WOENSDAG 25 JUNI No, 19721. Anno 1924 Officieele Kennisgevingen^ STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. SPORT. PRIJS DER ADVERTEKTIENt 80 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentién, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags EO Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens poscrocht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchiqus- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANZi Voor Lelden per 8 maanden I 2.85, per week .„.„-.,„„;Z0.18i Buiten Lelden, waar agenten gevestigd tijn. per week «ttnr: B 0.18» Franco per post ƒ2.85 portokosten. Olt nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKGOP. Aan den gemeentelijk-n vischwinkel, Vischmarkt IS, tel. 1225, is DONDERDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a 10.20—10.26, SCHOL a 10.16—f 0.36, MAKREEL a f 0 IS, ZUIDERZEEBOT a 10.15, KABELJAUW a 10.35fO.lO (Geil. Kabelj a (0.25), TAR BOT a f058 per pond en NIEUWE HA RING a 10.06 per sluk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 21 Juni 1924. HINDERWET. Burgemeester en Weihouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de be slissing op het verzoek van C. Tijssen, om vergunning tot uitbreiding van de brood bakkerij in het perceel Hooge-Rijndijk No. 194, Sectie O. No. 55, is verdaagd. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris, Leiden, 24 Juni 1921. Natuurhistorische tentoonstelling iu het Leidsche Volkshuis. De atdeeling Leiden van de Natuur historische Vereeniging heelt in de groole zaal van het Leidsche Volkshuis, in samen werking met de Aquarium-studieclub en eenige bijzondere personen, leden en niet- ieden der Vereeniging, een biologische ten toonstelling aangericht, welke de volle be langstelling verdient van alio natuurvrien den, van leeken zoowel als van hen, die op ©enigerlei wijze voor de natuurlijke historie studie maken. Wie mocht meenen, dat hier verzameld is een voorraad studie-materiaal, belangwek kend alleen voor wie zicli aan deze studie wijdt, zij al dadelijk gezegd, dat deze mee ning volstrekt onjuist is. Ook uit sclioon- heidsoogpunt en uit liefde voor de Natuur kan men deze verzameling waardecren. De omlijsting door de vriendelijke Volkshuis zaal werkt daartoe mede, tegelijk met de keurige aankleeding van groen en bloemen uit Jen Hortus en uit de vrije natuur, met platen uit hst Herbarium, waardoor de na- tuur-historischc inzendingen in engeren zin nog meer tot haar recht komen. De tentoonstelling werd gisteravond in tegenwoordigheid van den voorzitter van liet Hoofdbestuur der Ned. Naluur-hislori- sche Vereeniging, dr. J. II. van Burkom, te 's-Gravenhage, den heer F. Groeneveld, hou- ler van een belangwekkend zee-aquarium, eveneens te 's-Gravenhage, den heer K. J. van Veen, tuinarchitect alhier, mej. H. Funke, directrice van het Volkshuis, be stuursleden en leden van de atdeeling, leden van zusterverenigingen en verdere belang stellenden, door den aldeeiingsvoorzitter, dr. F. P. Muller, met een korte toespraak geopend. Het was hem een greote voldoening deze vierde tentoonstelling, die veel tijd en ar beid van de leder, der Vereeniging en van de Aquarium studieclub heeft gevorderd, te mogen openen, en hij sprak den wensch uit, dat zij bij velen hel besef mag wekken van ien rijkdom en de schoonheid der natuur. Hij gaf ter nadere moliveering der betee- kenis van de tentoonstelling daarvan een kort overzicht. Hij begon met te wijzen op het Hollandsch moeras, voor het podium aangebracht. Twee groole ijzeren bakken voor deze gelegenheid door de Leidsche Ka toenmaatschappij welwillend afgestaan, wa ren daarvoor door ingenieur Fehmers in een kalven cylinder tot elkaar gebracht en is ge heel gevuld roet zuiver vijverwater, waar in