Anno 1924 QfficieeSe Kennisgeving. BINNENLAND. Hef voornaamste nieuws! van hetien. MAftMDAG 23 JUNI DAG PRIJS. DER ADVERTENTIESt 80 Cts. per regel. Bij regelabonnenïeht belangrijk' lageren prijs. Kleine Adv'ertenliEn, uitsluitend bij vooruitbetaling, JVpènsdags ea Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal Wopfdéh.vanSO. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opze'nding' van brieven !10 Cts. porto te betalen) Bewijsnummer 6"pt3. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchique- en Girodienst No, 57055 Postbus Na. 54 PRIJS DEZES COURANT» Toer telden per 8 maanden ƒ2.85, per week ƒ0.13.! Bullen Lelden, waar agenlen gevestigd rijn. per week «iftijriiO.18* Franco per post ƒ2.84 fH portokosten, - 4 x. __jjÜ Olt nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. B1EIOIT. Aan alle Abonné's in de omliggende ge meenten wordt heden door onze Agenten GRATIS bij het bezorgen van ons Blad, onze Zomerdienstregeling ter hand gesteld. DE DIRECTIE. gemeentelijke vischverkoop. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18 lel. 1225 is DINSDAG ver krijgbaar SCtfELVISCII a 1 0.180.24, SCHOL a f 0.17—0.31, MAKREEL a fO.18, KABELJAUW a i 0.35—0.10 (Geheele ka- belj. f 0.25) per. pond en NIEUWE UA- PiING a i 0 06 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 23 Juni 1921, Bazaar ten behoeve van het Volksgebouw. Zaterdagmiddag is in en ten behoeve van Eet Volksgebouw aan de Heerengracht een bazaar geopend, die verder de geheele week geopend zal blijven. Er was voor het organiseeren van dezen Bazaar een Commissie aangewezen, bestaan do vit de heeren T. Groer.eveld, voorzitter; J. Baart, J. W. Ilarling, J. Snijder en de da- mos Veilbrief Pocliejoe en Webbers. Dank zij het krachtig initiatie! door Commissie en de medewerking von verschillende zijden, ook daar soms, waar men het niet had dur ven hopen, is er een mooie collectie van, voor het meerendeel waardevolle, artikelen Bijeengebracht. Voor zoover de inzendingen niet cadeau zijn gegeven, werden zij op bil lijke voorwaarden en tegen zeer verminder de prijzen beschikbaar gesteld. Om slechts een paar grepen uit den ruimen voorraad lo doen, noemen wij: huishoudelijke en luxe artikelen, galanterieën, boek- en plaatwer ken, kinderspeelgoed, levensmiddelen, limo nades, koek en banket, Iruit en groenten, ja zelfs ook nog levende have, n.l. een paar jonge raskonijnen. De Rotterdamsche Broodfabriek van de firma Van den Oordt stelde eenige tulhan den en andere smakelijke producten be schikbaar; de lieer P. Brieër. uit de Raam straat, schonk een paar solide matrassen, terwijl er van een rijwielhandelaar uit de Groenesteeg twee rijwielen voor de verloting op gemakkelijke wijze verkrijgbaar werden gesteld. Aan attracties hapert het ook niet. In den tuin is een toestel, op de kermissen hekend onder „Het hoofd van Jut", opgesteld, door een vriend der zaak voor dit doel vervaar digd en dat in vorm en afwerking een ver gelijking met het beste Hoofd van Jut" op kermissen schitterend doorslaat. Verder een rad van avontuur, touwtrekken, ringen wer pen, grabbelton en wat dies meer zij. Men kan het geld er wel kwijt worden, hetzij door er te koopen, hetzij door zijn geluk op Êenigoriei andere wijze te beproeven. Ieder bezoeker betaalt een kleinen toe gangsprijs, maar deze gnft weer recht op 'n kop Clice, terwijl men tegelijk van de krach tige lonen van een draaiorgel, dat op het po dium in de Concertzaal prijkt, kan profitee- ren. Zaterdagmiddag ter gelegenheid van de opening was er al veel belangstelling. Dt lieer T. Groeneveld, sprak liet eerst een kort woord. Men had hier in den vollen zin van het woord het nuttige met het aange name willen vcreenigen. De vraag was ge weest: hoe komen wij aan geld voor het Volksgehouw, dat dringend extra steun noo dig heelt. Toen het gebouw lot stand kwam, heb ben wel velen hun steun toegezegd, maar daarvan is niet zoo heel veel terecht geko men. Niet alle arbeiders kennen nog den plicht