GEMENGD NIEUWS. Burgerlijke Stand v. Lekten. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. INGEZONDEN. SPORT. KUNST EN LETTEREN. ben. Omtrent de ééne vraag, die hij stelde, heelt hij ook geen nadere inlichtingen noo- dig. Het antwoord toch ligt voor de hand. Natuurlijk beantwoordt spr. die vraag ont kennend. Op de historische beschouwingen yan den heer Boon gaat spr. niet in. De cene vraag is niet juist gesteld. Er is geweigerd op de wijziging der statuten van de Amsterd. Vereeniging „De Dageraad" goedkeuring te verleenen en niet op de nieuw op te richten vereeniging te 's-Gra- venhage. De Haagsche Ver. is een plaatse lijke aideeling geworden en dus hebben wij alleen te doen met de algemeene Veree niging. Spr. heeft lang over de zaak,nagedacht, omdat hij liever wel goedkeuring wilde ver leenen. De wet liet dit echter niet toe. Kon en kan die vereeniging niet beslaan zonder goedkeuring? Allerminst, w;int het gaat om een wijziging in de statuten, die goedge keurd zijn. Die vereeniging bestaat nog en zij kan doen wat ze wil. Op twee punten wijken de wijzigingen af van de bestaande statuten. Zij wenscht niet alleen meer de vrije gedachte te bevor deren. maar ook Ie streven naar de vrije en volledige ontwikkeling der menschelijke persoonlijkheid, en zij stelt zich op het atheïstisch standpunt. De vrije gedachte sluit a priori het aan nemen van een dogma uit en hel atheïstisch standpunt sluit dit a priori in. De beschik king gaat niet tegen het atheïsme, maar tegen de toepassing daarvan in het nieuwe statuut. Het nadere streven richt zich in beginsel legen de goede zeden. Het gaat niet om de vrijheid van geloot of ongeloof en er wordt niet beweerd, dat een atheïst steeds onzedelijk is. Spr. kan dit nooit be weren en hij herinnert aan zijn houding bij de Dicnslweigeringswet, toen hij heeft erkend, dat een ongeloovige heel dikwijls leen geweten heelt. Een atheïst kan in vele gevallen practisch uitkomen bij hen, die het goddelijk verbod wel volgen. De statuten stellen het goddelijk gebod en alle normen ter zijde en zeggen, dat ieder mensch zijn eigen heer en meester is. Iedere meening is vrij, maar de toepassing daarvan is niet altijd vrij. Of het doel der statuten kan be reikt worden is een tweede, maar het kan zich tegen de goede zeden en de orden rich, ten. Het begrip goede zoden vereischt een na dere beschouwing; het komt herhaaldelijk in onze wetgeving voor en is dikwijls be grepen in het begrip openbare orde. Goede zeden dekken niet het begrip zedelijkheid, maar zijn meer van juridischen aard en vor men het complex van normen, die den grond slag vormen voor onze wetgeving. De over heid heeft de goede zeden te verdedigen en hoe meer zij zich daarvan bewust is, des te meet bevordert zij de harmonie van gezag en vrijheid. De wel laat niet toe de uit God komende normen van zedelijkheid ter zijde te stellen. Allo normen komen altijd terug tot reli- gieuse beginselen; dit is bij alle volken en rassen het geval en die normen heeft de overheid te eerbiedigen en de statuten eener vereeniging,, die zich ten doel stelt die normen ter zijde te stellen, zijn niet voor de wet voor goedkeuring vatbaar. Op grond hiervan heeft spr. de goedkeuring aan die Statuten onthouden. De heer BOON (V.-B.) repliceert. Spr. vraagt, waarom de Minister de ledenlijst der vereeniging heelt gevraagd, terwijl het wettelijk geen eisch is dat te yragen. De toepassing der meeningen is volgens den Minister niet vrij, maar spr. meent, dat de rechter dat heeft te beoordeelen en niet de Minister. Spr. stelt een motie voor, luidende; De Kamer, van oordeel, dat de weigering der Kon. Goedkeuring op de wijziging der statuten der vereeniging „De Dageraad" 'geen steun vindt in een juisten uitleg van de wet van 22 April 1855, gaat over tol de orde van den dag. Deze motie komt aanstonds in behande ling. De heer KLEEREKOPER (S.