een groote verscheidenheid waterplanten door de ijverige leden bijeen werd gebracht. Een rand an groene zoden omlijst 't moe rassig watervlak Het geheel geeft een eigenaardig aspect aan de zaal. Geheel in tegenstelling daarmede en daarom zoo spre kend, is de Alpentuin, die op het podium werd ontworpen door onzen stadgenoot, den heer K. J. van Veen, die door zijn verblijf in Zwitserland Ie natuur er heeft bestudeerd en leeren kennen, Op en tusschen de rotsblokken groeien en bloeion ae Aioengewassen. Juist in dezen tijd is ook daar de bloemenweelde groot, zoo als hier wordt gedemonstreerd. De voorzit ter bracht den In er Van Veen hiervoor warnge hulde. Daarna rvtra hij iot het aquarium mid den in de zaal en dan ging zijn dank het eerst uit naar den heer F. Groeneveld, uit Don Haag, die zijn merkwaardig zee-aqua rium voor deze gelegenheid had afgestaan; memoreerde, hoe daarvoor het zeewater, ten einde het voor de daarin levende dieren zui ver te houden, mijlen ver uit zee moét wor pen gehaald. Verder bracht hij hulde aan de «eden van de Aquarium-studieclub, alhier ffeer rijk voorzien. Zoetwater-aquarium mede was tentoonge steld, en verheugde er zich in, dat ,de club' en bloc tot de Natuurhistorische Vereeni ging was overgegaan. Daarna wierp hij den blik over het overige der zaal, werk van da gen en nachten en rusteloos zoeken en zwer ven en de natuur van de leden. Verzame lingen planten en dieren, rupsen, vlinders, schelpen, en wat al niet meer zag men er. Hij dankte ook hen voor de mooie resultaten van hun oludio en onderzoelS Ten slotte dankte hij ook den directeur van 's Rijks Herbarium, dr. J W. C. Goet- hart en den eersten tuinman van de Horlus J. Mater, voor hunne medewerking en niet het minst de directrice van het Leidsche Volkshuis, mej. H. Funke, die deze tentoon stelling, zooals de vorige, in deze mooie zaal gaarne gastvrijheid verleende. Na/dat namens het Hoofdbestuur der Ned. Natuurhistorische Vereeniging, dr. Van Burkom zijn bijzondere voldoening had ge uit over deze tentoonstelling, in het bijzon der het hier bijeengebracht levensmateriaal had geroemd en den wensch uitgesproken, dat hel Leidsche publiek het werk en de moeite, er aan besleed, zou weten te betoo- nen, werd de tentoonstelling door de vele aanwezigen bezichtigd en.geroemd. Wij zullen ons hier niet wagen aan een nadere beschrijving, waar iedereen tot en met Vrijdagavond in de gelegenheid is de vc-rzamelingen onder deskundige leiding te bezichtigen. De entreeprijs is gering. Tot een bezoek wekken wij gaarne op. lederen avond wraden bovendien in een alzonderlij klokaal voordrachten gehouden over onderwerpen, die mei de tentoonstelling in verhand staan. Behing tasschen trein en tram. De ernstige botsing tusschcn den trein der S.S. en de Electrische tram Schevenin- gen-Leiden-ICatwijk, die wonder hoven wonder geen persoonlijke ongelukken heeft veroorzaakt, vormt nog steeds het onderwerp van veler gesprekken en velen trokken gis teren naar de plaats van het ongeval, voor zooverre dit van af het terrein van het nieuwe bouwwerk „Sladsluinwijk" is te be naderen. Met een kijker gewapend, kan men er den chaos behoorlijk waarnemen. Het terrein is overigens slechts te bereiken langs de. Spoorbaan. De hoofdeonducleur Croese, die, zooals we gisteren meldden, niet gevaarlijke ver wondingen verkreeg, was echter zoodanig geschrokken, dat hij voorloopig nog gec-n dienst kan doen. De machinist Pardon en den stoker kon den gisteren weder dienst doen. De treinen loop op deze lijn was geheel in den war; de rneesle heinen kwamen met 50 min., som migen zelfs met een uur vertraging aan. Dit kwam hoofdzakelijk door het verleggen der kruisingen en door het overslappen der rei zigers. De trambaan was gistermiddag weer