tegenover hun gebouw.. In de hoop, dat veten in. deze dagen den bazaar zullen bezoeken en er hun inkoppen doen, ver klaarde de voorzitter den bazaar voor ge opend en gat hel woord aan mr. D. A. van Eek, die zich in zijn betoog aansloot hij den voorzitter. Wij leven in een droevigen tijd, en de vraag rijst wel eens op, of het nu ge oorloofd is geld voor ontspanningen uit te geven. Al verdedigde spr. niet gaarne de goudsmijterij, welke men in de kringen der bourgeoisie zich soms veroorlooft, tocli acht te hij ontspanning voor de arbeidersklasse zeer noodig. Doch hier wordt immers het nuttige er aan verbonden? Spr. stelt zich niet op het standpunt van den heer Kleere- koper, dat een Volksgehouw voor de arbei dersbeweging niet noodig is. Hij acht het in tegendeel onmisbaar, als een centrum, waar de strijdende arbeiders elkander kunnen ont moeten, en loeren kennen, en voorts, om er een socialistisehen geest te kweeken en de jongens te vormen en voor te bereiden voor de maatschappij der toekomst. Ook als sym bool van de eenheid der arbeidersbeweging (,n tot liet zich loeren gewennen aan orde maatregelen, zichzelf gesteld.. Van hier gaat de propaganda uit, voor de maatschappelijke gelijkheid, omdat allen er gelijk zijn. In een Volksgebouw blijft het contact be staan tusschen bestuur en leden. Dat er in sommige plaatsen zoo weinig contact cn sa menwerking bestaat spr. noemt Amster dam schrijft hij daaraan toe. Leiden mag zich gelukkig achten zulk een slichting te bezittenzij 13 van groote beteekenis, doch de vraag rijst wel eens op oi de leden dit wel genoeg beseflen. Het staat er met de financiën van het Volksgebouw niet te best voor, en voor een gering deel is dit mede te wijten aan de.foulen. die er gemaakt zijn, en aan de onverschilligheid, welke er heer3eht in sommige kringen; doch de hoofd oorzaak zoekt spr. in de gedrukte tijdsom standigheden. Daarom juicht hij liet toe/dat de Commissie voor den Bazaar in het orga niseeren er van zoo goed. is geslaagd, en spreekt hij do beste wenschen uit voor het weistagen van dezen bazaar. (Applaus). De voorzitter dankte den lieer Van Eek voor dit opwekkend woord en bracht ten slotte dank aan de velen, die aan de inrich ting hebben medegewerkt. (Applaus). Hierna werden door de aanwezigen ver schillende stands bezocht en begonnen de aankoopen en de kermisvermakelijkheden al Het is Zaterdagavond en den geheelen Zondag druk geweest, 1-Iet zal zoo wel door gaan de geheele week, vooral cok, omdat bijna eiken dag voor nieuwe attracties de gelegenheid zich aanbiedt. Woensdagmiddag zal speciaal een jeugddag zijn en zal de pop penkast worden vertoond, 1914—1924. De Internationale Anti-mil.-VeTeCniglng, afd. Leiden, is er gistervoormiddag mee aan gevangen. Twee sprekers waren er voor aan gekondigd, nl. mej. Jeanne de Jong, uit Den Haag, met liet onderwerp: „Oorlog en pau perisme", en dr. H. J. Mispelblom Beyer, uit Schoonhoven, met „Het f nli-rnililairisme van de daad". Deze bijeenkomst had plaats in de groote Nuf-.zaal en was slechts matig bezocht. De bellende fietsen en de toeterende auto'3, wier geluiden van builen de zaal binnen drongen, demonstreerden als liet ware, dat de natuur nu te mooi was, om binnen vier muren naar sprekers (e luisteren. De vergadering werd met een kort woord door den heer Jo Meijers, van hier, geopend, die er aan herinnerde, dat de overheid en zij, die haar steunen, de tienjarige herden king van den groolen oorlog gebruiken wil len om nationalistische gevoelens te wekken. Daar stellen spr. en de zijnen zich vier kant tegenover. Het doel van deze en vol gende lezingen is juist den tegenzin in bree- dere kringen (e versterken legen den geest, die liet mililairisme kweekt cn de oorlogen verwekt. Mej. Jeanne de Jong trachtte aan te too- nen hoe pauperisme en oorlog uitwassen zijn van het kapitalisme en hoe de oorlog, als hij eenmaal ontketend is, het pauperisme be vordert, doet toenemen en zelfs laat ontaar den tol het apachendom. Zij