Opruiming „Patria'wagens van eenige beste Cfebr. BRÜmNCt AGENDA VAN OS WEEK. Bocdeidag. „Jcruël" (Groenesleeg 16): Bijbelbespre- fcing. 8 uur. Leger des Hcils: Plechtige inzegening Padvinders. 8 uur. Zondag. „Jeruël" (Middelstegracht 3): Samen komsten 10 en 7 uur. „Zomerlusl": Instrumentaal en vocaal concert („Orgheus" en „Amicitia"). 8 uur. Dagelijks: „Casino-bioscoop". Hoogewoerd: Voorstel lingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagnamiddag van 2 tot i uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-thealer", Stationsweg: Bioscoop- en Variélé-voorsleltingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags malinée te 2 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maanlag 7 Juli, tot en met Zondag 13 Juli waargenomen door de apotheken van de heeren G. H. Blanken Hoogenwoerd 171, Tel. 502, en P. du Croix Rapenburg 9, Tel. 807. Do apotheek van „Hulp der Mensch- heid". Hooigracht 48. is altijd geopend, doch alleen voor leden van dat Ziekenfonds. RECLAME. iBvCiUVOMMÉREN WSVe? fr lUWlïiTel ^9}y' Ons aanbod een proefwasch voor halven prijs (e behandelen k .blijft nog speeds van krach:, j| «E*"* 4023 binnenlanden emplooi voor Nederlandsche aannemers te vinden is. Op Java zouden zij te veel door de be staande aannemers gehandicapt kunnen worden. De Nederlandsche aannemers zullen zich in Indië sterk moeten organiseeren en hun werk goed moeten doen, om het hoofd te kunnen bieten aan de concurrentie der Duitsche, Japansche cn Chineesche aan nemers, die hun positie daar gaandeweg versterken. De voorzitter wenschte den Ned.-Ind. Aannemersbond groot succes met het pionierswerk, in Indië begonnen. Besloten is in 1925 de algemeene ver gadering in het Zuiden des lands te houden. Na rondvraag is de vergadering gesloten. De Raad van Amsterdam heelt het TOOQ'stel van B. en W. aldaar tot het aan gaan van een overeenkomst met den Kon. lioll. Lloyd inzake het verleenen van voor schotten aangenomen, met d© stommen van de communisten tegen. Do Raad heeft benoemd tot buitenge woon hoe^gleeraar in de tropische genees kunde als opvolger van prof. Kuenen, die naar Leiden gaat, dr. E. P. Snijders, eer- ste-geneesheer van het pathologisch labo ratorium te Medan. In de te Rotterdam voortgezette jaar vergadering van het Ned. £end.-Genootschap werd door den thesaurier, den heer ,W. Naudin ten Cate, de jaarrekening over 1923 ingediend. De uitgaven bedroegen f287,102.65, en de inkomsten f284,912.10, zoodat er een tekort is van f2,190.55. De De contributies en de Pinkstercollecten in 1923 vertoonen eenigen achteruitgang. Met dank wordt echter geconstateerd, dat ver schillende classicafe Zendingsaoties meer op brachten. Tot leden van het hoofdbestuur werden herbenoemd de heeren mr. Abr. van der Hoeven, te Rotterdam; jhr. dr. B. Cl de Jonge te Londen; prof. dr. F. Pjjper, te Leiden; dr. F. W. G. .Verheul, te Gouda; dr. P. J. Molenaar, te 's-Gravenhage, en dr. J. Gouverneur, te Rozendaal (G.), en benoemd de heeren G. J. Staal, te 's-Gra venhage, en ds. W. Leendertz, te Rotterdam. Tot voorzitter van de jaarvergadering in 1927 wordt benoemd prof. dr. (Hi. M. van Nes, te Leiden, en tot redenaar in 1925 prot dr. W. J. Aalders te Groningen, en tot diens secundus dr. T. J. Jansen Schoonhoven, te Oegstgeest. Ds. Rrjnders besprak het werk der bin- nenlandsche actie. De heer B. Berends ten Kate, directeur van de kweekschool te Koeranga (Minar hassaj, met verlof hier te lande (te Leiden)^ deed mededeeling omtrent het onderwijs, dat daar wordt gegeven. In de