-D.) betoogt, dat de Minister de statuten aan zijn eigen religieuze beginselen heeft getoetst en daar door tot een weigering is gekomen, in strijd piet de wet. Hij kan zich niet losmaken van de ge dachte, dat de Minister de statuten niet goedkeurde en verder de zaak blauw-blauw liet, waarbij dan zeer in het openbaar de ylag van het Departement van Justitie werd uitgestoken voor de eere Gods. De Techier moet oordeclen of de vereeniging zedeloos is en daden doet, die ontoelaatbaar zijn. Wanneer de wetgever spreekt van goede zeden, dan bedoelt hij de zeden, die voor ons allen gelden, welke overtuiging men Ook heeft. Wat zou men van een Katholiek Minister zeggen als hij het Protestanlsche vereenigingsleven ging hinderen? Volgens de Joodschc zedenleer is hel coelibaat verbo den. Wal zou men zeggen als een Joodsch Minister weigerde statuten van Roomsche Or den goed te keuren? De Minister beroept zich op de Christelijke traditie, maar wat is dat? Is dat de Roomsche opvatting of de Chrislclijk-Hislorische van den heer Loh- man? Men weet hel niet. Het einde van dit zittingsjaar moet de apotheose van God ge- yen als slol-apotheose van het jaar, dat met de crisis in de Christelijke partijen is aan gevangen. De heer VISSCHER (A.-R.l. zegt, dat zijn partij zich altijd legen consciëntie dwang heeft verzet. Wanneer de conscieniie-vrij- heid der Dageraadsmenschcn werd bedreigd, zou spr. onmiddellijk daarvoor opkomen, "s -het moest legen de Regeering. Daarvan is echter geen sprake. De vrijdenkers zijn in dit land veel vrijer dan de automobilisten en door de weigering van den Minister is geen enkele vrijdenker belemmerd in zijn den ken. Vrijheid beteekent echter niet het recht hebben om ieder |e kwetsen in zijn heiligste beginselen. Vrijheid en losbandigheid is niet holzelfde. Iedere vrijheid is gelimiteerd, ook de religieuse. De heer Slolemaker de Bruine ging spr. veel te ver, wiens conclusies én juridisch én theologisch volkomen onjuist Waren. Er bestaat geen onalhankelijk zede lijk leven; alle geleerden hebben dit er kend. Hel aantal atheïsten is zeer gering en alle niet-kerkelijke menschen zijn geen atheïst. De heer DUYS (S.-D.); En alle kerkelijken nog geen Christenen. De heer VISSCHER (A.-R.) betoogt, dat zenuwzieke zelfmoord het eind zou zijn van een atheïstische maatschappij en hij juicht het dus toe, dat een Minister de Koninklijke goedkeuring aan 'n vereeniging van atheïs ten heeft geweigerd. De VOORZITTER heeft den spreker niet willen storen, maar hij vindt toch dat niet alles zóó zakelijk was als bij het onder werp behoorde. (Gelach). De heer GERHARD (S.-D.) meent, dat het slot van de rede van den vorigen spreker gansch in strijd was met de rede van den Minister, die de rechtspersoonlijkheid van „De Dageraad" onaangetast liet, maar alleen de wijziging weigerde goed te keuren. De heer KETELAAR (S.-D.): Hij had het gisteren al opgeschreven. (Groot gelach). De heer GERHARD (S.-D.): Het slot was een belijdenis, waartegenover spr. de zijne stelt. Laat men het Rechts durven zeggen, dal spr. minder zedelijk is dan de mannen van Rechts, want spr. is atheïst. (Applaus, ook op de publieke tribune)'. Spr. zal niet ingaan op de theologische beschouwingen, omdat die buiten de zaak gaan. De rede van den Minister was zeer ern stig en dat is altijd een bewijs, dat de Mi nister zich zwak gevoelt, want anders over laadt hij de Kamer met jolige uitvallen. Feitelijk komt de rede van den Ministei hierop neer, dat „De Dageraad", nu zij de „zedelijke en verstandelijke" ontwikkeling niet meer in haar statuten vermeldt, thans de „onzedelijke" zal gaan bevorderen. Met de bestaande bewoordingen was het een net te vereeniging; nu is ze dat niet meer. De MINISTER: Waarom maken zij dan zoo'n drukte om die woorden? De heer GERHARD (S.