VrA f AGENDA VAN DE WEEK. BUITENLAND. TELEGRAKN. Dinsd Jfl. (Groeneslccg 1G): Knapenver. „Jeruêl' Halfaclit. Morschwe-g 69: Laatste samenkomst Stadsevangelisatie. 8 uur,: i Dondcrdao. 1 „Jeruël" (Groeneslccg 1G): Bijbelbespre king. 8 uur. Basaenheim: Gercf. Kerk\ Orgelbe speling. Halfnegen. Do apotheek van „Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, is altijd geopend, docti alleen voor leden van dat Ziekenfonds. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 Juni tot en met Zondag 29 Juni waargenomen door de apotheken van de heeren D. J. van Drie- «um, Mare 76, tel. -406, en W. Pelle, Kort- Rapenburg 12, lel. 59L RECLAME. 6520 V op de bestrijding der werkloosheid. Onder verwijzing naar een vroegere opgave van reeds in uitvoering zijnde of in do naaste toekomst ia uitvoering te brengen provin ciale werken, wordt thans nog medegedeeld, dat het college, juist met het oog op de weikverruiming, boven de reeds in die op gave geraamde Gouwewerken, nog enkele an dere werken aan dat vaarwater, welke toch binnen korten tijd tot stand hadden moeten komen, reeds dit jaar heeft aangesteed, zulks tot een bedrag van f 119.800 Naar wij vernemen, is mevr. Roland Dolst—v. d. Schalk uit de communistische partij gelreden. („Ilbld. De Minister van Justitie heeft bepaald, dat de centralisatie, welke reeds bestaat ten aanzien van het justitieel onderzoek naar Slrafwetsovertredingen op het gebied van bankbiljetten, uitgebreid wordt tot andere waardepapieren en tot muntstukken, en wel in bet bijzonder waar het betreft, Neder- landsche, van Rijkswege uitgegeven zilver- bons, rijksdaalders, guldens en andere mun ten, postzegels, rentezegels, tabaksbanderol les,schuldbrieven, enz. Dit geldt voorloopig lol 1 Juli 1925. Ingeval derhalve gevallen van vcrvalsehing ter kennis van politic en jus'ibio komen, dient het onderzoek zoo spoedig mogelijk te worden gehouden in over leg met den procureur-generaal te Amster dam en het onder dezen ressorteerende bu reau, hetwelk zich met deze aangelegen heid in het bijzonder bezighoudt. Dit bu reau beschikt over uitgebreide gegevens en kan derhalve bij dit onderzoek van zeer veel nuL zijn. (»Vad. Dc Minister van Onderwijs, Kunsten fen Wetenschappen heeft zijn instemming betuigd met het denkbeeld, om door middel van schoolplaten aan dc jeugd kennis bij te brengen van de regels van den weg, en van hetgeen daarop ter voorkoming van ongeluk ken en ter vermijding van gevaren moet ge schieden Er bestaan platen die de A.N.W.B. tegen kostenden prijs in den handel brengt Aan do Inspecteurs van het Onderwijs is door den Minister opgedragen deze zaak ook in de hun ter goedkeuring of, wat do Bijzondere scholen betreft, ter adviseering voorgelegde leerplan te bevorderen, speci aal door opneming in dat leerplan van eenig onderricht in die allernoodzakelijkste ver keersregels. D© Bond zendt bovendien aan do scholen een geschrift daarover toe. De Chr. Mijnwerkersbond heeft in zijn Bestuursvergadering besloten, dc voorstellen van de mijn directies in zake de loon- en ar beidsovereenkomst te aanvaarden. Volgons „Het Volk" heeft het Verbond van Aclualislen de hand gelegd op „liet Leger", het orgaan van de Vereeniging van dien naam, dat als dagblad zal worden uit gegeven onder hoofdredactie van den heer Lubberink. In een gisteren in „Hotel de l'Europe" t« Utrecht gehouden vergadering van het voorloöpig comité van actie tot het vormen van een organisatie van Spoor- en Tram wegpersoneel, werd vrijwel ongewijzigd goedgekourd een concept-brochure, waarin is getracht een welomlijnd plan te geven en duidelijk te maken: lo. waarom in den bestaanden toestand feen volkomen behartiging van de belangen van het personeel onmogelijk is; 2o. wat do ondergrond is van Godsdienst en politiek in dc bestaando organisaties; 3o. wat doel en streven moet zijn van de éénheidsorgar nisatie; 4o. dat do veronderstelling juiat in, dat bij een dergelijke