De invioed van de Belastingen op de Nijverheid. EERSTE KAMER. GENSF» NIEUWS. UiT DE RIJNSTREEK. SPORT. UIT DE OMSTREKEN. De Nijverheidsraad had eenigen tijd gele den besloten de werking van de belasting wetten op de Nederlandsche nijverheid na te gaan. De uitkomst van dien arbeid heeft bij den Minister van Financiën aangeboden in een rapport, dat tevens als brochure het licht heeft gezien. De Raad gaat daarin uit van de over weging, dat voor ons land de ontwikkeling van de nijverheid van het grootste belang is, de industrie daarvoor op ruime kapitaals voorziening moet rekenen en naarmate de industrialisatie toeneemt, ook de kapitaals- behoefte stijgt. De aanwezigheid van kapi taal is echter niet alleen voldoende, wanneer men het niet wil toevertrouwen aan de in- dustrieele productie, hetzij wegens de econo mische of sociale wetgeving, hetzij wegeDs de fiscale politiek. i Alleen bij dit laatste slaat het rapport Stil, de sociale en economische politiek blijft derhalve onbesproken. Kapitaalvorming. 1 Het eerste deel van het rapport gaat dan bver kapitaalvorming. Die kapitaalvorming door besparing is van de grootste beteekenis voor de maat schappij- Terwijl de kleine spaarders in het bijzonder het moeten hebben van rente- gevende schuldvorderingen, wordt de in dustrie hoofdzakelijk gefinanceerd door in de evenlueele winsten deelende kapitalen, door de draagkrachligste burgers dus. Worden deze in het sparen bemoeilijkt, dan zal de nijverheid daarvan den terugslag ondervinden. Hoe staat het nu met de belastingen? Zij zijn schrikbarend toegenomen: zij bedragen totaal in 1920 en 1921 bijna het 4V»-voudige van het bedrag in 1912. De Rijksmiddelen afzonderlijk geven voor 1920 bijna 4-.7-maal, voor 1924 bijna 3-maal "grootere cijfers dan voor 1912, de pro vinciën eischen in 1921 zesmaal meer dan Jn 1912, de gemeenten in 1920 vijfmaal, in 1921 zesmaal, in 1922 vijf-en-een-halfmaal de opbrengst van 1912. Uit de te dezer zake gegeven cijfers con cludeert de Raad, dat in 1915 (19.15/16") Rijk, Provinciën en Gemeenten in totaal circa 10 pCt. van het in dat jaar geldende belastbare inkomen aan belastingen hebben geïnd. Ycor 1920 (1920/21) wordt het per- centage bijna verdubbeld tot 19.06 pCt. Yocr 1921 (1921/22) bedfaagt het nog 1G.28 pCt. Opmerkelijk is hierbij het feit, dat bet per centage vcor de Rijksbelastingen in dit laatste jaar met bijna 3 pCt. daalde, terwijl de provinciale en gemeentelijke heffingen nog toegenomen zijn. Hoe bedenkelijk de toestand is, blijkt nog 8texker, wanneer men nagaat, hoe de ver meerderde druk is verdeeld; telkens worden de hoogerc inkomens en hoogere vermogens In het i ijzender getroffen. Uit de in hel rapport gegeven cijfers blijft dit zoowel ten opzichte van de Rijksinkomstenbelasling als van cie -opcenten op die belasting en de Yerdedigingsbelasling II. Inkomens van [50.000 :.ioeten in 1923/24 meer dan het dubbele betalen van hetgeen zij in 1915/16 verschuldigd waren en gedurende hetzelfde tijdsverloop is dit bedrag voor inkomens van f200.000 al boven bot drievoudige ge slegen. Tn het algemeen zijn de gemecnlen doen de Gemeentewet in het vaststellen van progressieve heffingen eenigszins beperkt. Verschillende gemeenten hebben dan ook als hoogsle progressie nooit het cijfer van 15 pCt. bereikt. Uit de door het Centraal- Burcau veor de Statistiek gepubliceerde statistiek Belastingdruk 1923/24 blijkt, dat in de meeste gemeenten de allerhoogste inkomens in mindere male door de gemeen telijke heffingen worden getroffen dan door do Rijksbelastingen, doch dat er ook