-D.) zegt, dat men de atheïstische idee scherper wit laten uit- komen.4 De opvatting der rechterzijde is, dat zij brave jongens zijn, maar dat de andere men schen in den grond deugnieten zijn. Zij zou den erger deugnieten zijn als de oude be ginselen van zedelijkheid niet nog nawer ken. Eigenlijk moesten zij erger deugnieten zijn. dan zij nu schijnen te zijn (Gelach). Als de Minister meent wat hij gezegd heeft, dan moet hij een tweeden slap doen en „De Dageraad" staatsgevaarlijk noemen. Vervolging is een uitstekend middel voor bloei. Dc Minister beoordeelde den inhoud van het streven der vereeniging naar zijn op valling en daarom meende hij ze te moeten verbieden. Spr. eerbiedigt ieders overtuiging, maar vraagt die eerbied voor zijn.eigen ovcTluiging ook. De besle propaganda is het goede voorbeeld en spr. roept de rechterzijde op zich op een hoog standpunt te «tellen bij de beoordeeling van hen, die anders' denken dan zij. Spr. stelt een motie voor waarin de Ka mer uitspreekt, dat de weigering ten on rechte is geschied op gronden ontleend aan de beoordeeling van veronderstelde geestes richting der aanvrager^, waardoor wordt in geluid de ophelting van de door de Grond wet gewaarborgde vrijheid van gedachte eft waardoor en ernstige miskenning van gewe tens overtuiging ontslaat. De heer VAN RAVESTEYN (C. Fr.) be strijdt ook dc houding van den Minister. De vergadering wordt verdaagd tot Don- -dag één uur. RECLAME. Lijders aan aambeien kunnen niet beter doen dan Foster's Zalf aan te wenden, welke onmiddellijk verlichting schenkt. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per doos 11.75; per tube f 1. Men meldt ons uit Noordw ij k De postauto van bier op Noordwijk is in den vroegen morgen van gisteren dooi1 nog onbekende oorzaak bij de Beeklaan in een sloot gereden en omgeslagen. Er was al leen eenige materieele schade. Telefonisch werd een andere auto uit Leiden ontbo den, die de poststukken overnam. Door een en ander ontstond cenigp stagnatie in den dienst. Men is nu met de electrifi- catie van de spoorlijn Den HaagLeiden zoo ver genaderd, dat eiken dag proef ge reden wordt. Gisteren is voor het eerst met een complete tram van vijf wagens gere den. De definitieve datum van opening is nog niet vastgesteld. Het wachten is op Leiden. Het station hier is nog niet gereed. De berm van den weg moet verbreed wor den voor de palen. Daarmeden is men thans druk aan het werk. Zaterdag a.s. zal er van 9 uur v.m. tot ongeveer 1 uur n.m. in en Zuid oostelijk van de vlakte te Waalsdorp wor den geschoten met het geweer. Gedurende die schietoefening is er slechte een 120 meter breede strook langs de Z.-H. Elec- trisohe spoorbaan als geheel veilig te be schouwen. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat de vlakte slechts dan weder voor het publiek toegankelijk is, wanneer de vlaggen, waardoor de onveiligheid van de vlakte wordt aangeduid, zijn ingehaald. Dinsdagavond moesten twee motorrijwielen bij Delft, ter hoogte vau Pasgeld, passeeren. Hoewel er ruimte ge noeg was, kwamen de beide motors met el kaar in botsing, met het noodlottig gevolg, dat één der motorrijders zijn koers kwijt raakte en op de boomen aanreed. Een in zittende dame werd er uit geslingerd en bewusteloos op den weg gesmakt. Inmid dels nam de motor een draai en reed par does de Hoogvaart in. De personen, die op den motor en het duo zaten, konden er nog bijtijds afspringen. Dé dame werd RECLAME. Madem. Jane Pierly, van «bet TéAlre Ma- rigny zegt "Indien een vrouw er op ge steld is; een zachte huid en een fraaie gelaatsteint te behom den, dan dient zij Recalzeep te gebrui ken Het overvloe dige en roomachtige schviim der Recal zeep bevrijdt de po riën van elk spoor v ah onzuiverheid, waardoor de - h u i d hare natuurlijke schóonheid en frisch- heid terugkrijgt. 