MEIJERS' UITVERKOOP is DE BELANGRIJKSTE 1.88 Japen, Blouses 98 Cf. GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. VMBmUBRlEK. Iedereen is nu wel overtuig'd dat Dat bewijst hei groote succes, hetwelk wij hebben met onze spotgoedkoops aanbiedingen in Lakens - Sloopen - Tafellakens Servetten - Hand- en Theedoeken Congo-en GraslinnenscQ fu voor Lakens .wÖUL Onderkleeding Combinations 39*3 nachthemden Pantalons en QQ jpf Hemden 30 uii KOUSEN CORSETTEN SCHOUTEN MOIRÉ en SATINET ONDERROKKEN 0,68 Jersey's en Jumpers Jongenspakjes A KARPETTEN MATTEN TAFELKLEEDEN DEKENS m Jurken vanaf gt®** Vergelijk onze prijzen en kwaliteiten Haarlemmerstraat SHie vooral ©nae Btaïages. 96-98-100 SB Op den Oruquiueweg te A m- etordam is een jongen onder een vrachtwa gen geraakt. Een der wielen ging hem ever het hoofd. Hij is spoedig na aankomst in het O.L.V. Gasthuis overleden. Ongeveer drie weken gel"- den deed een fabrikant te Utrecht bij de politie aangifte aangifte, dat zijn 17-jarige politie aangifte, dat zijn 17-jarige kantoor bediende S. er vandoor was met medene ming van 1300. Uit het toen ingestelde onderzoek bleek de politie, dat bedoelde jongen de stad verlaten had in gezelschap yan twee vrienden, den 19-jarigen V. en een eeeren T., eveneens 19 jaar oud. Eenige tijd daarna, toen V. en T. even een bezoek aan Utrecht kwamen brengen, werden zij onmiddellijk aangehouden, terwijl later de 17-jarige S., die buiten Utrecht vertoefde, •veneens gearresteerd werd. Uit het daar op door de politie ingestelde onderzoek is gebleken, dat V. en T. hun vriend S. tot den diefstal hadden aangezet, doch boven dien dat V. en T. zich eenigen tijd geleden hebben schuldig gemaakt aan inbraak en diefstal van geld in een perceel aan den 'Ara/sterdamschen straatweg, te Utrecht. Ook hebben zij nog een inbraak en diefstal van schoenen en een partij rentezegels uit een fabriek te aarssen op hun geweten. De rentezegels hebben zij te Utrecht aan een tweetal verkocht, ver beneden de waarde, waarom tegen deze personen door de po litie ook procesverbaal is opgemaakt. De drie jongelieden worden ter beschikking van de justitie gesteld. De heer J. N. Boom, gep. luite nant-kolonel der artillerie, is, 67 jaar oud, ten gevolge van een engeval overleden. Toen hij Dinsdagmiddag, na oen bezoek te hebben gebracht aan zijn echtgenoot©, die in het St.-Elisabethgasthuis te Arnhem mek ligt, per motorfiets naar zijn woon plaats, Oosterbeck, terugging, is hij tegen een boom gereden door het verkeerd uit wijken van een wielrijder. Zonder tot be wustzijn te zijn gekomen is hij in het St.- Elisabcthsgasbhuis te Arnhem overleden. Bij de firma Jean Laumen en Co., expediteur te Yenlo, is, naar aan ,,Dc Tel-" wordt gemeld, uit Antwerpen be richt ontvangen, dat de kantoorbediende H.H., die eenige weken geleden met een val8che ma-chtiging gelden in Duitschland had geïnd ten name van genoemde firma en met een bedrag van f 11.000 en eenige duizenden goudmarken er vandoor was ge gaan, te Antwerpen in gezelschap van eeni ge dames gearresteerd. Hij had in het gej Üeel geen geld meer bij ziob. I Te Schijndel hebben b a 1- 'dadigen het monument van Jan van Am- ëtel, den 17de -eeuw s oh en zeeheld, die te Schijndel geboren is, ernstig geschonden. De vier kwartieren en het vers, dat Vondel hem ter eere er op schreef, zijn met stee- nen gebombardeerd en vernield. Een schil