AGENDA VAN DE WEEK. RESTAURANT „SUISSE" Ottillle en Jacque Herborn Fresco. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Zaterdag. „In den Vergulden Turk": Jaarl. alg. verg. Eleclr.- en Gas-Mij. v.h. De Vries en Stevens. 8 uur. „Jcruël" (Middelstegraaht 3): Bidstond. 6 uur. IC a t w ij k-B innen, ten huize van den heet J. iïueting: Alg. vergadering N.V. Zanderij „De Ridder". 2 uur. Zondag. Nutszaal: Ds. A. R. de Jong, van Bus- sum. Halfelf. „Zomerlust"Concert harmonie-orkest T. en D. 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst^ der apotheken wordt van Maandag 30 Juni tot en met Zondag 6 Juli a.9. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duys- te, Nieuwe-Rijn 18, tel. 523. Do apotheek van „Hulp der Mensch- fieid". Hooigracht 48, is altijd geopend, doch alleen voor leden van dat Ziekenfonds. RECLAME. Zaterdag en Zondag, voor hun vertrek naar liet buitenland, het Duitsche U l'EKA-ZASCliKS-PAAR tuiging, welke taak voor hem, die zich bij voorkeur op practisch terrein bewoog, niet gemakkelijk was. Naar populairileit heelt hij overigens nooit gestreefd. In den loop der jaren had hij in enkele commission zitting. In het kerkelijk leven in Leiden speelde hij, zooals boven is ge bleken, geruimen lijd een rol van beleeke- nis. Als voorzitter der Gemeente-commissie word hij opgevolgd door mr. J. C. van der Lip; voor de diaconie moest hij bedanken nadat hij zich aan den Rijnsburgerweg ging vestigen en daardoor kerkelijk tot de ge meente Oegstgeesl behoorde. In den houthandel werd hij door zijn zoons bijgestaan totdat hij aan dezen den arbeid vrijwel geheel overliet, hoewel hij, zakenman in zijn hart, toch nog tot aan zijn dood toe, met de zaak meeleefde. Eindexamen der Gemeentelijke Koogeie Burgerschool met 5-jarigen cursus. N. van Beelen, Marianne A. G. Bosman, J. P. Buys, Amalia S. Cahen, P. A. Cornet, C. N. Cramer, Jacoba M. Curvers, Caroline Dikslioorn, E. II. P. Dingemans, F. G. Eeflens L. Engberts, G. M. C. Liens, A. J. Gerritse, Loontje Goldberg, Cornelia H. A. Hammes, T. Hilarius, A. Hill, Klaziena J. Hommes,,J. L. N. Hoorweg, Beatrice L. Th. E. Janssens, G. Marie C. Keesom. P. Kettenis, P. J. van Konijnenburg, L. J. van der Laan, Cornelia de Man, Anna M. Molt, C. J. van der Noordaa, Helena J. Ochtman, II. Th. Perquin, A. M. W. Pitlo, J. Ia Rivière, Wilhelmina C. Rood- zant, G. J. Rijkmans, J. P. Sollewijn Gelpke, B. A. H. Slüve, J. P. A. Timp, Petronella M. de Tombe, H. Verduyn, J. Verschoor, S. E. Vies, Hetty de Wal, J. H. L. Wennekers, Adriana E. B. van Zwieten, P. v. Zwieten. Afgewezen één. Algemeene Centrale Bankvereeniging van den Middenstand over 1923. Aan het verslag van deze instelling ont- lcenen wij het volgende: De crisis, welke nu reeds twee jaren vele groot-bedrijven heeft aangetast, heeft thans ook in den handeldrijvenden middenstand zich sterk doen gevoelen. Ook de Centrale Middenstandsbank heeft de gevolgen daar van ondervonden en besloten over 1923 geen dividend uit te keeren, doch de winst en de reserve te bestemmen voor afschrijving op debiteuren, en onder afzonderlijk hoofd op de balans te plaatsen de risico's, welke de Cen trale Bank ingevolge de overname van cenige zelfstandige middenstandsbanken nog draagt. Deze overgenomen zelfstandige Ban ken bleken niet in slaat te zullen zijn, na af schrijving van haar kapitaal en reserves, de haar toevertrouwde gelden volkomen te sc- cureeren, en de Centrale Bank heeft het groote offer gebracht in het belang van een zoo groot gedeelte van den middenstand om alle aan die Banken toevertrouwde deposjto- cn spaargelden te garandeeren, terwijl zij dan tot geleidelijke afwikkeling der aldaar loopende risico's zal overgaan. De