ging aan de hand der geschiedenis na, hoe in het feodale stelsel ook het pauperisme reeds bestond; maar hoe het zich door de groot-industrie tegelijk met het groot-kapita- lisme heeft ontwikkeld en hoe de oorlog tel kens weer zorgt, dat de vooruitgaande indus trie de middelen ontbreken, om, zelfs als de bezitters ervan het wilden, den stand der paupers op te heffen. Daarom moet in de eerste plaats het kapitalisme worden be streden en tegelijk het militairisme, uit re ligieuze overwegingen zoowel als uit over wegingen van praclischen aard. Ds. Mispelblom Beyer ving aan met de verblijdende mededeeling, dal sinds enkele maanden in ons land een nieuwe anli-mili- iairistische geest is ontwaakt, voortkomend uit het burgerlijk kamp. De bezwaren tegen den oorlog, zooals deze zich ten gevolge van de ontwikkeling van techniek en natuurwe tenschap in een volgends volkerenbotsing zal voordoen, zijn zóó groot geworden, dat ook daar de oogen er voor zijn opengegaan, en zij zijn met zeldzame scherpte naar vo ren gebracht in de rede, door prof. Van Embden daarover in de Eersie Kamer gehou den, v/elke rede in brochurevorm is ver schenen. Dit burgerlijk geluid is van groote beteekenis, at heeft feitelijk generaal Snij ders in minder tot de menigte sprekende woorden vroeger hetzelfde gezegd. Het heeft spr. daarom verbaasd, hoe deze zelfde gene raal dezer dagen nog eens weer het voor het hebben van een weermacht heeft opge nomen. Heeft de generaal geen kennis genomen van do nieuwe opvatingen omtrent leger- voering, zooals de' vrijz.-dem. senator deze heeft blootgelegd, of zit er iets anders ach ter? Van het verpolitiekt Christendom is voor het anti-mililairisme niets te wachten. Hun God is niet de God van Christus, maar de Krijgsgod van het Oude Testament. Het is dan ook niet te verwonderen, dat de Re geering de motie van prof. Van Embden, om een commissie van onderzoek naar onze weerbaarheid, van de hand wees. Wij heb. ben echter dat onderzoek niet meer noodig. Het rapport van het G.nootschap voor Ze delijke Volkspolitiek beeft ons daarvoor over tuigend materiaal geleverd. Inlusschen gaat men door met den mili- laiiistischen geest aan te kweckcn. Spr. her innert er aan hoe er is geklaagd, dat er geen parades meer worden gehouden en hoe de fascistische organisaties, geleid door een militairisischen geest, overal worden opge richt. Daarom is het inlichten van de pu blieke opinie een gebiedende eisch en moe ten wij het offensief tegen het militairisme openen, naast het burgerlijk offensief. Er volgde op hel gesprokene eenig debat. Een der aanwezigen, de lieer Krul, wilde onder de middelen legen het mililairisme ook de sabotage van oorlogsorganisatie en oorlogsmateriaal, waartegen echter de laat ste spr. zich zoowel uit zedelijke overwe gingen als op practische gronden verzette. Gcd. Slaten stellen aan Provinciale Sta ten van Zuid-Holland voor, aan de ge meente-commissie van liet Ned. Herv. Kerk genootschap alhier, ten behoeve van de restauratie der Fieterskerk alhier, toe te ken nen een subsidie van f 2000 's jaars over 1923, 1924 en 1925, betaalbaar te stellen, telkens nadat zal zijn gebleken, dat een ter mijn van het door bet rijk over die jaren toe gekende subsidie ad 1 8000 is uitgekeerd. De afd. Leiden der Ned. Natuurhistori sche Vereeniging is wederom voornemens in samenwerking met het Leidsche Volkshuis een biologische tentoonstelling te houden, waarvan de opening op morgen, Dinsdag 24 Juni, is vastgesteld. In de groote zaal van het Volkshuis hoopt zij ditmaal aan de bezoe kers een groot aantal aquaria met inlandsche en tropische visschen en zelfs enkele met zeedieren te verloonen, deze laatste dank zij de welwillende medewerking van een spe cialist op het gebied van zeewater-aquaria, den heer F. Groeneveld, uit Den Haag. Aan den voet van liet podium wordt een moeras ingericht en op het podium in een hoogere luchtstreek derhalve! een rotsluin met alpenptanten, waarvoor de heer K. J. van Veen, kweeker