ZATERDAG 21 JUNI Anno 1924 BERICHT. Officieele Kennisgevingen. STA UW s. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. m. 197Ï3. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS SER ADYERtTENTIEN i 80 Ct«. per regei. Bij regelabonnement belangrijk (ageren prfj», Kleine Advertenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags Én Zaterdags B0 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Eewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COüBANTl i Töpr Lelden per 8 maanden 'liSSS, per week wktirtsffinc: 103% Bullen Lelden, waar agenten gevestigd rijn, pet jrïeK Franco per post /8.8Ö portokosten, Dit nummer bestast uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Heden zullen onze bezorgers aan iedere ABONNé hier ter stede, bij het bezorgen van het „Leidsch Dagblad", GRATIS onze Zomer- dienstregeling voor Leiden van spoor-, tramwegen en autobussen en vervoer te water afgeven. Onze abomié's BUITEN Leiden zullen deze dienstregeling, ook GRATIS, a.s, Maan dag van de agenten ontvangen. DE DIRECTIE. AFSLUITING MIDDELSTEGRACHT. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het ge deelte van de Middelstegiacht (Oostzijde), gelegen tussclien don Ouden Rijn en de Groenesteeg, in verband mei het verrichlen van werkzaamheden aan den walmuur ter plaatse, vanaf Maandag 23 Jnni a.s. tot na dere aankondiging voor het verkeer met rij en voertuigen zal zijn afgesloten. N. C. DE G1JSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 21 Juni 1924. ONTHEFFING SLUITINGSUUR VOOR WINKELS. Burgemeester en Weihouders van Leiden brengen Ier algemeene kennis, dat door hen, ion aanzien van den, door het Bazaar comité uit de Vereeniging ,,Het Volksge- liouw" op 21 Urn 28 Juni a.s. in het Volks- gebouw aan de Heerengrachl, te houden ba zaar, ontheffing is verleend van het slui tingsuur voor winkels, welke ontheffing geldt tot 12 uur des nachts. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secrelaris. Leiden. 21 Juni 1 (121 Versiering en veilicnimg der stad -bij de 3-0 ctober-f ee3ten. Het Hoofdcomité voor de versiering en verlichting der stad bij de 3-October-fees- ten, onder voorzitterschap van het bestuurs lid der 3-Oclol>3r-Vereeniging ,den heer ir. A. Touw, heeft niet te klagen over gemis aan medewerking. Gedurig komen er bij den secretaris, den heer M. Ziegelaar, Oude- SingeJ 1G5, mededeeiingen in van Wijk commissies ,die zich gevormd hebben om het initiatief te nemen voor de versiering barer straat of wijk. En zoo behoort het. Ten einde daarin een vaste lijn te krij gen en precies te welen, hoever het met de plannen in de verschillende deelen der stad staal, belegt het Hoctdcomité nu en dan een vergadering met de belangstellenden. Zoo werd gisteravond ook weder een bijeen komst gehouden in de bovenzaal van „Amicitia", geleid door den heer Touw, die in zijn openingswoord nogmaals het groote belang uiteenzette, dat in alle straten van ec-nige beteekenis commissies worden aan gewezen, en er zijn voldoening over uit sprak, dat ér dezen avond zoo veel belang stelling was. De secretaris deelde mede, dat er zich voor de 4 de Binnenvest gracht -oen Commissie heeft gevormd, bestaande uil de heeren F. v. d. Nicuwèndijk, D. Beek man, P. Kikkert, M. de Koning en J. Koree. Baar is men dus voorloopig klaar. De Voorzitter noemde daarop telkens een straat op en vroeg dan of daarvan ook verte genwoordigers aanwezig waren. Zoo noemde hij allereerst hel Rapenburg, er bij mededeelend, dat zeer zeker de burgemees- ter hier ook zou gekomen zijn, ware hij niet door een vergadering van B. en W. verhin derd. Mr. A. J. Fokker wilde wel het initia tief nemen al dacht hij, dat er niet zooveel koslen aan besteed kunnen worden als in 3910 bij de lustrumviering, toen het Rapen burg zoo schitterend