verdere uitzetting van credieten werd zooveel mogelijk beperkt. De stijging van het uitstaand crediet is in hoofdzaak toe te schrijven aan de vermelde overname van zelfstandige Banken. De vraag naar crediet was onder den middenstand zeer sterk, zoo dat lang niet aan de vraag voldaan kon worden. Het uitslaand crediet steeg van f25766.336 lol f26749.410. De deposito's en gelden van derden stegen van f 12.773.414 tot f 16.142.410. Het geplaatste aandeelenkapi taal bedroeg per ultimo December 1924 14.183.100, hetwelk verdeeld was in I 2.462.000 gewoon kapitaal, waarop nog te storten valt 11.241.885 en f 1721.190 prefe rent kapitaal. De brutowinst bedroeg 1 1,135.637 03, terwijl de onkosten bedroegen f 891.255,95, zoodat netto winst resteerde van f244.381.06. Eenige kantoren bleken over 1923 nog met een nadeelig saldo te werken en besloten is lol opheffing van de kantoren. Het verslag acht de perspectieven voor de toekomst hoopvol, mede gezien dc stijgende richting, waarin alle onderdeelen van het be drijf (effecten, assurantiën, valuta, incasso) zich bewegen. Mej. M. J. Hermans, alhier, is geslaagd voor het onderwijzersexamen te rs Graven- hage. Dinsdag 8 Juli hoopt' onze stadgenoot L. Eradus den dag tc herdenken, dat hij voor veertig jaar als blikslager bij de firma Jieleman en Dros in dienst trad. Op 10 Maart van dit jaar overleed, op 25-jarigen leeftijd, de agent van politie, Klaas de Vries, alhier, nalatende een vrouw met één kind. Dit treurig sterfgeval maakte op het politiekorps, waarin de jonge agent een waardige plaats bekleedde, die pen indruk en de deelneming onder zijn collega's was buitengewoon groot. Dit bleek vooral bij deter-aarde-bestel- ling op 13 Maart op „Rhijnhol", waarvoor veel deelnemende belangstelling was, wat o.m. bleek uit de vele kransen, die de baar dekten en de toespraken, welke op het graf werden gehouden. Besloten werd om de nagedachtenis van den te vroeg aan het korps ontvallen ka meraad te eeren door een eenvoudig ge- denkteeken op zijn graf. Daarvoor werd een commissie benoemd, bestaande uit de agen ten Van Vuuren, L. Kool en Van der Vliet, die door bijdragen van leden van het politie personeel in staat werden gesteld een een- voudigon slaanden gedenksteen van mar mer voor dit doel te doen vervaardigen en op het graf aan te brengen. Op het gedenkteeken staat de naam met eenige data'9, benevens: Hier rust onze on vergetelijke collega. Het Leidsch Politie korps. Om den steen staan zes marmeren paaltjes door middel van celluloid kettin gen onderling verbonden. ïn het midden bevindt zich een klein bloemperkje met bloeiende bloemen. Hedenvoormiddag werd in tegenwoordig heid van een aantal belangstellenden, waar onder vele agenten van politie, alsmede de inspecteur van politie de heer Van Wijk, de gedenksteen aan de familie overgedra gen. Behalve de weduwe met haar zoontje, waren vele familieleden aanwezig. De heer Van Vuren droeg uit naam van het Leidsch Politiekorps de steen aan dc weduwe over en beval dezen aan haar goeden zorgen aan. De voorzitter van de afd. Leiden van den Algemeenen Politiebond in Nederland, de heer Y. Kuypers, bracht vervolgens allen dank, voor de steun, verleend voor het blij vend bewijs van kameraadschap. Tot de weduwe zeide hij: aanvaard dit monument als een tastbaar bewijs van de solidariteit van de kameraden met uw dierbaren echt genoot. De schoonvader van den overledene aan vaardde namens de weduwe liet monument, waarna ook nog haar oudste broer en haar zwager het woord voerden en dank brach ten voor dit schoone blijk van kameraad schap van het Leidsche politiepersoneel. Hiermede was de plechtigheid afgeloopen. Door de architecten L. van der Laan en ir. Jan