OMELET liHONIG'Sf if: MAÏZENA UIT DE RIJNSTREEK. Begrafenis-Onderneming KEEREWEER UIT DE OMSTREKEN. gaten der ruillooze vensters onheilspel lend in de gehavende gevels en gordijnen hangen er in flarden uit. Van schoorsteenen is niets meer te zien. Ook de honge fabriekspijpen zijn in stukken omlaag gestort. Tot meters hoogte liggen hier en daar zelfs de brokstukken van mu ren. vermengd met ineengekronkelde dra den van het licht en de telefoon opgestapeld met glasscherven er tusschen en de over blijfselen van huisraad en keukengerei. Van sommige winkels lag de geheele voorraad over de straat uitgestort. Er zijn huizen, die nu den voorgevel mis sen, zoodat de kamers als die van een pop penhuis aan één zijde open zijn. En daar, waar de 6lorm zijn vernielend werk niet ten einde bracht, werd dit voltooid door het vuur. Want in vele woningen, die slechts gedoeltelijlt waren ingestort, ontstond brand en daar aan blusschen onder deze vreese- lijke omstandigheden natuurlijk niet te den ken was, brandden zij dan ook tot den grond toe af, soms, op hun beurt weer be lendende perceelen aanstekende. Als waan zinnig rende de door een panischen schrik bevangen bevolking door de stralen, niet wetend, waar een veilige schuilplaats te kunnen vinden. Duizenden personen zijn dakloos gewor den, honderden zijn in de ziekenhuizen op genomen. RECLAME. en vele anderen gerechten worden nergens lekkerder mee bereid dan metHonig's Maizena, onovertroffen in zuiverheid en smaak. Voortref felijk als bindmiddel voor tallooze gerechten. De spijzen worden er smakelijker en voedzamer door. Let op de sluitzegcls met Bijen- Vraagt zc vwWinkéllcr 3748 I Alphen. Op de zandsleenfabriek der fa. ,W. J. alhier geraakte de werkman De H. tusschen een riem en het vliegwiel bekneld. Bij liep verschillende verwondingen op, .waarom de ontboden geneesheer overbren ging naar het Ziekenhuis te Leiden gelastte. Bodegraven. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering leest de •ecretaris het gebed. Daarna worden ,de no tulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: Proces verbaal van de opneming van kas en boe ken van den onlvauger, waaruit blijkt, dat Is ontvangen f 527.495.88 en uitgegeven i 491.804.79, zoodat In kas is f 85.691.09, Waarvan f 80.400 rentegevend is belegd bij de Bodegraafsehe Bank; dankbetuiging van O. van der Kieft voor het aangeboden ge- jchenk; goedgekeurd Raadsbesluit tot al en overschrijving op den dienst 1923; idem tot verkoop: van oen perceel water;, idem tot heffing van eon plaatselijke inkomsten belasting; besluit van Ged, Statón, waarbij tot 1 Januari 1926 onthejling wordt ver leend tot het geven van vrije- en ordeoefe- Xilngen; bericht van den Polder Nieuwkoop en Noorden, dat besloten is geen pogingen te doen tot wijziging van de vaste Meije- brug bij Zwammerdam in een ophaalbrug; rapport van de Commissie van toezicht op hot Lager Onderwijs over 1923. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. De Voorzitter deelt mede, dat de gasprijs Van al 1 Juli a.s. zal bedragen 7 cenls voor licht en 8 cents voor kookgas. Hij voegt daaraan toe, dat de bewering, als zou deze Jago prijsbepaling door den concessionaris in verband slaan met een nieuw te verlee- nen concessie, ten einde aldus eenigen drang uit te oefenen, totaal onjuist is. om dat volgens contract ieder jaar véér 1 Juli de gasprijs wordt vastgesteld in verband met den dan geldenden prijs van de steen kolen. Door J. Groepedijk wordt ontheffing van 06 hondenbelasting gevraagd, omdat hij zijn hond slechts 4 maanden heelt gehad; de Voorzitter zegt, dat dit geen reden is tol het Verleenen van onthelling, omdat ieder be lastingschuldig is, die op 1 Januari van het 'dienstjaar een hond hceit. Wordt afwijzend