uitkwam. Maar met kleiner middelen en naar eenvoudiger plan kan ook wel een aardig geheel gevormd .worden. Staande de vergadering werd er een com missie aangewezen, bestaande met den heer Fokker, uit de heeren N. D. de Boer, mr. P. E. Briët, en J. Meyer Jr., welke commissie zoo noodig zich meerdere leden s&l assumeeren. Reeds dadelijk hielden deze heeren een vergadering in klein-comité. Hierna kwam de Hoogewoerd aan «Q beurt, te gelijk met het verlengde er van, Sevormd door de Plantage. Daarvoor werden in de commissie benoemd de heeren Gijsmam Jr., N. KwesLroo, A. Kievit, K. It&yneveld, G. Splinter Jr. en Hs A. M. Ver- SQey, «1 vf1 de Heerengraclit waren «echte twee personen aanwezig, dia zich' Verklaarden zitting in de commissie R™ straat te hebben, nj. de heeren J, ril 611 Zuiderduin. Wk heeren zuilen ïrachfen meer- "v in da pommissla óp te nemea». 1 de rtoötgtSBËt ïerklaardfn zic-h bereid de heeren Van der Steen, A. v, •i. Ouweelcn en H. Th. Kuypers, J. Splinter Gz., Th. C. T, Kamp, li. Stouten en C. Jfersneij. Voor de Hooglandsohe Kerk- gracht waren er geen belangstellenden aanwezig, behalve de heer P. A. van der Heide, lid van het Hoofdcomité, die trach ten zal andere belangstellenden aan zich te verbinden. Uit de Kraaierstraat was aan wezig de heer K. Op den Velde, die mee deelde, dat de Middenslamdsvereeniging ook reeds bezig was. Men hoopt ook daar wel dra de commissie voltallig ie hebben. Van de Geeregracht hadden reeds eenige personen het initiatief geno men, waaraan het hoofdbestuur gaarne zijn sanctie verleende. Hel waren de heeren J. Benning, P. Esderis, Den Does, J. Geerls- ma, Hoogstad, Houps en Velthuyzen. De heer Verhulst vertegenwoordigde de Garen markt. Hij merkte op, dat in deze straat drie gemeentegebouwen en een Rijksgebouw staan. Is er ook wat te ver wachten van Rijk en gemeente? De voorziller zat straks bij den Eurge- mestor op flinken sleun aandringen. DeDoezastraat werd vertegen woordigd door ©en employé der lirma A. W. Sijihoff. Men wilde liever, dat ook eerst de winkelstand daar zich zou laten hooren en daaraan werd niet getwijfeld. Zoo was ook deze avond weder de zaak der versiering van de stad, welke een groo- ten factor in het geheel der teestplannen vormt, weder een stuk vooruit gebracht. Een den aanwezigen sprak de vrees uit, dat de medewerking van de zakenmenschen, gezien den slechten economischen toestand, wel eens niet moe kon vallen. Van andere zijde werd daartegen opgemerkt, dat de neringdoenden zeker in de eerste plaats van een talrijk vrecmdclinge-nbezoek zullen profile eren. De Voorziller had eens liet 'aantal bezoe kers van buiten in de feestdagen op 00,000 gelaxeerd. Van een zijde, waar men meer dere ervaring heelt, had men dat gelal iwee maal zoo hoog geschat. Als ieder vreemde ling, dooroen genomen, f 5 verteerde, zou dit al een bedrag vormen van ruim vijf Ion. „Tien procent winst voor den neringdoen de", schetste een commissielid-winkelier en wreef zich de handen. Zoo ziet men: de feesion hebben ook een economischen kani. Ook deze factor mag oen aansporing zijn orn alle zeilen bij te zetten. En man is al druk aan het hijschen. Flink zoo. Het secretariaat wacht op meerdere adres sen. Er mag geen straat achter blijven. Hoe mooier de versiering, des te grooter de kans van Hoog Bezoek er aan. Lessen in elementair Latijn. Op initiatief van het Leidsch Universi- teitsfonds zal, evenals in het academiejaar 1923/2-4, ook in 1924/25 een cursus voor elementair Latijn worden gegeven, opnieuw in don vorm van een reeks lessen, waar voor huiswerk zat mosten worden gemaakl. De lessen zullen loopen van de helft van October at gedurende ongeveer acht weken; elke week heelt Iwee op elkaar volgende lesuren. De lessen zullen slechts doorgaan, indien zich daarvoor ten minsle lien