A. v. d. Laan werd hedenvoormid dag op het bureau der Handelsbeurs, alhier, vanwege het bestuur der R.K. Meisjesscho len te Leiden aanbesteed: de uitbreiding der R.K. Meisjesschool Haarlemmerstraat 32-34 te Leiden met vier lokalen en een gymna stieklokaal. Het aantal inschrijvingen bedroeg negen n.l. van H. P. L. Vorst, 150548; Simon Strijk, Rijpwetering, f49100; Timmerfabriek J. van llerson, Rijnsburg, f48800; NV. Ouds hoorn Zonen, f48600; Mij. „Erika, J. P. de Vreede, Noordwijk, 148400; J. P. J. v. d. Meer en J. M. Kriek, f 48215; II. Korswagen, f46500; A. J. de Later en P. II. Meijers, f44988 en J. C. van Valderen, f43266. Waar de plaatsnaam niet is vermeld is dit Leiden. Naar wij vernemen zal in een heden avond te houden vergadering van de Com missie van het Georganiseerd Overleg voor de Politie voorgesteld worden den diensttijd met drie uur te verlengen en dus van 51 op 54 uur brengen. Toen de president van de Columbia Uni versity in Amerika zich met het oog op de vredesconferentie in ons land bevond, heeft hij ook een bezoek gebracht aan de Univer siteit alhier. Als uiting van de gevoelens van dSiakbaarheid voor de ontvangst, hem aan deze universiteit ten deel gevallen, schonk in Mei 1900 de Columbia University haar een groote Amerikaansche vlag. De vlag zal tij dens het bezoek van de Amerikaansche stu denten gedurende de Amerikaansche week alhier op de binnenplaats van de Universi teit worden ontplooid. Morgenavond zal het café-restaurant „Bavaria" op de Breestraat, dat geruimen lijd gesloten was, worden heropend. Onze stadgenoot K. J. W. van Leeuwen, die ook oen café drijft in de Mandenmakerssteeg, heeft deze zaak overgenomen. Hij heeft het inwendige opnieuw doen restaureeren en gezelliger gemaakt, mede door het plaatsen van een licht loopend biljart. De nieuwe pachter is, zooals hij ons meededeelde, voor nemens de zaak in te richten als een nette burger uilspanning, waai* men met genoe gen een zitje zal nemen, mede door het vriendelijk strijkje, dat iederen avond zal worden gegeven en de goede en niet te dure consumptie. Aangehouden is S. R. R. v. E., die ge signaleerd stond voor een boete van f 2 of 1 dag hechtenis. In bewaring is gesteld G. A. S., uit Den Haag, wegens oplichting van een jas en een vest. Ten poliliebureele zijn twee heerenrij wielen gebracht, die onbeheerd op straat wa ren aangetroffen. DE ALGEMEENE TOESTAND. De voorbereiding der Lon- densche conferentie de arbeidaconferentie ta Genèvs Alle belangstelling blijft gericht op do a.s. conferentie van Londen. De stemming blijiffc optimistisch en velen gelooven zelfs, dat bet verslag der deskundigen reeds in de cartse of tweede week van September in werking zal kunnen treden. Ook ten op zichte van de eerste leening van 40 mil- Boen pond, die op de buitenlandsohe geld markten zal moeten worden geplaatst, heersc-ht thans meer vertrouwen. Men neemt aan dat aan het hootfd van het li chaam, dab met het toe-zicht op de voor deze leening verpande inkomsten zal wor den belast, een Amerikaan zal staan, die uitgebreide volmachten zal hebben, maar wiens verantwoordelijkheid aan den ande ren kant ook zeer groot zal zijn. Wat de hervorming van het Duitsche geldwezen betreft, verneemt de Daily Telegraph", dat het bericht van de com missie van organisatie, dat aan de confe rentie zal worden voorgelegd, waarschijn lijk een pleidooi zal bevatten voor een vol ledige reorganisatie van de Duitache Rijks bank. De organisatie-commissie voor de Duit sche rijksspoorwegen is gereed gekomen met de behandeling in tweede lezing van de ontwerpen voor de rijksspoorwegen-wet en de statuten voor de maatschappijen. De buitenlandsche leden Acworth en Leverve vertrekken