zoo ver hersteld dat de trams, zij het dan ook met eenige vertraging, geregeld konden doorrijden. Men heeft gisteren en vannacht met man nenmacht gewerkt om de rails van de spoor baan vrij le krijgen, waar de lender van de locomoliet en de omvergeworpen waggon van de electrische tram overheen lagen. Verschillende autoriteiten waren gisteren reeds aanwezig, o.a. de Chel van Dienst der N. S. den lieer Verschoor, de Inspecteurs van hel Vervoer, de heeren Heg en Van Meurs, verschillende Hoofdingenieurs en Ingenieurs. Met behulp van zuurstofapparaten heelt men den romp van den tramwaggon door gebrand en zóó van de rails afgewerkt. De tender heeft men met een hijsch- kraan omhoog gewerkt en in het spoor ge bracht en zoo zijn in den afgeloopen nacht de rails ook voor den trein weder vrijgeko men zoodat hedenmorgen de eerste trein die te 5.35 uit Leiden vertrekt weer zonder op- onlhoud kon passeeren. Men gaat nu onder leiding van den hoofd opzichter bij de S.S., Poppcs uit Utrecht den locomotief uit de baggcrsloot verwijderen, terwijl tegelijk wordt doorgegaan met het sloopingswerk aan den tramwagen. De arbeid wordt bemoeilijkt en vertraagd door den drassigen bodem, waardoor het zware ijzerwerk diep in den grond zakt. Op een afstand van circa twintig Meter heeft men reeds den sloot afgedamd, het water uilgepompt en thans is men bezig met het verwijderen van den bagger. Het sluk van den tramwagen dat de locomotief in zijn vaart meesleepte is reeds bloot gekomen. Het doel is, om, wanneer de locomotief ge heel vrij gekomen is, hel gevaarle met hijschkranen op te hellen en langs een geïmproviseerde hulpbaan op de rails te brengen en zoo te vervoeren naar het sta llion der S.S. TVanneer aan hel eind dezer week alles zal zijn opgeruimd en de laaitsle 6poren van het ongeval zulten zijn verdwenen zullen de heeren, die met de leiding der uilvoering zijn belast, tevreden zijn. Het spreekt vanzell dat de malerieele schade zeer groot is, de kosten hoorden wij f50.000 schatten. De nieuwe tram wagen is geheel waardeloos geworden en ook de schade aan den locomotief toege bracht is aanzienlijk. Eindelijk zai ook Het werkloon aan het öpruimings- en herstellingswerk zeker een groole som bedragen. Geen verzekering dekt de schade, Gistermiddag heeft hot parket bij de Haagsche rechtbank, beslaande uit den substituut-officier mr. Bauduin, den rechler- commissaris mr. Van der Kun en oen sub stituut-griffier, een bezoek' aan de plaats van het ongeluk gebracht en den seinhuiswach ter aan een voorloopig yqrhoor onderworpen, Bij Kon. besluit is, voor den duur van het studiejaar 19241925. benoemd tot rector-magnilicus der Rijksuniversiteit al hier prof. mr. A. J. Blok. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Juli ,voor den tijd van vijf jaren, benoemd tot secretaris van het college voor de vis- scherijen, mr. F. G. Sehellema, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit alhier, en. is goed gekeurd, dat de benoemde de betrekking be kleedt naast die van hoogleeraar. Na verlengd examen is nog voor het eindexamen gymnasium geslaagd de heer A. M. Geratel. Een candidaat is nog afgewezen. In Den Haag is voor liet akle-examen N 3 nijverheidsonderwijs geslaagd de heer Ch. Brilman, alhier. De Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw heelt, met ingang van 1 Juli, den prijs van de door de vereeniging „Het Kaasmerlc" te Leiden af te leveren Rijkskaasmerk vastgesteld op cent per sluk. Tol dusver bedroeg de prijs 0.G per stuk. Er is een bijeenkomst gehouden van de Versieringscommissio Hoogewoerd en die Commissie Kraaierstraat, waarin besloten werd, om deze twee commissies te doen sa menwerken, dit met het oog er op, om van de Hoogewoerd, Plantage en Kraaierstraat één versieringsgeheel