beschikt. MeJ. Monningh ,in de vorige vergadering benoemd tot verloskundige, heeft bedankt Voor de benoeming, omdat zij reeds be noemd was te Bolsward. Na corresponden tie met no. twee van do voordracht is ge bleken, dat het beier is le wachten tot de in Augustus te houden examina zijn afgeloo- pen, omdat dan meer keuze zal le verwach ten zijn. Bij B. en W. is ingekomen een schrijven Van het Waterschap Zegveld c.s waarin wordt gevraagd een bedrag van f2875, als bijdrage in het verharden van de Holland- sche Kade. De Voorzitter wil dit stuk ter visie leggen voor de Raadsleden. De heer Beijen juicht dit toe en heelt het voornemen een voorstel tot het verleenen van subsidie in te dienen; de heer Bn. Batelaan is van oordeel, dat een advies van B. en W. ge- wenscht is; hiertoe wordt besloten, nadat de Voorzitter nog heeft gezegd, dat door Nieuw koop reeds afwijzend op een dergelijk ver zoek is beschikt. Door B. en W. wordt ingediend een wijzi ging van de Bouwverordening, waarbij wordt verplicht de bestaande woningen te doen aansluiten aan de Drinkwaterleiding. Uit de mededeelingen van den Voorzitter blijkt, dat op de Noordzijde, in weiland en in Weipoort 182 perceelen zijn, waarvan 106 aangesloten en 76 niet aangesloten aan de waterleiding; hierbij zijn zelfs woningen van personen, die op een adres hebben gc- teekend om de waterleiding le doen door trekken; de garantie, die voor deze 76 niet- aangeslotenen moet worden betaald, be draagt ongeveer f1500 per jaar; keurt de Raad goed in beginsel, dat tot wijziging, der verordening zal worden overgegaan, dan zal het advies der Gezondheidscommis sie worden ingewonnen. De heer P. Bate- iaan kan niet met dezen dwangmaatregel meegaan. De lieer Bn. Batelaan zegt, dat de uiterste lankmoedigheid is betracht en dat reeds lang geleden besloten is tot het opleg gen van dwang aan de nalatigen, doch zou nog kunnen goedvinden, dat tot 1 October uitstel werd verleend; verschillende leden sluiten zich hierbij aan. Wordt besloten de wijziging voor advies in te zenden aan de Gezondheidscommissie en de nalatigen nog maals aan te schrijven om vóór 1 October hun perceelen te doen aansluiten. Het voorstel van B. en W. om de rooilijn op de Zuidzijde tusschen de perceelen Sec tie C nrs. 3663 en 2548 vast te stellen, wordt goedgekeurd. Aan de orde is de bespreking over de gas- concesssie. De voorzitter wil vooraf enkele iinancieele mededeelingen doen, die niet voor openbaarheid geschikt zijn. De verga dering wordt geschorst. Na heropening wordt zonder discussie het navolgende be sluit genomen: De Raad der gemeente Bo degraven, gelet op de ingewonnen adviezen inzake een eventueele overname der gasfa briek; overwegende, dat het contract tol verkoop der gasfabriek, in Juli 1896 geslo ten tusschen do gemeente Bodegraven en den heer W. de Liefde, destijds wonende te Hoorn, in artikel 12a aan de gemeente Bo degraven het recht geeft om de fabriek en aanhoorigheden op de in dat artikel bepaal de wijze tegen taxatie over te nemen; over wegende, dat in voormeld contract niet ls opgenomen eenig richtsnoer, aangevende de wijze, waarop de fabriek moet worden ge taxeerd, en dat ook de daarop met den eige naar der fabriek gevoerde correspondentie geen voldoende waarborgen voor een juisla taxatie heeft gegeven; overwegende, dat de gemeente, door gebruik te maken van de In artikel 12a gegeven bevoegdheid, niet kan weten voor welke verrassingen zij zal ko men le staan; besluit: van de in artikel 12 a der overeenkomst van Juli 1896, gesloten tusschen dé ge meente Bodegraven en den heer W. de Liefde, gegeven bevoegdheid lot overname der iabriek gp aanhoorigheden geen ge bruik le maken. Van dit besluit zal mede deeling gedaan worden aan den concessio naris. Daarna is aan de orde de bespreking aangaande de nieuwe kaasmarkt. De Voor zitter deelt mede, dat bij B. en W. is inge komen: lo. een voorslel van de Commissie van Publieke Werken om het nieuwe markt terrein te brengen op het ons toebehoOrend». land van Turkenburg en een derden toe gang te maken door het aankoopen van den tuin van Van der Giesen met een strook grond van de Ned.