H. de Vries (Cop pers) en II. Asberg (Tegelaar). 1. Asberg (Tegelaar) tijd 9 m. 3 sec.; 2. de Vries (Coppers) tijd 9 m. 6 1/5 sec. Op 1 ronde -j- 40 M. 2e rit over 10 K.M. (25 ronden). 1. As berg. tijd 8 m. 43 4/5 sec.; 2. De Vries op 1 ronde -f- 5 M. Puntenwedslrijd voor amateurs over 20 ronden met 4 klassementen. Ie klassement: 1. Zonneveld. 2. Krijgs man, 3 Laman, 4. Kuys, 5. Vcltkamp. 2e klassement: 1. Zonneveld. 2. Krijgs man, 3. Vcltkamp, 4. Laman, 5. Bakker, 3e klassement: 1. Kuys, 2. Visscher. 3. Bakker, 4. v. Gaaien. 5. Krijgsman. 4e klassement: 1. Kuys. 2. Visscher. 3. Bakker. 4 Krijgsman. 5. v. d. Broek. Totaal uitslag: 1. Kuys, 17 p.. 2. Krijgs man 13 p., 3. Visscher. 12 p., 4. Zonneveld 10 p., 5. Bakker 10 p. Tijd: 12 m. 56 1/5 sec. Ac.htervolgingswedslrijd over max. 10 ron den. Bontekoe, v. Vreeswijk en IJzerïoo liepen 40 M. in op W. v. Duyn, Hulst en P. Leene. Tijd over 4 K. M. 5 m. 15 sec. f1400. Deze gelden weiden verduisterd in de jaren 19131924; f 800 als opbrengst van collecten bij huwelijken, f200 alu op brengst van geheven leges in 1924. Verder nog i 195 als het geheel van de door huur^ dors van gemeentelanderijen in de gemeen tekas gestorte waarborgsommen. De beklaagde verklaarde, dat hij de hu ren, die hij inde, moest afdragen bij do Rijkspostspaarbank. De gelden voor het Rijk werden daarvan weer gehaald en ver zonden. Beklaagde bracht het geld echter niet naar dc spaarbank, maar wendde het ten eigen bate aan. Moest er dan geld aan het Rijk afgedragen worden, dan kwam hij dikwijls tekort. Dit geld werd dan van den een of ander geleend. Ook geld, waarvoor rekeningen betaald moesten worden, weiv den ten eigen bate aangewend. B. vertelde, dat hij heel lang een klein salaris had ge had, waardoor hij in financieele moeilijk heden was geraakt. Als getuige werd gehoord de heer L. Melchior, arts te Halfweg, voorzitter van de woningbouwvereniging Zwanenburg. Deze verklaarde, op een vraag van den president, dat de kas nooit was nagekeken. Hij gaf toe, dat dit een fout was, maar er was le veel goed vertrouwen. Toen de zaak ein delijk werd onderzo* hl, bleek er een groot tekort te zijn. Op dc Rijkspostspaarbank moest een bedrag van f -1800 zijn er er wa ren slechts een paar gulden. Verder ont braken f 1800, zijnde de huren van 1 Jan. Maart 1924, en het geld, bestemd voor het betalen van rekeningen. Beklaagde bekent al hel hem ten laste ge legde volmondig. liet O. M. meent, dat, wat de straf be treft. er rekening mee dient gehouden te worden, dat hier een. ernstig misdrijf is ge pleegd. Vroeger mag het inkomen van bekl. niet hoog zijn geweest, de laatste vijf jaar was het toch behoorlijk. In elk geval is er een schandelijk misbniik van vertrouwen ge maakt. liet is jammer, dat er geen behoor lijke controle is gehouden, maar aan het feil zelf doel dit niets af. Er zijn in deze zaak geen lichtpunten"; waar dergelijke vergrijpen den laatsten lijd herhaaldelijk voorkomen, meent het O. M. een zware straf te moeten eischen. De eisch luidt één jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. v Uitspraak over 14 dagen. RECLAME. CREMATIE, AUTO-TRANSPORT OPGERICHT 1871 AALMARKT 16 TELEF. 861 HAARLEMSCHE RECHTBANK. Verduistering door een gemeente-secretaris. Gistermiddag is voor deze rechtbank de zaak van den 42-jarige C. B., gewezen ge- mcenle-serelaris van de gemeente Haarlem- merliede en Spaarnwoude, behandeld. Beklaagde was tevens penningmeester van de bouwvercenigibg Zwanenburg, «j Halfweg. Van 19181924 heelt hij ten na- deele van deze vereeniging 17000 verduis terd. De gemeente benadeelde hij voot SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JAVA tliuisr. 10-7 v. Perim. BOTTI thuisr. 9-7 v. Colombo. BOEPAT 10-7 v. Amst. n. Londen KON. NED. STB. MIJ. 1NO 11-7 v. Vigo te Amsterdam. OBERON 10-7 v. Amst. naar Smyrna. KON. WEST-IND. MAILD. CALYPSO thuisr. pass. 10-7 Noord-Hinder, KON. HOLL. LLOYD. WATERLAND uilr. pass. 10-7 Fernanda Noronha. ROTTERD. LLOYD. SLAMAT thuisr. pass. 10-7 Ouessant. HOLLAND-AMERIKA LIJN. LOCHGOIL 7 7 te San Pedro. HOLLAND OOST-AZIE LIJN. OUDERKERK thuisr. 10-7 te Sabang. HOLLAND OOST-AFRIKA LIJN. BAWEAN uitr. 8-7 v. Delagoabaai. KANGEAN thuisr. pass. 9-7 Dover. HEEMSKERK 10-7 v. Amst. n. O.-Afrik», HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. MERCURIUS thuisr. 9-7 v. Freetown. HOLL. ZTJID-AFRIKA LIJN. RIETFONTEIN uilr. 7-7 te Walvischbaai, STOOMVAART-MIJ. „OCEAAN" MENTOR v. Japan n. Rott., arr. 10-7 te Sue» BRUNSW1JK pass. 9-7 Bevezier. CONCORDIA 8-7 v. Dysart n. Ballin. CORMORANT 8-7 v. Sankjobing tc Hollenau D1RKSLAND 9-7 v. Rott. te Grangemouth. DUMBER 9-7 v. Cadix n. Cartagena. M1DSLAND 10-7 v. Amst. te Goole. MIJDRECHT pass. 9-7 Konstantinopet. NOORD-HOLLAND 10-7 v. Goole n.Haf lingen. PENDRECHT 9-7 v. Conslanza n. Londen. SPAR 10-7 v. Hampton Roads te Quebec. TITANO 9-7 v. Dublin te Bcltast. WITTE ZEE pass. 10-7 Gibraltar. ZEELAND 10-7 v. Hamburg le Grangemouth F. B., le L. Leiden, Oegslgeest, Sa»- senheim, Lisse, IliHegom, Bennebroek» Haarlem, Spaarndam, Assendelft, Kromme nie, Wormerveer. 46,8 K.M.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6