te maken. De com missie werd nu al3 volgt samengesteld: N. Kweslroo, voorzitter; P. Laman, secretaris; K. Op den Velde, penningmeester; J. H. Maas, H. J. Rijsbergen, C. Veerman, J. J. van Schie, K. Reynevelcfc G. Splinter en G. N. Snel, leden. Volgende week zullen •er lijsten ter intee- kening aangeboden worden aan de bewo ners van Hoogewoerd, Plantage en Kraaier straat en de commissie hoopt natuurlijk op aller medewerking, want Hoogewoerd en Kraaierstraat vormen den hoofdtoegang naar het feeslterrein. Naar men ons van bestuurszijde mede deelt is het aantal inschrijvingen voor do inlernationale Hondententoonslelling op Zondag 13 Juli a.s. door de Leidsche Kyno logenclub, van dien aard, dat het welsla gen der tentoonstelling daarmede is ge waarborgd niet alteen wat het aantal be treft, maar ook ten opzichte van de kwali teit en de soort der aangeboden exemplaren. Zooals bekend sluit de inschrijving van avond. Om echter hen, die het tijdstip wel licht hebben vergeten ter wille te zijn, is de secretaris-penningmeester, de heer J. G. H. Ilolsheimer, dierenarts Heerengracht 110, alsnog bereid inschrijvingen in ontvangst te nemen. Liefhebbers moeten zich echter haasten. Omtrent de machinisten-avondschool, verhonden aan de Ambachtsschool, alhier, meer in 't bijzonder wat betreft de opleiding voor scheepsmachinisten groote vaart, het volgende: De cursus duurt twee jaren, doch alleen in de maanden September tot einde Mei, eiken avond van 7 lot 10 uur, behalve Za terdagavond. Het schoolgeld bedraagt f 15 per jaar. Oud-leerlingen van ambachtsscho len cn avondscholen, die in de praclijk werkzaam zijn, en anderen, die voldoende theoretisch onderlegd zijn, en eveneens In de practijk werkzaam, kunnen van dezen cursus gebruik maken. De vakken, waarin onderwijs wordt gegeven zijn: Ned. taal, Eng. taal, rekenkunde, algebra, meetkunde, natuurkunde, werktuigkunde, eleclrotech- niek, hand- en lijnteekenen en scheep3- werkluigkunde. Het doel van dezen cursus is den deelnemers zooveel kundigheden bi) te brengen, dat zij goed onderlegd zijn voor de machinisten-examens, zoowel voor het voorloopig diploma als voor het diploma A. Belanghebbenden kunnen zich van al heden tot 15 Juli aanmelden bij den Direc teur der Ambachtsschool. Gediplomeerde leerlingen van Ambachts- en Avondscholen kunnen in hel tweede leerjaar geplaatst worden. In den nacht van 20 op 21 dezer Is naar het Politiebureau medegenomen een grijsharige herdershond, leef, die onbeheerd en blaffend op straat werd aangetroffen. Den eigenaar wordt verzocht, zich len Po- liliebureele te melden om den hond terug te erlangen. Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier zijn ihans ingeschreven 083 werkzoekenden 1,Van den adjudant der Koningin, baron Do jVos van Steenwijk, is het volgende tele gram omtrent de Koninklijke familie ont vangen: Goed aangekomen te Abisko. Ieder een wèl. Naar aan „De Tijd" wordt gemeld, is gisteren te Tilburg bericht ontvangen, dat de Koningin in Tilburg zal komen, om tegen woordig te zijn bij de wederopstelling van het standbeeld van Koning Willem II op den Heuvel, Bij Kon. besluit is bevorderd tot offi cier in de orde van Oranje-Nassau Th. H. A. M. van der Marck, to Roermond, oud lid van den raad van tpezioht en redacteur van de Maandelijksohe Hededeelingen van do Coöperatieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven is benoemd tot ridder in ere orde van Oranje-Nassau F. J. M. Kessels, directeur van voornoemde instelling; is G. stelstra, voorzitter der Gereformeerde Zondagsschool vereeniging te Leeuwarden, benoemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau is de bronzen cere-raedaille, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau, toe gekend aan J. Verkuil, arbeider