-Herv. Kerk of om aan te koopen het geheele voetbalter- rein met boomgaard en laan; 2o. een aan bod van de eigenaren van het voetbalveld lót verkoop voor 14 mille van dat terrein met het perceel Muiswinkel en later bijge- koohte verbreeding en schutting, op voor waarde, dat de transportkosten zijn voor rekening van den kooper, het terrein"voor markt moet gebruikt worden, een breedte van 40 M. ten Noord-Westen onbebouwd moet blijven, de bepalingen omtrent uilpa den enz. zijn volgens vejlingsvoorwaarden van 4 Maart j.l. én de 'aahbieding één week geldig blijft; 3o. een verzoek van het afdec- lingsbestuur dér' Hóll. Mij. van Landbouw, om gehoord té niogén worden en ten 4o. een adres van dat béstuur om de kaasmarkt te willen vestigen op het voetbalveld, Daarna deelt dé Voorzitter mede, dat de kosten van het terrein Turkenburg zullen bedragen 138.400 en voor het voetbalveld f 36.800. Door de meerderheid van B. en W wordt voorgesteld hel terrein Turkenburg, de minderheid stelt voor alleen den tuin Van der Giesen aan te koopen, hetgeen sleclïls een uitgaaf van f 7500 zou vorderen. Dit laatste voorstel wordt echter door den eersten spreker, wethouder P. Batelaan. in getrokken omdat 't geen steun vinden kan. De Voorzitter legt er den nadruk op, dat de grootte van het terrein-Turkenburg niet is 1.11.96 H.A., zooals in de vorige vergadering is gezegd en ook in de notulen is vermeld, doch 1.70.03 II.A. De heer Van der Marei, voorzitter van de Commissie voor Publieke Werken, bespreekt Uitvoerig hetgeen door die Commissie is'lot stand gébracht én zei' de voor- en nadoelen van de verschillende terreinen uiteen; hlf dringt er op aan, dat alles moet wordeu bc- schouwd aan de hónd van het uitbreidings plan; het is gewenscht de markt naar het dorp toe te brengen, niet naar buiten en'is, hoewel het voetbalterrein ook veel goede heelt, voor het terrein-Turkenburg. De lieer P. Batelaan is, nu zijn idee geen steun vindi, vóór het voetbalterrein. De heer C. B. Bate laan is voor het plan-Turkenburg, maar wil aizién van den aankoop van den luin-Van der Giesen en de strook van de Herv. Kerk. De heeren Horlensius, Keltkens en Burg graaf zijn vóór het voetbalveld; de heeren Bn. Batelaan, Turkeuburg en Beijen spreken ten gunste van hel andere plan, evenals de heer Van Baren, die er echter de vooiwaarde aan wil verhinden dat de gemeente de vrije hand krijgt na aankoop en de bepaling, dat niet gebouwd mag worden binnen 40 Meter breedte dus zou vervallen. Over dit voorstel wordt het eerst «gestemd, nl. om de behandeling één week zijnde de fatale termijn uit te stellen. De meer derheid verklaart zich hiervoor, zoodat de be handeling wordt geschorst. Aan het slot der vergadering VTaagt de heer Van Baren om een tweetal brandkra- nen aan de Nieuwerbrug, de heer Beijen wenscht, dat asch en vuilnis ook op de ver lengde Emmakade worde opgehaald, de heer Hortensius spreekt over de vuilnisbelt op den Goudschen Straatweg. Na beantwoording van de sprekers sluit de Voorzitter de ver gadering. Hazerswcnde. Het knechtje D. L. var. de melkfabriek „Hollandia" aan den Rijn dijk, die per lie(a langs den Rijndijk reed, had het ongeluk, doordat de bagagedrager met de spaken van zijn voorwiel in aanra king kwam, voorover van het rijwiel te val len, waarbij hij zoodanig aan het hoofd ver wond werd, dat heelkundige hulp van dokter V. van Koudekerk moest worden ingeroepen. Na verbonden le zijn werd het ventje pei rijwiel naar zijn woning vervoerd. Ond-Ade. Tot onderwijzeres aan de R.