No. 19717. VRIJDAG 20 JUNI Anno 1924 Officieels Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. PRIJS DER AD VERTE NTIENl 80 Cts. per regel. BIJ regelabonnement belangrijk lageren prij», Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer» vooj Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèqus- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COÜRANTt Voor Lelden per B maanden ƒ2.86, per week ƒ0.18. Bulten Lelden, waar agenten gevestigd aljn. per week „0.13, Franco per post 2.86 4* portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Biadén EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKCOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Visohmarkt 18, (Tel. 1225) is ZATERDAG en voorzoover voorradig ook ZATERDAG AVOND verkrijgbaar SCHELVISCH h i 0.23—f 0.29, SCHOL k f0.14—f0.19— f 0.30f 0.38 per pond cn NIEUWE HA RING k f 0.06 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 20 Juni 1924. Zmd-Hollandsche Waterschappen. Heden werd in de groote Nulszaal de al gemeene vergadering gehouden van de Ver eeniging van Zuid-Hollandsche Water schappen. De zeer druk bezochte vergadering werd te ruim elf uur geopend door den voorzit- Ier, den heer P. Blussé van Oud Alblas, met een hartelijk welkom tot de nieuwe gezich ten zoowel als tot de oude klanten. Hoewel de groote vergaderingen meestal te Rotter dam worden gehouden, meende hel be stuur, dat deze ook eens moest plaats heb ben in een andere stad, zoodat leden, voor wie Rotterdam ongelegen zou liggen, ook eens deze vergadering, waar steeds een goede geest heerschle, kunnen bijwonen. De dijkgraaf van Rijnland, mr. Pijnacker Hordijk, kwam daarop binnen en werd door den voorzitter onder applaus der vergade ring verwelkomd, waarna hij aan de be stuurstafel plaats nam. De notulen der vorige vergadering wer den gelezen en goedgekeurd, waarna het jaarverslag aan de orde kwam. Uil dit jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, den heer J. C. Schilthuis, te Rot terdam, blijkt o. m., dat de Pensioenwet in het afgeluopen jaar veel hoofdbreken van Je bestuursleden der waterschappen heeft., gevergd In het bijzonder de moeilijkheden, welke uil den inkoop van oude dienstjaren voortsproten, hebben daarloe bijgedragen. De bezwaren werden bevorderd door dat de Pensioenraad niet in staat bleek lot een vlotte behandeling. Als een symptoon daar van mag aangemerkt worden de bekende circulaire omtrent de berekening der in koopsommen. Het Bondsbesluur heeft tegen deze ciculaire geprobesleerd, op grond, dat de Pensioenraad zelf deze werkzaamheid behoorde te verrichten De Pensioenraad achtte de klachten niet gegrond en voeïde onder meer aan, dat de verlangde voorloopige berekening der in koopsommen zeer eenvoudig was, omdat voldaan kon worden mei de storling van een gemiddelde van 10 pet. der pensioen grondslagen. Het schijnt nu in het voornemen te lig gen, in de geldende regeling wijziging te brengen, en o. m. ambtenaren met lage salarissen beneden een zekere grens builen de Pensioenwet te 9lellen. Indien dit van liet begin af was gescliied, zou veel omslag ver meden zijn. Overigens mag men zich af vragen, of door zulk een maatregel de bil lijkheid wordt gediend, bijvoorbeeld tegen over waterschapsambtenaren, die in de ge zamenlijke wedden, aan meerdere betrek kingen verbonden een kostwinning vinden. Een andere wettelijke maatregel, die het bestuur lot bemoeiingen aanleiding heeft ge geven, is de afschaffing van den portvrij dom. Zooals men weel/ brengt de nieuwe regeling der verzending van dienststukken mode, dat alleen bepaaldelijk aangewezen autoriteiten tol verzending van hun corres pondentie als dienststukken bevoegd zijn. Zij, die daarloe aangewezen zijn, kunnen dan de frankeeringskoslen voldoen bijwijze van jaarlijksche afrekening zonder dat hun brieven van postzegels voorzien behoeven te zijn. Tot de aangewezen besturen en auto ritei ten