in dienst van de familie van Voorst van Beest, te Maarssenis aan ir. G. N. Itz, op zijn ver zoek, wegens gezondheidsredenen, met in gang van 1 September, eervol ontslag ver leend als hooglcciraar aan de Teohnischo Hoogesohool te Delft, met dankbetuiging. De deelnemers aam de 5de conferentie van de Ligue Internationale des Prohibitions die in het Kurhaus te Scheveningen wordt gehouden, hebben gisteren met hun dames een excursie gemaakt. Gisterochtend ging men per electrische tram naar Leiden. Van daar ging het per „Volharding VII" via de Kagerplasscn naar Haarlem. Nadat men aan boord had kofiiegedronken, verlrok men per electrische tram van Haarlem naar Am- serdam, waar het Rijksmuseum werd be zichtigd en een rondvaart door de grachten gemaakt werd. In het late namiddaguur was hel gezet- schap de gast van de roei- en zeilvereeni- ging „De Hoop", die aan de congressisten een thee aanbood. Op eigen gelegenheid keerde men ten slotte uit de hoofdstad naar Scheveningen terug. In de gistermiddag gehouden zitting van het centraal stembureau voor de ver kiezing van leden van de Tweede Kamer is, naar aanleiding van het bedanken van ds. Van der Hoeve, die wa3 aangewezen ah opvolger in de wegens het overlijden van het Kamerlid den heer Ilugenhottz ont stane vacature, tot lid van do Tweede Kamer benoemd verklaard de heer P. Moltmaker, to Utrecht, thans lid van de Eerste Kamer. Gistermiddag hebben de Znid-ARikian- schc studenten, die te Rotterdam te gast zijn, met de „President Steyn", die gepa- voiseerd was en de Unie-vlag in top had, eei tocht gemaakt naar Dordr.eht De vertegenwoordigers van het Algemeen Nederlandsch Verbond leidden de gasten rond in Dordrecht. Ruim vier uur waren gasten en gasthee- ren terug aan de Oosterkade. Autobussen brachten het gezelschap naar het stadhuis, waar mr. James, waarnemend chef van den dienst, van den burg meester, allen ontving in de trouwzaal derde klasse en daarna ge leidde naar de groote burgerzaal, waar de burgemeester, wethouders en de gemeente secretaris het gezelschap opwachtten. De hoofdambtenaar, de hoer Van Doorn, be speelde het orgel. Het stadhuis werd bezichtigd. Des avonds had in de Hand lsh.og::chool een bijeenkomst plaats, waarin prof. R. Ca- simir 'heeft gesproken over „Ons Wezen" en prof. C. Spat over „Groote cultures in Nederlandsch-Indië". De Ned. Aannemersbond heeft op het grat van wijlen zijn voorzitter, den heer F. de Herder, te Zwolle, een monument ge plaatst, beslaande uit een 5000 kilo zwaar onbewerkt granietblok, waarin het borst beeld van len heer De Herder is aange bracht. Dit monument rust op een belon- fundeering van bijna drie meter diepte. Het geheel is omgeven door randen van bewerkt graniet. Uit hel vefslag van den Cenfralen Bond van Transporlarbeiders blijkt, dat ook bij dezen Bond de teruggang in het ledental, bij andere vakvereenigingen waar te nemen zich vertoonde. Van 22.075 op 1 Jan. 1922 daalde het aantal leden tot 17.720 op 1 Jan. 1924; een oogenblik was het nog lager, maar in de laatste maanden heelt de daling voor een regelmatig herstel plaats gemaakt. Tegen loonsverlaging en werktijd-verlenging werd een zeer sterke actie gevoerd; niet minder dan 58 conflicten kwamen in de af geloopen jaren voor; aan dezen strijd werd f 222.000 gespendeerd. De werkloosheidsuit- keeringen bedroegen in 1922 in totaal 1807.732,45, in 1923 1411.028,79. Niettegen staande vermindering van het ledental en de hooge uilgaven, was het kapitaal van den Bond einde 1923 nog bijna even groot als op I Jan. 1922 en bedroeg 1140.000, Het „Stsbi." No. 312 bevat een Kon. besluit van den aOsten dezer, waarbij wordt bop&ald, dat de wet van 7 Juni 1921 („Stbl. No. 283) tot wijziging van de Radenwet, in werking treedt op 1 Juli 