te Rotterdam voortgezette verga dering van den Ned. Bond van Veehande laren is aan de orde gekomen een voorstel- Noord-Brabant: Het hoofdbestuur voere ac tie -legen de door België toegepaste quaran taine op het uit Nederland aangevoerde slachtvee. Het hoofdbestuur deelt in zijn praeadvies op <üt toorstel mee, dat bedoelde actie reeds in gang is en voortgezet wordt. De vertegenwoordiger in het hoofdbestuur van Noord-Brabant, de beer Van Tilburg, meende, dat de Bond in dezen iels bereiken kan. Sléchts één keer is getracht, naar zijn meening vanwege den Bond, de quarantaine ppgeheven te krijgen. De voorzitter stelde daartegenover, dat wel zes of meer keeren in Brussel in deze richting gewerkt is, ook met steun van de Regeering. Maar er zijn zeer vele moeilijk heden te overwinnen. Het hoofdbestuur is actief in dezen. Noord-Brabant had een tweede voorstel ingevend, luidende: Het hoofdbestuur dringe er op aan bij de Regeering, zoolang deze blijft voortgaan met het beslrijden van 'het mond- en klauwzeer, s&Uelük verplicht RECLAME. E== =,1= ==a Nieuwe Rijn 8-10 Hoogstraat 1-2 4181 te stellen, dat tijdens het heerschen eener epizoötie, de markten slechts betreden en verlaten kunnen worden door het vee door het doorwaden van een bak met kalkoplos- sing; dat alle stallen alsdan van cementen vloeren en. dergelijke bakken voorzien moe ten worden; en dat de stallen periodiek met een kalkoplossing bespoten moeten worden. Het hoofdbestuur adviseerde zulke voor schriften niet te vragen, zijnde in strijd met zijn streven om alle voorschriften opgehe ven. althans vereenvoudigd te krijgen. Na verdediging van het voorstel door den heer Van Tilburg, die verwees naar het Bel gische voorbeeld, en bestrijding door den voorzitter, terwijl de heer De Haas aanvoer de, dat dergelijke maatregelen zeer bezwa rend zouden zijn vooral voor de kleinere markten, werd het voorstel-Brabant verwor pen. Een afgevaardigde van Zuid-Holland wees er nog op, dat het wel zaak is voor den handel, het particulier initiatief der vee houders in deze richting te prikkelen. Op een vraag in dit verband van een afge vaardigde van Gelderland deelde de voorzit ter mede, dat volgens den inspecteur van het veterinaire staaAs toe zicht de ontsmetting van spoorwagons voldoende is geregeld. Een voorstel Noord-Holland: Het hoofdbe stuur dringe er bij de directie der Ned. spoorwegen op aaji, dat de schadevergoedin gen, die volgens reglement worden toege kend voor vee, zoodanig worden herzien, dat de daarvoor gestelde maxima meer in over eenstemming zijn met de werkelijke waarde der objecten, werd aangenomen. De voorzitter merkte op, dat reeds lang is getracht de in 1863 vastgestelde schadever goeding van f 90 te verhoogen. Bij de rondvraag vroeg de heer Is. Levi o. a. hoe het gesteld was met de reductie- contracten met de spoorwegen met afzon derlijke groote handelaars of groepen, bui ten den Bond om. En of hierin geen gevaar voor den. bond lag? De voorzitter antwoordde, dat de aidee- lingen intijds in kennis zijn gesteld van de mogelijkheid om afzonderlijke contracten af te sluiten. Na sluiting van de algemeene vergade ring, werd het feestelijke gedeelte van de bijeenkomst geopend niet een feestrede van den heer M. de Haas, voorzitter van de af- deeling Zuid-Holland. Des middags maakten de congressisten met hun dames een boottocht en bezochten zij het vliegveld. Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Garijp doocr da. 3. de Hoest, te Bunschoten. Op het congres van den Bond van Werklieden in Overheidsdienst te Utrecht, is de volgende resolutie met algemeene stemmen aangenomen: Het congres enz., ptelt opnieuw vast, dat het plegen van overleg tusschen de over heidsbesturen en de organisatie van over heidspersoneel omtrent de regeling der ar beidsvoorwaarden het beste tot zijn recht kan komen, indien aan dit overleg ten grondslag ligt het beginsel, waarop de regeling van het Georganiseerd Overleg te Amsterdam steunt en waarbij de categorale organisaties zoowel in de centrale- afs in de dienstcommissies van vertegenwoordiging zijn uitgesloten; draagt het hoofdbestuur op voort te gaan met het ijveren om in plaat sen, waar het Georganiseerd Overleg nog met is ingevoerd, tot een regeling te ge raken en krachtig te blijven streven naar een reorganisaties van de commissie yan overleg op den grondslag van het Amster- damsche stelsel. i I i Ook werd met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin wordt gezegd: Het congres enz., spreekt zijn scherpe afkeuring uit over de handelwijze van da Regeering, aan wier politiek van bezuini ging in en inkrimping van het overheids bedrijf met als gevolg een massaontslag, het te wijten is, dat bij uitvoering 'der Pensioenwet misschien bezwaren worden ondervonden, en draagt het hoofdbestuur op met alle kracht te ijveren tegen de voor stelfen der regeering tot verslechtering van de bepalingen in de Pensioenwet en vóór het vorkrijgen van het recht van het personeel tot het aanwijzen van één of meer leden in den Pensioenraad. i Dr. Li. Bouman heeft eervol ont slag aangevraagd als geneesheer-Directeur van het P. jWi. Janssen-ziikenhuis te Almelo^ thans als sanatorium in beheer en eigendom van de gemeente Deventer. Ju de .Jubileumsbijeenkomst der M$. tot Bev. dér .Geneeskunst heeft mr. Lietaert Peerbolte, sprekend namens minis ter Aalbersei, o.m. medegedeeld, dat de minister thana poogt vorm te geven aan wat bekend staat als medische rechtspraak. Daük zij het productief overleg met een speciale commissie der Mij., is het ontwerp, dat in embryonalen staat was, nu in een meer ontwikkelden staat gekomen. Spr. hoopte, dat aan het eind van dit jaar „het kind naar buiten gebracht zou kunnen worden". Blijkens „De Tribune" is de voorzitter van de communistische partij in Holland, de heer Wijnkoop, gekpzen in de Execu tieve, het uitvoerend bewind van de Derde Internationale, Het Kon. Ned. Landbouw-Comité heeft aan den Minister van Binnenlandsebe Zaken en Landbouw geschreven, „dat waar van alle te nemen maatregelen thans nog slechts de administratieve maatregelen wor den uitgevoerd, er van een feitelijke be strijding van het mond- en klauwzeer geen sprake meer is." Een praetisch resultaat wordt, aldus schrijft het comité, door deze maatregelen niet bereikt. Wel daarentegen veroorzaken zij last aan de veehouders en werk voor de gemeente-secretarieën en de inspecteurs van den veeartsenijkundigen dienst, terwijl zij daarenboven den eer bied voor de wettelijke maatregelen en overheidsbemoeiing doen verloren gaan. Zelfa een betrouwbare statistiek omtrent do ontwikkeling van deze ziekte wordt langs dezen weg niet verkregen Het comité verzoekt den Minister daaf- om te overwegen, of het niet gewenscht ware, de tegenwoordig toegepaste maatre gelen van administratieven aard geheel te doen beëindigen. Ter voorkoming van misvatting voegt het comité hier evenwel aan toe, dat het voort zetten van onderzoekingen, om te geraken tot een goede bestrijding van het mond en klauwzeer, ten zeerste gewenscht wordt geacht, en dat het