derij, voorstellende het geboortehuis van Van Amstel, isuit.de lijst gerukt en onken baar verminkt. Gisteravond is brand o n t - liaan in de Stocmscihocnfabriek der N.V. Van der Sonde, te Velthoven, bij Eindho ven. Dank zij bet spoedig ingrijpen van de dorpelingen, is de brand, die zioh ernstig Het aanzien, beperkt tot de af d cel in g zwik- kerij en een gedeelte der machinekamer. In beide af dec Vingen, die zijn uitgebrand, la aanzienlijke bedrijfsschade. De Eindho- yensohe brandweer bleek niet noodig te zijn. De oorzaak van den brand ie niet be kend. Sluikhandel in wapens. Wft lezen nog in de „Evening Standard", dat té Londen de in beslag genomen machine geweren aangetroffen zjjn op de werf van 2e General Steam Navigation Company bij de Tower-brug. Zij waren bestemd voor St. Petersburg over een Nederlandsche haven, lnaar de plotselinge overrompeling door Scotland Yard heeft de plannen van de wapensmokkelaars verfd ld. De ontdekking ïs te danken aan een voortdurende bewaking van een garage door rechercheurs, eenige weken lang. Ten slotte ontdekte de politie, 'dat groote hoeveelheden machine-geweren en onderdeelen ingepakt en vervoerd werden naar de werf van de General Steam Navi gation Company. Noch de sleepersfirma, die ze vervoerde, noch de lichtermaatsc-happtj» die ze aan boord bracht-, wisten iets van den inhoud van de kisten af. Het hout van de kisten was ruim een Engelschen 'duim dik en had een zinken voering. Zij waren geconsigneerd aan verscheidene fir ma's te Amsterdam. De „Evering Standard" zegt ten slotte, dat een groote afdeeling speurders wacht op de aankomst van het Hollandsche schip, dat de kisten had moeten meenemen. H e t ,,N ëd. Weekblad voor den Handel in Kruidenierswaren" meldt, dat in de afgeloopen week 679,200 eieren naar En geland zijn verscheept. E.ën suffragette trekt op een volksvergadering heftig van leer. Aan den man is geen goed haar. Alles in deze mannenmaatschappij is verkeerd. Een oude boer kan het eindelijk nfet meer uithouden. Hij dringt naar voren en roept ,,Zeg eens, juf, weet je wel, dat je veel beter op je plaats zou zijn dan hier op dit spreekgestoelte, wanneer je ginds op het veld mee het hooi binnen bracht V' ,,En weet jij wel," antwoordt de on versaagde damë dat, als jij op jouw plaats was, dat je dan in den stal zou zijn, om het hooi te eten, dat ik daar zou heb ben binnen gebracht T" Alphen a. d. Rijn. Gemeld wordt dat de firma Lam wel het meeste heeft geleden van den storm van gisteravond. Een houten ga rage waarin twee auto's van de firma viel als een kaartenhuisje ineen, terwijl de broei kassen enorme schade beliepen. Voor een daarnaast staande boerenwoning werden een 7-tal boomen ontworteld. Bij een drieial win kels in de Hoofdstraat werden de spiegel ruiten ingedrukt om van de particuliere we ningen niet te spreken. De straat in dat dorpsgedeelte lag als bezaaid met dakpannen. Daar hootdzakelijk de Hoofdstraat en de Em- malaan aan de overzijde van den Rijn het meeste hebben geleden kan men gevoeglijk aannemen dat het een hoos is geweest, slerk in zijn soort. Volksconcert op Donderdag 10 Juli '24 des avonds 8 uur op het lerrein van de Wil- helminavereeniging a. d. v. Boelzelaerslraat te geven door de gem. zangver. „Zanglust". Programma: 1. Zomerocbtendlicd, Wettig Weissenborn; 2. De ienle komt, Jacob Ha mel; 3. Ick segh adieu, Röntgen; 4. Verlan gen, idem; 5. Jan Willems vrijage, Zijder laan; 6. 