SPORTBLAD LEIDSCH DAGBLAD No. 22. Maandag 7 Juli Anno i Het Zwemfeest van de L.Z.C, Het voornaamste nieuws van heden. öureaui X Moordeindsplein» LEIDEN VAN HET Telefoon i Dir. en Adm. 17» Red. 1507 ZWEMMEN. Welgeslaagde wedstrijden. Langs het flets-blauwe uitspansel joegen grijze wolkenflarden, aan de zon nauwe lijks een kansje biedend ons, bewoners van dit ondermaansche„ met haar stralen te ver kwikken. Een felle wind bulderde over stad en land, zwiepte het water van het kanaal hoog op en striemde het wapperende- dun doek, dat van verre aan vreemdelingen reeds den weg wees naar de zweminrichting, waar de Leidsche Zwemclub haar jaar- lijksch waterfeest zóu vieren. Neen, vroo- lijk en veelbelovend zag hét er niet uit gis termiddag toen wij uit de tram stapten, die al snerpende en piepende ons naar den Hooge Rijndijk had gevoerd. Maar het spreekwoord van de ruwe bolster en de blanke pit bléek oók van toepassing op de weergoden, die zich al heel spoedig lieten vermurwen door de smeekbeden der hon- derden belangstellenden, die zich tegen het aanvang'suur haastten langs het smalle klin kerweggetje dat naar de zweminrichting voert. De wolken vervaagden meer en meer, en weldra lachte Aurora haar lieflijksten lach! Het werd, den wind ten spijt, ondanks alle minder gunstige vooruitzichten in den voormiddag, een sportdag bij uitnemend heid, waarop de organiseerende vereeniging net vreugde en voldoening zal kunnen te ugzien. O, het is waar dat de gemaakte j'den-sean verbijsterend succes hebben op geleverd ondanks het uitkomen van diverse Olympische afgevaardigden, maar toch: er was groote deelname van niet minder dan jtwaalf vereenigingen, er was strijd en span ning, er was vreugde en meeleven onder die honderden (oók "de burgemeester was ■aanwezig), die daar gistermiddag in de zweminrichting het waterfeest der L. Z. C. hebben gevierd. En daarom tenslotte toch .gaat het in de allereerste plaats. Sport Is synoniem met levensuiting en levensblij heid. De prestaties komen pas later in aan merking, al denken wij er dan ook niet aan om de waarde er van te ontzeggen. Een puntsgewijze bespreking van de wed strijden meenen wij achterwege te moeten laten omdat wij anders het. gevaar zouden loopen onjuistheden neer te schrijven. On juistheden, als gevolg van het feit, dat een zuivere beschouwing onmogelijk is gewor den door het niet aan den start verschijnen van diverse ingeschrevenen, waardoor noch het publiek, noch wij, krantenmenschen, dikwijls wisten welke deelnemers elkaar In een bepaalde serie bekampten. Dit is geen verwijt aan het adres der jury, die nu een maal niet alles bekend kan maken, en ove rigens werkelijk op voorbeeldige wijze haar taak heeft volbracht. Doch wel aan dat der wegblijvers, die niet hebben gedaan wat zij, in verband met hun inschrijving, hadden behooren te doen. Van tweeën één: men schrijft in maar neemt dan ook deel, of men schrijft niet in. De zaak lijkt zoo eenvoudig, maar ieder jaar blijkt weer dat zij dat in werkelijkheid niet is. Of de Nederlandsche Zwembond hier maatregelen tegen neemt is ons onbekend. Maar zoo niet, dan hopen wij dat weldra zal worden begrepen dat met kracht dient te worden opgetreden. Er is