meent, er bij den Minis ter niet genoeg op te kunnen aandringen, op dat punt alle krachten te concentree- ren, opdat wellicht langs dezen weg te eeniger tijd een afdoende bestrijdingsme- thode zal kunnen worden verkregen. BUITENLAND. DÉ ALGEMEENE TOESTANE. Het resultaat van Mc Donald's bezoek aan Parijs de mili taire controle. McDonald heeft gisteren nog van 10.15 tot 1 uur 's midd, met Herriot geconfe reerd en is om 4.20 weer naar Londen te ruggekeerd. Het resultaat? We zijn te dien aanzien zeer voorzichtig, geleerd door wat na Chequfcró is voorgevallen. We staan aan den vccuavond der conferentie van Lon den op 16 dc tr, als het ware en dus De gemeenschappelijke Fransoh-Engel- sohe nota, uitgegeven na de besprekingen \an McDonald en Herriot, zegt, dat het voornaamste onderwerp der conferentie van Londen de uitvoering ia van het plan der deskundigen. De geallieerden zullen opnieuw verklaren, dat zij het plan aan vaarden. De commissie van herstel zal den datum moeten vaststellen voor de ophef fing der economische bezetting van de Roer ten gevolge van de uitvoering van het plan. In het ggval van een klaarblij kende moedwillige tekortkoming van Duitsohland zal de commissie van herstel beslissen, doch, indien de leden het niet eens zijn, of er al dan niet een tekortko ming moet worden vastgesteld, zal dc com missie zich een Amerikaan toevoegen, al gemeen agent voor de betalingen, zooals in het plan voorzien is. (Blijkbaar de „Agent for Reparation Payments", die volgens het verslag der deskundigen het toezdoht zal hebben over het gebruik en het afnemen der schade ver goedingsbetalingen en die tevens als ver binding moet dienen tusschen de commis sie van herstel en de verschillende ccmrnis- sarisen voor de bank, de spoorwegen, de staatsinkomsten en de industrieobligaties). De regeeringen zullen aan juridische des kundigen de moeilijkheden voorleggen in de interpretatie der te sluiten overeen komsten. Deskundigen van beide landen zullen de kwestie der intergeallieerde schulden bestudeeren, om een rechtvaar dige oplossing te treffen. Beide regeeringen zullen de kwestie van de veiligheid moe ten bestudeeren in afwachting van de mo gelijkheid der toepassing van d© overeen komsten, die door den Volkonbond worden bestudeerd. Mag men hieruit concludeer en, dat de kwesties van veiligheid en der intergeal lieerde schulden toch nog verbonden wor» den aan het schadevergoedingsvraagstukt Men zou er toe geneigd zijn. Zoo dit juist is, dan lijkt ons een overeenstemming al zeer ver weg, zoo weer niet onmogelijk! Maar de oppositie dringt Herriot in die richting, die daar wellicht voor bezwe ken is De Commissie van Herstel blijft dus, al- leen Amerika zal nu meedoen bij verschil van meening en zoo zal eindelijk deze oommissie bestaan, gelijk ze werd bedoeld te zijn. Met Frankrijk's baae-zijn in die commissie, zoo slechts België meeging, zal het voortaan in ieder geval dan toch uit zijn. Dat zal in Frankrijk wel niet erg in goede aarde vallen, maar zich daartegen verzetten, gaat toch bezwaarlijk, 't Is in overeenstemming met 't verdrag v. Versail les, dat alleen door Amerika's niet mee doen voor Frankrijk voor zoover deze belang rijke oommissie betreft, zoo voordeelig was. McDonald zelf was ook vaag. Hij zeide, 'dat hij een gunsbigën indruk had van 3e besprekingen. Niet alleen schijnt zijn reis naar Parijs het door den storm in het glas water van verleden week bedreigde evenwicht weer te hebben hersteld, doch er schijnen ook groote vorderingen te zijn gemaakt in de