ge- meenten zijn, die voor inkomsten lusschen 1 10.000 en 150.000 een aanzienlijk zwaar te dere heffing dan het Rijk vorderen. Hierbij zij opgemerkt, dat in verschillende gemeen ten over 1923/24 reeds een verlaging van - het helfingspercenlage ten opzichte van de aangehaalde jaren 1920/21 en 1921/22 was ingetreden, doch dat daartegenover ook gemeenten zijn aan le wijzen, die inmiddels nog een wijziging in den belastingdruk ten nadeele der hoogere inkomens te zien geven. Uit een der vele bijlagen, die aan het Happort zijn toegevoegd, blijkt voorts de druk van de inkomstenbelastingen van Rijk, Provinciën en Gemeenten in een zestiental industrie-gemeenten, uitgewerkt voor gehuw den zonder kinderen bij een zuiver inkomen respectievelijk van f 5000, f 10.000, f 20.00b, f 60.000, f 100.000 en f 200.000 op basis van de gegevens verzameld in de uitgave Bclas- tingdruk 1923/1924. Ook van de belastingen op het vermogen blijkt de buitengewone stijging evenals van de successiebelasting. Deze laatste bracht in 1918 ruim 26 millioen op, in 1922 gaf zij f 51 millioen, voor 1924 bedraagt /ie raming 43 millioen. De Nijverheidsraad concludeert in zake het eerste deel van zijn cijfermateriaal: De Raad meent in het bijzonder ten aan zien van die groepen der ingezetenen, welke in de eerste plaats geroepen zijn tot kapitaal vorming, dus te hebben aangemaand, hoe het samenstel der belastingen de welvaart van het Nederlandsche Volk noodzakelijk belemmert. Naast op zichzelf reeds aanmerkelijke ver hoogingen van de tarieven der Rijks- en gemeentelijke inkomstenbelastingen, hebben in het bijzonder tot den hoogst beden- kelijken belastingdruk bijgedragen de hef fingen, welke met het oog op het Leening- fonds» worden geheven. Volgens hetgeen in de betreffende weisbepalingen is vastgelegd, zullen deze heffingen voor het laatst over het belastingjaar 1933/34 worden opgelegd. Het staat voer den Raad niet alleen vast, dat zij onder geen beding na genoemd tijd stip zouden mogen worden in 9tand ge houden ten behoeve van andere doeleinden, doch tevens, dat zij geen tien jaren in c-ngewijzigden vorm kunnen worden voort gezet, zonder schade te doen aan de welvaart van het land. Beschikbaarstelling van kapitaal voor de nijverheid. De Nijverheidsraad zet in zijn verslag dan nader uiteen, hoe door de wijze van be lastingheffing, waarbij elke vergrooting van inkomen tot zwaarder aanslag leidt, de vor ming van voor de industrie beschikbaar ka pitaal wordt tegengegaan om vervolgens le komen tot de bezwaren tegen elle der be lastingen afzonderlijk. De bezwaren tegen de belastingen. Zoo werdt er over geklaagd, dat wel voor winkels, niet voor kantoren gedeeltelijke vrij stelling van de personeele belasting word1!, verleendwijders, dat bij de heffing van de Rijksinkomstenbelasling niet afgetrokken mogen worden verliezen, geleden in het jaar vóór het aanslagjaar, zoodat terugkeer lot het driejaarlijksche stelsel der bedrijfsbelas ting aanbeveling verdient. Ook de in art. 12 der wet op de Inkomstenbelasting geregelc*- bronnentbeorie geeft aanleiding tot moeilijk heden en ontduikingen. De dividend- en tan- tièmebelasling legt een bijzonderen last op de naamlooze vennootschappen, omdat zij feitelijk is een tweede belasting op het in komen. De Raad hoopt, dat onjuist is, dat men er over denki haar door een winstbe lasting te vervangen. De beide verdedigings- belaslingen I b en II belemmeren door haai progressief karakter de kapitaalvorming; bo vendien is het onjuist, dal er geen ontheffing van kan verleend werden. De plaatselijke belastingen