werk genoeg aan den winkel. Keeren wij thans tot de wedstrijden zelf terug. Ons „uitstapje" heeft reeds lang ge noeg geduurd ai was het dan ook niet ge heel overbodig. Door de Olympische Com missie van den N. Z. B. was gelukkig toe stemming verleend aan de Olympische af gevaardigden om aan de wedstrijden in de Sleutelstad deel te nemen. Het spreekt van zelf ,dat hun uitkomen voor zeer velen een speciale attractie is geweest. Doch wij moe ten bij deze vermelding tegelijkertijd eemg misverstand uit den weg ruimen omdat er onder het publiek toch tevens ook verschil lende personen waren die meenden te moe ten verklaren door de prestaties van eenige Olympiade-menschen teleurgesteld te zijn. Zóó werden ons bijvoorbeeld de namen ge noemd van de gebroeders Van Senus. die in het nummer „snelzwemmen 100 M." zeer veel moeite hadden met de L. Z. C.'ers Se- gaar en Van Leeuwen. De ééh wón welis waar, doch met gering verschil, voor Segaar terwijl de ander een slechteren tijd maakte dan de beide Leidenaars. Terecht. Jan Pu bliek had ten opzichte dezer feiten volko men gelijk. Maar het vergat één ding! Het vergat namelijk, dat de gebroeders Van Se nus niét naar Parijs gaan voor snelzwem men, doch respectievelijk voor rugzwem- men en waterpolo. O11 Juist, ami lec- teur, dè.t is de oplossing, maar die hadden de mopperaars van gisteren zelf kunnen vinden door hun programma goed na te lezen. Intusschen is het genoemde nummer wel een der meest spannende geweest van heel den middag, en in ieder geval was het zulks voor de vele Leidenaars onder de toeschou wers. Segaar heeft zich keurig gehouden en tenslotte slechts op het allerlaatste nippertje verloren. Wij meenen dan ook te mogen be twijfelen of de officieele tijden wel geheel juist zijn opgenomen. Vergissen is mensche- lijk en in dit geval lijkt het ons niet on waarschijnlijk. Zéker waren wij er echter van in het nummer snelzwemmen met polo bal, waarin C. Walenkamp „officieel" den eersten prijs behaalde, doch Th. van Hel- vert onbetwist eerste was. Evenwel, de be slissing is anders gevallen, en daarmede basta! Voor de rest viel er ook al zeer wei nig aan te merken. Doch zooveel te meer te prijzen en te waardeeren, zooals wij straks al zeiden. En speciaal willen wij. naar aan leiding daarvan nog eens noemen den L. Z. C.'er J. Segaar, die voor heel wat spannende momenten heeft gezorgd en tenslotte den L. Z. C.-beker voor het meest presteerende L. Z. C.-lid veroverde. Aangezien hij geen inwoner dezer gemeente is ontging hem den Van Spall-beker, die thans werd gewonnen door Van Leeuwen, den Leidenaar die Za terdag nummer twee werd in den 3 K.M.- wedstrijd door Rotterdam. De volledige uitslagen der omstreeks kwart voor zes geëindigde wedstrijden zijn als volgt: Snelzwemmen met handicap, voor leden en adspr. leden der L. Z. C. (afstand 40 M., prijzen kurv!voorwerpen). Dames: 1. A. van Noort, in 37 sec.; 2. J. C. Voet. 421/5 sec. 3 en 4. J. Oudshoorn en R. Osinga. 44 sec. Heeren: 1. F. van Leeuwen, 242/5 sec.; 2. P. de Best, 26 2/5 sec.; 3. W. van Brug gen, 29 4/5 sec. Rugzwemmen, vrije deelname heeren (af stand 50 M.): 1. A. J .van Wïlgenburg, Amst. Zwemclub, in 36 2/5 sec. (zilv. raed. aangeboden door de Kon. R. Z. en M. V. „De Kaag"); 2. J. Segaar, L. Z. C.. 40 3/5 s. (zilv. med.); 3. W. F. Gerhard, Maas, 40 4/5 sec. (kleine zilv. med.). Extra-prijs L.Z.C.