voorbereidende werkzaam heden voor de conferentie te Londen, wel ke a.s. Woensdag in het St. Jamespalei9 zal worden geopend. „De overeenstemming tusschen Engeland en Frankrijk bestaat niet slechts in ijdele woorden, doch is eëh reëel en vaststaand feit", moet McDonald tot de journalisten hebben gezegd, er aan toevoegend, dat de twee regeringen een gemeenschappelijke nota zullen zenden aan hun bondgenooten met voorstellen voor de conferentie, doch dat deze mededeeling geenszins bedoelt een programma voor de conferentie op te leggen. Verder zeide bij nog, dat hij een oplos sing mogelijk achtdoch dat daar tijd voor noodig ie. Reeds is een eerste overeen stemming bereikt. Frankrijk en Engeland zijn geen vijanden, die vriendschap vein zen doch vrienden, die trachten de be staande moeilijkheden uit den weg te rui men. Het is reeds gelukt een zeer recel be gin van samenwerking tot stand te bren gen, dat evenwel tijd noodig heeft om tot een gunstig resultaat te leiden. Het ac- coord van heden biedt een basis voor een definitieve regeling, die echter een werk van langen adem zal zijn. Wij zijn besloten een duurzame vriendschap tusschen beide landen te vestigen. Eens is men het dus niet. Dat is de eenige conclusie, die er uit te trekken is en dat stemt zeker tot groote voorzichtig heid. Of in het Engelsche of Fransche parle ment een verklaring van meer hou-vast i&\ worden afgelegd? De Gezantenraad heeft zijn antwoord op de nota van Duitschland van 30 Juni be treffende het toezicht op de bewapening van bet Duitsche gezantschap doen toeko men. De geallieerde regeeringen, zoo wordt er in het antwoord gezegd, hebben met vol doening er van kennis genomen, dat de Duitsche regeering dc algemeene inspectie door een militaire commissie der bondge nooten aanvaardt. Het terugroepen van de contróle-commissie hangt echter niet slechts af van den bevredigenden uitslag van het algemeene onderzoek maar tevens van de uitvoering van andere voorschriften. DUITSCHLAND. Een groote perskwestie. H>et bestuur van de Verein der Auslandi- schen Presse te Berlijn, de vereeniging, die alle correspondenten van buitenlandsche bladen omvat, heeft het besluit genomen alle betrekkingen met de Duitsche overheid af te breken, zegt dc „N. R. Ct." Het bestuur heeft in een uitvoèrigen brief zijn leden in kennis gesteld van dit besluit. Uit dien brief blijkt dat ondanks alle beloften de Duitscha over heid niets heeft gedaan om verschillende voor de journalisten belangrijke vraagstuk ken betreffende o.a. bet verkrijgen van pas visa op te lossen. De brief van het bestuur der vereeniging, die ter kennis van minister Slresemann, van de binnen- en buitenlandsche pers, van alle fracties van (ten Rijksdag en van de diplo matieke vertegenwoordigers is gebracht zegt o.a. dat zoolang de buitenlandsche journa listen in te paskweslie geen voldoening heb ben, verkregen, alle uilnoodigingen lot het houden van besprekingen en conferenties, tot publiceeren van propagandamateriaal, tot het maken van reizen in Duitschland's belang van de hand zullen worden gewezen. De publicatie van dezen brief lieeft te Berlijn in alle kringen vrij veel opschudding verwekt. Tal van hoofdartikelen zijn aan de eischen der buitenlandsche journalisten ge wijd. Terwijl enkele bladen vinden, dat de toon van den brief veel te wenschen laat, maar dat de buitenlandsche journalisten overigens wel reden tot klagen zullen heb ben, eischen andere bladen eenvoudig, dat alle leden van de Verein of op zijn minst de leden van bet besLuur over