3240 binnengedragen in dewasscherij )van de firma van Iron. De telefonisch ontboden geneesheer oordeelde het noodig, dat de dame in een ziekenauto naar het gasthuis werd vervoerd. De verzou ting van D e 1 f la n d s boezemwater, als gevolg van het lekken van de onder Maassluis gelegen Oranje- buitensluis, heeft zoodanige vormen aange nomen, dat van een ernstige bedreiging van den geheelen Westlandschen tuinbouw moet worden gesproken. In verband hier mede zullen binnenkort belangrijke her stellingen aan dc sluis worden uitgevoerd. Op een onbe waakten over weg tussohen Maarsen en Breukelen is, naar het „Hdbl." irreldt, Dinsdagavond door een trein uit Uti'ëcht eon rijtuig aan gereden. Een meisje, dat naast den be stuurder zat, is gedood. Do bestuurder zelf schijnt er goed te zijn afgekomen. Het paard is vermorzeld Op een onbewa-alrtcn overweg bij He kendorp is gisteren W. Boerefijn, uit Drie- brugge, met zijn motorfiets in volle vaart tegen een locomotief gereden en zwaar verwond. Het mond- en klauwzeer en onze uitvoer naar Engeland. De Engel- sche parlementaire secretaris van Land bouw, Smith, in het Lagerhuis op een vraag welke de aandacht vroeg voor het aantal ge vallen van mond- en klauwzeer in Neder land en het verbod van invoer van Neder landsche planten en heesters tot Nederland vrij van die ziekte is, opperde, antwoor dend, zei, dat de zaak is overwogen in ver band met die of het wenschelijk was den import van hooi en stroo voor verpakkings materiaal te beperken. Met hel oog op het ontbreken van het definitieve bewijs, dat hét mond- en kiautvzeer door zulke midde len wordt verspreid, acht de Regeering een verbod van invoer van planten uit Neder land en andere landen, waar de ziekte heerscht, niet gerechtvaardigd. De zaak zal verder worden overwogen. „S ehoenmaker, mevrouw de maat nemende, met een innemend glim lachje: „Mevrouw heeft bijn<a geen voet." Mevrouw, droogjes: ,,'Dat heb ik aan «33 rekening nog nooit ge>«^kt." GEBOREN: Johanna Calharina, D. van J. Carton en C. Piket. Pelronella, D. van F. dc Groot en L. L. Stakenburg. Johan na Maria. D. van M. C. Pijnaker cn W. P. Strijk. Anncgicn, D. van W. J. Baden en H. C. M. Olten. Petrus Ignatius Maria, Z. van tV. Bakker en M. Huigsloot. Wil lem, Z. van J. v. d. Linden en P. A. van Loon. Arie, Z. van L. Weegman en P. v. Zwieten. Abraham, Z. van A. Stikkelo- rum en J. F. Talfijn. Jannetje, D. van J. Boom en J. C. Fontein. Gerrilje, D. van L .Gijsman en J. Owel. Leendert, Z. van L. Haak en H. J. Kort. Johanna Maria, D. van J. Outshoorn en N, Faas. Willem Frederik, Z. van A. v. d. Laan en W. J. Eradus. Johanna, D. van P. J. Beijer en S. Favier. Jacoba Maria, D. van J. B. v. Leeuwen en M. B. Tetteroo. Elisabeth Tetronella, D. van H. Hollander en E. P, Muijs. Jacoba Maria, D. van H. Hollan der en E. P. Muijs. Hendrika Marga- retha, D van II. M. v. d. Bos en D. W. Ruigendijk. Hermanus, Z. van C. J. Brou wer en D. Gijben. Maria Alida Jacoba, D. van A. J. J. v. Egmond en H. v. d. Zeeuw. Anlonia, D. van W. Crama en C. Koole. Lena, D. van A. Lasschuyt en L. de Graal. ICarel Petrus, Paul Aloysius, twee