moeten wijders bepCTkt worden wat betreft de opvoering der tarieven. De forensenbelasling, waartegen in beginsel niets is in te brengen, werkt abso luut fout, gelijk de feiten uit den laatsten lijd afdoende hebben bewezen. Een verbeterde tekst is dus ten zeerste geboden. Algemeene bezwaran. In een slothoofdstuk wijdt de Raad nog enkele beschouwingen aan het geheele sa menstel der belastingen en aan de wijze van uilvoering. Hij keurt hot af, dat er geen eenlraal-punt bestaat, van waar de econo mische werking der verschillende heffingen van Slaat, provincie en gemeente gezamen lijk wordrl nagegaan. Verder klaagt hij over de late uitreiking der belastingbiljetten, j Ernstiger noemt hij het, dat men eerst na afloop van alle andere procedures in beroep kan komen bij Hoogcn Raad of Kroon, wat langdurige onzekerheid ten gevolge heeft. Dan meent hij, dat er rente ver- schuldigd moet zijn bij terugbetaling van j onverschuldigde belasting. Ook wijst hij op het gevaar, dat belastingambtenaren door 1 te grooten dienstijver hun bevoegdheden .overschrijden. De. Raad eindigt met de Regeering te verzoeken bij de voorbereiding eener alge- meene herziening van het Nederlandsch belastingstelsel voortdurend overleg met de vertegenwoordigers uit bet bedrijfsleven te plegen. Dit zou o.a. kunnen geschieden door een geregeld contact van de ambtenaren mot de lichamen, die de verschillende groepen belanghebbenden uit het bedrijfsleven verte genwoordigen. (Zitting van gisteren). Uitlokking. 'Aan de orde is het wetsontwerp tot wj- oging en aanvnlling van het Wetboek van Strafrecht met betrekking tot de uitlokking. De heer MENDEIH (S.D.) acht het in- grjjpen in de vrijheid der individuen altijd een belangrijk feit eD de wetgever, die - nch daaraan schuldig maakt, meet de nood zakelijkheid en de urgentie duidelijk be wijzen. Het strafrecht is een uitzonderings- recht en de wetgever moet steeds ernstig overwegen wat hij ten deze doet. De on behoorlijkheid van een daad moet vast staan. Het wetsvoorstel fn zake de uitlok- tang is een belangrijke uitbreiding van ons strafrecht en de ontwerpers van ons straf wetboek Zij q dus in aar ongelukkige stumperds geweest, die de mislukte uitlokking heelemaal vergeten hebben. De Minister heelt geen overstelpend bewijsmateriaal voor deze door vervalt het bewijs voor de urgentie dezer bepaling. De Memorie" var Toelich-' tag vindt spr. te dilettanterig Spr. acht de beide wijzigingen, die de Minister voorstelt, niet pewenscbl. De aard van de middelen tot uitlokking die ILans strafbaar zijn, is heel anders dan die der middelen die de Minister wil strafbaar stel len. Pressie oefenen, trachten te overreden is heel iets anders dan het voorspiegelen van voordeel of het dreigen met nadeel. Het strafbaar-stellen van de mislukte poging tot uitlokking acht spr. Diet alleen r.ie't noodzakelijk, maar ook niet gewen.cht. Het artikel is geplaatst onder de misdreven tegen de openbare orde, maar daaronder behoort het in het geheel niet thuis. De uitlokking geschiedt natuurlijk etiekum en hét past dus niet in de bepalingen v^n de openbare verstoring der openbare orde. Hier is geen misdrjf tegen de openbare orde; bij de uitlokking is juist het effect bet belangrijke element in de kwestie en juist daarmede houdt de Minister geen reke ning. Zelfs al is er geen effect dan is de poging nog strafbaar en dat is een dwaas heid. De juristen-vergadering heeft onlangs doze bepaling-' van den Minister met groote meerderheid afgekeurd. De heer RINK (V.B.) is niet tegen het uitbreiden van de middelen, maar wel