de grenzen wor den gezet. FRANKRIJK. Incidenten in de Kamer Janrès naar het Pantheon. Bij de bespreking in de Kamer van het wetsontwerp nopens'de amnestie, hebben er hevige incidenten plaats gehad, zoodat de vergadering moest worden geschorst. Toen de Kamervergadering werd hervat, weiger de het lid der rechterzijde Saint Just, di© de incidenten had veroorzaakt, zijn veront schuldiging biji de griffie in te dienen, waarop de censuur op hem werd toegepast De Fransche ministerraad heeft het voor stel om het stoffelijk overschot van Jaurèa naar het Pantheon te brengen, goedgekeurd. ENGELAND. Geen plaatselijke keuze. Het IIoogerhui9 heeft het wetsontwerp van den bisschop van Oxford tot conlroleering van den verkoop van sterke dranken ver worpen met 166 lot 50 stemmen. De maat regel, die door het meerendeel van de bis schoppen werd gesteund, beoogde een stel sel van plaatselijke keuze met verdere keuze van geen veranderingen; beheer door niet- belanghebbenden en geen vergunningen. ROEMENIE. Hoogverraad Amerika's petroleumbelangen. Uit Boekarest wordt gemeld, dat aldaar ambtenaren van het departement van buiten landsche zaken in hechtenis zijn genomen, die er van verdacht worden in verbinding te staan met Russische sbvjet-kringen. De laatste drie maanden is de sleutel voor draadlooze cijfertelegrammen, hoewef zij tel kens veranderd werd, steeds in handen van een vijandige mogendheid waarschijnlijk sovjet-Rusland geweest. Het departement heeft van onbekende zijde quitanties van hooge bedragen ontvangen, welke geteekend waren door een legatieraad en uitbetaald waren door de Weensche vertegenwoordiging van genoemde mogendheid. De Amerikaansche gezant te Boekarest is naar Washington ontboden om daar de regeering in te lichten over de Roemeen sche onteigeningswet, waartegen de Yer- eenigde Staten willen protesteeren, omdat er Amerikaansche petroleumhelangeE door geschaad worden. BULGARIJE. Communisten in actie. Gemeld wordt, dat in Bulgarije een nieuws communistische actie gaande is. In Sofia sfa twintig communistische Riders g a;esteeri terwijl ook elders arrestaties plaats hebben. Bij Burgas is het tot een botsing tusschen troepen en benden gekomen. VEREEN IC DE STATEN. Davis democratisch candidaat voor het presidentschap. Na meer dan 100 stemmingen is de demo cratische conventie te New-York tot een be slissing gekomen, nadat Mc Adoo zich had teruggetrokken, gelijk gemeld. Gekozen is tot candidaat voor het presidentschap John •William Davis. Deze is geboren 13 April 1873 te Clarks burg in West-Yirginie. llij werd meester in de rechten in 1895 en vordl beschouwd als ec-n der beste rechtsgel*»o-den der Unie. Van 1911 tot 1915 was hij lid van het congres, van 1913 lot 1918 „solicitor-gene ral" der V. S. Als regeeringscommissaris woonde hij in 1918 te Bern de conferentie met Duitschland bij over de behandeling en uilwisseling van krijgsgevangenen. Van 19181921 was hij gezant te Lon den. In 1922 werd hij gekozen tot voorzitter der Amerikaansche advocaten-vereeniging. De „Chicago Tribune" geeft een aardig slatistiekje over het aantal stemmingen op Democratische Conventies. Tot dusver was I860 het recordjaar, toen Stephen Douglas na 59 stemmingen werd gekozen. In 1912 «erd Wilson candidaat na de 46ste stem ming ,in 1920 James A. Cox na de 44sle, Maar het heeft niet altijd zoo lang ge duurd. In 1896 werd Bryan, de voorvechter der democraten, nadat de slembus 5 maal was geledigd, gekozen. In 18S4 werd Cleve land bij tweede stemming gekozen. In 1888 en 1892 had