't Schuitje, id.; 7. Zondag, Hartog; 8. Johannes en Jezuke, Zijderlaan; 9. Mei- symphonie, Markull; 10. Domme Hans, Kuntze. Alkemade. Burg. Stand. Geboren: Geerlruida. D. van Theodorus van Veen en van G. Wolvers Telrus Nicolaas, Z. van H. Duivenvoorden en van C. H. Borst Anlonius Petrus Wilhelmina, Z. van P. van der Klugt en Van L. Spijkers Kiazina, D. van C. Klomp en van A. H. v. d. Berge. Ondertrouwd: Wilhelmus Gerardus jn. 26 j. en Wilhelmina Margareiha Beu nier jd. 22 .i. Johannes Jozcphus Ger- brandus van Oploo jm. 25 j. en Johanna van Dieincn jd. 23 j. Bevolking. Ingekomen personen: A. K. Zevenhoven van Hazerswoude J. van Haaslregt van Leiderdorp N. Hors man van Hillegom A. C. M. van Leeu wen van Schipluiden C. van den Berg en echlgcroote van Rijnzalerwoude M. Slachowiak van Amsterdam K. P. Ver haar van Oegslgeeet V. van Gerven van Zoelerwoude A. van Soest van Wour- hrugge C. II. en A. J. Warmerdam van Haarlemmerliede J. Turk van Haarlem mermeer M. Kammeraat van Alphen J. H. A. M. de Jong van Tilburg M. G. Voskuil van Hazerswoude J. Baas van Leimuiden G. van Wijk van 's-Graven- hage J. van Diemen van Scholen M. C. P. de Geus van Haarlemmermeer H. Maat van Leiderdorp. J. J. van der Ham van Lirse. Vertrokken personen: J. H. Ludiagc naar Alphen M. M. W. Heemskerk raar Haar lem A. S. van der Geesl naar Warmond J. C. van Rijn naar Noordwijkerhout A. Verboon naar Vlaardingen J. B. Veenswiik naar Noordwijkerhout G. van Harten naar Leimuiden C. C. Straathof naar Nieuwekerk aan den Usel H. de Vos en gezin naar Leimuiden C. A. van der Zon naar Leiderdorp K. van der Meer naar Zoelerwoude Th. J. to. Rooyers naar Noordwijk P. G. M. Koek naar Udenhout M. H. van Domburgh naar 's-Gravenhage. Vlecschkeuring Tn de afgeloopen maand zijn ter secretarie de volgende slach- iingen verricht: bedrijfsslachtingen: 10 koeien, 11 varkens. 1 geit en 1 kalt; huis- slachtingen: 3 varkens; noodslachlingen: 3 koeien, 5 varkens, 11 varkens beneden 50 K.G., 10 kalveren, 2 schapen, 3 lammeren en 2 geiten. Ingevoeld werd 600 K.G. vleesch uit ge meenten builen den keuringsdienst van Leiden. Aan .keurloon werd onlyangen een bedrag van f 162,50. Nienwe-Wetering. De brug over de Ringvaart alhier is wederom aangevaren, ditmaal door de motorboot Amsterdam Delft III van de firma Balhuis en Weerl to Amsterdam. Een der balken is zwaar be schadigd en zal door een nieuwe moeten worden vervangen. Zwammerdam. Opgaaf van ingekomen en vertrokken personen gedurende de maand Juni 1924. Ingekomen: uil Nieuwkoop Cornelia Geerlruida Blom, dienstbode, A 150 Uit Nieuwkoop, Gerritje Blom, dienst bode, A. 151 Uit Alphen aan den Rijn, Aaltje van Gog, dienstbode, B. 40 Uit Dietershan (Duitschland) Augus Pfeifer- mann, z. b., C. 49 Uit Almendorf, (Duitschland), Hcdwig Engel, z. b., C. 49 Uit St. Philipsland, Frans Schreuder, arts en gezin, A. 46 Uit Reeuwijk, Pieter Hoogerbrugge, arbeider, C 130 Uit Al phen aan den Rijn, Cornelia Oppelaar, huis houdster, A. 17 Uit Hazerswoude, Ca- tharina Maria Kaptein, z. b., C 49 Uit Delft, Jacoba Maria Verweij, z. b., C. 23 Uit Alphen aan den Rijn, Cornelia Ma ria de Jong, dienstbode, B 52 Uit Alphen aan den Rijn, Hendrika Marrigje Breeveld, dienstbode, B. 48 Vertrokken: Naar Leiden, Magdalcna v. d. Wel, huishoudster, A 56 Naar Alphen aan den Rijn, Adriana Gerritje van Leeu wen, i. b., A. 17 