legen de strafbaarstelling van de mislukte poging*; De bezwaren in het Weekblad van het Recht, door mr. Dresselhuvs en op de Jnristen-ver- gadering geopperd, deelt hij. Hf) is het dan ook eens met mr. Hendels, zij het dan niet altjjd met diens argumenten. Voor uitlok king tot een misdrijf is een misdrijf noodig. Is dat er niet, dan is de openbare orde niet in gevaar en niet zddzeer beleedigd, dat een strafbepaling noodig is. Deze uit lokking zal altijd binnenskamers worden ge pleegd en daardoor wordt het gevaar voor meineed zeer groot en dat is een bedenke lijk ding fn de maatschappelijke orde. De heer VERKOUTEREN (C.H.) stelt het belooningreeht tegenover het strafrecht en hij acht een belooningsrecht tegenover het strafrecht gewenscht De Minister van Justitie, de heer HEEMS KERK, wenseht eenige voorbeelden te geven, waaruit de noodzakelijkheid blijkt,. Een zet- schipper weigerde in te gaan op den aan drang van den eigenaar van het schip om dit te doen zinken en werd daarom ont slagen. De eigenaar is nu niet strafbaar. Er is een leemte in het strafwetboek ge bleken en die dient aangevuld to worden. De uitlokking schept gevaar voor de aan randing der openbare orde, Ook al geschiedt die uitlokking in het verborgene. Alle mis drijven zijn eigenlijk misdrijven tegen de openbare orde en dus valt de uitlokking er onder. Ondeugdelijke middelen kunnen geen middelen zijn fn den zin der wet. Spr. acht het goed, dat het O. M. rekening houdt met omstandigheden waaronder de poging geschiedt. Het wetsontwerp wordt goedgekeurd met 20 tegen 8 stemmen. Verschillende Ontwerpen. 'Aan de orde zijn de ontwerpen: 1. Wijziging van het tarief voor justitie- kosten en salarissen in burgerlijke zaken. 2. Wijziging art. 143 W. v. Burg. Rechts vordering. 3. Onteigening ten behoeve van den weg van 's-Gravenhage naar Rotterdam. Deze vier worden goedgekeurd. De vergadering wordt verdaagd tot heden elf uur. RECLAME. De verzachtende, heelende en genezende eigenschappen van Foster's Zalt verdrijven sroedig eczeem, huidschilvering en alle jeukende huidziekten. Inderdaad een pro baat geneesmiddel. Per lube f 1.4159 De veldartillerist II. v, d. H., uit Leiden, heeft bij een oefening in de dui nen onder Scheveningen, van zijn paard een trap tegen het hoofd gekregen. Toen de Eerste-Hulpdienst ter plaatse kwam, wc-rd een schedelbreuk geconstateerd, zoodat de man naar het Militair Hospitaal moest wor den overgébracLt. Omtrent een beweerde ern- stige mishandeling van twee kleine kinde ren uit de Bleekerlaan in Den Haag wordt gemeld, dat de moeder van de beide kinde ren dezeT dagen voor een spoedbehandeling in het ziekenhuis moest worden opgenomen, en dat de vader, die buitenshuis werkzaam is, het aanbod van een buurvrouw, de kin deren gedurende de afwezigheid van de moeder bij zich in huis te nemen, had aan genomen. Toen de kinderen bij de buur vrouw waren, trok het voortdurend huilen van de kleinen de aandacht en in het zie kenhuis werd geconstateerd, dat het twee jarig kind een gebroken arm had en van het kindje van zes maanden beide armen ge broken waren. Desgevraagd heeft de vader aan de politie verklaard, niet geweien te hebben, dat zijn kinderen :!s mankeerden. De politie doet thans een onderzoek naar de oorzaak van het letsel eri of dit aan mis handeling dan wel aan een ongeval moet worden toegeschreven. Een etier per vliegtuig nar. r Frankrijk. De jeugd ge stier „Nioo XI", vader Lords Nico", moeder „Paulke", van beide kanten uit een preferente bloed lijn, gefokt op den hygiënisohen mclkstal ,,De Yaan", ingeschreven