behooren de besturen der water schappen niet. Het Bor.dsbesluur achtle het in hel belang der waterschappen gewenscht, dat ook zij voor de verzonding van dienststukken aan- Eowezen zouden worden, omdat dit gemak ken in de administratie meebracht. Het be stuur heeft zich tot den Minister van Wa terstaat gewend met een daartoe strekkend verzoek. De Minister heeft hierop geant woord, dat in bet algemeen aan dit verzoek niet kon worden voldaan. Slechts aan de waterschappen, wier grondgebied minstens 30.000 II.A bedroeg, kon het voorrecht der aanwijzing toegekend worden. De Minister voegde hieraan toe, dat in Zuid-Holland al leen Rijnland en Delfland onder deze cate gorie vielen. Naar verondersteld mag wor den, zei het aantal tot deze categorie be- hoorende waterschappen in geheel Neder land niet veel meer dan een tiental bedra gen. Wat deze maatregel beteekent, inag daarom betwijfeld worden. Men kan zeker niet zeggen, dat de administratie van een waterschap van 30.000 II.A. steeds een grooteren omvang heeft dan die van een waterschap met een kleiner omslagplichtlg gebied. In M Bondsbesluur. kwam verandering door uittreding van mr. G. J. A. Bichon van IJsselmonde, die eenige jaren als voorzitter de Vereeniging had geleid. Den laalslen tijd, dat de heer Bichon deel uitmaakte van het bestuur, liet zijn gezondheid hem niet tee, daarin actief werkzaam te zijn. Hij zag zich in verband hiermede in het begin van het jaar genoodzaakt, zijn betrekking neer te leggen. Nog in hetzelfde jaar is de lieer Bichon overleden. Hot bestuur heeft het zeer betreurd, dat de heer Bichon slechts enkele jaren het voorzitterschap heeft kun nen waarnemen. Het gedenkt met erkente lijkheid zijn groote belangstelling in de Ver eeniging en in alles, wat tot de belangen der waterschappen betrekking hoeft. Mr. P. Blussé van Oud-Alblas werd in plaats van den heer Bichon lot voorzitter gekozen. De vacature in het bestuur werd ih de algemeene vergadering aangevuld door de verkiezing van mr. G. P. Zaaijer, dijk graaf van Delfland. In dezelfde algemeene vergadering werden de heere-n.A. Kooy Jr. en W. F. Brunt, die periodiek aftraden, als bestuursleden herkozen. Het maandblad „Het Waterschap" is se dert het begin van zijn twaalfden jaargang het orgaan niet alleen van den Zuid-IIol- landschen Waterschapsbond, maar ook van de Vereeniging van Noord-Hollandsche Wa terschappen. Van het bestuur van laatstge noemde Vereeniging was in het laatst van 1922 het voorstel ingekomen om samen te werken ten aanzien van het maandblad. De algemeene vergadering heeft deze overeen komst goedgekeurd. De overeenkomst heeft Üians ruim een jaar gewerkt. Dit is zonder eenig bezwaar en tol genoegen van het Bondsbesluur ge schied. Naar het bestuur vernam, ismen ook in Noord-Holland over de uitvoering der overeenkomst tevreden. Het bestuur hoopt, dat deze samenwerking nog langen tijd tot wederzijdsche bevrediging zal voortduren. Ten slotte werd meegedeeld, dat het aan tal aangesloten waterschappen cenigszins vooruitgegaan is en thans 285 bedraagt, dat de Bond 425 persoonlijke leden en 63 bui tengewone leden heeft, en dat de financiën in guneiigen toestand verkeeren. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, nagezien door een commissie, bleek, dal de ontvangsten had den bedragen f2016.86 en de uitgaven f 1145,74V», zoodat het saldo bedraag>i f 871II1/*- Tot leden van het bestuur werden herko zen de he eren J. M. van der Schalk, hoog heemraad van Delfland, te Noordwijk-aan- Zee, en J. Vlielander, dijkgraaf van der» polder Cromstyen, te Numan9dorp. De voorzitter heette nog hartelijk welkom de afgevaardigde van het waterschap Zee land, de hcei Van Beeck van Callenfels, die deze vergadering bijwoonde. Hierna deed hij eenige medodeeling i van hetgeen het bestuur in het afgeloopen jaar had verricht, zooals dit trouwens ook reeds in het jaarverslag met betrekking tot portvrijdom en