onderscheidenlijk naar Londen en Parijs. Zij hebben den indruk gekregen, dat de werkzaamheden goede voortgang nemen, welke werkzaamheden in meer dan 20 bijeenkomsten, in goede harmonie, pin ate vonden. De commisie zal den lOden dezer nog-; ma als bijeen komen te Londen, ter be handeling van de ontwerpen in laatste le zing, waarvoor nog enkele kwesties van op rechts- cn financieel gebied dienen te worden afgedaan. Op het.oogenblik ontbre ken daartoe nog enkele gegevens. Men mag het er voer houden dat de be sprekingen in Londen slechts enkele dagen zullen vereisohen, zoodat dc commissie te gen den loden of den 20sten Juli aan de commissie voor de schadevergoedingen haar rapport of haar voorstellen'zal kun nen indienen. Voorts verluidt, dat verschillende kleine entente-landen, zooais Griekenland, Roe menië, Servië en Portugal op voorstel van Engeland zullen worden uibgencodigd ter bijwoning der a.s. conferentie van Londen, doc-h dat Engeland bezwaar maakt ook de „nieuwe" staten zooals Tsjecho Slowakije en de Ootszee staten mede uit te noodi- gen, tenzij op voorwaarde, dat ook de En gelsche Dominions ter conferentie aanwe zig zijn. Xa langdurige debatten hebben de mi nister-presidenten der Duitsche staten, die op uitnoodiging der rijksregeering voor de tweede maal te Berlijn zijn gekomen om de rapporten der desk'indigcn te bespre ken, ondanks vele ernstige bedenkingen tegen verschillende punten in deze rappor ten, andermaal zich vóór de aanvaarding en spoedige uitvoering der rapporten uit gesproken. De eenige, die tegenstemde, was de Duitsch-nationale minister-president van Mecklenburg-Schwerin, Von Brandenstein. De arbeidsconferentïe te Genève heeft met 73 tegen 17 stemmen een aanbeveling aan do regeeringen goedgekeurd, welke het gebruik van dén 'vrijen tijd der arbei ders betreft eu als voor'naamtse doel heeft den arbeiders, tusschen hun slaap tijd en hun werkuren voldoende tijd te versohaffen om t© doen wat zij vallen. De Fransche werkgeversvertegenwoordi ger stemde tegen omdat de regeering er in wordt aangemoedigd het sluiten van col. lectieve contracten te vergemakkelijken, terwijl deze delicate kwestie niet tot de competentie der conferentie behoort. BELGIE. Eupen en Malmédy. De Belgische regeering heeft besloten het bijzondere statuut voor Eupen en Malmédy op te heffon en déze gebieden met ingang van 1 Januari 1925 te voegen bij het arron dissement Verviersj DUITSCHLAND. Geen amnestie in Beieren. doodstraf geeischt ln bet proces Graff. In de grondwetcommissie uit den Beier- schen Landdag zijn de ontwerpen van de communisten, het Volksche blok en de so ciaal-democraten tot het uitvaardigen yan een amnestie voor politieke misdadigers en ontslag uit de hechtenis van politieke ge vangenen verwonden nadat de minister van justitie zich daartegen had verklaard. De minister bevestigde, dat in 35 gevallen aan de bezwaren tegen de in het z.g. kleine proces-Hitlcr uitgesproken gevallen van voorloopigo hechtenis door de opheffing daarvan is tegemoet gekomen. Te Stettin eischte het O.M. in het proces- Graff tegen de drie beklaagden, Kaws, En- gelcr en Sehwirrar, wegens gemcenschap- pelijken moord de doqdstraf, maar niet het verval van burgerrechten. Op het station te Neurenberg is het Ber- lijnsche gemeenteraadslid Kestel gearres teerd, die dienst deed als communistisch koerier. Op hem werden belangrijke docu menten gevonden, welke in beslag zijn ge nomen. ENGELAND. £»en njeïiwe rijksconlerentie A -< het conflict in de bouw wereld. Een mededeeling van Thomas, den mi nister van koloniën, dat de regeering stap pen doet om alle dominions aan de confe rentietafel te vereenigèn ter gedachtenwis- seling over eenige vraagstukken