in het register van jeng vee, 6* maanden oud, 2GO K.GL zwaar, heeft gisteren Lij is waarschijn lijk de ee<rste onder zijn sooit-genocrteD, die de reis op /leze moderne wijze maaikte per vliegtuig de voor .ons Hollandsch vee geblokkeerde Fransobe grenzen doorbreken. Om kwart voor vieren besteeg bij na eenig tegenstribbelen de cabine van de HNABIt op het vliegveld Waalhaven te Rotterdam, 200 vertelt de ,.N. R. Ort.", werd eerst eenige oogenblikken gewend aam het snorren van den motor, en toen bleek, dat dit racende geronk niet al te erg op rijn stierenhersens werkte, nam zijn geleider, de beer Jacob de Haas, uit Sommelsdijk, naast hem zijn stoel jd, zette de pjloot Duymelaar zich aan het stuur en werd de toch aanvaard. Natuurlijk werd dit belangrijk evenement in het jonge stie renleven door talrijke fotografen ver eeuwigd. Maar er was nog belangstelling van an deren dan de kodakmens eten alleen. De heele Nederlandsche Bond van Veehande laren bad fl'oh opgemaakt om er getuige van te zijn,' dat langs dezen onbesmetten weg, waa/rop het dier &1 heel weinig kans had het gevreesde mond- em klauwzeer op te doen, eindelijk weer eens een stuk Hol- landscibe vee over de frontieren ging. Ycorta waren aanwezig het Kamerlid Braat en de heer Van der Koogh, onder voorzitter van de Hellandsebe Maatschap pij van Landbouw. Het congres der veoLandelaars was 's morgens gesloten en de rest van den dag was aan uitgaan en vermaak gewijd. En tot dat vermaak behoorde ook eeD be- RECLAME. Madem. D e n i s e Grey, van het ThéfL- tre de l'A t h n e, zegt Uw Recal- .zeep geeft mij een v. gevoel van frisch- c- heid en van welbeha- gen. Zij is zonder "-■ij7" J weerga voor het be- I houd van een schoone Ij gelaatskleur De hy- |lgiènische eigenschap- pen der Recalzeep 5J bevorderen do huid- functies en verfraaien de gezichtsteint. 4161 zoek aan ons aerodroom. Met muziek voov- op trokken de congressisten en hun vrou wen het terrein op, met muziek hebben zij den stier, die zaoh onder toeziobb van zijn fokker, den heer Steehouwer, van ,,Do Yaan", rustig weiden liet, begroet, en een ,,lang zal hij leven" vergezelde hem op zijn tooht naar Parijs. Een paar speeches vol goede raadgevin gen zijn het mooie dier, dat een exempel van wat ,,De Yaan" fokt, moet zijn, op zijn verdere levensreis meegegeven, nadat het eerst versierd was met linten in de na tionale kleuren, waarvan een expiesselijk voor deze gelegenheid vervaardigde bron zen penning afhing. De heer De Haas hield een vertoog, waarin hij het gewicht van dit oogenblik voor den Nederlandsohen vee handel, die vroeger wel 3000 stuks per jaar naar Frankrijk alleen uitvoerde welke export thans noodgedwongen geheel stil ligt in het licht stelde, aam allen, die geholpen hadden om verlof voor invoer to krijgen, hulde bracht, de K.L.M. roemde, den Franschen minister van landbouw dankte en den stier op het hait bond zijn plicht te doen daar aam de oevers van de Seine en'te zorgen voor een reeks nakome lingen, die den naam van het Hollandsche rundvee zullen hoog houden. Do Bonds voorzatter, de heer Trompetter, beklom daarop weer het spreekgestoelte, om den initiatiefnemer, den heer Pe Haas, te huldigenmaar toen draaide chef Nieufwenhuis de sluizen der welsprekend heid dioht met de aanmaning om op te 6ohietende HNABR moest op tijd ver trekken. Waarna op de hierboven beschreven wijze het vliegtuig met zijn edelen last, in een stevig getimmerte vastgezet, zich van het veld verhief en Zuidwaarts toog. Z Ij: ,Z ij n alle mannen' zoo stom als jij?" Hij: „Neen, zeker niet; anders zouden er