alhier, de zorg op zich genomen heeft. Verder zijn een aantal ver zamelingen van insecten, schelpen, fossiele zeedieren, enz. toegezegd en zullen nog aller lei levende planten en dieren, ook onder den microscoop, worden vertoond. Leden der at- decling verschatten inlichtingen over hel tentoongestelde en iederen avond wordt om balinegen in een afzonderlijke zaal een voor- dracht over een onderwerp op het gebied der natuurlijke historie voor de bezoekers gehou den. Aldus wil de afdeeling voortgaan met haar pogingen de belangstelling en liefde voor de natuur steeds te vermeerderen. Gisteravond gat de Arbeidcrs-Muziek- vereeniging „Nieuw Leven" in den tuin van „Zomerzorg" een welgeslaagd concert. Al hoewel het schitterende zomerweer veel be zoek deed verwachten, was dit niet het ge val; de tuin was zelfs heel malig bezel. Dit was jammer, want de negen nummers wel ke het programma bevatte, werden werke lijk op verdienstelijke wijze gespeeld. Het is dan ook te hopen, dat de volgende concer ten, welke dezen zomer in den tuin van „Zo merzorg" zullen gegeven worden door „Nieuw Leven", met een talrijker bezoek zullen worden vereerd. Het bestuur van het Christelijk Mili tair Tehui3, alhier, zal Donderdagavond 26 Juni a s. aan de Marine-kustwacht een con cert aanbieden, waarvoor het bekende Leidsch muziek-ensemble „Bobelte" zich be langloos beschikbaar heeft gesteld. De jaarlijksche vergadering te Tiel van het Kon. Ned. Genootschap voor Munt- en Penningkunde heeft besloten de a s. najaars vergadering alhier le houden. Zaterdagmiddag is op den Rijnsb'ur- gerweg de veertienjarige P. G., met een hand wagen met iruit bekneld geraakt tusschen de electrische tram en een vrachtauto. De jongen viel door den schok op den grond en bekwam een kleine verwonding aan het linker-been. Hij is door dr. Timmermans verhonden. De Iwccjarige C. M. v. L., die ie Hil- legom werd overreden men zie onder Uit de Omstreken is in het Acad. Ziekenhuis alhier overleden. In de Sledel. Werkinrichting zijn op genomen in de week van 15 tot en 21 Juli 161 volwassen personen en 12 kinderen. To taal 173 personen. Het salariscongres der Rijksambtenaren. Zaterdag i3 het Salariscongres van de „Centrale'* van vereenigingen van personeel in 's Rijks dienst voortgezet. De voorzitter, de heer Perdok, deelde mede, dat met betrekking tot de in besloten vergadering voortgezette besprekingen over de salarisnormen vopr de verschillende dienstvakken, de vergadering zich op het standpunt stelde, dat de met 1 Mei als tij delijke maatregel ingevoerde verlagingen van de salarissen met de 8'A pCt. premiestor ting voor de pensioenen en de andere reeds ingevoerde beknottingen op de inkomsten van allerlei groepen ambtenaren het levens peil zoodanig hebben doen dalen, dat geen enkele verslechtering meer kan worden ge accepteerd. De vergadering verklaarde daarna de voor gestelde normen onaannemelijk en was van oordeel, dat deze geen onderwerp van bespreking in de Centrale Commissie konden uitmaken. Indien de Regeering op haar stand punt blijft staan in zake de voorgestelde normen, dan zal de Centrale voorstellen doen aan het O.N.O.P., om niet verder San het overleg deel te nemen. Hierna werd de nieuwe wijziging van de Pensioenwet besproken. De voorzitter meende, dat de bepaling, waarbij de 55-jarigen-groep uit de Pensioen wet wordt gelicht, bonder dat zelfs ook maar een overgangsbepaling voor deze men sehen wordt gemaakt, niet geaccepteerd kon worden. Ook de wachtgelders worden z.i. de dupe van deze nieuwe Pensioenwet. Daarom moet ook tegen deze „verslechteringen" actie ge voerd worden. De voorzitter noemde, ,wat de Regeering thans ten opzichte van de wachtgelders doet, beneden alle critiek. Nadat door de heeren De la Bella en Baak het woord was gevoerd, stelde de voorzitter een resolutie voor, waarin het volgende als het oordeel der vergadering wordt uitgesproken: Enkele technische wijzigingen door de j veranderde omstandigheden, waaronder ds Pensioenwet