Naar Leiden, Jeannelte Geertruida Anna Beijk, dienstbode, C. 63 Naar Wervershoef Grietje Schouten z. b., C. 49 Naar Bodegraven, Jan de Wit, spoorwegarbeider, C. Ill r Naar Alphen den Rijn, Dirkje Schoenmaker, z. b., A. 149 Naar Alphen aan den Rijn. Ingeljc de Bruijn, z. b., B. 6 Naar 's-C.ravenhage, Reinold Johan de Schilfert, z. b., A. 105 Naar Hazerswoude. Marcus Hoogendoorn, bakkersknecht, A. 45 Naar Mijdrecht, Anna v. d. Louw, dienstbode, C. 103. Dinsdag 8 Juli a.s. zal alhier gelegen heid worden gegeven lot kostelooze inen ting en her-inenting. E Innghcbbenden kun nen zich daartoe dien dag des middags 12 uur vervoegen ten huize van den gemeente geneesheer dr. F. Schreuder Jr. Voor de a.s. vacature van hoold der O L. School No. 1 (Schoolstraat) alhier hebben zich 25 sollicitanten aangemeld. Kerkelijk bericht. Remonslr. Gerei Gem.: Zondag geen dienst. .Haarlemmermeer. D© heer B. Smits, kommies bij 's Rijks directe belastingen, is van Bennebroelc overgeplaatst naar Half weg. Do brieven besteller W. Meirmans is van Vijfhuizen overgeplaatst naar Abbenes Mej. E. van Wijnen, onderwijzeres aan de openbar© lagere school no, 7 aan den Bennebroekcrweg alhier, heeft met ingang van 1 September a.s. als zoodanig eervol ontslag aangevraagd. De loodgietersknécht W. V. alhier, kreeg te Roelofarendsveen alwaar hij werk zaam was, een naar beneden, vallend stuk hout op het hoofd, met het gevolg, dat hij bewusteloos ineenzakte. De onmiddellijk j ontboden geneesheer constateerde hersen- j schudding. De arbeider P. J. aan den Spieringweg alhier, had hij 't grasmaaien het ongeluk in een zéis te vallen. Ernstig aan een been verwond, werd hij opgènomen. De man werd door dokter S. verbonden. De heer G. Eggink alhier, heeft te Haarlem met gunstig gevolg afgelegd het examen voor dé onderwijzersakte. B u r g e r 1 ij k e Stand, Geboren Hendrik:, zoon van J. Moolhnjjsen en A. Schulp; Johannes Cornells, zoon van G. Biemans en A. M. Granneman;: Levenloozo zoon van J. B. A. Tresoor en C. M. Eldc- ring; Dirk, zoon van T. v. d. Poppe en C. C. Meijer; Cornelia, dochter van J. van Ge')lekom en R. Bouwers; Joanna, dochter, van A. Sneeuw en T. Pcperkocxn; Johanna dochter van M. Kol$ en J. Vroege; Helena dochter van C. de Rijk en J. van der Ree Grietje, Hasina, dochter van L'. Boellaard en G. A. Treur; Cornells, zoon van C. Vreugdenhil en S. Klein: Geertje', dochter van der Maarl en J. H, Donker. Ondertrouwd: C, Spaargaren, 24 j. en A. van der Linde, 19 j.G. Verbeek, 24 j. en A. M. 'Noorman, 21 j.G. van den Brink 33j. en J. Kooijman, 30 j. Gehuwd: P. Mulder, 25 j. en M. M. Tos, 22 j.; C. Markus, 28 j. en A. M. H. Kool haas, 27 j.W. F. van der Stroom, 19 j. en A. Kaars, 17 j.H. C. van Tol, 24 j. en H. Groeneveld, 20 j.B. Smits, 44 j. en P. J. Jansen, 33 j.W. G. Middelman, 25 j. en M. Lanser, 21 j.D. J. de Vlieger, 24 j. A. van Tol, 23 j.H. M. van Buijten, 26 j. en T. A. van Rijswijk, 26 j. Hillegom. Aan den raad is overgelegd een uitvoerig verslag van de maatregelen ter bestrijding van de werkloosheid in den win ter 1923-1924. De Commissie bestond uit de raadsleden Fijma, van Houten en Jansen. Er is 26 maal vergaderd. Er is in 22 weken werk verschaft aan ten minste 15 en ten hoogste 159 werkloozen per week, tezamen 6015 werkdagen waarvoor in totaal f 19848.26s is uitbetaald. Bovendien waren er uitgaven voor gereedschappen, karren- en