den pensioenraad was go sc. hied. Van de gelegenheid, aan de vergaderi/.g geboden, om vragen te doen of voorstellen in te dienen, maalde in de eerste plaats ge bruik de heer Van Sterkenburg, kadergraaf van den Polder „De Gulberdingsche en Everdingerkade, inzake het Jaagpadrecht, dat volgens een rijksveldwachter in zijn gu- meente was opgeheven, zoodat er een pro ces-verbaal over werd opgemaakt. De Voorzitter zei de, dal het- bestuur dezo kwestie zeer belangrijk acht, maar. bet is op het oogenblik niet bevoegd, daarover een meening uit te spreken. Het zal het onder werp echter gaarne in studie nemen. De heer De Jong wijst op de onbillijkheid ten aanzien van het onderhoud der polder wegen. Door het modern verkeer lijden de wegen buitengewoon en de polderbesturen moeien voor de herstelling en het onderhoud zorgen. Zou er geen kans zijn, dat de wa- lerkeerende dijken in beheer van hel Rijk overgingen? Deze opmerking deed den voorzitter schrikken. God. Slalen van Zuid-Hol land willen gaarne in dezen de Waterschapsbe sturen helpen. Spr. memoreert het besluK van Ged. Stalen, waaruit blijkt, dat dit Col- loge beseft, dat de besturen geen overmali- gen last van den motor zullen hebben. Men mag achter de klok niet achteruit zetten. De motor heeft du eenmaal burgerrecht verkregen De heer De Jong erkent dit maar men mag niet vergeten, dat 99 pOt. der kosten aan verbetering der wegen gaat Ook van andere zijde wordt over deze kwestie gesproken. De heer Lacke, uit Putten, wilde een verzoek richten aan Ged. Staten van Z.- Holland om meerdere contróle, zooals ook in de provincie Gelderland geschiedt. Na nog eenige gecVaehteuwisseling gaf het bestuur te kennen, dat het dit onder werp als een afzonderlijk voorstel op de agenda zal brengen. Nog werd de opmerking gemaakt, öm steeds te 's-Gravenhage te vergaderen, waarop de voorzitter anbwoordde, dat hefc bestuur erkent, dat bij voorkeur de verga deringen moeten worden gehouden in een centrum. Daarmede zal heb bestuur steeds rekening houden. Na afloop van de behandeling der ge wone agenda-pun ten verkreeg onze stad genoot ir. P. Hoogenboom; ingenieur van Rijnland, het woord over het houden eener lezing, toegelicht n.et kaarten omtrent den boezem van Rijnland. Met genoegen voldeed'spr. aan het ver zoek van het bestuur van den Bond, om op deze vergadering, welke in het aloude Rijn land wordt gehouden, een korte inleiding te geven voor het bezoek, dat de leden heden middag aan de wateren van Rijnlands boe zem zullen gaan brengen. Degenen onder u. die nog niet met Rijn land bekend zijn, zeide spr., zal het mis schien teleurstellen, dat er van de toestan den in Rijnland uit den, zooals men wel pleegt te zeggen „goeden" ouden tijd weinig meer is overgeblevendat had interessant kunnen zijn. Rijnland is echter niet meer de streek van bosschen, poelen en plassen van de 13de eeuw, toen Rijnland zijn geboorte te dan ken of liever te wijten had aan de verstop ping van den ouden Rijnmond te Katwijk, waarvan over de schade, welke dit aan richtte, blijkt uit een Ln 1165 gegeven oor konde van Frederik Barbarossa. Men -treft ook niet meer aan den toestand, dat de Spaamdam merdijk tegen het IJ nog niet bestond. In 1253 was het Spaarne reeds afgedamd en twee jaar later gaf Willem II, Room9ch Koning, liet bekende handvest van 1255, waarbij hij belooft, dal hij geen sluis zou vergunnen aan le leggen in den Spaamdam buiten voorweten en raad van de Gemeenlandsheemraden, een oorkfbnde, die door sommigen als de stichtingsbrief van Rijnland wordt beschouwd. Rijnland is ook niet meer het tot uitoefe ning van rechterlijke macht bevoegd lichaam, uil dien „goéden" ouden lijd, toen het overtreding van keuren met bannisse- rnenl en geeseling kon straffen. Ook is de lijd voorbij, dat zij, zooals bij vonnis van Dijkgraaf en Hoogheemraden van 14 Augustus 1587 geschiedde, de dood straf uitspraken tegen zekeren