CORRESPONDENTIE. Eerst Moeder vragen. De kippen, ganzen, duiven, }t vee, Wie zou zich niet verslapen Zij allen rekenen op m ij 't Zijn zulke luie knapen I Die vliegmachien hoog in de lucht Zou zeker niet zoo 6norren, Als ik, Haan Ku-kle-ku haar niet- Meer uit haar bed zou porren! Zoo dacht de haan, maarhij werd ziek, Zijn stem had hij verloren. Dat was wel erg, maar erger nog Dat niemand hem kon hooren! En toch was iedereen op tijd. Niet één had zioh verslapen, Oe zon dacht: Haan. je bent pedant 'k Zie nergens luie knapen Zoo was het ook, 't ging allee goed, Niets liep er in het honderd, Al heeft dat dien verwaanden haan Ook vreeselijk verwonderd! Wie gaat er mee? Naar zee? Naar zee? In zóóvele brieven lees ik dehzelfden ver rukten uitroep: „nu is het heerlijk zomer weer, nu kan je lekker gaan wandelen, fietsen, buiten spelen."' Ik beo hét volkomen eens met die uitroe pen, ik geniet ook volcp van het mooie weer, vooral nu ik buiten logeer en overal om mij heen zulk prachtig frisch groen zie. .Velen rruj ner raadsel jeugd kennen Haarlem en omstreken en weten due hoe prachtig de Haarlemmerhout is, aan het einde waarvan ik nu logeer terwijl ik aan jullie.zit te schrijven. Dezer dagen heb ik al heerlijk veel gere den m een open auto en al o zóóveel mooie plekjesvan Noord-Holland gezien; ik wensch jullie allen toe dat je bet ook alle maal eens zult zien. N, N. dank voor de toegezonden raad sels; ik vind het altijd aardig als groote menschen ook belang stellen in mijn werk voor de jeugd. Jansje van Dijk, het was nui niét erg dat de brief te laat kwam, nu er alleen een in gezonden raadsel en eene anecdote in ston den. Francisca Giezen, de inhoud van je boek lijkt mij heel mooi. maar vertel mij ook nog eens waarom werd dat meisje zoo genoemd was zij op 1 Januari geboren? Jet du Croix, nu za! je tóch zeker voor- loopig wel genoeg te lezen hebben Wat een vreeselijk aardige plaat heb je' in jebrief gedaan, hier in huis zijn 3 kinderen, van 3, 6 en 8 jaar, ze vinden je plaat allergrap pigst. Zeker herinner ik mij die dame nog; z'j woonde toen op hel Rapenburg. Aafje Key, ziezoo na ben ik het drietal de kiek; die in he* midden zit, heeft Toe dan Mies, zoo zegt broer Ainton, I k ook wel, lacht Mies, maar hoor Sens laten we wat roeien gaan; i eerst vraag Tc moeder of hst mag, 't bootje ligt daar zoo verleid'lijk, anders is 't geen echt plezier, boot, stap gauw in; ik durf 'tbest aan. dan heb 'k een bedorven dag. .Wacht jij hier maar even op mé? U' "k blijf maar één minuutje weg Tc wou, dat moeder met ons meeging, j hè, dè.t zou eerst leuk zijn, zeg! HERMANNA. 'i toch ook wel meegedaan, niet waar? Na je elfde jaar behoor je tot de grooteren. Jou antwoord op het le raadsel was ook aardig gevonden. Nellie Mulder, het is te hopen dat Het 27 Juni mooi weer zal zijn voor dat dagje.naar Breda. Dan gaan jullie zeker ook naar het Mastbosch Ben je al eens over de brug van den Moerdijk geweest? Geertje Hoff en Marie K ui venhoven, groot gelijk hoor om van het mooie weer te genie ten en nog wat te gaan fietsen, Gerrie Slootweg, ik ging met_ de Oegst- geester tram en herinner mij heusch niet meer wie er toen allemaal in die tram zaten. S aartje van der Beek, zoo ben jij ook óp het lentefeest in het Volkshuis geweest. Pro beer je niet nog eens om de raadsels op te lossen? Jannie en Marietje Gordijn, jullie Kebt goed weer getroffen op het reisje naar Amersfoort, want van af Zondag is het iederen dag mooi weer geweest;.het is.nu Woensdag nu ik aan deze correspondentie begin en het is gelukkig nog een en al zon neschijn. Adrie Kesselring, dat is een bijzonder mooi plekje waarvan je mij die briefkaart stuurt. Lekker hè om in een hangmat te lig gen heen en weer schommelen. Bob Lau, dat gedeelte Sweelinckstraat ken ik goed; daar rijd ik dikwijls met lijn A door. Was het verleden Zondag niet erg druk in Wassenaar? Martha Marcells, ik moest lachen dat jij de raadsels zoo bijzonder gemakkelijk vond. want ik heb juist vandaag in vele brieven gelezen, dat ze deze week de raadsels zoo lastig vinden. Zoo zie al weer: smaken ver schillen. Betsy Rijnders, het speet mij dat je mij niet thuis vond, toen je mij goeden dag kwam zegger, Probeer nu maar om goed te blrven eten, ri ia de lucht, en veel sla-? pen dan kan je met September weer naar school gaan, Marietje van Went, je vraagt hoe of het met mijn broer gaat; nog niet veel yooruJfc, nog steeds koorts. Nelie Oostveen, wat een aardig idee om trent die plantjes, die je moet opkweeken. Zorg er maar goed voor, wie weet of je dan niet een diploma krijgt. Suze en Izak Kret, ik zal je raadsels eens plaatsen. Mien en Jo van Zwieten de Blom, het prentje was netjes gekleurd; wie van je, beiden had het gedaan? Nellie Kleyn, wees maar voorzichtig als je een helling af moet fietsen; maar je hebt toch zeker wel een rem aan je fiets? Jo van Duuren, je schreef mij, dat jé dicht bij het Witte Huis woonde, daarom' dacht ik in een van die straten van dat park daar in de buurt. Clazdna van Venetië, ais je wat nieuws hebt te vertellen, dan doe je het maar als je er lust in hebt. Rika en Marie Meyers, 2 weken is geluk kig zoo lang niet, dus je vader zal al gauw weer terug zijn. Heb je ook een brief aan je vader geschreven terwijl hij weg was? Leendert Elderhorst, het zal in de groots vacanüe toch ook wel eens mooi weer zijn, dat hoop ik voor alle menschen groot en klein. Ga je zoo graag naar zee? En als je gaat, is het dan naar Noordwijk of near Katwijk? Nico Kwestroo, jij hebt een mooi reisje gemaakt met de Pinksterdagen; Brussel m Antwerpen, het is« geen kleinigheid boor. Lientje de Graaf, fijn tochtje met de boot naar de roei wedstrijden. Het was alleen jam mer, dat het zulk slecht weer was, vuai regen en wind op het water is alles behalve prettig. Rika van Es, wil je voortaan je onder je briefje scsuijven «ooate» je 3%

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 17