-K. jongens- en meisjesschool alhier is be noemd mej. E. Vellekoop, van Velsen. Oude-Welering. Maandagmorgen werd in de O. L. school officieel afscheid van den heer J. F. de Ren, hoofd der school, ge nomen. Bij dit afscheid waren tegenwoor dig de burgemeester, de beide wethouders, de gemeente-secretaris en eenige ouders van leerlingen. Nadat het hoofd der school met zijn echtgenoote de school was binnenge leid bracht een der leerlingen, Marie Rijns- burger, het hoofd der school dank voor de vele zorgen en moeiten aan de jeugd besteed. Een keurige boekenkast werd den heer De Ren aangeboden namens de leerlingen en het onderwijzend personeel. De heer De Ren dankle voor deze hulde en sprak de hoop uit, dat de jongens flinke mannen en de meisjes degelijke vrouwen zouden mogen worden voor de maatschappij. Hierna nam de bur gemeester het woord. Spr. noemde het een zeldzaamheid om van een dergelijk hootd afscheid te mogen nemen. Gedurende 34'/> jaar heeft de heer De Ren het ondeTwijs te Oude-Wetering gediend en zijn arbeid is niet onbeloond geworden. Wanneer spr. op dit alles een terugblik werpt, dan ziet hij, dat velen, die bij hem op de school zijn geweest, een schitterende positie in de maatschappij bekleeden, zoodat de heer De Ren op dit alles met groole voldoening kan terugzien. Spr. brengt hem dank voor alles, wat hij ii. het belang van het onderwijs en dat van de opvoeding van de jeugd heeft gedaan. Het verheugt spr., dat de Raad van Alkemade als blijk van waardeering heeft gemeend de zen dag niet onopgemerkt te laten voorbij gaan en Ged. Staten hun goedkeuring heb ben verleend tot het overhandigen van dat couvert. Spr. uit hierna den wensch, dat het den heer De Ren gegeven moge zijn nog vele jaren te mogen genieten van zijn wel verdiende rust. Hierna deed de burgemeester voorlezing van een schrijven van den in specteur van het lager onderwijs in de in spectie Gouda, waarin werd medegedeeld, dat genoemde inspecteur verhinderd was of ficieel afscheid van hem le nemen, zoodat hij verplicht was dit langs dezen weg te doen. De lieer De Ren dankte den burge meester en het gemeentebestuur voor het bewijs van waardeering. Spr. had piet ge dacht, dat van hem op zoo hartelijke wijze alscheid zou genomen worden. Hij hoopte, dat de uitgesproken wenschen dan ook in vervulling zouden mogen gaan, de verzeke ring gevende, dat deze dag bij hem steeds in aangename herinnering zou blijven. Tot slot bracht hij nog dank aan de dames Ahlers en Huizing voor de aangename en prettige samenwerking steeds ondervonden. De leer lingen zongen hierna nog een afscheidsliedje, waarna zij door het hoofd der school werden getracteerd op Versnaperingen. - Zondagmiddag'geraajete.het dochtertje van den hper J. V. alhier onder! 'eenmotó'r- rijluig,.bestuurd door den heer y. 0- M. uit Roelofarendsveen. De kleine .békwaïh'één ta melijk groote hoofdwonde, welke door dr. Baumann werd dichtgenaaid. Naar wij ver nemen is de toestand van. het meisje thans bevredigend. Rijpwelering. Aan de Bijz. R.-K. School voor jongens en meisjes alhier is benoemd tot onderwijzeres mej. W. Harlog van Rot terdam. Roelofarendsveen. Zondagmiddag had in de Pancratiuszaal een algemeene leden vergadering plaats van de vereeniging het Wit-Gele Kruis. Dezo vergadering was in hooldzaak belegd in verband met de ontslag name van den heer M. II. van Domburgh als secretarie wegens zijn vertrek uit de ge. meente. De voorzitter, de heer J. J. de Ko ning, opende de vergadering met den chris- telijken groet, heette alle aanwezigen van harfe welkom en verzocht vervolgens den secretaris voorlezing der notulen, welke on veranderd werden vastgesteld. Hierna had de verkiezing plaats van een lid van Jréthe- stuui;. Benoemd werd de heer L. van Akke ren, hoofd der school te N.