stu denten aanmelden, lerwijl het maximum aantal hoorders op 25 is gesteld. Wederom heeft dr. C. de Boer, leclor in de Romaansche taal- en letterkunde aan de Universiteit, zich bereid verklaard deze les sen te geven en wol des Maandags- en Dinsdagsavonds van 7 lol 9 uur, indien twee cursussen worden gegeven, en alleen des Maandagsavonds, wanneer slechts een cur sus gegeven wordt. De lessen vangen aan op 20 October. Als hoorders worden toegelaten zij, die ingeschreven zijn voor alle colleges aan de Universiteit. Zij moeten vóór 15 October f 10 betalen, te siorten bij den pedel. De docent heeft de uitdrukkelijke be voegdheid om aan hoorders, die, naar zijn oordeel, door onvoldoende belangstelling en medewerking den geregelde voortgang der lessen belemmeren, het verder volgen der lessen te ontzeggen. Er zal gestreefd worden deze lessen wederom in te richten naar de praclische behoeften van die groepen van studenten, die academische examens kunnen afleggen, zonder hetzij het gymnasium te hebben be zocht, hetzij het Staatsexamen te hebben ge daan of een opleiding met Latijn te Ban doeng (Java) te hebben genoten, Bij Kon. besluit van 17 dezer is met ingang van 15 Februari j.l. aan reserve-lui tenant-kolonel P. W. van Weeren, van het 4de regiment infanterie eervol ontslag ver leend uit den militairen diensl, en benoemd bij het reserve-personeel der landmacht, bij het wapen der infanterie, bij hel 4de regi ment, tot reserve-luiienant-kolonel de eer vol ontslagen reserve-luitenant kolonel P. W. van Weeren, voornoemd. De Bijzondere Kerkeraad der Ned.-Herv Gem. alhier aldus lezen wij in hat „L. Pred.b.Bl." heeft de kwestie van de jeugd kerk verder behandeld. In beginsel heeft hij met 17 tegen 6 stemmen zich vóór de wen- schelijkheid er van uitgesproken. Maar de VTgag naar de wijze, waarop, deed op ver schillende punlen zien, dat het moeilijk zai zijn tot 'n vast besluit te komen, waarmee de meerderheid zich vereenigen kan. De be handeling is niet tot haar einde gekomen, maar moet voortgezet worden op 27 Juni. Maandag a.s. komen alhier voor her halingsoefeningen onder de wapenen: de zeemiliciens-kuslwachters van de tweede ploeg der lichting 1921 en die der lichting 1922. Het bestuur van het Leidsch Dieren- asyl bericht ons, dat de laatste weken weer verschillende huisdieren ale zwervers wer den binnengebracht, die blijkbaar uit goede tehuizen afkomstig zijn en goede verzorging hebben gehad. Men verzoekt ons, onzen le zers er nog eens op attent te maken, dat men bij vermissing van een hond of kat toch goed doet even bij het asyl te informeeren. Het asyl, Lage-Rijndijk onder Leiderdorp, bij de steenfabriek „Ouderzorg" is steeds te bezichtigen; bij voorkeur 'a middags tus- schcn twee en vijf uur. In het Luxor-Thealer vangt het pro gramma deze week aan met „de Winter sport", een-éên-acter waarin men te genie ten krijgt van de skisport, kunsrtrijden en verdere vermaken van den winter; verder de één-acters Cleopatra en Krokodillen en een zéér komische klucht „de Oolijke Gids". Nog voor de pauze wordt vertoond „De goud vallei", een drama in 6 acten, waarin het spel van William Farnum en de kleine, vijf jarige Nancy keurig uitkomt. Na de pauze krijgen we de hoofdfilm „Als de natuur roept", waarin de wolfshond Slrongheari de hoofdrol vervult. Zoo aangrijpend en na tuurlijk speelt deze hond, dat niemand zich kan voorstellen, dat het een gedresseerd beestje is. Ontroerend is het wanneer de hond z'n verdriet uit, wanneer men z'n jongen heeft weggehaald en hij wreed wordt gescheiden van z'n meester. Ook de Casino'-bioscoop komt met een uitgebreid programma. Zeer interessant is de film „De vuurspuwende Berg", weergevende 'n uitbarsting van den Etna in Juni en Juli 1923: Hat vloeien ier]ava is bijna van pas tot pas gevolgd door