zooveel vrijgezellen niet zijn." Alphen. Gistermiddag sloeg een paard van den landbouwer S. alhier op hol. Het dier rende den weg op. Bij het Rietveld werd het paard door een paar voorbi.'gan gers tot staan gebracht. Boskoop. Gisteren hebben de leerlingen van de 5de, 6de en 7de klasse van de open bare school een reisje gemaakt naar Sees- 1 terberg. Dinsdag 15 Juli zullen kinderen van de Gcref. Zondagschoolvereeniging „Jachin' met een pleizierboot een tochtje naar Kat wijk maken. Gevonden voorwerpen; 1 ceintuur da mesmantel, 1 porlemonnaie tinhoudende eenig geld, 1 rozenkrans. Inlichtingen bij de politie. Waddinsveen. Door de reorganisatie van de brandweer is aan een groot deel der manschappen eervol ontslag verleend. Zijn wij goed ingelicht dan ligt het nu In de bedoeling orn de stoomspuit, welke thans docr een paard getrokken moet worden, op een auto le plaatsen om zoodoende sneller ter plaatse te kunnen zijn. Aan de Chr. School aan het dorp Is tot onderwijzer benoemd de heer J. Bos le Smilde. In deze gemeente is een afdeeling der staatkundig gereformeerde slaalsparti) opgericht Het bestuur heeft een verzoek aan den gemeenteraad gericht tot het ver bieden van het venten met melk op Zondag to! het invoeren van winkelsluiting op Zon dag; tot het verbieden van alle spelverma- ken op Zondag; en het verbieden van den toegang tot het bijwonen der wedstrijden op Zondag. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de rnaand Juni ingelgd f 2816,05, terugbetaald 12253,84. Het laatste uitgege ven boekje draagt het nummer 3239. Gevonden voorwerpen: een zak hout en een damesporlemonnaie. Aan de eierenveiling waren aange voerd: 5150 kipeieren, 150 eendeneieren, 1 kip. Prijzen waren voor kipeieren f 6.80 tot 17.30; eendeneieren 1 6 20 de 100 stuks; kip 11.75. Handel vlug. zijn rijwiel niet meester was, of dat het al daar liggende mulle zand hiervan de oor zaak was, is ons niet bekend, maar hij reed recht tegen do auto aan. Gelukkig had hij de tegenwoordigheid van geest zich achter over te laten vallen, zoodat hij zelf geen letsel kreeg. Het rijwiel werd ernstig be schadigd. De J. treft niet de minste schuld. Ds. C. S. van der Yen alhier is beroe-< pen bij de Chr. Geref. Kerk te Oud-Beijer* land. Wassenaar. Tot adjunct-commies ter secretarie dezer gemeente is benoemd de heer F. J. A. M. Monchen, ambtenaar ter secretarie van Loon op Zand. De verbetering van verschillende we gen in de parken wordt thans met energie aangepakt. De kleinbestrating van den Groot Haesebroekschen weg, de Stoeplaan en de Oprijlaan is reeds gereed, terwijl de asphalt-bedokking in de Nachtegaallaan en den Oud-Wassenaarschen weg. dank zij het gunstige weder, goed vordert De Rust- en-Vreugde-laan, die volgens de shelfalt- melhode wordt bewerkt, is ook bijna ge reed. Onze gemeente is dus weldra een prachtig stel wegen rijker. Zceterwoude. Door de politie alhier it proces-verbaal opgemaakt tegen den direc teur der N. V. Draadvlechterij alhier wegen» het doen verrichten van arbeid op Zondag in strijd met de Arbeidswet. Burg. Stand. Geboren: Adriana Gijsberlus, Z. van G. van Beveren en J. van Osnabrugge Anna Helena, D. van C. Slin gerland en A. Vermeij Catherina Elisabeth Maria, D. van F. Rekelhof en A. Berk Cornelia Maria, D. van C. van der Meer en C M. Berg Johanna Maria, D. van M. A, Eklerhorst en C. A. de Groot Ondertrouwd: Adrianus van Veen en Cor« nelia van Nierop Reinierus Johannes Boer en Johanna Roessen Getrouwd: P. C. A. M. Wap en L. Y. M, Verwer. Katwiik-aan-Zee. Van de trawlvls- schenj kwam Woensdag le ljmuiden aan de markt de logger KW 169 met f 682 be somming. Lisse. Bij de dezer dagen, vanwege de vereeniging „Het Algemeen Handels- Inaliluut" le Amsterdam gehouden examen alaagde o.m. voor Duilsche Handelscorres pondentie de heer J. Zaneveld alhier. Dinsdagmiddag kwam een wielrijder van uit de Kapelstraat de Kanaalstraat In rijden juist op het oogenblik, dat de heer d« J. met zijn auto passeerde. 