organisatie het gchecle personeel lid kan worden en blij- ycu. Deze brochure zal in grootcn getale onder het personeel worden verspreid, terwijl zij ook aan de hoofdbesturen der organisaties worden gezonden. De heer P. Bergmeyer, lid van den Volksraad, leider van ue Christelijke Ethi sche Partij en onderwijzer aan de Paul- Krugerschool teBatavia, gaat dit jaar naar Nederland. Nader vernam het S. H.", dat do heer Bergmeyer met de „Rembrand" •l Juni uit Priok vertrok. Hij gaat als ver lofganger met zijn gezin uit Indië, na negen jaar dienst. Dc heer Bergmeyer is voornemens om, als hij tot lid van de Tweede Kamer mocht Worden gekozen, zich niet uitsluitend met Indische zaken bezig zal houden, doch zich p breeder politiek terrein bewegen. Mocht ij geen Kamerlid worden, dan zal de heer Bergmeyer of wel in het onderwijs- of be- Jtuursambtclijko leven in Nederland een t>laats ambicercn óf naar Indiö terugkeeren. Hij w£ut tot zijn vertrek twintig jaar in RECLAME. 3143 HearenLïeeding Vtacbnukt 16-17 Dameskloediag Vi.cl.rn.rkt 9-10 den Oost, eenmaal door verlof onderbroken. Zee jaren was hij lid van den Volksraad. Het schoolbestuur van de Paul-Krugerschool kon evenwel niet langer zijn doorloopcnd verlof voor het Volksraadmaatschap en an dere werkzaamheden om financiëele rede nen blijven ycrleencn. Kaar „De Tel." verneemt, zullen bin nenkort de nieuwe salarissen voor het mili tair personeel in de commissie voor georgani seerd overleg in behandeling worden geno men. Voor de adjudant-onderoflicieren, de sergeant-majoors, de sergeanlen met ge schiktheid voor een hoogeren rang en voor de sergeanlen zullen de maxima-jaarwedden respectievelijk pl.m. f700, I600, f675 en I L50 lager zijn dan de huidige jaarwedden. In verband met het voornemen van de Stalen van Limburg om een provinciale weg- geldhelfing in te stellen, heeft de Minister van FinanciCn, onder verwijzing naar zijn mededeeüngen aan de Tweede ICamer, ter kennis cebrachl, dat hel de bedoeling is lot een Rijksbelasting voor het gebruik van kunstwegen over te gaan. Voor het oogen- blik zit de gedachte echter voor, het ont werp alleen belrekking lo doen hebben op motorrijtuigen. Hieruit zou dus volgen, zoo luidt hel schrijven van den Minister, dat naast de gedachte helling door het Rijk een provinciale belasting op het gebruik van kunstwegen bestaanbaar zou zijn voor an dere voertuigen dan motorrijtuigen, In een „HollandAmerika-nummer" van hel „Alg. Zuivel- en Melkhygiënisch Weekblad", waarvan de inhoud is gewijd aan het bezoek van de officieeie Nederland- sche afgevaardigden aan het Wereld-zuivel- congrcs, dat van 2 tot 10 October 1923 in dc V. S. gehouden werd, werdt dc tekst met tal van foto's, zoowie van de reis als van hel congres en de Amcrikaansche zuivel-indus- trie geïllustreerd. Behalve een verslag van de reis, beval het nummer o.a. een beschrij ving van het bezoek aan het Amerikaansche Departement van Landbouw te Washington, het Wercld-zuivelcongres, de „ice-cream"- induslrie en de melkvoorziening van New- York. 1De gewone audiëntie van de Minister van Oorlog zal as. Donderdag niet plaats hebben. RECLAME. 2505 DE ALGEMEENE TOESTAND. Het onderhoud tusschen Mc. Donald en Herriot de internationale ar beidsovereenkomst. Herriot is Zaterdag na zijn aankomst in Engeland direct doorgegaan r.aar Chequers, om zich met Mac Donald te on derhouden. Het feit, dat deze besprekingen geheim waren, heeft in de pers veelal veel critiek doen beluisteren, maar o.i. grooten- dee.'s ten onrechte. Het was toch geen bij eenkomst om beslniten te nemen of iets dergelijks, alleen maar een oriëntatie van weerszijden en die geschiedt hier toch zon der vreemden. Afgaande op de eerste berichten, die van de besprekingen afkomen, schijnt de bijeen komst een succes te zijn geweest. Trouwens Herriot's standpunt, zooala hij dat ontwik keld had, leende zich by uitstek om tot Do crGrmo drohte is voor U een vingerwijzing. Komt