den heer Esstein en zijn operateur Paul (Juichard, wat een ge weldige prestatie is. Na de pauze werd be gonnen met „De kleine Zwerver of het schip „La Belle Nisernaire". Het is een dramati sche schets in 6 deelen, naar de novelle van Alplionse Daudet. Aandoenlijk is het ai- scheid van den zwerver. Het programma voor hot Park-concert a.s. Dinsdagavond, te acht uur, door het Leidsch Muziekkorps, luidt: „Kaiser-Frie- drichs"-marsch, Friedemann; ouverture „Die Fingoldhöle", Mendelssohn; „Bonis diis deabusque", wals, Geijp; fantaisit sur „Ia fille de Me. Angot", Lecocq; „lm Herbst", Tschaikowsky; „Tout Vienne", wals Strauss en Marsch, Walpot. Er is een rijwiel gesloten uit de gang van een woning aan den Maredijk, terwijl de voordeur open stond. Hedennacht plm. twaalf uur is op de Breeslraat een electrische tram, komende uit Scheveningen, tegen een voor de socië teit „Minerva" staanden auto gereden. Het achterste gedeelte van den auto is in elkan der gedrukt. Van de tram werd slechts hel glas van een lantaarn vernield. Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier zijn llians ingeschreven 688 werkzoekenden. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gem.; Zondagmorgen, té (ien uur, ds. J. Wuite. Eglise wailone: Dimanche matin, k 10l/i heures, Mr. A. E. F. Junod, pasteur émérite h La Haye. Evang.-Luthersche Gem.: Zondagmorgen, te halielf, ds. G. de Meyere. Remonslrantsch-Geref. Gem.: Zondag morgen, te hallelf, dr. W. J. Lente. Ver. v. Vrijzinnig-Hervormden, Volks huis: Zondagmorgen, te halielf, ds. A. van der Wissel. Vrije Katholieke Kerk, Bonifacius-kapel, Stille-Rijn la: Zondagmorgen, te halfell, dienst. Salariscongres. Te 's-Gravenhage is gisteren aangevan gen het door de Centrale van Yereenigin- gen van Personeel in 's Rijks dienst geor^ ganiseerde salariscongres. Aan dit congres was voorafgegaan de volgende circulaire aan de aangesloten vereeniging-en Geachte collega's, De Rogeeoing gaat immer voort met het aanbrengen van ver slechteringen in de arbeidsvoorwaarden van haar personeel. Naast den aftrek van 8i pCt. van onze salarissen voor het pen sioenfonds, hebben wij. over de geheele lijn met ingang van 1 October 1924 een verla ging van 10 pOt. te slikken. Door ver slechteringen in de Pensioenwet tracht de Regeering 1% pCt, op het salarisbedrag 16 bezuinigen. Daardoor is dan met ingang van 1 October 1921 plm. 20 pOt. salaris-» verlaging ingetreden. Het vijfde deel voö de aan elk ambtenaar in 1920 individueel toegekende salaris wordt derhalve met Ingang van 1 October 1924 niet meer ge noten Met dit offer stelt de Regeering zich nog niet Jevreden. Men is thans bezig het to taal bedrag der salarissen met 16 2/3 pOt. te verminderen, dat wordt met de sy2 pCt. voor pensioen-storting een besparing op het pensioenfonds vari 16 £'3 plus 8*£ plus 1/i» is ruim 26 pOt. De Regeering stelt zich derhalve voor, meer dan V& deel van onze salarissen terug te nemen. Behalve deze verslechteringen, die onso ambtenaren in het algemeen zjullen treffen, wil men nog een aantal bezuinigingen aan brengen, door wijziging van de artikelen van het bezoldigingsbesluit, waardoor som mige categorieën nog meer zullen wordon getroffen. Aan de Rijkswerklieden wil men oen verlaging van salaris opleggen van gemiddeld meer dan 22 pCt., d.i. met de piemiestorting van 8^ pCt. en een verla ging van de pensioen-waarde van V/2 pCt. plm. 32 pOt. Ons bestuur ziet in een zoodanige sala risverlaging dusdanige funeste gevolgen, dat het meent, dat deze geen basis vootr het overleg kunnen zijD. Uit de salaris- voorstellen voor de ambtenaren en üo Rijkswerklieden, welke u nog deze week zullen worden toegezonden, zal het u dui delijk zijn, dat voor tal van groepen een salarisverlaging wordt voorgesteld van meer dan 20 pOt. Rekenen wij