Z. van P. G. J. Pollmann en M. A. M. Ver- heijen. Leonardus Corns. Wilhs., Z. van R v. d. Bos en P. C. v. Bonten. Anlonius Pieler Jobs., Z. van M. T. Sontrop en A. M. v. Dam. Helena Jozina, D. van J. Hak kaart en A. A. J. v. Zijp. Joha. Corna. Adra. Maria, D. van C. A M. Langezaa! en H. M. C. Volkerl. Simon, Z. van S. Ra- mak en J. C. Rins, Leendert Johannes, Z. van N. M. Sleyser en M. Hoogstraten. Jacobus. Z. van H. J. Koet en H. v. Geldc- ren. Gerdina Johanna, D. v'i& D. H. A. v. Ingen Schenau en H. G. Verryns. Jo hanna Wilhelmina, D. van ~H. M. Herreur cn J. W. v. Zijst. Antonie, Z. van A. Cos- see en M. v. Hooren. Comelis, Z. van A, Vlieland en J. G. Siebert. Jannetje, D. van J. Bodijn en C. Jl. Hub'er. 1 Johannes, Z. van J. Onderwater en E. Flaman. GEHUWD: J. Overduin jm. en C. v. d. Hoogt jd. C. J. v.'Rossum jm. en M. A. Th. v. Galen jd. A. Versteeg jm. en M. J. Pauw jd. A. Willemse jm. en M. Schel lingerhout jd. C de Vroed jm. en B. J. J. Boter jd. A. Gijzenij jm. en H. v. Leeu wen jd. H. G. Timmerman jm. en G. Rijsdam jd. A. C. Filippo jm. en C. Kroesemeijer jd. A. v. d. Meij jm. en H. E. Trouwee jd. B. v. Daalen jm. en J, Regeer jd. J. Galjaard jm. en P. Crone jd. A. Delmeer jm. en J. Keereweer jd. OVERLEDEN: G. v. Velzen D. 66 j. E. Togni geb. Sebel V. 35 j. C. Meijv'ogel Z. 13 j. E. v. d, WerI M. 40 j. A. C. Boom jd. 64 j. F. v. As geb. Karreman wede. 60 j. A. F. UiHenhbut Z. 8 weken. E. Sierat D, 16 j. Alphen. Bij de gisteren ten overstaan van notaris R. van den Berg, in hotel „de Vergulde Wagen" alhier gehouden opeu- baren afslag werd perceel 1. Heerenhuis met schuurtje en tuin, gelegen aaD de Hocitstraat 124 in bod op f 6200 op f 3, af gemijnd door den beer G. de Jeu, alhier Perceel 2, buis met showroom en tuin, ge legen naast perceel 1, werd door den heer L. Gesrnan op f 500 afgemijnd. De beer G. de Jeu mijnde perc. 3 de opstallen van garage aan de Burg. Bloemstraat, in bod op f 2650 af op f 8. Perceel 4, in bod op f 1000, werd niet afgemijnd en niet toege wezen. Een dochtertje van K. in de Tolstraat geraakte onder de auto van den heer B. alhier. De wagen reed over baar heen, doch het meisje werd elecbts aan het hooad verwond. Dr. de Graaf verleende de eerste geneestkundige hulp waarna zij naar haar ouderlijke woning -vervoerd werd. De melkprijs is in deze gemeente we derom met 1 ets. per Liter verhoogd, zoo dat nu 13 ets. per liter betaald moet wor den. Boskoop. Het Circus Robciti zal heden Vrijdag- cn Zaterdag op bet sportterrein alhier voorstellingen geven. Het zoontje van den heer M. alhier had het ongeluk met zijn hoofd cp een ijzeren hek te vallen, met het gevolg dat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De vrijwillige bijdragé voot de instand houding van Volksonderwijs heelt ruim f 200 opgebracht. Gevonden voorwerpen: 1 kinderportc- monnaie, 1 rijwielsleutel, 1 hcerenstrikje. Inlichtingen Zaterdagmiddag tussehen 2 en 3 uur. Waddinxveen. Voor de betrekking van gemeente-veldwachter alhier, hebben zich ODgeveev 50 sollicitanten aangemeld. Op den Bloemendaalschen weg had een aanrijding plaats van een motorrijder en een dame en heer, die op een fiets reden met het gevolg dat beide laatsgenoemden te water raakten. Spoedig waren beiden evenwel weder op het droge, waarna ze op een naburige boerderij van droge kleeren w-erden voorzien. De Commissaris1 der Koningin dezer provincie heeft aan den heer W. van Rin- gelenstein, gemeente-veldwachter alhier, op zijn verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 Augustus a.s. Hillegom. De jaarlijksche Missiedag van het Genootschap der H. Kindsheid js in de St. Josepbkerk gevierd met