een» in oogenschouw nemen hetgeen V> iJ ypordeelig noemen. overeenstemming met Engeland ts komen. Al thans wat het schadevergoedingsvraagstuk betreft. De Fransche veiligheid is een tweede, maar sïhijnt vooreerst op den achtergrond gedrongen. Heel verstandig, om eindelijk liet door elkaar haspelen van deze vraag stukken eens een einde te doen nemen. .Volgend communiqué is na afloop uitge geven: i „De ontmoeting tusschen de Fransche en Eritsche premiers heeft Zaterdag en Zondag op Chequers plaats gehad. Er werd een vriendschappelijke informeele bespreking ge houden over verschillende kwesties in ver band met het Dawes-rnpport en de maat regelen, welke moeten worden genomen om bet in werking te stellen. Hangende de be raadslagingen met de Italiaanscha en Belgi sche regeeringen konden nog geen definitieve conclusies worden opgesteld. Bij de besprekingen bleek de algemeene overeenstemming welke er tusschen de Fran sche en Britsche standpunten bestaat; de beide premiers zijn besloten om de moeilijk heden, welke op hun respectieve .landen en de geheele wereld drukken, door voortdu rende samenwerking op te lossen. ""Er werd overeengekomen, dat, als de andere geallieerden zich er mede kunnen ver- cenigen, te Londen een conferentie Z3l wor den gehonden, niet later dan midden-JuIi, ten einde de te volgen procedure definitief vast te stellen. De beide premiers zyn verder overeen gekomen samen een kort bezoek aan Genève te brengen bjj de opening van de ver gadering van den Volkenbond in September.'' Naast algemeenheden dan toch ook con crete voornemens. De bijeenkomst der ge allieerden, die komen moest, is van een datum voorzien en schijnt wederom geheel te zullen worden gehouden op het terrein der economie. De rest komt later. Ook Amerika zal wel worden uitgenoodigd, wat tevens dit inzicht, die Amerika niet langer geheel afzijdig kan houdem veld blijft winnen, al is van aansluiting by den Volkenbond dan ook nog geen sprake. Amerika's hulp voor den wederopbouw van Europa zou trouwens ook niet te ontberen zrjh. Ook hoopgevend in de aankondiging, dat beide premiers de opening van de Volken- bondsvergadering willen bijwonen. Daaruit spreekt duidelijker "dan iets anders het stre ven, om den Volkenbond aan waarde en ge wicht te doen toenemen en dit lichaam groo- ten beteekenis en invloed te geven. In dit stadium is het begrijpelijk, 'dat b'.v. Branting Uians het oogenblik gekomen acht, voor Duitschland, om opneming in den Vol kenbond te vragen. Echter zoa een verzoek van Duitschland geheel te goeder 'trouw moeten geschieden en zender eem'g voor behoud by erkenning van den politiejsen status quo. Dan zal Duitschland zeker zonder meer een plaats in den Bond krijgen, zeido Branting. Het heeft nu een laatste grooto kans die het niet ongebruikt mag laten. Maar do Duitsche regeering schijnt de tijd nog met geheel rijp te oordeelen en eerst to willen afwachten, hoe het schade vergoedingsvraagstuk verloopt. De gansche atmosfeer is thans zeer gun stig. Een correspondent van l'Oevre hoeft een onderhoud gehad met het Duitsche socialis tische lïijksdag-lid Breitscheid na diens be zoek aan Herriot. Breitscheid verklaarde, dat hij geenerlei officieeie- of officiense opdracht had, doch Herriot, dien hij twee jaar geleden op zijn reis naar Rusland had leeren kennen, een zuiver persoonlijk bezoek had gebracht, al was het gesprek natuurlijk vanzelf op de internationale vraagstukken gekomen. Breitscheid had danrby den indruk gekre gen, dat Herriot met de beste bedoelingen bezield is en alles zal doen wat in zijn macht is om te komen tot den Enropeeschen vrede en tot een verzoening tusschen Frankrjjk en Duilschland. Hij hoopt dat Herriot krachtig genoeg zal zjjn om dit plan ook ten uitvoer te brengen. Het rapport der deskundigen "acht Breit scheid een aannemelijke basis voor. een over eenkomst mits Frankrjjk tevreden is met de daarin vervatte waarborgen en niet nog