hierbij Rj pCt. voor de bijdrage in hot pensioenfonds en 1V4 pOt besparing op de pensioenpro- mie, dan zullen vele ambtenaren met in gang van 1 Januari 1925 plm. 30 pCt. min der verdienen dan aan heD in 1920 werd toegezegd. In het georganiseerd overleg is niets meer te bereiken. De Regeering wil haar zin doordrijven, wat haar gemakkelijk ge lukt door de verdeeldheid in de vakbewe ging, die in deze haar oorsprong vindt in het streng vasthouden aan do principes. Do Regeeringsvertegenwoordigers werken in alles hard mede aan de versleohtingon. Yan een degelijk, rustig overleg is geen sprake. Wisseling van gedachten heeft wel plaats, maar er wordt niet zoolang ovor- log gepleegd, dat uit deze wisseling van gedachten een voorstel, dat ten naastenbij allen kan bevredigen, aan 't voetlicht treedt. Ons bestuur meent de verantwoordelijk heid voor dezen gang van zaken niet meer te kunnen drageri. Het heeft gemeend, de gezamenlijke besturen van de bij onze Cen trale aangesloten organisaties te moeten raadplegen en een gedragslijn vast te stel len, waarnaar zal kunnen worden gehan deld." Na uitvoerige besprekingen stelde het bestuur bij monde van den voorzitter, den beer Perdok, de volgende moties voot: De vergadering der besturen van de 34 bij de „Centrale van Vereenigingen van Personeel in 's Rijks dienst", aa/ngesloteji organisaties, vertegenwoordigende 7552 porsonen in 's Rijks dienst, gehouden op 20 en 21 Juni, te 's-Gravenhage, consta teert: lo. dat de salarissen van het Rijksper soneel gedurende een lange reeks van ja ren zeer onvoldoende waren geregeld 2o. dat de traktementen, neergelegd in het Bezoldigingsbesluit van 23 Januari 1920 No. 37 en de loonen voor de Rijkswerk- licden, zooals die zijn geregeld overeenkom stig het Rijkswerklieden-reglement van 14 Fobruari 1920, op een zoodanig peil waren gebracht, dat de levensstandaard van het Rijkspersoneel na 1920 aanmerkelijk lager was, dan het algemeene welvaartspeil van ons volk 3o. dat een vergelijking van de salaris regeling van het Rijkspersoneel met die van de perceolen, in dienst van andere publiek rechtelijke lichamen, in het nadeel van eerstgenoemde uitvalt; 4o dat de verschillende versleob.tingen, vóór 1 Mei 1921 in de loonregelingen vopr bet Rijkspersoneel aangebracht, reeds zoo danig haar invloed hebben doen gelden, dat niet meer van een „redelijk'- loon ge sproken kon worden 5o. dat de door bij verschillende beslui ten geregelde inkomstenverlaging van 5 en 10 pCt. op 1 Mei j.l., welke op l Octo ber a.8. voor het geheele Rijkspersoneel een loonsverlaging van 10 pCt. zal hren- gen, het levenspeil van dit personeel zoo danig aantast, dat den laagst gcsalarieer- den geen bestaansminimum meer gegaran deerd en dat voor de daarboven geplaatste ambtenaren een levensstandaard is vast gelegd, die tot een algeheele declasseering van verschillende groepen aanleiding geeft 6o. dat het der Regeering tot heden nog niet is gelukt cenig bewijs aan te bren gen, waaruit zou kunnen blijken, dat de inkomsten van haar personeel individueel te hoog zijn 7p. dat zelfs op 11 April 1924 (zie Han delingen der Tweede Kamer 1923—'21, vel 495, blz. 1927) door 'den Minister van Fi nanciën is verklaard, dat de salarissen der ambtenaren absoluut gesproken, niet te hoog zijn; 8o. dat 'door de Regeering een voorstel Lot ealarisherzieaing is 142 kennijg ge- —4 BINNENLAND. Het salariscongres van de Centrale vafi Vereenigingen van Personeel in Rijke dienst. Hervatting van het werk in de Twentechi textielnijverheid. BUITENLAND. Verscherping der verordening op de vrij* heid der pers in Dnitschland. President Donmergne ontvangt bet corpe diplomatique. Dreigende uitsluiting in de Engelschti bouwvakken. bracht, waarbij voor tal van groépen amb-1 tcnaren het ambtelijk verband met den' Staat, dat