uit het oog punt van de rijksbelangen, heeft groote be langstelling gewekt. De „Manchester Guardian" verneemt, dat de regeering erkent als een moeilijkheid van do rijksconferentie en haar besluiten dat deze is samengesteld en de besluiten worden genomen door vertegenwoordigers van re geeringen, waarvan eenige of allen op een gegeven oogenblik kunnen worden vervan^ gen door hun politieke tegenstanders, wan neer de tijd gekomen is om de besluiten ten uitvoer te brengen. Het lot van de rijksvoor- keurbesluiten in Engeland biedt een xopx- beeld van recepten datum biervan. J Thans wordt voorgesteld dat er zal zijn een commissie van overleg ad-hoc, waarin alle betrokken regeeringen zijn vertegen woordigd om na te gaan of de samenstel ling van de rijksconferentie op stellige wijze kan worden gereorganiseerd, zoodat zij meer de vertegenwoordigster wordt van alle poli tieke factoren uit de naties die de conferen tie uilmaken. Zulk een commissie zou kun nen beslaan uit vertegenwoordigers van overzee of uit vertegenwoordigers, die reeds in Engeland zijn, zooals de hooge commis sarissen. Aan de dominions is gevraagd hun meening kenbaar te maken en, indien het antwoord gunstig is, bestaat er geen reden waarom deze conferentie niet in den herfst van dit jaar zou kunnen plaats hebben. Het wekt eenigszins opzien dat MacDo- nald een hem aangeboden eere-presidium van den Engelschen Bond van Volkenbonds vereenigingen heeft algeslagen. Zooals be kend is, wordt deze bond voorgezeten door .lord Cecil. De reden dezer weigering is.niet zeer duidelijk, daar MacDonald steeds blijk heelt gegeven en ook thans nog geeft van volkomen met het streven van de vereehi- ging te sympathiseeren. Men beweert, dat de weigering haar grond zou hebben in een zekere gevoeligheid over het feit, dat tot dusverre geen enkel lid van de Arbeiderspartij in bet bestuur der ver- eeniging was opgenomen. Van andere zijde wordt echter tegengesproken, dat dit het motief zou zijn. Terwijl de minister van arbeid inzake hel conflict in de bouwwereld een hof van on derzoek instelt, waardoor dc werkgevers de uitsluiting van morgen hebben uitgesteld, komt nu opeens bericht, dat het bestuur van de Nationale Federatie van Bouwvakarbei ders heeft besloten dat de arbeid den 5en Juli zal worden geslaakt tenzij de loonsver- hooging wordt toegekend. 't Is een vreemde geschiedenis. Tot voorzitter van genoemd hof is be- Doemd lord Buckmasler. Hargraves, voorzitter van de vereeniging van ka toen spinners en Arthur Pugh, secre taris van den bond van ijzer- en slaalbe- werkers zijn de andere leden van het hoï, dal heden in het gerechtsgebouw zal bijeen komen om de procedure van het onderzoek vast te stellen. TSJECHO-SLOWAKIJE. Herziening werkloooheids- mtlieering. De Tsjcoho-Blowaksohe minister voor so ciale aangelegenheden heeft zijn besluit kenbaar gemaakt om over te gaan tot her ziening der wcrkloosheidsuitkeeringen. Deze zullen met 25 pCt worden verminderd, ter wijl de ondersteuning geheel ophoudt, zoo dra iemand negen maanden achtereen on dersteuning heeft getrokken. Dit besluit is gebaseerd op_ den toestand van de arbeids markt, die voortdurend beter wordt. Bo vendien is de regcering voornemens, lie«i zoogenaamde Gentsohc ste'sel :n te voeren. ZUID-SLAVIE. Incident met Italië. Bij Bisohoflacik begaf een afdeeling van de Italiaansohe grenswacht zich op Zuid- Slavisdh gebied en beschoot de Zuid-Sla vische grenswacht. Twee Zuid-Sla visohe grenswachten ec een Zuid-Slavische student werden zwaar gekwetst. ALBANIË. Agrarische hervorming. De Albaneosche regeering wil een groot- sókeepschc agrarische hervorming doorvoe ren, die voornamelijk zal bestaan in het verkavelen van