schuiten- huur, rentezegels enz. (sigaren voor de com missie f 34.30) in totaal uitmakende f 22000, terwijl op de begrooting was geraamd f 20000. De door den raad te nemen complabili- teitsbesluiten zijn in aantal en aan bedragen groot. De totaalcijfers zijn f 4909.88s, f 28.257,72s, f 16.644.30, f 3184 en f952.401,74. Hef begint met restitutie van betaalde Hoofdei. Omslag 1921-'22, en schoolgelden, vergoeding onderwijzeressen nult .handwerken. De assurantiepremie van de autobrandspuit bedroeg f 215.25, kosten voor de volksfeesten f 266.93s .Aan den ambt. ter secretarie E. Meyer is bij zijn 25-jarig. ambtsjubileum een souvenir aangeboden. De huur van een baggermolen bedroeg ongeveer f 2000. Dc verbetering van de walbeschoeiing aan de Vosscvaart eischte f 1300 ruim. Aan schuithuur werd plus minus f 800 uitgege ven. Een brandkast voor het kantoor van den Gemeenteontvanger wordt geraamd op f 1200. De groote bedragen' loopen over bestraling, beschoeiing en waterleiding. Katwijk aan Zee. Van dc trawlvis- scherij kwam Donderdag te JJmuiden binnen de logger KW 126 met f2S5 besomming. Do heer A. van der Mey alhier, is te 's-Gravenhage geslaagd voor het voorloo- pig machinisten-diploma. Lisse. Een viertal jaren geleden werd alhier opgericht een veiling voor bloembol len onder de vlag van het H. B. G„ daar men in de veronderstelling leefde, dat daar groote behoefte aan bestond. Eenige leden van het genootschap stelden zich disponibel, om als directie tc fungecren. In het eerste jaar, dus in 1920, werd voor f40.000 omgezet. Dit cijfer steeg telken jare merkbaar, want in 1921 bedroeg dit f 93000, in 19221 143000 en in 1923 f 261000. Het was dus zeer juist dat de behoefte groot was voor een. veiling van leverbare 'bloembollen. Dezer dagen nu heeft dc directie een stuk bouwgrond gekocht, van de firma G. van Tarijs Zonen, groot 2500 vierk. M. Dit terrein is bijzonder geschikt en heeft een mooie ligging vopr een aldaar te plaat sen veilinglokaal. Aan het eenc einde grenst, het aan de Haven nabij de molen van Bee- len, terwijl het andefe, einde uitkomt op de Lischbloemstraat. Voorheen, werd steeds ge veild in het ruime gebouw van den R.-K. Volksbond, terwijl al een loods was bijge bouwd. Thans wordt' een tweede loods ge plaatst voor dc emballage enz. De heer J. Zaneveld is bereid gevonden dc administratie te voeren. Dezen zomer heeft dé directie een begin gemaakt met het veilen van groen te veld slaande bollen. Ook deze veilingen zijn zeer n^ar wensch geslaagd zoowel voor kocper als verkooper. Dezen winter zal onze ge meente dus weer een groot veilinglokaal rij ker worden. Het rooien der bloembollen gaat nog maar langzaam voort daar de bollen zeer langzaam aanrijpen. Verschillende kweekers hebben al droge tollen in de schuren, maar wat nog nooit is voorgekomen, is, dat er geen handen gevon den kunnen werden, om deze schoon te ma ken. Verschillende kweekers zitten nog zonder tülpenpelders(sters). De gewassen vallen over het algemeen ge nomen tegen, uitgezonderd de darwinlulpen. Zooals wij onlangs meldden in ons raadsverslag, moest de heer van Vliet, direc teur van de gasfabriek alhier, een zeer ern stige maagoperatie' ondergaan. Thans kunnen 'wij mëdedéelen, dat de patiënt weer in zoo verre is hersteld dat hij binnen zeer korten tijd de ziekeninrichting kan verlaten. Dc operatie is zeer naar wensch geslaagd. Noordwijkerhout. De