01 de man WATERPOLO. L.Z.C. I—S.V.H. I (Hillegersberg) 0—2. 1 De Leidsche Zwemclub heeft verloren van Hillegersberg. Enthousiasme heeft gezege vierd over techniek en tactiek. Wat baten deze twee eigenschappen, fndien de laksheid zorgt, dat zrj niet tot ontplooiing kunnen komen. Die laksheid was de oorzaak van de verdiende nederlaag van L.Z.C. L precies de zelfde ploeg (eveneens met édn invaller) die j.L Zondag op zoo kpurige wij zo A. Z. I klopte, een overwinning, aie er toe leidde, dat de L. Z. Q,-'ers nu met de gedachte te water gingent we behoeven ons niet in te spannen. Hoewel niet zoo goed als Zondag, heeft do achterhoede toch vrij goed gespeeld, mei v. Ingen Schenau als de beste. De voorhoede heeft er eohter nagenoeg niets van terecht gebracht. Het eerste doelpunt, (een gelukkig schot), kwam dan ook van do hand van een Qillegersbergschen achterspeler. Zelfs do achterstand bracht toen geen vuur in do Leidsche gelederen en toen na de rust S. V. K. met een goed schot den voorsprong vergrootte, was haar overwinning bezegeld en tvaren de Leidsche kampioens kansen aanmerkelijk gedaald. Behoudens falen van de andere clubs in do afdeeling, moet de L. Z. O. nit haar twee resteerende wedstrijden ten minste 3 pun ten halen. Dat kan, mits Iedere wedstrijd gespeeld wordt met den wil om te winnen. Alleen dan kan de meerdere techniek en tactiek in doelpunten omgezet worden. Voor den aanvang van bovengenoemden wedstrijd werd nog een vriendschappelijke ontmoeting gespeeld tusschen L. Z. O. II (met twee invallers) en S, V. B. IL Deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel (11). Voor de rust wist S. V. H. te doelpunten^ toen een L. Z. G.-'er het water was uit gezonden, omdat hij zich binnen de 2 M. lifd bevond. Na de rost maakte een der LeidM naars gelijk. Het Nederlandsche team. Na de laatste oefenavond is het Ned, polo-team voor Parijs als volgt vastgesteld) Doel: K. Slruys (Het IJ); achler: J. U, den Boer (G. Z. C.) aanvoerder, F. W, Boblander (Het IJ); voor: W. C. Bekhoven <G. Z. C.), G. Boblander (Hat IJ) en J. Kohier (Het IJ). Midden: A. H. C. v. Senus (Maas). Reserves: A. van Olst (Het IJ), A. H. Go», dings (A. Z.), R. C. van Senus (U. Z. CJ. LAWNTENNIS. Onze Olympische afgevaardigden. 1 Ons land zal in de Olympische tenni». ipelen uitkomen met de volgende spelerss Dames-enkelspel: mej. Bouman. Heeren-enkelspel: jhr. v. Lennep, mr. t, d. FeeD, H. Timmer en G. Leembruggen. Heeren-dubbelspel: jhr. v. Lennep—H, Timmer; G. Leembruggenmr. v. d. Feon. Gemengd dubbelspel: mej. BoumanH, Timmer. CRICKET. BelgisNederland. Hoogstwaarschijnlijk zal op Zondag 20 en Maandag 21 Juli te Brussel een landen-, wedstrijd BelgiëNederland worden ge-, speeld. Voor het Nederlandsche elftal zijn uiige- nocidigd: F. J. W. Rincker, mr. G. Hambui', ger, J. van der Chijs, A. M. J. de Beus, M, Jansen, J. van Eeghen, E. F. Wackwitz, J, Schmeink, H. van Booven, J, J, Grootmeyeï en W. Egeman. t Bij onvoldoende medewerking der Nedep. landsche cricketer» zal 17 Augustus gé. epeeld worden. A RECLAME. '3 4154 V Doorzitten, Stukloopen en Smetten der huid, verzaoht en gent

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 7