de landen der Mohame- daansohe groote grondbezitters. Do leider van deze laatste heeft verklaard, dat men zich desnoods met gemeld legen die her vorming zal verzetten. VEREENIPDE STATEN. Do strijd om de presidents- candidatuur. De democratische conventie heeft nog al tijd geen candidaat voor het president schap gekozen. Men geeft nu weer een kan9 aan Ralston, omdat eenige stemmen van Me Adoo op dezen zijn overgegaan, maar zekerheid is er nog allerminst. Zeer druk besproken is een nieuwe wan daad der Ku-klux-klan. Het geval schijnt zich als volgt te hebben toegedragen. Zekere heer N. E. Burroughs, een katholiek, was sedert 11 Juni vermist uit zijn woning te Rochester, in den staat New Hampshire. Thans is deze man in uit- gepiitten, ellendigen toestand gevonden te Lawrence. Men had hem op de borst met een brandijzer gemerkt met de drie letters K. IC. K. Ook op het voorhoofd droeg hij dat brandmerk. De ongelukkige vertelde dat hij gegrepen en ontvoerd was door lie den, die hem in een staat van verdooving hadden gebracht. Toen hij weer bij zijn positieven kwam hadden zijn ontvoerders er hem van beschuldigd, dat hij zijn echtge- noote er toe had gebracht tot het r.-k. ge loof over te gaan cn dat hij een vergade ring had georganiseerd van het r.-k. ge nootschap de Knights of Columbus. De le den van de K. K. K. hadden hem aan zijn lot overgelaten, toen zij meende dat hij stervende was. Intusschen is te Cleveland een „Confe rence for progressive political action" bij eengekomen naar verwacht wordt se nator La Follette zal aanwijzen als haar candidaat voor het presidentschap der Unie. ZUID-AFRIKA. Herlzcg vriendelijk. Hertzog heeft een telegram gezonden aan den Engelsehen minister van koloniën om de hoop uit te drukken, dat de harte lijke betrekkingen, die bestaan hebben tus- schen do Engelsche cn de Unieregeering op denzelfden voet van hartelijkheid voort gezet zullen worden. Het doel der Zuid- Afrikaansdho regeering is om de welvaart en de tevredenheid te bevorderen onder alle leden der gemeenschap en Zuid-Afrika voor de belangrijke positie waard te ma ken, die het in bet Engelsche gemeens best inneemt. JAPAN. Prins Itatscekata f Wederom wordt bericht, dat do oude Ja. pansche staatsman prins MatooekL-ta it overleden, 84 jaar oud. Reeds tweemaal werd dit bericht, zonder dat het juist bleek te zijn, maar ditmaal mag men bet toch voor waar houden. BUITENLANDSCH GEMENGD. Heel Hannover is onder den indruk van de arrestatie van den koopman Fritz Haar man, die 8 jongelieden om het leven heeft gebracht. Haarman, die volledig bekend, heeft, begon zijn loopbaan als leerling van een school voor onderofficieren. Spoedig verliet hij deze school om een vak te gaan lecren. Bij verschillende bazen heeft hij dit geprobeerd, maar nergens heeft hij het volgehouden. Ten slotte vestigde hij zich als koopman en kocht en verkocht alles wat in zijn bereik viel. Zoo kwam hij spoe dig in aanraking met misdadigers. Vele ja ren geleden was hij tengevolge van omgang met minderjarige jongens reeds in aanra king met de politie gekomen. De rechtbank meende met een ontoerekenbaar persoon, te doen te hebben en liet Haarman in een krankzinnigengesticht opsluiten. Hij werd echter weldra ontslagen en verkeerde van dit oogenblik af bijna uitsluitend in mis- dadigerskiingen. Herhaaldelijk is hij we gens diefstal en bedrog tot vrijheidstraffen veroordeeld. Toen hij indertijd weer in vrijheid werd gesteld, had hij een winkeltje geopend, waar hij schoenen en stoffen verkocht. Zijn klanten waren grootendeels bekende mis dadigers. In 1918 werd hij opnieuw we gens misdrijf togen de zeden met 2 jon gens tot gevangenisstraf veroordeeld. En kelen tijd nadien