werkt, zijn noodig. De Pen sioenwet is echter zóó kort in werking' en heeft onder zóó bijzondere omstandighe den gefunctionneerd, dat over haar wer king nog geen oordeel kan worden geveld. De .materieele verslechteringen, welke door de Regeering worden voorgesteld, nemen voor een zeer groot deel de in 1922 in de Pensioenwetgevlng zoo hoog noodige aangebrachte verbeteringen weer terug. De voorgestelde materieele „verslechterin gen" kunnen niet worden panvaard. Het be stuur van de Centrale wordt opgedragen, met alle daartoe geëigende middelen te voor komen, dat de voorgestelfe versf.ch'eringen bij de aanstaande herziening in een wetsont werp zouden worden neergelegd. Deze conclusie werd met a'gemeene stem men aangenomen. De voorzitter herinnerde vervolgens aan het nog steed3 bij de Kamer liggende ont werp, houdende regeling van den rechtstoe stand der ambtenaren. Ten gevolge van het ontbreken van een dergelijke regeling zjjn volgons hem allerlei misstanden mogelijk. Deze wet dient nu te worden behandeld en spr. wenschte aandrang uit te oefenen op do Kamerleden, om de wet nog vóór de verkiezingen af te doen. Spr. dtellle derhalve een motie voor, waarin teleurstelling wordt uitgesproken over bet feit, dat de Volksver tegenwoordiging de behandeling van het bij haar ingediende ontwerp van wet, rege lende do rechtspositie der ambtenaren, op zoo'n ernstige wijze gedurende een reeks van jaren heeft vertraagd, waardoor het Fttjks- personeel geheel rechteloos is gebleven cn thans aan de willekeur der Regèering wordt overgelaten". Ook deze motie werd met algemeene stem men aangenomen. Daarna ging men. over in besloten ver gadering, waarin de kwestie van een proce dure werd behandeld. Leerplichtwet. Binnen "enkele dagen is een gewijzigde beschikking te wachten ter uitvoering van do Leerplichtwet, waardoor de toepassing dezer wet zal worden vereenvoudigd, in overeenstemming met de conclusies eener commissie ad hoe, waarvan deel uitmaakten de heeren P. Laban, administrateur aan het Departement van Onderwijs; A. Rienks, hoofdinspecteur; C. van den Berg, M. G. Bloeme, E. A. Keuchenius, J. A. van Ton geren, L. Welling, G. Zaane, jhr. mr. dr. W. D. do Jonge, referendaris van bet De partement, die als secretaris der commissie optrad. Zonder wetswijziging werd het mo gelijk geacht een wijziging aan te brengen, waarbij aan de gemeenten grooter aandeel in de taak der wering van het schoolverzuim wordt opgedragen, evenwel niet volkomen vrijheid van handelen, met dien verstande dat de Inspecteur van het Onderwijs de be voegdheid moet hebben, om, indien de taak in cenige gemeente te wenschen laat, de hulp van den Minister in te roepen, die, na Ged. Staten tc hebben geboord, de noodige raaatrgelen ter betering neemt. De Minister zal steeds bevoegd zijn de taak van liet op sporen van het absolute schoolverzuim aan B. en W. eener gemeente te onttrekken, in dien blijkt, dat die plieht bij hen niet in goede handen is. In verband daarmede zullen de Modellen E I, E II, E III cn E IV uit de tegenwoor dige Leer] Jicht beschikking vervallen. Ton opzichte van het relatieve verzuim zal geen kaart van een leerplichtig kind worden aangelegd, voordat zich ten opzich te van dat kind een verzuim voordoet. De oude kaart, Model F II zal dus worden vervangen door een Model D II welke niet dient voor den geheelen duur van den leerplicht en van het verzuimd hebbende kind, maar voor elk plaats gehad hebbend verzuim, dat niet geoorloofd kan worden beschouwd. Deze kaart wordt door den Inspecteur aan do Commissie tot wering van School verzuim toegezonden, als medcdeeling vol gens art. 19 der wet, hetgeen een snelle afdoening der zaken bevordert. De andere modellen zijn geheel óf nage noeg ongewijzigd gebleven. BINNENLAND, "'4 Het salariscongres der Rijksambtonaren in* Den Haag heeft besloten aan het C. N. O. P. voor te stellen, niet verder aan hel G. O. deel te nemen, indien de Regeering de voorge- stelde salarisnormen handhaaft. Vereenvoudiging