een Godsdienstocfenr .weüke door circa 2200 kinderen word bijgcV/oond. Pastoor van Leeuwen hield een toe spraak; enkele liederen werden gezongen. Daarna maakten de kinderen, waaronder kleine bruidjes waren, schilden, vanen enz. een pandeling door de Hoofdstraat, Molen straat, Van den Endelaan en Mariastiaat. Hot was prachtig weer voor deze gelegen heid. Lisse. De heer A. J. van Schooien al hier is te Rotterdam geslaagd voor bet onderwijzers-examen. Noordwijk. Maandag hield de post duivenvereniging Steeds Sneller" ecu vergadering bij den beer A. W. Krol. Na eerst do klokken afgeslagen te hebben open de de voorzitter de vergadering en heette allen hartelijk welkom. Daarna gaf hij oca 2en secretaris gelegenheid tot het letcn der notulen, die onveranderd werden goed gekeurd. Aangezien het een .onverwachte vergadering was, was er geen agenda. Na de stemming voor nieuwe leden ging men over tot bespreking van wedvluchten voor jonge duiven. De heer Dysselbloera van Voorhout stelde zijn wagen beschik baar om Zondag 22 Juni naar Katwijk cn 29 Juni naar Wassenaar te gaan om dan gezamenlijk de voorvluohten te houden. Nu kwam het punt waar het om ging: er waren leden die duiven hadden meege geven van niet-leden. Maar zij waren toch zoo éérlijk geweest om ze niet te controlee ren hoewel ze het eeTSt aan waren. De heer van Oosten komt er tegen op dat in de vorige vergadering geen kascommissie ge kozen is daar dit toch degelijk noodig was vooral omdat de vereeniging steeds groo- ter wordt. De voorzitter was het cr direct mee eens en maakte z'n verontschuldiging voor het verzuim. Gekozen werden nu do heeren J. Koudijs en A. v. Oo6ten Jr. Do heer P. Bosman komt voor den weg brenger op, die veel te weinig tijd kre«-g om te gaan loepen met een kar Daar Pict- Gijaenbrug. Er zal dan met dien persoon over gesproken worden. De voorzatter stel de voor om de Derby-vlucht te houden van> af Ohimay, hetgeen goedgevonden werd. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. De heea- F. M. M. Forma ra, alhioi iê gcslaaigd vcor bet examen gemeente-admi nistratie. Wassenaar. Voor het maken van een klinkerbestrat-ipg in den Katwijkschenweg zonder bijlevering van steen en, werd inge schreven door H. Bunschoten te Hillegers- bei^s vooi' f 13.518 en D. Esscr te Delft voor f 19.585. Voor de betrekking van adj.-commies ter secretarie betoben zich 50 en voor die van bevolkingsagent 219 sollicitanten aan gemeld. Tot agenten van politie 2e klasse zijn door den burgemeester benoemd de heeren A. Dek te Kruiningen, O. P. T. Hoogka mer te Leiden en K. J. Verduijn, te Noord- wijk aan Zee. [Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Copie van al of niet geplaatste slukkeiT wordt niet teruggegeven. Nederlandsche Kinderen in den Vieeiade, Duizenden Ncderlandsche gezinnen deivinden over de grenzen van ens land al de ellende eener onvoldoende voeding. Vooral daar in het Roeigebied, waar velé Nederlanders broodeloos zijn. Alle courafi. teü hebben dit in breede trekken geschil- derd en zeker leeft in ieders hart het groo- te medelijden met het lot van die arme kleine stumperds van onzen eigen stam die dit groote leed moeten meemaken. Het Comité voor Nederlandsche Kinde ren in den Vreemden (Hoofddoel: Verzor ging in Nederland)', dat reeds hulp bracht van af 191G, trekt het lot der kinderen aan, waarbij geen verschil in godsdienstige of politieke richting weidt gemaakt, en doet een beroep op uw offervaardigheid om me de tc werken tot verlichting van den nood j onzer lijdende Jandgcnootjes en verzoekt u driDgend door het schenken van een gift, dc ellende der kinderen onze kinderen te helpen verzachten. Het Comité voor Nederlandsche Kinde ren in den Vreemde: Prof. dr. J. te Winkel, Voorzitter, Am sterdam; W.