nieuwe garanties gaat eischen, aangezien dat een bron zou kunnen worden yoor ein- delooze nieuwe moeilijkheden. De veiligheid van Frankrijk acht Breit scheid het best gewaarborgd door een ver zoeningsgezinde politiek. Wanneer het Duitsche volk bemerkt, dat Frankrijk het niet beletten wil te leven en geen annexatie politiek voert, zal het zich geleidelijk kee- ren tegen de nationalistische revanchepoli- tiek. i i De Duilsche gezant, te Parijs, v. Hoescb, zal dezer dagen te Berlijn aankomen om ver slag uit te brengen over zijn besprekingen met Herriot. De Amerikaansche gezant te Berlijn, Houghton vertrok naar de Vereenig- de Staten en men neemt aan, dat ook deze reis in verband slaat met het plan der des kundigen en zijn uitvoering. Inlusschen is het voorbereidende werk voor de uitvoering van Dawes' plan verder gevorderd. Het spoorwegplan is in twee vergaderingen afge handeld. De besprekingen over de belasting op de industrie sluiten op grootere moeilijk heden, maar men hoopt ook hiermee tegen 80 Juni gereid te kpmog, - Over de kwestie van het Duilsche ant - woord aan den gezanlenraad over de mili taire controle is nog geen besluit gevallen. Het Rijkskabinet zal eerst heden zijn hou ding definitief bepalen. De Duitsche regee ring zal in ieder geval vóór 30 dezer ant woorden. Een verstandige houding in dezen zou veel goed kunnen doenl Men zie b.v. de telegram men over de mecning van Mc Donald in deze affaire. Mc Donald heelt van den Duitschen ge zant te Londen nog een uitvoerige -nota ont vangen, betrekking hebbende op de veilig heid van Frankrijk en dc uitvoering van het rapport Dawcs. Er verluidt, dat de Duilsche regeering aan zal dringen op ontruiming van hel Roergebied, terstond nadat de Rijksdag de voor de uitvoering van het rapport Dawes noodige weiten zal hebben aangenomen. ■•- De arbeiderscommissie der internationale arbeidsconferenlie, te Genève bijeen, heelt een motie opgesteld, die zich richt tegen de uitzonderingen, welke in Duitschland op den achturigen arbeidsdag worden gemaakt. Duilschland wordt in deze motie wel niet genoemd maar de motie richt zich in het al gemeen legen iedere inbreuk op den acht urigen arbeidsdag. L'ilzonderingen zijn niet toegestaan, ook niet als zij gerechtvaardigd worden door een beroep op reparatie-plichten of een lijdelijke economische crisis. De re solutie wordt heden in openbare zitting ter sprake gebracht en zal aanleiding geven lot een groot debat over den acliturendag. Met 19 tegen 16 slemracn en een onthou ding heelt de arbeidsconferenlie een commis sie benoemd ter besludeering van den bak- kersnachtarbcid en zich uilgesproken voor een internationale conventie. FRANKR7TK. Be verhouding tot sovjet-R-usland. Ter voorbereiding van de hervatting der betrekkingen met Rusland heeft op initia tief van Herriot op de Quai d'Orsay een bij eenkomst yan industrieelen plaats gehad. f ENGELAND. He! eommnnisme de post staking in Canada de cor- f v saak van het conflict met Mexico. Een ongunstig leeken voor den gang van zaken in het Engelsche vakvereenigingsle- ven is oagetwijfeid het volgende: De nieuwe secretaris van den Brilsclïen mijnwerkersbond Cook, verklaarde in een openbare rede, le gelooven in het commu nisme, terwijl z.i. stakingen hel eenige wa pen zijn in den huidigen toestand. Hij zcide voorts te wensehen dat de kinderen zouden worden opgevoed in het klassebewustzijn. De jongste ongeregelde slakingen vinden hierin wel verklaring I De slaking van de Canadeesehe postbe ambten is een mislukking, behalve in To ronto en Montreal. De minister van poste rijen heelt het ontslag bevolen van alle post beambten die het werk binnen de 2f uur niet'hervat hebben. De ondergrond van hof geschil met Mexi co is het geschil over een Britsche onder- dane, zooals gemeld is. Dit is een .mevr. Evans. Zij woont al jaren in Mexico, waar haar man uitgeslrekt grondbezit had. Zij is een vrouw van groole geestkracht en vast