heer L. P Bouw meester Jzn.. die wegens ziekte verhinderd was deel te nemen aan het eindexamen van de Rijkstumbcuwwinterséhool te Lisse, kreeg vergunning om bedoeld examen afzonderüft af te leggen en mocht gisteren ri)n .ttnj, diploma in ontvangst nemen. De veilingen aan Piet Gijzenbrug nfo tüans in vollen gang. De aanvoer van aard beien, dopeiwten enz. is flink. Er worden reeds goede zaken gemaakt Oegstgeest. Kerkel. beriohfc Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen, t© tien uur, in de kerk, ds. Jansen Schoonhoven'; 's nam., te vijf uur, in Irene", dezelfde. Rijnsburg. De aardappel pi ijzen waren gisteren aan de veiling dalende; zij bedroe-- gen f 3.80 a f 3.90 per baal. De aanvoer be-j stond uit ongeveer 300 baal. Aan de bloemenveiling narn door cfe ongunstige weersgesteldheid de aanvoer af, waardoor de prijzen naar boven gingen. Vooïal voor dahlia's ware nzij bevredigend tSassenheim. Kerkel. bericht Ned. Prot. Bond, Zondagmorgen kwart over tienen, in de zaal van den heer B.> Hoogstraten, ds. A. Binnerts van Haar lem. Met de plaatsing van de nieuwe regula teur voor de gasvoorziening is gisteren be gonnen. De timmermansknecht H. V, werkzaam aan de in aanbouw zijnde St. Bernardus- stichting, viel van de tweede balklaag. Met een wond aan 't hoofd en aan een der lian-i den werd hij opgenomen. Dr. Le Grand ver leende de eerste geneeskundige hulp. De toe-, stand van den patiënt is zeer bevredigend. Omtrek Oosthaven is, waarschijnlijk met het oog op de komende drukte met het verschepen van bloembollen, met hel leggen der waterleidingsbuizen een begin gemaakt. Valkenburg. Kerkel. bericht. Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen, te tien uur, ds. Hermanides. H. D. Voorbereiding, 's avonds, le halfzeven, dr. Locher, van Leiden. Voorschoten. Mej. W. Gesiuk alhier, ia te 's-Gravenhage geslaagd voor het on derwijzersexamen. Wassenaar. Kerkel. bericht.^ Ned. Piot.-Bond: Zondagmorgen, t© half- elf, mej. dr. N. A. Bruining, van Scheve- ningen. j Mej. A. R. Gerlaeh alhier, is tc 'fc-Gra, venhagè geslaagd voor hei onderwijzersex amen. Warmond. Onze plaatsgenoot dc heer A. de Vries, is benoemd lot onderwijzer aan de Chr. School te Jubbega (Fr.) Zoeterwoude. Door een persoon; die uit den Haag te komen, is drie weken ge leden, bij een bewoner alhier op den Rijn dijk een defecte auto ach tergelaten. De man beloofde haar den volgenden dag te zullen weghalen. Tot op heden, is, »lc auto nog nict^aJgc- haald. De politic, die in de zaak gemengd is, verzoekt inlichtingen daaromtrent/. ONZE TELEFOONNUMMERS Voor de Redactie, voor het Nieuws, is het Nummer: LCIDSCH DAGBLAD 1 50 7. Voor Directie en Administratie- aangelegenheden dus voor Adver tentie-orders, voor Abonnemen ten, Adresveranderingen, enz.: LEIDSCH DAGBLAD 17 5. J. V., te L Leiden, Leiderdorp, Hazer»- woude, Waddingsveen, Gouda, 24,8 K.M. Over Woerden, daar overstappen naar Gouda. A. de H„ te R. Uw aanslag als forens voor Rijnsburg is juist. Voor Rijnsburg be draagt de belasting f70 en voor Uegslgcest 1 57.62. II. C. J le V. Voor de Grondbelasting wordt 4,86 pCt. berekend plus 123 opcenten voor gebouwd en 6 pCt. plus 63 opcenten voor ongebouwd van de belastbare op brengst. J. van Z., Ie L. Keizersgracht'812, Am sterdam. Schriftelijk aan dit adres vragen wanneer het spreekuur is. I SPREIEN

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6