Cleveland slechts 1 stemming noodig, evenals Parker in 1904. En driemaal is zelfs een candidaat bij acclamatie geko zen: Bryan in 1900 en 1908, Woodrow Wil son in 1916. BUITENLANDSCH GEMENGD Een Roemeensche student, ongeveer 25 jaar oud, belde bij het Roemeensche consu laat te Londen aan, om hulp of raad te vra gen. Hij loste twee schoten op den consul, die echter niet is geraakt. De aanrander is gearresteerd. Dinsdagnacht is te Goedin.g (Tsjecho-Slo- wokije) de suikerfabriek in vlammen opge gaan. Alleen het ketelhuis, de groote opslag plaats en de arbeiderswoningen konden ge red worden. De schade bedraagt circa 400 millioen kronen. In een woning te Plauen zijn Dinsdag middag vier kinderen dood uit een houten koffer gehaald. De kinderen waren bij het spelen op een zolderkamer in de kist gekro pen, waarop het deksel dicht gevallen was. Zij konden het niet meer oplichten en zijn gestikt. In de mijn Marcinelles Nord lpij Charleroi is een mijn gasontploffing vobfgnroinir» op een diepte van 400 M. Er zijn vier dooden, wier lijken onherkenbaar verminkt zijn en eenige gewonden, over wier lot men nog in onzekerheid verkeert. Naar het heet, zijn in Duitsch Nieuw- Guinea, op een diepte van 25 M. zeer -rijke pelroleumbronnen aangetroffen. TELEgRAMNEN. Na de ontmoeting te Parijs. LONDEN, 10 Juli. (Reuter) De meeste ochtendbladen spreken hun voldoening uit over de overeenstemming tusschen Mac Donald en Herriot, maar vertoonen een nei ging om verdere verklaringen af te wachten alvorens de zaak als bevredigend geregeld ie beschouwen. WASHINGTON. 10 Juli (Reuter). Offi-. cieele persoonlijkheden alhier achten de re geling van Mac Donald en Herriot, waarbij aan Amerika volle stem zou worden gegeven in de Commissie van Herstel, in verband met de toepassing van het Dawes-rapport van Amerikaansch standpunt bezien, onuit voerbaar. Men legt er uitdrukkelijk den na druk op dat de Amerikaansche vertegen woordiging in de Commissie van Herstel in formeel is overeenkomstig de clausule van het Duilscli-Amerikaansch vedrag. LONDEN, 10 Juli (Reuter). Mac Donald is gisteravond te Londen teruggekeerd en zeide dat hij te vermoeid was om een mede deeling te doen. Reuter verneemt echter dat de politieke atmosfeer tengevolge van de ontmoeting van de twee premiers verhelderd is. De voorgestelde conferentie heeft 16 Juli plaats zooals aanvankelijk was voorgesteld. De conferentie der Kleine Entente. WEENEN, 9 Juli (VD.) Uit Belgrado wordt geseind, dat het kabinet heden besloten heeft dat Yougo-Slavië geen steun zal verleenen aan de voorstellen welke aan de conferentie der Kleine Entente zulten worden voorge legd, inzake erkenning'de jure van de Sov- jetregeering. Zoowel Yougo-Slavië als Tscheo-Slowakije zijn bereid de Russische regeering te erkennen, doch zij wachten de houding van Frankrijk en Engeland af. Ninchich, de Yougo Slavische minister van buitenlandsche zaken, vertrekt morgen ochtend naar Praag. De Saksische koningsfamilie. DRESDEN, 9 Juli. (Wolff). De Landdag heeft het wetsontwerp aangenomen waarbij aan het voormalige Saksische Koningshuis 300.000 mark in eens wordt uitgekeerd en, voorloopig tot 1928, ieder jaar 39.000 mark. De 48-nrige werkweek in Engeland. LONDEN, 10 Juli (V. D.). De jaailijksche vergadering van de nationale vereeniging van spoorwegarbeiders becritiseerde giste ren het wetsontwerp der regeering inzaks de door de conferentie te Washington vast gestelde werkweek. De algemeene secretaris Champ ze ids,

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 2