-We'.éring, die óp een desbetreffende vraag van den Voorzit ter de benoeming aannam. Van de rondvraag weid geen gebruik gemaakt, zoodat de Voo», zilter de vergadering sloot. Het bestuur bleef hierna nog even bij elkaar lot benoeming van een secretaris. De heer Van Akkeren werd hierna tot secretaris gekozen, die zicli deze iunctie liet welgevallen. Zaterdag had een bij den heer P. al hier werkzame monteur het ongeluk een stuk hout op het hoofd te krijgen, waardoor hij bewusteloos neerviel. Dr. Van Dooren conslateerde een lichle hersenschudding. De man is lot Zondagavond bij den lieer P. ver pleegd, waarna hij naar zijn woning (e Nieuw-Vennep is vervoerd. RECLAME. CREMATIE, AUTO-TRANSPORT OPGERICHT 1871 AALMARKT 16 TELEF. 861 7797 Katwijk aan den Rijn. De heer N. Haasnoot Jzn. is werkzaam gesteld bij de administratie van de gemeentebedrijven ten kantore van de gasfabriek. Katwijk aan Zee. Van de Irawlvissehe- rij kwamen Maandag te IJmuiden aan de markt de loggers: KW 173, met f174; 110, met I 237; 96, met 181; 41, met f 377 en 143 met f 134 besomming, en van de haringvis- scherij de logger KW 7, met 19 last pekel haring. Aan het St. Willebroidus-college alhier zijn geslaagd voor A de heeren: H. Bijvoet, Berghem; Ed v. Gilse, Roosendaal; R. Git sels, Rotterdam; A. Helmich, Huissen; H. van Lanschot, Den Bosch; J. Muyser, Den Haag; J. van Niekerk, Haarlem; F. J. van van Thiel, Helmond; M. van Thiel, Beek en Donk. Voor diploma B: M. Bloemarls, Breda; J. Houber, Tilburg; II. Koi .nan, Cuyck; H. Kortman, Zoeterwoude; J. van Mierlo, Breda; Chr. Sassen, Breda, en J. Su- torius. Voorburg. Noordwijk-aan-Zee. In verband met de oefeningen der marine-kuslwacht waren gisteren eenige oorlogsschepen hier voor de wal. Van de posten en vanaf de schepen werd druk geseind. Een en ander trok veel belangstelling. Aan de halte Hoofdstraat is men druk bezig met het bouwen van het zoolang be geerde wachtlokaal voor de reizigers der eleclrische tram. In de Hoofdstraat reed J. H. alhier met een brik met hooi, waar eenige kinderen bo venop zalen. Pltoseling kantelde de heele boel om en alles kwam op de straat terecht Hoewel de kinderen zich erg bezeerd had den, liep alles nogal goed af. Een zoontje van H. alhier ging Za terdag achter aan de vrachtauto van bode K. hangen. Toen de wagen even een schok kreeg, viel het ventje op de straat en be zeerde zich erg, vooral aan het hoofd. Overal is het hoofd ontveld en één oor is bijna ge heel van t hoofd gescheiden. Nooidwijkerhont. Bij vele bloemisten valt de oogst der tulpen-bollen zeer tegen. Menig bloemist zal de hoeveelheid tulpen bollen, welke hij op contract verkocht heeft, niet kunnen leveren en daardoor moeilijk heden ondervinden. Gemeenteraad. Voorzitter: burgemeester Van Iersel. Af wezig met kennisgeving de heer E. Oost- dam Jbzn. De voorzitter opent' met gebed en doet daarna mededeeling van verschillende in gekomen stukken, o.a. een schrijven van den heer H. Langeveld, om den weg van de Schipperssloot naar de Leidsche Trekvaart te verharden en er een publieken weg van temaken. Nader advie9 aangaande de. kosten, enz. zal worden ingewonnen. Een mededeeling van pastoor Quant dat de vacantie aan de St.