1921. De gewone audidntie van don Minis ter van Financiën ut Maandag a.s, niet plaats Lebben. BINNENLAND. De wet tot wijziging van de Radenwet treedt 1 Juli in werking. In de vacature Hugenholtz is als lid der Tweede Kamer benbemd verklaard de heer P. Moltmaker, lid van de Eerste Kamer. Radio-proeven tusschen het nieuwe Ned. station te Meyondell en het station la Malabar. BUITENLAND. Herrlot's bezoek aan Brussel. De Frafi- sche premier te Parijs terug. De nota van Mc. Donald en Herrlot aan Duitschland over de militaire controle. Mussolini verdedigt zich en het fascisme ln den Italtaanschen Senaat. Groot kabaal ln den Duitschen Rijksdag. ZEILEN. Om de One-Ton Cup. Zooals men weet, neemt het 6-M.-jacht Hollands Hope deel aan dö wedstrijden om do One-Ton Cup, welke den 15en Augustus plaats vinden. De bemanning van het jacht zal bestaan uit de heeren Hibma, Docdes, De Vries, Lentsch cn Van Kampen. LAWN-TENNIS. De wedstrijden te Wimbleton. In do tweede rondo tijn alle Ncderlan- ders verslagen. Timmer verloor van Ray mond met 4—6, 4—6, 4—6, Leembruggen van Weakley met 6—2, 16, 1—6, 2—6 en Bryan van Spence mot 3—6, 6—7, 4—6. Mej. Bouman verloor reeds in de eer6te ronde van mrs. Par ton met 1—6, 6—2, 6—8* WIELRENNEN. De wegwedstrijden. Onder begunstiging van prachtig weer heeft de N.W.B. gisteren zijn wegwedstrij den gehouden voor de kampioenschappen van Nederland. De weg was ongeveer 135 K.M. lang en voerde van Soesterberg naar Arnhem, Apeldoorn, Amersfoort terug naar Soesterberg. De officiecele uitslag luidt: Beroepsrijders1. P. Ikolaar, Amsterdam kampioen, in 4 uur 37 seconden; 2. G. Vrees wijk, Alphen a/d. Rijn, in 4 uur 39 sec.3. v. d. Wiel, Rotterdam; 4. W. Paymans, Til burg; 5. P. Jansen, Helmond; 6. J. Verheg gen, Eindhoven; 7. F. Straat, Amsterdam; 8. M. van Disseldorp, Tilburg; 9. G. Goos- sens, Putten; 10. A. Aamakers, Shaesbcrg. Amateurs: 1. A. Muller, Amsterdam, kampioen, in 4 uur 1 min. 32 sec.2. C. Heeren, Bosschenhoofd3. C. Louwen, Utrecht; 4. Fr. Danen, Ossendracht; 5. J. C. van Dijk, Vinkcvcen; 6. P. Elick, Am sterdam; 7. K. Hamstra, Amsterdam; 8. M. P. Vlietman, Amsterdam; 9. J. J. Cor- nelisse, Amsterdam10. H. Otter, Amster dam; 11. J. v. d. Berg, Amster dam; 12. Th. Bijman, Purmerend; 13. J. J. C. v. d. Starre, Amersfoort. Nieuwelingen: 1. J. W. v. d. Aar, Amster dam, 4 uur 22 min. 39 sec.2. F. Lubse, Eindhoven; 3. J. Hendriks, Den Haag; 4. K. Boorsma, Amsterdam; 5. W. Heeren, Bosschenhoofd; 6. P. P. Leene, Den Haag; 7. J. Knoppen, Arnhem; 8. H. N. A. Boers, Vinkevcen; 9. W. Hanzen, Eindhoven; 10. A. Duffhuis, Eindhoven; 11. H. J. Smeyers, Rotterdam. Veteranen: 1. Fr. Rutten, Den Haag, in 4 uur 30 min. 24 sec.2. J. Postma, Amster dam; 3. C. van Campen, Rotterdam; 4. iW. Maring, Jutfaas; 5. J. Buis, Halfweg; 6. L. van Ham, Den Haag; 7. C. Slappen- del, Voorburg. De nationale wielerploeg. Naar gemeld wordt, zegt het ,,Hbld." is thans de deelneming aan de Olympische sprintwed^trijden van Meyer vrijwel zeker. Wie voorts van de amateurs Mazairac, Pee- ters en jhr. Bosch van Drakestein zal deel nemen is nog niet beslist. Hiertoe zullen op 2 Juli op de Rijswijksclie en op 6 Juli op de Rofc- terdamsche baan tusschen de vier genoem de renners man tegen man sprintwedstrij den worden gehouden. Voor de deelneming aan den tandemwed strijd ter Olympiade worden de tandem- paren Mazairac-Willems en Peetcrs-Bosch v. Drakestein genoemd. Er mag van elk land evenwel slechts één tandem deelne men, zoodat het noodig is tusschen dezo twee tandems nog een beslissenden strijd te houden. Deze strijd zal op 2 Juli te Rijs wijk plaats hebben. Voor den wedstrijd over 50 K.M. zal Wil- leras in de eerste plaats deelnemen. Wie 'dei

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1