\F. van Heusden, Secretaris, Amsterdam; S. van Lier Ez., Penning meester, Amsterdam; J. Blooker, Zeist; Jul.. Hcrdtrnann, Consul der NederlandeD, Kleefdr. P. H. van Rooyen, Chirurg, Zaandam; M. J. Verschoor, leider, Noord singel 197a, Rotterdam. „Bovenstaand Comité is een uitvloeisel van het Algemeen Nederlandsch Verbond, waarmede het ten nauwste voeling houdt en dat zijnerzijds al het mogelijke doet om dezen arbeid te bevorderen". Het is om die reden, dat ondergctceken den namens de Groep Nederland van het Algemeen Nederlandsch Verbond, bij alle Nederlanders binnen en buiten onzo lands grenzen, het beroep van het Comité en de inzameling der gtlden, welke dezer dagen zal plaats hebben, warm aanbevelen. Mr. P. J, de Kantér, Voorzitter, Dordrecht dr. B. de Gaay FortmaD, Secretaris. Comité te Leidenprof. dr. P. J. Blok, Voorzitter; dr. J W. Wicherink, Secreta ris; C- Peltenburg, Penningmeester; dr. J. N. Beversen; mr. A. van der Eist. RECLAME. Wpees geen examen want er i9 een middel dat U geheel bevrijdt van zenuwachtigheid, een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest helder blijft. Mijnhardl's Zenuwlabletten wetenschappelijk samengesteld en onscha delijk, genezen U van Uw zenuwachtigheid. Koker 75ct. Bij apoth. en drogisten. W l ROEIEN. Laga naar Frankfort. Aan de op 28 cn 29 dezer te Frankfort le houden roeiwedstrijden zal de studenten- roeivereeniging Laga te Delft deelnemen met een oude vier, samengesteld uit de hee ren A. C. Meijer (bg.), J. Huges, II. E. J. v. Kolwich Verschuur, Th. P. Tromp (si.), J. M. Schouwenaar (stm.) Dezelfde roeiers zullen levens starlen in het nummer stuurman- looze vier. Verder zal op de wedstrijden nog uitkomen een stuurmanlooze twee gevormd door de heeren A. G .Meijer (bg.) cn Th. P» Tromp (sl.) LAWNTENN1S. De interacademiale wedstrijden. De interacademiale wedstrijden te Noord- wijk-aan-Zee zijn gisteren reeds beëindigd dank zij het buitengewoon schoone zomer weer, waardoor zij werden begunstigd. De uitslagen van den laalsten dag zijn: Dubbelspel: Smeets en Smelt (Delft) slaan Bloem en Dunselman (Amsterdam) 12—10, 86; Smeets en Smelt (Delft) slaan Van der Laan en Prins (Leiden) 62, 6—1'. Dunselman en Bloem (Amsterdam) slaan v. d. Laan en Prins (Leiden) 62, 7-5- Enkelspel: Dobbelman (Amsterdam) slaat Schweigman (Delft) 6I-, 63; Dunselman (Amsterdam) slaat Melz (Leiden) 60, 6—' Schweigman (Delft) slaat Dunselman (Am sterdam) 62, 6—2. Smelt (Delft) shat Melz (Leiden) 6—0, G—0; Dobbelman (Am sterdam) slaat Melz (Leiden) 60, 6 i> Sluyver (Delft) slaat Prins (Leiden) 62, 60; Dobbelman (Amsterdam) siaai Stuyver (Delft) 7—5. 0—-j, 6—0; Dunsel man (Amst.) slaat Prins (Leiden) 61. 7 De best gespeelde partij was die tusscnc Dobbelman cn Schweigman. De uitslag was. dat Delft als overw1 naar uit het strijdperk te voorschijn W Het won 12 partijen en verloor er 2. Am sterdam won er 8 en verloor er Lei verloor alle 12 partijen. NIETJWE UITGAVEN. Verschenen is een nieuwe luchtreisgids, opgave 1624, van de Kwn, lijke Luchtvaart-Maatschappij voor - c land en Koloniën. Door de N.V. Mij. „Noordzeebad .^8 mond" is uitgegeven een gids, ge 1 „In welke badplaats zal ik mijn v?.can' doorbrengen" bet-welk beoogt tc zijn samenvatting van alle Nederlandsche oa plaatsen in één bandje, waarbij een in de keuze wordt vrijgelaten. Van de firma S. C. van P°csbJ7heids- hier ontvingen wij in druk het a s. cp college „Het kenmerkende in het tn den geneesheer'", gehouden doo Nolen, op 6 Juni j.L

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6