J. Wit- brands, om met den zwaard te worden ge- executeerd, wegens het vermoorden van een sluiswachter. Doch wel is het wapen in Rijnlands vlag waaronder 'u hedenmiddag den boezem van Rijnland zult bevaren, de herinnering aan den ouden Uijd bewaard, zeide spr. Buiten dit wapen herinnert echter weinig meer aan den goeden ouden lijd, maar spr. hoopt, dat uit dit bezoek aan Rijnland en wat hij verder er van zal mededeelen, de overtuiging zal worden gewekt, dat deze tijd nog een betere mag worden genoemd, dan die z.g. goede oude tijd, nu Rijnland ons be hoorlijk legen het water beveiligd, waar door deze streken in vroegere eeuwen wer den geteisterd en tevens bij droogte het weder binnen haalt. Spr. gaf nu aan de hand van een kaart de grenzen van Rijnland aan, waaruit bleek, dal het zich over een deel van de provincie Noord-Holland en over een groot deel van de provincie Zuid-Holland zich uitstrekt. Het afwateringsgebied van Rijnlands boe zem kan gesteld worden op ruim 100.000 H.A., verdeeld in duinen, polderland, boe- zemland en boezemrand. Behalve het water uit zijn eigen afwate ringsgebied ontvangt Rijnland ook het wa ter van het Grootwaterschap Woerden. Met het afwateringsgebied van Woerden hoeft het afwateringsgebied van Rijnland oen oppervlakte van ruim 118.000 II.A. Ten aanzien van de waterkeering legen de Noordzee, de duinen, verkeert Rijnland in een zeer gunstige positie, daar, over het geheel genomen, de duinvoet geregeld aan won en nog aanwint in plaats van af te nemen, Na mei de straks genoemde kaart voor zich dewaterke'eringenrte hebben besproken en le hebben vergeleken, deed hij uitkomen, dat het achter die walerkeeringen vrij veilig wonen is, besprak hij het afvoeren van het water van den boezem. Voor den boezem van Rijnland geldt, dat het wenschelijk is, dat de boezemstand des zomers blijft lus- schen 0,57 M.N. A. P. en 0,62 M.N. A. P. en des winters lusschen 0,62 M.N. A. P. en 0,67 N. A. P. Spr. gaf vervolgens eenige voorbeelden van opwaaiïng, om vervolgens aan te too- nen, dat in lijden van walerbezwaar de natuurlijke loozing niet voldoende i9. Als dan moet de ontlasting plaats hebben door de werking van 4 stoomgemalen, staande te Spaamdam, Halfweg, Gouda en Katwijk, waarvan de eerste drie zijn gesticht op Rijkskosten. De werking en het capaciteitsvermogen dezer gemalen worden door spr. nader uit eengezet en verklaard waarna hij mee- deeld dat aan de bemaling nog een ver sterking moet worden toegevoegd. Ten slotte behandelde spr. het niet min der belangrijk punt van het op-peii-houden van den boezem, in droge lijden. Daarbij merkte hij o. a. op, dat in zulke lijden, zoo als in den zomer van 1911 en 1921 langen tijd te Katwijk niet werd geloosd. Spr. kon besluiten met de voor Rijnland verblijdende mededeeling dat door verbetering van den scheepsweg Rotterdam, Gouda, Amsterdam, de Gouwe, bruggen verruimd zullen worden, waarna door de inlating van IJselwater, de toestand zoodanig zal verbeteren, dat naar verwacht mag worden, dalingen van den b'oezemstand ook in buitengewoon droge tijden niet meer behoeven voor te komen. Er zou nog veel over Rijnland kunnen worden gezegd, aldus eindigde spr. zijn be langwekkend en van groote kennis getui gend betoog, maar ik meen niet meer van uw tijd in beslag te mogen nemen. Ik mag dan besluiten met U mijn veront schuldiging aan te bieden, Jat ik u, over een zoo nat onderwerp als Rijnlands boe zem is, op een zoo droge en zakelijke wijze heb bezig gehouden, en er den wcnsch aan toevoegen, dat uw rondvaart hedenmiddag over de meren van Rijnlands boezem u een aangename verfrissching daartegen zal zijn. De voorzitter bedankte ir. Hoogenboom voor zijn leerzame uiteenzetting, waarna de vergadering werd gesloten. Vervolgens werd een boottocht gemaakt over de meren. Prof. dr. P. J. Blok, hoogleeraar in de vaderlandsche geschiedenis aan de uni versiteit alhier, zal 10 Jan. den 70-jarigen leeftijd bereiken en derhalve aan het eind van den nieuwen academisch en cursus het hoogleraarsambt moeten neerleggen. Het nieuwe bestuur van de philoso- pische faculteit der Leidsche Studenten heeft zich als volgt samengesteld: L. M. de Sitter, praeses, K. Posthumus, ab ectis- qaestor; J. D. Rutgers vap der Loeff, as sessor I; mej. Th. Pynacker Hordijk, asses sor II; en W. G. Th. Snijder, assessor III. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland alhier richtte aan de Tweede Kamer een adres inzake het aan de Handelskamer te verlcenen crediet, waar aan wij het volgende ontleonen: Naar de meening der Kamer is legen het wetsontwerp, voor zoover het een gevolg is van een contraclueele verplichting van den Staat, niets in le brengen. Wel zou gevraagd kunnen worden, of het toezicht op de gestie van de Handelskamer, hetwelk is toegezegd, wel daadwerkelijk is uitgeoefend. Hoofdzaak is deze materie is echter, dat de Memorie van Toelichting in plaats van op de zoo slecht en onverantwoordelijk .be heerde Handelskamer, een smaad werpt op den Middenstand in Nederland. Terwijl de Handelskamer in één branche, n.m. het kleedingbedrijf, gedurende korten tijd bij haar zoogenaamde duurtebeslrij- ding f 876,000"verlies lijdt, wordt nog in de Memorie van Toelichting de indruk gewekt, dat van een aanvankelijk succes gesproken kan worden, terwijl de verliezen aan bij komstige factoren geweten worden, alsof die factoren niet op elk middenslandsbedrijf evenzeer hun invloed deden gevoelen. De Kamer heeft den indruk gekregen, dal de Memorie van Toelichting een uiting is van de opvatting, welke eenige jaren gele den in sommige kringen opgeld deed, n.m. dat de duurte een liefhebberij was van de winkeliers, een gevolg van prijsafspraken, enz. en dat men door een spaak in het wiel te steken, deze actie zou kunnen keeren en de goedkoope tijden weer terug roepen. Een ruiterlijke erkenning, dat deze duurtcbestrijding een volslagen fiasco is ge worden, ware beter op" haar plaats geweest. Naast haar protest legen de miskenning van de algemeene functie van den Midden stand voor het economische leven, meent de Kamer van Koophandel ook le moeten vragen, welke waarborgen er voor bestaan, dat: lo. de leden der Coöperatieve Vereeni ging de Handelskamer in casu de verschil lende Coöperatieve Vcreenigingen in den lande steeds lid zullen blijven der Handels- kamer en 2o. de personen, lid dier Coöpera tieve Vereenigingen in Nederland hun lid maatschap zullen handhaven. Wanneer toch een of beide soorten leden huil lidmaatschap opzeggen, is het te vree zen, dat van de geheele overeenkomst niets reëels meer overblijft. Indien op dit punt geen waarborgen be staan, met andere woorden indien de tegen woordige belanghebbenden niet vast eit zeker de overeenkomst royaal zullen uil- voeren, acht de Kamer van Koophandel het noodzakelijk, dat ernstig overwogen worden, of een algehecle liquidatie niet te verkiezen moet zijn. Er heeft zich uit de mcdearbeid(st)ers van de Chr. Wijk vereeniging Levendaal, alhier, de oudste Wijkverceniging te dezer slede, een comité gevormd ter herdenking van het vijftigjarig beslaan dier Wijkver- eeniging op 13 Januari 1925. Dit comité, bestaande uit de dames A. Eggink, E. S. de Langen en J. Uiltenbroek en de heeren J. G. van Dijk, C. J. Eggink C.Jzn. en J. M. G. Ilakkert, wil trachten de financieele basis der Wijkvereeniging wat vaster te maken. Door de kampcommissie van de Chr. Jongelingsver. „Dient den Heer" is vastge steld, dat de kampeertijd zal zijn van 19 lot Donderdag 24 Juli. Waarschijnlijk wordt dezen keer te Noordwijk gekampeerd. Gisteravond heeft de nieuwe kapel in den tuin van „Zomerlust" opnieuw dienst gedaan en bewezen aan haar doel te beant woorden. De directie van het bioscooptheater „Ca sino" had zich bereid verklaard er het zoo gewilde nummer „Watt en half-Watt" voor het eerst te vertoonen, om daarmede te demonstreeren, flat de kapel ook geschikt is om haar voor openlucht-bioscoop le gebrui ken. 