-Josef-scholen be paald is van 1 Aug. tot 1 Sept. a.s. Mededeeling wordt gedaan, dat de kas van den gemeente-ontvanger is opgenomen en in goede orde bevonden is. Ook kwam in» een verzoek van het be stuur van de aid. Noordwijkcrhout, van B. B.C. om 1 500 subsidie te verleenen in de te maken onkosten voor de in 1925 te houden bloemententoonstelling te Haarlem. Hierover zal een nadere beslissing geno men worden. Op voorstel van B. en W. wordt-besloten, tot 'aankoop van een stukje -grond van de 1 andexploitatie-maatschappij .iNoordwijker- hout" en 200 vierk. M. zal verhuurd wor den aan de Leidsche lichtfabrieken - legen 12 pél' vierk. M. Op voorstel van B. en W. wordt een ver ordening vastgesteld, ingevolge art. 114(bis) der Gemeentewet, en wordt-besloten tot het aangaan eener rekening-courant bij. de plaat selijke Raitteisen-Bank tot ten hoogste i 25.000. Op voorslel van B. en W. wordt besloten tot het aangaan eener ondershandsche geld- leening, groot 140.000, rentende 6 pCt. te gen een koers van 98 pCt. bij de Eerste Ned. Verzekering-Maatschappij op het leven en tegen invaliditeit te 's-Hage. De leening wordt aangegaan voor twintig jaren. Elk jaar zal 12000 worden afgelost. Het geld is benoodigd voor allerlei werken, als be strating, voor schoeiingen, enz. Verschillende voorstellen van B. on XV. betreffende de werkloosheidsvoorziening in den aanstaanden winter worde]- aangeno men; o.a. zullen alleen in dienst worden ge nomen, inwoners der gemeente, die min stens een halfjaar georganiseerd zijn, Yersclullendc af- en overschrijvingen dienst 1923, hebben daarna plaals. Bij de rondvraag, doet de beer Heemskerk het verzoek, om in de Zilk eenige waar schuwingsborden le plaatsen voor de auto mobilisten, die daar veel le snel rijden. Hierna geheime zitting, ter behandeling van verschillende reclames tegen de be drijfsbelasting. Burgert. St and- Geboren: Maria Anlonia, D. van J. R. Zonneveld en Q. M. van Westerhoven. Keeltje, D. van Willem lloogendoorn en M. van der Niet. Johanna Huberta ,D. van G. Koslcr en Th. M. van Abswoude. Calharina Fran- cisca, D. van J. M. C. Plesman en M. Barn-- hoorn. Frederik Hendrik, Z. van C. San- ling en A Prins. - Paulina Aloysia Maria, D. van E. L. Horsthuis en H. J. van Lee. Pieter Johannes. Z van P. van der Klugt en W. van der Eist. Apolonia Pelronella Anna, D. van H. W. Braun en T. E. Bus- scher. Maria Anna. D. van H. Langeveld en M. A. Nieuwendijk.. Petrus, Z. van. A. J. Weijers cn G. Hennskerk. Petrus, Z. van Th. KorlekaaS en C. van Wetten. Je roen Theodoras, Z. van P. van der Ploeg en A. M den Hollander. Overleden: Andries Meertens 54 j. te Helder (St.-Bavo). Frederik Hendrik San- ting, 2 d., alhier. Nicolaas Th. Jansen, 15 j.» alhier. Henricus M. de Wit 24 jonge huwd le Vreeswijk (SL Bavo). Wilhel mus de Winter 80 j. .alhier, weduwnaar van Hendrika van Dijk. Getrouwd: Adrianus van der Holst te Eindhoven en Johanna Hendrika de Groot, alhier. Oegstgeest. Gemeenteraad. .Voorzitter de heer J. G. M. van Griet- Afwezig wethouder Eubenkamp. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen worden voorgelezen en onver anderd worden gearresteerd. Ingekomen stukken w. o. eenige missives van Ged.Staten, waarbij goedgekeurd zjjn teruggezonden eenige comptabiliteitsbeslui- ten. Een mededeeling van den Min. v. On derwijs, dat de bijdragen voor deze ge meente voor het L. O. in totaal zjjn vastge steld op f13700.Een schrijven van den heer J. C. Donto, ambtenaar ter secretarie, waarin hij mededeelt, 15 Mei j.l. den arbeid te hebben hervat en tevens openlijk dank brengt aan den burgemeester, het college van B. en W. en den raad voor de onver deelde belangstelling en gunsiige Lnancicele' regeling tijdens zijn ongesteldheid. Een dankbetuiging van de comm. tot we ring van schoolverzuim voor het in de laat ste vergadering genomen gunstige besluit. Voorts komt ter tafel het gemeenteverslag over 1923, waaruit de voorz. eenige pun ten voorleest. Het jaarverslag van de bur gerwacht wordt geheel voorgelezen. Deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Een schrijven van mej. de R., aangaande verwijdering eener ligkal aan de Ternee- weg. Wordt verwezen