van de toepassing del Leerplichtwet. t Aanmerkelijke verlaging van de militated salarisschalen in nitzicht. i De werkhervatting in de toxtiel-industrie. BUITENLAND. De ontmoeting tasschen Mc Donald en Herriot schijnt succesvol te zijn verloopen. Een inter geallieerde conferentie te Londen tegen midden-Jnli is plan. Da arheidsconlerentie te Genève. h Een bekentenis over den moord op Mal» teotti. Ook Rossi thans gevangen. Japanners in CalifomiB vermoord. Bij Kon. besluit is aan L'. H. F. M. Sirens op zijn verzoek, met ingang van 15 Juli, eervol ontslag verleend als burgen meester van Swalmen, met dankbetuiging; is aan dr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye van Hoevelaken, op zijn verzoek met ingang van 1 Juli p.s., eervol ontslag verleend als burgemeester van Maarn; zijn benoemd tot vertegenwoordigers der Neder- landsche regeering op het in J.924 te Lon den en Cambridge te houden Tweede Inter nationale Congres voor Zaadcontrole: I. dr. .W. J. Franck, directeur van het Erjksland- bouwproelstation voor Zaadcontrole te Wage- ningen; II. buiten bezwaar van 's Rijks schat kist G. JVieringa, plantkundige-afdeeling?- chef aan voormeld station. j Naar het „Ulr. Dbl." mededeelt, maakf dr. J. II. G. Carslens, uit Utrecht, vergezeld van zijn oudste dochtertje, de reis van de Koninklijke familie naar Zweden, als gast van II. M. de Koningin, mede. De znster van de Koningin-Moeder, de vorstiu van Erbach-Schoenberg, en haar dochter prinse3 Helta logeeren op Soestdijk. Prof. V. J. F. Klinkhamer heeft ter gelegenheid van zijn 7listen verjaardag, ia het gebouw voor Decorative Kunst der. Technische Hoogeschool te Delft, receptie gehouden, welke tevens als afscheidsreceptie was bedoeld, daar de afgetreden hoogleer aar zich metterwoon te 's-Gravenbagc zal vestigen. Er was groote belangstelling. Het curatorium was vertegenwoordigd door ir-, J. F. de Vogel, die namens dit college een afscheidswoord Bprak. Namens den Senaat der Technische Hoogeschool sprak de rec- tor-magnificus, prof. C. L. van der Bilt. De heer S. P. Baart, wethouder van Delft, bracht liem namens het gemeentebestuur dang voor hetgeen hij als lid der Schoon- hcidscommisic in 't belang der gemeente Delft heeft verricht. Verder werd het woord gevoerd door prof. T. K. L. Sluijterman ea door den heer L. L. W. van Soest, presi dent van den Senaat van het Deltsch Stu dentencorps Tal van bloemstukken werden' aangeboden. Het geheel droeg ccn intiem karakter. In de vergadering van den raad vail Woerden is met 8 legen 5 stemmen besloten lot invoering van tapverbod en winkelslui ting op Zondag. Er zal een lijst van perso nen worden aangelegd, die in óón jaar meer dan driemaal veroordeeld zijn wegens dron kenschap; aan hen zal geen drank verkocht mogqn worden. Na zeer uitvoerige discussies werd met 9 tegen 4 stemmen besloten, geen subsidie uit te kecren aan de vereeniging „Woerden Vooruit" voor bet liouden van hippische feesten. Op een adres der Slaatk. Geref. Partij om voortaan bel voetballen op Zondag le verbieden, werd afwijzend be schikt. Met 9 tegen 4 stemmen werd toege staan een bedrag van f 1500 voor het waar borgfonds voor de bandels-, industrie- en landbouwtentoonstelling. In plaaU van mr. K M. Thaff, raads heer te 's-Hertogenbosch, is gekozen tot tul van het Hoofdbestuur der Prot. Vereeniging Chris!. Hulpbetoon ds. S. R. Hermanidcs, predikant te Valkenburg. Naar aanleiding van een adres van den Nel. Aannenr r.-bond, handende verzoek mede te werken tot een op ruimer schaal aanbesteden van werken, dia, wat hun effect betreft, productief kunnen worden genoemd en tegelijkertijd de werkverruiming ten gocda kunnen komen, herinnert het college van Ged. Staten van Zuid-Holland er aan, dat het zich reeds vroeger bereid heeft verklaard, er toe te zullen medewerken, om, voor z 'O-y ver zulks mogelijk is, de- uitvoering van pro vinciale werken te bespoedigen, met het oog

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1