beradenheid; en met de hulp van Indiaan- sche arbeiders bebouwde zij voorspoedig en welvarend haar bezittingen, totdat op een goeden dag de plaatselijke agrarische auto riteiten haar vast goed probeerden te ont eigenen. Daar het land op rechtmatige wijze was gekocht en zij het in bezit had in overeen stemming met' de verdragsrechten tusschen Mexico en Engeland, weigerde mevr. Evans been-te gaan. Bij die weigering bleef zij, ook toen haar huis omsingeld werd door 150 ge- wapenden, die waren gestuurd om haar ge bied in beslag (e nemen. Van haar perso neel werden negen man gevangen genomen, maar daar de vrouw op haar sluk bleef slaan, (rokken de gewapenden heen. Dat was in Mei 1923, en op 18 Juli vaardigde president Obrcgon oen decreet uit, waarbij het onroerend goed van de dame werd ge naast op gronden van openbaar nut. Er zou een „billijke schadevergoeding" worden ge geven; maar de kordate dame weigerde zich te schikken. Zij was zelfs gereed om zich ge wapenderhand ie verzetten, indien een po ging mocht wmrden gedaan om haar te ver drijven. Plaatselijke gewapende benden van landvolk, verjoegen nu de bedienden van mevr. Evans van het erf. Daar Cummins, de vertrokken zaakgelas tigde, krachtig partij had getrokken voor mevr. Evans, begon de Mexicaansche regee ring wat bakzeil te halen. Er werden twin tig soldalen gestuurd om haar en de hoeve te beschermen en de benden werden van het erf verdreven. Daarop richtte Cummins een, ditmaal zeer krachtig gestelde, nola over de zaak-Evans tot de regeering, in welke missive hij de Mexicaansche regee- ring verantwoordelijk stelde voor de veilig heid van die dame. In December 1923 werd er (usschen re- geeringslroepen en opstandelingen een slag geleverd in de huurt van mevr. Evans' hoeve die juist in dien tijd ter bepleiling van haar zaak in Mexico (stad) vertoefde. Toén zij naar de hoeve lerug wilde koeren, kwam zij juist le laat. De hoeve was door brand ver nield. Maar mevT. Eran9 liet het er niet bij en vestigde haar wening-in de overblijfse len van hel gebouw. Opnieuw kreeg zij het (e kwaad met de plaatselijke landlieden, die haar den water toevoer afsneden door een dam te leggen door de rivier, die het landgoed besproeide De Mexicaansche regcering sluurde nog maals hulp, n.l. een troepje van 15 solda ten, die den dam doorstaken. Er 19 dus thans een conflict tusschen de Mexicaan sche overheid en de dorpelingen van San Pedro, die het land van de Engelsche vrouw willen hebben. Mevr. Evans woont nog altijd in haar ruïne. Haar Indiaansehe arbeiders zijn haar trouw gebleven. Het zijn er 150, en met hun hulp. bebouwde zij haar grond. L ITALIË. Be moord op MatteottI bekend. Ook Rossi gevangen. .Volgens de „Messagero" heeft Duminl in den loop van zijn laatste verhoor erkend, dat hij met nog vier anderen de misdaad op Maüeotti heeft gepleegd, en verklaard, dat Rossi, Fillippelli en Marinelli zgn lastgevers waren. Hij voegde er aan toe, dat Matteotti in de auto gesleept en bijna onmiddellijk daarop, gedood was. In het bosch YIco was het lijk achter een heg geworpen. Daarop waren de moordenaars naar Rome teruggekeerd en hadden met Fillippelli overlegd, hoe het lijk 't best kon worden opgeruimd. Cabissi, redacteur der Corriere Italiano en Volki, een der moordenaars zijn vervolgens het ljjk op gaan halen met een andere auto en hebben het verbrand op een plaats die Dumini niet vorder weet aan te duiden. Gistermiddag heeft de vroegere chef der persafdeeling van 't departement van Bin- r.enlandsche Zaken, Rossi, die als de hoofd schuldige van den moord op Matteotti wordt beschouwd, zich bij de gevangenis aangemeld om zich vrijwillig ter beschikking van de Justitie te stellen. Rossi had zijn baard laten afscheren om zich onherkenbaar te maken. Hij had zich in de laatste dagen in de nabijheid van Rome verborgen gebonden. De strijd tusschen fascisme en oppositie eenmaal door dezen Iafhartigen moord ont brand, schijnt