naar B. en W. als vallende buiten de competentie van den raad. Een verzoek om eervol ontslag uit den gemeentedienst van den heer D. de Koning wordt met algemeene stemmen toegestaan. Een verzoek van de Ver. voor Bloem bollencultuur om een subsidie van f 100. voor de in het voorjaar van 1925 te houden groote tentoonstelling te Heemstede, wordt niettegenstaande het pas is ontvangen, direct in behandeling genomen. B. en W. stellen voor, gezien de belan gen dezer gemeente als deel uitmakende van den bollenstreek, gunstig op dit verzoek te beslissen. De heer Van Egmond beveelt deze zaak ten zeerste aan. Spr. geeft eene uiteenzet ting van de belangen en de deelname van de afdeeling Oegstgeest op de tentoonstel ling, die kiachtig blijkt te zijn, waarop met algemeene steramen guns ig word; b s'oten. De begrooting van de gezondheidscom missie voor 1925 wordt goedgekeurd. Een adres van vrouwelijke ingezetenen om te bewerkstelligen, do openstelling voor dames van de zwemplaats aan den Warmonderpoel,- wordt als ongezegeld tér zijde gelegd. Aan de orde komt dan punt 12 van de agenda: Voorstel inzake verhoring arbeiders woningen Morscbweg. Na gemaakte becijfering stellen B. en W. voor do huur te bepalen op f 2.75 per week en v agen B. en jy. na goedkeuring hen te machtigen om de huizen onderhands te verhuren. Het- bedrag wat de gemeente per jaar en per huis toelegt is f 61.331/». De heer Schoonderwoerd informeert of de waterleiding is ingesloten bij het bedrag van 12.75 per week en of de mogelijkheid vhn huurkoop, zooals eerder ter sprake gebracht voorloopig wordt opgeschort en hoe B. en W. komen aan de noodzakelijkheid van 2 pCt. onderhoudskosten. De voorzitter ant woord, dat aan het bedrag van de water leiding niet is gedacht maar dat het van geen overwegenden invloed is. Verder, dat het inderdaad de bedoeling is van B. et IV. deze huizen te" verhuren, althalis de eerste jaren en dan na verloop van* tijd de be woners vrij in de gelegenheid te stellen 'tot mogelijke huurkoop over te £03n. Ten 3de, dat 2 pCt, onderhoudskosten op deskundig advies in de berekening zjiu opgenomen. De heer Bakker wijst op de billijke huur- bepaling en juicht toe, dat huurkoop niet op den voorgrond is gebracht, maar dringt er toch op aan een 'êveniucelen verkoop niet uit te schakelen. De heer Van Egmond spreekt zich ook gunstig uit over deze regeling, maar vraagt naar de toepassing van den achter gelegen grond. De voorzitter zegt, dat deze grond niet bjj do huizen getrokken zal worden. Ook zullen de huizen alleen betrokken kunnen worden door die inwoners der gemeente, die minstens 1 jaar inwoner en werkzaam zijn, terwijl bi; voorbaat 2 dezer huizen zullen kunnen worden toegewezen aan ge meente ambtenaren. De heer Uitter.boogaard vraagt of B. en W. rekening willen honden met die menschen die een groot .gezin .heb ben'en van geen of een zeer slechte wo ning voorzien zpn. De voorzitter, .stemt,toe dit B. en W. onder de aandacht ,le brengen. Hierna wordt het voorstel van B. en.W. aangenomen met algem. stemmen. l'unt 3. .Advies op het adres van Kraan en Groenewegen om Hypolhecai* crediet voor arbeiderswoningen. De voorzitter leest het verzoek voor, waaruit blijkt, dat na aftrek der premie noodig blijkt f2900 per huis waarvoor zjj een hypotheek vragen tegen -1 pCt. De huur dezer huizen zal bedragen f*I per week. B. en V>'. stellen voor deze hy potheek te verleenen tegen 4 pCt. per jaar met 2 pCt. aflossing van liet oorspronke lijk verleende bedrag. Met de verdere be palingen kunnen B. en W. zich vereenigen. Na berekeningen zal de gemeente als kosten te dragen hebben 165.25 per woning per jaar. Het voorstel van de aanvragers wordt in zpn geheel voorgelezen.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6