verdwenen beide jongens spoorloos. Haarman werd weer gearres téerd, daar men vermoedde, dat hij de jon gens uit den weg had geruimd. Bij gebrei aan bewijs moest hij weldra in vrijhei» worden gesteld. Haarman heeft ook lie kend, handel in vleesch te hebben gedre ven. Bij de politie hadden zich namelijk personen gemeld, die bij Haarman vleesch, vet en bouillon hadden gekocht. Beklaag de ontkent echter, dat hij het vleesch van zijn slachtoffers te koop zou hebben a.an- geboclen. Een stukje vet, dat nog werd ge vonden, wordt door scheikundigen onder zocht. Haarman heeft den naam genoemd van den slager, die hem het vleesch znji hebben geleverd De politie heeft dezen man echter nog niet kunnen ontdekken. Een tijdlang heeft Haarman in dienst der politie gestaan. Hij verstrekte baar inlich tingen over hem bekende misdadigers. Te Hamburg is een hevige aardbevfr.g geregistreerd op een afstand van 610O K.M. Het centrum van de Aardbeving ligt waar schijnlijk in Centraal Azië. Op 30 Juni j.I, werd een aardbeving op een afstand S100 K.M. geregistreerd. De zeei* eigenaar dige registratie welke op 26 Juni j.I.*"plaats vond wijst op een aardbeving in het ge bied van de Stille Zuidzee. Ook door het station te Potsdam werd door de seismo grafen een herige aardbeving op een af stand van 6000 K.M. geregistreerd. De Londensche conferentie. PARIJS, 4 Juli (Reuter). De minister van buiten), zaken verklaard dat het program ma, voor de uitnoodiging tot het deelne men aan de conferentie te Londen, aan de hand gedaan, alleen Engeland bindt. Daar geen enkele overeenkomst to dien opzichte bestaat, behoudt Frankrijk zijn vrijheid van handelen en zullen de betrokken re geeringen alle voorstellen die zij nuttig achten, kunnen formuleeren. LONDEN, 4 Juli (Reuter). Te Parijs is, naar het schijnt, eenige ontstemming ge wekt door het feit, dat Frankrijk geen for- meele uitnoodiging tot deelneming aan Je conferentie tc Londen op 16 Juli heeft ont vangen. De reden daarvan is eenvoudig deze, dat McDonald en Herriot gezamen lijk tot deze conferentie besloten, en der halve door Engeland alleen aan de andere landen een schriftelijke uitnoodiging werd gezonden. PARIJS, 4 Juli. (Havas). De bladen ge ven uiting aan hun groote verbazing over den inhoud van Engeland's uitnoodiging tot deelneming aan de conferentie op 16 dezer. Zij constatcerep, dat deze in strijd is met den geest der op Chequers ge-voerde bespre kingen en doen uitkomen, dat de door Her riot betwiste indiening ter conferentie van het slotprotocol gelijk staat met een aan Duitschland bij verdrag gegeven assurar'.ie legen een onafhankelijk optreden van Frankrijk. De verwezenlijking van het voor nemen om de Commissie van Herstel te vervangen door een nieuw comité zou het verdrag van Versailles omverwerpen. Ook constateeren zij dat weggelaten is de be paling. dat Engeland zicli verbindt zich bij in gebreke blijven van Duitschland aan Frankrijk's zijde 'te scharen. De .Matin" wil aannemen, dat de ambtenaren van het Foreign Olfice MacDonald de uitnoodigingen deden onderteekencn, waarin zij. in strijd met de cp Chequers genomen besluiten per soonlijke suggesties inlaschten. De „Matin" besluit met te zeggen dat, zoo MacDonald op het verzoek lot opheldering van de Fran sche regeering niet mocht antwoorden, dat dit laatste inderdaad het geval is. geen en kele Fransche regeering aan zulk een con ferentie zou deelnemen, die het werk van Versailles geheel zou te niet doen. Te militaire controle. PARIJS, 4 Juli. (Havas). De gezanten* conferentie heeft in groote lijnen het aan Duitschland te geven antwoord vastge steld. Het antwoord neemt er nota vatf

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 2