nu tot het uiterste te zullen worden opgevoerd. Mussolini krijgt een zware krachtproef te doorstaan. De oppositie be weert niet, dat Mussolini zelf persoonlijk verantwoordelijk is voor den moord, maar wel, dat hy door al hetgeen hij tot nn toe oogluikend toegelaten had, een groote mcreele verantwoordelijkheid draagt, gelijk trouwens de geweldpleging en de corruptie der fascistische kringen volgens de stelling der oppositie het noodzakelijk gevolg en de onvermijdelijke terugslag zijn van de geheele fascistische en Mussolinistischa methode. De „Giornale d'Italia" brengt een opzien barend bericht, dat de koning een onderhoud beeft gehad met den oud-afgevaardigde der socialisten zaniboni. TURKIIE. A Een pension voor den ex-kalief. Gelijk bekend heeft de Turksche regeë- ring den verdreven ex-kalief beroofd van alle inkomsten, daar hij zijn afzetting niet erkent. De nir.am van ïïaidarabad heeft nu aan Abdoel Medjid, den ex-kalief, een le venslang pensioen verleend van 300 pond sterling per maand, met ingang van Juli. VEREENICDE STATEN. Verscherping van het conflict met Japan. De kwestie met Japan is plotseling nog verscherpt doordat in Californie betoogin gen tegen de Japanners hebben plaats ge had, waarbij het zelfs tot moord op drie Japanners is gekomen. Do Japansche consul-generaal te Los "An gelos heeft aan de Amerikaansche autori teiten dringend verzocht een nauwkeurig onderzoek uaar de omstandigheden, waar onder deze misdaden zijn gepleegd, in (e stellen. Twee van de drie lijken zijn 'doorboord met kogels gevonden; vlak bij lag een af- gschoten revolver. Een der beide slachtof fers, die eenige diamanten ringen om de vingers had, werd herkend als een berucht dobbelaar. Volgens den hospes van dit slachtoffer stond een der vermoorden be kend als dranksmokkelaar. Het derde lijk, dat op een andere plaats werd gevonden, was van een hooge brug geworpen. Dat in Japan deze moord allesbeh'alre kalmecrend werkt spreekt vanzelf en niet zonder vrees mag men de gevolgen tege moet zien. Howel gelijk bekend Japan vooreerst niet op het Amerikaansche antwoord zal ingaan inzake de nota van de immigratie-wet' schijnt do Japansche regeering toch dit antwoord beslist onbevredigend te oordeelen Hsc Dcnald en Eerriot. LONDEN, 22 Juni (Havas). Het doel van McDonald en Herriot was een atmosfeer io scheppen van sympathie en vertrouwen. Toen Herriot de kwestie te berde bracht der garanties bij de uitvoering van het plan der experts bevestigde Macdonald de onwrikbare eenheid van Engeland, België en Frankrijk tegenover een Duilschland dat vrijwillig in gebreke blijft. Engeland is evenals Frankrijk besloten tegenóver een pacifistisch Duitsch land tegemoetkomend te zijn, maar tegenover 'n Pangermanistisch Nationalistisch Duitsch land onverzettelijk. Op die wijze zal de op lossing van de kwestie der ontruiming van het Ruhrgebied zeer worden vergemakke-. lijkt, LONDEN, 23 Juni (Reuter). De Londen-t sehe ochtendbladen spreken voldoening uit over het resultaat der besprekingen, gehou den tusschen beide premiers, en heetcn de voorgestelde conferentie in Juli welkom. De „Daily Mail" zegt, dat het niet moge-, lijk is, te betwijfelen, dat de uitslag der be sprekingen succesrijker is dan de premiers zelf hadden durven verwachten. Reuter verneemt, dat Herriot liet meest verheugd is over het resultaat der openhar tige gedachtenwisseling met Mc Donald en hij meent, dat er persoonlijke overeenstem ming is bereikt, zoodat dc Engelsch-Fran- sche verhouding is vooruitgegaan. Na de ge-, alüeeixle conferentie zal Mc Donald zich waarschijnlijk naar Parijs begeven. WASHINGTON, 23 Juni (Reuter). In of ficieel e kringen wordt aangaande de over eenstemming van Mc Donald en Herriot verklaard, dat elke stap, die ten doel heeji de uitvoering van het plan-Dawes te bespoe digen, de levendige instemming der Ameri kaansche regeering heelt.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 2