'Het weer hadden de twee ondernemers, de Casino-directie en de heer Kulk, weder BINNENLAND. Het verslag van de Keedersvereeniging van de Nederlandsche harlngvisscherij. Initiatief-voorstel Van der Waerden c. om aan de sociallsatie-commissie enquête recht te verleenen. De reorganisatie van Posterijen en Tele grafie. De loons- en arbeidsovereenkomsten in het mijnbedrijf. BUITENLAND. Herriot krijgt in de Hamer een votum van vertrouwen. Deselves gekozen tot president in den Franschen Senaat. Engeland zendt geen diplomatieke missie naar Mexico. Cummins is vertrokken. Generaal Smuts' nederlaag ln Zuid-Afrl- ka ls een fait accompli. Een bom veroorzaakt te Eanton dqpdeo en gekwetsten. Poststaking in Canada uitgeroepen. mee en daaraan zal hel mede le danken zijn geweest, dal de opkomst zoo groot was. Natuurlijk kon men niel onmiddellijk mei de bioscoopvertoning beginnen. Doch dit was ook niet noodig. Men had beslag weten te leggen om een aardig slrijkje en een goed zanger en zoo ging een deel van den avond aangenaam heen. Toen de avond viel, kwam het hoofdnum mer, waarmede ook hier een geweldig suc- oes werd behaald. Naar men ons mededeelt, is het voor nemen, dat vanwege het „Casino" hier eiken Donderdagavond oen voorstelling zal gege ven worden. Bij den heer Wijnbeek, in de Haarlem- merstraat, zijn de medailles uitgeslald, uit geloofd ter gelegenheid van hel 60-jarig feest van „Nut en Vermaak". Op het Stationsplein is heden door een aulo van Stadsverkeer de tramconducteur L. S. aangereden. Hij bekwam kneuzingen aan onderbeen en voet, zoodat hij buiten dienst gesteld moet worden. Togen den bestuurder der aulo is proces verbaal opgemaakt, daar hij zonder signaal te geven een bocht is omgereden. Bij de koffiehuishoudsler wed. v. K. aan de Beestenmarkt, logeerde sedert Dins dag J. S. uit Amsterdam. Hij kon niet ten volle betalen en moest f 5 schuldig blijven. Daarvoor Leeft hij toen een aan hem ge richte postwissel als pand gegeven, maal die postwissel was geen postwissel. De I9-jarige J. K. is als minderjarige uit Rotterdam op verzoek harer moeder teruggehaald en ter harer beschikking gesteld. In de Steenstraat is gisteren door dq gladheid der straal de 14-jarige wielrijder C. D. v. E. gevallen, juist voor een passec- rende vrachtauto der firma Wernink. Zelf kwam hij er echter goed af, alleen het rij wiel werd beschadigd. Gistermorgen is een G-jarig meisje in de Lusthoflaan aangereden door een groen- lenkar. Eersl liet het zich als zonder gevol gen aanzien, maar na schooltijd begon het meisje te braken, etc. De Eersle-Hulpdienst heeft hulp verleend In verband met oen verzoek uit Lei den, wordt trein 188 (vertrek Rotterdam D.P. 5.37) op het traject Rotterdam D.P.Leiden, weer toegankelijk gesteld voor houders van muandkaarten transiet Leiden. Wjj vestigen de aandacht op het bezoek hier Ier stede van een tweetal vreemdelingen, voor wie onze lezers zich waarschijnlijk wei zullen interesseeren. Wij bedoelen Charley, Chaplin en het „Jochie", die hedenmorgen alhier zijn gearriveerd. Toen wij de tijding hiervan kregen, hebben wg onmiddellijk ge poogd het tweetal te interviewen. Helaas.... Charley, de populaire filmacteur, zweeg ia alle talen. Gelukkig was het „jochie" iets welwillender, dfrj Vertelde ons „dat het met pappie een nieuw pakje ging koopen bij de firma Peek en Cioppenburg, aan de Lree straat''. Dit blvjkt juist te zijn geweest. Althans wjj vernemen nader, dat. zjj zich momenteel in de étalage van genoemde fi ma bevinden, ten einde met zorg hun keus te doen uit de uitgebreide collectie. In den avond van den 18den Februari van dit jaar brandde perceel Haven 32, waarin de heer W. Swaak een blikslagerij en handfl in emaille- en ijzerwaren uit oefende, geheel uit, zoodat de zaak moe^

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1