tot dusverre heeft gegolden, zal worden verbroken 9o. dat door do Regeering een aantal salarisnormen aan de Centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaren-1 zaken en aan de commissie voo-r arbeids voorwaarden der Rijkswerklieden zijn voorgelegd, die naast de reeds ondergane inkomsten-verminderingen en arbeids-ver- sleohteringen nog een aanmerkelijke sala risverlaging zouden beteokenen is van oordeel: dat salarissen, welker koopkracht ver beneden rechtmatige eisch, welke daaraan in de gegeven omstandig heden kunnen worden gesteld, blijft, ver lammend op de praestatie der ambtena ren moeten werken, waardoor een groot maatschappelijk belang wordt geschaad; dat een vergelijking met het algeheele wel vaartspeil van ons volk met dat der Rijks ambtenaren en JRdjkswerklieden duidelijk aangeeft, dat hefc Rijkspersoiiësl in zün geledingen leeft beneden het levenspeil van groepen van het Nederlandsche volk, op welker levensstandaard elk dier geledin gen door ontwikkeling en arbeidsprestatio recht kan doen geldendat bij een meer oordeelkundige inrichting der diensten aanmerkelijke bedragen op de doode mid delen der Staatshuishouding zouden kun nen worden bezuinigd; dat de gevolgen van een malaise, welke door de vergade ring niet wordt ontkend, niet eenzijdig mo gen worden afgewenteld op de schouders van bepaalde groepen, maar naar draag kracht door do verschillende klassen der maatschappelijke samenleving moeten wor den gedragen; dat het Rijkspersoneel door de 81/a pCt. premiestorting voor de pen sioenen en 10 pOt. loonsverlaging naast een groot aantal aangebrachte verslechte ringen der arbeidsvoorwaarden, welke nim mer afdoende waren geregeld, meer dan zijn evenredig deel in hefc herstel van 's lands finanoien bijdraagtdafc do Rijks- regeering, die voorschriften geett aan werk gevers, zoowel aan publiekrechtelijke als particuliere werkgevers, den plicht heeft bij het vaststellen van de arbeidsvoorwaar den van haar per&oneel te allen tijde oen voorbeeld te gevendat de voorgestelde technisohe wijzigingen in hefc Bezoldigings besluit; er toe zullen moeten leiden, dalb tal van groepen der ambtenaren in den strijd om hefc bestaan zich zullen moeten bedienen van de strijdmiddelen, welke gel den voor den werknemer in het particulier bedrijf, wat niet in het belang van de ge meenschap kan worden geachtdat een loonregeling voor verschillende groepen van hefc Rijkspersoneel overeenkomstig den plaafcsclijkcn loonstandaard tot grove on billijkheden zal leiden en daarom niet kan worden aanvaard draagt hefc bestuur van gemelde Centrale op, middelen te beramen., welke er toe kunnen leiden, te voorkomen, dat bij her ziening der tractementen en loonen een nog lager welvaartspeil van het Rijksper soneel worde vastgestelddringt er boven dien met kracht op aan, om, zoodra de ge legenheid zioh daartoe biedt, alle mogelijke middelen in 't werk tc stellen, de inkom sten van het rijkspersoneel op zoodanig peil te stellen, dat het in al zijn geledin gen kan leven als de maatschappelijke groe pen, waarin hefc naar ontwikkeling en praestatie recht kan doen gelden. Na eenige discussie werd deze resolutie aangenomen, waarna de voorzitter de ver gadering sloot. In besloten vergadering werden des avonds meer interne kwesties behandeld. Hei conflict in de teritiel-industris. Men meldt uit Enschedé, dat in do al daar gisternamiddag gehouden ledenver gadering van „De Eendracht", welko door 1509 arbeiders werd bijgewoond en die van halfdrie tot zes uur duurde, in verband met de steeds stijgende werkhervatting en de aanmelding voor werk door arbeiders van buiten Enschedé en uit de Duitsche grensplaatsen, op voorstel van het Hoofd bestuur bij acclamatie werd bcslotcD aan'

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1