- zwemmer, niet-prijswinner: H. J. Hetzel, 48 4/5 sec. Snelzwemmen met polobal (afstand 40 M.) voor leden der L. Z. C.: 1. C. Walenkamp, 30 sec. (zilv. med., aangeboden door het „Leidsch Dagblad"): 2. Th. van Helvert, 30 1/5 sec. (kleine zilv. med.) Snelzwemmen voor dames (afstand 50 M.) Een goed geslaagd zwemieest dei Leidsche Zwemclub. Segaar wint den L. Z. C.- en den Van Spall-beker. Onderlinge roeiwedstrijden van „Die Leythe". Ajax won den cricketwedstrijd tegen H. D. V. S. De Olympische athletiekwedsirijden zijn Zaterdag aangevangen. Alleen Panlen herft vooiloopig succes. Te Noordwijk zijn de wedstrijden gehou den om de goli-kampioenschappen. Het Olympisch schermtornooi op degen. 1. M. Baron, O. D. Z., 30 4/5 seq. (zilv. arm band); 2. E. Smits, A. D. Z., 381/5 sec. (zilv. lepel); 3. M. Koel, H. D. Z., 41 sec'. (.zilv. vingerdoekring). Extra-prijs (zilv. inkt koker) voor-eerst aank. L. Z. C.-dame: A. v. Noort, 47 4/5 sec. Extra-prijs voor L. Z. C.- dame, niet-prijswinster: R. Osinga, 52 2/5 s. Snelzwemmen voor heeren-juniores (al- stand 50 Al.)1. S. Koé, Het Y, 32 sec. (zilv. med., aangeboden door firma Driessen)- 2 E van Duym, Het Y. 33 4/5 sec. (kleine zilv. med.);3. H. van Groningen, Dolfijn 34 sec. (br. med.). Extra-prijs voor E. Z C - zwemmer, niet-prijswinner: C. Walenkamp 35 sec. Snelzwemmen, vrije deelname heeren (af stand 100 M.): 1. P. F. van Senus, Maas, 1 min. 14 3/5 sec. (zilv. med., aangeboden door de „Leidsche Courant"); 2. J. Segaar, L. Z. C., 1 min. 16 2/5 sec. (zilv. med., aan geboden door de N. V. voorheen Van Ros- sum du Chattel); 3. W. van Leeuwen, L. Z. C., 1 min. 25 sec. (winner van den Van Spall-beker en medaille). Schoolslag voor dames-juniores (afstand 50 AL): 1. B. Hansen, Het Y, 48 4/5 sec. (étui met zilv. naaigarnituur)2. J. Otlo] Het Y, 49 sec. (zilv. vaasje). 3. J. Rutgers] A. D. Z., 49 1/5 sec. Extra-prijs voor L.Z.C.- zwemster. niet-prijswinster; W. van der Noorda, 59 sec. Schoolslagzwemmen voor heeren-juniores (afstand 50 Al.); 1. E. van Duym, Het Y, 42 2/5 sec. (zilv. med. aangeboden door „Die Leythe"); 2. W. F. Gerhard. Alaas, 42 3/5 s. (zilv. med.); 3. II. Christiaanse, L. Z. C.] 42 4/5 sec. (br. med.). Wisselslag-estafette (afstand 200 AL, schoolslag, rugslag, zijslag. vrije slag). Da mes: 1. Onderlinge Dames Zwemclub. 2 m. 5o4/5 sec. (zilv. med.); 2. Hollandsche Da- mes-Zwemclub, 3 m. 17 s. (groote br. med). Heeren: 1. Amsterdamsche Zwemclub, 2 min. 28 4/5 sec. (verg. zilv. med., aange boden dcor burgemeester De Gijselaar); 2. Haart. Zwem- en Poloclub ,,De Waterrat ten", 2 min. 32 3/5 sec. (zilv. med.); 3. Zwemvereeniging „De Alaas", 2 min. 38 s. (bronzen plaquette, aangeb. door „Vreem delingenverkeer"). Schoonspringen, heeren-juniores: 1. J. L. Stotijn Jr.. H. Z. en P. C., met 155'/> pnt. (zilv. med. aangeboden door „Njord"); 2. H. Weebers, L. Z. C.. met 139.8 pnt. (kleine zilv. med.). Extra-prijs voor L.Z.S.-springer, niet-prijswinner: W. van Bruggen, met 122.8 pnt.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 9